Czym najlepiej depilować nogi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-09, 16:41   #1
nokia0424
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 5
GG do nokia0424
Unhappy

Czym najlepiej depilować nogi?


Witajcie Wizażanki

Wiem, że jest już wątek dotyczący depilacji ale jest tam dział podzielony na depilatorem, woskiem itp. A ja jak w tytule
szukam najlepszego sposobu depilacji. Chcę podkreślić, że mam 14 lat i chcę zacząć depilować nogi. Byłam z tym problemem u dermatologa lecz on powiedział, żeby nogi (włosy) smarować wodą utlenioną, która ma niby rozjaśnić włoski ale mi to nie pomagało może dlatego, że woda była mało procentowa lub mam takie kapryśne włoski (są czarne i dość grube)Ale powracając do tematu tego wątku - Czym najlepiej depilować nogi??

Woskiem - kupiłam Joanne Sensual robiłam według instrukcji jednak włosków mi nie wyrwało, a został wosk i czerwone nogi. Może wy macie jakieś domowe sposoby, żeby był on dobry tzn. lepiej wyrywał włoski. Bardzo o to proszę

Chemia - chodzi mi o takie płyny, którymi smarujemy nogi i po 6 minutach zmywamy i takie co taka szpatułką się zbiera.Czy one są dobre i na jak długi czas nie trzeba robić tego ponownie?


Depilator, kosmetyczka i maszynka - ODPADAJĄ bo na kosmetyczkę szkoda mi pienięd
zy, depilator strasznie boli, a maszynka pogorszy sytuację....

Bardzo proszę o pomoc, gdyż nadchodzi lato, a żadna z Nas nie chciała by pokazać owłosionych nóg.
nokia0424 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 16:49   #2
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Mimo wszystko polecam kosmetyczkę, gdyż zrobi ona depilację gorącym woskiem, a nie plastrami na zimno. Przerobiłam wiele marek oferujących plastry i jeśli już się przy nich upierasz polecam Isanę (Rossmann). Poza tym ponoć skuteczniejsza i mniej bolesna jest depilacja pastą cukrową. Do kupienia na allegro lub zrobienia w domu. Ja swoją zjadłem, gdyż nie miałem czym jej zrywać Jeśli chodzi o kremy - rozpuszczają włos, ale nie docierają do cebulek, więc włosy będą odrastały tak szybko jak po maszynce - do tego są niewydajne. Nie polecam.

Edytowane przez Alejandro
Czas edycji: 2013-07-06 o 00:52
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 12:10   #3
Shadii
Wtajemniczenie
 
Avatar Shadii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 578
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Cytat:
Napisane przez nokia0424 Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki

Wiem, że jest już wątek dotyczący depilacji ale jest tam dział podzielony na depilatorem, woskiem itp. A ja jak w tytule
szukam najlepszego sposobu depilacji. Chcę podkreślić, że mam 14 lat i chcę zacząć depilować nogi. Byłam z tym problemem u dermatologa lecz on powiedział, żeby nogi (włosy) smarować wodą utlenioną, która ma niby rozjaśnić włoski ale mi to nie pomagało może dlatego, że woda była mało procentowa lub mam takie kapryśne włoski (są czarne i dość grube)Ale powracając do tematu tego wątku - Czym najlepiej depilować nogi??

Woskiem - kupiłam Joanne Sensual robiłam według instrukcji jednak
włosków mi nie wyrwało, a został wosk i czerwone nogi. Może wy macie jakieś domowe sposoby, żeby był on dobry tzn. lepiej wyrywał włoski. Bardzo o to proszę

Chemia - chodzi mi o takie płyny, którymi smarujemy nogi i po 6 minutach zmywamy i takie co taka szpatułką się zbiera.Czy one są dobre i na jak długi czas nie trzeba robić tego ponownie?


Depilator, kosmetyczka i maszynka - ODPADAJĄ bo na kosmetyczkę szkoda mi pienięd
zy, depilator strasznie boli, a maszynka pogorszy sytuację....

Bardzo proszę o pomoc, gdyż nadchodzi lato, a żadna z Nas nie chciała by pokazać owłosionych nóg.
Z wosków polecam klasycznie Veet, ale wg mnie to nie jest zbyt precyzyjny sposób depilacji, zostawia trochę włosków. Krem jest mało skuteczny, tak jak napisała Alejandro - podobny do maszynki, na dodatek np. moich włosków nie rozpuszcza, nie wiem czemu, w ogóle ich nie rusza Od niedawna mam depilator Braun Xpressive Wet&Dry - można depilować nogi pod prysznicem i to naprawdę mniej boli, więc polecam.
Każdy chyba musi znaleźć swój sposób na depilację, chyba najlepiej w tym celu wypróbować wszystko
__________________
!



