Nie wierzę w maseczki i peelingi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-24, 21:09   #1
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530

Nie wierzę w maseczki i peelingi


No tak...

Pewnie wywołam burzę w szklance wody, ale wydaje mi się, że wiekszość maseczek i peelingow to tylko sposób na wyciągnięcie od nas pieniędzy. Zwłaszcza sie to tyczy maseczek oczyszczających. One tylko portfel czyszczą.

A wy podzielacie moje zdanie?
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 21:15   #2
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Co do maseczek oczyszczających ze sklepu to sie zgodze bo żadna na mnie nie podziałała Za to polecam glinke i maseczke aspirynową.
Ale za to peelingi to mój niezbędnik jestem uzależniona od niebieskiego, antybakteryjnego Avonu. To ich jedyny kosmetyk, ktory mi pomógł w walce z zaskórnikami i jedyny, który cokolwiek zdziałał(chociaz o pozostałych kosmetykach Avonu mam zdanie-przereklamowana tandeta ale to juz inna historia
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 21:27   #3
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

no ja sie akurat nie zgadzam.
co jak co ale firmy kosmetyczne nie produkuja sobie tego ot tak, dla zwały. wiadomą rzecza jest, ze maseczki oczyszczające nie zniszcza ci pryszczy itp. one mają oczyszczac skore z zanieczyszczen itp. działania peelingu, moim zdaniem, tez nie zauwazysz gołym okiem. uwazam, ze te kosmetyki w mniejszym lub wiekszym stopniu działaja jesli sie wybierze je odpowiednio dla skory i nie kupi na bazarze za 1,50 zl
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 00:26   #4
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Wszystko zalezy od cery,ja akurat przestalam uzywac maseczke i peelingow.Jedynym wyjatkiem jest maseczka bankietowa Dermiki;ale ona daje zupelnie inny efekt niz tradycyjna oczyszczajaca czy nawilzajaca,oraz platki peelingujace Cleanic'a-ktorych i tak bardzo rzadko uzywam.
Na eksperymenty domowe tez dalam sobie pas;ale to glownie dlatego ze mam cere wrazliwa i sklonna do podraznien oraz alergii-zreszta zauwazylam,ze moja cera wyglada coraz lepiej i kondycja poprawila sie odkad odstawilam wszelka dodatkowa pielegnacje.
Kazda cera zareaguje inaczej,niemniej warto zwracac uwage na sklad,firme i obietnice producenta,ktore czasami sa szokujaco smieszne ale na wiekszosc osob dzialaja
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 07:56   #5
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Cytat:
Napisane przez ufcio
no ja sie akurat nie zgadzam.
co jak co ale firmy kosmetyczne nie produkuja sobie tego ot tak, dla zwały. wiadomą rzecza jest, ze maseczki oczyszczające nie zniszcza ci pryszczy itp. one mają oczyszczac skore z zanieczyszczen itp. działania peelingu, moim zdaniem, tez nie zauwazysz gołym okiem. uwazam, ze te kosmetyki w mniejszym lub wiekszym stopniu działaja jesli sie wybierze je odpowiednio dla skory i nie kupi na bazarze za 1,50 zl
Oj, ja mysle, ze mimo wszystko jest wiele kosmetykow, ktore produkowane sa, jak to napisalas "dla zwaly" i sprzedaja sie tylko dlatego, ze maja udana promocje i akcje marketingowa, a tak naprawde nie robia nic. I nie mowie tu tylko o maseczkach i peelingach.

Sa takie maseczki, ktore dzialaja na mnie jak placebo czyli w ogole nie dzialaja, bo nie widze po ich uzyciu aboslutnie zadnej roznicy, niz przed. Ale mam dwie ulubione + peeling po ktorych golym okiem (no, golym to moze nie, mam wade minus 5 widze, ze skora wyglada lepiej. Ba, nawet to czuje!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 08:08   #6
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

