cera odwodniona- jak pielęgnować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 09:59   #1
inka113
Raczkowanie
 
Avatar inka113
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 182

cera odwodniona- jak pielęgnować?


Od pewnego czasu moja cera- wcześniej mieszana- zaczęła się brzydko przesłuszać! Kosmetyczka stwierdziła, że jest mocno odwodniona. Nie zaproponowała mi jednak sposobu pielęgnacji takiej skóry poza gabinetową, która jest bardzo droga. Czy możecie mi poradzić jakich kosmetyków powinnam używać? Nie chodzi mi o to żeby ktoś mi powiedział, że takich do cery odwodnionej bo tyle wiem. Chodzi mi o konkretne firmy, marki itd.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

próbowałyście kosmetyków Matisa do tego typu cery? Zastanawiam się nad zakupem serum i kremu. Jestem ciekawa opinii.
inka113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 12:38   #2
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

To może ja się wypowiem Też zawsze byłam posiadaczka cery mieszanej ale przez zime i wskutek używania kosmetyków do cery trądzikowej bardzo sie odwodniła.. Akurat zdobyłam próbke kremu ktory strasznie mnie zachwycił więc go kupiłam.. a mam na mysli Bioderme Hydrabio Legere, niesamowicie nawilża, skóra po nim jest gładziuteńka.. a "legere" dlatego, że jest leciutki i nie zatyka mi porów ..choć są oczywiście jeszcze inne rodzaje do wyboru ale generalnie cała seria jest do skóry odwodnionej. Rewelacyjny jest też podobno tonik z tej samej serii, myśle, że na pewno przetestuje

Jeśli chodzi o mycie twarzy to w tym momencie stosuje glicerynowe mydełko firmy CD dla alergików, proste a też super nawilża i koi buźke

Ale niestety nie znam kosmetyków z marki o którą pytałaś, więc tutaj już Ci nic nie podpowiem, pozdrawiam
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2009-04-02 o 12:47
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:22   #3
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

Polecam Keranorm. Jest rewelacyjny do wysuszonej skóry, nie uczula, porównywalny jakościowo z kremami Vichy, ale tańszy znacznie. Pytaj się o niego w aptece. Mi pomógł bardzo, serdecznie polecam
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 10:05   #4
mammbeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

a czy ten Bioderme Hydrabio Legere napewno nie zapycha porow?? prosze.. musze sie upewnic, gdyz juz mam tyle kremow ze nie chce znowu wyrzucac pieniazkow..:/ mialam podobnie jak Ty caameroon mieszana cere, ale masakrycznie mi sie odwodnila przez zime i uzywanie kremu do cery łojotokowej Bioderma DS-za dlugo i czesto sie nim smarowalam:/

Teraz kupilam Phisiogel mam wreszcie ulge, pozbylam sie podraznien,zaczerwienien, pieczenia i uczucia sciagniecia on super nawilza, ale POTWORNIE mnie zapychaaal!!! pomijajac juz fakt ze okropnie sie po nim swiece:/

potrzebuje kremu o dzialaniu wlasnie tak nawilzajacym jak ten Phisiogel, ale bez zapychania:/ mam 27 lat i nie chce miec znowu "tradziku jak w wieku 17 lat":/
mammbeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 15:06   #5
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

Cytat:
Napisane przez mammbeczka Pokaż wiadomość
a czy ten Bioderme Hydrabio Legere napewno nie zapycha porow?? prosze.. musze sie upewnic, gdyz juz mam tyle kremow ze nie chce znowu wyrzucac pieniazkow..:/ mialam podobnie jak Ty caameroon mieszana cere, ale masakrycznie mi sie odwodnila przez zime i uzywanie kremu do cery łojotokowej Bioderma DS-za dlugo i czesto sie nim smarowalam:/
Wiesz mi akurat nie zatyka porów.. Rzadko po którym kremie stosowanym rano za chwilke się nie świeciłam a Bioderme legere używam bez problemów bo jest lekki i szybko sie wchłania.. Ale ide ludziów tyle opini.. najlepiej idź do jakiejś większej apteki i poprosić o próbkę, powinni mieć.. wtedy sie przekonasz Bo jeśli masz aż TAAK odwodnioną skóre to żeby nie był dla Ciebie za lekki..
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 20:17   #6
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

No wlasnie problem w tym, ze wiekszosc firm nie proponuje w swym asortymencie nic do cery odwodnionej a jedynie do suchej. A to zupelnie dwie rozne rzeczy. Wiem, ze tolpa ma jakas serie specjalna do odwodnionej skory, ale jeszcze nie probowalam.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 00:08   #7
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

Ja znalazłam coś do skóry odwodnionej, ale jest to silnie działający preparat. W ulotce napisane, że właśnie do skóry odwodnionej-odżywka Nanobase. Działa jak lekarstwo, ale na takie problemy to własnie coś taiego jest najlepsze. Nie takie dorgie, a porównywalne, do kosmetyków z wyższej półki
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 01:21   #8
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

Ja tez stosuję dermokosmetyki, naprawdę jestem zadowolona, Można kupowac teraz tylko w aprece, czy gdzieś indziej sa jeszcze dostepne? Ten Keranorm, super się nadaje na pięty, łokcie..takie miejsca
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 11:04   #9
inka113
Raczkowanie
 
Avatar inka113
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 182
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

