Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-28, 11:25   #1381
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Nie wiecie jak jestem zadowolona z siebie Jakieś 80 % moich smarowideł, kosmetyków do pielęgnacji to już typowo naturalne, organiczne i ekologiczne produkty. Mam nadzieję, że jeszcze ze trzy miesiące i cała moja kolekcja taka będzie. Najgorzej jest z kolorówką bo mam tego naprawdę sporo. Marzy mi się by mieć tylko kilka podstawowych kosmetyków. Zresztą zauważyłam, że cieni praktycznie w ogóle nie używam, tak samo jeśli chodzi o pomadki i lakiery do paznokci. Część już tych drogeryjnych produktów wywaliłam ze względu na datę ważności, cześć oddałam kuzynce i mamie oraz sprzedałam. Ale nie ukrywam, że mam już jej serdecznie dosyć. Czasami chciałabym to wszystko wyrzucić do śmietnika ale z drugiej strony jak sobie pomyślę ile ja na to kasy wydałam to chyba przyjdzie mi się jeszcze trochę z tym pomęczyć zanim przejdę w 100% na naturalną kolorówkę. I tak źle i tak niedobrze. Ale jestem na dobrej drodze. Nie korci mnie w ogóle zaglądanie do Douglasa czy Sephory. Jak być eko to pełną gębą!
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 11:50   #1382
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Nie wiecie jak jestem zadowolona z siebie Jakieś 80 % moich smarowideł, kosmetyków do pielęgnacji to już typowo naturalne, organiczne i ekologiczne produkty. Mam nadzieję, że jeszcze ze trzy miesiące i cała moja kolekcja taka będzie. Najgorzej jest z kolorówką bo mam tego naprawdę sporo. Marzy mi się by mieć tylko kilka podstawowych kosmetyków. Zresztą zauważyłam, że cieni praktycznie w ogóle nie używam, tak samo jeśli chodzi o pomadki i lakiery do paznokci. Część już tych drogeryjnych produktów wywaliłam ze względu na datę ważności, cześć oddałam kuzynce i mamie oraz sprzedałam. Ale nie ukrywam, że mam już jej serdecznie dosyć. Czasami chciałabym to wszystko wyrzucić do śmietnika ale z drugiej strony jak sobie pomyślę ile ja na to kasy wydałam to chyba przyjdzie mi się jeszcze trochę z tym pomęczyć zanim przejdę w 100% na naturalną kolorówkę. I tak źle i tak niedobrze. Ale jestem na dobrej drodze. Nie korci mnie w ogóle zaglądanie do Douglasa czy Sephory. Jak być eko to pełną gębą!
Gratulacje 80% i dazenie do 100% to rewelacyjny efekt Przede mna jeszcze duza droga do 100%, bo za duzo mam zapasow
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 12:04   #1383
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość
muszę chyba zaktualizować folder na wizażu

blond były po farbie 2 lata temu, zniszczyłam włosy, zaczęłam po tym dbać
potem była rudość po hennie khadi z amlą
a teraz farbuję też khadi ale ciemny brąz, tylko muszę zacząć szukać czegoś innego bo khadi zaczęła mi się błyskawicznie wypłukiwać
wcześniej dużo dłużej się trzymała...
ja miałam podobne powody do przejścia na naturę
wiesz, to chyba kwestia koloru - rudy u mnie też się dłużej trzymał niż ciemny brąz.
Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
A z natury jaki masz kolor włosów? Ja też zrezygnowałam z chemii i od grudnia farbuję ziółkami.
ja farbuję włosy naturalnie od 6 lat henna khadi jest niedościgniona w tym względzie.
Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Nie wiecie jak jestem zadowolona z siebie Jakieś 80 % moich smarowideł, kosmetyków do pielęgnacji to już typowo naturalne, organiczne i ekologiczne produkty. Mam nadzieję, że jeszcze ze trzy miesiące i cała moja kolekcja taka będzie. Najgorzej jest z kolorówką bo mam tego naprawdę sporo. Marzy mi się by mieć tylko kilka podstawowych kosmetyków. Zresztą zauważyłam, że cieni praktycznie w ogóle nie używam, tak samo jeśli chodzi o pomadki i lakiery do paznokci. Część już tych drogeryjnych produktów wywaliłam ze względu na datę ważności, cześć oddałam kuzynce i mamie oraz sprzedałam. Ale nie ukrywam, że mam już jej serdecznie dosyć. Czasami chciałabym to wszystko wyrzucić do śmietnika ale z drugiej strony jak sobie pomyślę ile ja na to kasy wydałam to chyba przyjdzie mi się jeszcze trochę z tym pomęczyć zanim przejdę w 100% na naturalną kolorówkę. I tak źle i tak niedobrze. Ale jestem na dobrej drodze. Nie korci mnie w ogóle zaglądanie do Douglasa czy Sephory. Jak być eko to pełną gębą!
no i pięknie gratuluję!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 12:25   #1384
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie
 
