Odstające łopatki... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-18, 16:08   #1
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Unhappy

Odstające łopatki...


Mam problem, który mi żyć nie daje... Wstydliwy problem...

Mam odstające łopatki. Ale naprawdę STRASZNIE to się rzuca w oczy. Nawet przez dwa grube swetry to widać... W lato nie mogę odsłaniać pleców, bo się wstydzę... W ogóle chyba nie powinnam nosić obcisłych bluzek, tylko jakiś karton
Łopatki odstają aż do tego stopnia, że można pomiędzy nie, prostopadle do pleców włożyć dłoń i prawie całą zasłonią
To wygląda masakrycznie.
I na dodatek przeszkadza... Dziwnie się czuję, gdy 'zahaczę' o coś łopatką... Albo jak ktoś mnie klepnie w plecy [i się przy okazji wystraszy]...

Byłam już u kilku lekarzy, ortopedów, ale to nic nie pomogło...
Stwierdzono u mnie lekką skoliozę i schorzenie o naziwe 'proste [albo płaskie?] plecy'...
Przyczyny takich łopatek żaden lekarz mi nie podał...
A polecają zawsze to samo:
- gimnastykę korekcyjną,
- basen.

Co do gimnastyki to czeka się na nią chyba parę miesięcy. I trzeba chodzić regularnie, a ja naprawdę nie mam zbyt wiele wolnego czasu...
Pływać za bardzo nie umiem. Poza tym basen kosztuje, a z kasą u mnie bardzo krucho... No i odwieczny problem - czas, a właściwie jego brak (i to naprawdę nie jest wymówka!)...

Nie wiem, co mogłabym z tym problemem zrobić...
Może mi ktoś pomóc?

Może jakaś dieta, ćwiczenia w domu? Cokolwiek...

Proszę o rady...
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 10:41   #2
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Odstające łopatki...

Nikt nie jest w stanie mi pomóc? :/
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 18:40   #3
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: Odstające łopatki...

Może masz wadę kręgosłupa ?? Powinnaś iść do lekarza...
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 20:38   #4
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Odstające łopatki...

mam ten sam problem, u mnie jest on wynikiem ogromnej, zaawansowanej skoliozy.pozatym mam także "płaskie plecy" . Nie jest to problem tylko z łopatkami, ale z całym kręgosłupem, skolioza to wada postawy której nie można lekceważyć. Dopóki jesteś młoda musisz koniecznie zacząć leczenie. Najlepsze wyjście to basen. Pływaj jak najcześciej, napewno możesz zapisać się na lekcje pływania albo poprostu uczyć się sama (ja jestem samoukiem i jeszcze się nie utopiłam ) pozatym koniecznie poproś swojego lekarza o skierowanie do kliniki rechabilitacji w Katowicach - Ochojcu, gdzie pod okiem pani prof. Dobosiewicz leczy się skoliozy (sama tam jezdzę na 2-3 tygodniowe turnusy) Pamiętaj NIE MOZESZ TEGO ZLEKCEWAŻYĆ, wiem co mówię, w wieku 12 lat miałam lekką skoliozę, którą zaniedbałam. teraz mam 18 lat i kwalifikuję się tylko do operacji. Jeśli nie chcesz aby to spotkało takze Ciebie musisz natychmiast się zmobilizować. Wada postawy to nie jest problem tylko estetyczny, pozniej będziesz cierpieć na bóle pleców, drętwienie kończyn itp. Kręgosłup to podstawa całego ciała i naprawdę nie warto go zaniedbać.
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 20:49   #5
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Odstające łopatki...

Dzięki za odp...
A znacie może jakieś strony internetowe z ćwiczeniami do wykonania w domu?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:52   #6
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Odstające łopatki...