Shadii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 21:39   #4
malgosienka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

ja osobiscie nie poleca depilatora, po takiej depilacji wrastaja mi wloski, zreszta w ogole mam chyba zbyt wrazliwa skore, bo nawet po goleniu tak sie czasem zdarza mimo dokladnego umycia golonego miejsca oraz zastosowania kremu
malgosienka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 14:01   #5
Znudzona_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Cytat:
Napisane przez nokia0424 Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki

Wiem, że jest już wątek dotyczący depilacji ale jest tam dział podzielony na depilatorem, woskiem itp. A ja jak w tytule
szukam najlepszego sposobu depilacji. Chcę podkreślić, że mam 14 lat i chcę zacząć depilować nogi. Byłam z tym problemem u dermatologa lecz on powiedział, żeby nogi (włosy) smarować wodą utlenioną, która ma niby rozjaśnić włoski ale mi to nie pomagało może dlatego, że woda była mało procentowa lub mam takie kapryśne włoski (są czarne i dość grube)Ale powracając do tematu tego wątku - Czym najlepiej depilować nogi??

Woskiem - kupiłam Joanne Sensual robiłam według instrukcji jednak włosków mi nie wyrwało, a został wosk i czerwone nogi. Może wy macie jakieś domowe sposoby, żeby był on dobry tzn. lepiej wyrywał włoski. Bardzo o to proszę

Chemia - chodzi mi o takie płyny, którymi smarujemy nogi i po 6 minutach zmywamy i takie co taka szpatułką się zbiera.Czy one są dobre i na jak długi czas nie trzeba robić tego ponownie?


Depilator, kosmetyczka i maszynka - ODPADAJĄ bo na kosmetyczkę szkoda mi pienięd
zy, depilator strasznie boli, a maszynka pogorszy sytuację....

Bardzo proszę o pomoc, gdyż nadchodzi lato, a żadna z Nas nie chciała by pokazać owłosionych nóg.
Depiluję nogi już ponad 5 lat i stosuje do tego depilator, to boli tylko na początku, poza tym można zmniejszyć ból okładając przed depilacją nogi lodem. Potem wyrywanie włosków jest już bezbolesne, a efekt długotrwały...
Znudzona_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 14:54   #6
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Też przychylam się do opinii, że depilator jest najlepszym i co gra też niemałą rolę, najtańszym sposobem depilacji. Do bólu naprawdę można przywyknąć, a efekty są długotrwałe Jeśli zaś chodzi o wrastanie, to złuszczanie powinno załatwić sprawę.
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:02   #7
bolly93
Raczkowanie
 
Avatar bolly93
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 361
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

oglądałam produkty do depilacji na allegro i zauważyłam "Smooth away".
Ktoś może tego używał albo wie coś więcej na ten temat. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że takim czyś da się depilować nogi.
bolly93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 12:41   #8
Asiek2001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Cytat:
Napisane przez kadoza Pokaż wiadomość
Też przychylam się do opinii, że depilator jest najlepszym i co gra też niemałą rolę, najtańszym sposobem depilacji. Do bólu naprawdę można przywyknąć, a efekty są długotrwałe Jeśli zaś chodzi o wrastanie, to złuszczanie powinno załatwić sprawę.
Mam zupełnie podobne doświadczenia, po pewnym czasie skóra się przyzwyczaja i depilacja nie boli tak strasznie, a takiego efektu nie osiągniesz żadnymi innymi domowymi sposobami. Lepsza od depilatora (i sporo droższa) jest tylko wizyta u kosmetyczki
Asiek2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 15:07   #9
Shadii
Wtajemniczenie
 
Avatar Shadii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 578
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Cytat:
Napisane przez bolly93 Pokaż wiadomość
oglądałam produkty do depilacji na allegro i zauważyłam "Smooth away".
Ktoś może tego używał albo wie coś więcej na ten temat. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że takim czyś da się depilować nogi.
Ja używałam. I wiem coś na ten temat z tego względu
Ściera, skóra jest gładka. Ale nie mogą to być małe powierzchnie, bo nie ma możliwości masowania danego miejsca - np. pachy, do pach się nie nadaje. Efekt taki jak po maszynce, włoski odrastają bardzo szybko.
__________________
!