niektore kosmetyki nic nie daja, ale one przede wszystkim sa miernej jakosci lub nie sa przeznaczone do cery, skory, moim zdaniem peelingi sa cennym kosmetykiem jak i maseczki, aby byly skuteczne musza byc przeznaczone do cery, do ktorej sa stworzone
ale kazdy moze miec swoje wlasne zdanie........
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 08:47   #7
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Ja się nie zgodzę. Nie wyobraząm sobie, żebym mogła przestać używać maseczek i peelingu, ponieważ moja cera wygląda po nich lepiej. Co do oczyszczających, ja akurat lubię, bo skóra jest wtedy ładna, świeża, czysta. Jeżeli ktoś ma bardzo zanieczyszczoną cerę to pewie, ze maseczka sobie nie poradzi i trzeba iść o kosmetyczki, ale chyba to wiadomo, na cuda ze strony kosmetyków nie należy liczyć, ale są pomocne
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-25, 09:05   #8
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Ja też widzę różnicę po peelingu - cera jest gładka, rozjaśniona, po maseczkach nawilzajacych miękka, nie łuszczy się, po maseczkach oczyszczających i glince- gładka, mniej się przetłuszcza, pory są zwężone.
Trzeba dostosować kosmetyki do swoich potrzeb, pielęgnować ją regularnie, a nie raz na jakiś czas - wtedy rzeczywiście można ni zauważyć efektu.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 09:47   #9
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Cytat:
Napisane przez mimbi
Ale mam dwie ulubione + peeling po ktorych golym okiem (no, golym to moze nie, mam wade minus 5 widze, ze skora wyglada lepiej. Ba, nawet to czuje!
A które to takie cudeńka mimbi?
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 09:58   #10
fajna laseczka
Raczkowanie
 
Avatar fajna laseczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 338
GG do fajna laseczka
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Zgodzę się z tym że dużo maseczek kupnych(np.oczyszczającyc h) nie działa,ale np.aspirynowa czy wiele innych tego typu-działają.Moim zdaniem domowe peelingi też działają(przynajmniej na mnie)np.z cukru czy kawy
fajna laseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 10:45   #11
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Cytat:
Napisane przez dioska
A które to takie cudeńka mimbi?
Mam cere baaaaardzo wrazliwa, przez co trzymam sie tych kosmetykow, ktore wyprobowalam i sprawdzilam. Wywalilam mase kasy na rozne specyfiki, ktore musialam oddawac pozniej kolezankom, wiec na razie skonczylam z eksperymentami na rzecz:

* Eris oczyszczajaca i zmniejszajaca pory do cery tlustej - a mam mieszana w kierunku suchej i w ogole mnie ta maseczka nie przesusza! Nakladam ja na twarz i spryskuje co jakis czas woda termalna, zeby nie zastygla, choc czasami nie chce mi sie machac woda i potem zmywam z siebie skorupe. Wedlug mnie ten kosmetyk jest swietny - skora jest rozjasniona i gladziutka, pory mniejsze. Nakladam ja rowniez punktowo jesli akurat nie moglam sie powstrzymac i wycisnelam - trzymam 15 minut, pozniej splukuje, slad jest zawsze mniejszy.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7562

*Dax - maseczka slodkie migdaly, w saszetce - z nia musze ostroznie, bo mam tendencje do zapychania (co za straszna, problemowa cera, sucha, zapchana, wrazliwa etc...). Uzywam jej tylko jako kola ratunkowego, kiedy moja sucha skora blaga o pomoc. Zostawiam na noc, rano budze sie z jedrna, natluszczona, nawilzona buzia, ale - jak mowilam - nie za czesto.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7780

* AA peeling enzymatyczny z keratolina, witamina E i alantoina - delikatny acz skuteczny, idealny wygladzacz i oczyszczacz, jedyny, ktory mnie nie podraznil, nie uczulil, a dziala!
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9050

Dawno dawno temu postanowilam, ze zawsze wtedy, kiedy bede mogla (czyt: kiedy nie dostane uczulenia albo nie odrzuci mnie z powodu zapachu), bede kupowac kosmetyki polskie i - jak widac - w tych przypadkach trzymam sie tej zasady, choc zastanawiam sie oczywiscie nad kupnem innych produktow. Wydaje duzo pieniedzy na zagraniczna kolorowke i pielegnacje, ktorej polskimi kosmetykami zastapic nie moge (kremy Avene, LRP), wiec tam, kiedy jest to mozliwe - kupuje kosmetyki tanie, polskie (wspieram polska gospodarke!), a dobre dla mojej cery. Znalezc cos, co mojej buzi nie szkodzi to naprawde spore wyznanie, wiec chwala tym trzem produktom i wara producentom od zmiany skladow!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-25, 11:06   #12
*arielka*
Rozeznanie
 
