Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy. - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Pokaż wyniki sondy: Czy może mi coś pomóc??
tipsy 114 19,45%
silna wola 397 67,75%
płyn 31 5,29%
-- 44 7,51%
Głosujący: 586. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-03, 20:01   #1711
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dorusss90 Pokaż wiadomość
Ja obgryzałam przez dobrych kilkanaście lat i teraz mam efekt...brzydkie paznokcie, płaskie i w dodatku z białymi plamkami...dermatolog powiedziała, że nie ma na to ratunku, jedni to mają a drudzy nie i tyle ;/ niedługo ślub i zastanawiam się jak je pomalować i co zrobić żeby wyglądały w miarę ładnie...
Sztuczne paznokcie - chyba jedyny ratunek Ladnie zrobione i wypilowane moga wygladac mega naturalnie.

Ja dalej obgryzam Ale kupilam jakis gorzki lakier, ktory za pierona nie chce schodzic nawet po umyciu rak i w sumie wczoraj i dzisiaj nic nie obgryzlam, bo wydziela sie paskudny gorzki smak.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 08:38   #1712
lopilili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;56761776]Sztuczne paznokcie - chyba jedyny ratunek Ladnie zrobione i wypilowane moga wygladac mega naturalnie.

Ja dalej obgryzam Ale kupilam jakis gorzki lakier, ktory za pierona nie chce schodzic nawet po umyciu rak i w sumie wczoraj i dzisiaj nic nie obgryzlam, bo wydziela sie paskudny gorzki smak.[/QUOTE]

Dasz radę. Da się z tym wygrać kiedyś tak obgryzałam ze niemal paznokci nie miałam
lopilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 14:15   #1713
kora777
Raczkowanie
 
Avatar kora777
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 274
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

możesz podać co to za płyn ?
bo u mnie płyny sie trzymały do pierwszego mycia rąk, a te myję często. Tak w ogóle lubię gorzki smak więc mało mnie zniechęcają ale potrzebuje jakiegoś "przypomnienia", bo po 20 latach obgryzania robię to już nieświadomie.

jeszcze pytanie do weteranek - jest jakieć inne rozwiązanie niż akryle? (jakieś wydłużanie, które nie powoduje, że plytka schodzi z akrylem jak papier <brrr>)
__________________
Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
.
kora777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 16:54   #1714
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kora777 Pokaż wiadomość
możesz podać co to za płyn ?
bo u mnie płyny sie trzymały do pierwszego mycia rąk, a te myję często. Tak w ogóle lubię gorzki smak więc mało mnie zniechęcają ale potrzebuje jakiegoś "przypomnienia", bo po 20 latach obgryzania robię to już nieświadomie.

jeszcze pytanie do weteranek - jest jakieć inne rozwiązanie niż akryle? (jakieś wydłużanie, które nie powoduje, że plytka schodzi z akrylem jak papier <brrr>)
Mavala Stop http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...ilpage_o01_s00

Ale nie wiem czy mozna go dostac w Polsce. Naprawde mocno trzyma... wczoraj musialam pokroic duzo szpinaku i sie balam, ze mi rece namokna i popsuje smak potrawy, wiec chcialam go zmyc i zmywalam go zmywaczem do paznokci, pozniej jeszcze 2x rece umylam i wyszorowalam i dalej lekko gorzkawy posmak pozostal.

Widze, ze jest w Douglas, ale drogo! https://www.douglas.pl/douglas/Makij...000073871.html

Na Amazon 25zl i mam darmowa przesylke, a w Douglas kurcze 35zl drozej - szczeka opada!! Ale w sumie zauwazylam, ze w Douglas sprzedaja 10ml, a ten co ja mam, to 5ml. Jezeli Ci bardzo zalezy, to moge Ci go tutaj kupic i wyslac - z przesylka jakies 35zl. Daj znac.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2016-03-04 o 16:57
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 21:27   #1715
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Trudne życie obgryzacza...

