Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-16, 05:03   #4471
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Słuchajcie od pewnego czasu po nałożeniu podkładu i korektora robi mi się "lwia zmarsCzka" nie wiem czemu :/ próbowałam z różnymi podkładami,kremami.Mam 20 lat jestem za młoda na zmarszczki -_- pasuje to miejsce rano i wieczorem no ale na razie nic to nie daje Pojawia się ona po jakiś 30 min od nałożenia makijażu.
Mniej więcej tak to wygląda ale wiadomo w rl ja uwierzcie widać :/ miał ktoś kiedykolwiek taką dziwną sytuację?
Jesli normalnie jej nie ma to podkład przesusza najwyrazniej, dlatego wychodzi.

---------- Dopisano o 06:00 ---------- Poprzedni post napisano o 05:56 ----------

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Infallible nie jest mocno kryjacy, raczej max średnio, ale mat tfzyma super
To zalezy co uwazamy za mocno, dla mńie takim idealnym srednim kryciem jest krycie double wear light, Infalible ma juz to krycie bardziej w strone mocnego , troche mniejsze od everlastinga plus, ale naprawde całkiem przyzwoity.
Wgl to fajny podkład, w tej cenie jeden z fajniejszych , chociaż ostatnio wpadł mi do przetestowania podkład bell i kładzie te wszystkie do 100 zł ....

---------- Dopisano o 06:03 ---------- Poprzedni post napisano o 06:00 ----------

Cytat:
Napisane przez zunia16 Pokaż wiadomość
Wiem, że dużo już było takich wątków, bo wiele czytałam, ale co spodobał mi się jakiś podkład, to czytając o nim więcej, dowiaduje się, że w Polsce już go nie ma. Także chciałam zapytać o dobrze kryjący, ale lekki podkład. Obecnie używam tego kultowego z revlonu colorstay i jestem w nim zakochana, kryje perfekcyjnie (mam wiele blizn po trądziku i często jeszcze mi coś wyskakuje), ale teraz idzie wiosna i chciałam używać czegoś lekkiego, bo ten jest troszkę za ciężki na taką pogodę. Bardzo proszę o jakieś drogeryjne, dobrze kryjące podkłady. Cerę mam mieszaną, karnację taką raczej naturalną, może trochę ciemną dobrze by było jakby podkład nie był różowy
Mi do tego opisuja tylko long lasting z Bobbi Brown i Armaniusza... Najlepszy z najlepszych jest ten z Guerlaina , ale różowe tony ma zdecydowanie. Kolory jasniejsze i neutralne tego ostatniego sa niedostepne w Polsce jak narazie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-16, 06:54   #4472
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Słuchajcie od pewnego czasu po nałożeniu podkładu i korektora robi mi się "lwia zmarsCzka" nie wiem czemu :/ próbowałam z różnymi podkładami,kremami.Mam 20 lat jestem za młoda na zmarszczki -_- pasuje to miejsce rano i wieczorem no ale na razie nic to nie daje Pojawia się ona po jakiś 30 min od nałożenia makijażu.
Mniej więcej tak to wygląda ale wiadomo w rl ja uwierzcie widać :/ miał ktoś kiedykolwiek taką dziwną sytuację?
Jeśli chodzi o zmarszczki na czole to nie są one związane z wiekiem(migracja) a ze zbyt bogatą mimiką. Robią się z tak zwanego "zaciskania" i jak byłam w liceum jedna z koleżanek która bez przerwy mocno ruszała czołem miała mega zmarchy-lwia plus trzy poziome, trzy razy takie jak obecnie moja mama 50+
Co do tego że podkład to podkreśla to widocznie masz odwodnioną i co za tym idzie mało elastyczną i "ściągającą się" skórę, plus zbyt suchy a jednocześnie migrujący i włażący w załamania podkład. Odpowiedni masaż na lwią i mocne nawilżenie powinno trochę pomóc Bo to nie sam podkład robi Ci to załamanie tylko makeup po prostu to wydobywa

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
ostatnio wpadł mi do przetestowania podkład bell i kładzie te wszystkie do 100 zł ....

