Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-16, 18:14   #841
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Rangiku Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Dostałam w prezencie taki krem z aloesem i chciałam zapytać co myślicie o tym składzie? Niby jest aloes na pierwszym miejscu, ale w środku widzę Paraffinum Liqidum i Triethanolamine Te składniki akurat znam, ale większość ciężko mi rozszyfrować

Ingredients: Aloe barbadensis leaf extract, Aqua, Isononyl isononanoate, Dimethicone, Glycerin, Chamomilla Recutita Flower Extract, Glyceryl Stearate Se, Paraffinum Liqidum, Ceteareth 12, Imidazolidinyl Urea, Cetyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Carbomer, Triethanolamine, Ceteareth 20, Butyrospermum parkii Butter, Cyclopentasiloxane, Ppg/Peg 14/4 Dimethicone, Ozokerite, Cetearyl Alcohol, Disodium Edta, Magnesium Nitrate, Bht, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone, CI 19140, CI 42090, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Limonene, Linalool.

Jest sens tego używać?
Nie najgorszy ten skład, ale szału też ni ma, brzydkie ma konserwanty i do tego silikony, poza tym może coś zdziała w kwestii pielęgnacji.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Który krem by był dobry dla cery mieszanej,troszkę suchej na nosie i czole jednocześnie z zamkniętymi zaskórnikami i czasem otwartymi i skłonnej do zapychania ?

1) Tołpa krem odżywczy
Aqua, Coco-Caprylate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), C12-C15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Peat Extract, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate SE, Honey Extract, Cera Alba, Ceteareth-20, Carbomer, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Polyacrylate, Acacia Gum, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin , Parfum


2)Evree 30+
Załącznik

3)Alantan lekki krem
Skład: Aqua, Panthenol and Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol and Polysorbate 60, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Octyldodekanol, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-8, Dimethicone, Allantoin, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid.
Żaden z tych, jedynie alantan mógłby się sprawdzić i nie zapchać jakoś przesadnie.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Czy moglby ktos (czyt. Korah ) spojrzec na sklady la roche posay.. wiem, ze na pewno nie sa idealne ale patrzac na moja cere bardziej toleruje te apteczne marki niz te bardzo naturalne (chyba mam za alegriczna cere na bardzo naturalne skladniki)

Toleriane
Kojący krem ochronny o lekkiej konsystencji

Aqua

Cyclopenta Siloxane
Isocetyl Stearate

Squa lane

Glycerin
Isononyl Isononanoate

Pentyleneglycol
aluminium starchoctenylsuccinate
Cetylalcohol

Peg -100 Stearate
Glyceryl Stearate

Dimethiconol
Sodium Hydroxide

Ethylhexylglycerin
Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer


Cicaplast
Preparat przyśpieszający regenerację naskórka


Aqua

Glycerincyclopentasiloxan e
Cyclohexasiloxane

Dimethicone
Dimethiconol Behenate

Sodium Citrate
PEG/PPG-18/18 di methicone
Panthenol

Zinc Gluconate
Madecassoside

Dimethiconol
Magnesium Gluconate

Sodium
Hyaluronate

Disodium EDTA
Copper Gluconate

Citric Acid
Polysorbate 20

Caprylyl Glycol
Methylparaben

Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry suchej (2,5% biolipidy)

Aqua

Petrolatum
BIS- PEG- 18 Methyl Ether Dimethyl Silane
Glycerin

Silica Dimethyl Silylate
Paraffinum Liquidum

Synthetic Wax
Dimethicone
aluminium starchoctenylsuccinate
Butyrospermum Parkii Butter
Glyceryl Stearate

Behenyl Alcohol
Hexyldecanol

Hexyldecyl Laurate
Prunus Armeniaca Kernel Oil
Coriandrum Sativum Oil
Glyceryl Stearate Citrate

Dimethiconol
Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate
echium lycopsis/ echium lycopsis fruit oil
Ammonium Polyacryloyldimethyltaura te
Disodium EDTA
Hydroxypalmitoyl Sphinganine
Xanthan Gum

acrylatescopolymer
Iso butane

Citric Acid
Ascorbyl palmitate

Tocopherol
Phenoxyethanol

Methylparaben

Effaclar Duo (Krem eliminujący zmiany trądzikowe o podwójnym działaniu)

Aqua

Glycerin

Cyclohexasiloxane
Hydrogenated Polyisobutene
Niacinamide
Isopropyl Lauroyl Sarcosinate
Ammonium Polyacryldimethyltauramid E/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate
Silica
Methyl Methacrylate Cross Polymer
Sodium Hydroxide

Salicylic Acid
Nylon- 12

Zinc PCA

Linoleic Acid
Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl
Hydroxyhydrocinamate
Capryloyl Glycine

capryloylsalicylic acid
Caprylyl Glycol

Piroctone Olamine
Myristyl Myristate
Potassium Cetyl Phosphate
Glyceryl stearat Se
Parfum/Fragrance (01.10.2009.)


Osobiście bojkotuje LRP, składy są nijakie, warte kilka złotych. Ten regenerujący odradzam szczególnie, ale jeśli Ci służą, to nie kwestionuję ich działania, po prostu składy są nieadekwatne do cen i wcale nie są super łagodne te składniki, można je spotkać we wszystkich kosmetykach drogeryjnych.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Korah,

A czy można łączyć kwas hialuronowy z olejami i od razu frakcją sojową? Czy najpierw kwas HA z olejami, a drugiej kolejności niezmywalna frakcja sojowa (60%steroli)... ? A może frakcja sojowa powinna być solo kładziona?
Frakcja sojowa rozpuszcza się w olejach, więc nie widzę przeszkód, żeby łączyć.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-03-16 o 18:15
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 19:08   #842
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie najgorszy ten skład, ale szału też ni ma, brzydkie ma konserwanty i do tego silikony, poza tym może coś zdziała w kwestii pielęgnacji.



Żaden z tych, jedynie alantan mógłby się sprawdzić i nie zapchać jakoś przesadnie.



Osobiście bojkotuje LRP, składy są nijakie, warte kilka złotych. Ten regenerujący odradzam szczególnie, ale jeśli Ci służą, to nie kwestionuję ich działania, po prostu składy są nieadekwatne do cen i wcale nie są super łagodne te składniki, można je spotkać we wszystkich kosmetykach drogeryjnych.



Frakcja sojowa rozpuszcza się w olejach, więc nie widzę przeszkód, żeby łączyć.
O jejku to kiepsko kremu już nie mam i nie wiem co kupić -.-
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 09:45   #843
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Osobiście bojkotuje LRP, składy są nijakie, warte kilka złotych. Ten regenerujący odradzam szczególnie, ale jeśli Ci służą, to nie kwestionuję ich działania, po prostu składy są nieadekwatne do cen i wcale nie są super łagodne te składniki, można je spotkać we wszystkich kosmetykach drogeryjnych.


oj a mialam nadzieje ze ocenisz je dobrze


a co ze slynnymi kosmetykami resibo?

