Co z takim trądzikiem? (zdjęcia) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-19, 10:52   #1
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338

Co z takim trądzikiem? (zdjęcia)


Chciałabym się Was poradzić, jak uporać się z trądzikiem jaki posiadam i dowiedzieć się, czy któraś z Was ma podobnie rozmieszczony trądzik o takiej postaci. Co prawda nie jest to jakiś okropny trądzik, ale mimo wszystko chciałabym się go pozbyć. Jak widać na zdjęciach występuje on na skroniach i czole. Nie są to typowe pryszcze ropne, przeważają tu zaczerwienienia i "kaszka", która mnie strasznie denerwuje, bo pomimo kuracji od dermatologa, ciągle się utrzymuje. Stosuję od trzech miesięcy rano tonik, robiony w aptece na receptę z gentamecyną, detromecyną, kwasem salicylowym i spirytusem, następnie normaclin, wieczorem stosuję acnelec miejscowo plus krem pellevita acne z kwasem bodajże salicylowym 10%. Na dzień stosuję też filtr spf 20. Ogólnie widzę efekty kuracji, bo zaskórniki zamknięte i otwarte znikły w bardzo dużym stopniu, szczególnie te w okolicy brody, baardzo sporadycznie wyskakują mi takie typowe zapalne, ropne pryszcze, ogólnie cera wygląda lepiej, no ale właśnie te zaczerwienienie i kaszkowo- grudkowe zmiany ciągle są i nie wiem, czy powinnam udać się teraz do dermatologa by zmienić kurację, czy czekać jeszcze i dalej stosować te maści i tonik, które jeszcze mam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20141019_002.jpg (71,9 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20141019_003.jpg (119,7 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20141019_004.jpg (129,2 KB, 63 załadowań)
__________________
We can be Heroes
Just for one day

ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 23:03   #2
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: Co z takim trądzikiem? (zdjęcia)

moze chcesz sie zamienic ? ja bardzo chetnie..
idz do derm po jakas masc powinno pomoc bo tradzik masz leciutki
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 14:08   #3
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Co z takim trądzikiem? (zdjęcia)

z tradzikiem nie ma zartow. jesli chcesz kombinowac- lepiej udac sie do dermatologa, powiedz mu z jakimi krostami jeszcze sie borykasz, nie lecz sie na wlasna reke!
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 09:40   #4
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: Co z takim trądzikiem? (zdjęcia)

Przecież napisała że była u dermatologa...
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 18:46   #5
timide_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: Co z takim trądzikiem? (zdjęcia)

A co powiecie na to?
Nawilżam kremem Cethapil.
Myje mleczkiem i żelem z biedronki.

Edytowane przez timide_
Czas edycji: 2015-12-12 o 18:49
timide_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 11:15   #6
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Co z takim trądzikiem? (zdjęcia)

Cytat:
Napisane przez ktmk Pokaż wiadomość
Chciałabym się Was poradzić, jak uporać się z trądzikiem jaki posiadam i dowiedzieć się, czy któraś z Was ma podobnie rozmieszczony trądzik o takiej postaci. Co prawda nie jest to jakiś okropny trądzik, ale mimo wszystko chciałabym się go pozbyć. Jak widać na zdjęciach występuje on na skroniach i czole. Nie są to typowe pryszcze ropne, przeważają tu zaczerwienienia i "kaszka", która mnie strasznie denerwuje, bo pomimo kuracji od dermatologa, ciągle się utrzymuje. Stosuję od trzech miesięcy rano tonik, robiony w aptece na receptę z gentamecyną, detromecyną, kwasem salicylowym i spirytusem, następnie normaclin, wieczorem stosuję acnelec miejscowo plus krem pellevita acne z kwasem bodajże salicylowym 10%. Na dzień stosuję też filtr spf 20. Ogólnie widzę efekty kuracji, bo zaskórniki zamknięte i otwarte znikły w bardzo dużym stopniu, szczególnie te w okolicy brody, baardzo sporadycznie wyskakują mi takie typowe zapalne, ropne pryszcze, ogólnie cera wygląda lepiej, no ale właśnie te zaczerwienienie i kaszkowo- grudkowe zmiany ciągle są i nie wiem, czy powinnam udać się teraz do dermatologa by zmienić kurację, czy czekać jeszcze i dalej stosować te maści i tonik, które jeszcze mam.
Jesli po trzech miesiacach nie ma poprawy, to moze faktycznie wroc do dermatologa.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-13 12:15:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.