Co to za podkład? Kiedyś cc z bell miałam i był super, teraz jest wersja hypo więc już go ni ma.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 17:03   #4473
opal6666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 32
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, szukam podkładu jasnego, wpadającego w żółte tony. Najlepiej z wyższej półki, ponieważ większość tych tańszych wypróbowałam ale nic mnie nie zachwyciło. Miałam m.in bourjois healty mix,flower perfection, 123, niestety wszystkie były za ciemne. Teraz mam rimmel match perfection 010 porcelain i wpada w różowe tony, no ogólnie nie podoba mi sie mam cerę suchą, nie zależy mi na mega wielkim kryciu ale zeby jakoś wyrównać koloryt cery i wyglądać w miarę ok Wstawiam tez zdjęcie, mniej więcej jak moja skóra wyglada, za każda odpowiedz z góry dziękuje ImageUploadedByWizaz Forum1460909017.048252.jpg
opal6666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 17:29   #4474
ryba616
Przyczajenie
 
Avatar ryba616
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Kochana , a jaki przedział cenowy podkładu Cie interesuje?
Tak do 60-70 złotych. Chciałabym też żeby nie miał różowych tonów. Polecasz coś konkretnego?
ryba616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-17, 21:12   #4475
kopnijmniewglowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
True Match czy Facefinity

Hej jako iż zbliża się promocja w Rosmannie na -49% mam w związku z tym do was pytanie o to, który wg. was podkład jest najlepszy
TRUE MATCH od L'oreal czy Facefinity od Max Factor (bądź polećcie mi inny, warty uwagi podkład który spełniałby poniższe kryteria)
Wiadomo, że wizażanki wiedzą wszystko dlatego pytam...
Zaznaczę iż mam cerę mieszaną ze skłonnością do zapychania, alergii, etc. która wpada bardziej w żółte tony aniżeli różowe...
W związku z tym, że jestem tu nowa proszę o wyrozumiałość jeżeli umieściłam temat nie tu gdzie trzeba...
Za wszelaką pomoc stawiam colę w MC
kopnijmniewglowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-18, 18:33   #4476
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: True Match czy Facefinity

Cytat:
Napisane przez kopnijmniewglowe Pokaż wiadomość
Hej jako iż zbliża się promocja w Rosmannie na -49% mam w związku z tym do was pytanie o to, który wg. was podkład jest najlepszy
TRUE MATCH od L'oreal czy Facefinity od Max Factor (bądź polećcie mi inny, warty uwagi podkład który spełniałby poniższe kryteria)
Wiadomo, że wizażanki wiedzą wszystko dlatego pytam...
Zaznaczę iż mam cerę mieszaną ze skłonnością do zapychania, alergii, etc. która wpada bardziej w żółte tony aniżeli różowe...
W związku z tym, że jestem tu nowa proszę o wyrozumiałość jeżeli umieściłam temat nie tu gdzie trzeba...
Za wszelaką pomoc stawiam colę w MC
W tym wątku jest sporo podkładomaniaczek , więc najszybciej tutaj ktoś Ci pomoże
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 05:48   #4477
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość



Mi do tego opisuja tylko long lasting z Bobbi Brown i Armaniusza... Najlepszy z najlepszych jest ten z Guerlaina , ale różowe tony ma zdecydowanie. Kolory jasniejsze i neutralne tego ostatniego sa niedostepne w Polsce jak narazie
Ktory Guerlain masz na mysli?
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-20, 07:00   #4478
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: True Match czy Facefinity

Cytat:
Napisane przez kopnijmniewglowe Pokaż wiadomość
Hej jako iż zbliża się promocja w Rosmannie na -49% mam w związku z tym do was pytanie o to, który wg. was podkład jest najlepszy
TRUE MATCH od L'oreal czy Facefinity od Max Factor (bądź polećcie mi inny, warty uwagi podkład który spełniałby poniższe kryteria)
Wiadomo, że wizażanki wiedzą wszystko dlatego pytam...
Zaznaczę iż mam cerę mieszaną ze skłonnością do zapychania, alergii, etc. która wpada bardziej w żółte tony aniżeli różowe...
W związku z tym, że jestem tu nowa proszę o wyrozumiałość jeżeli umieściłam temat nie tu gdzie trzeba...
Za wszelaką pomoc stawiam colę w MC
ale jakie kryteria? Domyślam się, że będzie chodziło o coś w miarę trwałego, pewnie ciut mocniej kryjącego.
Ja wolałabym True Matcha, chociaż ta nowa wersja podobno jest gorsza od poprzedniej. U mnie Facefinity się warzył, wyglądał średnio (wtedy skóra mieszana/tłusta). Mam wrażenie, że z żółtawymi kolorami jest lepiej w Lorealu niż w MF.
Od siebie z rossmanna mogę polecić Infalliable z Loreala (mam wersję w tubce, ale ta w butelce też podobno niczego sobie), healthy mix - tu fajne kolory jak na drogerię, żółtawe ale u wielu osób lubią ciemnieć.
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 09:06   #4479
leserka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny
mam pytanie odnosnie bazy, słyszałam, że powinna ona byc pod podkład by lepiej sie trzymał ale również by skóra sie ie swieciła, ale zauwałyłam, że z nim jest gorzej niz jakbym go nie uzywała.