Shadii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 16:26   #10
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Ja kupilam maszynke do podgrzewania wosku i depiluje woskiem. Efekt utrzymuje sie bardzo dlugo..
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 21:16   #11
miyu9
Raczkowanie
 
Avatar miyu9
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 71
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Ja mam odwieczny problem z depilacją- mam grube czarne włoski i próbowałam już wielu rzeczy :

  • maszynka- rano golisz a wieczorem kaktus
  • krem veet (niby 3-4 tygodnie) buahahah- po 5 dniach DUŻY KAKTUS (dzięki Bogu na wyjeździe miałam koło ratunkowe w postaci depilatora)
  • wosk w plastrach (tanita, veet, dax perfecta, joanna)- wyrwał, ułamał połowę włosów a druga połowę zostawił sklejoną
  • depilator (w moim przypadku Rowenta) w sumie niezły ale po roku jakby stracił na precyzji, zamiast wyrywac czasem ułamuje włoski i nogi nie są gładkie. Planuje zakup lepszej marki, bo może nieprecyzyjnośc wynika z ceny . Aha no i ogromnym minusem jets czasochłonnośc tej metody (przynajmniej dla mnie).
Dla mnie nie ważne jest czy coś boli czy nie-ważny jest efekt wychodzę z założenia, że aby byc piękną czasem trzeba cierpiec. Ale zbyt wrażliwym dziewczynom odradzam depilator no i wosk.
Mam zamiar wypróbowac golenie domową masa cukrową, a jak to nie da efektu to będę musiała się wybrac do kosmetyczki (chodź to może troszkę kosztowac). Wiem tylko jedno- na metody typu lasery itd mnie nie stac na pewno ehh
__________________
Z kobietami zmiennymi łatwiej jest wytrzymać niż z nudnymi. Czasami, co prawda, się je morduje, ale rzadko porzuca. [G.B. Shaw]

Edytowane przez miyu9
Czas edycji: 2010-05-14 o 21:21
miyu9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-16, 11:38   #12
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

depilator - katastrofa!! boli i włoski wrastają, skóra nóg wygląda brzydko, robią sie krostki.
maszynka- na drugi dzień jesteś kolczasta
kremy do depilacji- nie rozpuszczają wszystkiego a nawet jak rozpuszczą to podrażnienie skóry u wrażliwców murowane! efekt krótkotrwały.
plastry- nieprecyzyjne, kłopotliwe w użyciu;(

kosmetyczka - nie opłaca się, za drogo

metoda ratunkowa- pęseta! czasami korzystam gdy pojawi sie pojedynczy intruz (w końcu włosy rosną każdy w innym tempie xd)


reasumując: każda metoda ma wady i większość kobiet wybiera mniejsze zło, po uprzednich testach oczywiscie


P.S : polecicie jakiś dobry krem opóźniający odrastanie ??
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 12:27   #13
bolly93
Raczkowanie
 
Avatar bolly93
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 361
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Ja kupiłam niedawno balsam z Oriflame. Ma całkiem fajny zapach no i był w przecenie. Ale czy działa? No troche trudno powiedzieć ale wydaje mi się, że rzeczywiście trochę wolniej odrasatają i nie są takie kłujące Ale trzeba go użwać codziennie ( ja używałam nawet dwa razy dziennie).
bolly93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 15:10   #14
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

ja miałam takie same kłopoty, jak piszecie, z woskiem, pastą cukrową (w ogóle, z pastą to kłopot zaczynał się w momencie jej przygotowywania i w końcu kupiłam na allegro gotową..), depilatorem...

zrobiłam na nogi 3 zabiegi depilacji laserowej, aby przerzedzić włoski - i dopiero teraz sprawdza się u mnie wosk na zimno (do depilatora i pasty nie zamierzam wracać) - ale tylko Veet inne urywają włoski zamiast je wyrywać

nie mam problemów z hormonami etc, po prostu taka moja "uroda" że mam z natury dużo mocnych włosków na nogach.. teraz po tym przerzedzeniu sporo mniej, ale jeszcze są (takie jasniejsze, na które laser nie działa)
może część z Was uskarżająca się na kłopoty z depilacją (nie goleniem) nóg niestety ma podobnie heh
__________________
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 20:05   #15
asiulek25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
Dot.: Czym najlepiej depilować nogi?

Wiele jest rodzajów pozbywania się zbędnego owłosienia, jednakże jedną z najlepszych jest usuwanie zbędnych włosków poprzez zastosowanie plastrów depilujących. Jest to forma dosyć prosta, (instrukcja opisująca krok po kroku usuwanie zbędnego owłosienia dołączona jest do opakowania), choć bolesna (zrywanie plastrów pod włos nie należy do najprzyjemniejszych doznań), jednakże warto z niej skorzystać, ponieważ daje stuprocentową satysfakcję oraz pozwala nam cieszyć się gładkim ciałem przez około trzech tygodni. Depilację taką każdy może sam przeprowadzić w domu, nie wymaga ona ani specjalnego pomieszczenia, ani przyrządów; nie jest czasochłonna (przylepienie i zerwanie plastra twa niespełna minutę) ani też kosztowna (cena waha się od kilku do kilkunastu złotych). Metoda, o której mowa ma również kilka minusów, na przykład oprócz wspomnianej bolesności może być przyczyną wrastania włosków (niektóre z włosków są tak słabe, iż nie są w stanie przebić się przez skórę) oraz możne powodować podrażnienia i uczulenia, dlatego nie jest przeznaczona dla wszystkich.
asiulek25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.