Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-13, 22:55   #4621
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Elastynę jedynie do olejku dodawałam aby zabezpieczać końcówki.
Wydaje mi się, że do kremu dodawać też można, kroplę nie więcej i zobacz jak to działa na Twoją buźkę.
Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
ja używałam do włosów, 3-5 kropel do maski i pod czepek na 30 minut.
do buzi nic nie stosowałam, ale raczej też można poszukaj na blogach, gdzieś widziałam sera
Dzięki

Dzisiaj dodałam elastynę do mgiełki... Jak ona cuchnie, ale za to włosy są mega miękkie i gładkie.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 13:30   #4622
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ma może któraś z Was porównanie masła shea z zsk i BU? Bo właśnie zastanawiam się skąd zamówić
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 11:41   #4623
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Na prawdę nikt nie jest w stanie mi nic powiedzieć? Pisałam już do ZSK, ale tam nigdy mi nie odpowiadają na wiadomości...
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 12:01   #4624
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Ukręciłam sobie wczoraj krem LHA i mam pytanko.
1. Wyszła mi emulsja, a nie krem, pewnie dlatego, że dużo pęcherzyków powietrza się tam dostało. Myślę, że to nie zmienia w żaden sposób właściwości produktu?
2. Te emulsje w słoiczkach włożyłam do lodówki i wyciągnęłam jeden wieczorem - kremowy Nie chowałam spowrotem na noc, uradowana (zakonserwowałam feogiem) i dzisiaj znowu emulsja. Emulsja to nie problem. Problem, że jest w tej masie dużo takich małych jakby grudeczek, nie było ich po wyjęciu z lodówki Odłożyłam spowrotem dzisiaj rano. Czy ten krem już jest do wyrzucenia? Co to się mogło tam wytracić, i czy mogę normalnie tego używać?
Nie mam pojęcia - dlatego jeszcze nigdy nie robiłam swojego własnego kremu.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:18   #4625
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witajcie
Powiedzcie mi jak to jest z tymi ekstraktami? Rozrabiam je w wodzie w proporcji 1:1? Czyli np.2 łyżeczki ekstraktu i 2 łyżeczki wody?
Właśnie jestem w trakcie zamówienia jakie polecacie rzeczy takie uniwersalne z zsk?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:23   #4626
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Witajcie
Powiedzcie mi jak to jest z tymi ekstraktami? Rozrabiam je w wodzie w proporcji 1:1? Czyli np.2 łyżeczki ekstraktu i 2 łyżeczki wody?
Właśnie jestem w trakcie zamówienia jakie polecacie rzeczy takie uniwersalne z zsk?
Dla mnie uniwersalny jest zawsze kwas hialuronowy (żel właściwie), aloes, jakiś hydrolat i olejek z drzewka herbacianego. Tych produktów schodzi mi zawsze najwięcej, ale często dorzucam też jakiś olej. Dużo (z tego co czytałam) osób koniecznie musi mieć u siebie także mocznik, jako dobry nawilżacz.

Ja raczej korzystam z takich sklepów do robienia kosmetyków typu maseczki i sera, więc jak kiedyś zakupiłam liposomy i jakieś ekstrakty to do tej pory je mam
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:28   #4627
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Witajcie
Powiedzcie mi jak to jest z tymi ekstraktami? Rozrabiam je w wodzie w proporcji 1:1? Czyli np.2 łyżeczki ekstraktu i 2 łyżeczki wody?
Właśnie jestem w trakcie zamówienia jakie polecacie rzeczy takie uniwersalne z zsk?
To zależy, na stronkach musi pisać ich zalecane stężenie. Proporcja 1:1? Ja daje z 1-5% Uniwersalne? Aloes zatężony x10 i kwas hialuronowy.
---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Moglabym dołożyć hydrolaty(chociaż akurat polecam te z mazideł, moim zdaniem są lepszej jakości), olejki, spiruline, czy mocznik, glinkę biała, ale każdy ma inne potrzeby, wiec wypisałam dwa
A z tym aloesem to ostrożnie - najbardziej uniwersalny, ale rozszerza naczynia krwionośne
Sorki za edit, ale myślałam, ze pisze na innym wątku

