Matki emigrantki w UK część VII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-04, 21:14   #61
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Matki emigrantki w UK część VII

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie jestem w stanie powiedzieć co to za zamiany i jak się nimi zająć.
Natomiast mogę powiedzieć, co zrobić w przypadku lekarza: zmienić i skonsultować się z drugim. Jak trzeba, to zmienić przychodnię.

Jeśli chodzi o kremy/ leki/ zmianę sposobu odzywiania- istotnym jest jak długo te środki były stosowane.
Byc moze w tym sek, ze zbyt krotko probowala rozne produkty. Jutro idzie na konsultacje z innym lekarzem, moze ten powazniej ja potraktuje..
Darianna, Polska przychodnia niestety nie przyjmuje w jej rejonie

Dziekuje za odzew dziewczyny
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 21:34   #62
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Matki emigrantki w UK część VII

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Pisalam juz w jednym temacie, ale powtorze sie:
moja siostra ma problem z 8-mies dzieciatkiem.. mieszka w UK, i lekarze przepisuja tylko kremy na egzeme lub sterydy. To nie pomaga. Probowala mleko bez laktozy, ale mial zatwardzenie. Na prosbe o konsultacje z dermatologiem, lekarz pokrecil glowa i stwierdzil, ze jest chyba bardziej przewrazliwiona niz to dziecko. No paranoja... Na chwile obecna wyglada to tak:
Jak mozna sobie poradzic z tym samemu? Maly przez to cierpi i wiecznie sie drapie
Wyglada to na atopic eczema, poczytaj tutaj http://www.nhs.uk/Conditions/Eczema-...roduction.aspx i tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Atopow...nie_sk%C3%B3ry

Dziecko Twojej siostry ma typowy przyklad niemowlecego AZS. Moj syn tez to mial a w wieku okolo 15 miesiecy mial najgorszy wysyp na buzi, tulowiu, zgieciach rak i na karku. Po tygodniu smarowania zwyklymi emolientami gp przepisal masc z antybiotykiem, zadzialala od razu, po dwoch tygodniach nie bylo juz sladu, a mial tragiczne strupy na buzi. Potem dziecko mialo odstawione calkowicie jajka, krowie przetwory ( wczesniej nie pil tylko mleka krowiego) i dieta zaczela byc rozszerzana od nowa, potem testy z krwi na alergeny, testy na astme itp. Dzis ma 5 lat i azs prawie zaleczone, astma zelzala, katar sienny pojawia sie sporadycznie.

Siostra musi przede wszystkim zmienic lekarza i walczyc o diagnoze. Powodzenia
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 21:58   #63
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Matki emigrantki w UK część VII

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie jestem w stanie powiedzieć co to za zamiany i jak się nimi zająć.
Natomiast mogę powiedzieć, co zrobić w przypadku lekarza: zmienić i skonsultować się z drugim. Jak trzeba, to zmienić przychodnię.

Jeśli chodzi o kremy/ leki/ zmianę sposobu odzywiania- istotnym jest jak długo te środki były stosowane.
[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;6260797 6]Wyglada to na atopic eczema, poczytaj tutaj http://www.nhs.uk/Conditions/Eczema-...roduction.aspx i tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Atopow...nie_sk%C3%B3ry

Dziecko Twojej siostry ma typowy przyklad niemowlecego AZS. Moj syn tez to mial a w wieku okolo 15 miesiecy mial najgorszy wysyp na buzi, tulowiu, zgieciach rak i na karku. Po tygodniu smarowania zwyklymi emolientami gp przepisal masc z antybiotykiem, zadzialala od razu, po dwoch tygodniach nie bylo juz sladu, a mial tragiczne strupy na buzi. Potem dziecko mialo odstawione calkowicie jajka, krowie przetwory ( wczesniej nie pil tylko mleka krowiego) i dieta zaczela byc rozszerzana od nowa, potem testy z krwi na alergeny, testy na astme itp. Dzis ma 5 lat i azs prawie zaleczone, astma zelzala, katar sienny pojawia sie sporadycznie.