Avatar usmiechnieteoczy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 956
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
A z natury jaki masz kolor włosów? Ja też zrezygnowałam z chemii i od grudnia farbuję ziółkami.
jasny brąz

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A czym wtedy i teraz myjlas/myjesz wlosy? Czesto uzywanie mocnych szamponow, zwlaszcza tych przeciwlupiezowych niestety przyspiesza wyplukiwanie koloru.


Ja sie obkupilam w ekologiczna chemie marki Sonett ostatnio
Wiem o tym tak samo jak proteiny, też wypłukuja
Myję odżywką lub delikatnymi szamponami, co jakiś czas oczyszczam, ale nie potrzebuję robić tego za często

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja miałam podobne powody do przejścia na naturę
wiesz, to chyba kwestia koloru - rudy u mnie też się dłużej trzymał niż ciemny brąz.

ja farbuję włosy naturalnie od 6 lat henna khadi jest niedościgniona w tym względzie.

no i pięknie gratuluję!
fakt, rudy był nie do zdarcia
ale jednak pierwsze 2 razy z ciemnym brązem były dłuższe
a ostatnio strasznie szybko mi się wypłukał...
__________________
od września 2012 włosomaniaczka



Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 12:57   #1385
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość

fakt, rudy był nie do zdarcia
ale jednak pierwsze 2 razy z ciemnym brązem były dłuższe
a ostatnio strasznie szybko mi się wypłukał...
a może:
- za słabo oczyściłaś włosy, zbyt delikatnym szamponem przed farbowaniem
- zapomniałaś się i położyłaś przed farbowaniem odżywkę
- nałożyłaś odżywkę po farbowaniu
- zbyt krótki był odstęp pomiędzy ostatnim olejowaniem i farbowaniem
- henna miała focha
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 13:02   #1386
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie
 
Avatar usmiechnieteoczy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 956
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a może:
- za słabo oczyściłaś włosy, zbyt delikatnym szamponem przed farbowaniem
- zapomniałaś się i położyłaś przed farbowaniem odżywkę
- nałożyłaś odżywkę po farbowaniu
- zbyt krótki był odstęp pomiędzy ostatnim olejowaniem i farbowaniem
- henna miała focha
prawdopodobny jest tylko ostatni punkt
akurat jeśli chodzi o włosy to jestem skrupulatna i uważna
__________________
od września 2012 włosomaniaczka



Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 13:21   #1387
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez pozzzziomka Pokaż wiadomość
Gratulacje 80% i dazenie do 100% to rewelacyjny efekt Przede mna jeszcze duza droga do 100%, bo za duzo mam zapasow
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no i pięknie gratuluję!

Dziękuję kobitki Jeszcze tylko muszę zmienić nawyki żywieniowe bo nie ukrywam zdarza mi się co prawda rzadko ale jednak zjeść śmieciowe jedzenie. Środki czystości już kupuję ekologiczne. Przydałoby się też kupować naturalne produkty higieny osobistej, tylko niestety trochę kosztują. Za 10 sztuk podpasek dać około 15 zł to nie mało. Zwłaszcza, że okres trwa nie jeden, a 5-6 dni. Kupujecie też ekologiczne, organiczne artykuły higieniczne? Czy raczej te ogólnodostępne w sklepach?

