Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-23, 11:28   #1591
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam Jestem tu nowa i już od jakiegoś czasu podczytuje to forum. Mam skórę dosyć suchą, na brodzę i nosie wręcz odstają mi skórki. Z biochemii stosuje hydrolat aloesowy i żel hialuronowy, ale mimo wszystko nie jest jeszcze idealnie. Chciałabym Was zapytać o opinie na temat kwasu PHA, czy pomaga na niewielkie blizny po trądziku, daje radę je wybielić? Czy lepszy jest BHA? Mam skórę wrażliwą, dlatego boję się kwasów AHA, a czytałam, że przy używaniu kwasów PHA nie jest konieczne używanie filtrów. I chciałam się zapytać czy są jakieś efekty po jego uzywaniu? Który lepszy?
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 11:56   #1592
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

a czy na celllulit tez coś tu kupie?
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 16:12   #1593
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam. Podzielę się wreszcie moim pierwszym zamówieniem na BU, które dostałam wczoraj. Otóż zamówiłam sobie:
1. Hydrolat oczarowy
2. Olejek z kocanki
3. Hydrolat z kocanki
4. Serum z wit. C
5. Tonik AHA/BHA 10%
6. Olejek myjący do twarzy pomarańczowy
7. Puder bambusowy z jedwabiem
8. Pudełeczko na puder kwadratowe
9. Żel hialuronowy

Olejek z kocanki. Pierwsze wrażenie: smród przeogromny jak stara, tania, zepsuta kiełbasa. ,,Zapach" ten towarzyszył mi przez cały dzień i szczerze mówiąc przeszkadzał. Ale wybaczam, bo tu działanie jest najważniejsze. Nałożyłam olejek na twarz po umyciu żelem babydream i ładnie się wchłonął do matu. OLEJEK wchłonął się w moją tłustą skórę - też w to nie wierze!! Na powierzchni zostawił delikatną warstwę, ale nie tłustą. Skóra była ukojona i taka mięciutka. W pierwszej chwili troszkę zaczerwieniły się policzki, ale po niedługim czasie zaczerwienienie zeszło. Przy nakładaniu podkładu nic się nie wałkowało. Po wieczornym demakijażu skóra miała taki jednolity koloryt (mam zawsze czerwone policzki od rozszerzonych naczynek) i wciąż była miękka i gładka nawet po umyciu żelem babydream. Stosowałam olejek dopiero jeden raz, a już ma u mnie plusa. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie.

Puder bambusowy z jedwabiem - pierwszy raz używałam białego pudru i podeszłam do niego bardzo sceptycznie. Zakupiłam zachęcona opiniami na forum. Po wymieszaniu przesypałam go do pudełeczka zakupionego na BU. Pudełeczko malutkie, niezbyt solidne, prawdę mówiąc nieco kiczowate i puder się z niego wysypuje, ale już opatentowałam tez sposób z wacikiem. Wracając do pudru: nakładałam go bardzo ostrożnie i po troszeczku bacznie obserwując efekty. I byłam w szoku. Puder nie bieli, nie podkreśla skórek i włosków na twarzy, ładnie stapia się ze skórą i matuje mnie na jakieś 4 godziny (wcześniejsze pudry na max. 2 godziny). Wcześniej używałam pudru ,,dostosowującego" się do koloru cery i po zastosowaniu pudru z BU wiem, że tamtemu daleko do naturalnego efektu. Puder bambusowy nie waży się na twarzy (szczególnie ważne przy tłustych cerach). Miałam go na sobie cały wczorajszy dzień i mam dzisiaj od rana, testowany w trudnych warunkach: mróz, wiatr, centralne ogrzewanie, zimno-gorąco na przemian, nawet stres na egzaminie wytrzymał. Jedyna wada pudru to taka, że zbryla mi się w tym pudełeczku i tworzą się takie malutkie grudki, nie wiem dlaczego i jak na to zaradzić - może ktoś wie ?

Żel hialuronowy. Użyłam go na razie raz mieszając z żelem babydream i myjąc tym twarz. Skóra po umyciu była wyraźnie mniej napięta, i nie wołała ,,pić!!!!". Więcej testów żelu w niedalekiej przyszłości, bo wiąże z nim spore nadzieje.

