Wątek o karmie Royal Canin, RC - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-08, 13:00   #1
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Arrow

Royal Canin vet tylko u weterynarza:(


NIEAKTUALNE

Mam połowę worka 18kilogramowego (czyli ok.9kg) karmy dla psów ras średnich royal(jak w temacie) i nie chcę żeby się zmarnowała. Chciałabym ją wymienić na inną karmę, która nie zawiera kurczaka, ponieważ mój pies go nie toleruje. Rozważę także wymianę na inne rzeczy do pielęgnacji dla psa.
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084

Edytowane przez mała82
Czas edycji: 2008-02-10 o 19:31
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 11:38   #2
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: karma Royal Canin medium junior 32 - wymienię

up
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 21:39   #3
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: karma Royal Canin medium junior 32 - wymienię

spróbuj zapytać na dogomanii, tam zagląda więcej osób.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 09:20   #4
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: karma Royal Canin medium junior 32 - wymienię

dzięki
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 14:54   #5
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Royal Canin podnosi ceny..

RC podnosi ponoc swoje ceny..

Czy on rzeczywiscie jest taki swietny, że drożeje?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 15:21   #6
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 575
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Royal Canin jest marny i w sumie coraz gorszy i nie jest absolutnie wart swojej ceny. Wystarczy poczytać składy.

3 najpopularniejsze karmy RC

Royal Canin Sterilised:
Składniki: suszone mięso drobiowe, kukurydza, izolat białka roślinnego*, gluten kukurydziany, włókna roślinne, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, sole mineralne, drożdże, fruktooligosacharydy, tran, fosforan sodu, proszek jajeczny, olej sojowy, DL-metionina, L-lizyna, tauryna, L-karnityna.

Analiza składu:białko 37%, tłuszcz 12%, sole mineralne 7.9%, włókno 6.2%.
Na 1kg karmy: Wit. A 21000 UI, Wit. D3 912 UI, Wit. E 500 mg, miedź (siarczan miedzi i miedź chelatowana) 23 mg. Konserwant: sorbinian potasu. Przeciwutleniacze: galusan propylu, BHA.

Royal Canin Pure Feline Beauty
Skład: Suszone mięso z kaczki (min. 20%), biały ryż, łuskany owies, tłuszcze zwierzęce, otręby pszenne, gluten pszenny, gluten kukurydziany, drożdże browarniane, hydrolizowana wątroba, sole mineralne, tran, siemię lniane (Omega 3), pulpa z cykorii, włókno z jabłek, DL-metionina, olej z ogórecznika (Omega 6), tauryna, wyciąg z winogron (źródło polifenoli), proszek jajeczny, wyciąg z papryki, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

Analiza: białko 33%, tłuszcz 17%,
energia mierzona 4115 kcal/kg; pH moczu 6-6,5; tauryna 0.25%; wit. A 21000 UI/kg, wit. D3 700 UI/kg, wit C. 200 mg/kg

Royal Canin Exigent 30/35 Savour Sensation
Analiza:
Białko ogólne 33%, olej i tłuszcz surowy 16%, popiół surowy 6,6%, włókno surowe 3,4%,
Witaminy i minerały na 1kg karmy:
Wit. A 18000 UI, Wit. D3 800 UI, Wit. E 600 mg, dodatek miedzi 15mg.

Składniki:
Kukurydza, suszone mięso drobiowe, ryż, izolat białka roślinnego, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, sole mineralne, pulpa buraczana, drożdże, olej sojowy, fosforan sodu, proszek jajeczny, fruktooligosacharydy, wyciąg z pieprzowca, olej z ogórecznika.

Jak widac - mało prawdziwego mięsa (ok 20%) bardzo dużo zapychaczy i uczulaczy ; kukurydza, ryż, gluten, owies, przenica, siemie lniane,
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 16:43   #7
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Zgadzam się, że RC nie jest wart swojej ceny. Ok. 1,5 roku temu tez kupowałam RC, ale jak kolejny raz cena wzrosła a do tego znalazłam karmy tańsze o bardzo dobrym składzie to zrezygnowałam jego kupowania.
Ludzie kupują, bo chyba w każdej lecznicy jest reklama RC.
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-06, 17:01   #8
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

a niech podnosi bo kto jeszcze to byle co kupuje

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez tygrysia Pokaż wiadomość
Ludzie kupują, bo chyba w każdej lecznicy jest reklama RC.
i tylko z tego powodu
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 17:09   #9
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez tygrysia Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że RC nie jest wart swojej ceny. Ok. 1,5 roku temu tez kupowałam RC, ale jak kolejny raz cena wzrosła a do tego znalazłam karmy tańsze o bardzo dobrym składzie to zrezygnowałam jego kupowania.
Ludzie kupują, bo chyba w każdej lecznicy jest reklama RC.
Co kupujesz, jesli mozna spytac?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 17:55   #10
aniolek_lovee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 83
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Nie każdy kupuje Royal'a bo widział reklame w lecznicy
Niestety Ja jestem zmuszona bo pies atopik i jednie na hypoallergenic'u go nie obspuje.Dużo jest dobrych karm na rynku z %dużą ilością mięsa za nie duże pieniądze,a Royal z pewnością do tanich nie nalezy.Miesięczne wyżywienie psa(w typie amsaffa) to koszt 310 zł
aniolek_lovee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:22   #11
gwiazdkadg
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdkadg
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: D&G
Wiadomości: 6 844
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

a może ja z innej beczki napisze
jakie karmy w takim razie sa lepsze niż RC ?
__________________
Zapraszam do oglądania moich pazurków:
http://marlenails.blogspot.com