Oczywiście wspone ze gdy uzywam podkładu na na to puder to i tak po połowie dnia mam świecaca skóre
__________________
siemka


a tutaj konkurs gdzie moza wygrac fajne nagrody

i pamietajcie nie jesteście Robotami :P


leserka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-21, 14:42   #4480
anjenka
anjenka
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej, jestem kolorystycznie wiosną. Mam bardzo jasną cerę z piegami, do tego suchą i dość wrażliwą. Szukam podkładu, który nie zrobi mi maski na twarzy, bo swoje piegi lubię i wyglądam obco bez nich, ale przede wszystkim nie podkreśli suchych skórek. Mam teraz szansę na jakiś sensowny zakup ze względu na promocję w rossmannie, ale powiedzmy szczerze, że mój studencki budżet nie zniesie wydatku większego niż 60-70 zł
Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-25 o 19:38 Powód: Spam bannerem.
anjenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 20:19   #4481
derdzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Zamiennik Revlon Colorstay 150 buff (cera mieszana i tłusta)

Cześć wszystkim,

Na wstępie zaznaczę, że faktycznie podobny temat już dawno temu był, ale jednak moje pytanie jest trochę inne i nie znalazłam na nie odpowiedzi. Do rzeczy :

Do tej pory używałam Revlon Colorstay do cery tłustej i mieszanej odcień 150 Buff. Był to jedyny odcień, który (jako tako) mi odpowiadał. Pytanie brzmi: na jaki podkład go zmienić? Chodzi mi konkretnie o to, aby odcień zamiennika był taki, jaki ma właśnie ta 150 z RC (może mniej szarawy, bo według mnie ten wpada w szarość), a krycie równie dobre. Zaznaczę tutaj, iż 180 Sand Beige jest już zbyt ciemny.

Zamiennika szukam głównie dlatego, że moja twarz płata mi ostatnio różne figle (sporo niespodzianek, zaczerwienień), co prawdopodobnie spowodował wyżej wymieniony podkład. Dobrze by było więc, gdyby jego zamiennik zechciał być jak najlżejszy (lekki i porządnie kryjący to marzenie ściętej głowy ), dostosowany do takiej problemowej cery. I najważniejsze - jestem biedną studentką, więc rozsądna cena też jest ważna.

Jakieś propozycje ? Będę wdzięczna !

Edytowane przez derdzia
Czas edycji: 2016-04-22 o 20:20
derdzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-23, 14:22   #4482
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Zamiennik Revlon Colorstay 150 buff (cera mieszana i tłusta)

Najjaśniejszy odcień podkładów Ingrid może? Tutaj fajny temat z jasnymi podkładami, na zdjęciach ze swatchami masz porównanie kolorów często z Revlonem:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=864156
wypad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 22:23   #4483
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Zamiennik Revlon Colorstay 150 buff (cera mieszana i tłusta)

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy odcień podkładów Ingrid może? Tutaj fajny temat z jasnymi podkładami, na zdjęciach ze swatchami masz porównanie kolorów często z Revlonem:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=864156
Mowa o Ideal Face w kolorze 10? Jest dużo jaśniejszy od Buff.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-24, 10:14   #4484
derdzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: Zamiennik Revlon Colorstay 150 buff (cera mieszana i tłusta)

Miło, że ktoś zechciał odpowiedzieć

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy odcień podkładów Ingrid może? Tutaj fajny temat z jasnymi podkładami, na zdjęciach ze swatchami masz porównanie kolorów często z Revlonem:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=864156
Bardzo dziękuję za link -dokładnie przejrzę, co tam się znajduje i może uda się coś wybrać