Ja dobrałam sobie kilka ćwiczonek, też mam skoliozę, ale dzięki ćwiczeniom plecy są ok. Te ćwiczenia znalazłam w necie, są raczej bezpieczne - takie ogólne na plecy. Ćwiczę i czuję się po nich super. Dokładniej nikt Ci nie doradzi, bo dobór ćwiczeń zależy od rodzaju skoliozy, a jest ich kilka.
Wklejam to, co ja mam, ale naprawdę postaraj się wygospodarować czas na pójście na odpowiednio dobrane ćwiczonka

2. Połóż się na brzuchu. Nogi wyprostowane, złączone. Wyciągnij ramiona w górę trzymając w dłoniach woreczki. Na raz – ugnij ramiona w łokciach, dłonie z woreczkami przy barkach; na dwa – wyprostuj ramiona. Ściągnij łokcie do tułowia – raz, wyprostuj ramiona – dwa.
3. Leżysz jak poprzednio. Teraz do pracy ramion dołącz pracę nóg. Skurcz ramion i wyprost z jednoczesnym unoszeniem i opuszczaniem nóg na przemian. Ćwicz: nogami wykonuj niewielkie ruchy nożycowania. Nie wyginaj tułowia w odcinku lędźwiowym. Ramiona i nogi pracują tuż nad podłogą.
5. Leżysz jak poprzednio, na brzuchu. Dłonie połóż na potylicy, łokcie szeroko rozstawione. Oderwij głowę od podłogi na raz, a następnie spychaj głowę dłońmi w dół na dwa, trzy, cztery, pięć; na sześć oprzyj czoło o podłogę.
7. Siedzisz na piętach, tułów równolegle do podłogi, dłonie oparte na podłodze. Przesuwaj powoli dłonie po podłodze do przodu, unosząc jednocześnie biodra do góry. Broda tuż nad podłogą. Wróć do siadu na piętach.
8. Siedzisz na piętach. Tułów prosty, ramiona wzdłuż tułowia. Unieś ramiona przodem w górę – głęboki wdech nosem. Opuść ramiona bokiem w dół – długi syczący wydech.
9. Połóż się na plecach. Dłonie spleć na karku. Łokcie przylegają do podłogi. Nogi ugięte w biodrach i kolanach. Stopy oparte o podłogę. Unieś podudzia tak wysoko, aby były przedłużeniem ud, a nogi stanowiły linię prostą. Nogami wykonuj na przemian w niewielkim zakresie rytmiczne ruchy w górę i w dół.
10. Leżysz jak poprzednio. Oderwij pośladki i tułów lekko od podłogi. Na 2-3-4-5 wytrzymaj, na 6 opuść. Unieś - raz, wytrzymaj 2-3-4-5, opuść - 6. Tułów stanowi linię prostą... pośladki ściągnięte i mocno napięte... oddychaj swobodnie.
11. Przejdź z leżenia tyłem do siadu z energicznym wyciągnięciem ramion w górę, wróć do leżenia. Siad – raz, leżenie tyłem – dwa. Ćwicz: (10"–15").
12. Usiądź i oprzyj się z tyłu na przedramionach. Łokcie blisko tułowia. Łopatki ściągnięte. Nogami wykonuj ruchy jak przy jeździe na rowerze. Palce obciągnij, ruchy obszerne. Odpocznij, połóż się na plecach (10"–15") i powtórz jeszcze raz.
15. Usiądź w siadzie skrzyżnym, dłonie na biodrach, kciuki do przodu. Głowa i plecy prosto. Ściągnij łokcie do tułowia, nabierz dużo powietrza przez nos – wdech, rozluźnij się – długi wydech.
16. Wstań i oprzyj się o ścianę, przylegając do niej plecami, głowa prosto, barki cofnięte, brzuch wciągnięty, odcinek lędźwiowy kręgosłupa dotyka do ściany, kolana proste, stopy ustawione równolegle dotykają ściany. Wytrzymaj chwilę, a teraz rozluźnij się i stań swobodnie. Sprawdź jeszcze raz swoją postawę... wytrzymaj... rozluźnij się. Staraj się w ciągu całego dnia utrzymać poprawną postawę, taką, jaką przyjmowałeś opierając się plecami o ścianę. Życzę powodzenia!
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:57   #7
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Odstające łopatki...

