Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie) - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-12-14, 08:25   #1
Miss Vanille
Przyczajenie
 
Avatar Miss Vanille
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 4

Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)


Witam!

Poniewa¿ bardzo trapi mnie ten problem, chcia³abym wspólnie z osobami, które cierpi± na to samo, zebraæ do kupy wszystkie mo¿liwe sposoby na ratowanie w³osów

Zacznê od pocz±tku: zawsze mia³am do¶æ cienkie w³osy, ale od jakich¶ 2 lat z ma³ymi przerwami wypadaj± okrutnie, co czêsto doprowadza³o mnie do p³aczu. By³am u dermatologa kilka razy, ale zawsze odpowied¼ brzmia³a STRES! Dopiero pó¼niej kazano mi sprawdziæ hormony. W lipcu 2011 dowiedzia³am siê, ¿e mam niedoczynno¶æ. Od tego czasu (prawie pó³ roku ju¿) leczê siê i czujê du¿o lepiej (hormony s± nareszcie w normie), ale w³osy ci±gle lec±
Dosz³o do tego, ¿e na czubku g³owy, wzd³u¿ przedzia³ka, mam widoczny prze¶wit i zaczynam siê zastanawiaæ czy to nie jest ju¿ ³ysienie androgenowe (idealnie pasuje do opisu). Mia³am sprawdzane testosteron itd. i niby wszystko w normie, ale czyta³am, ¿e nie musi byæ podwy¿szony, ¿eby ¼le na niego reagowaæ.

W ka¿dym razie do tej pory moja kuracja wygl±da tak:
- oczywi¶cie leczenie tarczycy-euthyrox 75 (przez 3 miesiace bra³am 25, ale nie by³o poprawy-TSH ok.15, potem przez miesiac 50 i TSH spad³o do 3, i od listopada euthyrox 75-nie znam jeszcze wynikow TSH)
- witaminy: C, D, wyci±g ze skrzypu, olej z wiesio³ka w kapsu³kach (od kilku miesiêcy)
- lekarz przepisa³ spironol, ale jeszcze nie zaczê³am braæ
- szampon vichy dercos czerwony (koñczê pierwszy)
- loxon 2%, ale tylko wieczorem (od ponad miesi±ca)

Osoby o podobnym problemie proszê o dzielenie siê do¶wiadczeniem!

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Aha, oczywiscie stosujê te¿ od¿ywki i raz w tygodniu maskê wax, albo domowej roboty

Edytowane przez Miss Vanille
Czas edycji: 2011-12-14 o 08:27
Miss Vanille jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-01, 19:29   #2
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

Cytat:
Napisane przez Miss Vanille Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!

Poniewa¿ bardzo trapi mnie ten problem, chcia³abym wspólnie z osobami, które cierpi± na to samo, zebraæ do kupy wszystkie mo¿liwe sposoby na ratowanie w³osów

Zacznê od pocz±tku: zawsze mia³am do¶æ cienkie w³osy, ale od jakich¶ 2 lat z ma³ymi przerwami wypadaj± okrutnie, co czêsto doprowadza³o mnie do p³aczu. By³am u dermatologa kilka razy, ale zawsze odpowied¼ brzmia³a STRES! Dopiero pó¼niej kazano mi sprawdziæ hormony. W lipcu 2011 dowiedzia³am siê, ¿e mam niedoczynno¶æ. Od tego czasu (prawie pó³ roku ju¿) leczê siê i czujê du¿o lepiej (hormony s± nareszcie w normie), ale w³osy ci±gle lec±
Dosz³o do tego, ¿e na czubku g³owy, wzd³u¿ przedzia³ka, mam widoczny prze¶wit i zaczynam siê zastanawiaæ czy to nie jest ju¿ ³ysienie androgenowe (idealnie pasuje do opisu). Mia³am sprawdzane testosteron itd. i niby wszystko w normie, ale czyta³am, ¿e nie musi byæ podwy¿szony, ¿eby ¼le na niego reagowaæ.

