Paryż - zwiedzanie i zakupy ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-07, 09:43   #31
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

A ja mam pytanie o sklep Disneya, na jakiej jest ulicy?

No i jeszcze jedno, przyjeżdzam do Paryża w sobotę a wyjeżdzam we wtorek. Jedziemy w dwie osoby - chcemy jeździć metrem. Jakie bilety kupić?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 13:50   #32
moniamonia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 1
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Witajcie!

Ok. 15 grudnia wybieram się na 5 dni do Paryża. Chciałabym trochę pozwiedzać i zrobić przedświąteczne zakupy. Myślę przede wszyskim o prezentach (perfumy, ubrania) oraz artykułach spożywczych (czyli wino, ser...).

Macie może jakieś pomysły gdzie można kupić dużo i tanio?? Albo gdzie warto się udać po takie rzeczy, nawet jeśli nie są zbyt tanie (oczywiście w granicach rozsądku)

Byłabym wdzięczna za podpowiedzi.
moniamonia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 13:27   #33
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

podbijam watek.
wybieram sie samochodem na wycieczke po europie. chcemy zahaczyc o paryz. co oplaca sie zrobic? zostawic auto gdzies i jezdzic metrem czy samochodem po miescie? bylam 2x w paryzu ale ladnych pare lat temu i autokarem z wycieczka, i wogole sie nie interesowalam kwestiami kierowcy jak wygladaja ceny parkingow? czy sa jakies parkometry? normalny czlowiek zrozumie jak je obsluzyc? co sie stanie jak nie zaplace? blokada? czy sa jakies godziny w ktorych mozna/ nie mozna parkowac?
chcialabym dojechac rano maksymalnie do centrum, zostawic tam samochod i polazic po miescie do wieczora/nocy. w nocy jakos ruszac dalej. czy to mozliwe?
czekam na info ;]
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 20:19   #34
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

dzięki za wątek
jade na meisiąc. skorzystam z rad
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 10:02   #35
Balmain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

witam. chcialabym sie spytac czy ktos sie orienturje w dzielnicach i strefach(metro) w paryzu. bede mieszkac w hotelu w 14. dzielnicy i w ogole nie moge znalesc zadnej informacji na temat w jakies sferze jest ta dzilenica. czy ktos mi moze pomoc?
Balmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 18:09   #36
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez Balmain Pokaż wiadomość
witam. chcialabym sie spytac czy ktos sie orienturje w dzielnicach i strefach(metro) w paryzu. bede mieszkac w hotelu w 14. dzielnicy i w ogole nie moge znalesc zadnej informacji na temat w jakies sferze jest ta dzilenica. czy ktos mi moze pomoc?
to sa dzielnice paryza
http://images.google.com/imgres?imgu...a%3DN%26um%3D1
paryz ma ich 20 ukladaja sie jak slimak

pozdrawiam
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 18:05   #37
Balmain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

no to raczej wiem, wiec mi duzo nie pomoglas i sie o cos innego pytalam=?

w jakies sfere(zone, tak po angielsku) metro lezy dzielnica 14 a dokladniej przystanek porte d'orleansalbo alesia ( czy cos w tym stylu).

nie pytam sie o dzielnice, ale SFERE(ZONE).
Balmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 18:53   #38
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

nie wiem jak ci odp ale. ja tu wykupilam bilet na 1 i 2 strefe i moge jeździc po calym paryżu i po hmm miasteczkach przy paryzu, poza dzielnicami
sprawdzilam ,prawie ze ostatni przysstanek na lini metra, dalej juz wyjezdzasz za "dzielnice "paryza. wiec obstawiam ze 1 strefa
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 22:02   #39
Balmain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 50
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

no wlasnie tez mi sie wydaje ze 1-2 strefa obejmuje "paryz" a dalej to jest juz "poza" paryzem.
Balmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:31   #40
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
podbijam watek.
wybieram sie samochodem na wycieczke po europie. chcemy zahaczyc o paryz. co oplaca sie zrobic? zostawic auto gdzies i jezdzic metrem czy samochodem po miescie? bylam 2x w paryzu ale ladnych pare lat temu i autokarem z wycieczka, i wogole sie nie interesowalam kwestiami kierowcy jak wygladaja ceny parkingow? czy sa jakies parkometry? normalny czlowiek zrozumie jak je obsluzyc? co sie stanie jak nie zaplace? blokada? czy sa jakies godziny w ktorych mozna/ nie mozna parkowac?
chcialabym dojechac rano maksymalnie do centrum, zostawic tam samochod i polazic po miescie do wieczora/nocy. w nocy jakos ruszac dalej. czy to mozliwe?
czekam na info ;]
Bylas w koncu w Paryzu samochodem?? Ja wlasnie jade za 2 tyg a przeczytalam ze w zeszlym roku mialas ten sam problem co ja teraz i nie wiem co zrobic z samochodem. Mam hotel prawie w samym centrum, ale parking nie dosc ze kosztuje 18 euro za dobe to jeszcze jest na ulicy (wiadomo jak moze sie to skonczyc dla samochodu z obca numeracja).
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 17:28   #41
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