Aaa, co do łopatek, staraj się też pilnować prostej postawy. Czytałam o paru metodach, które ponoć są skuteczne, ale ich nie próbowałam. Jedna to tzw. Pajączek z TV Marketu, inna to godzinka dziennie z jakimś kijkiem trzymanym w rękach za plecami. Ja sobie chwalę pompki, ale jak mówiłam, każde skrzywienie jest inne i powinien coś Ci dobrać specjalista. Idź chociaż na kilka pierwszych spotkań, opisz sobie ćwiczenia tam wykonywane i rób je sama.
Pozdrawiam
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-26, 08:34   #8
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Odstające łopatki...

Dzięki, Laura
Chyba rzeczywiście źle organizuję sobie czas

Co do pajączka i 'kija' - próbowałam...

Przetestuję jeszcze Twoje ćwiczenia
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 09:10   #9
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Odstające łopatki...

Pamiętaj, że są dość ogólne, ale zawsze na plecy z kłopotem skoliozy. Namawiam Cię, idź chociaż raz, potem sobie spisz wszystko i ćwicz w domu. lekarz będzie wiedział najlepiej, w którą stronę skrzywia się kręgosłup, a od tego wszystko zależy, inaczej można sobie zaszkodzić.
Pozdrawiam i powodzenia
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:57   #10
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Odstające łopatki...

Cytat:
Napisane przez izusek
mam ten sam problem, u mnie jest on wynikiem ogromnej, zaawansowanej skoliozy.pozatym mam także "płaskie plecy" . Nie jest to problem tylko z łopatkami, ale z całym kręgosłupem, skolioza to wada postawy której nie można lekceważyć. Dopóki jesteś młoda musisz koniecznie zacząć leczenie. Najlepsze wyjście to basen. Pływaj jak najcześciej, napewno możesz zapisać się na lekcje pływania albo poprostu uczyć się sama (ja jestem samoukiem i jeszcze się nie utopiłam ) pozatym koniecznie poproś swojego lekarza o skierowanie do kliniki rechabilitacji w Katowicach - Ochojcu, gdzie pod okiem pani prof. Dobosiewicz leczy się skoliozy (sama tam jezdzę na 2-3 tygodniowe turnusy) Pamiętaj NIE MOZESZ TEGO ZLEKCEWAŻYĆ, wiem co mówię, w wieku 12 lat miałam lekką skoliozę, którą zaniedbałam. teraz mam 18 lat i kwalifikuję się tylko do operacji. Jeśli nie chcesz aby to spotkało takze Ciebie musisz natychmiast się zmobilizować. Wada postawy to nie jest problem tylko estetyczny, pozniej będziesz cierpieć na bóle pleców, drętwienie kończyn itp. Kręgosłup to podstawa całego ciała i naprawdę nie warto go zaniedbać.
Tak sobie przeglądam ten wątek i napotkałam na Twoja wypowiedź. Otóż ja takze mam bardzo mocną skolioze, która kwalifikuje się do operacji. Czy masz jakieś wiadomości na temat operacji? Jak myślisz, czy warto? Bo ja słyszałam ze to ostatecznośc i lepiej się nie decydować. Ja jednak nie wiem co mam robić. Moje plecy to dla mnie wielki kompleks, zero obcisłych bluzeczek, sukienek bez pleców itd. I jeszcze te straszny ból pleców gdy za długo pochodzę. Niby cwiczę, chodzę na basen ale nie widze rezultatów. Podkreslę ze mam 22 lata. Nie jest już za póżno? Co mam robić? Moze masz wiecej wiadomości na ten temat...
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 16:14   #11
słoneczkoo:)
Przyczajenie
 
Avatar słoneczkoo:)
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8
Dot.: Odstające łopatki...

akurat przygotowuje prace na temat wad postawy i natrafiłam na to forum otóż bardzo dużo daje regolarne pływanie na basenie chodzi mi tu o ćwiczenia korekcyjne w wodzie odpowiedzio dobrane i wykonywane dwa razy w tygodniu po godzince naprawde duzo dają nawet u dorosłych poprawia sie postawa sylwetki i samopoczucie polecam cwiczenia te są wykonywane w odciążeniu wiec nie ma reakcji bólowej
poza lekarzem polecam wiec basen
__________________
słoneczko
słoneczkoo:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-08, 08:54   #12
MissColorfulll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Dot.: Odstające łopatki...

