"Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-08, 00:41   #1
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544

"Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!


źródło : www.dogomania.pl



Kiedyś był owczarkiem niemieckim. Lata spędzone na łańcuchu zrobiły jednak swoje. Osłabiony organizm zaatakowały choroby: grzybica, świerzb i nużyca. Z dnia na dzień robił się coraz chudszy i coraz słabszy. Zawiązany bezpośrednio na szyi łańcuch coraz mocniej wrzynał się w skórę, na ciele powstawały kolejne odleżyny. Z czasem kompletnie oślepł.

Kiedy już nie mógł utrzymać się na łapach przypadkowi przechodnie zawiadomili Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Dzięki interwencji Pauliny Boby (Achaji z tego forum) pies znalazł się w krakowskim schronisku. Wolontariuszka Vivy - Julia el Mecky zgodziła się dać mu dom tymczasowy, jednak tylko do końca lipca, gdyż później musi wracać do Holandii.

Mamy niecały miesiąc, żeby znaleźć mu dom. Prawdziwy, odpowiedzialny dom, na stałe lub do czasu znalezienia stałego domu. Dom, który nie może go zawieść.

Jeśli możecie pomóc kontaktujcie się ze schroniskiem 012 429 74 72, a od piątku z Julią 788 962 235. Gdyby któryś z tych numerów był zajęty dzwońcie do Achaji: 604 454 834 albo do mnie: 604 933 031. Możecie też pisać: adopcje@gazeta.pl


Pomóżmy znaleźć mu dom! Nic więcej dodać nie mogę...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9cab68976d1e8133.jpg (30,5 KB, 331 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 60ab5c77912c8f11.jpg (30,8 KB, 266 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b72f75d5a149d4ff.jpg (30,8 KB, 199 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ba1d8b3ec7e178a0.jpg (27,3 KB, 278 załadowań)
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 01:09   #2
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Biedny, kochany psiak.... podam wiadomość dalej.... choc tyle...
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 02:02   #3
malina1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

jak widzę takie biedne stworzenie plakac mi sie chce. to samo zafundowałabym włascicielowi . niestety nie mogę pomóc ale cierpie razem z nim.
malina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 09:23   #4
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez malina1984 Pokaż wiadomość
jak widzę takie biedne stworzenie plakac mi sie chce. to samo zafundowałabym włascicielowi . niestety nie mogę pomóc ale cierpie razem z nim.
Możesz pomóc roześlij wiadomości gdzie się da. Psiak ma tez konto na NK - mozesz go dodac do znajomych, wkleić banerki czy zdjecia w swoich miejscach w sieci.Wszystko znajdziesz w linku do forum godomania podanym w pierwszym poście Im więcej ludzi się o nim dowie tym większa szansa, ze znajdzie dom...

http://nasza-klasa.pl/profile/27210932

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

http://www.dogomania.pl/forum/f28/ki...arkiem-141580/ o tu jest o nim cały wątek
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 10:52   #5
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Ehhh.... Krakowski TOZ to się tylko psami i kotami zajmuje... ciągle i ciągle... inne zwierzęta ma głęboko, niby sprawdza zoologi, a własnoręcznie ratowałam żółwia z zoologa regularnie przez ten TOZ odwiedzanego, tydzień w tydzień - żółwia z gorszymi chorobami niż ten psiak, tak zniekształconego i odbarwionego, że nie można było poznać jakiego jest gatunku, z rozmiękczonym i zniekształconym pancerzem, z dziurami w nim, wpół ślepego, głodzonego, trzymanego w brodziku bez lampki. Nie umiał nawet pływać. Dopiero po miesiącu leczenia mogłam określić podgatunek. Zresztą nie tylko krakowski TOZ ma takie rzeczy głęboko, znieczulica jest wszędzie.