Avatar *arielka*
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 742
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

to zalezy jaka maseczka czy peeling, ja widze u siebie roznice po nałożeniu maseczki,po dluzszym stosowaniu cera jest w lepszym stanie, bardziej oczyszczona, i jest mniej niespodzianek
*arielka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 13:52   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Powiem Wam dziewczyny, że odkąd stosuje filtry i kwasy to nie mam potrzeby stosowania maseczek i peelingów. Taki minimalizm, przy zachowaniu wysokiego stopnia pielęgnacji baaardzo mi odpowiada.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 16:41   #14
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Cytat:
Napisane przez mimbi
Oj, ja mysle, ze mimo wszystko jest wiele kosmetykow, ktore produkowane sa, jak to napisalas "dla zwaly" i sprzedaja sie tylko dlatego, ze maja udana promocje i akcje marketingowa, a tak naprawde nie robia nic. I nie mowie tu tylko o maseczkach i peelingach.

Sa takie maseczki, ktore dzialaja na mnie jak placebo czyli w ogole nie dzialaja, bo nie widze po ich uzyciu aboslutnie zadnej roznicy, niz przed. Ale mam dwie ulubione + peeling po ktorych golym okiem (no, golym to moze nie, mam wade minus 5 widze, ze skora wyglada lepiej. Ba, nawet to czuje!
no tak. ale chyba trzeba sie liczyc z tym, ze maseczka kupiona np. w tesco za 4 zł nie bedzie dawała takich efektów jak maseczka z drogerii za 20zł.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 19:41   #15
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Cytat:
Napisane przez Estella
Trzeba dostosować kosmetyki do swoich potrzeb, pielęgnować ją regularnie, a nie raz na jakiś czas - wtedy rzeczywiście można ni zauważyć efektu.
Ja pielęgnuję swoją cerę regularnie a i tak często wyskakują mi krostki.

Po peelingu widzę różnicę w wyglądzie cery: skóra jest gładsza, zaskórniki mniej widoczne, po maseczce pory zwężone, ale wypryski wyskakują nadal.

Moim zdaniem wszelkie maseczki oczyszczające, nawet jeśli na etykietce mają napis "antybakteryjne", nie zwalczą trądziku, a pomogą tylko osobie z tłustą cerą bez stanów zapalnych. Ewentualnie zwalczą drobne krostki, ale nie ropne.

Mam koleżankę kosmetyczkę, która też ma drobne problemy z cerą. Używa maseczek profesjonalnych, gabinetowych i jak widać nawet takie maseczki nie chronią przed wypryskami.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 21:59   #16
kaja99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 6
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

ja rowniez ie wyobrazam sobie zebym nie uzywala zadnego peelingu czy maseczek.fakt, ze maseczki zadziej uzywam,ale peelingi... regularnie!!! kosmetyczka tez mi robi peelingi -jestem w trakcie leczenia tradziku- maseczki, te dobrze dobrane tez dzialaja.
I mam prosbe-czy ktos moze mi wytlumaczyc o co chodzi z ta maseczka aspirynowa? jestem nowa na forum a nigdy wczesniej o tym nie slyszalam...
dzieki
kaja99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 05:34   #17
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Za nic nie wyrzeknę się maseczek oczyszczających - glinek i ziemi wulkanicznej. Odkąd ich używam moja cera zanieczyszcza się zdecydownie mniej i rzadziej jestem zmuszona odwiedzać kosmetyczkę. Daruję sobie natomiast maseczki nawilżające i kondycjonujące, nie lubię ich, nie służą mi.
Raz w tygodniu robię sobie peeling - używam tylko aptecznych enzymatycznych z mikrogranulkami. I ten peeling to dla mnie absolutna konieczność. Oczyszczona cera lepiej wchłania inne preparaty pielęgnacyjne, jest w znacznie lepszej koncycji. Mam za sobą etap bezmaseczkowo-peelingowy, ale nie dam się przekonać - z tymi preparatami mnie i mojej cerze żyje się poprostu lepiej. Nie uważam się za osobę ulegającą reklamom, dlatego stawiam raczej na minimalną ilość preparatów, ale za to w miarę możliwości naturalnych i dobrej jakości i tego będę się trzymać.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 19:55   #18
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Cytat:
Napisane przez ufcio
no tak. ale chyba trzeba sie liczyc z tym, ze maseczka kupiona np. w tesco za 4 zł nie bedzie dawała takich efektów jak maseczka z drogerii za 20zł.