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2015-02-28 o 13:22
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-28, 13:27   #1388
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez usmiechnieteoczy Pokaż wiadomość
prawdopodobny jest tylko ostatni punkt
akurat jeśli chodzi o włosy to jestem skrupulatna i uważna

ja czasem coś wykombinuję głupiego z pośpiechu
Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Dziękuję kobitki Jeszcze tylko muszę zmienić nawyki żywieniowe bo nie ukrywam zdarza mi się co prawda rzadko ale jednak zjeść śmieciowe jedzenie. Środki czystości już kupuję ekologiczne. Przydałoby się też kupować naturalne produkty higieny osobistej, tylko niestety trochę kosztują. Za 10 sztuk podpasek dać około 15 zł to nie mało. Zwłaszcza, że okres trwa nie jeden, a 5-6 dni. Kupujecie też ekologiczne, organiczne artykuły higieniczne? Czy raczej te ogólnodostępne w sklepach?
ja kupuję normalne. fakt - nie używam tamponów, bo chyba tylko przy nich bym się zastanawiała
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 18:06   #1389
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Nie wiecie jak jestem zadowolona z siebie Jakieś 80 % moich smarowideł, kosmetyków do pielęgnacji to już typowo naturalne, organiczne i ekologiczne produkty. Mam nadzieję, że jeszcze ze trzy miesiące i cała moja kolekcja taka będzie. Najgorzej jest z kolorówką bo mam tego naprawdę sporo. Marzy mi się by mieć tylko kilka podstawowych kosmetyków. Zresztą zauważyłam, że cieni praktycznie w ogóle nie używam, tak samo jeśli chodzi o pomadki i lakiery do paznokci. Część już tych drogeryjnych produktów wywaliłam ze względu na datę ważności, cześć oddałam kuzynce i mamie oraz sprzedałam. Ale nie ukrywam, że mam już jej serdecznie dosyć. Czasami chciałabym to wszystko wyrzucić do śmietnika ale z drugiej strony jak sobie pomyślę ile ja na to kasy wydałam to chyba przyjdzie mi się jeszcze trochę z tym pomęczyć zanim przejdę w 100% na naturalną kolorówkę. I tak źle i tak niedobrze. Ale jestem na dobrej drodze. Nie korci mnie w ogóle zaglądanie do Douglasa czy Sephory. Jak być eko to pełną gębą!
Jakbym siebie widziała kilka lat temu Byłam w pewnym momencie zdziwiona, że Douglas i Sephora stały się dla mnie po prostu nudne. Teraz czas na kolejny stopień wtajemniczenia, czyli odkrywanie nowych firm kosmetycznych i znajdowanie ulubionych produktów
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 21:17   #1390
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Dziękuję kobitki Jeszcze tylko muszę zmienić nawyki żywieniowe bo nie ukrywam zdarza mi się co prawda rzadko ale jednak zjeść śmieciowe jedzenie. Środki czystości już kupuję ekologiczne. Przydałoby się też kupować naturalne produkty higieny osobistej, tylko niestety trochę kosztują. Za 10 sztuk podpasek dać około 15 zł to nie mało. Zwłaszcza, że okres trwa nie jeden, a 5-6 dni. Kupujecie też ekologiczne, organiczne artykuły higieniczne? Czy raczej te ogólnodostępne w sklepach?
ja kupuje zwykłe, zazwyczaj biedronkowe. dla odmiany dziecku kupiłam pieluchy wielorazowe i wciąż testujemy, które najfajniejsze. jeśli Cię nie odstrasza pranie takich rzeczy to są również wielorazowe podpaski lub kubeczek menstruacyjny.

korah używamy już kremiku na odparzenia alphanova bebe i powiem Ci, że jest prawie taki sam jak ten z p&r z tą różnicą, że krem pata jest zupełnie bezzapachowy a alpha pachnie jak ich micel - jakoś tak liliowo, oba mają identyczną konsystencję - biały, lekko rozsmarowujący sie krem, w ogóle nie jest tłusty więc nie chroni jakoś szczególnie przy większych odparzeniach, łatwo się zmywa
to są kremy na tlenku cynku - myślicie, że tych samych kremów można używać latem jako filtry przeciwsłoneczne? pomijając fakt, że wyglądałoby sie w tym jak mumia...
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-28, 21:27   #1391
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Kupujecie też ekologiczne, organiczne artykuły higieniczne? Czy raczej te ogólnodostępne w sklepach?
Ja kupuję w Rossmannie. Na niektórych jest napisane, ze nie są wybielane chlorem. Nie jestem tak ekologiczna, żeby używać wielorazowych pieluch, itp. To dla mnie za dużo