Olejek do demakijażu

Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil
Vitis Vinifera Seed Oil
Crambe Abyssinica Seed Oil
Persea Gratissima Oil

Tocopherol
Leptospermum Scoparium Oil

Parfum
Limonene


Resibo, Krem odżywczy

Aqua, Coco Caprylate/Caprate, Propanediol Dicaprylate, Propanediol, Crambe Abyssinica Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Polyglyceryl-4 Cocoate, Glyceryl Stearate Citrate, Sucrose Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Sorbitol, Sodium Hyaluronate, Rheum Rhaponticum roqt Extract, Solanum Lycopersicum Fruit/Leaf Stem Extract, Cucurbita Pepo Seed Extract, Algae Extract, Leptospermum Scoparium Branch/Leaf Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Dipteryx Odorata Seed Oil, Zea Mays Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum, Sodium Ricinoleate, Sodium Phytate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate


Krem ultranawilżający

Aqua, Coco Caprylate/Caprate, Talc, Propanediol, Linum Usitatissimum Seed Oil, Glycerin, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-4 Esters, Titanium Dioxide, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Galactoarabinan, Sodium Hyaluronate, Rheum Rhaponticum roqt Extract, Leptospermum Scoparium Branch/Leaf Oil, Hydrogenated Olive Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Zea Mays Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Aluminum Hydroxide, Magnesium Stearate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Limonene, Citral, Linalool.

Edytowane przez ckin2u
Czas edycji: 2016-03-17 o 13:00
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 09:03   #844
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
oj a mialam nadzieje ze ocenisz je dobrze

a co ze slynnymi kosmetykami resibo?

Olejek do demakijażu

Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil
Vitis Vinifera Seed Oil
Crambe Abyssinica Seed Oil
Persea Gratissima Oil

Tocopherol
Leptospermum Scoparium Oil

Parfum
Limonene


Resibo, Krem odżywczy

Aqua, Coco Caprylate/Caprate, Propanediol Dicaprylate, Propanediol, Crambe Abyssinica Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Polyglyceryl-4 Cocoate, Glyceryl Stearate Citrate, Sucrose Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Sorbitol, Sodium Hyaluronate, Rheum Rhaponticum roqt Extract, Solanum Lycopersicum Fruit/Leaf Stem Extract, Cucurbita Pepo Seed Extract, Algae Extract, Leptospermum Scoparium Branch/Leaf Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Dipteryx Odorata Seed Oil, Zea Mays Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum, Sodium Ricinoleate, Sodium Phytate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate


Krem ultranawilżający

Aqua, Coco Caprylate/Caprate, Talc, Propanediol, Linum Usitatissimum Seed Oil, Glycerin, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-4 Esters, Titanium Dioxide, Argania Spinosa Kernel Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Galactoarabinan, Sodium Hyaluronate, Rheum Rhaponticum roqt Extract, Leptospermum Scoparium Branch/Leaf Oil, Hydrogenated Olive Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Zea Mays Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Aluminum Hydroxide, Magnesium Stearate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, Limonene, Citral, Linalool.
Olejek wygląda w porządku, nie powinien zapychać ani podrażniać, generalnie olej lniany jest lekki i do tego nie wchłania się głęboko w skórę, długo działa na jej powierzchni, więc jest dobrym olejem do demakijażu, natomiast drugi w składzie- winogronowy, dobrze oczyszcza.

Co do kremów, składy ładne, ale najlepiej wziąć próbki, ten nawilżający mi wygląda też na matujący i do tego z SPF'em. Ogólnie dość interesujące są.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 12:58   #845
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Kolejna prośba.
Z racji tego, że moja mieszana cera, podatna na zapychanie, z przebarwieniami potrądzikowymi, niestety coraz bardziej kieruje się w kierunku naczyniowej, szukam czegoś na naczynka i zmniejszenie napadowego rumienia.

Upatrzyłam takie coś. Nadałoby się?

Bandi, Peeling kwasowy na naczynka
Aqua/Water, Gluconolactone, Propylene Glycol, Lactobionic Acid, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide

Innowacyjny preparat przeznaczony do eksfoliacji cery naczynkowej. Dzięki zastosowaniu polihydroksykwasów łagodnie oddziałuje na skórę i jest odpowiedni do pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwych cer. Poprzez delikatne działanie złuszczające i silne właściwości antyoksydacyjne preparat odświeża, rozświetla i przywraca blask skórze. Skłonność do wiązania cząsteczek wody przez glukonolakton i kwas laktobionowy skutkuje również zwiększeniem stopnia nawilżenia skóry i redukcją jej szorstkości.
10% kwas laktobionowy, glukonolakton
-dogłębnie i silnie odnowiona skóra naczyniowa
-odświeżona i rozświetlona cera
-zmniejszona widoczność naczynek i pajączków naczyniowych
-złagodzony rumień i stany zapalne skóry
-wygładzona cera i wyrównany koloryt


Bardzo fajnie brzmi też opis tego, ale patrząc na skład - chyba nie dla cery podatnej na zapychanie?


Bandi, Kremowa kuracja na naczynka
2% witamina PP + witamina K
-odżywiona i odpowiednio nawilżona skóra
-zmniejszone objawy rumienia, pieczenia i suchości skóry
-zmniejszona widoczności naczynek
-pełna ochrona skóry przed podrażnieniami
-jednolita, gładka cera
Aqua/Water Petrolatum, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, C10-30 Cholesterol/Lanosterol Esters, Ethylhexyl Stearate, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Troxerutin, Behenyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Arachidyl Glucoside, Polyacrylate Crosspolymer-6, Allantoin, Propyl Gallate, Gallyl Glucoside Epigallocatechin, Gallatyl Glucoside, Disodium EDTA, Menaquinone-7, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum/Fragrance, Propylparaben, Methylparaben
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 13:44   #846
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Kolejna prośba.
Z racji tego, że moja mieszana cera, podatna na zapychanie, z przebarwieniami potrądzikowymi, niestety coraz bardziej kieruje się w kierunku naczyniowej, szukam czegoś na naczynka i zmniejszenie napadowego rumienia.

Upatrzyłam takie coś. Nadałoby się?