Pozdrawiam serdecznie
gwiazdkadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-06, 18:28   #12
Fureyka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 2 863
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Moj buldog byl zywiony Royalem od poczatku i kontynuuowalam rowniez jak go kupilam.

Najwiekszy worek czyli 15kg medium juniora to koszt 78 euro, starcza na miesiac i tydzien moze 2...

Mojego wczesniejszego psiaka zywilam tanimi karmami i nic mu nie bylo, ale mowia ze ten jest "z wyzszej polki" i zmiana prawdopodobnie mu zaszkodzi, wiec wole przy niej zostac poki nie dorosnie
Fureyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:34   #13
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez aniolek_lovee Pokaż wiadomość
Nie każdy kupuje Royal'a bo widział reklame w lecznicy
Niestety Ja jestem zmuszona bo pies atopik i jednie na hypoallergenic'u go nie obspuje.Dużo jest dobrych karm na rynku z %dużą ilością mięsa za nie duże pieniądze,a Royal z pewnością do tanich nie nalezy.Miesięczne wyżywienie psa(w typie amsaffa) to koszt 310 zł
a karmy TROVET
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:39   #14
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez Fureyka Pokaż wiadomość
Moj buldog byl zywiony Royalem od poczatku i kontynuuowalam rowniez jak go kupilam.

Najwiekszy worek czyli 15kg medium juniora to koszt 78 euro, starcza na miesiac i tydzien moze 2...

Mojego wczesniejszego psiaka zywilam tanimi karmami i nic mu nie bylo, ale mowia ze ten jest "z wyzszej polki" i zmiana prawdopodobnie mu zaszkodzi, wiec wole przy niej zostac poki nie dorosnie

A jakimi tanimi zywilas? Mi sie zdaje, że ludzie troche przesadzaja i tak naprawde pies czy kot moze byc zywiony takim whiskasem cale zycie i nic mu nie bedzie.. Moja ciocia ma kota ktory ma juz 9 lat i od malego jest na suchej karmie Kite kat i nic mu nie jest, zyje sobie, ma ladna siersc. Nic sie nie dzieje. Moze to wlasnie wymysl ludzi, i naciaganie ludzi, ze jezeli nie karmisz psa czy kota droga karma, to twoj kot/ pies zachoruje i bedzie sie zle mial. A moze wlasnie te tanie karmy spelniaja to minimum i moga byc podawane cale zycie psu czy kotu?

Wiem, ze teraz wiekszosc osob piszaca tutaj sie na mnie zdenerwuje za to co pisze- ale takie mysli mnie czasem nachodza- czy aby tak nie jest, ze to ludzie sobie powymyslali te drogie karmy i obstaja ze kot czy pies musi je jesc bo inaczej zdechnie, itp.?

Ja w sumie karmilam cztery lata kota samym whiskasem mokrynm i nic mu nie bylo..
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:43   #15
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Co kupujesz, jesli mozna spytac?
Ja kupuje swojemu Brit Care z jagnięciną i ryżem. Może spróbuję też Brit Care Salmon&Potato. Moi znajomi podają psom Orijen lub Acanę.
Mój po Brit Care ma błyszczącą sierść, małe kupki i 0 wiele mniej bączy także jestem zadowolona z tej karmy

Aniolek_lovee moja znajoma ma też asta atopika i podaje jej Brita Care z jagnięciną. Czy próbowałaś może Acan bez zbożowych lub Bento Kronen?
Zresztą, wszystko zależy od tego na co Twój pies jest uczulony.
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:45   #16
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 575
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Włos się jeży.
A robiłaś badania krwi, usg rtg, zeby miec pewnosc ze jest zdrowy, nie ma raka? Boze zdrowo wygląda nie znaczy, że jest zdrowy. To tak jakbys siebie sama karmila caly czas fast-foodami. Dobrze bys sie czula?

