Lato tuż tuż ... Trzeba Zadbać o Stopy. Jak dbacie o swoje stopy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-02, 13:38   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Lato tuż tuż ... Trzeba Zadbać o Stopy. Jak dbacie o swoje stopy?


moja stopki sa w opłakanym stanie. Nie dosc ze cudowne szpileczki zafundowały mi mase odciskow to na dodatek naskorek zrobił mi sie twardy jak skała, skora jest wysuszona. Co zrobic zeby wypielegnowac stopy... za wszystkie rady dziekuje
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 20:53   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: stopy

Może wybierz się na profesjonalnie zrobiony pedicure. Ten zabieg szybko doprowadzi Twoje stopy do porządku , a potem będzie łatwiej o nie zadbać. Nie polecam samodzielnego usuwania odcisków i zgrubień. O stopy trzeba dbać regularnie. Jest cały arsenał środków do pielęgnacji stóp (kremy, balsamy, peelingi , kąpiele)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-20, 12:30   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Stopy

dziewczyny pomóżcie! mam 18 lat i jak dla mnie poważny problem- moje stopy. zrogowaciały naskórek narasta mi z taką prędkością, że nie mogę tego opanować, jest to dla mnie bardzo wstydliwe, wstydzę się pujść na basen czy plażę. może są jakieś preparaty o których wiecie. Pomocy!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-20, 16:22   #4
obsesja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 42
Re: stopy

Najrozsądniej byłoby , abyś wybrała się do dermatologa. Lekarz oceni stan Twych stóp i zaleci odpowiednie preparaty.
obsesja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-21, 12:13   #5
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: stopy

A czy nie używasz czasem nożyka do ścinania naskórka? Moja pani pedicurzystka twierdzi, że ten sposób wygładzania piętek prowadzi właśnie do szybkiego jego narastania.
Po zabiegu skóra jest gładziutka, ale potem narasta w zastraszającym tempie. Potem nie pozostaje nic innego jak zaopatrzenie się w tarkę i regularne szorowanie.
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-22, 01:19   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: stopy

z domowych sposobów możesz wypróbować systematyczne smarowania maścią Hasceral lub SolcoKerasal albo Xerial50
Najlepiej jednak byłoby gdybyś poszła do dermatologa- problemy z rogowaceniem mogą być objawem problemów z tarczycą (masz może szarawe szorstkie łokcie?), niedoborów witamin, rogowca...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-23, 07:53   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: stopy

Justy odpowiedziała Ci już na Twoje pytanie - podpowiem jeszcze ,że pomocne mogą być również kąpiele stóp (możesz kupić olejek do kąpieli np. Linola lub Balneum - to bardziej lecznicze preparaty niż kosmetyki),po kąpieli osuszenie stóp i obfite nasmarowanie maścią z dużą zawartością mocznika (Hasceral jest tańszy niż Solcokerasal). Pomóc może takrze pedicurzystka - wybierz gabinet gdzie pedicure robiony jest za pomocą frezarki - regularne , delikatne ścieranie (nie ścinanie naskórka ) powinno wygładzić stopy. Dermatolog może okazać się potrzebny jeśli zawiodą wszystkie inne sposoby.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-28, 13:16   #8
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Stopy

Przez zimę doprowadziłam moje stopy do strasznego stanu, są wysuszone jak papier ścierny i w dodatku jeszcze ta zgrubiała skóra, okropność [img]icons/icon30.gif[/img] Nic nie pomaga moczenie, pumeks i krem nawilżający [img]icons/icon9.gif[/img] . Na razie nie sięgnęłam po drastyczne środki jak ścinanie tego żyletką, bo to podobno niedobrze, ale już nie wiem co robić [img]icons/icon22.gif[/img] W końcu niedługo lato, chciałoby się założyć sandałki... poza tym drę wszystkie rajstopy [img]icons/icon9.gif[/img] Pliiiz, poradźcie co mam zrobić???
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 13:38   #9
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: stopy - ratunku!!!