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-05-19 o 13:29
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 13:28   #4628
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
To zależy, na stronkach musi pisać ich zalecane stężenie. Proporcja 1:1? Ja daje z 1-5%
Dokładnie. ZSK o ile się nie mylę mają do każdego produktu napisane zalecane stężenie, zwykle zależy od rodzaju kosmetyku. Np. ekstrakt z soku granatu można w maseczkach stosować do 50%, natomiast z owoców malin już tylko 5% (no, chyba że + spirytus). Tak więc czytać, czytać przede wszystkim
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:30   #4629
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Dokładnie. ZSK o ile się nie mylę mają do każdego produktu napisane zalecane stężenie, zwykle zależy od rodzaju kosmetyku. Np. ekstrakt z soku granatu można w maseczkach stosować do 50%, natomiast z owoców malin już tylko 5% (no, chyba że + spirytus). Tak więc czytać, czytać przede wszystkim
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:38   #4630
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Dokładnie. ZSK o ile się nie mylę mają do każdego produktu napisane zalecane stężenie, zwykle zależy od rodzaju kosmetyku. Np. ekstrakt z soku granatu można w maseczkach stosować do 50%, natomiast z owoców malin już tylko 5% (no, chyba że + spirytus). Tak więc czytać, czytać przede wszystkim
Właśnie chodzi mi o ten z pestek granatu. Czyli np.2 łyżeczki ekstraktu z 2 łęczkami wody mogłyby być?
Miała któraś z Was olej macadamia albo avocado? Bo zastanawiam się który będzie lepszy do wzbogacania masek do włosów

Edytowane przez lioele
Czas edycji: 2013-05-19 o 13:39
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 13:40   #4631
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi mi o ten z pestek granatu. Czyli np.2 łyżeczki mogłyby być?
Miała któraś z Was olej macadamia albo avocado? Bo zastanawiam się który będzie lepszy do wzbogacania masek do włosów
Ja mam makadamia, na twarzy mnie zapchał, wiec używam na włosy i ręce Szalu nie ma, ale coś tam robi Porównania z avocado niestety nie mam.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-19, 13:41   #4632
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Właśnie chodzi mi o ten z pestek granatu. Czyli np.2 łyżeczki mogłyby być?
Miała któraś z Was olej macadamia albo avocado? Bo zastanawiam się który będzie lepszy do wzbogacania masek do włosów
Jakiś z avocado miałam, chyba z gratisu. Ba, ciągle go mam, ale raczej rzadko używam. Ostatnio drastycznie zmieniłam pielęgnację i powolutku szukam tego, co mi najbardziej odpowiada. Póki co nie mam potrzeby do zmian, bo jest świetnie :P Nie mam pojęcia ile takiej maski do włosów powinno być, a więc jak wyglądają proporcje

Ale jest cała masa blogów i wątków chyba na wizażu, włosomaniaków, na pewno Ci tam pomogą
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 17:11   #4633
sandra11115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 17
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie odnosnie kwasu chcialabym zakupic kwas glikolowy czy ktos sie orientuje czy kwas w zsk jest w czystej postaci czy to jest ekstrakt z trzciny cukrowej.Kupilam w tamtym roku kwas glikolowy na mazidlam pozniej skapnełam sie ze to nie jest "kwas" tylko jakis ekstrakt.Interesuje mnie czysty kwas.Z gory dziekuje za odpowiedz
sandra11115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 21:49   #4634
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę

Cytat:
Napisane przez sandra11115 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnosnie kwasu chcialabym zakupic kwas glikolowy czy ktos sie orientuje czy kwas w zsk jest w czystej postaci czy to jest ekstrakt z trzciny cukrowej.Kupilam w tamtym roku kwas glikolowy na mazidlam pozniej skapnełam sie ze to nie jest "kwas" tylko jakis ekstrakt.Interesuje mnie czysty kwas.Z gory dziekuje za odpowiedz
Jest w czystej postaci, nie jest to żaden ekstrakt(jak w przypadku mazidel)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 09:43   #4635
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez colacoca Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Ukręciłam sobie wczoraj krem LHA i mam pytanko.
1. Wyszła mi emulsja, a nie krem, pewnie dlatego, że dużo pęcherzyków powietrza się tam dostało. Myślę, że to nie zmienia w żaden sposób właściwości produktu?
2. Te emulsje w słoiczkach włożyłam do lodówki i wyciągnęłam jeden wieczorem - kremowy Nie chowałam spowrotem na noc, uradowana (zakonserwowałam feogiem) i dzisiaj znowu emulsja. Emulsja to nie problem. Problem, że jest w tej masie dużo takich małych jakby grudeczek, nie było ich po wyjęciu z lodówki Odłożyłam spowrotem dzisiaj rano. Czy ten krem już jest do wyrzucenia? Co to się mogło tam wytracić, i czy mogę normalnie tego używać?
1. Krem to też emulsja . Rozumiem, że masz na myśli rzadszą konsystencję. Dopóki się nie rozwarstwia, to nie ma się czym przejmować. Można całość wymieszać bagietką, żeby pozbyć się pęcherzyków powietrza.
2. Te grudki to najpewniej LHA, prawdopodobnie za słabo podgrzałaś fazę olejową i kwas nie rozpuścił się dobrze. Możesz próbować rozcierać grudki na dłoni przed nałożeniem emulsji albo bezpośrednio na twarzy, jeśli nie będą Cię drażnić za bardzo; co się nie rozpuści, możesz usunąć suchym wacikiem czy płatkiem.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 13:38   #4636
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Biochemiczne SOS wielki burak po hydrolacie