Tak trudno zrozumieć ze koty to mięsożercy i dla nich karma w 80% zlozona ze zbóż jest bezwartosciowa? Czytając twoje posty, tutmirlajt ręce opadaja, po raz kolejny.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:51   #17
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

ja chyba jestem uzależniona od RC, bo moje koty tylko to chcą jeść wszelkie próby zmiany karmy kończą się niepowodzeniem a najgorzej poszło z mięsnymi Acaną i Orijenem... może to dlatego, że wychowały się na Babycat'cie
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:51   #18
aniolek_lovee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 83
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Karmy firmy Trovet nie testowaliśmy(bylo TOTW,Brit,gotowane/surowe,eukanuba jakaś),Royal był pierwsza karma ktora nie uczuliła i przy niej zostałm,nie chciałam już psu fundować kolejnych atrakcji(świąd,gule itp.)i wizyt u Weta...
Poza tym na Royal'u pies nieźle sie ma,sierść błyszcząca,kupy takie jak powinny byc,energia rozpiera,no u Nas sie sprawdza.
pozdrawiam

Brit właśnie był ten lamb&rice po tym była masakra->pies prawie łysy i cały w gulach ;/
Ogólnie dzięki royal'owi i podawaniu co jakiś czas zastrzyków pies wygląda pieknie

Edytowane przez aniolek_lovee
Czas edycji: 2010-02-06 o 18:56
aniolek_lovee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 18:55   #19
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
A jakimi tanimi zywilas? Mi sie zdaje, że ludzie troche przesadzaja i tak naprawde pies czy kot moze byc zywiony takim whiskasem cale zycie i nic mu nie bedzie.. Moja ciocia ma kota ktory ma juz 9 lat i od malego jest na suchej karmie Kite kat i nic mu nie jest, zyje sobie, ma ladna siersc. Nic sie nie dzieje. Moze to wlasnie wymysl ludzi, i naciaganie ludzi, ze jezeli nie karmisz psa czy kota droga karma, to twoj kot/ pies zachoruje i bedzie sie zle mial. A moze wlasnie te tanie karmy spelniaja to minimum i moga byc podawane cale zycie psu czy kotu?

Wiem, ze teraz wiekszosc osob piszaca tutaj sie na mnie zdenerwuje za to co pisze- ale takie mysli mnie czasem nachodza- czy aby tak nie jest, ze to ludzie sobie powymyslali te drogie karmy i obstaja ze kot czy pies musi je jesc bo inaczej zdechnie, itp.?

Ja w sumie karmilam cztery lata kota samym whiskasem mokrynm i nic mu nie bylo..
sama tez możesz jeść byle co i wyglądać ładnie i nie chorować a od środka to ruina i np. rak jelita w wieku 50 lat
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-06, 18:57   #20
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Włos się jeży.
A robiłaś badania krwi, usg rtg, zeby miec pewnosc ze jest zdrowy, nie ma raka? Boze zdrowo wygląda nie znaczy, że jest zdrowy. To tak jakbys siebie sama karmila caly czas fast-foodami. Dobrze bys sie czula?

Tak trudno zrozumieć ze koty to mięsożercy i dla nich karma w 80% zlozona ze zbóż jest bezwartosciowa? Czytając twoje posty, tutmirlajt ręce opadaja, po raz kolejny.
Forum jest chyba własnie po to zeby dzielic sie swoimi myślami tak?

Moze i opadaja rece, ale ja mam prawo takie mysli miec. Nie mowie ze one sa poprawne, ale od tego jest forum zeby dyskutowac, zeby sie czegos dowiedzieć tak? No własnie.. wiec poruszam temat i wysluchuje innych opini, zeby sie przekonac ze tak nie jest jak pisze.

Ale znam baaardzo duzo osob które koty maja i zywia je tanimi markami tescowymi, whiskasami, a koty wygladaja na zdrowe, sa pelne energii i zycia. Dlatego nachodza mnie takie mysli, czy aby nie przesadzamy. My, ludzie tez przeciez jemy duzo zlych rzeczy, a zyjemy. Taki student w duzym miescie, ktory je na miesci to zapiekanke, to kebaba, tez sie slabo odzywia a jednak zyje. Chcialabym zeby z mojego posta wywiazala sie dyskusja- czy oby nie przesadzamy? Czy oby nie przesadzamy z tymi karmami, ze w jednej jest 2% czegos tam to juz jest zla? To zaledwie 2%.. Czy tez tak dokladnie analizujecie swoje jedzenie domowe? Jecie w domu tunczyka z puszki? Analizujecie która firma produkuje najlepszego tunczyka? Bo w niektorych jest duzo rteci która jest rakotworcza.. Analizujecie jaki ketchup jecie, ile tam jest tego świnstwa, ile E na etykiecie?

Zeby nie bylo ze ja chwale Whiskasy i podobne- to tylko i wylacznie moje mysli ktore mnie nachodza mnie.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 19:06   #21
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Czy tez tak dokladnie analizujecie swoje jedzenie domowe? Jecie w domu tunczyka z puszki? Analizujecie która firma produkuje najlepszego tunczyka? Bo w niektorych jest duzo rteci która jest rakotworcza.. Analizujecie jaki ketchup jecie, ile tam jest tego świnstwa, ile E na etykiecie?
żebyś wiedziała, że tak robię.