Bandi, Peeling kwasowy na naczynka
Aqua/Water, Gluconolactone, Propylene Glycol, Lactobionic Acid, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide

Innowacyjny preparat przeznaczony do eksfoliacji cery naczynkowej. Dzięki zastosowaniu polihydroksykwasów łagodnie oddziałuje na skórę i jest odpowiedni do pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwych cer. Poprzez delikatne działanie złuszczające i silne właściwości antyoksydacyjne preparat odświeża, rozświetla i przywraca blask skórze. Skłonność do wiązania cząsteczek wody przez glukonolakton i kwas laktobionowy skutkuje również zwiększeniem stopnia nawilżenia skóry i redukcją jej szorstkości.
10% kwas laktobionowy, glukonolakton
-dogłębnie i silnie odnowiona skóra naczyniowa
-odświeżona i rozświetlona cera
-zmniejszona widoczność naczynek i pajączków naczyniowych
-złagodzony rumień i stany zapalne skóry
-wygładzona cera i wyrównany koloryt


Bardzo fajnie brzmi też opis tego, ale patrząc na skład - chyba nie dla cery podatnej na zapychanie?


Bandi, Kremowa kuracja na naczynka
2% witamina PP + witamina K
-odżywiona i odpowiednio nawilżona skóra
-zmniejszone objawy rumienia, pieczenia i suchości skóry
-zmniejszona widoczności naczynek
-pełna ochrona skóry przed podrażnieniami
-jednolita, gładka cera
Aqua/Water Petrolatum, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, C10-30 Cholesterol/Lanosterol Esters, Ethylhexyl Stearate, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Troxerutin, Behenyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Arachidyl Glucoside, Polyacrylate Crosspolymer-6, Allantoin, Propyl Gallate, Gallyl Glucoside Epigallocatechin, Gallatyl Glucoside, Disodium EDTA, Menaquinone-7, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Parfum/Fragrance, Propylparaben, Methylparaben
Ja mam skórę bardzo podatną na zapychanie i męczyłam się z doborem kosmetyku do jej pielęgnacji przez wiele lat. Wszystkie kremy mnie zapychają prędzej czy później. Już dawno straciłam nadzieję na znalezienie kremu, dlatego już ich nie szukam, zużywam jedynie próbki, które mi wpadną w ręce. Mam swoją teorię na pielęgnację takiej skóry, nie każdy może się z nią zgadzać, ale po prostu najlepiej zapomnieć o kremach. Znaleźć inne metody nawilżania i zapobiegania zmarszczkom, nie tylko kremy nawilżają, ale też toniki, serum, żele, generalnie pielęgnacja bezolejowa, beztłuszczowa i do tego zapobieganie przesuszeniom skóry, czyli m.in. odpowiednio dobrane środki oczyszczające, które nie naruszają kondycji skóry, a przy tym dobrze usuwają brud i makijaż. Owszem istnieją formuły kremów, typu np. kremo-żele, które nie zapychają i naprawdę pielęgnują, ale z reguły są koszmarnie drogie.

Peeling wygląda fajnie. Ja używam od ponad pół roku zielonego serum Bielendy z kwasem laktobionowym, migdałowym i niacynamidem. Bardzo uspokaja skórę, a na dzień serum Alterry+Kolagen Bingo, a pod oczy krem. Do oczyszczania mleczko (nietłuste)+ściereczka, czasem dodatkowo peeling, żel. Raz na jakiś czas peeling chemiczny. Doustnie wit. C, duże dawki i to mi pozwala trzymać skórę w ryzach. Stosuję tę pielęgnację już 4 lata i nikt mi już nie wmówi, że oleje, ocm'y i kremy-cud są zbawieniem dla mojej skóry. Po prostu widzę, jak ewidentnie powodują wysyp, nawrót trądziku i to ropnego. Bez nich skórę mam czystą.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-03-28 o 13:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 16:05   #847
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

A ja mam pytanie o ten krem bb

[B]SO BiO Organiczny Krem BB 5 w[/B] 1

Skład
Anthemis Nobilis Flower Water*, Aqua (Water), Dicaprylyl Ether, Dicaprylyl Carbonate, Coco-Caprylate/Caprate, Cocoglycerides, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Hydrogenated Castor Oil, Acacia Decurrens/Jojoba/Sunflower Seed Wax/Polyglyceryl-3 Esters, Lauroyl Lysine, Zinc Oxide, Magnesium Sulfate, Sodium Chloride, Trihydroxystearin, Sodium Levulinate, Iris Germanica Root*, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder*, Parfum (Fragrance), Punica Granatum Seed Oil*, Aluminum Hydroxide, Sodium Benzoate, Bisabolol, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Undecylenate, Glycerin, Silica, Sodium Lauroyl Glutamate, Phytosphingosine, Lactic Acid, Lysine, Magnesium Chloride, Geraniol, Tocopherol, Citronellol, Rosmarinus Officinalis(Rosemary) Extract*. MAY CONTAIN: CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDES), MICA, CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77499 (IRON OXIDES). ?
* z rolnictwa ekologicznego
99% skłądników jest pochodzenia naturalnego
37% składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-28, 21:10   #848
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie o ten krem bb

[B]SO BiO Organiczny Krem BB 5 w[/B] 1

Skład
Anthemis Nobilis Flower Water*, Aqua (Water), Dicaprylyl Ether, Dicaprylyl Carbonate, Coco-Caprylate/Caprate, Cocoglycerides, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Hydrogenated Castor Oil, Acacia Decurrens/Jojoba/Sunflower Seed Wax/Polyglyceryl-3 Esters, Lauroyl Lysine, Zinc Oxide, Magnesium Sulfate, Sodium Chloride, Trihydroxystearin, Sodium Levulinate, Iris Germanica Root*, Oryza Sativa (Rice) Hull Powder*, Parfum (Fragrance), Punica Granatum Seed Oil*, Aluminum Hydroxide, Sodium Benzoate, Bisabolol, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Undecylenate, Glycerin, Silica, Sodium Lauroyl Glutamate, Phytosphingosine, Lactic Acid, Lysine, Magnesium Chloride, Geraniol, Tocopherol, Citronellol, Rosmarinus Officinalis(Rosemary) Extract*. MAY CONTAIN: CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDES), MICA, CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77499 (IRON OXIDES). ?
* z rolnictwa ekologicznego
99% skłądników jest pochodzenia naturalnego
37% składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego
Wygląda dobrze, ale nie idealnie. może zapychać, ale nie powinien bardzo, nie powinien uczulać. Ja lubię np. bisabolol w kosmetykach, jeżeli jest w odpowiednich ilościach. Może natomiast podrażniać oczy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 22:16   #849
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja mam skórę bardzo podatną na zapychanie i męczyłam się z doborem kosmetyku do jej pielęgnacji przez wiele lat. Wszystkie kremy mnie zapychają prędzej czy później. Już dawno straciłam nadzieję na znalezienie kremu, dlatego już ich nie szukam, zużywam jedynie próbki, które mi wpadną w ręce. Mam swoją teorię na pielęgnację takiej skóry, nie każdy może się z nią zgadzać, ale po prostu najlepiej zapomnieć o kremach. Znaleźć inne metody nawilżania i zapobiegania zmarszczkom, nie tylko kremy nawilżają, ale też toniki, serum, żele, generalnie pielęgnacja bezolejowa, beztłuszczowa i do tego zapobieganie przesuszeniom skóry, czyli m.in. odpowiednio dobrane środki oczyszczające, które nie naruszają kondycji skóry, a przy tym dobrze usuwają brud i makijaż. Owszem istnieją formuły kremów, typu np. kremo-żele, które nie zapychają i naprawdę pielęgnują, ale z reguły są koszmarnie drogie.