Tak, owszem, jest mi żal psiaka, bo takich rzeczy się nie robi. Jak dla mnie to ludzie powinni przecodzić badania przed pozwoleniem na posiadanie zwierząt, i na każde zwierze powinno być pozwolenie.Ale niektórzy zapominają, że cierpiące zwierzęta to nie tylko psy i koty. I warto o tym pomyśleć, kiedy w zoologu będziemy podziwiać węża w miniterrarium, agame która nie ma się gdzie schować przed światłem, 15 małych żółwików upchanych w misce z wodą. Już nie wspomnę o tym, że Ministerstwo Środowiska ma zamiar odławiać żółwie z jezior i stawów - do uśpienia bądź zamrożenia. Co wtedy zrobi TOZ? Będą adopcje? Będą takie akcje? Już teraz mogę powiedzieć, że pies z kulawą nogą się za tym nie oglądnie. Przecież terraryjne nie cierpią, nie czują, nie potrzebują opieki - przekonanie 'miłośników' zwierząt. Jak zwykle - błędne.

Ale co z tego, o psach i kotach jest głośno i głośno się o nich mówi - a zwierzęta terraryjne niech zdychają w męczarniach przez nieodpowiedzialnych ludzi.

Zdjęcia psa w takim stanie powodują ogólnopolską falę współczucia dla dręczonych 'zwierząt', tematy na forach, szukanie pomocy. A zdjęcia gada w stanie 10 razy gorszym- wzruszenie ramion. Ot, hipokryzja miłośników zwierząt. Ale tych 'równiejszych' zwierząt.
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...



Edytowane przez Elliannia
Czas edycji: 2009-07-08 o 10:53
Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 11:27   #6
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Ehhh.... Krakowski TOZ to się tylko psami i kotami zajmuje... ciągle i ciągle... inne zwierzęta ma głęboko, niby sprawdza zoologi, a własnoręcznie ratowałam żółwia z zoologa regularnie przez ten TOZ odwiedzanego, tydzień w tydzień - żółwia z gorszymi chorobami niż ten psiak, tak zniekształconego i odbarwionego, że nie można było poznać jakiego jest gatunku, z rozmiękczonym i zniekształconym pancerzem, z dziurami w nim, wpół ślepego, głodzonego, trzymanego w brodziku bez lampki. Nie umiał nawet pływać. Dopiero po miesiącu leczenia mogłam określić podgatunek. Zresztą nie tylko krakowski TOZ ma takie rzeczy głęboko, znieczulica jest wszędzie.

Tak, owszem, jest mi żal psiaka, bo takich rzeczy się nie robi. Jak dla mnie to ludzie powinni przecodzić badania przed pozwoleniem na posiadanie zwierząt, i na każde zwierze powinno być pozwolenie.Ale niektórzy zapominają, że cierpiące zwierzęta to nie tylko psy i koty. I warto o tym pomyśleć, kiedy w zoologu będziemy podziwiać węża w miniterrarium, agame która nie ma się gdzie schować przed światłem, 15 małych żółwików upchanych w misce z wodą. Już nie wspomnę o tym, że Ministerstwo Środowiska ma zamiar odławiać żółwie z jezior i stawów - do uśpienia bądź zamrożenia. Co wtedy zrobi TOZ? Będą adopcje? Będą takie akcje? Już teraz mogę powiedzieć, że pies z kulawą nogą się za tym nie oglądnie. Przecież terraryjne nie cierpią, nie czują, nie potrzebują opieki - przekonanie 'miłośników' zwierząt. Jak zwykle - błędne.

Ale co z tego, o psach i kotach jest głośno i głośno się o nich mówi - a zwierzęta terraryjne niech zdychają w męczarniach przez nieodpowiedzialnych ludzi.

Zdjęcia psa w takim stanie powodują ogólnopolską falę współczucia dla dręczonych 'zwierząt', tematy na forach, szukanie pomocy. A zdjęcia gada w stanie 10 razy gorszym- wzruszenie ramion. Ot, hipokryzja miłośników zwierząt. Ale tych 'równiejszych' zwierząt.
Masz sporo racji niestety... Szczególnie w kwestii "hipokryzji miłośników zwierząt" jak to nazwałaś...
Co do równych i równiejszych zwierząt... Komar też zwierze, wiec ta kwestia jest dość trudna do rozstrzygnięcia...
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 11:32   #7
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

O matko, biedny psiaczek, az mi sie plakac chce ;(

Jak mozna tak traktowac biedne zwierzatko ;( Wlasciciela powiesic za jaja!!!!