W ka¿dym razie do tej pory moja kuracja wygl±da tak:
- oczywi¶cie leczenie tarczycy-euthyrox 75 (przez 3 miesiace bra³am 25, ale nie by³o poprawy-TSH ok.15, potem przez miesiac 50 i TSH spad³o do 3, i od listopada euthyrox 75-nie znam jeszcze wynikow TSH)
- witaminy: C, D, wyci±g ze skrzypu, olej z wiesio³ka w kapsu³kach (od kilku miesiêcy)
- lekarz przepisa³ spironol, ale jeszcze nie zaczê³am braæ
- szampon vichy dercos czerwony (koñczê pierwszy)
- loxon 2%, ale tylko wieczorem (od ponad miesi±ca)

Osoby o podobnym problemie proszê o dzielenie siê do¶wiadczeniem!

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Aha, oczywiscie stosujê te¿ od¿ywki i raz w tygodniu maskê wax, albo domowej roboty

stary w±tek ale ja mam to samo od pó³tora roku stajê sie ³ysa!! a jak u ciebie bo widze ze dawno pisa³as ten post?
miki81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-05, 13:17   #3
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 1 889
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

mi równie¿ wypadaja w³osy, robi³am badania i musze sie wybraæ do lekarza.
__________________


w³osy: 98cm

paulinia18 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-05, 21:21   #4
Miss Vanille
Przyczajenie
 
Avatar Miss Vanille
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

hej!

post stary, ale problem ci±gle aktualny, chocia¿ muszê przyznaæ w du¿o mniejszym stopniu! Od jakiego¶ pó³ roku, czyli po roku od rozpoczêcia leczenia niedoczynno¶ci, stan w³osów naprawdê siê poprawi³. Ci±gle s± cienkie i lekko przerzedzone na czubku, ale przedzia³ek robiê po boku i nic nie widaæ Zdecydowanie mniej wypadaj±, nie zostaj± na grzebieniu jak kiedy¶. Jest naprawdê lepiej W±tpiê, ¿eby ta poprawa wynika³a z pielêgnacji, raczej z unormowania stanu hormonów
Miss Vanille jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-06, 06:12   #5
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

moze uzywa³as cos co ci pomog³o tylko bierzesz juz to d³ugo i nie zauwazy³as ze to to?
ja trace poma³u nadziejê latem min± 2 lata jak sie lecze i ci±gle nie moga unormowac tych g³upich hormonów tsh juz jest w normie ale reszta szaleje i do tego te przeciwcia³a -hashimoto mnie wykonczy
miki81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-06, 11:14   #6
Miss Vanille
Przyczajenie
 
Avatar Miss Vanille
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

Hmm, jedynymi tabletkami, ktore ciagle biore sa Euthyrox 75, wyciag z oleju z wiesiolka i naprzemiennie roznego rodzaju 'wlosowe wspomagacze', teraz sa to np. drozdze piwne.

Chyba powinnam tez wspomniec, ze przestalam farbowac wlosy, ostatni raz farbowalam ponad rok temu Wydaje mi sie, ze to tez wpynelo na stan wlosow
Miss Vanille jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-07, 08:52   #7
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomo¶ci: 3 607
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

u mnie by³o identycznie-w³osy lecia³y na potêgê
po unormowaniu hormonów problem znikn±³
w³osy nie lec±,paznokcie siê nie ³ami± i cera ju¿ nie jest taka sucha
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-02-08, 06:05   #8
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

jak ktos pisze ze po uregulowaniu hormonów problem ust±pi³ to nie chce mi sie wierzyc-ja lecze sie pó³tora toku ponad !! i im wynik blizszy normie tym gorzej nie wiem juz jak to dzia³a ja w³osów nie farbujê prawie rok ci±gle je scinam bo wygl±daja nie wiem juz co robic-[ ze srodków farmaceutycznych stosowa³am juz chyba wszystko-nawet sprowadza³am z niemiec i nic chyba pójde do trychologa moze on mi cos podpowie i da nadziejê ze nie bede ³ysaczasami mam piekny sen, ze siedze na fotelu fryzjerskim z bujnymi blond gêstymi w³osami do pasa ....a potem sie budzê z e ³zami w oczach....
miki81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-02, 18:20   #9
martiii182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

miki 81 przeczyta³am w którym¶ po¶cie , ¿e przyjmowa³a¶ Novothyral? dalej go bierzesz? Ja w³a¶nie zmieni³am lek z eltroxinu na novothyral... o hashimoto wiem od pó³ roku... w³osy mocno siê przerzedzi³y... teraz wypada ich oko³o 20 w ci±gu mycia, nie wiem czy przy takiej ilo¶ci mogê liczyæ na zagêszczenie siê ich?
martiii182 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-03, 07:04   #10
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