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
to są kremy na tlenku cynku - myślicie, że tych samych kremów można używać latem jako filtry przeciwsłoneczne? pomijając fakt, że wyglądałoby sie w tym jak mumia...
Kremu na odparzenia pieluszkowe nie używałam na słońce, ale za to sprawdził się jako krem na pryszcze - zasusza skutecznie
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 09:19   #1392
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Jeśli chodzi o dauglas i sepfora ,to o Dauglasie juz zapominam ,a w Sepforze niestety mam slabość do kosmetyków Korres.Wiem ,że to firma może nie do końca naturalna ale jakoś tak jeszcze mnie do niej ciagnie ,jak tylko dostanę rabat.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 11:24   #1393
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Jakbym siebie widziała kilka lat temu Byłam w pewnym momencie zdziwiona, że Douglas i Sephora stały się dla mnie po prostu nudne. Teraz czas na kolejny stopień wtajemniczenia, czyli odkrywanie nowych firm kosmetycznych i znajdowanie ulubionych produktów
Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o dauglas i sepfora ,to o Dauglasie juz zapominam ,a w Sepforze niestety mam slabość do kosmetyków Korres.Wiem ,że to firma może nie do końca naturalna ale jakoś tak jeszcze mnie do niej ciagnie ,jak tylko dostanę rabat.
Ja jedynie wchodzę do Douglasa lub Sephory powąchać jakieś nowości. Mam swoje ulubione zapachy i niestety nie zrezygnuję z nich choćby nie wiem co! Zdaję sobie sprawę, że niektóre z tych firm potrafią testować produkty na zwierzętach i nie są przyjazne środowisku. Na szczęście obecnie trzymam dosłownie tylko 5 flakonów, a bywało, że miałam już grubo ponad 20 Przestały już mnie kręcić perfumy. Nie psikam się na co dzień więc taka mała ilość jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2015-03-01 o 12:44
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 12:37   #1394
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Witajcie w klubie zatem ; ja już od dawna kasuję automatycznie wszystkie emaile z Sephory o zniżkach, chociaż kiedyś je entuzjastycznie drukowałam i nosiłam pieczołowicie w torbie, natomiast każdego Douglasa mijam wyniośle, nawet tego w Czyżynach, gdzie pracuje bardzo sympatyczna pani z którą, gdy tylko na nią trafiłam, ucinałam sobie miłą pogawędkę- teraz jednak pozostaję niezmiennie niewzruszona

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-03-01 o 12:39
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 13:43   #1395
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Dziek8 za szczera opinie. U mnie tylko dwa te mydla widzialam i podobal mi sie zapach trawy cytrynowej ale jesli jest gorsze od Plantlife to kupie Plantlife bo jeszcze sa. Moj maz je pokochal a on najchetniej nie uzywalby niczego zbednego.
Plantlife to dla mnie nr 2 w mydlanym świecie. a te z Tajlandii to gdzieś ok. nr 50 bym umieściła. nawet Savon du Midi są od niej lepsze
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 14:50   #1396
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