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2009-07-08 o 11:34
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 11:58   #8
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Przerażające, po prostu przerażające

Nienawidzę ludzi, którzy krzywdzą zwierzęta. Jakiekolwiek zwierzęta. Mam szczerą, nieprzesadzoną nadzieję, że ścierwa, które tak skrzywdziły tego zwierzaka zdechną w jeszcze większych męczarniach.
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 12:19   #9
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Qualiniel Pokaż wiadomość
Masz sporo racji niestety... Szczególnie w kwestii "hipokryzji miłośników zwierząt" jak to nazwałaś...
Co do równych i równiejszych zwierząt... Komar też zwierze, wiec ta kwestia jest dość trudna do rozstrzygnięcia...
Tak, jest kwestia trudna do rozstrzygnięcia, ale mówimy tu o zwierzętach hodowanych w domu - a wątpię, żeby ktoś miał hobby związane z hodowaniem komarów Ludzie hodują pająki. I węże. I gwarantuje Ci, że więcej współczucia jest dla rotwailera który zagryzł dziecko które chciało się z nim bawić, niż dla węża który by je udusił - bo 'rotwailer działał zgodnie ze swoją naturą', a wąż 'był trzymany przez debila, powinno się je zabijać'. Taki krótki przykład

Po prostu pewe zwierzęta nie 'mówią', nie wydają dźwięku - i nie mogą o swoim cierpieniu zaalarmować czy poinformować... pies może szczekać, kot może miauczeć. Króliki też nie mają lepiej niż terraryjne niestety...


Pokażę Ci żółwia, którego znalazł kolega z forum... nikt nie zwrócił uwagi, nikt, właścicielka się jeszcze nim chwaliła, jaki 'piękny' okaz... a ten żółw był wtedy w 10x gorszym stanie niż psiak ze zdjęć wyżej...
http://img222.imageshack.us/img222/6227/1001210fk0.jpg
Kiedyś był żółwiem wodnym - a wygląda jak lądowy... 6 lat żył bez wody, bez pływania, karmiony wołowiną co 4 dni w wannie (to tak jakbyś psa karmiła całe życie sałatą), popatrz na pazury, na skórę, na pancerz...

A to ten żółw po długim leczeniu...
http://img90.imageshack.us/img90/5337/1001234ff7.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/2816/1001343.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/1290/1001235oa5.jpg

Ze skrzywienia pancerza się go nie wyleczy - nie w wieku 20 lat, bo ma coś koło tego... Ale i tak jest szczęśliwy i uśmiechnięty, jak widać. A takich żółwi jak on jest w Polsce tysiące. W końcu wyrzuca się je do stawu, gdzie albo nie przeżywają zimy, albo wypierają chronionego błotnego... Następnie Minister Środowiska urządza na nie 'polowanie' i usypia bądź zamraża.
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...



Edytowane przez Elliannia
Czas edycji: 2009-07-08 o 12:36
Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 12:27   #10
MissHuffy
Zakorzenienie
 
Avatar MissHuffy
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 917
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

straszne! ludzie nie mają serca..
__________________
Nie stój.Drogę wytycza się idąc.
MissHuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 12:52   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Post Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Chyba trzeba być bez serca żeby coś takiego zrobić zwierzęciu. W przeciwieństwie do mojego małżonka ja nie lubię zwierząt, ale do głowy by mi nie przyszło robić im umyślnie krzywdę, znęcać się nad nimi... tak patrzę na moją Figę (psiak), którą mi rodzice podrzucili na czas wakacji i myślę sobie, że ona chyba nie wie jakie ma szczęście znaleźć się właśnie u mojej rodziny. Śpi sobie spokojnie najedzona, napita (chyba nawet ma nadwagę, bo mama solidnie ją karmi) albo łasi się co chwilę do mnie, lub do mojego męża, którego ubóstwia.