Póki co to tyle testów i opinii, bo weekendy mam niestety zajęte (sesja na uczelni). Więcej testów w tygodniu i zabawa w początkującego chemika też po niedzieli. Na bieżąco będę pisała o moich wrażeniach.
Jeszcze ogólne wrażenia: miły kontakt z obsługą sklepu, szybka realizacja, wszystko porządnie zapakowane i opisane - nie można się pomylić.

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Edit: zapomniałam dopisać bardzo istotną rzecz: mam cerę tłustą i miejscami przesuszoną, wrażliwą i naczynkową na policzkach, przebarwienia i niewielkie blizny po trądziku, tendencje do zapychania i tworzenia się zaskórników
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 16:58   #1594
krycha?
Raczkowanie
 
Avatar krycha?
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
PHa zapchal? jak to mozliwe?
widocznie jakiś składnik mnie zapychał, niekoniecznie sam kwas, dlatego obecnie stosuje go tylko pod oczy. Jak go wykończę, to ocenię.
__________________
szczęście jest jak Tour de France - długo się czeka, a potem chwila i po wszystkim
krycha? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 22:01   #1595
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez krycha? Pokaż wiadomość
widocznie jakiś składnik mnie zapychał, niekoniecznie sam kwas, dlatego obecnie stosuje go tylko pod oczy. Jak go wykończę, to ocenię.
w takim razie moze dobrym rozwiazaniem jest wlasnorecznie ukreony tonik - z hydrolatu i kwasu? to tylko dwa skladniki, ktore nie maja szansy zapchac

gorzka prawdo - ciesze sie, ze jestes zadowolona - jestem ciekawa, jak zareagujesz na kwasy

syylwuska - PHA - podawalam wyzej linki dotyczace kwasow - http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=989

jest ciekawy watek na temat blizn potradzikowych i sposobu walki z nimi- zajrzyj - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=165634

zebrane watki o kwasach
- https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094

ocena pielegnacji poczatkujacych (kwasy, filtry, biochemia) - http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-01-23 o 22:05
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 23:24   #1596
krycha?
Raczkowanie
 
Avatar krycha?
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
w takim razie moze dobrym rozwiazaniem jest wlasnorecznie ukreony tonik - z hydrolatu i kwasu? to tylko dwa skladniki, ktore nie maja szansy zapchac
Obecnie zamówiłam tonik BHA 2%, ale jak się skończy pewnie skorzystam z Twojego pomysłu
__________________
szczęście jest jak Tour de France - długo się czeka, a potem chwila i po wszystkim
krycha? jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 11:18   #1597
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny jak poradzić sobie z łuszczeniem po toniku AHA/BHA 10%?
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 12:47   #1598
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
gorzka prawdo - ciesze sie, ze jestes zadowolona - jestem ciekawa, jak zareagujesz na kwasy
Toniku AHA/BHA nie będę używała. Doszłam do wniosku, że nie będę ryzykowała. Przebarwień i blizn można pozbyć się w inny sposób (póki co go szukam) nie narażając niepotrzebnie wrażliwej naczynkowej cery. Bo z trwałym rumieiem i siatką popękanych naczynek nie chciałabym się później zmagać.

Dziękuje dziewczyny jeszcze raz za zwrócenie uwagi. Przed następnymi zakupami poczytam więcej.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 14:18   #1599
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak poradzić sobie z łuszczeniem po toniku AHA/BHA 10%?
o nawilzaniu -
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074

i jesli nie zapychaja Cie kremy tlusciochy, ktore sa pomocne - stosuj je na noc.

możesz delikatnie wmasować w skore olejek -i zrolowac to, co sie luszczy i pamietaj - nie wolno obrywac suchych skorek
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 14:28   #1600
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
o nawilzaniu -
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074

i jesli nie zapychaja Cie kremy tlusciochy, ktore sa pomocne - stosuj je na noc.

możesz delikatnie wmasować w skore olejek -i zrolowac to, co sie luszczy i pamietaj - nie wolno obrywac suchych skorek
Dziękuję!
Już zasubskrybowałam ten wątek i będe czytac