a w przypadku zwierząt dbam podwójnie bo to ja odpowiadam za ich zdrowie i życie. ze swoim mogę zrobić co zechcę, mam wybór- one go nie mają- muszą jeść to, co im dam.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 19:06   #22
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 575
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Ale wiesz o co chodzi? o to ze pies czy kot sam sobie składu nie przeczyta, ze je to co mu dajesz, więc warto dawać mu jednak dobre jakościowo jedzenie.
Dziecki tez nie patrzysz co dajesz? jednak czlowiek ma tak, ze o innych się bardziej martwi niz o siebie.
Ketchup to dodatek (ja akurat sklady czytam)
Na codzien jesz mięso, ziemniaki czy makaron a tam nie ma co w skladzie analizować. sama sobie komponujesz posilek. psu czy kotu trzeba jednak go kupić, wiec warto poswiecic tą chwile i zastanowić się, czy to co kupujesz jest warte swojej ceny. Ja nie jestem az tak nawiedzona, suchą karmę kotu daje jednak dobrej jakosci, a nie wybitną bo mnie nie stać, ale mokrą staram mu się kupować taką w granicach 80% mięsa, bo wcale nie jest dużo droższa niż whiskas. Whiskas ma tylko 4% mięsa. kawałek mięsa ma 100% mięsa. wiec mozna sobie wyobrazic, czym jest pozostael 96% takiej saszetki.

Gdyby mial 98% mięsa i 2% zbóż to mozna to zrozumiec, ba, bylaby to dobra karma. ale na odwrót - nie
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 19:22   #23
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Ale wiesz o co chodzi? o to ze pies czy kot sam sobie składu nie przeczyta, ze je to co mu dajesz, więc warto dawać mu jednak dobre jakościowo jedzenie.
Dziecki tez nie patrzysz co dajesz? jednak czlowiek ma tak, ze o innych się bardziej martwi niz o siebie.
Ketchup to dodatek (ja akurat sklady czytam)
Na codzien jesz mięso, ziemniaki czy makaron a tam nie ma co w skladzie analizować. sama sobie komponujesz posilek. psu czy kotu trzeba jednak go kupić, wiec warto poswiecic tą chwile i zastanowić się, czy to co kupujesz jest warte swojej ceny. Ja nie jestem az tak nawiedzona, suchą karmę kotu daje jednak dobrej jakosci, a nie wybitną bo mnie nie stać, ale mokrą staram mu się kupować taką w granicach 80% mięsa, bo wcale nie jest dużo droższa niż whiskas. Whiskas ma tylko 4% mięsa. kawałek mięsa ma 100% mięsa. wiec mozna sobie wyobrazic, czym jest pozostael 96% takiej saszetki.

Gdyby mial 98% mięsa i 2% zbóż to mozna to zrozumiec, ba, bylaby to dobra karma. ale na odwrót - nie
W takim razie pytanie: co to jest dobra karma bo ja nadal nie wiem. Czytam rozne fora i na kazdym co innego. Na jednym w ABC miau jest napisane ze animoda to dobra karma sucha, na innych czytam ze to niewiele lepsze niz whiskas. To samo o Purinie Dog Chow, czy Bricie. Fajnie by bylo gdyby ktos znajacy sie na rzeczy, stworzyl liste, które karmy sa super dobre, ale drogie, a które sa super dobre i tanie, a jeszcze inna kategoria drogie ale prawie jak whiskas.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 20:23   #24
Fureyka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 2 863
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
A jakimi tanimi zywilas?
Chappi/Pedigree mial zawsze w misce i jadl praktycznie to co my. Dostalam go jak bylam mloda, wiec nie zdawalam sobie sprawy albo i nawet nie wiedzialam co dokladnie powinien jesc, kierowalam sie tym co mowia rodzice, a oni sugerowali w/w. Nigdy niczego nie zauwazylam i teraz niczego nie zauwazaja moi rodzice (psiak musial zostac z nimi w kraju). Ma prawie 9 latek a dalej lata jak szczeniak.

Teraz jestem juz swiadoma ze to co jemy wplywa na zdrowie, wiec wole nie ryzykowac z obecnym pieskiem, przynajmniej narazie gdy jest tak mlody i sie rozwija

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
W takim razie pytanie: co to jest dobra karma bo ja nadal nie wiem.
W skrocie: psy sa miesozerne i najlepiej trawia tluszcze i bialka zwierzece dlatego dajemy im pokarmy z duza zawartoscia miesa.

Edytowane przez Fureyka
Czas edycji: 2010-02-06 o 20:32
Fureyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 20:56   #25
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
A jakimi tanimi zywilas? Mi sie zdaje, że ludzie troche przesadzaja i tak naprawde pies czy kot moze byc zywiony takim whiskasem cale zycie i nic mu nie bedzie.. Moja ciocia ma kota ktory ma juz 9 lat i od malego jest na suchej karmie Kite kat i nic mu nie jest, zyje sobie, ma ladna siersc. Nic sie nie dzieje. Moze to wlasnie wymysl ludzi, i naciaganie ludzi, ze jezeli nie karmisz psa czy kota droga karma, to twoj kot/ pies zachoruje i bedzie sie zle mial. A moze wlasnie te tanie karmy spelniaja to minimum i moga byc podawane cale zycie psu czy kotu?