Hej, mam nawyk obgryzania paznokci pod wpływem emocji. Kiedy jestem zdenerwowana, smutna zdarza mi się je zmasakrować do bólu (serio). Jest tu ktoś kto ma podobnie, walczy lub pokonał nawyk? To jest taki cykl: smutek/dołek emocjonalny--->obgryzanie---->palce bolą i utrudnia to normalne funkcjonowanie (wyobraźcie sobie otwieranie czegoś, odklejanie lub zwykłe mycie włosów)--->faza odrastania i zostawienia pazurów w spokoju--->w najmniej oczekiwanym momencie gdy wydaje mi się, że po wszystkim ----> od nowa


A jak wygląda Wasz żywot? Opowiedzcie.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 07:21   #1716
swidgra
Przyczajenie
 
Avatar swidgra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Trudne życie obgryzacza...

Ja też od zawsze obgryzalam paznokcie, jednak potem udało mi się kilka razy zapuścić paznokcie i kilka miesięcy nie obgryzalam. Ale od jakiegoś czasu znów nie umiem zapuscic w skutek emocji
Obgryzam

Wysłane z mojego QUANTUM_400_Lite przy użyciu Tapatalka
swidgra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 13:12   #1717
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Trudne życie obgryzacza...

Mnie też się czasem wydaje, że pokonałam nawyk. Wystarczy jednak jedna stresująca sytuacja i znowu obgryzam mimo iż wiem, że nie powinnam i brzydko to wygląda. O bólu nie wspominam nawet. Jak radzicie sobie w takich stresujących okresach? ja nakładam na dłonie więcej kremu niż zwykle - żeby chociaż minimalnie mieć poczucie jakiejś regeneracji. paznokci praktycznie nie maluję ostatnimi czasy, jeśli są bardzo obgryzione rzucam kolor bezowy żeby się ta obgryziona płytka nie odcinała od koloru skóry. Mniej się to wtedy rzuca w oczy.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-21, 15:28   #1718
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Trudne życie obgryzacza...

obawiam się, że z obgryzaniem jest jak z każdym nałogiem - są chwile słabości, z którymi trzeba próbować sobie radzić...
Ja zawsze noszę przy sobie pilniczek, żeby w wypadku zadziora nie obgryźć paznokcia,
Dbam o nie mocno i tłumaczę sobie w stresujących sytuacjach, że walczę i że nie wolno mi znów zadać sobie tego bólu.
No i staram się przenosić stres/strach na coś innego, żeby paznokcie nie cierpiały...
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 13:18   #1719
krykagata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 6
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja pomyslalam, ze jak zaczne robic manicure hybdrydowy to przestane obgryzac. myliłam się, jak sie strsuje to zdzieram lakier płatami, razem z paznokciem.. nigdy nie był w tak masakrycznym stanie, jestem załamana
krykagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 16:59   #1720
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

mnie pomogło regularne olejowanie i robienie manicure japońskiego - bo choć kciuki nadal najmocniej obrywają i są zawsze najkrótsze ze wszystkich paznokci to powtarzanie sobie - to dla Twojego dobra, jesteś już dorosła, nie powinnaś się tak krzywdzić plus ta czuła pielęgnacja póki co działają
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 18:10   #1721
ksiema
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Obgryzałam paznokcie i skórki jakieś 20 lat aż w końcu złamało mnie to gdy koleżanka spytała czy oblałam się jakimś kwasem w laboratorium (pracuję w labie). Kilka dni później z nudów przeglądałam filmiki na youtube o manicure (simplynailogical,nailcar eereducation) i uznałam że malowanie i pielęgnacja paznokci może być całkiem fajna.