Tłuśiochy mnie niestety zapychają,
ale muszę zamówić jakiś olejek z BU bo teraz wzięlam tylko hydrolat.
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 16:49   #1601
Ulina2000
Raczkowanie
 
Avatar Ulina2000
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Zachęcona Waszymi opiniami kupiłam ostatnia na BU puder bambusowy z jedwabiem. Nie wiem co jest grane ale nie jestem w stanie go nałożyć.
Nie dość, że jak go dotknę rękami to mam momentalnie suche, to jeszcze przy nakładaniu wszystko wokól jest zapudrowane oprócz mojej Twarzy .. Ponadto ten wirujący pył powoduje, że kicham i ksztuszę się. A na koniec jak już uda mi się cokolwiek nałożyc to eksponuje to tylko suche skórki i bieli.
Czy ja mam inny produkt niż Wy??? Bo uwierzyć nie mogę w te pozytywne recenzje..
Prosze poradźcie jakie macie sprytne sposoby na nakładanie tego specyfiku....
Ulina2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 17:28   #1602
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Ulina2000 Pokaż wiadomość
Zachęcona Waszymi opiniami kupiłam ostatnia na BU puder bambusowy z jedwabiem. Nie wiem co jest grane ale nie jestem w stanie go nałożyć.
Nie dość, że jak go dotknę rękami to mam momentalnie suche, to jeszcze przy nakładaniu wszystko wokól jest zapudrowane oprócz mojej Twarzy .. Ponadto ten wirujący pył powoduje, że kicham i ksztuszę się. A na koniec jak już uda mi się cokolwiek nałożyc to eksponuje to tylko suche skórki i bieli.
Czy ja mam inny produkt niż Wy??? Bo uwierzyć nie mogę w te pozytywne recenzje..
Prosze poradźcie jakie macie sprytne sposoby na nakładanie tego specyfiku....
Mi też ten puder bardzo wysusza skórę, podkreśla suche skórki, ale dopiero przy drugim czy trzecim opakowaniu, wcześniej było wszystko ok.

Co do pylenia, to trzeba się jakoś do tego przyzwyczaić, starać się nie wdychać tego pyłu.

Najlepsza metoda nakładania to wg mnie: nabrać trochę na pędzel i pac-pac na twarz, nadmiar rozetrzeć
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 18:09   #1603
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Ulina2000 Pokaż wiadomość
Zachęcona Waszymi opiniami kupiłam ostatnia na BU puder bambusowy z jedwabiem. Nie wiem co jest grane ale nie jestem w stanie go nałożyć.
Nie dość, że jak go dotknę rękami to mam momentalnie suche, to jeszcze przy nakładaniu wszystko wokól jest zapudrowane oprócz mojej Twarzy .. Ponadto ten wirujący pył powoduje, że kicham i ksztuszę się. A na koniec jak już uda mi się cokolwiek nałożyc to eksponuje to tylko suche skórki i bieli.
Czy ja mam inny produkt niż Wy??? Bo uwierzyć nie mogę w te pozytywne recenzje..
Prosze poradźcie jakie macie sprytne sposoby na nakładanie tego specyfiku....
nabierac troszeczkę, strzepnąc nadmiar z pędzla i na buzię stempelkując, nie rozcierając
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 18:34   #1604
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Silwena - ja zastosowałabym wersję minimalistyczna - odstawiłabym cięższe kalibry - i zastosowała program kojący skórę
no właśnie o to chodzi, że obecnie uzywałam tylko tego toniku różano-mlecznego, co drugi dzień

nawilżenia nie potrzebuję, nie mam skóry ściagnietej po umyciu, suchych skórek, jakiegokolwiek dyskomfortu, nie mam co koić, wszystko jest ok pod tym względem
a to wszystko co mi się działo na twarzy to był wysyp, trudno mi było się do tego ustosunkować, uwierzyć w to, ponieważ stosowałam przez pół roku retinoidy zewnetrznie, myślałam, że kwas jest lżejszy i w ogóle nic na mojej skórze nie ruszy, ale okazał sie lepszym doczyszczaczem od izotretinoiny zewn.