Cytat:
Napisane przez martiii182 Poka¿ wiadomo¶æ
miki 81 przeczyta³am w którym¶ po¶cie , ¿e przyjmowa³a¶ Novothyral? dalej go bierzesz? Ja w³a¶nie zmieni³am lek z eltroxinu na novothyral... o hashimoto wiem od pó³ roku... w³osy mocno siê przerzedzi³y... teraz wypada ich oko³o 20 w ci±gu mycia, nie wiem czy przy takiej ilo¶ci mogê liczyæ na zagêszczenie siê ich?

my¶le ze tak ze jesli tobie s³uzy -w³osy sie wzmocni±-mi widocznie novothyral nie s³uzy ale musze go brac bo inaczej hormony nie chca drgn±c
miki81 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-11-24, 11:28   #11
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

Dziewczyny trafi³am na ten w±tek i muszê siê wy¿aliæ. Te¿ mam stwierdzon± niedoczynno¶æ tarczycy ale dopiero od 4 miesiêcy biorê leki. Sama na w³asn± rêkê zaczê³am szukaæ przyczyny, po tym jak zaczê³am traciæ w³osy, zaczê³am ³ysieæ Rok temu zrobi³am badanie TSH ale posz³am z wynikiem do lekarza rodzinnego a on powiedzia³, ¿e jest wszystko ok, tylko ju¿ wtedy wynik wynosi³ ok. 3,5.
Mam pytanie mo¿e stosujecie jakie¶ sprawdzone wcierki albo szampony, ¿eby wzmocniæ w³osy? Proszê o porady?
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-07, 21:40   #12
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomo¶ci: 1 731
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny trafi³am na ten w±tek i muszê siê wy¿aliæ. Te¿ mam stwierdzon± niedoczynno¶æ tarczycy ale dopiero od 4 miesiêcy biorê leki. Sama na w³asn± rêkê zaczê³am szukaæ przyczyny, po tym jak zaczê³am traciæ w³osy, zaczê³am ³ysieæ Rok temu zrobi³am badanie TSH ale posz³am z wynikiem do lekarza rodzinnego a on powiedzia³, ¿e jest wszystko ok, tylko ju¿ wtedy wynik wynosi³ ok. 3,5.
Mam pytanie mo¿e stosujecie jakie¶ sprawdzone wcierki albo szampony, ¿eby wzmocniæ w³osy? Proszê o porady?

Przede wszystkim dbaæ o dobry poziom ¿elaza w tkankach, suplementowac wit. D i b12, mozna ³ykaæ tez cynk i selen. Mnie bardzo pomog³y kosmetyki Seboradin, kupi³am ca³± seriê przeciw wypadaniu wlosow, szampon, maskê, ampu³ki i lotion. Po mniej wiecej miesi±cu kuracji zauwa¿y³am poprawê a by³am juz w wielkiej rozpaczy bo szacuje ze straci³am ok 1/3 wlosow. Teraz u¿ywam czasem czego¶ dora¼nie, czasem wetrê ampu³kê, czasem na³o¿ê na skórê maskê - np. tak± zielon± od Planeta Organica i jest dobrze.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss Vanille Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!



Poniewa¿ bardzo trapi mnie ten problem, chcia³abym wspólnie z osobami, które cierpi± na to samo, zebraæ do kupy wszystkie mo¿liwe sposoby na ratowanie w³osów



Zacznê od pocz±tku: zawsze mia³am do¶æ cienkie w³osy, ale od jakich¶ 2 lat z ma³ymi przerwami wypadaj± okrutnie, co czêsto doprowadza³o mnie do p³aczu. By³am u dermatologa kilka razy, ale zawsze odpowied¼ brzmia³a STRES! Dopiero pó¼niej kazano mi sprawdziæ hormony. W lipcu 2011 dowiedzia³am siê, ¿e mam niedoczynno¶æ. Od tego czasu (prawie pó³ roku ju¿) leczê siê i czujê du¿o lepiej (hormony s± nareszcie w normie), ale w³osy ci±gle lec±

Dosz³o do tego, ¿e na czubku g³owy, wzd³u¿ przedzia³ka, mam widoczny prze¶wit i zaczynam siê zastanawiaæ czy to nie jest ju¿ ³ysienie androgenowe (idealnie pasuje do opisu). Mia³am sprawdzane testosteron itd. i niby wszystko w normie, ale czyta³am, ¿e nie musi byæ podwy¿szony, ¿eby ¼le na niego reagowaæ.