Wiem, ze teraz wiekszosc osob piszaca tutaj sie na mnie zdenerwuje za to co pisze- ale takie mysli mnie czasem nachodza- czy aby tak nie jest, ze to ludzie sobie powymyslali te drogie karmy i obstaja ze kot czy pies musi je jesc bo inaczej zdechnie, itp.?

Ja w sumie karmilam cztery lata kota samym whiskasem mokrynm i nic mu nie bylo..
poczytaj trochę o wartościach odżywczych, o składnikach karm i ich % udziale

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-02-06 o 20:57
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:35   #26
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Mnie się wydaje, że dopóki pies i kot jest niekastrowany to nawet te gorsze karmy jakoś przepchnie, ale potem to już trzeba bardzo uważać, i jak najmniej obciążające i najwartościowsze rzeczy dawać. Mój pies jest kastratem po schronisku i wetka , jak tylko mu przybędzie tu i ówdzie, zaraz grzmi (i slusznie) że będzie kłopot. Z kotami tak samo.
Z tym ze hillsa i Eukanuby nie dam, bo testują
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2010-02-06 o 22:37
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 22:44   #27
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

tutmirlajt Wiesz, po części zgadzam się z Tobą.
Mój 7 letni Majlo ( i 4,5 let. Melman ) jest żywiony różnym jedzeniem : różne firmy suchego pokarmu, mięso, warzywa itd.
Wiadomo-raz bywało gorzej z finansami, teraz jest lepiej.
Teraz kupuję psom suche karmy różnych firm: raz Chapi, raz Pedigree, Darling. Puszkowe jedzą tylko od czasu do czasu Pedigree.
awio- Tak, ja robiłam mojemu psu badania w grudniu. I co ? Jest w 100 % zdrowy. Wet powiedział, że ma lepsze wyniki niż niejeden rasowy piesek, karmiony rarytasami
Bo robiłam te badania też po to, bo czytając różne książki, fora itd. na temat karmienia psów, szajby idzie dostać...
Nie tylko ważny jest skład karmy, ale także i to jak karmimy psa: raz dziennie dużo karmy, kilka razy dziennie po trochu, czy ma stały dostęp do jedzenia ( moje mają ) oraz jaki pies prowadzi tryb życia (aktywne psy potrzebują innych składników, niż te, które 20 godzin przeleżą na kanapie...).
Moja sąsiadka ma 5 latniego Maxia w ogródku. Psiak dostaje zupy, gotowane mięso, kasze z mięsem- słuchajcie, ma takie bialutkie zęby ! Sylwetka idealna...
Ja też bardzo głupieję w temacie żywienia zwierząt, i zawsze mnie zastanawiało, dlaczego moje koty wolały jeść karmę Tescową lub psią, niż Royala, Shebę i tych innych renomowanych firm?
Robiłam takie testy: kupowałam kilka karm suchych i puszkowych, nakładałam kotom do misek ( pod wieczór, kiedy wstawały po drzemce) i podsuwałam pod pyszczek. I która karma wygrywała? Tesco. Przegrały nawet owoce morza...
Podobnie jest z ludźmi: ślimaki we Francji to rarytas. W Polsce pełzają pod nogami, i jakoś rzadko kiedy ktoś wrzuca je do gara. U niektórych osób pomysł, aby zjeść ślimaka, wywołuje odruch wymiotny ( np. u mnie...). No i co z tego, że to jest bardzo dobre ponoć...?
Gdyby ktoś mi zafundował obiad ze ślimaków, niechby kosztował tysiące zł., popukałabym się w czoło...

---------- Dopisano o 00:44 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że dopóki pies i kot jest niekastrowany to nawet te gorsze karmy jakoś przepchnie, ale potem to już trzeba bardzo uważać, i jak najmniej obciążające i najwartościowsze rzeczy dawać. Mój pies jest kastratem po schronisku i wetka , jak tylko mu przybędzie tu i ówdzie, zaraz grzmi (i slusznie) że będzie kłopot. Z kotami tak samo.
Z tym ze hillsa i Eukanuby nie dam, bo testują
A ja, jak pytałam się przed kastracją persa wetki, czy po kastracji trzeba dawać kotu jedzenia dla kastratów odpowiedziała, że można, ale nie trzeba. Kot czy pies może tyć nawet niewykastrowany
Tak samo jak karmy light dla zwierząt otyłych: gdyby właściciele robili regularnie badania ( wykluczające cukrzycę) i karmili psa/ kota w odpowiednich ilościach dostosowanych do trybu życia psa/ kota i zapewniali odpowiednią dawkę ruchu- nie trzeba by było karm light... Takie jest moje zdanie...
Moje psy nie są kastratami, ale mają trochę ciałka. I co? Widzisz, nie tylko kastraty tyją