Biedny ten psiak z pierwszego postu. Czy on wyzdrowieje? Jeśli nie, a choroby za bardzo dają mu się we znaki, to czy uśpienie nie było by lepszym wyjściem? Nie zjedzcie mnie za to pytanie, tylko pytam. Miałam kiedyś ukochaną psinę, która bardzo ciężko zachorowała i nie było dla niej ratunku, nie dało się już nic zrobić. Zdecydowałam się ją uśpić, ponieważ i tak lada dzień by zdechła a nie mogłam patrzeć jak się męczy
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 13:11   #12
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Tak, jest kwestia trudna do rozstrzygnięcia, ale mówimy tu o zwierzętach hodowanych w domu - a wątpię, żeby ktoś miał hobby związane z hodowaniem komarów
- wiem ze przykład z komerem był skrajny, ale ukazuje problem...

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Ludzie hodują pająki. I węże. I gwarantuje Ci, że więcej współczucia jest dla rotwailera który zagryzł dziecko które chciało się z nim bawić, niż dla węża który by je udusił - bo 'rotwailer działał zgodnie ze swoją naturą', a wąż 'był trzymany przez debila, powinno się je zabijać'. Taki krótki przykład
- w obu przypadkach wina właściciela, który nie upilnował... trzyma groźne zwierze - bierze za nie odpowiedzialność.... "powinno sie zabijać węże"... bo? bo są wężami? a czarnych bo sa czarni? to sorry ale to dla mnie to samo...

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Po prostu pewe zwierzęta nie 'mówią', nie wydają dźwięku - i nie mogą o swoim cierpieniu zaalarmować czy poinformować... pies może szczekać, kot może miauczeć. Króliki też nie mają lepiej niż terraryjne niestety...


Pokażę Ci żółwia, którego znalazł kolega z forum... nikt nie zwrócił uwagi, nikt, właścicielka się jeszcze nim chwaliła, jaki 'piękny' okaz... a ten żółw był wtedy w 10x gorszym stanie niż psiak ze zdjęć wyżej...
http://img222.imageshack.us/img222/6227/1001210fk0.jpg
Kiedyś był żółwiem wodnym - a wygląda jak lądowy... 6 lat żył bez wody, bez pływania, karmiony wołowiną co 4 dni w wannie (to tak jakbyś psa karmiła całe życie sałatą), popatrz na pazury, na skórę, na pancerz...

A to ten żółw po długim leczeniu...
http://img90.imageshack.us/img90/5337/1001234ff7.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/2816/1001343.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/1290/1001235oa5.jpg

Ze skrzywienia pancerza się go nie wyleczy - nie w wieku 20 lat, bo ma coś koło tego... Ale i tak jest szczęśliwy i uśmiechnięty, jak widać. A takich żółwi jak on jest w Polsce tysiące. W końcu wyrzuca się je do stawu, gdzie albo nie przeżywają zimy, albo wypierają chronionego błotnego... Następnie Minister Środowiska urządza na nie 'polowanie' i usypia bądź zamraża.
Może przydało by sie założyc forum na kształt dogomanii... dla zwierząt innych niż psy i koty. dla równowagi. bo takowego nie znalazłam...
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:16   #13
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

nie wiem jaki inni ludzie, ale jakbym decydowała się na psa, to zdrowego, a nie tak schorowanego.Pewnie zaraz usłyszę gromy , że jestem bez serca, ale nie będę udawać, że chętnie bym wzięła, ale...
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:19   #14
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Tak, jest kwestia trudna do rozstrzygnięcia, ale mówimy tu o zwierzętach hodowanych w domu - a wątpię, żeby ktoś miał hobby związane z hodowaniem komarów Ludzie hodują pająki. I węże. I gwarantuje Ci, że więcej współczucia jest dla rotwailera który zagryzł dziecko które chciało się z nim bawić, niż dla węża który by je udusił - bo 'rotwailer działał zgodnie ze swoją naturą', a wąż 'był trzymany przez debila, powinno się je zabijać'. Taki krótki przykład

Po prostu pewe zwierzęta nie 'mówią', nie wydają dźwięku - i nie mogą o swoim cierpieniu zaalarmować czy poinformować... pies może szczekać, kot może miauczeć. Króliki też nie mają lepiej niż terraryjne niestety...