W ka¿dym razie do tej pory moja kuracja wygl±da tak:

- oczywi¶cie leczenie tarczycy-euthyrox 75 (przez 3 miesiace bra³am 25, ale nie by³o poprawy-TSH ok.15, potem przez miesiac 50 i TSH spad³o do 3, i od listopada euthyrox 75-nie znam jeszcze wynikow TSH)

- witaminy: C, D, wyci±g ze skrzypu, olej z wiesio³ka w kapsu³kach (od kilku miesiêcy)

- lekarz przepisa³ spironol, ale jeszcze nie zaczê³am braæ

- szampon vichy dercos czerwony (koñczê pierwszy)

- loxon 2%, ale tylko wieczorem (od ponad miesi±ca)



Osoby o podobnym problemie proszê o dzielenie siê do¶wiadczeniem!



---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------



Aha, oczywiscie stosujê te¿ od¿ywki i raz w tygodniu maskê wax, albo domowej roboty

Ja doda³abym jeszcze porz±dny preparat ¿elaza.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-24, 13:47   #13
Kasia299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

Kobitki.. dorad¼cie mi. Mam niedoczynno¶æ tarczycy, a przynajmniej tak s±dzê. Mam wiêkszo¶æ objawów, w tym okropnie puchnie mi twarz i w³a¶nie wypadaj± mi w³osy na potêgê. Witaminki bra³am i nic nie pomog³o. U lekarza by³am, ale TSH jest w normie (przynajmniej tak lekarz uwa¿a, bo wynosi 2,3 a ¿e mam 23 lata, to jednak wydaje mi siê, ¿e to trochê za du¿o) i mnie zby³ witaminkami w³a¶nie. Dodatkowo mam sporo ni¿szy poziom ft4 od ft3. Niestety hormony nie przekraczaj± norm podanych przez laboratorium i lekarz rodzinny uwa¿a, ¿e jestem zdrowa. W rodzinie niedoczynno¶æ wystêpuje u kilku osób. Nie wiem ju¿ gdzie szukaæ pomocy a w³osy lec± jak opêtane..
W moim przypadku kuracja sztucznym hormonem odpada, bo kto mi go niby przepisze, a nie chcê czekaæ a¿ wy³ysieje. I tak ju¿ wygl±dam jak wielki spuchniêty ³ysol
Zdajê sobie sprawê, ¿e zewnêtrzne szampony i odzywki nie pomog±, ale mo¿e chocia¿ jakie¶ zió³ka?
Czyta³am o lekach typu Prostamol, ale to na ³ysienie androgenowe. Mo¿e co¶ znacie godnego uwagi?
Jestem za³amana
Kasia299 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-24, 22:30   #14
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomo¶ci: 1 731
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

Có¿ mog³abym powiedzieæ? Ani zmieñ lekarza je¿eli ten zbagatelizowa³ twoje objawy. Zbadaj sobie ca³± trójkê tarczycowa, przeciwcia³a, dorzuci³bym jeszcze ferrytynê, wit.D3 i B12 i id¼ prywatnie do endo.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-09, 19:37   #15
koorekk8
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Niedoczynno¶æ tarczycy a wypadanie w³osów (³ysienie)

u mojego mê¿a te¿ pojawi³ siê taki problem. Wszyscy mówili, ¿e jest chory i dlatego wypadaj± mu w³osy. Wyniki i badania mówi³y jednak co innego by³ zdrowy jak ryba. Lekarz jednak stwierdzi³ ¿e jego nadmierne wypadnie w³osów to po prostu genetyka, kto¶ kiedy¶ w rodzinie z przodków przechodzi³ to samo a teraz dopad³o niestety jego. Próbowa³em masê ¶rodków z Polski i zagranicy. Niektóre z nich to kompletna bzdura. Teraz wiem ju¿ co dzia³a i jest skuteczne to tylkotabletki na porost w³osów Follixin.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-05-13 o 08:31 Powód: link
koorekk8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-03-09 20:37:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.