Też mam odstające łopatki. Byłam kiedyś u lekarza ortopedy, bo bolały mnie plecy i kolana. Przepisał ćwiczenia i powiedział, że zmiany w plecach są nieodwracalne i nic się nie da zrobić, ale nawet jakby dało radę to lepiej nie prostować skrzywienia bo to może zaszkodzić. Można tylko tak działać, żeby nie bolało. Chodziłam więc na ćwiczenia rehabilitacyjne. No nie jestem znawcą ale były chyba bardziej na kolana, niż na plecy. Był jeden taki zabieg, gdzie to siedziałam na fotelu który sam mnie masował po plecach. Reszta ćwiczeń to na kolana.

W zimie to nie myślę o tym, ale gdy nadejdzie lato... Bluzki na ramiączka najlepiej pasują do temp pow +30*C... Ale nierówne plecy nie pasują do takich bluzek
Pamiętam, że chodziłam w klasie 1 podstawówki na ćwiczenia korekcyjne, ale po jakimś czasie pani nauczycielka powiedziała, że nie są mi potrzebne i mam nie chodzić... ach... no i teraz mam!

Mam 21 lat, jak myślicie, nie za późno żeby skorygować wystające łopatki?
MissColorfulll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 14:09   #13
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Odstające łopatki...

hmm... niestety bez opinii ortopedy się nie obędzie... musiałby dokładnie zobaczyc twoje plecki .Spróbuj ćwiczenia na łopatki,może pomogą jest lato,więc przejedź się na rowerku nad jezioro.Ja jestem po 2 operacjach kręgosłupa i lekarz mi powtarza że jazda na rowerze jest bardzo ważna.Popływaj troszkę w jeziorku lub na basenie to świetnie wplywa na łopatki Pozdrawiam
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 16:20   #14
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Odstające łopatki...

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
hmm... niestety bez opinii ortopedy się nie obędzie... musiałby dokładnie zobaczyc twoje plecki .Spróbuj ćwiczenia na łopatki,może pomogą jest lato,więc przejedź się na rowerku nad jezioro.Ja jestem po 2 operacjach kręgosłupa i lekarz mi powtarza że jazda na rowerze jest bardzo ważna.Popływaj troszkę w jeziorku lub na basenie to świetnie wplywa na łopatki Pozdrawiam
Na rowerze? Przecież wtedy się garbi i kręgoslup jest skrzywiony?

Tez mam odstaje łopatki i bardzo się garbię. U lekarza oczywiście bylam, zrobił mi prześwietlenie kręgosłupa i tylko powiedział, ze mam sie na siłownie zapisać, aby wzmocnić plecy. Tylko ja mądra oczywiście się nie zapisałam. Ale w tym roku sie za to biorę.

A teraz mam pajączka na plecach.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 18:36   #15
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Odstające łopatki...

ja nie mówię o góralu przy którym kierownica jest bardzo nisko ułożona ja mówię o zwykłej damce u której kierownica jest ułożona wyżej przez co plecy są w miarę proste
Na rowerze ćwiczysz nogi i różne partie kręgosłupa
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 19:26   #16
MissColorfulll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Dot.: Odstające łopatki...