Na obgryzanie mam sposób z youtube- zawsze na ręce mam gumkę do włosów i gdy czuję że paznokcie mnie ,,swędzą" to nią się bawię. Pomógł też manicure hybrydowy który robię sobie sama w domu i najzwyczajniej w świecie szkoda mi 1,5 godziny poświęconej na paznokcie żeby je zrujnować w 5 minut tak jak kiedyś.
Niestety dalej skóra wokół paznokci jest troszke pogrubiona mimo 3 miesięcy bez obgryzania w porównaniu do rąk osób nieobgryzających, ale widać że jest coraz lepiej. Ale chyba i tak jedyne co może pomóc to silna wola niestety i to żeby orientować się kiedy zaczynamy skubać paznokcie i żeby w tym samym momencie je przestać dotykać (kiedyś to robiłam w zasadzie nieświadomie i automatycznie).

Najważniejsze jest dla mnie chyba to żeby mieć caaały czas pomalowane paznokcie żeby się nie złamały/nie zrobiły jakieś zadziorki-krem. Mocna baza hybrydowa (proteinowa/extra base/hardi) też na pewno pomoże żeby utrzymać je w nienaruszonym stanie)

Edytowane przez ksiema
Czas edycji: 2016-11-25 o 18:17
ksiema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-26, 15:06   #1722
201701110916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 48
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ksiema Pokaż wiadomość
Obgryzałam paznokcie i skórki jakieś 20 lat aż w końcu złamało mnie to gdy koleżanka spytała czy oblałam się jakimś kwasem w laboratorium (pracuję w labie). Kilka dni później z nudów przeglądałam filmiki na youtube o manicure (simplynailogical,nailcar eereducation) i uznałam że malowanie i pielęgnacja paznokci może być całkiem fajna.

Na obgryzanie mam sposób z youtube- zawsze na ręce mam gumkę do włosów i gdy czuję że paznokcie mnie ,,swędzą" to nią się bawię. Pomógł też manicure hybrydowy który robię sobie sama w domu i najzwyczajniej w świecie szkoda mi 1,5 godziny poświęconej na paznokcie żeby je zrujnować w 5 minut tak jak kiedyś.
Niestety dalej skóra wokół paznokci jest troszke pogrubiona mimo 3 miesięcy bez obgryzania w porównaniu do rąk osób nieobgryzających, ale widać że jest coraz lepiej. Ale chyba i tak jedyne co może pomóc to silna wola niestety i to żeby orientować się kiedy zaczynamy skubać paznokcie i żeby w tym samym momencie je przestać dotykać (kiedyś to robiłam w zasadzie nieświadomie i automatycznie).

Najważniejsze jest dla mnie chyba to żeby mieć caaały czas pomalowane paznokcie żeby się nie złamały/nie zrobiły jakieś zadziorki-krem. Mocna baza hybrydowa (proteinowa/extra base/hardi) też na pewno pomoże żeby utrzymać je w nienaruszonym stanie)
uważaj na hybrydy żeby cie nie uczuliły ja jestem w grupie na fb "Uczuleni na hybrydę" (znajdź sobie i dołącz) i jak czytam te wszystkie posty, to jest to przerażające i gdybym miała jakieś kupić to tylko CND Shellac lub Kabos. co do skórek - smaruj codziennie na noc maścią z wit A (ok 4 zł w aptece), możesz też sobie kupić balsamik do paznokci 2X5 Herba studio ok 10 zł w aptece lub sklepach zielarskich), też cudownie leczy skórki po dłuższym regularnym używaniu. dużo silnej woli! paznokcie to ozdoba kobiety, szczególnie te pięknie pomalowane i nawilżone miękkie dłonie
201701110916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-26, 19:20   #1723
ksiema
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

[1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_5d5886f 2b45de;67970596]uważaj na hybrydy żeby cie nie uczuliły ja jestem w grupie na fb "Uczuleni na hybrydę" (znajdź sobie i dołącz) i jak czytam te wszystkie posty, to jest to przerażające i gdybym miała jakieś kupić to tylko CND Shellac lub Kabos. co do skórek - smaruj codziennie na noc maścią z wit A (ok 4 zł w aptece), możesz też sobie kupić balsamik do paznokci 2X5 Herba studio ok 10 zł w aptece lub sklepach zielarskich), też cudownie leczy skórki po dłuższym regularnym używaniu. dużo silnej woli! paznokcie to ozdoba kobiety, szczególnie te pięknie pomalowane i nawilżone miękkie dłonie[/QUOTE]
Dzięki wielkie za rady, o uczuleniu słyszałam dlatego nie kupuję marki zaczynającej się na S a po innych na razie nic się nie dzieje na szczęście