Używałam takich z drogierii i za 100 zł i wcale nie czułam jakiejś różnicy.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 19:59   #19
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Cytat:
Napisane przez L_V
Powiem Wam dziewczyny, że odkąd stosuje filtry i kwasy to nie mam potrzeby stosowania maseczek i peelingów. Taki minimalizm, przy zachowaniu wysokiego stopnia pielęgnacji baaardzo mi odpowiada.
Zgadzam się z tobą L_V.

Jedyny wyjątek robię dla maseczki rewitalizującej dr Hauschka, ale stosuję ją jako kurację.

Pielęgnacja kwasami w gabinecie daję więcej, niz cotygodniowe okładanie sieę różnościami.

M.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-12, 15:36   #20
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Cytat:
Napisane przez lulo_aiesec
No tak...

Pewnie wywołam burzę w szklance wody, ale wydaje mi się, że wiekszość maseczek i peelingow to tylko sposób na wyciągnięcie od nas pieniędzy. Zwłaszcza sie to tyczy maseczek oczyszczających. One tylko portfel czyszczą.

A wy podzielacie moje zdanie?
Zgadzam się z Tobą U mnie nie dawałyn zadnych rezultatów, wyrzucone pieniądze w błoto.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 20:47   #21
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Nie zgadzam się z tematem wątku. Powód? Maseczka Dermaglin, której używam namiętnie od jakiegoś czasu. Sama boskość, lepsza od glinki Argiletz
Bardzo lubię i peelingi i maseczki. Wszystkie rytuały ścierno-odżywczo-ściągające (zależnie od potrzeby). Dają efekty
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 22:49   #22
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Absolutnie się nie zgadzam.
Zależy, co się kupuję. Mnie nie nabierze ani opakowanie, ani marka, ani cena, tym bardziej. Wnikliwie czytam skład, znam potrzeby swojej skóry, więc wiem, co jej b. służy.
Pillingów nie używam, bo non-stop się złuszczam kwasami czy retinoidami.
Glnki Dermaglin, maseczka oczyszczająca Pauli Begoun (niedostępna w Polsce), DCEM Clinique'a - tych nic nie zastąpi.
Maseczkę aspirynową też b. lubię.

Maseczek nawilżających nie muszę stosować, bo zapewniają mi to filtry.
Ale jako maskomaniaczka mam swoich pupilków, których wielbię i traktuję jako aromaterapię i moje kobiece, relaksujące rytuały. A oprócz tego testuję wszystkie nowości maseczkowe, oczywiście, odpowiadające mi pod względem składu.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 10:20   #23
Sachmet
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 85
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Ja również jak większość wizażanek nie wyobrażam sobie pielegnacji twarzy bez peelingu i maseczek Moim zdaniem te kosmetyki są potrzebne i dają efekty, każda z nas ma swój sprawdzony sposób na to żeby jej buzia była ładna i wie co jej pomaga a co nie i które z tych kosmetyków są skuteczne
Sachmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 13:26   #24
Aguska20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 358
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Każdy jest inny jednak ja rowniez nie moglabym zyc bez peelingu szczegolnie enzymatycznego.Rozjasnia i wygladza moja skore a maseczka dodatkowo odswieza lub uspokaja.A probowalas kiedyskolwiek w ogole peelingow i maseczek? Jesli tak to jakiej firmy?
Aguska20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 15:17   #25
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Ja się absolutnie nie zgadzam. Oczywiście jest wiele maseczek i peelingów, które nic nie dają, ale tak samo jest z innymi produktami - sa lepsze i gorsze. Dlatego nie można powiedzieć "WSZYSTKIE peelingi i maseczki to wyciąganie kasy". Ja korzystam z nich, bo efekty są widoczne. Jeśli użyję jakiegos kosmetyku, po którym wyraźnie czuję, że np. mam gładszą skórę - to chyba dobrze .
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 15:25   #26
Iam
Rozeznanie
 
Avatar Iam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 680
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

