problem z cerą w wieku 27lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-08, 15:39   #1
jklein
Przyczajenie
 
Avatar jklein
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 12
GG do jklein

problem z cerą w wieku 27lat


witam
od jakiegoś czasu pojawiły mi sie ogromne zmiany skórne w postaci bolacych czerwonych duzych krost.Wygladaja dość wyraziscie i jest to dośc problematyczne bo zadne kostmetyki nie sa w stanie zatuszować tych zmian zle sie z tym czuje.Zazywam rególarnie tabletki hormonalne regulon czy mozliwym jest ze to one powoduja zaburzenia chormonalne?
niestety nie stac mnie na szleństwa kosmetyczne czy śa moze jakies preparaty które ulatwiaja gojenie ranek? na ta chwile uzywam sudokremu i masci tormentiol lecz niestety nie pomagaja czy moze istnieja jakies maście ziołowe które łagodza podraznienia?preparaty które pomagaja usunąc ślady po krostach które zostawaiaj znaczne plamki .szczerze mówiąć ten problem bardzo mnie wykańcza bo chcialabym miec czystą i zdrową cerę, a jest obolała...wracając do krostek nie było by to problematyczne gdyby były to 2, 3 krostki one pojawiaja sie nagle w ilościach wiekszych jako duze czerwone krosty

pozdrawaim
jklein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 19:40   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: problem z cerą w wieku 27lat

Nie wiem czy pomoge, ale ja w twoim wieku tez tak mialam. Ale to zabrzmialo. Ja w twoim wieku, a wcale taka stara nie jestem. W kazdym badz razie tez przed 30-tka tak mi cera zaczela szalec. Postawilam wtedy na pielgnacje z apteki. Dostalam probki zelu peelingujacego od Vichy Normaderm, byl tam tez krem nawilzajcy. Krem mi sie nie spodobal, chodz zuzylam te probki. Zelik byl fajny. Od pierwszego razu zauwazylam, ze zaskorniki jakos znikaja, jest ich mniej, a syfki jakos sie goja. Zaczerwienienia czaczely blednac, a syfki robic sie mniejsze i znikac. Nie moglam sie zdecydowac, ktory zel kupic. Wiec pani w aptece obdarowala mnie probkami zelu myjacego tego bez drobinek. Nadal bylo fajnie, chodz szlo to troche wolniej, ale widac bylo efekty z mycia na mycie. Zdecydowalam sie na zakup zelu peelingujacego. Uprzedzono mnie, ze nie powinnam sie trzymac zalecen producenta, bo on jest mocny i uzywac go jak peelingu 1-2 razy w tygodniu. Oczywiscie ja nie moglam sie doczekac, jak bede miec znow sliczna cere i bez zaskornikow(z tym walczylam od nastolatki). cera sie oczyscila, syfki zagoily, ale stalo sie to przed czym mnie uprzedzano. Mialam lekko przesuszony naskorek, czulam taka tarke na czole. Uzywalam wtedy kremu nawilzajacego z zielonej serii AA Oceanic. Bardzo tresciwy jak dla mnie. Moja cera znow byla jak za dawnych czasow. Uzywalam tego zelu raz na tydzien, a teraz od dluzszego czasu stoi i nie jest mi potrzebny. Uzywam go jak na lekarstwo. Okazalo sie, ze po ponad rocznej walce z tymi syfkami , ktore sie goic nie chcialy, zrobily mi sie lekkie naczynka. Mam maly rumien pod prawym okiem, a w ciazy pekly mi naczynka po bokach nosa.
Nie wiem czy wina sa te hormonalne tabletki, ktore biezesz. Ale mysle, ze mozesz sprobowac tego zelu, a krem to moze Hydraphase od LRP? Super nawilza. Ja mam cere mieszana. Nie bede Ci pisac co teraz uzywam, bo jest podsuszona od kremu z retinaldehydem. Mysle, ze na poczatek mozesz kupic sobie ten zelik i pozadny krem nawilzjacy, albo zrob kuracje kwaskami. Na poczatku bedzie grzej, ale potem ... N codzien to moze zelik od Eris seria Lirene do cery mieszanej i tlustej. tez wlasnie go teraz uzywam na dzien, bo wieczorem zmywam makijaz mleczkiem. Nie ma SLS i nie wysusza, a ladnie i delikatnie oczyscza. Mleczko do demakijazu i tonik z tej serii tez sa super.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 20:24   #3
jklein
Przyczajenie
 