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2010-02-06 o 22:37
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 08:02   #28
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że dopóki pies i kot jest niekastrowany to nawet te gorsze karmy jakoś przepchnie, ale potem to już trzeba bardzo uważać, i jak najmniej obciążające i najwartościowsze rzeczy dawać. Mój pies jest kastratem po schronisku i wetka , jak tylko mu przybędzie tu i ówdzie, zaraz grzmi (i slusznie) że będzie kłopot. Z kotami tak samo.
Z tym ze hillsa i Eukanuby nie dam, bo testują
ale bzdury piszesz kastracja to nie choroba

nawet niekastrowany kot może zachorowac na SUK a ma to raczej związek z mało aktywnym trybem zycia; brak dowodów naukowych, że kastracja wpływa na choroby układu moczowego a takie bzdury jak Twoja wetka niech się douczy (nóz się w kieszeni otwiera jak weci takie bzdury opowiadają - ja bym to zgłosiła do izby weterynaryjne szybko by sie wetka douczyła)

nie ma czegoś takiego jak karmy dla kastratów mamy karmy bytowe i karmy dla zwierząt ze schorzeniami

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Syndrom urologiczny kotów
Wokół tej choroby narosło wiele mitów i przesądów. Powszechnie uważa się że jej przyczyną jest kastracja. Żadne badania naukowe tego nie potwierdzają a wręcz przeciwnie - przeczą. Prawdopodobnie ta opinia powstała dlatego iż obecnie większość domowych kotów jest kastrowana, a już na pewno kocurów. Te nie kastrowane są w większości wychodzące a więc czyha na nie wiele niebezpieczeństw - często giną z ich powodu, nie mając okazji zachorować na nic innego, lub zanim pojawią się pierwsze objawy które mogą być przeoczone ze względu na tylko czasowe przebywanie kota w domu. Obecnie uważa się że przyczyn powstawania tego zespołu u kotów jest w rzeczywistości bardzo wiele i to że akurat ten kot zachoruje a inny nie - jest często kwestią przypadku. Czasem wystarcza jedna przyczyna, czasem musi ich zaistnieć kilka. Czasem zaś niewiadomo do końca co jest przyczyną a co skutkiem. Naukowcy podają następujące potencjalne przyczyny:
- infekcje pęcherza moczowego, szczególnie w młodym wieku;
- wirusy
- skłonności genetyczne;
- ciągły dostęp kota do pożywienia (wkrótce po zjedzeniu pokarmu odczyn kociego moczu z kwaśnego przechodzi w mniej kwaśny lub obojętny. A właśnie w takim moczu najczęściej tworzą się kryształy struwitowe. Dlatego dorosły kot powinien dostawać pokarm tylko w wydzielonych porcjach - najlepiej dwa/trzy razy dziennie. Nie jest wskazane by miał do niego ciągły dostęp ;
- zbyt mała ilość ruchu;
- nadmiar magnezu w karmie, czasem zmniejszenie jego poziomu przyczynia się do ustąpienia choroby, ale tylko czasami;
- zbyt mała ilość wypijanych płynów, w rezultacie czego mocz jest oddawany rzadziej i przez to nie następuje skuteczne wypłukiwanie maleńkich kryształków, dzięki temu mają czas na to by urosnąć, pozlepiać się w piasek
Syndrom urologiczny kotów dotyczy najczęściej kocurów - u kotek spotyka się takie kłopoty bardzo rzadko, lub raczej - rzadko dają objawy i są zagrożeniem życia. Nie dlatego że w ich moczu nie powstają kryształki, bo powstają. Na korzyść kotek wpływa budowa ich cewki moczowej. Jest ona, w przeciwieństwie do tej u kocurów, takiej samej średnicy na całej długości, a poza tym - jest znacznie krótsza. Tak więc drobny piasek jest po prostu wypłukiwany z pęcherza na bieżąco, nie ma czasu się odkładać i tworzyć kamieni. U kocurów sytuacja wygląda znacznie gorzej - ich cewka moczowa jest długa oraz zwężająca się przy końcu. W rezultacie piasek może do niej wpaść, ale utyka i na dodatek - nie może się sam cofnąć gdyż ciśnienie zbierającego się w pęcherzu moczu mu to uniemożliwia. Następuje zatkanie cewki moczowej i jeśli kotu nie udzieli się fachowej pomocy - w ciągu 48 godzin może zginąć. Jeśli u naszego kota stwierdzono obecność piasku w moczu - musimy go bacznie obserwować gdyż zatkanie cewki moczowej może nastąpić w każdej chwili. Drobne kryształki są wypłukiwane, ale gdy trafi się jakiś troszkę większy - to nieszczęście gotowe. Również gdy drobne kryształki podrażniają ściany pęcherza razem z powstającym wtedy śluzem i złuszczonym naskórkiem mogą stworzyć groźny dla życia kota czop. Pierwszym objawem który powinien nas skłonić do wykonania badań moczu jest ból jaki towarzyszy jego oddawaniu. Często koty wtedy dosłownie krzyczą. Zaczynają również kojarzyć cierpienie z kuwetą i mogą zacząć oddawać mocz poza nią - w najdziwniejszych miejscach, szukając takiego w którym nie będzie bolało. Często w moczu można zauważyć ślady krwi. Zresztą - objawy są bardzo podobne jak przy zapaleniu pęcherza, który często współistnieje z syndromem urologicznym - tyle ze przy syndromie dochodzi do zatkania cewki moczowej.Dlatego zawsze przy takiej okazji należy wykonać badania moczu. Większość kryształków powstaje w moczu obojętnym lub zasadowym, ale należy to potwierdzić badaniem samego piasku. Bo istnieją również kryształki lubiące mocz kwaśny i aby właściwie leczyć - musimy mieć tą wiedzę.
