Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-23, 15:50   #1
kropeczka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7

Trądzik


Witam wszystkich!
Otoż mam 17 lat i od jakis 2 lat borykam sie z trądzikiem.
Czasami gorzej czasami lepiej. Otóz od jakoś od połtora miesiąca piję regularnie herbatę z bratka, piję wodę mineralną zamiast innych napojów i nie jem fast foodowsłodyczy i sporo owocow i warzyw jem. smaruje się tez maścią brevoxyl, której wiele zawdzięczam. Nawilzam i myję twarz emulsja cetaphil. Otóz widzę znaczną porawę niz przed miesiacem, pojawiaj mi sie jeszcze nowe pryszcze ale jest i znacznie mniej niz bylo, i mam pytanie poniewaz nie weim czego to jest najwieksza sprawka czy herbaty, jedzenia , czy masci. Ponieważ bardzo dokucza mi brak slodyczy i czy pojedyncze ciasto, czy batonik odrazu zmieni moja twarz na gorsze.
kropeczka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 17:07   #2
PannaSloneczna
Przyczajenie
 
Avatar PannaSloneczna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik

Nie przekonasz się, jak nie spróbujesz :P Każdy organizm inaczej reaguje, są osoby, których trądzik nie ma nic wspólnego z dietą, a są też takie, których organizmy są bardzo na to wrażliwe - musisz sprawdzić po sobie po prostu
PannaSloneczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 17:24   #3
kropeczka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik

ale Czy np ciasto ma duzy wpływ.
kropeczka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 18:52   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Trądzik

Na mnie raczej średnio-niewielki, zależy w jakiej ilości i w jakim zestawieniu. Np. jeżeli przez cały dzień jem zdrowo i do tego zjem ciasto to nie zauważam żadnej różnicy. Jeżeli zdarza mi się przez kilka dni pod rząd zjadać śląskie obiadki oraz ciasto - jest gorzej. Inna sprawa, że mój organizm do jedzenia słodyczy itd. jest przyzwyczajony. Podobno jeżeli ktoś odstawił tego typu produkty na dobre, negatywne efekty po zjedzeniu są wyraźniejsze. Ile w tym efektu placebo - nie wiem. Ja od zawsze byłam zdania, że trzeba jeść wszystko tylko w odpowiednich ilościach, do tej myśli się stosuję i jest dobrze.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 21:49   #5
kropeczka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik

Czy golenie ma wpływ na trądzik. Mowię ze gole sie delikatnie, nie zacinam, i stosuje odpowiednia pielegnację i nawilzenie.
kropeczka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 22:14   #6
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Trądzik

U mnie ma duży wpływ, przynajmniej takie tradycyjne, bo niby takie domowe ciasto, ale i tak są tak co najmniej trzy substancje, które wiem, że mi szkodzą, poza tym najgorsze możliwe połączenie świata (tłuszcz i cukier). Wiec dwie z tych substancji już wymieniłam, trzecia to oczywiście gluten.

Ale to nie każdemu będzie szkodzić na skórę, musisz się sama przekonać, a jeśli długo już nie jesz to tym bardziej się przekonasz przy zjedzeniu kilku kawałków w ciągu kilku dni.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-23 23:14:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.