niestety... mialam jechac, ale towarzystwo sie zaciążyło :P i nie mialam z kim jechac. moze sie wybiore z tz, ale to niepredko ;/
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 09:26   #42
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Jutro już będę w Paryżu pierwszy raz.
Czy są tam problemy z kościołami, muzeami itd dotyczące np. krótkich spodenek, czy bluzek bez rękawów? Myślę, że Luwr to nie Watykan ale pytam dla spokoju
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-22, 19:14   #43
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Wie może ktoś, gdzie się znajduje w Paryżu sklep Disneya?
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 09:37   #44
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

  • 44 Avenue des Champs Elysées, 75008 Paris
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 19:48   #45
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Witam!!!! W czerwcu spędzę cztery dni w Paryżu - z mężem i koleżanką. Plan zwiedzania już jest prawie gotowy, hotel zabukowany. Mam pytanie odnośnie cen jedzenia - chleb , bagietki , ser , masło , napoje / cola , woda mineralna itp/. Nie mamy wyżywienia i będziemy sami szykować sobie śniadania i kolacje , więc chcielibyśmy mniej więcej wiedzieć ile nas to będzie kosztować. Poza tym chciałabym wiedzieć gdzie w Paryżu można kupić kasztany .

marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 13:29   #46
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez marysia11111 Pokaż wiadomość
Witam!!!! W czerwcu spędzę cztery dni w Paryżu - z mężem i koleżanką. Plan zwiedzania już jest prawie gotowy, hotel zabukowany. Mam pytanie odnośnie cen jedzenia - chleb , bagietki , ser , masło , napoje / cola , woda mineralna itp/. Nie mamy wyżywienia i będziemy sami szykować sobie śniadania i kolacje , więc chcielibyśmy mniej więcej wiedzieć ile nas to będzie kosztować. Poza tym chciałabym wiedzieć gdzie w Paryżu można kupić kasztany .

tradycyjny chleb nie jest tak łatwo kupić, w sprzedaży głównie pieczywo tostowe: 1,00-3,00 euro
bagietka: 0,70-1,50 euro
ser: można znaleźć coś i za 2 euro, ale przeważają ceny 4,00-8,00 euro za kawałek ok. 200-400 g
masło: 1,10-3,00 euro
woda mineralna: 0,80-1,50 euro za 1-1,5 l
cola: 2,50-3,00 euro za 2l

Pozdrawiam
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 12:51   #47
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

mi.a - Bardzo dziękuje za odpowiedź !!!!!!
Napiszcie jeszcze proszę gdzie można kupić w Paryż
kasztany - muszę je spróbować!!!!!!!!!!!!!!!! !

marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 22:48   #48
sayit
Raczkowanie
 
Avatar sayit
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 37
GG do sayit
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Paryż-cudne miejsce! Na zwiedzanie najlepiej wybrać się z samego rana, kiedy miasto budzi się do życia I przede wszystkim chodzić własnymi ścieżkami czyli tam, gdzie naprawdę można poczuć paryski klimat - małe uliczki, nastrojowe sklepiki i zapach "kruasantów"
__________________
wiosno przybądź..!!
sayit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 21:47   #49
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

podzielam opinię Paryż coś pięknego, klimat niesamowity, ludzie przemili.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 17:25   #50
pinupgirl1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Cool Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

orientuje się może ktoś, czy warto zabierać z Polski wodę mineralną, czy ceny w Paryżu są podobne w przypadku wody? proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź, gdyż w czwartek rano wylatuję
pinupgirl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 01:14   #51
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