Pokażę Ci żółwia, którego znalazł kolega z forum... nikt nie zwrócił uwagi, nikt, właścicielka się jeszcze nim chwaliła, jaki 'piękny' okaz... a ten żółw był wtedy w 10x gorszym stanie niż psiak ze zdjęć wyżej...
http://img222.imageshack.us/img222/6227/1001210fk0.jpg
Kiedyś był żółwiem wodnym - a wygląda jak lądowy... 6 lat żył bez wody, bez pływania, karmiony wołowiną co 4 dni w wannie (to tak jakbyś psa karmiła całe życie sałatą), popatrz na pazury, na skórę, na pancerz...

A to ten żółw po długim leczeniu...
http://img90.imageshack.us/img90/5337/1001234ff7.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/2816/1001343.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/1290/1001235oa5.jpg

Ze skrzywienia pancerza się go nie wyleczy - nie w wieku 20 lat, bo ma coś koło tego... Ale i tak jest szczęśliwy i uśmiechnięty, jak widać. A takich żółwi jak on jest w Polsce tysiące. W końcu wyrzuca się je do stawu, gdzie albo nie przeżywają zimy, albo wypierają chronionego błotnego... Następnie Minister Środowiska urządza na nie 'polowanie' i usypia bądź zamraża.
Elliannia wielki szacunek dla kolegi ktory naprawil wieloletnie szkody,jakie popelnili temu żółwikowi ludzie.
Zgadzam sie ze niestety zwierzeta traktowane sa bardzo nierowno.Zawsze denerwuje mnie tlumaczenie -bo sie nie znam ,skad mam wiedziec czy dzieje mu sie krzydwa.Ale nawet jak sie ktos nie zna to chyba widzi ze zolwikowi potrzeba wiecej przestrzeni niz miseczka wody.Tak na chlopski rozum. A juz personel sklepow zoologicznych i panujace w nich warunki to skandal totalny..
Kazdy kto traktuje jakiekolwiek zwierze w zly ,okrutny sposob powinien zostac ukarany tak,zeby juz nigdy nawet o tym nie pomyslal.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:21   #15
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Qualiniel Pokaż wiadomość
- w obu przypadkach wina właściciela, który nie upilnował... trzyma groźne zwierze - bierze za nie odpowiedzialność.... "powinno sie zabijać węże"... bo? bo są wężami? a czarnych bo sa czarni? to sorry ale to dla mnie to samo...
Ja też tak uważam, ale wystarczy sobie poczytać jakieś komentarze pod artykułami... zawsze pojawią się głosy w obronie psa... a w przypadku węża jest 'powinno być zakazane trzymanie tego w domu', o ile nie gorsze i bardziej kolokwialne słowa.


Cytat:
Napisane przez Qualiniel Pokaż wiadomość
Może przydało by sie założyc forum na kształt dogomanii... dla zwierząt innych niż psy i koty. dla równowagi. bo takowego nie znalazłam...
Są dwa fora na których można ogłaszać chęć oddania/sprzedaży żółwia, często ludzie znajdują 'gdzieś' na łące czy koło śmietnika takie zwierzaki. Tylko koszt przygarnięcia jest wysoki - podstawowe wyposażenie np. do żółwia kosztuje ok. 500 zł, a i nie wszyscy wiedzą, że są adopcje zwierząt terrarystycznych - bo ten problem nie jest w ogóle nagłośniony niestety

http://www.zolwie.net/forum/viewforum.php?f=37
http://www.terrarium.com.pl/forum/viewforum.php?f=43