Polecę Ci sprawdzony przeze mnie krem Herbapolu Dernilan.Świetnie wygładza skórę, zmiękcza. Też kiedyś miałam taką zgrubiałą skórę a teraz mam stópki jak u niemowlaczka mięciutkie i gładkie. Krem nalezy wcierac w stopy (ja 1 raz dziennie na noc)i 1 x w tyg,wymoczyć stopy. Efekty widac już po kilku tygodniach. Polecam bo krem naprawdę jest skuteczny.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-28, 18:59   #10
donata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 101
Re: stopy - ratunku!!!

=

Edytowane przez donata
Czas edycji: 2012-12-10 o 19:16
donata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-29, 10:55   #11
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: stopy - ratunku!!!

Dzięki [img]icons/icon7.gif[/img]
Myślałam, że tarka też nie jest najlepsza, mi się robią straszne zadziory, więc nie wiem, czy je się da tarką wygładzić ale spróbuję. Spróbuję też ten kremik Herbapolu, do tej pory używałam Avonu i był super ale ostatnio jakoś przestał działać [img]icons/icon9.gif[/img]
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-07, 11:18   #12
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
uwaga stopy!

od wrzesnia do kwietnia chodze w glanach, teraz skora moich stop jest zgrubiala i twarda! jak przywrocic jej miekkosc i gladkosc bez uzywania drogich specyfikow i ostrych narzedzi?
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 11:34   #13
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Re: uwaga stopy!

hmm mysle ze duzo kremow, pumeks i moczenie stop. Ja tez kiedys chodzilam w glanach ale zdecydowalam ze chyba chce byc bardziej kobieca (sorki nei bierz tego do siebie) glany mi sie podobaly ale wole piekne stopy niz glany buzka pozdro
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 11:44   #14
yagaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 64
Re: uwaga stopy!

Ja też chodzę w glanach przez większość roku. Przez cały rok staram się dbać o stopy i na lato nie jest tak źle, mogę włożyć sandały (:
yagaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 11:47   #15
Juka
Raczkowanie
 
Avatar Juka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 169
Re: uwaga stopy!

Moja znajoma duzo kremowala stopy i po dluzszym spacerze (ok 1,5 h) bardzo bolaly ja piety byly jakby "rozmokniete" niewiem czy to jest przyczyna?? A Tobie Fifinko moge poradzic aromatyczna kapiel z sola. Sol wspomaga krazenie krwi, pelni rowniez role peelingu. Ja uwielbiam moja o zapachu blekitnej laguny
Juka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 11:58   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: uwaga stopy!

Przede wszystkim trzeba zwracać większą uwagę na jakość butów - chcesz chodzić w glanach przez większość roku?? Proszę bardzo, ale sprawdź czy są dobrej jakości, czy mają miękką skórkę w środku, czy nie obcierają etc. Oczywiście takie dobrej jakości glany mają odzwierciedlenie w cenie, ale nogi ma sie tylko jedne, a poza tym starczaja na kilka lat (slyszalam pozytywne opinie na temat glanów dr martens lub szytych na miarę). Ale coż mądry Polak po szkodzie. Stało się stopy są zniszczone i trzeba je jakość z takiego stanu wyprowadzić. Polecam przede wszystkim moczenie nóg albo w specjalnie do tego stworzonych preparach, albo (jak chcesz ekonomicznej porady) w zwykłej soli kuchennej (pod warunkiem, ze nie masz ran na nogach). Do tego smarować kremem do stóp no i przede wszystkim nosić buty, ktore sa przyjazne stopom.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 13:36   #17
Agga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 45
Re: uwaga stopy!

Polecam peeling z pumeksem z YR oraz krem do stop, rowniez tej firmy. Jak dla mnie, rewelacja!
Agga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 13:36   #18
Agga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 45
Re: uwaga stopy!