wode chcesz z Polski zabierac? nie pamietam cen wody ale napewno nie kosztuje niewiadomo ile wiec nie widze sensu zabierania wody ze soba . milego pobytu
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 23:40   #52
amorepomidore86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 18
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Paryż...cudowne miasto podobnie jak Sayit polecam chodzenie własnymi ścieżkami, czasami można się pogubić, ale to zmusza do kontaktu z tambylcami a co za tym idzie poznaje się to miasto naprawde- począwszy od "zwiedzania" a la kret stacji metra ( czasami te dworce np Północny są wieksze niż centra handlowe:P) aż po dachy budynków...ach...Paryż o każdej porze dnia jest piękny, ranki nad Sekwaną, południa w dzielnicy Marais ( polecam, wspaniała atmosfera, jazzbandy na ulicach i wielkie kamienne budynki porośniete winem...) wieczory w Cite albo w dzielnicy Łacińskiej. W Paryżu byłam 2 razy i zawsze mieszkałam u "tambylców" Franzcuzów. Można nieżle zaoszczedzić, spróbować orginalnych potraw - świeżych i lekkich, napić się wina i dowiedzieć sie jak gdzie dojsc i co warto naprawde zobaczyć . Oprócz tego co wcześniej wymieniłam polecam jeszcze Montmarte- dzielnicę artystów, dużo wąskich kretych uliczek, raz w góre raz w dół, ja akurat interesuje się historią rewolucji francuskiej więc latałam jak oszalała po wszelkich muzeach poczwaszy od Conciergerie a skończywszy na muzeum Carnavalet, to ostatnie jest mało popularne , ale polecam - przedstawia historię Paryża od praczasów do dziś ( są tam relikwiarze z włosami i pamiątkami po rodzinie Ludwika XVI między innymi i orginalne wyposażenie z ich wiezienia ale to tak dla zainteresowanych:P) Poza tym BARDZO WAŻNE , jako członkowie UE do 26 roku życia większośc muzeum i galerii mamy za darmo, o czym dowiedzialam sie dopiero za drugim razem, wiec wtopiłiam kilkadziesiat euro...radzę po prostu wziać paszport i pytać przy wejsciu czy do 26 roku życia mogę jako obywatel UE wejsc za darmo - jest tak w kilkudziesieciu muzeach ( i to tych najpopularniejszych, nawet wieże Notre Dame są za darmo ) wiec naprawde można zaoszczedzic...aaa a Muzeum Carnavalet jest za darmo dla wszystkich

co do kasztanów to niestety nie wiem gdzie można je same kupić, ale nad Sekwaną przy Wieży Eiffla są małe bary albo kawiarenki i tam sa naleśniki z kasztanami, ale nie jadłam:P

Edytowane przez amorepomidore86
Czas edycji: 2010-05-05 o 23:43
amorepomidore86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 09:19   #53
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Dziewczyny mam pytanie : w której strefie metra znajduje się Wersal ????? W/g mnie jak patrzyłam na mapkę metra jest to 4 strefa , a w/g przewodnika jaki kupiłam 5 strefa . Jestem głupia z tego i proszę odpowiedzcie mi na to pytanie - nie będę wiedziala jakie bilety kupić jadąc do Wersalu a nie chcę mieć kłopotów jak kupię złe bilety!!!!

marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 08:55   #54
amorepomidore86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 18
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

w Wersalu byłam dwa lata temu- dotarłam tam taka kolejka podmiejska z dworca Saint Lazare ( tak mnie poinstruowała znajoma Francuzka) w kasie po prostu powiedziałam, ze po prosze bilet do Versailles, poza tym tam te kolejki sa bardzo dobrze oznaczone a Versailles to tak popularny kierunek, ze jezdzą co chwile, bilet kosztowal coś ok 7 euro w jedną stronę ze zniżka studencka życzę przyjemnego zwiedzania i koniecznie zajrzyj tez do petite Trianon
amorepomidore86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 18:59   #55
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez amorepomidore86 Pokaż wiadomość
w Wersalu byłam dwa lata temu- dotarłam tam taka kolejka podmiejska z dworca Saint Lazare ( tak mnie poinstruowała znajoma Francuzka) w kasie po prostu powiedziałam, ze po prosze bilet do Versailles, poza tym tam te kolejki sa bardzo dobrze oznaczone a Versailles to tak popularny kierunek, ze jezdzą co chwile, bilet kosztowal coś ok 7 euro w jedną stronę ze zniżka studencka życzę przyjemnego zwiedzania i koniecznie zajrzyj tez do petite Trianon

Będę pierwszy raz w Paryżu i jestem nieco "zielona" !!!! - co to takiego petite Trianon i gdzie to jest?????

marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 22:27   #56
amorepomidore86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 18
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez marysia11111 Pokaż wiadomość
Będę pierwszy raz w Paryżu i jestem nieco "zielona" !!!! - co to takiego petite Trianon i gdzie to jest?????