kompletnie zapomniałam o maści A- muszę ją kupić : ) tylko, że nawet nie same skórki a skóra wokół palców jest tak dziwnie pogrubiona od ciągłego kaleczenia się, że to już raczej chyba na stałe (no może na jakieś 7 lat bo ponoć po takim czasie całkowicie skóra się ,,wymienia'' na nową).
Dlatego też chciałam przestrzeć wszystkich którzy gryzą skórę wokół paznokci, żeby nie skończyli tak jak ja z pofalowaną płytką i brzydkim wałem okołopaznokciowym
ksiema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 18:05   #1724
lila_lila
Raczkowanie
 
Avatar lila_lila
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 72
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Przestałam obgryzać paznokcie jakieś 13 lat temu. Cięzko bylo, ale sie udało dziś zalozylam bym hybryde, przedluzyla paznokcie i zachwycała się ich urokiem ))
__________________
"Człowiek, który wydrapał słowo H*J na ścianie, przecież jest lepszym poetą od ciebie"
Marcin Świetlicki /Druga połowa/
lila_lila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 21:02   #1725
Asshai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja swoje też gryzłam z 10 lat, odkąd pamiętam to zawsze miałam obgryzione. Chowałam dłonie i przyglądałam się "obcym" dłoniom, żeby zobaczyć ładniejsze paznokcie od swoich :/ Uzbierałam pieniądze, poszłam przedłużyć żelem. Dzięki temu nie gryzłam swoich paznokci, które pod tym żelem spokojnie rosły . Żel ściągnięty, pazury trochę zniszczone (miękkie bardzo ). Pomalowane hybrydą, aż szkoda znów je obgryzać! Mam nadzieję, że ten nałóg już mam za sobą. Ostatnio nawet zdałam prawo jazdy bez wpychania paluchów do buzi

Na zdjęciu z góry, ta długość paznokci wydawała mi się cudem (nie żartuje, haha), a teraz jak na to patrzę... Same rozumiecie Wytrwałości wszystkim życzę, sobie także
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161222_214253.jpg (126,5 KB, 47 załadowań)
Asshai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 23:37   #1726
wiktoria0621
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 8
Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

M

Edytowane przez wiktoria0621
Czas edycji: 2017-04-24 o 17:16
wiktoria0621 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 20:41   #1727
Asshai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wiktoria0621 Pokaż wiadomość
Mam ogromy kompleks poprzez moje obgryzione paznokcie obgryzalam je od 17 lat. Od czterech miesięcy miesięcy już nie obgryzam olejuje je różnymi olejkami typu olejkiem argonowym olejkiem z witaminą Ę olejkiem rycynowym i olejkiem jojoba.. na szczęście już się nie rozdwajają ani nie łamią ale są nadal bardzo krótkie i brzydkie(. Dziewczyny jak wy sobie poradziłyście z obgryzaniem paznokci i co zrobiłyście aby je zapuścić? Jeżeli mogły byście możecie dodać różne zdjęcia swoich paznokci przed i po byłoby Świetnie ja załączam tutaj swoją dłoń i z moimi paznokciami:
Załącznik 6815646


