Prośba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-06, 17:39   #1
Mili_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5

Prośba


Witam,

Zwracam się z wielką prośbą o radę dotyczącą wyboru podkładu. Mam cerę z problemami trądzikowymi w związku z tym nie wiem dokładnie jaki podkład wybrać tak, aby skutecznie zatuszować przykre niespodzianki, które się pojawiają czasem na mojej buzi. Cały czas używam matujących podkładów, jednak boję się, że mogą mi zatykać pory i powodować nowe wypryski. Ostatnio zastanawiam się nad nowym produktem Maybelline Dream Matte Mouse, ponieważ wiele razy czytałam, że posiada wysoki stopień krycia i ma lekką konsystencję. Mimo wszystko przez kupnem chciałabym się zorientować czy byłby to dobry wybór w moim przypadku (może są lepsze podkłady matujące z innych firm?). Zastanawiałam się także nad bazą pod podkład - jednak czy tym sobie dodatkowo nie zaszkodzę? Jeżeli nie, prosiłabym także o polecenie jakiejś bazy. Z góry dziękuję o wszelkie rady
Pozdrawiam, Mili
Mili_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 17:48   #2
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: Prośba

Ja używam Dream Matte Mousse i uważam go za bardzo dobry podkład. Uwielbiam jego konsystencję, która jest dla mnie jak w sam raz, tradycyjne podkład7y są za geste dla mnie. Co do podkładów jako takich to nie zaszkodzisz sobie jeśli odpowiedni dobierzesz. Możesz spróbować też jakichś antybakteryjnych. Np.: Manhattan podkład w kompakcie. Podobno dobrze kryje. Z Eris chyba też są takie.Baza również sobie nie zaszkodzisz, tylko musisz wziąć pod uwagę że jest lato i taka gruba warstwa kosmetyków nie wygląda efektownie, ale na zimę jak w sam raz.
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 17:53   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Prośba

Jeśli masz cerę trądzikową, to moim zdaniem lepiej bez bazy... im mniej warstw na skórze tym lepiej, poza tym większość baz to preparaty mocno silikonowe, a nie każda cera to toleruje. Dream Mousse Matte jest faktycznie bardzo przyjemnym podkładem, ale raczej mocno nie kryje. Wydaje mi się że dla trądzikowej cery dobre i bezpieczne byłyby ateczne podkłady La Roche Unifiance - nie zatykają porów, no i są mocno kryjące.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 22:14   #4
Feluś
Raczkowanie
 
Avatar Feluś
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 129
Dot.: Prośba

No witam!
Ten temat prześladuje mnie całe życie.
Mam również cerę trądzikową mimo 30-tki za sobą. Podkładem nie zaszkodzisz sobie jeżeli będziesz go dokładnie zmywać. A oczyszczanie jest podstawą dbania o naszą cerę. Odradzam stosowanie podkładów bardzo mocno kryjacych ponieważ dają efekt "maski" na twarzy a to bardzo sztucznie wygląda. Tego typu podkłady nadają się do sesju zdjęciowych a nie na codzień. Do zakrywania "pryszczatych" punktów używaj korektora. Każdy korektor ma lekkie właściwości podsuszające ale polecam specjalne do naszej cery. Pytasz czy możesz sobie zaszkodzić- kiedy ja nie maluję się na co dzień to zaraz wyskakują mi jakieś niespodzianki. Obecnie produkowane make-up"y i pudry mają zupełnie inny skład niż te naszych babć. Poprzednie były robione np. z mączki ryżowej, więc kiedy dostały trocę wilgoci to się"rozpychały" w porach i efekt był straszny- nawet ooważne choroby skóry. Teraz nie ma się czego bać. Baza na specjalne okazje, kiedy chcesz wyglądać na prawdę ekstra.Pozdrowionka
Feluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 22:45   #5
Barbiątko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 23
Dot.: Prośba

polecam max factora color adapt : matuje, kryje niedoskonalosci, nie robi efektu maski i nie zatyka porow
Barbiątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 23:26   #6
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Prośba

Był dosyć spory wątek o DMM.Ja go kupiłam, a teraz zastanawiam się czy go sprzedać jakieś wizażance czy zostawic jako bazę pod cienie...80% słoiczka starczyłoby mi na długo...
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 00:10   #7
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Prośba

Ja nie jestem fanką DMM, czasem trudno nadziwić mi się postom dziewczyn, którym się podoba- na mojej buzi każdy odcień wyglądał nienaturalnie i było go "widać". Do tego czułam się jakbym jednocześnie nałożyła bazę, podkład i puder sypki. Ale widać każda cera reaguje inaczej- najlepiej żebyś sama oceniła, zaopatrzyła się w kilka próbek i zdecydowała. Ja nie mogę wypowiedzieć się w kwestii trądzik- podkład, bo nie mam pryszczy tylko b. zanieczyszczoną, skłonną do zapychania się cerę. Aktualnie używam Isa Dory i efekt jest ok. Ale jeśli nie szkoda Ci pieniążków i znajdziesz odpowiedni odcień to polecam, tak jak Smoczyca, Unifiance. Daje według mnie piękny efekt i blask, dość mocno kryje, ale nie obciąża zanadto cery.
Powodzenia w poszukiwaniach
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 21:14   #8
Mili_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: Prośba

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za rady
Mili_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.