BEEETS ,to które mydła uważasz za numer jeden? Jestem bardzo ciekawa.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 15:20   #1397
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
BEEETS ,to które mydła uważasz za numer jeden? Jestem bardzo ciekawa.
pure provence.
bardzo wysoko też są mydła Heyland & Whittle
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2015-03-01 o 15:21
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 16:23   #1398
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Dziękuję kobitki Jeszcze tylko muszę zmienić nawyki żywieniowe bo nie ukrywam zdarza mi się co prawda rzadko ale jednak zjeść śmieciowe jedzenie. Środki czystości już kupuję ekologiczne. Przydałoby się też kupować naturalne produkty higieny osobistej, tylko niestety trochę kosztują. Za 10 sztuk podpasek dać około 15 zł to nie mało. Zwłaszcza, że okres trwa nie jeden, a 5-6 dni. Kupujecie też ekologiczne, organiczne artykuły higieniczne? Czy raczej te ogólnodostępne w sklepach?
ja sie przerzucilam na kubeczek menstruacyjny i przy okazji kupilam dwie podpaski do wielokrotnego uzytku. W trakcie @ na codzien czasami podloze sobie jeszcze wkladke, ale zwykla Facelle. Te podpaski do wielokrotnego uzytku uzywalam na pcozatku jak jeszcze nie umialam zakladac kubeczka zeby nie przeciekal, a teraz uzywam je na wyjazdach. Nie zebym potrzebowala, ale dla pewnosci jeszcze uzyje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-01, 22:18   #1399
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

ooo, Moni, opowiedz wiecej chociaz w sumie nie bede sie chyba napalac, bo w pracy nie mam szans sobie z takim "kubeczkiem" poradzic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-01, 22:56   #1400
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

W tk maxx można dorwać kosmetyki deepsteep. Dorwałam peeling do dłoni z totalnie pięknym składem.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 05:26   #1401
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Używalyscie moze serum migdałowego 10% z BU? Ma świetne opinie, ale wole spytać
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 07:54   #1402
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Używalyscie moze serum migdałowego 10% z BU? Ma świetne opinie, ale wole spytać
ja miałam ale moja skóra nie toleruje alkoholu nawet w ilości 65 kropel. Przesuszenie to jedyne co uzyskałam.
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 08:00   #1403
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ooo, Moni, opowiedz wiecej chociaz w sumie nie bede sie chyba napalac, bo w pracy nie mam szans sobie z takim "kubeczkiem" poradzic
a czemu w pracy sobie nie poradzisz? ja pare lat temu jak rozmyslalam taka mozliwosc, to bylam bardzo na nie nastawiona, bo bylam niedoinformowana. a sprawa jest prosta, myjesz rece tak jak i przy tamponach. jak nie masz jak wczesniej umyc rak, to zdezynfekowac je plynem/sprajem. Ja sobie kupilam lawendowy spraj DR. Bronners i latem jak jechalismy do PL skorzystalam z niego na tanksteli. KUbeczek jak oproznisz do toalety mozesz wytrzec papierem, ale ja lubie miec mokry przy wkladaniu spowrotem( mozna uzyc gleitgelu ale dla mnie to zbedne skoro wystarczy ze kubeczek jest mokry i juz mam ulatwione wkladanie, wiec nie kupowalam takich cudow. jak ktos w momentach intemynych uzywa takich rzeczy, to i do kubeczka moze mu sie przydac. mnie woda wystarczy), wiec flaszeczke 30ml z woda masz przy sobie i przelewasz kubeczek. Jesli toaleta jest zamknieta i masz dostep do kranu, robisz to pod kranem i ci dodatkowy sprzet nie potrzebny. W razie czego mozna ten nasiusiac na kubeczek. Mocz dziala dezynfekujaco i zaleca sie taka procedure, wiec jest kilka mozliwosci jak wyczyscic kubeczek. Potem zwijasz go w taka technika jaka ci najwygodniejsza i siedzac na toalecie albo stojac i jedna noga na toalecie, albo stoisz w rozkroku i wkladasz kubeczek spowrotem. jak komu wygodniej taka pozycje przyjmuje. Kubeczek mozna nawet na lezaco wkladac, ale wiadomo w publicznej toalecie, gdzie miejsca malo nie bedziesz sie przeciez klasc. ja w domu sie nie klade, bo mi jednak tak nie wygodnie. Teraz w marcu albo w kwietniu bedzie rok jak uzywam kubeczka i nie chce wracac do klasycznych metod. Poki moje narzady sa zdrowe i nie ma przeszkod zeby uzywac kubeczek, to z niego nie zrezygnuje.
Kubeczeknie musisz tak czesto wyporzniac jak zmieniasz tampony. Przy tampomach mozesz nabawic sie TSS, przy kubeczku nie, a przynjamniej jeszcze nie ma doniesien ze jednak to jest mozliwe. Ile lat istenia tampony, a ile kubeczek? To samo mow za siebie , plus dla kubeczka Kubeczek mozesz miec do 12h w srodku, a tampony nie. Kubeczek mozesz uzywac jak masz przedplamienia, albo wiesz ze to juz ten dzien i bedziesz caly dzien poza domem i na wszelki wypadek juz go uzyjesz i cie niespodzianka na miescie nie spotka. Przy tamponach jednak sie nie da, ciezko wsunac tampon do pochwy jak nie ma krwawienia. tampony wysuszaja sluzowke, dlatego zaleca sie ich uzywanie jak sie ma konkretne krwawienie, kubeczek tego nie robi. Zbiera wszelka wydzielina. nie wysuszajac pochwy. Dla mnie kubeczek ma same plusy, a nie minusy jak to myslalam pare lat temu.
Wejdz sobie na stronke danej marki i poczytaj co pisza. U niemieckiej MeLuna jest swietnie wszystko opisane, ale i Lunette i inne marki tez maja ladne opisy. na YT dziewczyny opowiadaja o kubeczkach. jak sie czlek uswiadomi co i jak, to nagle te minusy jak wczesniej mial, okazuja sie ze to zadne minusy, na wszystko jest jakies wygodne rozwiazanie I jak sie zdecydujesz i bedziesz w tej czesci kobiet, ktore na poczatku nie beda umialy zalozyk kubeczka tak zeby nie przeciekal, to sie nie zrazaj. do 3 miesiaczek moze trwac nauka zakladania. U mnie tak bylo, niestety nie umialam odrazu zalozyc tak zeby bylo idealnie, a przy trzeciej miesiaczce, nagle jakos sie naumialam. jak mi cos przecieklo, to nie byla to taka ilosc, ze w razie czego byla by niespodzianka na spodniach. Oj nie, mala plamka, wystarczy wtedy wkladka dla pewnosci, albo i nic, taka plamka spiera sie bez problemu w pralce. Przy kubeczku mam zupelnie inne poczucie wlasnego ciala, a myslalam ze wczesniej bylam ekspertka jesli chodzi o moje cialo i higiene w te dni. Dopiero teraz widze, jaki laik wczesniej bylam
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 08:45   #1404
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