Siostra musi przede wszystkim zmienic lekarza i walczyc o diagnoze. Powodzenia [/QUOTE]

Dziekuje Ci bardzo
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 08:25   #64
eporzeczkowa
Przyczajenie
 
Avatar eporzeczkowa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 18
Dot.: Matki emigrantki w UK część VII

Drogie Panie, a jak to jest w literaturą dla pociech? Czytacie im po angielsku czy polsku? Powiem szczerze mam dylemat, coś tam planuje zamówić w Księgarni Rewolucja, żeby tak czy siak mieć parę książeczek po Polsku ale na dłuższą metę takie mieszanie języków tylko zamąci małemu w głowie. Jak Wy mieliście? W domu mówimy głównie po angielsku.
eporzeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 23:58   #65
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Matki emigrantki w UK część VII

Cytat:
Napisane przez eporzeczkowa Pokaż wiadomość
Drogie Panie, a jak to jest w literaturą dla pociech? Czytacie im po angielsku czy polsku? Powiem szczerze mam dylemat, coś tam planuje zamówić w Księgarni Rewolucja, żeby tak czy siak mieć parę książeczek po Polsku ale na dłuższą metę takie mieszanie języków tylko zamąci małemu w głowie. Jak Wy mieliście? W domu mówimy głównie po angielsku.
Rozumiem, że z tż porozumiewasz się po ang? Ale jak jesteś sama z dzieckiem, to rozmawiasz z nim po polsku? U mnie jest to o tyle prostsze, że w domu mówimy wyłącznie po polsku, nawet jeśli dziecko powie do mnie po angielsku, odpowiadam po polsku.
Maluszkowi tylko i wyłącznie czytałam po polsku. Zależy mi na poprawnym rodzimym języku moich dzieci. Angielskiego zdążą się jeszcze nauczyć perfekcyjnie, a dzieci w szkole łapią momentalnie. Poza tym skoro mojemu angielskiemu akcentowi daleko do ideału, to nie chcę być pierwszym wzorem dla dziecka. Odkąd syn poszedł do przedszkola to książeczki, które przynosi - "lektury" czytam mu po prostu po angielsku, a nasze dotychczasowe jak dotąd po polsku, jak leci Tak po prostu naturalnie to traktuję, żeby zarówno jeden jak i drugi język był dla niego żywym językiem.
Dzieci dwujęzyczne przecież będą początkowo mieszać języki tak czy tak. A chyba lepiej żeby obydwa te języki były jak najbogatsze.
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka

Edytowane przez kism
Czas edycji: 2016-08-19 o 00:02
kism jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 00:38   #66
silly78
tut tuut
 
Avatar silly78
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 688
GG do silly78
Dot.: Matki emigrantki w UK część VII

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Rozumiem, że z tż porozumiewasz się po ang? Ale jak jesteś sama z dzieckiem, to rozmawiasz z nim po polsku? U mnie jest to o tyle prostsze, że w domu mówimy wyłącznie po polsku, nawet jeśli dziecko powie do mnie po angielsku, odpowiadam po polsku.
Maluszkowi tylko i wyłącznie czytałam po polsku. Zależy mi na poprawnym rodzimym języku moich dzieci. Angielskiego zdążą się jeszcze nauczyć perfekcyjnie, a dzieci w szkole łapią momentalnie. Poza tym skoro mojemu angielskiemu akcentowi daleko do ideału, to nie chcę być pierwszym wzorem dla dziecka. Odkąd syn poszedł do przedszkola to książeczki, które przynosi - "lektury" czytam mu po prostu po angielsku, a nasze dotychczasowe jak dotąd po polsku, jak leci Tak po prostu naturalnie to traktuję, żeby zarówno jeden jak i drugi język był dla niego żywym językiem.
Dzieci dwujęzyczne przecież będą początkowo mieszać języki tak czy tak. A chyba lepiej żeby obydwa te języki były jak najbogatsze.

Wlasnie tak. Dwujezycznosc to nie kara dla dziecka.
U nas w domu po polsku, poza domem po angielsku - mlody w przedszkolu angielski zlapal blyskawicznie, niestety duzo lepiej niz w domu polski na razie fantastycznie miesza, w jednym zdaniu uzywa dwoch jezykow. Ale u trzylatka tak ponoc ma byc.
__________________
Panicz

Maluch
silly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-19 01:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.