Polecam peeling z pumeksem z YR oraz krem do stop, rowniez tej firmy. Jak dla mnie, rewelacja!
Agga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 13:43   #19
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: uwaga stopy!

A ja robie wszystko zeby miec twardsze stopy...ehh
Uwazaj, zeby nie rozmoczyc ich za bardzo, bo wtedy wszystkei butki beda Cie obceraly i robily ogromne pecherze.
Na zmiekczenie skory stpo polecam robienie kapiueli z dodatkiem soli, scieranie naskorka tarka, a takze polecam krem Scholla (zmiekczajacy)

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-11, 20:47   #20
kjudi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 132
Re: uwaga stopy!

podciagam, watek mnie ciekawi i dotyczy, moze ktos cos jeszcze dopisze. ja tez biegalam w glanach i mam czerowne slady teraz, nie znikaja. moze ktos ma cos na to??
pozdrawiam
kjudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 22:40   #21
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Re: uwaga stopy!

witam

Polecam kremik dostepny w rosmanie taki malutki malwy do pekajacych piet.Dobrze naiwlza swietnie pachnie zdobyl medal europejski .kosztuje ok 5 zl/45 ml

pozadawiam

neli
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-12, 22:57   #22
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: uwaga stopy!

Fifinka napisał(a):
> skora moich stop jest zgrubiala i twarda! jak przywrocic jej miekkosc i gladkosc

Hasceral- maść z apteki. cenia poniżej 10zł
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-18, 18:26   #23
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
pielęgnacja stóp

Może używacie dziewczyny jakiegoś extra kremiku do stóp, który działa zmiękczająco na skórę i zapobiega uciążliwemu poceniu się stóp?
Zawsze dbałam o swoje stópki , szczególnie latem starałam się by wyglądały estetycznie, ale właśnie latem to pocenie jest straszne! (na szczęscie nie wydzielają żadnego zapachu ) ale robią mi się straszne otarcia od butów( nawet gdy są to japonki z dwoma paskami na krzyż )właśnie wtedy gdy stopy robią się wilgotne.
Może możecie mi coś doradzić? Nigdy nie musiałam używać specjalnych kremów, więc nie za bardzo się orientuję.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 13:35   #24
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Jak dbacie o stópki???

No własnie? Było już o różnych częsciach ciała, ale o tej jeszcze nie widziałam watku. Ostatnio mam jakąś obsesję na punkcie dbania o stopy i ciągle wyszukuję nowych pomysłów i sposobów Jakie kremy, zabiegi stosujecie???
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 14:04   #25
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Jak dbacie o stópki???

Jak we wszystkim, nalezy zachowac umiar. Taka mala opowiesc
moja kolezanka stwierdzila, ze dlonie sa wizytowka kobiety, ale przeciez w lecie widac takze stopy, ktore jak najbardziej (czemu nei zaprzeczam) powinny byc takze zadbane. I tak sobie dbala o nie, wrecz przesadnie, caly czas kremy zmiekczajace, robila peelingi, malowala czesto pazokcie itd itd, az przyuszlo lato i okazalo sie, ze tak wydelikatnila skore na stopach, ze tworzyly jej sie wciez jakies nowe bable, nawet przy wydawaloby sie, bardzo wygodnych butach.
Ja mam taka sytuacje bez nadmiernego dbania o stopy, bo mam chyba dosc ciekna/wrazliwa skore i bable sa normalne dla mnie.
W zimie niewiele robie ze stopami, w lecie juz nieco wiecej, smaruje czasem jakimis kremami (po starciu tarka), psykam dezodorantem do stop i kupuje wygodnem, najczesciej skorzane butki (choc nie zawsze bo nie wszystkie, ktore podobaja mi sie sa ze skory ).
Aha, jeszcze zasze na basen zabieram swoje klapki, ah, no i przez caly rok myje codziennie pod prysznicem "zwyklym" mydelkiem

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 14:54   #26
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Jak dbacie o stópki???

