Proszę o radę w sprawie farbowania! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-14, 17:28   #1
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400

Proszę o radę w sprawie farbowania!


Bardzo proszę o radę. Od wielu miesięcy usiłuję ufarbować swoje włosy na kolor granatowa czerń i do tej pory nie udało mi się tego osiągnąć. Używałam Ferii 3D, która nie pokryła całych włosów, po czym bardzo szybko się zmyła. Mam ciemne, proste włosy do pasa. Teraz mam farbę Recital Preference i niedługo będę farbować. Proszę, macie może jakiś pomysł jak farbować włosy do pasa w warunkach domowych, żeby je całe pokryć farbą? Włosy farbuje mi moja mama. Od razu zaznaczę, że posługuje się pędzlem, bo nie radzi sobie z aplikatorem (ja zresztą też). Czy ktoś mógłby mi opisać jak nakładać farbę, dokładnie krok po kroku, bo szkoda mi już kasy (i mamy), jak potem efekt jest do niczego albo wcale go nie ma. Z góry dziękuję!
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 19:07   #2
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: Proszę o radę w sprawie farbowania!

up
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 19:13   #3
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Proszę o radę w sprawie farbowania!

tam chyba jest instrukcja ? i wydaje mi sie ze wlosy do pasa potrzebuja conajmniej dwoch tzrech farb o ktorych piszesz, poniewaz nie sa to zbyt wydajne farby, wlos potrzebuje odpowiedniej ilosci mieszanki koloryzujacej, aby zmienil sie kolor
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 10:42   #4
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: Proszę o radę w sprawie farbowania!

No cóż, instrukcja jest dla mnie (i mojej mamy) bezużyteczna - nie wyrabiamy czasowo z nałożeniem farby (trwa to bardzo długo), poza tym zalecenie jak nakładać farbę na włosy nie sprawdza się w praktyce - włosy przy głowie łatwo ufarbować, ale te "luźne", dalsze ciężko pokryć.
Myślałam, że jakaś posiadająca do pasa włosy Wizażanka napisze jak farbuje włosy krok po kroku.
Acha, co do wydajności, Feria Color Booster, kolor Intensywna Czerwień, wychodził na moich włosach przy użyciu tylko 1 opakowania. Teraz kupiłam 2 Recital Preference, żeby starczyło. Ale może dokupię trzecie.
Dziękuję za odpowiedź.
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 11:00   #5
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: Proszę o radę w sprawie farbowania!

farbowanie tak długisz włosów to napewno sztuka,skoro macie z mama z tym problem proponuje Ci wziąść farby które kupiłaś i udać sie do fryzjera,który napewno poradzi sobie z tym problemem,zapłacisz mniej niz normalnie za taką usługe bo farby bedziesz miała swoje.
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 19:32   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Proszę o radę w sprawie farbowania!

ja rozumiem , ale na tak dlugie wlosy napewno jedna sztuka farby to za malo , ja wiem ze mozna tak zrobic ze wystarczy , ale wlasnie dlatego nie jestes tez zadowolona z koloru
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 20:10   #7
cynamonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 52
GG do cynamonka
Re: Proszę o radę w sprawie farbowania!

Ja swoje dlugie wlosy musialam podzielic na kilkanascie pasm, przy czym zaczynalam farbowac wlosy zaczynajac od tych od spodu, tam sa zwykle najzdrowsze wlosy i zajelo im dluzej przyjecie koloru. Pewnie to juz wiesz Te na gorze sa (zwykle :P ) bardziej zniszczone i dlatego mozna trzymac krocej farbe. Poza tym mama nakladala mi farbke po prostu wmasowujac ja w kazde pasmo, ktore pozniej kladla luzem na reczniku :P I kiedy wlosy na gorze trzymaly kolor ok 10. min to te od spodu ok 20 i kolor byl jednolity i piekny :P Tak samo postepowala z wlosami mojej siostry i nigdy nie bylo wpadki Pozdrawiam!
cynamonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.