może tak dziewczyny osobny wątek o tych kubeczkach można założyć ? Wiele byłoby zaineresowanych tych tematem.ja osbiście jestem tradycjonalistka ,mam skąpe miesiączki.Ciekawi mnie za to co na to ginekolodzy.Jak wybiorę się do mojego ,to zapytam i dam Wam znać.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 11:26   #1405
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Jest już wątek o kubeczkach na forum Ginekologia bodajże.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 13:54   #1406
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
może tak dziewczyny osobny wątek o tych kubeczkach można założyć ? Wiele byłoby zaineresowanych tych tematem.ja osbiście jestem tradycjonalistka ,mam skąpe miesiączki.Ciekawi mnie za to co na to ginekolodzy.Jak wybiorę się do mojego ,to zapytam i dam Wam znać.
oni czesto nie maja pojecia ze cos takiego istnieje jak bylam ostatnio na badaniu( nie u mojej pani ale u innej w tej samej przychodni) to sie mnie wypytywala co i jak, bo nie miala pojecia, ze cos takiego jest.
Z drugiej strony jka sobie pomysle, co by ginekolodzy mieli powiedziec? Kubeczki istnieja prawie 100 lat i wszystko jest ok. Jedynie przeciwskazania to ich uzywania to polog, bo wiadomo ze krocze musi sie najpierw po porodzie wygoic i ewentualne alegeie jesli ktos uzywa kubeczka z naturalnego lateksu i jest na niego uczulonym, ale wtedy moze wybrac obcje z medycznego silikonu, ktora jest najbardziej rozprzestrzeniona. Z naturalnego lateksu to raptem natknelam sie na jedna marke, reszta jest wlasnie z medycznego silikonu, albo materialu ktory sie inaczej nazywa( zawsze zapominam nazwe), ale ma takie same wlasciwosci jak ten medyczny silikon.