Gdy okaże się że tak jest faktycznie, kryształy są - to można nawet dosyć skutecznie przeciwdziałać powstawaniu kolejnych. Istnieją na rynku specjalistyczne karmy dla takich kotów - zwyczajowo i błędnie nazywane karmą dla kastratów. W rzeczywistości są to pokarmy dla kotów z syndromem urologicznym i nie należy tego mylić! Nie każdy kastrat ma SUK, nie każdy kot z syndromem wymaga zakwaszania moczu - czasem jest wręcz odwrotnie!!! Obecnie jest dostępny tak duży wybór tych karm iż naszemu koty nie grozi jedzenie tylko jednej. Istnieją również preparaty które umożliwiają podawanie kotu domowego jedzenia - po prostu trzeba je nim "doprawić". Jednak podkreślam - zdrowy kot, bez względu na to czy jest kastratem czy nie - nie powinien profilaktycznie dostawać takiej karmy. Bo to by przypominało podawanie szczupłemu kotu karmy odchudzającej - bo a nuż kiedyś mógłby być otyły.Znacznie lepiej jest np. raz do roku badać mocz kota i jeśli kryształy się pojawią - to w zależności od ich typu - zastosować odpowiednią dietę. Niestety, czasem dochodzi do zatkania cewki moczowej. Objawia się to tym że kot nie może, mimo napinania się, oddać moczu. Nawet mając małe doświadczenie, lekko uciskając koci brzuch można wyczuć wypełniony pęcherz. Kot robi się apatyczny, unika brania na ręce. Wtedy jedynym sposobem uratowania kocura jest przepchnięcie kamienia z powrotem do pęcherza, założenie cewnika i intensywne przepłukiwanie pęcherza, a jeśli nie jest to możliwe bo kamień utknął - pozostaje tylko zabieg operacyjny.
Niestety, gdy już raz dojdzie do takiego zatkania - najprawdopodobniej wkrótce się to powtórzy - szczególnie jeśli kamień nie został usunięty. W takim wypadku stosuje się tzw. wyszycie cewki moczowej. Jest to zabieg mający na celu skrócenie i poszerzenie światła cewki moczowej. Zazwyczaj jest to zabieg bardzo skuteczny, ale niesie za sobą pewne ryzyko - iż kocur nie będzie potrafił do końca kontrolować powstrzymywania moczu. Jednak ryzyko takie jest małe - a wyszycie cewki często jest zabiegiem ratującym życie. Jednakże, jak zawsze, najważniejsza jest profilaktyka. Gdy mamy kocura - należy co jakiś czas wykonywać kontrolne badania jego moczu. U kotek również jest to wskazane, ale może być wykonywane troszkę rzadziej. Ze względu na dwoistość możliwości powstawania rodzaju kryształów - należy je zawsze dokładnie zidentyfikować. Jako że ich leczenie jest zupełnie odwrotne i zakwaszanie moczu może wywołać bardzo silne zaostrzenie objawów chorobowych - w przypadku powstawania kamieni szczawianowych. Czasem zdarza się zatkanie cewki moczowej nie przez kryształ ale przez czop złożony z białek, komórek nabłonka, krwinek, śluzu. Ten zagrażający życiu stan najczęściej powstaje w przebiegu infekcji pęcherza, kamicy i nowotworów.Podrażniona ściana pęcherza obficie się złuszcza, krwawi, a jeśli na dodatek kot ma skłonność do powstawania kryształów - to często dołączają się one do tego osadu tworząc właśnie czop który może skutecznie zatkać wyjście pęcherza moczowego. Bez względu na to czy cewkę zatkał kamień czy taki czop - jest to stan bardzo poważny i nawet gdy ma się tylko nikłe podejrzenia - należy kota pokazać lekarzowi. Przy zatkaniu pęcherza ciśnienie moczu powoduje uszkadzanie nerek, często nieodwracalne!Ponadto - ponieważ nie mogą one pracować prawidłowo - już po krótkim czasie w organizmie wzrasta bardzo poziom toksycznych substancji. W ostateczności może dojść do pęknięcia pęcherza moczowego.
Dlatego jeśli zauważymy że kot:
- zaczyna mieć problemy z oddawaniem moczu, okazuje ból podczas korzystania z kuwety, oddaje mocz małymi porcjami, szuka innych miejsc w których ponawia próby
- w moczu zauważymy ślady krwi lub śluzu
- mocz nabierze ciemnej barwy mocnej herbaty
-kot zrobi się osowiały lub odwrotnie - niespokojny, straci apetyt, chęć do zabawy
-będzie unikał brania na ręce i pieszczot po brzuchu, choć wcześniej je lubił
-zauważymy że kot często wylizuje okolice narządów płciowych
nie czekajmy. Poprośmy o pomoc lekarza. A najlepiej - regularnie badajmy koci mocz. Wcześnie podjęte leczenie zaoszczędzi zwierzęciu wielu cierpień a być może - nawet uratuje mu życie.
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 09:57   #29
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Forum jest chyba własnie po to zeby dzielic sie swoimi myślami tak?