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Opiłować do odpowiedniego kształtu, który wysmukli optycznie palce. No i dalej smarować olejkami. Z czasem ta różowa część powinna się wydłużyć. Oprócz tego pielęgnacja skórek. Jeśli nie podobają Ci się paznokcie "gołe" to maluj je lakierami i będą lepiej wyglądać
Asshai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 09:28   #1728
bogurzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 70
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Asshai Pokaż wiadomość
Opiłować do odpowiedniego kształtu, który wysmukli optycznie palce. No i dalej smarować olejkami. Z czasem ta różowa część powinna się wydłużyć. Oprócz tego pielęgnacja skórek. Jeśli nie podobają Ci się paznokcie "gołe" to maluj je lakierami i będą lepiej wyglądać
ja obgryzam, maluje, piłuję, wycinam i potem znowu obgryzam Nie mam już do tego siły i chyba w końcu po 27 latach się temu poddałam... najdłużej nie obgryzałam 2 miesiące.
bogurzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 17:15   #1729
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja mam już w tym roku 30 lat, i dalej nie mogę się odzwyczaić, próbowałam już wszystkiego, nawet żelowych paznokci i nic... miałam kilka momentów w życiu, że nie obgryzałam jeden raz kilka m w gimnazjum, potem około 9 m w technikum, potem w ciaży, około 1 rok... i jakoś niedawno też około 9 m niestety nadal wracam do obgryzania,,, teraz nie obgryzam trzeci dzień...

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

ja nawet po roku nie obgryzania miałam zdeformowane paznokcie... i to mnie jakoś demptywuje... łamia się nawet jak sa krótkie... bez sensu...

Edytowane przez sailormaary
Czas edycji: 2017-04-24 o 17:17 Powód: gAry1oldmAnKasia
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-24, 19:04   #1730
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja wiem, że to jest bardzo trudne i że nieustannie nas kusi... ale mnie pomaga dbanie o nie, 'jaranie się' nimi kiedy są pomalowane, olejowanie, ewentualne zakładanie rękawiczek bawełnianych w chwilach słabości... u mnie największy problem stanowią stale kciuki, których nie mogę zapuścić długich. Teraz jak noszę hybrydę jest ok, ale planuję zjąć wkrótce i boję się wtedy, co będzie. Będę musiała mieć w sobie wiele samozaparcia żeby znów nie gryźć
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 19:54   #1731
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Mnie też motywuje dbanie o paznokcie, ale problemem jest, że mimo dbania o nie są koszmarne, i mam wrażenie,że nigdy nie będą jak u innych dziewczyn i to mnie demotywuje,że odechciewa mi się co kolwiek znimi robić... zwłaszcza jak po roku zapuszczania zaczęły mi wierzchnie warstwy paznokcia dosłownie odpadać,,, a zostawała mi taka miękka spodnia warstwa (( zaczęłam znowu obgryzać...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 20:04   #1732
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Nie mam sił już obgryzam nałogowo, kupił odżywkę przeciw z Golden Rose ale nie pomaga :/ coś polecacie jak daliście sobie radę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Na tle nerwówym jest obgryzanie nie próbowaliscie pójść do psychiatry albo psychologa że znajomym psychiatra rozmawiałam że niestety długo trwałe obgryzanie nie jest zwyczajne


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 09:35   #1733
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Na tle nerwówym jest obgryzanie nie próbowaliscie pójść do psychiatry albo psychologa że znajomym psychiatra rozmawiałam że niestety długo trwałe obgryzanie nie jest zwyczajne
Osoba, która nigdy nie obgryzała paznokci w taki sposób moze myslec, ale ja mysle, ze w większosci przypadków jest to nic innego jak zwykly nawyk. A pozbycie sie wieloletnich nawyków jest bardzo trudne. Moja mama obgryzała paznokcie chyba do 30-tki. My jako male dzieci, wpatrzone w mame, robilismy to samo.

Aktualnie nie obgryzam od tygodnia i mnie nie ciągnie - nie wiem co sie staO Mam 32 lata i pomyslalam, ze juz mi nie wypada miec takich paznokci. Jak sie jest mloda dziewczyna, to wszystko przejdzie ale dorosla kobieta z takimi paluchami, to juz wzbudza pewne podejrzenia Moze do tego trzeba dojrzec?