A co sądzicie na temat podkładów Paese ? Jak wypada Revlon w porównaniu z nimi ? No i odcienie -znajdę coś dla siebie czy niekoniecznie?
derdzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 21:10   #4485
Panthalones
Raczkowanie
 
Avatar Panthalones
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 224
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej
Może ktoś poleci mi podkład, który nie będzie podkreślał łuszczącej się skóry(jestem na Izoteku). To powinien być jakiś nawilżający pewnie, nie wiem sama, bo zawsze dążyłam do matowej cery. Teraz używam Double Wear 1N2, ocień pasuje mi idealnie.
Z góry dzięki
__________________
Panthalones jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 10:17   #4486
nivea91
Zakorzenienie
 
Avatar nivea91
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 485
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej, Czy któraś z Was miała styczność z podkładem Ingrid ideal face odcień 15 i mogłaby go porównać do Revlona CS do cery suchej 150 Buff?
Kupiłam Ingrid 10 i jest dużo jaśniejszy niż revlon 150
Proszę o pomoc, bo nie wiem czy jest sens kupić inny odcień czy dać sobie spokój
__________________
www.pmiska.pl
nivea91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 10:39   #4487
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez nivea91 Pokaż wiadomość
Hej, Czy któraś z Was miała styczność z podkładem Ingrid ideal face odcień 15 i mogłaby go porównać do Revlona CS do cery suchej 150 Buff?
Kupiłam Ingrid 10 i jest dużo jaśniejszy niż revlon 150
Proszę o pomoc, bo nie wiem czy jest sens kupić inny odcień czy dać sobie spokój
zapytaj tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=811288 może dziewczyny Ci podpowiedzą
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 11:37   #4488
Pakipsi
Wtajemniczenie
 
Avatar Pakipsi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 2 263
Dot.: Zamiennik Revlon Colorstay 150 buff (cera mieszana i tłusta)

polecam sprawdzić Bourjois Perfect 123 w najjaśniejszym odcieniu 51 Light Vanilla, jest akurat promocja -50% na podkłady w Superpharm, to można go kupić dużo taniej
Pakipsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 19:23   #4489
landryneczka89
andziaw
 
Avatar landryneczka89
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Podkład do cery tłustej i mieszanej

Witam, jaki polecacie podkład do cery tłustej i mieszanej, który będzie hamować wydzielanie sebum, żebym po krótkim czasie nie świeciła się.?
__________________
Mężatka od 22.09.2012r.
MAKEUP od kilku lat jest moim największym hobby, uwielbiam zabawę makijażem
landryneczka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-27, 19:56   #4490
spoteye
Raczkowanie
 
Avatar spoteye
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kłodzko
Wiadomości: 40
Dot.: Podkład do cery tłustej i mieszanej

Mam cerę mieszaną, świecącą się głownie w strefie T. Mi sprawdza się osobiście tani podkład z Bielendy który zakupiłam w Rossmanie, a także mineralny puder z Mary Kay, czasami zastępuję go ryżowym, lub Stay Matt od Rimmel. Poza tym skórę często złuszczam, stosuję krem normalizujący na noc, i nawilżający na dzień.
spoteye jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 22:46   #4491
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej Dziewczyny Kupilam w promocji w Rosmanie podklad 3 in 1 z Ma Facora. Generalnie podklad "ma potencjal", ale wysusza mi skore, podkresla drobne zmarszczki itd.

Czy ktos znalazl jakis trik i sposob na jego aplikacje?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-28, 04:31   #4492
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o zmarszczki na czole to nie są one związane z wiekiem(migracja) a ze zbyt bogatą mimiką. Robią się z tak zwanego "zaciskania" i jak byłam w liceum jedna z koleżanek która bez przerwy mocno ruszała czołem miała mega zmarchy-lwia plus trzy poziome, trzy razy takie jak obecnie moja mama 50+
Co do tego że podkład to podkreśla to widocznie masz odwodnioną i co za tym idzie mało elastyczną i "ściągającą się" skórę, plus zbyt suchy a jednocześnie migrujący i włażący w załamania podkład. Odpowiedni masaż na lwią i mocne nawilżenie powinno trochę pomóc Bo to nie sam podkład robi Ci to załamanie tylko makeup po prostu to wydobywa