W sumie to zastaawiałam się czy nie napisać do dogomani czy miau żeby dołożyć dział o adopcjach gadów...
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:37   #16
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Biedny ten psiak z pierwszego postu. Czy on wyzdrowieje? Jeśli nie, a choroby za bardzo dają mu się we znaki, to czy uśpienie nie było by lepszym wyjściem? Nie zjedzcie mnie za to pytanie, tylko pytam. Miałam kiedyś ukochaną psinę, która bardzo ciężko zachorowała i nie było dla niej ratunku, nie dało się już nic zrobić. Zdecydowałam się ją uśpić, ponieważ i tak lada dzień by zdechła a nie mogłam patrzeć jak się męczy
Uwazam, ze czasem uspienie jest lepszym wyjsciem.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:38   #17
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Elliannia wielki szacunek dla kolegi ktory naprawil wieloletnie szkody,jakie popelnili temu żółwikowi ludzie.
Zgadzam sie ze niestety zwierzeta traktowane sa bardzo nierowno.Zawsze denerwuje mnie tlumaczenie -bo sie nie znam ,skad mam wiedziec czy dzieje mu sie krzydwa.Ale nawet jak sie ktos nie zna to chyba widzi ze zolwikowi potrzeba wiecej przestrzeni niz miseczka wody.Tak na chlopski rozum. A juz personel sklepow zoologicznych i panujace w nich warunki to skandal totalny..
Kazdy kto traktuje jakiekolwiek zwierze w zly ,okrutny sposob powinien zostac ukarany tak,zeby juz nigdy nawet o tym nie pomyslal.

My wszyscy nad nim piejemy z zachwytu... znajoma znowu przyjmuje do siebie praktycznie każdego żółwia znalezionego, czy cierpiącego - i nie patrzy na koszty czy na brak miejsca, miejsce robi, leczy za swoje (zna się na tym 100 razy lepiej niż niejeden weterynarz), a później szuka im domu, żeby móc przyjąć kolejne... Ostatnio przyjechał do niej aż z Wrocławia, właśnie ze sklepu zoologicznego, też była ciekawa akcja z tym, bo właściciel sklepu nie chciał oddać - więc w końcu dziewczyny go kupiły...

O Panach z zoologa to nie wspominaj nawet, bo jak słyszę te herezje które oni wmawiają nabywcom, to oczy mam jak szklanki i nóż w kieszeni mi się otwiera... biorept, małe akwa, oczywiście plastikowe z palemką, kamyczek i finito, karmić kurczakiem i puszczać po podłodze :/ I niestety mało osób szuka po zakupie i wykładzie od sprzedawcy wiedzy na temat takich stworzeń - a w necie jest naprawdę mnóstwo miejsc gdzie można znaleźć informacje... na forum z reguły trafiają, jak ze zwierzakiem jest coś nie tak - a jak już widać że jest nie tak, to jest bardzo źle :/ Najgorsi są natomiast 'hodowcy' którzy od lat serwują zwierzakowi tragiczne warunki, i utrzymują że przecież zwierzak ma się dobrze i żyje, nic mu nie jetst - tak, żyje, ale cierpi, tylko tego nie widać z zewnątrz :/ I są niereformowalni niestety...
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 13:51   #18
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
My wszyscy nad nim piejemy z zachwytu... znajoma znowu przyjmuje do siebie praktycznie każdego żółwia znalezionego, czy cierpiącego - i nie patrzy na koszty czy na brak miejsca, miejsce robi, leczy za swoje (zna się na tym 100 razy lepiej niż niejeden weterynarz), a później szuka im domu, żeby móc przyjąć kolejne... Ostatnio przyjechał do niej aż z Wrocławia, właśnie ze sklepu zoologicznego, też była ciekawa akcja z tym, bo właściciel sklepu nie chciał oddać - więc w końcu dziewczyny go kupiły...

O Panach z zoologa to nie wspominaj nawet, bo jak słyszę te herezje które oni wmawiają nabywcom, to oczy mam jak szklanki i nóż w kieszeni mi się otwiera... biorept, małe akwa, oczywiście plastikowe z palemką, kamyczek i finito, karmić kurczakiem i puszczać po podłodze :/ I niestety mało osób szuka po zakupie i wykładzie od sprzedawcy wiedzy na temat takich stworzeń - a w necie jest naprawdę mnóstwo miejsc gdzie można znaleźć informacje... na forum z reguły trafiają, jak ze zwierzakiem jest coś nie tak - a jak już widać że jest nie tak, to jest bardzo źle :/ Najgorsi są natomiast 'hodowcy' którzy od lat serwują zwierzakowi tragiczne warunki, i utrzymują że przecież zwierzak ma się dobrze i żyje, nic mu nie jetst - tak, żyje, ale cierpi, tylko tego nie widać z zewnątrz :/ I są niereformowalni niestety...
Podziwiam takich ludzi ,ktorzy potrafia poswiecic swoj czas,pieniadze i sily. To jest dopiero prawdziwa pasja ,zasluguja na podziw i szacunek a znajac nasze spoleczenstwo pewnie ciagle sluchaja ze im odbilo bo kto normalny przyjmuje zolwia do domu ,a kupuje zeby wyleczyc i nie ma z tego zyskow?no wariat jakis