Peeling wygląda fajnie. Ja używam od ponad pół roku zielonego serum Bielendy z kwasem laktobionowym, migdałowym i niacynamidem. Bardzo uspokaja skórę, a na dzień serum Alterry+Kolagen Bingo, a pod oczy krem. Do oczyszczania mleczko (nietłuste)+ściereczka, czasem dodatkowo peeling, żel. Raz na jakiś czas peeling chemiczny. Doustnie wit. C, duże dawki i to mi pozwala trzymać skórę w ryzach. Stosuję tę pielęgnację już 4 lata i nikt mi już nie wmówi, że oleje, ocm'y i kremy-cud są zbawieniem dla mojej skóry. Po prostu widzę, jak ewidentnie powodują wysyp, nawrót trądziku i to ropnego. Bez nich skórę mam czystą.
Dziękuję serdecznie za tak obszerną odpowiedź. Muszę to przetrawić.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 09:45   #850
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Mam dylemat związay z kohl'em

Dot tej pory używałam w sztyfcie kajal firmy Hashmi (najbardziej znany chyba), o składzie prostym i dobrym (Kohl Powder, Zinc Oxide, Amorphous Black, Blends of Herbs). Jednak opakowanie tego kajala woła o pomstę do nieba, więc chcialabym przerzucic sie na cos lepszego i tak trafilam na kohla z Technic. Ale tutaj jest chyba sporo chemii... Jak uwazacie?

Może słyszałyście o tym kohlu z TECHNIC... Czy mogę spodziewać się równie dobrego głębokiego efektu jak przy tradycyjnym Hashmi? Bardzo wdzięczna będę za opinię
Podaję skład kohla z Tehnic: CETEARYL OCTANOATE, ISONONYL ISONONANOATE, HYDROGENATED CASTOR OIL COPERNICIA CERIFERA CERA, C18-38 ALKYL HYDROXYSTEAROYL STEARATE, OZOKERITE, SILICA, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, TOCOPHERYL ACETATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, Cl 77499.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 09:53   #851
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

dziekuje korah
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-30, 10:05   #852
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Mam dylemat związay z kohl'em

Dot tej pory używałam w sztyfcie kajal firmy Hashmi (najbardziej znany chyba), o składzie prostym i dobrym (Kohl Powder, Zinc Oxide, Amorphous Black, Blends of Herbs). Jednak opakowanie tego kajala woła o pomstę do nieba, więc chcialabym przerzucic sie na cos lepszego i tak trafilam na kohla z Technic. Ale tutaj jest chyba sporo chemii... Jak uwazacie?

Może słyszałyście o tym kohlu z TECHNIC... Czy mogę spodziewać się równie dobrego głębokiego efektu jak przy tradycyjnym Hashmi? Bardzo wdzięczna będę za opinię
Podaję skład kohla z Tehnic: CETEARYL OCTANOATE, ISONONYL ISONONANOATE, HYDROGENATED CASTOR OIL COPERNICIA CERIFERA CERA, C18-38 ALKYL HYDROXYSTEAROYL STEARATE, OZOKERITE, SILICA, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, TOCOPHERYL ACETATE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, Cl 77499.
Skład niewątpliwie nienaturalny, ale wcale nie ma dramatu. Początek składu całkiem przyzwoity.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 08:16   #853
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Który z poniższych kremów z filtrem na najlepszy skład i najlepiej spisze się do twarzy?

Phenome Krem ochronny dla dzieci SPF 30, wodoodporny, bezzapachowy
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water**, Dicaprylyl Carbonate**, Titanium Dioxide**, Glycerin**, Zinc Oxide**, Caprylic/Capric Triglyceride**, Isopropyl Palmitate**, Sorbitan Olivate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Zea Mays (Corn) Starch**, Alumina**, Tocopherols**, Stearic Acid**, Magnesium Sulfate**, Steralkonium Hectorite**, Trihydroxystearin**, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Macadamia Ternifolia Seed Oil / Macadamia Integrifolia Seed Oil*, Glyceryl Isostearate**, Polyhydroxy Stearic Acid**, Dehydroacetic Acid, Aqua**, Benzyl Alcohol, Panthenol, Propylene Carbonate, Castanea Sativa (Chestnut Tree) Seed Extract**, Avena Sativa (Oats) Kernel Extract**, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract**
*Certified Organic, **Natural Raw Materials, ***Components of Natural Essential Oils


Phenome Krem ochronny do twarzy SPF 30 -obawiam się, ze ten może mocno pachnieć
SKŁADNIKI
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Water**, Aloe Barbadensis Leaf Water**, Dicaprylyl Carbonate**, Titanium Dioxide**, Zinc Oxide**, Caprylic/Capric Triglyceride**, Glycerin**, Isopropyl Palmitate**, Sorbitan Olivate**, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate**, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Dicaprylyl Ether**, Alumina**, Stearic Acid**, Tocopherols**, Magnesium Sulfate**, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Orbingnya Oleifera Seed Oil*, Steralkonium Hectorite**, Trihydroxystearin**, Parfum**, Glyceryl Isostearate**, Polyhydroxy Stearic Acid**, Dehydroacetic Acid, Aqua**, Benzyl Alcohol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract**, Propylene Carbonate, Iris Florentina Root Extract**, Panax Ginseng Root Extract**, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract**, Geraniol***, Limonene***, Linalool***
*Certified Organic, **Natural Raw Materials, ***Components of Natural Essential Oils

Bioderma Photoderm Mineral Spray 50 spf
Skład: DECYL OLEATE, DICAPRYLYL CARBONATE, ZINC OXIDE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCOGLYCERIDES, TITANIUM DIOXIDE, SILICA DIMETHYL SILYLATE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, STEARIC ACID, ALUMINA, TOCOPHEROL

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2016-04-03 o 08:17
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 08:18   #854
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Korah, dziękuję Ci. Niedlugo z filtrami tez bede miala dylemat - jak kolezanka powyzej


Tymczasem jeszcze chcialam zapytac czy warto dac 40 zl za krem do buzi z takim skladem:

INCI:AQUA (WATER), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER EXTRACT*, DICAPRYLYL ETHER, PUNICA GRANATUM SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, FAGUS SYLVATICA (BEECH TREE) BUD EXTRACT*, PARFUM (FRAGRANCE), LAUROYL LYSINE, XANTHAN GUM, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CITRIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, ROYAL JELLY EXTRACT*, SODIUM HYDROXIDE, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PLUMERIA ALBA FLOWER EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, GERANIOL, CITRONELLOL, FARNESOL, CINNAMAL, EUGENOL, BENZYL BENZOATE, CINNAMYL ALCOHOL

Wydaje mi się cudowny na lato i pod podkład mineralny. Czy bez szału jest... ? I już lepiej zostać przy groszowej sprawie typu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 11:10   #855
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Prosze o spojrzenie na sklad

Evree Magic Rose upiększający krem do twarzy


Skład
Aqua, Prunus amygdalus dulcis oil, Caprylic/capric triglyceride, Butyrospermum parkii butter, Glyceryl stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl alcohol, Cetyl palmitate, Glycerin, Glyceryl stearate, Cetyl alcohol, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Rosa canina fruit oil, Soluble collagen, Hydrolyzed elastin, Hydrolyzed Caesalpinia spinosa gum, Caesalpinia spinosa gum, Sodium ascorbyl phosphate, Propylene glycol, Rosa canina fruit extract, Dimethicone, Panthenol, Xanthan gum, Disodium EDTA, Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Sodium hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, BHA, Parfum, Benzyl salicylate, Citronellol, Geraniol.
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 04:28   #856
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Tego evree sama jestem ciekawa, moja suchotnikowatość sprawia że uzywam evree 50+ :p
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 07:04   #857
ancymonowa
Przyczajenie
 
Avatar ancymonowa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: łódka
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

słyszałam wiele dobrego o kosmetykach azjatyckich. Sama mam nieco opory żeby spróbować, nie wiem czy nie zaszkodzą, czy się sprawdzą a ceny są kosmiczne.
Jestem w stanie zaryzykować i przetestować ( chociaż zazwyczaj skłaniam się ku polskim firmom raczej z niższej i średniej półki cenowej - fitomed, nacomi, sylveco) ale ciekawa jestem czy skład jest ok i czy cokolwiek w tym składzie rekompensuje cenę.

Sidmool, Human Oligo Repair Ampoule - 13 ml tego serum kosztuje prawie 150 zł więc kosmos, ale podobno rozprasowuje zmarszczki

skład krótki ale to chyba dobrze
Copper Tripeptide-1
Aqua
Acetyl Hexapeptide 8
Pulsatilla Koreana Extract
Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract
Monarda Didyma Leaf Extract
Freesia Refracta Extract
Allatoin
Hydrolyzed Elastin
hydroxyethyl-cellulose
ancymonowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 11:48   #858
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Bardzo proszę o analizę odżywki, warto kupić? Ten alkohol nie zaszkodzi wrażliwym oczom?

Vitamin your lashes, Wibo
Składniki: Aqua, Propanediol, Propylene glycol, Acrylates/C10-30 Acryl Acrylate Crosspolymer, Coco-glucosite, Glycerin, Hydroxyethylcelulose, Xantham Gum,
PEG-20 Castor Oil, Alcohol denat., PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Zea Mays Oil, Calcium Pantothenate, Inositol, Retinol, Rosa Moschata Seed Oil, Biotin, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Sodium Hydrixide, Disodium EDTA.


Składniki: Aqua, Propanediol, Propylene glycol, Acrylates/C10-30 Acryl Acrylate Crosspolymer, Coco-glucosite, Glycerin, Hydroxyethylcelulose, Xantham Gum, Hydrogenated Starch Hydrolysate Carboxymethyl Chitin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Silk, Sodium Hydrixide, Disodium EDTA.
__________________
...

Edytowane przez Lavi92
Czas edycji: 2016-06-06 o 21:03
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 07:23   #859
Kdjdfn
Zakorzenienie
 
Avatar Kdjdfn
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3 082
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam, proszę o radę czy warto kupić komplet:
SZAMPON DO WŁOSÓW NA KOZIM MLEKU – WZMOCNIENIE I PRZYŚPIESZENIE WZROSTU
Składniki INCI: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamide DEA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Chloride, Goat Milk (kozie mleko), Elastin (elastyna), Hydrolyzed Wheat protein (proteiny pszenicy), Parfum, Citric Acid, Kathon CG

BEAUTY FARM - BALSAM DO WŁOSÓW NA KOZIM MLEKU – WZMOCNIENIE I PRZYŚPIESZENIE WZROSTU
Składniki INCI: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behetrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Goat Milk (kozie mleko), Elastin (elastyna), Hydrolyzed Wheat Protein (proteiny pszenicy) Parfum, Citric Acid, Kathon CG
Kdjdfn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-25, 09:29   #860
bombonierka654
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Hej Chciałabym kupić sobie ten balsam ale pękają mi naczynka na nogach i nie wiem czy skład byłby dla mnie odpowiedni... Mam dylemat, ponieważ znalazłam coś o alkoholu.. on jest ujędrniający dla skóry starzejącej się, czy to nie zaszkodzi 25-latce? o to on:
  • Aqua
  • Paraffinum Liquidum
  • Liquidum
  • Glycerin
  • C12-15 Alkyl Benzoate
  • C13-16 Isoparaffin
  • Polyglyceryl-3-Distearate
  • Cetearyl Alcohol
  • myristylalcohol
  • Ubiquinone
  • Creatine
  • 1- Methylhydantoin 2-Imide
  • Sorbitan Stearate
  • Cera Microcristallina
  • Sodium -Carbomer
  • Methylparaben
  • Ethyl-
  • Macadamia Ternifolia Seed Oil
  • Linalool
  • Citronellol
  • Butylphenyl Methylpropional
  • Benzylalcohol
  • Alpha-Isomethyl Ionone
  • Limonene
__________________
'Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne'
bombonierka654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 19:43   #861
curly28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny mam pytanie do was, który z tych dwóch żeli do stylizacji sprawdzi się lepiej na włosach kręconych. Dodam, że jestem brunetką i trochę obawiam się ekstraktu z rumianku w pierwszym żelu, czy słusznie? Może rozjaśnić mi włosy w jakiś znaczny sposób, zdaje sobie sprawę, że to mało realne ale i tak mam obawy.

Natura Siberica - Naturalny Żel do Układania Włosów

Skład (INCI): Aqua with infusions of Iris Sibirica Root Extract (ekstrakt z kosaćca syberyjskiego), Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract* (ekstrakt z rumianku), Salvia Officinalis Leaf Extract (ekstrakt z szałwii), Pinus Pumila Extract* (ekstrakt kosolimby), Picea Obovata Needle Extract * (ekstrakt ze świerka syberyjskiego)*, VP/Methacrylamide/Vinyl Imidazole Copolymer, Carbomer, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil* (olej z rokitnika ałtajskiego), Amaranthus Caudatus Seed Oil* (olej z szarłatu zwisłego), Vaccinium Macrocarpon Seed Oil* (olej z nasion żurawiny), Hippophae Rhaimnoidesamidopropyl Betaine, Hydrolyzed Silk (proteiny jedwabiu), Linoleic Acid (and) Oleic Acid (and) Linolenic Acid (witamina F), Retinyl Palmitate (witamina А), Сalcium Pantothenate (witamin B5), Benzyl Alcohol, Tocopherol (witamina E), Potassium Hydroxide, Panthenol (D-panthenol), Parfum, Citric Acid.