Heh, sorki wkradła mi się literówka Petit Trianon- Petit Trianon to pałacyk w ogrodach Wersalu, taki mały i przytulny, podobał mi się o wiele bardziej niż Wersal, który jest dość "chłodny" i majestatyczny nie wiem na ile interesujesz się historią, ale to właśnie tam Maria Antoniny miała swój"azyl" przez co cieszyła sie wielka niepopularnościa na dworze...a w jakiś km za tym palacykiem, troche na prawo jest ukryta"baśniowa wioska" Marii Antoniny coś pięknego, naprawde jak w bajce strumyki, jeziorko, latarnia, maly mlyn- cala wieś w miniaturze, maja tez tam prawdziwe zwierzeta, chcesz to moge Ci wysłać kilka zdjec...wybudowanie i utzrymanie tego w jej czasach kosztowalo majatek, gdyż cała wieś miała być pełna życia, zreszta do teraz są tam wymyślne rabaty z warzyw, winnice, tunele porosłe powojem i pełno pracowników którzy o to dbaja...w innych miejscach można sie natknac na świątynie Wenus... wszystko w stylu bajkowej sielanki
szkoda tylko ze nie wpuszczaja do srodka do tych chat, ponoc w tamtych czasach byly to bardzo bogate pomieszczenia ze stołami bilardowymi itd. a i jeszcze jest tam wystawa atrybutów Marii Antoniny jako pasterki- laski pasterskie bogato zdobione, przewiązane wstażeczkami ...
amorepomidore86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 12:38   #57
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

ja byłam tam w te wakacje, oczarowało mnie to miasto
Wiedzę ze polecacie sklep Disneya- rzeczywiscie, zabawne miejsce, warte zwiedzenia! Idąc Champs Elysee od palais Royal w stronę Łuku triumfalnego znajduje się po prawej stronie, trudno go przegapić Tylko nie byłam pewna czy tam można robić zdjęcia.
A kasztany... Są sprzedawane ale raczej w sezonie jesień/zima, latem można trafić najwyzej na naleśniki z kreme z kasztanów (creme de marron). Szczerze mówiac nei pooecam, smaku zadnego, słodki okrutnie, az mnie mdliło po tym :P
Zapraszam- tutaj moja mała fotorelacja Jak tanio zwiedzic Paryż
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 23:10   #58
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez 201708220937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
spokojnie poradzicie sobie tylko z angielskim
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 22:25   #59
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Cytat:
Napisane przez 201708220937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Oczywiście że samodzielny wyjazd ma sens. W czerwcu byłam z mężem i koleżanką właśnie na takim weeckendowym wyjeździe w Paryżu ( 4 dni bo loty do Paryza są 2 x w tygodniu). Był to nasz pierwszy taki prywatny wyjazd i było super. Znam angielski słabo ale wystarczyło żeby się dogadać. Francuzi są przemili i bardzo chętni do pomocy - w metrze stanęliśmy koło planu metra żeby sprawdzić czy dobrze idziemy to zaraz starszy pan się nas pytał czy wszystko o.k. i czy sie nie zgubiliśmy. Przed wyjazdem zaplanowałam zwiedzanie na każdy dzień i z bardzo małymi zmianami udało nam sie prawie wszystko zwiedzić. Zwiedziliśmy dużo , poruszaliśmy się metrem , Rerem i tramwajem. Niestety nie spróbowaliśmy pieczonych kasztanów i myślimy żeby wybrać się zimą jeszcze raz ( tym razem tylko we dwoje) żeby skosztować kasztanów i teraz na luzie pochodzić po Paryżu , po Montmartrze , tych uliczkach z tym ich klimatem - może się uda???? Ale Tobie radzę nie bój nic tylko jedź , a wszystko będzie o.k. !!!!!!
marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 09:42   #60
patka34563
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Re: Paryż - zwiedzanie i zakupy ;)

Popieram sylwónie Na Polach Elizejskich jest najlepiej, dodam tez ze warto odwiedzic takie sklepy jak Pimkie, H&M i jesli chcesz skoczyc na kosmetyki to koniecznieee Sephora Poprostu cudenko

Też zamierzam pojechać do Paryża.Ile pieniązkąw mniej więcej mam przygotawac na pamiątki ?? Czy są tam jakies dobre cukiernie sklepiki czekoadowe itp.?? Pozdrawiam
patka34563 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 10:14:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.