zatrzymać okres tabletką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-03, 16:18   #1
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Question

zatrzymać okres tabletką?


Czy da się zatrzymać okres tabletką antykoncepcyjną lub plastrem??
Czy jeśli nie biore tabletek a np. teraz bym zaczeła to kiedy on się zatrzyma??
Nie będę owijać w bawełnę-chce jechac nad morze a akurat w dniu wyjazdu mam miec okres () a jade z TŻtem i nie chcę się męczyć...niestety nie mogę tego wyjazdu przełożyć
i jak to jest z wpływem na zdrowie?
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 16:29   #2
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

A kiedy spodziewasz się okresu?
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 17:37   #3
_Gosiaczek_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 765
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Z nieba mi spadłaś
W sobote dostaje okres, a w niedziele wyjeżdzam na zabieg. Zapomniałam zupełnie, że przecież można zacząc brać od razu następne tabletki i przełożyć okres.
Czytałam, że za często tak nie wolno robić, ale w sumie nasze przypadki są wyjątkowe i za często się nie powtarzają.
Zobaczę co dziewczyny odpowiedzą i w czwartek najwyżej pójde jeszcze do swojego lekarza zapytać się co on o tym wszystkim myśli.
Dziewczynki jesli, któraś z Was już tak robiła to jak jest potem przy następnym okresie? Czy organizm zachowuje sie jakoś inaczej?
_Gosiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 17:47   #4
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Ja tak już robiłam Przy następnym okresie organizm zachowuje się zupełnie normalnie.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 17:52   #5
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

ja sobie przesuwalam okres kilka razy i nie mialam zadnych problemow. Coz za fantastyczny wynalazek !
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 19:17   #6
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Cytat:
Napisane przez _Gosiaczek_
Z nieba mi spadłaś
W sobote dostaje okres, a w niedziele wyjeżdzam na zabieg. Zapomniałam zupełnie, że przecież można zacząc brać od razu następne tabletki i przełożyć okres.
Czytałam, że za często tak nie wolno robić, ale w sumie nasze przypadki są wyjątkowe i za często się nie powtarzają.
Zobaczę co dziewczyny odpowiedzą i w czwartek najwyżej pójde jeszcze do swojego lekarza zapytać się co on o tym wszystkim myśli.
Dziewczynki jesli, któraś z Was już tak robiła to jak jest potem przy następnym okresie? Czy organizm zachowuje sie jakoś inaczej?
ja raz tak robilam - juz w marcu wiedzialam kiedy w wakacje wyjezdzam na urlop za granice i akurat wtedy krwawienie by mi wypadlo, wiec w marcu postawnowilam wziac kolejne opakowanie pigulek bez przerwy. I sie niesamowicie ciesze ze zrobilam to w marcu a nie probowalam krwawienia,ktore podczas urlopu wypadalo, w ten sposob likwidowac - caly miesiac mialam niespodziewne plamienia, fuj

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2006-07-04 o 06:18
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 19:22   #7
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Cytat:
Napisane przez zaczarovana
Czy da się zatrzymać okres tabletką antykoncepcyjną lub plastrem??
Czy jeśli nie biore tabletek a np. teraz bym zaczeła to kiedy on się zatrzyma??
Nie będę owijać w bawełnę-chce jechac nad morze a akurat w dniu wyjazdu mam miec okres () a jade z TŻtem i nie chcę się męczyć...niestety nie mogę tego wyjazdu przełożyć
i jak to jest z wpływem na zdrowie?
tabletki brane bez 7 przerwy wstrzymuja krwawienie, ale jesli nie bralas pigulek do tej pory to nie uda sie nimi wstrzymac krwawienia.
tabletki pierwszy raz bierzesz pierwszego dnia okresu, ktory masz _mniej wiecej_ normalnie, bierzesz 21 dni, 7 dni przerwy. kolejne 21 pigulek i przerwa itd.. aby wstrzymac krwawienie nie robisz przerwy - bierzesz kolejny listek bez przerwy. czyli musialabys poczekac teraz na okres by zaczac brac tableki i dopiero kolejne krwawienie moglabys zatrzymac (a i to nie zawsze sie udaje bo np. zamiast krwawienia bedziesz plamic)