Avatar jklein
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 12
GG do jklein
Dot.: problem z cerą w wieku 27lat

dziekuje za wyczerpujaca wypowiedz która dodaje otuchy własnie zaczełam czytać posty na temat mikstury z olejku pichtowego i chyba skorzystam choc troche sie obawiam ze podrazni mi miejsca ktore sie goją ..

pozdrawaim ciepło
jklein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 16:03   #4
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: problem z cerą w wieku 27lat

Cytat:
Napisane przez jklein
dziekuje za wyczerpujaca wypowiedz która dodaje otuchy własnie zaczełam czytać posty na temat mikstury z olejku pichtowego i chyba skorzystam choc troche sie obawiam ze podrazni mi miejsca ktore sie goją ..

pozdrawaim ciepło

dlugotrwala terapia hormonalna (antykoncepcja) moze byc przyczyna pojawinaia sie zmian tradzikowych skonsultuj to z lekarzem ginekologiem na podstawie badania poziomu hormonów!!
jesli zminay na buzi sie nasilaja a nie stosowalas antybiotyków zewnetrznei warto postarac sie o taka masc i w razie wiekszej ilosci pryszczy smarowac nią bolace miejsca!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 23:53   #5
jklein
Przyczajenie
 
Avatar jklein
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 12
GG do jklein
Dot.: problem z cerą w wieku 27lat

o jaka maśc???? mówisz o kontakcie z dermatologiem i maści na receptę czy o maści która mozna zakupic w aptece?
jklein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 13:29   #6
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: problem z cerą w wieku 27lat

Cytat:
Napisane przez jklein
o jaka maśc???? mówisz o kontakcie z dermatologiem i maści na receptę czy o maści która mozna zakupic w aptece?
na duze bolące zaczerienine zmiany na buzi warto zastosowac np klindamycyne ale to na recepte,
jesli nie zamierzasz udac sie do lekarza to moze dobre beda preparaty z nadtlenkiem benzoilu jak np benzacne za ok 10 zl
uzywanie kosmetyków przeciwtradzikowych np acne expert lub iwostin do codziennej toalety bedzie pomocne!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 16:42   #7
jklein
Przyczajenie
 
Avatar jklein
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 12
GG do jklein
Dot.: problem z cerą w wieku 27lat

czyta łam o tej maści ona jest dość silna ...ale skłaniam się ku niej może coś pomoże? jesli nie wybiore sie do dermatologa mam kontakt do takiej kobiety co pól mediów naprawia drogo ale warto
jklein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 17:06   #8
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: problem z cerą w wieku 27lat

Cytat:
Napisane przez jklein
czyta łam o tej maści ona jest dość silna ...ale skłaniam się ku niej może coś pomoże? jesli nie wybiore sie do dermatologa mam kontakt do takiej kobiety co pól mediów naprawia drogo ale warto
jesli nie mials do czynienia z preparatami z nadtlenkiem polecam zaczac od stezenia 4% np brevoxyl stosujac raz na dzien wieczorem!!
ale jesli mozesz udaj sie do dermatologa, jesli wybrana pani dr jest dobra i jak mowisz ma dobre opinie jak najbardziej warto skorzystac z porady!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:38   #9
MiłaMisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: problem z cerą w wieku 27lat

Miałam identyczny problem, długo szukałam ratunku w postaci kremów, żelów, maści. No i za namową kosmetyczki zaczęłam robić sobie maseczkę z zielonej glinki raz w tygodniu. Mam też krem z dodatkiem tej glinki i stosuję go rano i wieczorem. Naprawde działa! Glinka ma właściwości gojące i pozostałości po pryszczach dość szybko znikały no i rzadko pojawia się nowy. Polecam
MiłaMisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 14:03   #10
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: problem z cerą w wieku 27lat

ja mam 24 lata i tradzik od 12 lat, tyle ze juz nie młodzienczy hehe, proponuje udac sie do dermatologa bo wiecm z doswiadczenia, ze na własna reke lepiej nic nie robic.... wydałam mase mieniedzy na rozne farmaceutyki a i tak skonczylo sie wizyta u dermatologa i antybiotykiem (poki co zewnetrznym), wiec lepiej nie czekac.pozdrawiam
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.