Slabe miesiaczki czy tez nie, produkujesz tony smieci, czego przy kubeczku nie ma. Kupisz raz i uzywasz 10-15 lat. Z racji mojego wieku, wydaje mi sie ze na tych dwoch markach ktore mam sie skonczy i nie bede musiala nic wiecej kupowac( wystarczyl by mi jeden, ale bylam bardzo ciekawa innej marki i tak wyszlo ze po paru miesiacach kupilam drugi), jesli wejde w tym samym wieku w menopauze jak moja mama.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 14:46   #1407
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Widzę, że temat kubeczków powraca Kilka lat temu kupiłam ten dziwny sprzęt, za bagatela 100zł. Poddałam sie po kilku próbach. Uważam, że to okropne, niewygodne i generalnie jestem na nie
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 15:01   #1408
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
W tk maxx można dorwać kosmetyki deepsteep. Dorwałam peeling do dłoni z totalnie pięknym składem.
Byłam wczoraj w kieleckim TK Maxx-ie i nic takiego nie widziałam
Upolowałam natomiast drugi egzemplarz różanego mydła Secrets of the Glen, produkowanego w Gwatemali, ale firma jest z Edynburga. Mają super opakowania (i gramaturę, bo aż 300g)- szary papier z kolorowym znaczkiem pocztowym i są przewiązane gumeczką- do złudzenia przypominają tradycyjną przesyłkę pocztową; cena 19,99
Po wcześniejszym wypróbowaniu różanego stwierdziłam, że to najbardziej luksusowe mydło naturalne, jakie do tej pory miałam- zapach ma różany, złamany czymś pudrowym i chyba nie do końca naturalny, bo jest dosyć intensywny i nie wietrzeje z mydła zaraz po odpakowaniu, jak większość olejków eterycznych, pozostawiając zupełnie bezzapachową kostkę lub o zapachu wypadkowej pozostałych użytych składników. Kolor też cieszy oko- nasycony, pudrowy róż Przyjemność używania niesamowita, jak na poziomie drogeryjnego, wysokopółkowego mydła, więc skusiłam się jeszcze na Sweet Orange, ale jednak róża podoba mi się bardziej- zobaczę jednak, jakie to nowe będzie w użyciu; to ma z kolei piękny, mleczno morelowy kolor

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-03-02 o 15:12
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 15:47   #1409
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
W tk maxx można dorwać kosmetyki deepsteep. Dorwałam peeling do dłoni z totalnie pięknym składem.
u mnie już dawno ta marka dotarła. nic mnie nie zaciekawiło

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;50489444]Byłam wczoraj w kieleckim TK Maxx-ie i nic takiego nie widziałam
Upolowałam natomiast drugi egzemplarz różanego mydła Secrets of the Glen, produkowanego w Gwatemali, ale firma jest z Edynburga. Mają super opakowania (i gramaturę, bo aż 300g)- szary papier z kolorowym znaczkiem pocztowym i są przewiązane gumeczką- do złudzenia przypominają tradycyjną przesyłkę pocztową; cena 19,99
Po wcześniejszym wypróbowaniu różanego stwierdziłam, że to najbardziej luksusowe mydło naturalne, jakie do tej pory miałam- zapach ma różany, złamany czymś pudrowym i chyba nie do końca naturalny, bo jest dosyć intensywny i nie wietrzeje z mydła zaraz po odpakowaniu, jak większość olejków eterycznych, pozostawiając zupełnie bezzapachową kostkę lub o zapachu wypadkowej pozostałych użytych składników. Kolor też cieszy oko- nasycony, pudrowy róż Przyjemność używania niesamowita, jak na poziomie drogeryjnego, wysokopółkowego mydła, więc skusiłam się jeszcze na Sweet Orange, ale jednak róża podoba mi się bardziej- zobaczę jednak, jakie to nowe będzie w użyciu; to ma z kolei piękny, mleczno morelowy kolor[/QUOTE]

mydła nienaturalne, więc nie ma czym się zachwycać
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-02, 16:08   #1410
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Firma jednak twierdzi zupełnie coś innego, a mianowicie, że używa wyłącznie składników roślinnych i to najwyższej jakości- sądząc po walorach użytkowych, jestem skłonna im wierzyć
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.