Co to za podkład? Kiedyś cc z bell miałam i był super, teraz jest wersja hypo więc już go ni ma.
Chodzi mi o royal matte ... Tak się chyba nazywał

---------- Dopisano o 05:27 ---------- Poprzedni post napisano o 05:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Ktory Guerlain masz na mysli?
O perfectioniste mi chodzi.
Guerlain ma jeden long lasting

---------- Dopisano o 05:31 ---------- Poprzedni post napisano o 05:27 ----------

Cytat:
Napisane przez leserka88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny
mam pytanie odnosnie bazy, słyszałam, że powinna ona byc pod podkład by lepiej sie trzymał ale również by skóra sie ie swieciła, ale zauwałyłam, że z nim jest gorzej niz jakbym go nie uzywała.


Oczywiście wspone ze gdy uzywam podkładu na na to puder to i tak po połowie dnia mam świecaca skóre
Nie wydaje mi sie zeby baza była czymś co POWINNO byc, i nie kazda baza przedluza trwalosc podkladu. Bazy maja różne zastosowania
Takie wyświecanie się twarzy zalezy bardziej od pielegnacji czesto niz samego podkładu, ale w polowie dnia myślę że większosc z nas musi się lekko przypudrować/ odcisnąć/ poprawic
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-28, 10:22   #4493
sparkle83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 53
Dot.: Podkład do cery tłustej i mieszanej

Estee Lauder Double Wear,drogi ale wart swojej ceny .Z tańszych zamienników dużo dziewczyn poleca Colorstay z Revlona,ale mnie niestety zapychał .Astor Mattitude też był niezły ,tylko jakieś dziwne mają teraz kolory ,pomarańczowe :/
Używałam jeszcze Eris Provoke i też byłam zadowolona,nie dawał efektu maski .
Na fluid polecam pudrować puder bambusowy -bardzo dobry sypki jest z Yves Rocher ,ale wiem że są też tańsze innych marek ,albo puder sypki ryżowy.

Edytowane przez sparkle83
Czas edycji: 2016-04-28 o 10:25
sparkle83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-28, 11:48   #4494
highheelsjunkie
Raczkowanie
 
Avatar highheelsjunkie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 163
Dot.: Podkład do cery tłustej i mieszanej

Ja mam cerę tłustą i u mnie najlepiej sprawdziło się połączenie podkładu długotrwałego, zastygającego z pudrem ryżowym.
Podkłady matujące kompletnie nie zdawały egzaminu, bo matu i tak nie trzymały tyle, ile bym potrzebowała, a przy dokonywaniu poprawek ścierały się z twarzy tworząc prześwity. Fuj
A tak, jak już twarz zaczyna mi się świecić, to po zmatowieniu bibułkami wygląda nadal bardzo dobrze przez kolejne kilka godzin.
Aktualnie używam MAC ProLongwear z pudrem ryżowym Paese
Ale o dziwo Naked Skin z Urban Decay też daje radę.
highheelsjunkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-28, 14:06   #4495
makeup_lover
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 162
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość


Nie wydaje mi sie zeby baza była czymś co POWINNO byc, i nie kazda baza przedluza trwalosc podkladu. Bazy maja różne zastosowania
Takie wyświecanie się twarzy zalezy bardziej od pielegnacji czesto niz samego podkładu, ale w polowie dnia myślę że większosc z nas musi się lekko przypudrować/ odcisnąć/ poprawic
Dobrze powiedziane. Miałam duży problem z doborem bazy pod podklad, ale to w sumie nie od tego zależało świecenie się skóry. Teraz znalazłam bazę idealną dla siebie, moja skóra się bardzo zmieniła na lepsze. Ale i tak w południe muszę delikatnie przypudrować twarz
makeup_lover jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-28, 14:53   #4496
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Podkład do cery tłustej i mieszanej

Cytat:
Napisane przez derdzia Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

Na wstępie zaznaczę, że faktycznie podobny temat już dawno temu był, ale jednak moje pytanie jest trochę inne i nie znalazłam na nie odpowiedzi. Do rzeczy :

Do tej pory używałam Revlon Colorstay do cery tłustej i mieszanej odcień 150 Buff. Był to jedyny odcień, który (jako tako) mi odpowiadał. Pytanie brzmi: na jaki podkład go zmienić? Chodzi mi konkretnie o to, aby odcień zamiennika był taki, jaki ma właśnie ta 150 z RC (może mniej szarawy, bo według mnie ten wpada w szarość), a krycie równie dobre. Zaznaczę tutaj, iż 180 Sand Beige jest już zbyt ciemny.