Jest rewelacyjny lakier, tzw. gorzki paluszek, ale w Polsce jest on dosc drogi. Mozna go dostac w Douglas za 60zl, ale starczyloby go pewnie na dwa lata. Nazywa sie Mavala Stop (szwajcarski produkt). Polecam, bo warto. Nie ciągnie mnie do obgryzania, ale stosuje go w razie W.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

p.s. moja siostra tez oduczyla sie ok. 30-tki i juz nie obgryza od 5 lat. U niej powodem bylo demonostrowanie gry na flecie na studiach i to, ze cala grupa ludzi wgapiona byla w jej palce jak grala na tym flecie. A paznokcie miala wtedy okropne! Najadła sie strasznego wstydu, przyjechala do domu i powiedziala basta!

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
zwłaszcza jak po roku zapuszczania zaczęły mi wierzchnie warstwy paznokcia dosłownie odpadać,,, a zostawała mi taka miękka spodnia warstwa (( zaczęłam znowu obgryzać...
O, matko, az tak? Moze Tobie po prostu jakichs witamin brakuje? Bo to co piszesz nie jest do konca normalne Poszlabym zbadac krew jak sie dlugo nie badalas. A jezeli wszystko okay, to musialabys sie zaopatrzyc w jakas dobra odzywke do paznokci.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 16:04   #1734
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

A testowałąś może ten gorzki paluszek z Douglasa? sprawdzony jest czy działa podobnie jak inne bo cena jednak wysoka .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 16:11   #1735
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
A testowałąś może ten gorzki paluszek z Douglasa? sprawdzony jest czy działa podobnie jak inne bo cena jednak wysoka .
Tak, ja go mam Jest bardzo dobry! Możesz myc ręce/wlosy, kąpac sie codziennie przez caly tydzien, a dzialanie nie ustaje. Bo pamiętam, ze mialam kiedys inne gorzkie paluszki, ale działaly jedynie do pierwszego umycia rąk, a pozniej znowu trzeba bylo nakladac. Poza tym, smak tego paluszka jest tak wstrętny, ze az język drętwieje. Jedyny minus - jak cos jesz palcami, to ten paskudny, gorzki smak przedostaje sie do ust wraz z jedzeniem. No ale to maly minus w walce o piękne, długie paznokcie
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 17:09   #1736
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;73229421]Tak, ja go mam Jest bardzo dobry! Możesz myc ręce/wlosy, kąpac sie codziennie przez caly tydzien, a dzialanie nie ustaje. Bo pamiętam, ze mialam kiedys inne gorzkie paluszki, ale działaly jedynie do pierwszego umycia rąk, a pozniej znowu trzeba bylo nakladac. Poza tym, smak tego paluszka jest tak wstrętny, ze az język drętwieje. Jedyny minus - jak cos jesz palcami, to ten paskudny, gorzki smak przedostaje sie do ust wraz z jedzeniem. No ale to maly minus w walce o piękne, długie paznokcie [/QUOTE]

mhm ale jest mocniejszy w sensie od innych miałam z golden rose gorzki paluszek włoski jakiś ..;/ i nic
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 18:12   #1737
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

mam problemy z tarczycą... anie nie wiem czy to od tego? niedoborów raczej nie mam. bo się badam, chyba, że może jakieś nie typowe badania ;/ pytałam dermatologa, bo już się bałąm czy nie mam jakej choroby, ale powiedziała, że nie... i że to jej wygląda właśnie na jakieś niedobory,,, ale biorę od niej witaminy i nic ...

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

i właśnie dlatego nie znoszę tych paluszków,, ale teraz mam jakiś z apteki, co nie przechodzi do jedzenia... ale przypomina mi smakiem kiedy obgryzam,,, więc jest ok... tylko wtedy jak mam motywacje, bo jak tylko ją tracę to zaraz obżeram razem z lakierem ;D he he

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;73212536]





---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

[/COLOR]p.s. moja siostra tez oduczyla sie ok. 30-tki i juz nie obgryza od 5 lat. U niej powodem bylo demonostrowanie gry na flecie na studiach i to, ze cala grupa ludzi wgapiona byla w jej palce jak grala na tym flecie. A paznokcie miala wtedy okropne! Najadła sie strasznego wstydu, przyjechala do domu i powiedziala basta!