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2006-07-04 o 06:18
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 22:36   #8
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

nie pociesze was... ja tak zrobilam i mialam plamienia przez 1,5 tyg :/ a okresu mialo nie byc w ogole ;/
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 22:57   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Cytat:
Napisane przez zaczarovana
Czy da się zatrzymać okres tabletką antykoncepcyjną lub plastrem??
Czy jeśli nie biore tabletek a np. teraz bym zaczeła to kiedy on się zatrzyma??
Nie będę owijać w bawełnę-chce jechac nad morze a akurat w dniu wyjazdu mam miec okres () a jade z TŻtem i nie chcę się męczyć...niestety nie mogę tego wyjazdu przełożyć
i jak to jest z wpływem na zdrowie?
Nie da się. Jak teraz nagle weźmiesz taletki (o ile dostałabyś je tak szybko od lekarza) to wręcz pogorszysz sprawdę, bo oprócz tego, że miesiączkę będziesz miała tak czy siak, to jeszcze mogą dojść do tego plamienia przez dwa tygodnie na przykład (całkiem często się to zdarza).

Tabletki nie służą do tego, żeby je sobie wziąć i przestać jak okres zniknie. Przez pierwsze opakowania tabletek (jedno opakowanie jest na miesiąc około) wogóle nie powinno się nic kombinować i robić normalnie przerwy - czyli krwawienie masz tak jak normalnie). Wogóle to z twojego postu wynika, że uważasz, że weźmiesz jedną tabletkę i po sprawie. Dlatego powiem uprzejmie tak jak zwykle w takich wątkach: to nie są cukierki Radzę się dokształcić w kwestii tabletek, bo chyba mało o nich wiesz...
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 21:52   #10
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

a tak w ogole zaczarovana, to tabletki zaczyna sie brac pierwszego dnia okresu i on nie znika od razu jak za dotknieciem czarodzienjskiej rozdzki tylko jets jeszcze kilka dni, potem moze sie zatrzymac.
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 09:29   #11
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

aha.
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 18:44   #12
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Kiedyś mi zdarzyło wziąć bez przerwy dwa opakowania pod rząd. Okresu nie dostałam, plamień nie miałam tylko następne krwawienie było jakby obfitsze i trwało trochę dłużej. Ale to jest sprawa indywidualna i każdy organizm reaguje inaczej.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 18:55   #13
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Mi powinna miesiączka zacząć się w niedzielę i w niedzielę tez wyjezdzam na wczasy i też sobie zatrzymam miesiączkę tabletkami. Już raz tak robiłam, kiedy po wypalaniu nadżerki lekarz mi kazał, bo powiedział, że miesiączka jest niewskazana, żeby dobrze sie goiło. Nie miałam nawet plamień, ale to kwestia organizmu, każdy przechodzi to inaczej
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 21:35   #14
biedronka007
Raczkowanie
 
Avatar biedronka007
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z miasta ;)
Wiadomości: 142
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Ja zatrzymuję okres tabletkami kilka razy w roku, i nigdy nie zdarzyły mi się plamienia i inne kłopoty Kiedyś rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem i powiedział mi, że jesli dziewczyna jest całkowicie zdrowa to może zrobić przerwe między jednym a drugim opakowaniem tylko kilka razy w roku. Wystapienie krwawienia w czasie pzrerwy jest tez tak naprawdę testem czy zaszło się w ciążę czy też nie (bo to rożnie może z tym być ). I jeszcze jedno! brak przerwy między jednym a drugim opakowaniem powinny stosowac te z Was, które jedne i te same tabletki stosują przynajmniej od 3 opakowań i czują się po nich dobrze- wtedy nie powinny zdarzyć się plamienia.
biedronka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 07:48   #15
trimurti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