same superlatywy! tonik jest genialny
aż szkoda, że muszę go odstawić ze względu na obecną kuracje od dermy

mnie tonik nie "rumienił", uzywałam od 5ego stycznia i nic oprocz czyszczenia porów się nie działo z buźką
a np tonik zrobiony z zagęszczonego wyciagu z aloesu, podraznił mnie i zrobił mi rumień po niecałym tygodniu stosowania

ale każdemu co innego może zaszkodzić

pozdrawiam i dzięki za odpis
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 20:26   #1605
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Chciałabym sobie zrobić tonik z kwasami... Ale jak wiadomo, na wiosnę warto je sobie odpuścić. Wysokich filtrów zaczęłam używać od stycznia, mimo że nie używam kwasów.

No, ale chciałabym zamówić sobie kwas PHA. Czy byłaby możliwość, żeby używać go tak mniej więcej do czerwca? Oczywiście, na wakacje przestać, a pod koniec sierpnia wziąć się za większy, 10% kaliber AHA/BHA? Bo przypuszczam, że z moim tempem wybierania się do banku, zamówienie na BU złożę jakoś w połowie lutego
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 20:34   #1606
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Chciałabym sobie zrobić tonik z kwasami... Ale jak wiadomo, na wiosnę warto je sobie odpuścić. Wysokich filtrów zaczęłam używać od stycznia, mimo że nie używam kwasów.

No, ale chciałabym zamówić sobie kwas PHA. Czy byłaby możliwość, żeby używać go tak mniej więcej do czerwca? Oczywiście, na wakacje przestać, a pod koniec sierpnia wziąć się za większy, 10% kaliber AHA/BHA? Bo przypuszczam, że z moim tempem wybierania się do banku, zamówienie na BU złożę jakoś w połowie lutego
ja bym się za ten cięższy wzięła trochę później, jak już będzie bardzo mało słonecznych dni, żeby zminimalizować ryzyko przebarwień, w końcu można czasem filtra zapomnieć albo go zetrzeć itp.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 20:36   #1607
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

przy kwasie PHA nie trzeba stosowac filtrów
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 21:05   #1608
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
przy kwasie PHA nie trzeba stosowac filtrów
Wolę minimalizować ryzyko Tym bardziej, że dzisiaj nie nałożyłam filtra, słońce trochę przygrzało, a ja w panikę wpadłam To co dopiero, jak zacznę używać kwasów?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-25, 21:33   #1609
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Wolę minimalizować ryzyko Tym bardziej, że dzisiaj nie nałożyłam filtra, słońce trochę przygrzało, a ja w panikę wpadłam To co dopiero, jak zacznę używać kwasów?
przy PHA nie musisz się filtrować w ogóle, ani przed, ani w trakcie, ani po. chyba że tak lubisz mieć filtr na twarzy, ale ciężko mi w to uwierzyć

natomiast przy innych kwasach w trakcie i po skończeniu kuracji
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 14:23   #1610
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czy czysty żel hialuronowy 1% ze sklepu zrób sobie krem to to samo co Czysty żel hialuronowy 1% ze sklepu Biochemia Urody?
My Life jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 14:26   #1611
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Czy czysty żel hialuronowy 1% ze sklepu zrób sobie krem to to samo co Czysty żel hialuronowy 1% ze sklepu Biochemia Urody?
Tak, różnią się tylko zastosowanym konserwantem.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 15:08   #1612
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
przy PHA nie musisz się filtrować w ogóle, ani przed, ani w trakcie, ani po. chyba że tak lubisz mieć filtr na twarzy, ale ciężko mi w to uwierzyć
lubi nie lubi - dobrze ze sie filtruje, z kwasami czy bez nasza skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych i warto sie przed nimi chronic
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 15:33   #1613
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
lubi nie lubi - dobrze ze sie filtruje, z kwasami czy bez nasza skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych i warto sie przed nimi chronic
niestety znam przypadki, kiedy filtry - bez wzgledu na firme i sklad- nie sa tolerowane - wtedy trzeba zwrocic sie w strone naturalnych "ochroniarzy" przed UV

artykul mgr Barbary Kwiatkowskiej "Filtry naturalne"
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=973

strona jaworek.net -Naturalne filtry UV
http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_filtry.php