Coslys, Mocny żel do stylizacji włosów z ekstraktem z czerwonych alg, 150 ml

Aqua(water), spiraea ulmaria flower water* (organic meadow sweet floral water), chondrus crispus (red seaweed), glycerin (vegetable glycerin), chondrus crispus extract (red seaweed exctract), dehydroacetic acid (and) benzyl alcohol (preservative system), parfum(100% natural perfume), linalool, limonene (natural component from perfume).


curly28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 10:01   #862
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

mam takie platki niby peelingujace, sciagajace? jestem ciekawa jak ze skladem

Nip + Fab Glycolic Fix Exfoliating Facial Pads 60s

Aqua (Water), Glycerin, Glycolic Acid, Polysorbate 20, Sodium Hydroxide, PEG-12 Dimethicone, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Alcohol Denat. (SD Alcohol 40-B), Disodium EDTA, Globularia Alypum (Blue Daisy) Extract, Panthenol, Lactic Acid, Parfum, Limonene, Ethylhexylglycerin, Dehydroacetic Acid, Sodium Hyaluronate, Linalool, Geraniol, Citral
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 17:41   #863
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Niedawno przebierałam w kremach - padło na Himalayę, żałuję, bo mnie zapycha olej mineralny (prawdopodobnie). Wchłania się długo, jest za ciężki dla mnie, pod minerały niezbyt.

A co sądzicie o kremie Sanbios z wyciągiem ze ślimaka?
INCI: Aqua, avocado oil, decyl oleate, snail secretion filtrate, olea europaea oil, grape seed oil, caprylic capric triglyceride, polyglyceryl-3-metyl glucose distearate, glyceryl stearate, cetyl alkohol, kojic acid, phenoxyethanol, allantoin, parfum, linalool, limonene, benzyl salicylate, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, citral, geraniol, citronellol.

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2016-05-05 o 17:45
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 10:29   #864
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Receptury babuszki Agafi, szampon regenerujący na bazie mydlnicy lekarskiej
sklad: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide dea, cocamidopropyl betaine, saponaria officinalis root extract, mel, panax ginseng root extract, styrene/acrylates copolymer, coco glucoside, polyquaternium 7, citric acid, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, hexyl cinnamal, benzyl salycilate, ci 19140, ci15985
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 16:31   #865
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Korah, dziękuję Ci. Niedlugo z filtrami tez bede miala dylemat - jak kolezanka powyzej


Tymczasem jeszcze chcialam zapytac czy warto dac 40 zl za krem do buzi z takim skladem:

INCI:AQUA (WATER), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER EXTRACT*, DICAPRYLYL ETHER, PUNICA GRANATUM SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, FAGUS SYLVATICA (BEECH TREE) BUD EXTRACT*, PARFUM (FRAGRANCE), LAUROYL LYSINE, XANTHAN GUM, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CITRIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, ROYAL JELLY EXTRACT*, SODIUM HYDROXIDE, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PLUMERIA ALBA FLOWER EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, GERANIOL, CITRONELLOL, FARNESOL, CINNAMAL, EUGENOL, BENZYL BENZOATE, CINNAMYL ALCOHOL

Wydaje mi się cudowny na lato i pod podkład mineralny. Czy bez szału jest... ? I już lepiej zostać przy groszowej sprawie typu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html
Na lato moze być za tłusty, ale generalnie wygląda wartościowo.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Prosze o spojrzenie na sklad

Evree Magic Rose upiększający krem do twarzy


Skład
Aqua, Prunus amygdalus dulcis oil, Caprylic/capric triglyceride, Butyrospermum parkii butter, Glyceryl stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl alcohol, Cetyl palmitate, Glycerin, Glyceryl stearate, Cetyl alcohol, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Rosa canina fruit oil, Soluble collagen, Hydrolyzed elastin, Hydrolyzed Caesalpinia spinosa gum, Caesalpinia spinosa gum, Sodium ascorbyl phosphate, Propylene glycol, Rosa canina fruit extract, Dimethicone, Panthenol, Xanthan gum, Disodium EDTA, Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Sodium hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, BHA, Parfum, Benzyl salicylate, Citronellol, Geraniol.
Nie dla alergików, poza tym wydaje się ciężki, tylko dla suchej skóry.

Cytat:
Napisane przez ancymonowa Pokaż wiadomość
słyszałam wiele dobrego o kosmetykach azjatyckich. Sama mam nieco opory żeby spróbować, nie wiem czy nie zaszkodzą, czy się sprawdzą a ceny są kosmiczne.
Jestem w stanie zaryzykować i przetestować ( chociaż zazwyczaj skłaniam się ku polskim firmom raczej z niższej i średniej półki cenowej - fitomed, nacomi, sylveco) ale ciekawa jestem czy skład jest ok i czy cokolwiek w tym składzie rekompensuje cenę.

Sidmool, Human Oligo Repair Ampoule - 13 ml tego serum kosztuje prawie 150 zł więc kosmos, ale podobno rozprasowuje zmarszczki

skład krótki ale to chyba dobrze
Copper Tripeptide-1
Aqua
Acetyl Hexapeptide 8
Pulsatilla Koreana Extract
Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract
Monarda Didyma Leaf Extract
Freesia Refracta Extract
Allatoin
Hydrolyzed Elastin
hydroxyethyl-cellulose
Skład jest bardzo interesujący, jednakże by zacząć stosowanie azjatyckich kosmetyków, trzeba zrozumieć metody pielęgnacji Azjatek, ponieważ do takich metod przeznaczone są te kosmetyki. Poczytaj o nakładaniu warstwowym kosmetyków. Jeden kosmetyk może nie wystarczyć (zależy jaka cera).

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę odżywki, warto kupić? Ten alkohol nie zaszkodzi wrażliwym oczom?


Składniki: Aqua, Propanediol, Propylene glycol, Acrylates/C10-30 Acryl Acrylate Crosspolymer, Coco-glucosite, Glycerin, Hydroxyethylcelulose, Xantham Gum,
PEG-20 Castor Oil, Alcohol denat., PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Zea Mays Oil, Calcium Pantothenate, Inositol, Retinol, Rosa Moschata Seed Oil, Biotin, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Sodium Hydrixide, Disodium EDTA.