A jak jest z działaniem antykoncepcyjnym tabletek, kiedy nie robi sie tej 7-dniowej przerwy?
Biore tabletki antykoncepcyjne od kilku lat, nigdy jednak nie mialam potrzeby zatrzymywania okresu. Czy tabletki maja normalne dzialanie antykoncepcyjne kiedy bierze sie dwa opakowania bez zadnej przerwy?
trimurti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 12:22   #16
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

normalne
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 12:32   #17
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Cytat:
Napisane przez trimurti Pokaż wiadomość
A jak jest z działaniem antykoncepcyjnym tabletek, kiedy nie robi sie tej 7-dniowej przerwy?
Biore tabletki antykoncepcyjne od kilku lat, nigdy jednak nie mialam potrzeby zatrzymywania okresu. Czy tabletki maja normalne dzialanie antykoncepcyjne kiedy bierze sie dwa opakowania bez zadnej przerwy?
maja normalne dzialanie anty i nie stanie sie nic,gdy raz nie zrobisz normalnej przerwy
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 12:37   #18
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
maja normalne dzialanie anty i nie stanie sie nic,gdy raz nie zrobisz normalnej przerwy
Nie zgodzę się, można mieć plamienia, bóle brzucha itp. Ja kiedyś tak zrobiłam i po tygodniu tego nowego opakowania (czyli wzięłam 28 tabletek- 21 z pierwszego opakowania i 7 z drugiego) zrobiłam przerwę bo czułam się fatalnie - brzuch twardy, jajniki bolały, non stop plamienia - tak jakby organizm dopominał się tej przerwy i okresu.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:11   #19
siodema
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

a ta tabletka musi byc antykoncepcyjna.?
nie mozna wziac innej tabletki np: Ibuprom.?
bo ja w sobote mam wazny mecz, a dzisiaj dostalam okresu.
pomocy! ;(
siodema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 14:37   #20
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Cytat:
Napisane przez siodema Pokaż wiadomość
a ta tabletka musi byc antykoncepcyjna.?
nie mozna wziac innej tabletki np: Ibuprom.?
bo ja w sobote mam wazny mecz, a dzisiaj dostalam okresu.
pomocy! ;(
Chcesz ibupromem zatrzymać okres?

Jak bierzesz regularnie tabletki anty, to możesz sobie sterować okresem jak chcesz. Ale Ty ich nie bierzesz, więc nawet jeślibyś wzięła to nie ma gwarancji na to, że okres się zatrzyma. Jest nawet prawdopodobieństwo, że będziesz mieć plamienia.

Do soboty okres pewnie się zmniejszy. Załóż tampon + podpaskę i na mecz spokojnie możesz iść. Ja nie raz tak w gimnazjum robiłam podczas meczów piłki siatkowej, żeby czasem niespodzianki nie było.
Moim zdaniem nie warto zaczynać z hormonami, jeśli masz zamiar wziąć je tylko raz, że względu na mecz. Tylko sobie gospodarkę hormonalną możesz rozregulować.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 15:31   #21
siodema
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

nie chce brac tamponow... po za tym, nigdy nich nie uzywalam..
a wlasnie mam mecz w siatkowke i jestem atakujaca, wiec musze sie duzo ruszac, a boje sie tej "niespodzianki". I jeszcze nigdy nie mialam okresu podczas meczów, tak fajnie wypadaly) a tu naglee...;/

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

a moze da sie go jakos zmniejszyć.?
siodema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 09:01   #22
ruda2112
Raczkowanie
 
Avatar ruda2112
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 432
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Tragedia, tragedia -dziewczyny mam slub i akurat mi miesiączka moze się zdarzyc, nie używam już tabletek anty, wiec co mi pozostało...? To jakiś horror.
ruda2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 09:03   #23
Marti18
Raczkowanie
 
Avatar Marti18
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 106
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Nie robić przerwy miedzy nimi tylko brac od razu kolejne opakowanie. zaden problem ;D
__________________
.....
Marti18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 10:34   #24
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Ludzie! tabsy to nie cukierki! nie możecie ich sobie brać "ot tak" żeby okres przesunąć. to są chormony na litość boską każdyy lekarz wam to powie że to zły pomysł i ni zawsze działa bo mogą być plamienia .
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 08:28   #25
Marti18
Raczkowanie
 