Hej, mam sytuacje kryzysową przyszła paczka z ZSK wiec ucieszona zaczelam testowac nowosci/i produkty ktore lubie - w tym hydrolat z kwiatu lipy (organiczny).Miałam hydrolat z lipy z mazideł i był cudowny.

Do sedna sprawy : przetarłam nim twarz dwa razy na waciku, no i siedze i dalej ogladam itp.
Nagle czuje dziwne ciepło na twarzy patrze w lustro a tam burak pierwsza klasa ;(

Moze nie jest jakos tragicznie ale wygladam jakbym sie na slonku spalila albo cos od razu przemylam woda z delikatnym zelem do twarzy ale nie wiem czy nalozyc na to krem (mam sylveco lekki nagietkowy), czy co moge nalozyc by to zwalczyc Bo mija juz jakies 30 minut i niezbyt schodzi to podrażnienie a przyznam , że w buraczanym kolorze wcale mi do twarzy nie jest

D-pathenol akurat mi sie skonczyl, a nie mam dzis jak skoczyc nigdzie po niego Mam olejki kwas hialuronowy itp. ale sama nie wiem ju czy cos na to nakladac czy zostawic bez niczego .

Wapno sobie wypiłam moze cos pomoze

a miałam w planach peeling i glinki dzis a tu taki klops a raczej burak

i tak p.sem Jestem zdziwiona ze miedzy takimi produktami moze byc takaaa roznica w działaniu, bo tamten hydrolat z mazidel wlasnie koił mi wszystkie takie podraznienie a ten spowodował xD


Sytuacja opanowana
__________________



Edytowane przez Kimiko666
Czas edycji: 2013-06-10 o 16:53
Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 18:54   #4637
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kimiko, nie jesteś jedyna. Hydrolaty ekologiczne (nie tylko z ZSK) wyjątkowo często wywołują takie reakcje:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post34850424

W komentarzach na stronach sklepu to samo. Jeżeli nawet osoby dobrze tolerujące kosmetyki zgłaszają takie problemy, to ja ze swoją skłonnością do rumienia i podrażnień chyba nie powinnam w ogóle próbować.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-10 o 19:15
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 19:46   #4638
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No właśnie przy okazji zakupów glinek itp brałam ten hydrolat bo przecież miałam go z mazideł i uwielbiałam a tu taki bubel Widać hydrolat hydrolatowi nie równy. Ja tu myślałam , że ekologiczne to fajniejsze a tu prosze...

Ale co stracha dostałam jak spojrzałam wteyd na siebie, już zeszło bo znalazlam pathenolu troszke i ladnie załagodziło, ale takiej reakcji to jeszcze nie miałam ^^
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 06:48   #4639
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

do mnie też wczoraj przyszła paczuszka, zamawiałyśmy z koleżankami z pracy, nie dużo ale miały być 3 próbki bo zamówienie było na ponad 150zł bez k.przesyłki. I niestety były tylko dwa, tzn próbka hydrolatu miętowego i kwas mlekowy, powinien być jeszcze korund albo inny peeling. Nie czepiałabym się ale akurat zamawiałyśmy w trzy i każda miała mieć jedna próbkę a tu d...pa. Dziwie się bo to nie pierwsze zamówienie w tym sklepie i zawsze było ok. Nie wiem czy pisać im maila bo to chyba tak głupio o jedną próbkę sie dopominac.
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 13:48   #4640
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mnie hydrolaty z ZSK strasznie podrażniają. Mimo, że są tanie i chętnie bym tam kupowała - wolę dopłacić i kupić sprawdzone mazidłowe. Może to wina ich konserwantów Kupuję ekologiczne na mazidłach i tego problemu nie ma.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 14:08   #4641
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ojej, a mi i z naturalis i zsk odpowiadają, a czy masz buźkę wrażliwą i skłonną do podrażnień?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 18:05   #4642
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez neusia83 Pokaż wiadomość
do mnie też wczoraj przyszła paczuszka, zamawiałyśmy z koleżankami z pracy, nie dużo ale miały być 3 próbki bo zamówienie było na ponad 150zł bez k.przesyłki. I niestety były tylko dwa, tzn próbka hydrolatu miętowego i kwas mlekowy, powinien być jeszcze korund albo inny peeling. Nie czepiałabym się ale akurat zamawiałyśmy w trzy i każda miała mieć jedna próbkę a tu d...pa. Dziwie się bo to nie pierwsze zamówienie w tym sklepie i zawsze było ok. Nie wiem czy pisać im maila bo to chyba tak głupio o jedną próbkę sie dopominac.
:O u mnie to samo miał być korund plus jakiś hydrolat 15 ml . i był tylko korund. a miałam ochote wypróbowac jakiśnowy hydrolat . Napisałam do nich ale odpisali tylko ze to ich błąd i ze przy kolejnym zamowieniu mam napisać o tym w uwagach to mi doślą tym ze porobiłam wszelkie zapasy i kolejne zamówienie bedzie pewnie za hohoho czasu