Substancje pochodzenia naturalnego, jako filtry UV
http://www.innovia.pl/natural_organi...y_uv_cz__i.htm

http://www.innovia.pl/natural_organi..._uv_cz__ii.htm
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 15:35   #1614
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
lubi nie lubi - dobrze ze sie filtruje, z kwasami czy bez nasza skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych i warto sie przed nimi chronic
ja tam uważam, że bez przesady- latem lub zimą w górach owszem, ale codziennie i obsesyjnie odmierzając porcję najwyższych dostępnych filtrów to przegięcie i nie wiem czy takie zdrowe
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 15:45   #1615
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
ja tam uważam, że bez przesady- latem lub zimą w górach owszem, ale codziennie i obsesyjnie odmierzając porcję najwyższych dostępnych filtrów to przegięcie i nie wiem czy takie zdrowe
Nie odmierzam, daję tyle, ile mi się wchłonie, nie przesadzam A lubię mieć świadomość, ze jestem chroniona Tym bardziej, że wystarczy mi nałożyć sobie trochę pudru i nie świecę się przez cały dzień
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 15:47   #1616
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
lubi nie lubi - dobrze ze sie filtruje, z kwasami czy bez nasza skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych i warto sie przed nimi chronic
Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
ja tam uważam, że bez przesady- latem lub zimą w górach owszem, ale codziennie i obsesyjnie odmierzając porcję najwyższych dostępnych filtrów to przegięcie i nie wiem czy takie zdrowe
Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Nie odmierzam, daję tyle, ile mi się wchłonie, nie przesadzam A lubię mieć świadomość, ze jestem chroniona Tym bardziej, że wystarczy mi nałożyć sobie trochę pudru i nie świecę się przez cały dzień
Ciiiiii... Tylko bez utarczek filtrowych


Edytowane przez asa___
Czas edycji: 2010-01-26 o 15:48
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 15:52   #1617
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Nie odmierzam, daję tyle, ile mi się wchłonie, nie przesadzam A lubię mieć świadomość, ze jestem chroniona Tym bardziej, że wystarczy mi nałożyć sobie trochę pudru i nie świecę się przez cały dzień
to akurat się nie męczysz, więc żadna różnica dla Ciebie, bo ja nie cierpię filtrów i się błyszczę mimo pudru bambusowego i minerałów. no ale jak kwasów używam to sumiennie się filtruję, a jak nie to różnie, ale tez się nie wystawiam na słońce.

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Ciiiiii... Tylko bez utarczek filtrowych

brze, koniec z mojej strony, z resztą to temat kontrowersyjny do wiecznego wałkowania
osobiście nie jestem wielką fanką filtrów przez cały rok ,ale tak samo i opalania.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 18:07   #1618
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny poratujcie. Chciałam sobie ukręcić żel hialuronowy, bo znalazłam jeszcze fiolkę z BU z nim (Kwas hialuronowy HMW - proszek - 1g) i nie mogę znaleźc przepisu jak go zrobić. Na stronie BU brak, a na wątku coś nie mogę znaleźć i siedzę i nie wiem jak go ukręcić.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 18:28   #1619
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poratujcie. Chciałam sobie ukręcić żel hialuronowy, bo znalazłam jeszcze fiolkę z BU z nim (Kwas hialuronowy HMW - proszek - 1g) i nie mogę znaleźc przepisu jak go zrobić. Na stronie BU brak, a na wątku coś nie mogę znaleźć i siedzę i nie wiem jak go ukręcić.
Cytat z Mazideł:
Cytat:
1 gram proszku rozpuszczonego w destylowanej wodzie lub hydrolacie (o temperaturze pokojowej) daje 100 ml 1 % kwasu hialuronowego w postaci żelu.
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 18:46   #1620
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo , nie zajrzałam na Mazidła
Czyli na ten 1g proszku bierzemy 100 ml wody destylowanej. A ile kropli konserwantu trzeba dodać ? Bo chciałabym wersję z konserwantem ?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:57.