Kurcze! Keranorm zaleciła mi pani dermatolog ale wcale nie jestem zadowolona! Aż sama się sobie dziwię czytając Wasze opinie o nim. Ja mam problem z suchymi dłońmi... Na nie wcale nie działa! Mam wrazenie ze natłuszcza tylko powierzchniowo! Rano wstaje, myje się i dłonie są jeszcze bardziej suche niż były.
Co do skóry odwodnionej. Czy któraś z was używała kosmetyków Nuxe? Kupiłam krem z miodem tej firmy (zalecany do odwodnionej i baaardzo suchej cery) ale też wiele mi nie pomaga. Nie szkodzi ale nawilża na bardzo krótko i jakiś długoterminowych efektów brak mimo iż kończe słoiczek. Faktycznie chyba przerzucę się na deromkosmetyki.
inka113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 22:50   #10
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

Dziwne, ja używam keranorm i moje kolezanki tez i wszystkie zachwalaja. Moze sprobuj posmarowac na noc rece kremem i naloz bawelniane rekawiczki, powinnas poczuc roznice.
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 14:00   #11
Australia
Rozeznanie
 
Avatar Australia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 603
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

Mam ten sam problem
ale już sobie z nim poradziłam

Polecam do mycia buzi żel Atoperal do skóry atopowej, dostepny w aptekach, dermokosmetyk krem intensywnie nawilżający o przedłużonym działaniu HydraIN2 firmy Dermedic, pod oczy krem-żel HydraIN2 firmy Dermedic, i woda termalna Vichy na co dzień
__________________

Nauki korzenie są gorzkie, ale owoce smaczne
Australia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-07, 15:11   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

Mialam ten sam problem i w ostatnia zime zmianilam myjadla. Mylam buzie emulsja Nivea z rozowej serii i do kompletu mialam tonik( znow go zakupilam, bo znow cos zaczyna mi sie scigac skora). Moja naczynkowa cera wkoncu przestala byc taka wrazliwa, nie sciagala sie juz, nie bylo rumiania i nawet moje wagry na nosie sie zmniejszyly, co mnie zaskoczylo. U mnie z tej seiri jest tez krem w tubce na dzien i kupilam go jako maseczke ( w Pl jest tez krem na noc w sloiczku). Co mnie zdziwilo, to fakt ze krem byl dla mnie dosc lekki, ale fantastycznie nawilzal i uspokajal cere jak i pozostale kosmetyki z tej serii. Uzywalam czasami tez maseczki miodowej Nivea.
Przez wiele lat nie uzywalam nic z Nivea, a teraz powrocilam do ichnich kosmetykow i nareszcie cere mam taka jak kiedys kiedy nie byla naczynkowa i wrazliwa.
Maseczka z kremu Nivea i rozgniecionych dwoch plasterkow banana tez jest fajna.
Z aptecznych kosmetykow to wyprobowalam Hydrance OPTIMALE Légère , ale jakos mnie nie zachwycil. Mialam probke niedawno, a jednak miala wrazenie ze z nawilzanien to u niego slabo, nie wiem co by bylo w zimie. teraz latem moja cera jest typowo mieszana, tlusci sie i poci( nie nawidze upalow!).
Lubie maseczke winogoronowa od YR, chodz w zimie mimo, ze nawodnilam cere jakos jej nie uzywalam. Wolalam maseczke miodowa i krem na dzien z rozowej serii jako maseczke.
Dobre recenzja na KWC ma seria do cery odwodnionej od YR.
Hydraphase od LRP tez ma dobre recenzje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 17:36   #13
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

Hydrance Optimale - grrrrrrr - koszmarnie wysuszył mi cerę i spotęgował problem! A miał doskonale nawilżać...Mniejsza o to - też mam problem z odwodnieniem. Właśnie zamówiłam nowy krem AA dla cery odwodnionej, zobaczymy... Moim problemem jest jednoczesne przetłuszczanie i zapychanie, więc ogólnie masakra.
Na jesień/zimę planuję Xerialine, bo mocznik genialnie działa na przesuszoną skórę i krem Maca.

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

A i jeszcze będę łykać jakieś kapsułki nawilżające Hydra coś tam z ogórecznikiem. Na razie odkładam, ale też planuję zakup Biocellu.
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 18:57   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: cera odwodniona- jak pielęgnować?

O przetluszczanie. zauwazylam ze jak mi sie skora wysusza to wlasnie zaczyna sie mocniej tluscic. teraz latem to normalne, mam w domu sune, mieszkam na poddaszu i mam dokladnie taka temperature w domu jaka pokazuje termometr na dworze. Ale w zimie mialam to samo. warstwa sebum, a pod spodem wysuszona i sciagnieta skora o kilka numerow, a jakie zmarszczki sie przy tym robia... ludzie daja mi mniej niz 30 lat , a wtedy wygladalam na swoje ponad 30 plus jeszcze kilka.
Wczesniejsze zimy probowalam tlustych kremow, ale to nic nie dawalo, lezaly warstwa na skorze, a pod spodem sahara, az w ostatnia jesien wpadlam na pomysl, ze nie tluszczu mojej cerze brakuje a moze wlasnie wody i sie teoria o odwodnieniu potwierdzila. Mialam tylko zagwozdke co tu uzyc zeby tez mialo wystarczajaca ilosc tluszczu co by woda z naskorka po chwili nie wyparowala. Zmiana myjadla to byl najlpeszy krok jaki zrobilam, wiec poszlam za ciosem i dokupilam tonik, potem wyprobowalam krem na rumien na noc( w Pl go nie ma) i tak stalam sie ponownie fanka kosmetykow Nivea, nie wszystkich oczywiscie, ale znalazlam moje swiete Grale i moja naczynkowa 33 letnia cera ma sie bardzo dobrze, a i kosmetyki te dzialaja na mnie lepiej niz te apteczne i kosztuja mniej.
zachecam was dziewczyny do szukania takich kosmetykow i sie ich trzymania, zwlaszcza jak sie ma wrazliwa cere
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.