No własnie ja też mam dosyć delikatną skórę- jakiekolwiek buty nosze, czy to wysokie, czy najwygodniejsze adidasy, mam zaczerwienione paluszki Dlatego tę ztak się ostatnio przejęłam tą częścia ciała
Jak n razie, ja robię co jakis czas peeling z kąpielą i smaruję kremikami, ale mam straszną potrzebę zakupienia jakiegos aresenału sepcalistycznych mazideł itp. nawet mam ochote na dezodorant, ale jeszze nigdy nie używałam no i nie wiem co i jak...
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 15:05   #27
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Re: Jak dbacie o stópki???

Na codzień wystarcza mi pumeks i krem do stóp( bardzo lubię nawilżający Avonu i lawendowy Yves Rocher), raz w tygodniu bawię się w kąpiel z dodatkiem soli zmiękczających( przydatne podczas wykonywania pedicure, ale jak nie mam to wlewam do miski zwykły płyn do kąpieli i moczę w nim stopy ), potem w ruch idzie tarka, usuwanie skórek, skracanie paznokci, polerka itp. Na końcu kładę lakier. Jak mam czas i ochotę, to na noc nakładam na stopy grubą warstwę kremu Nivea, owijam je folią, na to skarpetki i tak idę spać A drugiego dnia stopy wyglądają super i są bardzo gładkie.
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 15:10   #28
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Jak dbacie o stópki???

O! A co z tymi pumeksami i tarkami? Nie wolno używac żyletki do pozbywania się grubego naskórka z pięt, poniewaz to powoduje jego narastanie i w ogóle jest niebezpieczne, a co z tarkami? Bo one też czasem są takie ostre... No ale sam peeling nie bardzo wystarcza...
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 15:29   #29
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Jak dbacie o stópki???

ula napisał(a):
> O! A co z tymi pumeksami i tarkami? Nie wolno używac żyletki do pozbywania się grubego naskórka z pięt, poniewaz to powoduje jego narastanie i w ogóle jest niebezpieczne, a co z tarkami? Bo one też czasem są takie ostre... No ale sam peeling nie bardzo wystarcza...

Nie wiem jak wasze ale moje stopy po uzyciu tarki, o zyletce nie wspomne wygladaja jak .. no nie wiem, a naskorek i tak i tak jeszcze grubieje. Zadowalam sie peelingiem i delikatnym pumeksem (wiem ze stopek jak niemowlak miec nie bede), a latem najczesciej wogole daje im spokoj, kilka minut spaceru po plazy zalatwia za mnie sprawe. Duzo chodze boso, coprawda stopy "twardnieja" ale mam wrazenie ze sa mi za to wdzieczne. Nie znalazlam jeszcze dobrego kremu do stop, wiec uzywam tlustych balsamow lub nivei. Czasami nakladam krem na cala noc i owijam folia, na to skarpetki i rano sa sliczne
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 15:38   #30
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Re: Jak dbacie o stópki???

ula napisał(a):
> O! A co z tymi pumeksami i tarkami? Nie wolno używac żyletki do pozbywania się grubego naskórka z pięt, poniewaz to powoduje jego narastanie i w ogóle jest niebezpieczne, a co z tarkami? Bo one też czasem są takie ostre... No ale sam peeling nie bardzo wystarcza...

No właśnie.. mi nie wystarcza sam peeling, gruboskórna jestem Tarka daje świetny efekt, nieporównywalny z pumeksem a tym bardziej z peelingiem. Nie zauważyłam, żeby naskórek narastał szybciej i był grubszy. Bardzo lubię efekt po tarce i na pewno z niej nie zrezygnuję. Kusiła mnie Omega, ale trochę się boję żyletki, niewprawna jestem i pewnie bym się uszkodziła
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.