Dziwny śluz (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-12, 17:21   #1
Your_Life
Przyczajenie
 
Avatar Your_Life
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 26
Question

Dziwny śluz (?)


Dobry wieczór, Dziewczyny.
Chciałabym zapytac Was o poradę, może któraś z Was też takie coś miała...
Od niedzieli bardzo swędziała mnie pochwa. Może nie tyle, co pochwa, ale wargi sromowe. Nie mogłam usiedziec w miejscu. Obserwowałam, czy coś się nie dzieje, ale wargi były zaczerwienione i lekko obolałe. Stwierdziłam, że może materiał bielizny mnie podrażnił, może to płyn do ciała się dostał i tak na to zareagowałam; naprawdę nie wyglądało to dziwnie. Przeszło. Ale dzisiaj rano wstałam i zauważyłam na bieliźnie... Coś, co wyglądało jak grzybek tybetański (przepraszam za porównanie, naprawdę. ). Dosłownie. Tylko że ze śluzu. Przez cały dzisiejszy dzień czułam, jakbym miała upławy (czułam, że coś spływa). Myślałam, że to śluz, już taki normalny. Ale nic się nie działo, wkładkę miałam czystą. Przed chwilą zaczęłam się zastanawiac, co się z tym stało i jakby to powiedziec... na papierze toaletowym został taki "czop". Tego naprawdę było bardzo, bardzo dużo. Nie pachnie, ma kolor mlecznobiały.
Nigdy z takim czymś się nie spotkałam, w ciągu miesiąca miałam różne odchylenia barwy i konsystencji śluzu, ale nie aż takie. Zastanawiam się, czy to nic takiego, czy muszę udac się do specjalisty.
Przepraszam, jeśli to jest coś normalnego i ja zrobiłam tu z siebie taką wariatkę, ale zaczynam się niepokoic.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Znalazłam informację, że przy śluzie przypominającym twarożek może byc to jakaś infekcja. Czy to będzie to?
__________________
"-Traktujesz mnie jak powietrze!
- Wiem. Bo bez powietrza nie da się żyć!"

Edytowane przez Your_Life
Czas edycji: 2013-12-12 o 17:27
Your_Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 22:31   #2
encia
Raczkowanie
 
Avatar encia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 118
Dot.: Dziwny śluz (?)

Serowaty, biały śluz to najczęściej oznaka grzybicy pochwy. Bez ginekologa się nie obejdzie, nie dostaniesz żadnych skutecznych lekarstw bez recepty.
Do czasu wizyty możesz zaopatrzyć się w krem Clotrimazolum - ok. 3zł, pomaga jakoś przetrwać Po leczeniu dobrze jest brać probiotyki. Możesz zacząć też razem z początkiem leczenia, np. doustny Lacibios Femina.
__________________

encia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 15:00   #3
charo_kari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4
Dot.: Dziwny śluz (?)

Najłatwiej, w takim przypadku jak Twój wykonać posiew z wymazu z pochwy - będziesz wtedy wiedzieć czy to grzyb czy może jakaś inna bakteria. U mnie w Gdyni, takie banie kosztuje około 40 zł. Antybiogram robią w cenie badania do każdej wykrytej bakterii czy też grzyba. Przynajmniej wtedy można dobrać skuteczny antybiotyk, a nie truć się kilkoma pod rząd na chybił trafił w oparciu o szczęście lekarza.
charo_kari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.