Avatar Marti18
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 106
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Jak pójdzie do lekarza i powie ze chce przesunąć okres to powie jej to samo co ja. nie raz nie dwa razy byłam i powiedział mi to samo (wszystko zawsze konsultuje z ginekologiem). a jeżeli chodzi o ślub to nie wiem która z nas chciałaby w ten dziś mieć okres.
__________________
.....
Marti18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 11:08   #26
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Ludzie! tabsy to nie cukierki! nie możecie ich sobie brać "ot tak" żeby okres przesunąć. to są chormony na litość boską każdyy lekarz wam to powie że to zły pomysł i ni zawsze działa bo mogą być plamienia .
Czy ja wiem? Mój gin twierdzi, że w zasadzie 7-mio dniowe przerwy konieczne nie są, jeśli chcę mogę sobie zrobić np. 3 lub 4 przerwy w roku, a nie po każdym opakowaniu.

Czasem łączę 2, 3 opakowania, kiedy na "okres" nie mam czasu, ochoty i sposobności. Czuję się dobrze, wyniki badań mam piękne, modelowe i książkowe, raz zdarzyło mi się plamienie. Kwestia organizmu.

Nie stosuję jednak często, bo by nie tabsy zeżarły finansowo.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 10:41   #27
sylwka308
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: zatrzymać okres tabletką?

witam ... stosuje regularnie tabletki od roku ... ostatnią wzięłam 10tego w środę czyli teraz mam wziąść 18stego w czwartek mam pytanie czy jak wezmę dziś 16stego przerwę miesiączkę ? zaprzestanie krwawienie? proszę o podpowiedz
sylwka308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 20:11   #28
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Cytat:
Napisane przez sylwka308 Pokaż wiadomość
witam ... stosuje regularnie tabletki od roku ... ostatnią wzięłam 10tego w środę czyli teraz mam wziąść 18stego w czwartek mam pytanie czy jak wezmę dziś 16stego przerwę miesiączkę ? zaprzestanie krwawienie? proszę o podpowiedz
prawdopodobnie tak ale pewnosci nie mam każdy organizm inaczej reaguje mozesz krwawic jeszcze pare dni a moze ci juz tego samego dnia przejść

Pozdrawiam
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 13:36   #29
munecabrava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 133
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

Witajcie mam do Was pytanie .... czy jesli teraz zaczne brac tabletki okolo 27go listopada poinnam mic okres i np jesli wezme je od 27go listopda i wezme 2 opakowania bez przerwy to zatrzyma mi sie okres ? sprawa jest taka ze na sylwestra wyjezdzam do mojego chlopaka mieszkajacego w holandii i nie ukrywam ze nie widzielismy sie od kilku miesiecy i okres w tym czasie bardzo pomieszal by nam sylwestrowe spotkanie ..... wiec chcialabym go uniknac . wogole to chce zaczac brac tabsy juz na dluzej na caly rok napewno wiec fajnie by bylo zaczac od 27go listopada i daloby rade by okres 27go grudnia nie wystapil ? a potem bym juz dalej brala kolejene miesiace z normalnymi przerwami . ogolnie jestem zdrowa , nigdy ni mialam prblemow z sprawami kobiecymi itp . co o tym sadzicie czy da tak rade ?? w piatek ide do mojego gina i ciekawe czy uda sie tak zrobic ??? prosze pomozcie czy po miesiacu od brania mozna juz wstrzymac okres ??
munecabrava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 15:02   #30
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: zatrzymać okres tabletką?

nie wiadomo jak zareagujesz na to polaczenie. ulotka przewiduje plamienia/krwawienia jesli sie polaczy 2 opakowania. w ogole to zaczynajac branie hormonow nalezy wziac pod uwage to ze mozesz plamic w ogole nie tylko w przerwie.

alternatywa na przesuniecie okresu jest tez taka metoda:mozna tez odstawic kilka tabletek i zrobic przedwczesna przerwe

zasada ta obowiazuje przy pominieciu tabletki z 3 tygodnia (dla systemu 21+7 -> pominiecie 15-21 tabletki badz dla systemu 24+4 -> 15 do 24 tabletki)

poprostu jesli sie pominie tabletke na wiecej niz 12 godzin w 3 tygodniu to robi sie przedwczesna przerwe albo laczy opakowania


jest ale - nie wiadomo ile krwawienie bedzie trwalo przez wymuszona przedwczesna przerwe
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-07 06:10:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.