Dziwi mnie ze jak czlowiek kupuje samochod to pyta ,grzebie w internecie i kupuje ksiazki a jak zywe stworzenie to nie ,wyslucha jakiegos studenta z zologicznego co nawet nie wie co sprzedaje i pelnia szczescia.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 14:16   #19
dziewczyna z ambicjami
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna z ambicjami
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 428
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Nie wiem jak ktoś może mieć sumienie zrobić coś takiego
dziewczyna z ambicjami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 16:11   #20
LosingMyWay
Zadomowienie
 
Avatar LosingMyWay
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 005
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Boże ...
LosingMyWay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:01   #21
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
nie wiem jaki inni ludzie, ale jakbym decydowała się na psa, to zdrowego, a nie tak schorowanego.Pewnie zaraz usłyszę gromy , że jestem bez serca, ale nie będę udawać, że chętnie bym wzięła, ale...
myślę tak samo...
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 00:29   #22
Justyśkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 98
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
najedzona, napita (chyba nawet ma nadwagę, bo mama solidnie ją karmi)
Jak można doprowadzić do tego, żeby zwierzę miało nadwagę? Skutki nadwagi mogą być tak samo tragiczne dla ludzi jak i dla innych zwierząt

A odnośnie kwestii cieriącego psa, żółwia i komara. Powszechnie uważa się, że niedopuszczalne jest zadawanie cierpienia zwierzętom, które mają świadomość bólu, a więć tym, które pamiętają bolesne zajście. Należą do nich niewątpliwie wszystkie kręgowce, czyli ssaki (ludzie, psy), ptaki, ryby, gady (wspomniany żółw) i płazy, a także wyższe bezkręgowce, tj. głowonogi (np. ośmiornica). Co ważne ostatnie badania dowodzą, że świadomość bólu mają także krewetki, kraby pustelniki, pająki i inne bezkręgowce. Jeśli chodzi o owady, to wszystko wskazuje na to, że owszem odczuwają ból, ale go nie pamiętają. Co nie oznacza, że mamy je torturować.

Cytat:
Napisane przez Elliannia
W sumie to zastaawiałam się czy nie napisać do dogomani czy miau żeby dołożyć dział o adopcjach gadów...
Nie zastanawiaj się, tylko pisz. To świetny pomysł! Oby więcej takich myślących ludzi, jak Ty Elliannia.

Edytowane przez Justyśkaa
Czas edycji: 2009-07-09 o 00:33
Justyśkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 00:39   #23
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez dziewczyna z ambicjami Pokaż wiadomość
Nie wiem jak ktoś może mieć sumienie zrobić coś takiego
Sumienie mają istoty ludzkie... Ktoś, kto zrobił coś takiego jest... Nie napiszę "zwierzęciem" bo byłoby to obrazą dla zwierząt, istot z natury sprawiedliwych. Brak mi słów. Chyba pozostanę przy użytym przeze mnie "ścierwie"...

Serendipity nie rzucę się na Ciebie za to, co napisałaś. Myślę, że dla tego psiaka chodzi po prostu o znalezienie miejsca, gdzie mógłby spokojnie dokonać żywota, otoczony istotami, które go kochają. Przyznam, że naprawdę łzy mi napływają do oczu, kiedy widzę jego zdjęcia, tym bardziej, że sama nic nie zdziałam - wstawiłam link do artyukułu w opisie na gadu i na tym kończy się moja moc sprawcza - sama mam psa i kocham zwierzęta (szczególnie psy), i wiem, że mój pies nie zareagował by dobrze na nowego towarzysza, zresztą, jak napisałam - mam nadzieję, że znajdzie się ktoś z bliskiej okolicy, kto się tym psiakiem zaopiekuje.