Składniki: Aqua, Propanediol, Propylene glycol, Acrylates/C10-30 Acryl Acrylate Crosspolymer, Coco-glucosite, Glycerin, Hydroxyethylcelulose, Xantham Gum, Hydrogenated Starch Hydrolysate Carboxymethyl Chitin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Silk, Sodium Hydrixide, Disodium EDTA.
Beznadzieja moim zdaniem, nie wart więcej jak 10 zł, może podrażniać oczy.

Cytat:
Napisane przez Kdjdfn Pokaż wiadomość
Witam, proszę o radę czy warto kupić komplet:
SZAMPON DO WŁOSÓW NA KOZIM MLEKU – WZMOCNIENIE I PRZYŚPIESZENIE WZROSTU
Składniki INCI: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamide DEA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Chloride, Goat Milk (kozie mleko), Elastin (elastyna), Hydrolyzed Wheat protein (proteiny pszenicy), Parfum, Citric Acid, Kathon CG

BEAUTY FARM - BALSAM DO WŁOSÓW NA KOZIM MLEKU – WZMOCNIENIE I PRZYŚPIESZENIE WZROSTU
Składniki INCI: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behetrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Goat Milk (kozie mleko), Elastin (elastyna), Hydrolyzed Wheat Protein (proteiny pszenicy) Parfum, Citric Acid, Kathon CG
Składy przeciętne i nie polecam wrażliwej skórze głowy.

Cytat:
Napisane przez bombonierka654 Pokaż wiadomość
Hej Chciałabym kupić sobie ten balsam ale pękają mi naczynka na nogach i nie wiem czy skład byłby dla mnie odpowiedni... Mam dylemat, ponieważ znalazłam coś o alkoholu.. on jest ujędrniający dla skóry starzejącej się, czy to nie zaszkodzi 25-latce? o to on:
  • Aqua
  • Paraffinum Liquidum
  • Liquidum
  • Glycerin
  • C12-15 Alkyl Benzoate
  • C13-16 Isoparaffin
  • Polyglyceryl-3-Distearate
  • Cetearyl Alcohol
  • myristylalcohol
  • Ubiquinone
  • Creatine
  • 1- Methylhydantoin 2-Imide
  • Sorbitan Stearate
  • Cera Microcristallina
  • Sodium -Carbomer
  • Methylparaben
  • Ethyl-
  • Macadamia Ternifolia Seed Oil
  • Linalool
  • Citronellol
  • Butylphenyl Methylpropional
  • Benzylalcohol
  • Alpha-Isomethyl Ionone
  • Limonene
Nie powinien drażnić naczynek, ale nie widzę szału pod względem składu, przeciętny balsam jakich wiele.

Cytat:
Napisane przez curly28 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie do was, który z tych dwóch żeli do stylizacji sprawdzi się lepiej na włosach kręconych. Dodam, że jestem brunetką i trochę obawiam się ekstraktu z rumianku w pierwszym żelu, czy słusznie? Może rozjaśnić mi włosy w jakiś znaczny sposób, zdaje sobie sprawę, że to mało realne ale i tak mam obawy.

Natura Siberica - Naturalny Żel do Układania Włosów

Skład (INCI): Aqua with infusions of Iris Sibirica Root Extract (ekstrakt z kosaćca syberyjskiego), Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract* (ekstrakt z rumianku), Salvia Officinalis Leaf Extract (ekstrakt z szałwii), Pinus Pumila Extract* (ekstrakt kosolimby), Picea Obovata Needle Extract * (ekstrakt ze świerka syberyjskiego)*, VP/Methacrylamide/Vinyl Imidazole Copolymer, Carbomer, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil* (olej z rokitnika ałtajskiego), Amaranthus Caudatus Seed Oil* (olej z szarłatu zwisłego), Vaccinium Macrocarpon Seed Oil* (olej z nasion żurawiny), Hippophae Rhaimnoidesamidopropyl Betaine, Hydrolyzed Silk (proteiny jedwabiu), Linoleic Acid (and) Oleic Acid (and) Linolenic Acid (witamina F), Retinyl Palmitate (witamina А), Сalcium Pantothenate (witamin B5), Benzyl Alcohol, Tocopherol (witamina E), Potassium Hydroxide, Panthenol (D-panthenol), Parfum, Citric Acid.

Coslys, Mocny żel do stylizacji włosów z ekstraktem z czerwonych alg, 150 ml

Aqua(water), spiraea ulmaria flower water* (organic meadow sweet floral water), chondrus crispus (red seaweed), glycerin (vegetable glycerin), chondrus crispus extract (red seaweed exctract), dehydroacetic acid (and) benzyl alcohol (preservative system), parfum(100% natural perfume), linalool, limonene (natural component from perfume).


Obydwa wyglądają dobrze, co do rumianku, bez obaw. Rozjaśnienie na pewno da nie większe jak takie naturalne, posłoneczne np.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
mam takie platki niby peelingujace, sciagajace? jestem ciekawa jak ze skladem

Nip + Fab Glycolic Fix Exfoliating Facial Pads 60s

Aqua (Water), Glycerin, Glycolic Acid, Polysorbate 20, Sodium Hydroxide, PEG-12 Dimethicone, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Alcohol Denat. (SD Alcohol 40-B), Disodium EDTA, Globularia Alypum (Blue Daisy) Extract, Panthenol, Lactic Acid, Parfum, Limonene, Ethylhexylglycerin, Dehydroacetic Acid, Sodium Hyaluronate, Linalool, Geraniol, Citral

Przyzwoity skład, należy omijać okolice oczu i dbać o nawilżenie skóry po użyciu. Ładnie powinny oczyszczać i odtykać pory. Na lato jednak należy zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Niedawno przebierałam w kremach - padło na Himalayę, żałuję, bo mnie zapycha olej mineralny (prawdopodobnie). Wchłania się długo, jest za ciężki dla mnie, pod minerały niezbyt.

A co sądzicie o kremie Sanbios z wyciągiem ze ślimaka?
INCI: Aqua, avocado oil, decyl oleate, snail secretion filtrate, olea europaea oil, grape seed oil, caprylic capric triglyceride, polyglyceryl-3-metyl glucose distearate, glyceryl stearate, cetyl alkohol, kojic acid, phenoxyethanol, allantoin, parfum, linalool, limonene, benzyl salicylate, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, citral, geraniol, citronellol.
Też może zapychać.