Zamiennika szukam głównie dlatego, że moja twarz płata mi ostatnio różne figle (sporo niespodzianek, zaczerwienień), co prawdopodobnie spowodował wyżej wymieniony podkład. Dobrze by było więc, gdyby jego zamiennik zechciał być jak najlżejszy (lekki i porządnie kryjący to marzenie ściętej głowy ), dostosowany do takiej problemowej cery. I najważniejsze - jestem biedną studentką, więc rozsądna cena też jest ważna.

Jakieś propozycje ? Będę wdzięczna !
Cytat:
Napisane przez landryneczka89 Pokaż wiadomość
Witam, jaki polecacie podkład do cery tłustej i mieszanej, który będzie hamować wydzielanie sebum, żebym po krótkim czasie nie świeciła się.?
W wątku zbiorczym o podkładach spokojnie można pytać o kwestie poruszone w waszych wątkach. Stąd też łączę.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-28, 20:35   #4497
Wika723
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Problemy z podkładami ...

Witajcie z góry przepraszam jeśli już powstał taki wątek . Dobra ale od początku czy znacie podkłady które są o 1-2 tonu jaśniejsze i ewentualnie bardziej żółte od podkładu Catrice all matt plus 10 Light Beige ? Ja nie orientuję się w tym dobrze więc prosiła bym was o pomoc chodzi mi o coś takiego bardziej żółtego i jeszcze bardziej jasnego . Proszę o pomoc .
Wika723 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 11:53   #4498
TheSketchedLady
Wtajemniczenie
 
Avatar TheSketchedLady
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 070
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cześć Dziewczyny!
Ja również szukam podkładu.

Mam cerę mieszaną, z niedoskonałościami. Najlepiej czuję się w podkładach o średnim kryciu (może być pełne, byle nie tworzyło maski).

I teraz się zaczyna największy problem: Jestem bardzo blada. Tak bardzo-bardzo. Praktycznie wszystkie podkłady drogeryjne są dla mnie za ciemne. Dotąd jedynie kolor 0 Porcelain z palety Bobbi Brown mi odpowiadał (i Revlon CS Ivory, ale stara wersja - ta nowa ciemnieje na twarzy). Z tym, że podkład Bobbi Brown którego używałam średnio mi odpowiadał (może możecie polecić coś konkretnego z tej marki?). Bardzo podoba mi się podkład Rouge Bunny Rouge Mleczna Akwarela w kolorze Kokosowa Mleczna Radość - z tym, że on jest chyba trochę za żółty. Ja jestem bardziej porcelanowa i wchodzę w raczej różowe tony. Jestem typową zimą.

Obecnie używam minerałów - tu akurat nie ma problemów z kolorówką, ale nie skaczę z zachwytu i wolałabym mieć też coś w płynie.

Z góry dzięki!
Dagmara
__________________
Wymiana:
Biżuteria, perfumy, pędzle i kolorówka
Sukienki i buty

Wątki można łączyć


TheSketchedLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 12:26   #4499
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Może coś z azjatyckich bb? Myślę,że znalazłyby się jasne, neutralne/lekko różowe kolory. Krycie też na ogół mają dobre. Mi na myśl przychodzi missha Perfect cover, kremy ze skin79, hera, innisfree (większość kremów dostępna jest w sklepach internetowych, ewentualnie ebay). Więcej podpowiedzą Ci na pewno dziewczyny z wątku o azjatyckich kosmetykach, o ile chciałabyś wypróbować. Niektóre dziewczyny stamtąd przerzucily się właśnie na bb,bo nie mogły znaleźć odpowiedniego koloru dla siebie
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-29, 13:23   #4500
TheSketchedLady
Wtajemniczenie
 
Avatar TheSketchedLady
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 070
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dzięki za odpowiedź
Próbowałam kiedyś BB, już mi ta fascynacja przeszła Testowałam kilkanaście kremów, do gustu przypadła mi w sumie tylko Missha Signature, ale to też nie "to"
__________________
Wymiana:
Biżuteria, perfumy, pędzle i kolorówka
Sukienki i buty

Wątki można łączyć


TheSketchedLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.