I, cholera, naprawdę nóż się w kieszeni otwiera, jak się widzi takie rzeczy...
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 18:29   #24
Nika768
Raczkowanie
 
Avatar Nika768
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 34
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
nie wiem jaki inni ludzie, ale jakbym decydowała się na psa, to zdrowego, a nie tak schorowanego.Pewnie zaraz usłyszę gromy , że jestem bez serca, ale nie będę udawać, że chętnie bym wzięła, ale...
Nikt nie powinien zarzucić Ci, że jesteś bez serca, bo nie każdy jest na tyle silny, żeby dać sobie radę z wyleczeniem takiego psa. Na to potrzeba BARDZO dużo czasu, determinacji, no i bądź co bądź- trzeba się na tym znać i mieć na to jakieś fundusze.
Zastanawiam się także czy da się tego psiaka wyleczyć. Czy będzie można doprowadzić go do dobrego stanu i do tego, że będzie szczęśliwy...
Jak oglądam takie zdjęcia itp, mam ochotę przygarnąć te wszystkie skrzywdzone zwierzaki (nie tylko psy), szkoda, że póki co nie mam możliwości. eh.
__________________
Addicted to piercing
Nika768 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 09:15   #25
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Serendipity - Ja tez bym teraz nie przygarnela biedaka pod swoj dach, poniewaz po prostu nie moge. Pamietam, jak znalazlam psa na ulicy i sie umowilam z pewnym panem, ze ja psa wylecze a jak juz bedzie zdrowy to on da mu dom. Pozniej zmienil zdanie, ale ja go rozumiem, po prostu jednak nie mogl. W ten sposob pies jest z nami juz od 9 lat, teraz ma 13 lat, bo jak go przygarnelismy to mial 4 lata.

Lepiej psu nie dac domu niz pozniej go zawiesc.

vendettka - trzymam kciuki.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 12:26   #26
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Dobrze wiedzieć, że są ludzie którzy organizują takie akcje. Ja mam w domku już trzy przygarnięte zwierzaki: psinkę już 12sto letnią, kicię niespełna roczną i półtora rocznego króliczka. Dobrze, że mam tak tolerancyjnych rodziców, że po rozstaniu z chłopakiem wprowadziłam się do nich z kicią, a zanim się wyprowadziłam sprowadziłam im do domu dwa pozostałe zwierzaki. Naprawdę czuła bym się na siłach opiekować Moonem. Z tym,że mój inwentarz jest spory jak na 2 pokoje w mieszkaniu rodziców, jednak wierzę, że znajdzie się ktoś odpowiedni. Podobny tekst do tego w moim opisie wysłałam do wszystkich kontaktów na gg. Jeśli każdy wyśle choćby do 3 osób to w końcu może trafi na tą właściwą. Internet daje naprawdę spore możliwości, zwyczajnie nie można odwracać głowy.
Co do gadów to fakt, ludzie nie traktują ich na równi z innymi zwierzakami domowymi, ale nie ma co swoich frustracji wyładowywać na tych "lepszych" zwierzętach, one nie mają z tym nic wspólnego. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy przyjmują do wiadomości, że nie są królami świata i żyją na jednej planecie z innymi zwierzętami, które mają takie samo prawo do godnego życia jak oni.
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 21:43   #27
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

do góry piesku!
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 23:32   #28
śnieżka_
Zakorzenienie
 
Avatar śnieżka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 696
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

straszne...
po co wlascicielowi byl potrzebny ten pies
śnieżka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 11:22   #29
perelka-20
Wtajemniczenie
 
Avatar perelka-20
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 2 525
GG do perelka-20
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Właścicielka pieska zmarła, miła się nim zająć jej syn. Jak widać nie zajął się..
__________________
https://www.facebook.com/ICONYcompl
http://blog.icony.com.pl/

Whatever works for you!
perelka-20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 12:26   #30
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: "Kiedyś był owczarkiem " - PROSZĘ ZAJRZYJ TU !!

Biedny piesek Mam nadzieję, że znajdzie się dla niego dom
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.