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------



[/QUOTE]

moja sąsiadka mnie kiedyś zdołowała, mówi mi, że kiedyś też obgryzała paznokcie, ja jej jak jej się udało oduczyć, a ona mi na to, że jak jej wypadły zęby to nie mogła obgryzać...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 21:08   #1738
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Dlugo obgryzalam paznokcie bo troszke ponad 20 lat. Aktualnie jakos sie z tym uporalam, ale droga byla dluga i zajela dodatkowe ok. 10 lat. Byly w tym czasie gorki i dolki i nie ludzcie sie ze uda sie od razu!
W moim przypadku skuteczne okazaly sie:
1! Gorzki paluszek do mit, polecam bardziel lakier inglot 009 (bardzo naturalny odcien) i jakas baza przyspieszajaca wzrost pod spod. Dodatkowo lakier ma lepszy poslizg i ciezej go ugryzc.
2) jak tylko paznokcie lekko urosna tak nawet na 2mm idzcie na manicure. Bardzo wazne jest rowne wyciecie skorek zeby nic nie zachecalo do naprawy zebami!!! Wstyd? To kolejny mit. Wasze paznokcie to naprawde dla niej nic specjalnego! Wybierajcie tylko doswiadczone manikiurzystki, popytajcie ciotki, matki - niech to nie bedzie uczennica ktora dopiero co opanowala sprawne malowanie! Zapytacie dlaczego wytnie, jak wycinac sie nie powinno? Otoz dlatego, ze suche skorki (slina wysusza) maja tendencje do grubienia, przerastania i zadzierania sie. Odsuwanie ich na tym etapie nic nie da, beda sie bardzo bolesnie zadzierac. Zreszta same zobaczycie roznice w skorkach teraz i po dluzszym czasie olejowania.
3) po pierwszym manicure umowcie sie na 4 kolejne w tygodniowych odstepach, rezultaty beda oszalamiajace
4) przyjdzie dolek i w kwadrans wszystko obgryziecie - to normalne. Poszukajcie dobrej odzywki. U mnie sprawdza sie Allessandro Express Nail Hardener (ta ze sruba) i pozniej 8w1 Eveline (UWAGA obie zawieraja formaldehyd). Bez tego skladnika zlota od Sally Hansen (bardzo delikatna w dzialaniu). Uzywalam jeszcze fioletowej Killys i rowniez sobie chwalilam. Ale np polecany Nail teak rozmiekczal mi paznokcie wiec tu uwaga, skuteczna odzywka to sprawa bardzo indywidualna!
5) olejowanie - po obgryzaniu skorki sa bardzo wysuszone i ich odpowiednie nawilzenie i regeneracja to jest jakas polowa sukcesu w nieobgryzaniu.
6) ksztalt paznokci - zapomnijcie o migdalach i kwadratach. Na chwile obecna najlepszy jest owalny, okragly. Inaczej beda Wam przeszkadzac brzegi i bedziecie chcialy je gryzc. U mnie kwadraty przeszly dopiero po 8 latach tak, zeby nie korcilo! Wczesniej nawet zbyt kanciasty brzeg powodowal wprawienie w ruch zebow jako pilniczka.
7) płyny do usuwania skórek - to mit na tym etapie. One wysuszają i tak już suche skórki i przez te skórki są jeszcze twardsze i jeszcze mocniej narastają. Jeżeli już chcecie same coś robić ze skórkami (wycinać, odsuwać), to tylko i wyłącznie ciepła woda z mydłem i oliwą.