a hydrolaty z mazideł krzywdy mi nie robią... a widocznie te z zsk nie są dla mnie .
__________________



Edytowane przez Kimiko666
Czas edycji: 2013-06-11 o 18:06
Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 21:33   #4643
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Mnie hydrolaty z ZSK strasznie podrażniają. Mimo, że są tanie i chętnie bym tam kupowała - wolę dopłacić i kupić sprawdzone mazidłowe. Może to wina ich konserwantów Kupuję ekologiczne na mazidłach i tego problemu nie ma.
A ja mam dokładnie na odwrót. Po tych ze zsk było albo super albo bez zmian ( w zależności od hydrolatu) to tych z mazideł byłam albo burakiem albo coś piekło, paliło lub tylko szczypało.

Każdy z nas reaguje inaczej.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:32   #4644
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
ojej, a mi i z naturalis i zsk odpowiadają, a czy masz buźkę wrażliwą i skłonną do podrażnień?
Stosuję retinoidy, więc wrażliwą.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A ja mam dokładnie na odwrót. Po tych ze zsk było albo super albo bez zmian ( w zależności od hydrolatu) to tych z mazideł byłam albo burakiem albo coś piekło, paliło lub tylko szczypało.

Każdy z nas reaguje inaczej.
Najwidoczniej tak
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:38   #4645
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Przez przypadek kupiłam kwas hialuronowy w proszku zamiast w żelu i jeszcze wyczytywałam, że on w połączeniu z wodą wcale żelu nie tworzy. Mam więc pytanie jak go używać? Mieszać z wodą i olejem?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 09:03   #4646
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nowość: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Baz...tek-moreli/473
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 10:55   #4647
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Lorri, co sądzisz o tym emulgatorze? Może zapchać?zakładając, że nie użyję z nim potencjalnych zapychaczy.
Cytat:
Baza samoemulgująca może być także stosowana jako emulgator w procesie standardowego otrzymywania emulsji metodą na gorąco
na ZSK napisali"także"...więc na zimno też można z nią pracować ? tylko jak ?
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 11:06   #4648
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że trzeba podgrzać aż 75 C, delikatne oleje odpadają . Ewentualnie można przygotować coś w stylu preemulsji z większą ilością emulgatora i mniejszą wody, później dodawać składniki na zimno
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 13:55   #4649
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nie wiedziałam, że na ZSK dorzucają gratisy. Robiłam niedawno swoje chyba trzecie zakupy i napisałam w uwagach bodajże, żeby mi jakieś próbki także wysłali jak mogą. Kupiłam półprodukty do włosów: kwas hialuronowy 30g, d-panthenol 30g, rafinowany olej z orzechów laskowych 30ml, FEOG konserwant 15ml, hydrolizat keratyny 15ml, witaminy all in one 10g, l-cysteinę 10g, plus dwie butelki z atomizerem i łyżeczki miarowe. Za wszystko zapłaciłam z przesyłką 63,81zł.
Jako gratis dostałam: organiczny olej z wiesiołka 15ml, hydrolat z melisy bułgarski 15ml, organiczny macerat z zielonej herbaty 15ml, hydrolat z mięty bułgarski 15ml, hydrolat rumiankowy bułgarski bez konserwantów 15ml, kwas mlekowy 80% 15ml plus dwie saszetki bez gramatury, jedna z korundem(spora) a druga z peelingiem z nasion czarnego bzu. Jak otwierałam paczkę to myślałam, i dalej myślę że się chyba pomylili, bo nigdy, nigdzie nie dostałam tylu gratisów.
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 16:11   #4650
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

tez co nie co zamowilam w tym sklepie - aktualnie czekam na przesylke.

podoba mi sie u nich to, ze robia rozne mikstury i podaja przepisy - super!
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.