Moze i opadaja rece, ale ja mam prawo takie mysli miec. Nie mowie ze one sa poprawne, ale od tego jest forum zeby dyskutowac, zeby sie czegos dowiedzieć tak? No własnie.. wiec poruszam temat i wysluchuje innych opini, zeby sie przekonac ze tak nie jest jak pisze.

Ale znam baaardzo duzo osob które koty maja i zywia je tanimi markami tescowymi, whiskasami, a koty wygladaja na zdrowe, sa pelne energii i zycia. Dlatego nachodza mnie takie mysli, czy aby nie przesadzamy. My, ludzie tez przeciez jemy duzo zlych rzeczy, a zyjemy. Taki student w duzym miescie, ktory je na miesci to zapiekanke, to kebaba, tez sie slabo odzywia a jednak zyje. Chcialabym zeby z mojego posta wywiazala sie dyskusja- czy oby nie przesadzamy? Czy oby nie przesadzamy z tymi karmami, ze w jednej jest 2% czegos tam to juz jest zla? To zaledwie 2%.. Czy tez tak dokladnie analizujecie swoje jedzenie domowe? Jecie w domu tunczyka z puszki? Analizujecie która firma produkuje najlepszego tunczyka? Bo w niektorych jest duzo rteci która jest rakotworcza.. Analizujecie jaki ketchup jecie, ile tam jest tego świnstwa, ile E na etykiecie?

Zeby nie bylo ze ja chwale Whiskasy i podobne- to tylko i wylacznie moje mysli ktore mnie nachodza mnie.
kot 'wyglądający na zdrowego' i zdrowy kot to nie to samo tak jak pisały dziewczyny - czasami po badaniu krwi, moczu dowiadujemy się, że jakiś narząd źle funkcjonuje, podczas gdy kot naprawdę może wyglądać jak okaz zdrowia i normalnie się zachowywać. tak jest niestety np z niewydolnością nerek - przy braku systematycznych badań objawy choroby zauważa się dopiero, gdy nie nie funkcjonuje już 75% nefronów i zaczyna się mocznica, a wtedy szanse na wyzdrowienie (a raczej przeżycie ) takiego kota są bardzo małe.
a dobrej jakości karma to podstawa, jeśli chcesz, żeby twój kot miał zdrową wątrobę, nerki, nie miał cukrzycy itp; generalnie - żeby był zdrowy. a śmieciowe karmy typu W. czy KK NAPRAWDĘ szkodzą.
twoi znajomi, którzy karmili swoje koty takim jedzeniem pewnie nie sprawdzali im krwi/moczu, więc może nigdy nie dowiedzieli się, jaki naprawdę jest stan zdrowia ich kotów.
ja staram się dobrze odżywiać, przed kupnem czytam składy produktów i unikam wielu niezdrowych, szkodliwych substancji, bo wiem, że zdrowie w dużej mierze zależy od dobrej diety. i tego samego chcę dla moich kotów.
'jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy' - ty też jesteś odpowiedzialna za swego kota; on - jak ktoś napisał parę postów wyżej - sam nie jest w stanie sam wybrać odpowiedniego jedzenia, więc to ty musisz zapewnić mu to odpowiednie. jeśli tobie odpowiada dieta oparta na fast food'ach to ok, twój wybór. ale swojego kota nie musisz przecież skazywać na takie jedzenie (bo KK czy W to takie kocie fast foody), prawda?
i nie uważam, żebym przesadzała
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 10:50   #30
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Royal Canin podnosi ceny..

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
odpowiedniego jedzenia, więc to ty musisz zapewnić mu to odpowiednie. jeśli tobie odpowiada dieta oparta na fast food'ach to ok, twój wybór. ale swojego kota nie musisz przecież skazywać na takie jedzenie (bo KK czy W to takie kocie fast foody), prawda?
i nie uważam, żebym przesadzała
Chcialam zauwazyc ze nie karmie go Whiskasem ani Kite Katem. Kiedys karmilam. Odkad sie dowiedzialam, ze to swinstwo, to nie karmie. Ale nachodza mnie mysli, czy nie przesadzam. Moze Whiskas plus domowe jedzenie by wystarczylo? Takie oto mysli mnie nachodza, i wydaje mi sie ze skoro jestem poszukujaca, to nic w tym zlego nie ma.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-01 17:31:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.