Zeby nie bylo - mozna po 30 latach obgryzania miec calkiem przyzwoite paznokcie. IMG_1493151461.705119.jpg
Ale Wy musicie miec ladniejsze! Wakacje blisko wiec do dziela!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez drocia
Czas edycji: 2017-04-26 o 08:49
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 09:27   #1739
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Dzięki za ten post, jest bardzo motywujacy
Ja też wrzucę Wam zdjęcie obecnych paznokci żebyście zobaczyły, że da się je zapuścić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 12:45   #1740
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Dlugo obgryzalam paznokcie bo troszke ponad 20 lat. Aktualnie jakos sie z tym uporalam, ale droga byla dluga i zajela dodatkowe ok. 10 lat. Byly w tym czasie gorki i dolki i nie ludzcie sie ze uda sie od razu!
W moim przypadku skuteczne okazaly sie:
1! Gorzki paluszek do mit, polecam bardziel lakier inglot 009 (bardzo naturalny odcien) i jakas baza przyspieszajaca wzrost pod spod. Dodatkowo lakier ma lepszy poslizg i ciezej go ugryzc.
2) jak tylko paznokcie lekko urosna tak nawet na 2mm idzcie na manicure. Bardzo wazne jest rowne wyciecie skorek zeby nic nie zachecalo do naprawy zebami!!! Wstyd? To kolejny mit. Wasze paznokcie to naprawde dla niej nic specjalnego! Wybierajcie tylko doswiadczone manikiurzystki, popytajcie ciotki, matki - niech to nie bedzie uczennica ktora dopiero co opanowala sprawne malowanie! Zapytacie dlaczego wytnie, jak wycinac sie nie powinno? Otoz dlatego, ze suche skorki (slina wysusza) maja tendencje do grubienia, przerastania i zadzierania sie. Odsuwanie ich na tym etapie nic nie da, beda sie bardzo bolesnie zadzierac. Zreszta same zobaczycie roznice w skorkach teraz i po dluzszym czasie olejowania.
3) po pierwszym manicure umowcie sie na 4 kolejne w tygodniowych odstepach, rezultaty beda oszalamiajace
4) przyjdzie dolek i w kwadrans wszystko obgryziecie - to normalne. Poszukajcie dobrej odzywki. U mnie sprawdza sie Allessandro Express Nail Hardener (ta ze sruba) i pozniej 8w1 Eveline (UWAGA obie zawieraja formaldehyd). Bez tego skladnika zlota od Sally Hansen (bardzo delikatna w dzialaniu). Uzywalam jeszcze fioletowej Killys i rowniez sobie chwalilam. Ale np polecany Nail teak rozmiekczal mi paznokcie wiec tu uwaga, skuteczna odzywka to sprawa bardzo indywidualna!
5) olejowanie - po obgryzaniu skorki sa bardzo wysuszone i ich odpowiednie nawilzenie i regeneracja to jest jakas polowa sukcesu w nieobgryzaniu.
6) ksztalt paznokci - zapomnijcie o migdalach i kwadratach. Na chwile obecna najlepszy jest owalny, okragly. Inaczej beda Wam przeszkadzac brzegi i bedziecie chcialy je gryzc. U mnie kwadraty przeszly dopiero po 8 latach tak, zeby nie korcilo! Wczesniej nawet zbyt kanciasty brzeg powodowal wprawienie w ruch zebow jako pilniczka.
7) płyny do usuwania skórek - to mit na tym etapie. One wysuszają i tak już suche skórki i przez te skórki są jeszcze twardsze i jeszcze mocniej narastają. Jeżeli już chcecie same coś robić ze skórkami (wycinać, odsuwać), to tylko i wyłącznie ciepła woda z mydłem i oliwą.

Zeby nie bylo - mozna po 30 latach obgryzania miec calkiem przyzwoite paznokcie. Załącznik 7037811
Ale Wy musicie miec ladniejsze! Wakacje blisko wiec do dziela!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodziłam do kosmetyczki i to do dobrych okazało się ze tylko chciały zarobić i forme nakładały odpadła teraz zapuściłam troszke swoje pazury odzywka DermoFuture bardzo dobra , i jednak na zakładkę akrylem jedynie co by można było zrobić z pazurami moimi /
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-13 13:00:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:17.