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
Receptury babuszki Agafi, szampon regenerujący na bazie mydlnicy lekarskiej
sklad: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide dea, cocamidopropyl betaine, saponaria officinalis root extract, mel, panax ginseng root extract, styrene/acrylates copolymer, coco glucoside, polyquaternium 7, citric acid, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, hexyl cinnamal, benzyl salycilate, ci 19140, ci15985
Bazą jest sls, a nie mydlnica lekarska, zwykły szampon jakich wiele.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 20:08   #866
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Beznadzieja moim zdaniem, nie wart więcej jak 10 zł, może podrażniać oczy.
Dziękuję Kurczę naprawdę taki słaby? Mimo wszystko kupiłam na promocji i nawet fajnie się sprawdza...
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 20:57   #867
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Dziękuję Kurczę naprawdę taki słaby? Mimo wszystko kupiłam na promocji i nawet fajnie się sprawdza...
Wybacz, ale dopiero teraz zauważyłam, że składy, które podałaś są różne. Proszę o informacje, co to za odżywka, czy chodzi o produkt do rzęs, o krem pod oczy, czy o co dokładnie? Opis, ze sprawdza się fajnie jest zbyt ogólnikowy, bo co to znaczy, że się sprawdza fajnie, może tylko daje takie wrażenie, a w rzeczywistości nie robi nic?


UPOMINAM PO RAZ KOLEJNY: Proszę stosować się do regulaminu wątku, czyli podawać pełne nazwy kosmetyków, których analizy sobie życzycie
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-06 o 21:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 21:06   #868
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wybacz, ale dopiero teraz zauważyłam, że składy, które podałaś są różne. Proszę o informacje, co to za odżywka, czy chodzi o produkt do rzęs, o krem pod oczy, czy o co dokładnie? Opis, ze sprawdza się fajnie jest zbyt ogólnikowy, bo co to znaczy, że się sprawdza fajnie, może tylko daje takie wrażenie, a w rzeczywistości nie robi nic?


UPOMINAM PO RAZ KOLEJNY: Proszę stosować się do regulaminu wątku, czyli podawać pełne nazwy kosmetyków, których analizy sobie życzycie
Proszę wybaczyć, już dodałam nazwę! Nawet nie zauważyłam, że nie napisałam...
To odżywka Vitamin your lashes z Wibo. Taka dwustronna, dlatego podwójny skład Jest strona ze szczoteczką - na rzęsy i z aplikatorem na linię rzęs. Sprawdziła się do brwi - zrobiły się ciemniejsze! Co do rzęs to jakby je wygładziła bo zupełnie inaczej wygląda na nich tusz, tak jakby się domknęły. Ale czy to faktycznie działa to nie wiem, ale chyba coś działa
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 21:31   #869
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Proszę wybaczyć, już dodałam nazwę! Nawet nie zauważyłam, że nie napisałam...
To odżywka Vitamin your lashes z Wibo. Taka dwustronna, dlatego podwójny skład Jest strona ze szczoteczką - na rzęsy i z aplikatorem na linię rzęs. Sprawdziła się do brwi - zrobiły się ciemniejsze! Co do rzęs to jakby je wygładziła bo zupełnie inaczej wygląda na nich tusz, tak jakby się domknęły. Ale czy to faktycznie działa to nie wiem, ale chyba coś działa
Vitamin your lashes, Wibo
Składniki: Aqua, Propanediol, Propylene glycol, Acrylates/C10-30 Acryl Acrylate Crosspolymer, Coco-glucosite, Glycerin, Hydroxyethylcelulose, Xantham Gum,
PEG-20 Castor Oil, Alcohol denat., PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Zea Mays Oil, Calcium Pantothenate, Inositol, Retinol, Rosa Moschata Seed Oil, Biotin, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Sodium Hydrixide, Disodium EDTA.


Składniki: Aqua, Propanediol, Propylene glycol, Acrylates/C10-30 Acryl Acrylate Crosspolymer, Coco-glucosite, Glycerin, Hydroxyethylcelulose, Xantham Gum, Hydrogenated Starch Hydrolysate Carboxymethyl Chitin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Silk, Sodium Hydrixide, Disodium EDTA.


Odżywka wygładziła, ponieważ zawiera substancje powłokotwórcze, które absolutnie nie odżywiają rzęs, a jedynie dają efekt gładkości, pogrubienia, usztywnienia i działają ochronnie. Natomiast składy nie są pozbawione substancji drażniących, nawet detergentu!, już nie mówiąc o konserwantach i rozpuszczalnikach, absolutnie nie dla wrażliwych oczu, choć nie da się ukryć, że mają w składzie nieco składników odżywczych (przypuszczalnie w bardzo śladowym stężeniu patrząc na firmę i cenę), które mogą wzmocnić cebulki po dłuższym stosowaniu. Na moje oko, po prostu skład jest stworzony, aby mieć komfort stosowania, ponieważ nie robi nic ponad to, co zrobiłby np. jakiś macerat roślinny, a może kosztem tego komfortu zaszkodzić (oczywiście nie u wszystkich będą negatywne skutki). Skoro Ci pasuje, to używaj, przecież nie można rezygnować z kosmetyku tylko dlatego, że ktoś powiedział, że jest beznadziejny, liczą się Twoje odczucia, ale wiedz o tym, że obydwa składy są naszpikowane niepotrzebną i szkodliwą chemią, której skutki stosowania mogą się ujawnić z czasem, choć nie muszą.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-06-06 o 21:32
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 21:52   #870
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Odżywka wygładziła, ponieważ zawiera substancje powłokotwórcze, które absolutnie nie odżywiają rzęs, a jedynie dają efekt gładkości, pogrubienia, usztywnienia i działają ochronnie. Natomiast składy nie są pozbawione substancji drażniących, nawet detergentu!, już nie mówiąc o konserwantach i rozpuszczalnikach, absolutnie nie dla wrażliwych oczu, choć nie da się ukryć, że mają w składzie nieco składników odżywczych (przypuszczalnie w bardzo śladowym stężeniu patrząc na firmę i cenę), które mogą wzmocnić cebulki po dłuższym stosowaniu. Na moje oko, po prostu skład jest stworzony, aby mieć komfort stosowania, ponieważ nie robi nic ponad to, co zrobiłby np. jakiś macerat roślinny, a może kosztem tego komfortu zaszkodzić (oczywiście nie u wszystkich będą negatywne skutki). Skoro Ci pasuje, to używaj, przecież nie można rezygnować z kosmetyku tylko dlatego, że ktoś powiedział, że jest beznadziejny, liczą się Twoje odczucia, ale wiedz o tym, że obydwa składy są naszpikowane niepotrzebną i szkodliwą chemią, której skutki stosowania mogą się ujawnić z czasem, choć nie muszą.
Powiem Ci, że mnie trochę wystraszyłaś. W sumie nie ma sensu używania czegoś, co daje tylko złudne wrażenie, że działa. A oczy mam niestety bardzo wrażliwe... Dlatego raczej nie będę ryzykować, zużyje do końca ale nie wrócę. Za taką cenę nie ma co liczyć na super skład, tych dobrych składników to jak na lekarstwo na pewno. W każdym razie bardzo dziękuję za analizę!
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.