A ja zdecydowanie wierzę w działanie maseczek i peelingów i nie wybrażam sobie pielęgnacji mojej skóry bez tych właśnie produktów .
Iam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 15:25   #27
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Wierze w dermokosmetyki i niektore gabinetowe, bo sama widzialam efekt na dziewczynach, którym robilam zabiegi. Obecnie jestem w trakcie kuracji izotretinoina wiec nie moge sie kwasowac, ani peelingowac za duzo. Jedynie filtrow uzywam na codzien. Ale i tak od czasu do czasu scieram sie bo inaczej moja skora wygladalaby jak wysuszone pobojowisko - dzieki peelingowi maseczki lepiej wnikaja w skore i nawilzaja. Nie bardzo tez wiem, dlaczego nie wierzysz w peelingi, skoro ich dzialanie jest bardzo proste i dosc logiczne. Maja usuwac zrogowacialy naskorek. A to ze ktos oczekuje od nich usuwania zaskornikow, profilaktyke przed stanami zapalnymi i usuniecie przebarwien czy zmarszczek to juz inna sprawa. Ale to moje zdanie
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 07:54   #28
mag78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Ja również jak L V, odkąd zaczelam stosowac kwasy pozegnalam sie z maseczkami wszelkiej masci . Peeling - tylko firmy Norel, enzymatyczny z ekstraktem z ananasa i papai - cudny . Uzywam go dwa razy w tygodniu. Poza tym myje buzie żelem Perfecta Cera Wrazliwa firmy Dax Comstics. I tylko wieczorem. Rano przemywam buzie woda termalna avene lub woda rozana Fitomedu. Aha i jeszcze kremik a wałsciwie żel-maseczka na naczynak Flos-Leku. I to wszytsko . Dzieki Wizazowi i Biochemi Urody znalazlam swietne sposoby na pielegnacje mojej buzi .
mag78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 08:30   #29
Debora86
Raczkowanie
 
Avatar Debora86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 65
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Wiadomo ze maseczkami nie wyleczy sie trądziku i nie zlikwiduje rozszerzonych naczynek itd ale napewno "coś" one robią SKóra jest pod nich ładniejsza, gładsza...i stosując je regularnie mozna poprawic troszke stan cery.A juz napewno peelingami.Ja najbardziej lubie daxa z mikrokryształkami z bambusa,kawowy i z avonu do cery trądzikowej.Maseczki: erisa oczyszczająca i zmniejszająca pory do cery tłustej, dermaglin zielona glinka i soraya maseczka z elastyną i kolagenem-świetnie nawilża i wygładza.Uzywalam wielu maseczek ale tylko te uważam ze godne uwagi Po prostu trzeba znaleść te które pasują naszej buźce
Debora86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:48   #30
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Dot.: Nie wierzę w maseczki i peelingi

Cytat:
Napisane przez April007
Nie bardzo tez wiem, dlaczego nie wierzysz w peelingi, skoro ich dzialanie jest bardzo proste i dosc logiczne. Maja usuwac zrogowacialy naskorek. A to ze ktos oczekuje od nich usuwania zaskornikow, profilaktyke przed stanami zapalnymi i usuniecie przebarwien czy zmarszczek to juz inna sprawa. Ale to moje zdanie
Masz doświadczenie w dziedzinie kosmetyki, więc inaczej patrzysz na pewne sprawy.

Wracając jednak do mojej, nieco kontrowersyjnej, opinii.

Spojrzmy na oceny na wizażu. Ile jest produktów bezapelacyjnie skutecznych lub przynajmniej robiących to co obiecują? Drażni mnie wypuszczanie na rynek kolejnego bubla, niezależnie jak mocno jest poparty kampanią marketingową. Firma znakomicie zdaje sobie sprawę co kryje się w danym pudełeczku. Nie mówią w twarz konsumentowi, że to czasami kompletna szmira.

A już szczytem beszczelności jest lansowanie całych linii pielęgnacyjnych i wmawianie, że razem działąją skuteczniej.

Co do maseczek, peelingów ect. Napisałam, że to strata pieniędzy po lekturze Biochemii Urody i własnych doświadczeniach. Jakby słuchać tego co podpowiadają firmy to nasza kosmetyczka powinna składać się z : preparatu do demakijażu, coś do mycia twarzy, toniku, kremu na dzień, kremu na noc, kremu pod oczy, peelingu, kremu na szyję, maseczki oczyszczającej, maseczki odżywczej, maseczki dodającej blasku, serum na noc, serum pod krem dzienny, woda termalna, preparat na wypryski, krem na zmarszczki, a i jeszcze bazy pod makijaż, wszelakie primery.


I nad wszystkim unosi się hasło " MUUUSISZ to mieć by być piękna"

I dlatego jestem zła i mówię, że to wyciąganie kasy.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.