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
hmm... niestety bez opinii ortopedy się nie obędzie... musiałby dokładnie zobaczyc twoje plecki .Spróbuj ćwiczenia na łopatki,może pomogą jest lato,więc przejedź się na rowerku nad jezioro.Ja jestem po 2 operacjach kręgosłupa i lekarz mi powtarza że jazda na rowerze jest bardzo ważna.Popływaj troszkę w jeziorku lub na basenie to świetnie wplywa na łopatki Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź Byłam u ortopedy i on wydał swoją opinię. Mianowicie powiedział, że mam prawostronną skoliozę któregoś tam stopnia (nie pamiętam niestety którego, to było 2 lata temu...) Za to fizjoterapeuta przy ćwiczeniach powiedział, że on tu widzi lewostronną skoliozę... I komu wierzyć? Powiedział, że po prostu tak mam, stwierdził fakt i na tym wizyta się skończyła, więc teraz radzić sobie muszę sama, u mnie w przychodni jest tylko ten ortopeda, zresztą jak tu już mam założoną kartę to nie mogę iść do innego. Zresztą takie badanie ortopedyczne nie jest niczym przyjemnym, wam też kazał się przed sobą wyginać w różnych kierunkach w samej bieliźnie? Trochę krępujące Ale da się przeżyć
Rowerem mogę spróbować trochę pojeździć, a od października mam szczery i prawdziwy zamiar chodzić na basen. Mam nadzieję że mi się uda. Tylko muszę się dowiedzieć, czy nie jestem za stara żeby łopatki mogły się trochę schować, w końcu już rosnąć przestałam...
Orientuje się ktoś do jakiego wieku można korygować wystające łopatki?
MissColorfulll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 18:42   #17
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Odstające łopatki...

hmm... nie mam pojęcia do którego wieku można "chować" łopatki ale z tego co mi wiadomo to mozesz poćwiczyć wtedy prawdopodobnie kręgosłup ci się rozciągnie ale tego nie jestem pewna

A co do twojego prawostronnego/lewostronnego kręgosłupa -radziłabym wybrać się prywatnie do ortopedy i zrobić rentgen.Zapłaciłabyś raz a wiedziałabyś w jaką stronę masz skrzywiony kręgosłup pozdrawiam
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 10:16   #18
MissColorfulll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Dot.: Odstające łopatki...

Miałam robiony rentgen może lekarz popatrzył na zdjęcie nie z tej strony, co powinien
Ale poćwiczyć zawsze można, to też spróbuje. Nawet jak nie schowa moich łopatek, to ćwiczenia wzmocnią mięśnie moich pleców, więc i tak będą jakieś plusy, zaszkodzić takie ćwiczenia nie powinny.
W sumie to mogłabym iść prywatnie, ale chyba w moim miasteczku nie ma takiego lekarza... Przynajmniej nic o tym nie wiem. Może od października jak wyjadę na studia coś poszukam, jak na razie tkwi we mnie silne postanowienie chodzenia na basen Pluskanie w wodzie dobre na plecki jak i na inne kształty

Dziękuję angela0033 bardzo bardzo Dajesz mi motywację :-*
MissColorfulll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 12:51   #19
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Odstające łopatki...

Cytat:
Napisane przez MissColorfulll Pokaż wiadomość
Miałam robiony rentgen może lekarz popatrzył na zdjęcie nie z tej strony, co powinien
Ale poćwiczyć zawsze można, to też spróbuje. Nawet jak nie schowa moich łopatek, to ćwiczenia wzmocnią mięśnie moich pleców, więc i tak będą jakieś plusy, zaszkodzić takie ćwiczenia nie powinny.
W sumie to mogłabym iść prywatnie, ale chyba w moim miasteczku nie ma takiego lekarza... Przynajmniej nic o tym nie wiem. Może od października jak wyjadę na studia coś poszukam, jak na razie tkwi we mnie silne postanowienie chodzenia na basen Pluskanie w wodzie dobre na plecki jak i na inne kształty

Dziękuję angela0033 bardzo bardzo Dajesz mi motywację :-*

służę zawsze pomocą
basenik polecam wyćwiczysz sobie plecki i twój kręgosłup będzie gibki a to wielki plus zawsze gdy jeżdżę to mojego ortopedy to następują 2 pytania:
-jeździsz na rowerze?
-pływasz często?
odpowiadam zawsze takbo uwielbiam pływać i jeździć na rowerze i lekarz mówi wtedy,zebym bardzo dużo pływała i jeździłaPozdrawiam: glasiu:
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-24, 08:57   #20
MissColorfulll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 54
Dot.: Odstające łopatki...

Hej dziewczyny!
Niestety u mnie nie ma większych zmian na lepsze. Mam nawet wrażenie, że moje łopatki się jeszcze bardziej uwypukliły w tym, jedna poszła do góry. Może to byś spowodowane tym, ze zwykle noszę torebkę na tym samym ramieniu?
No, ale niedawno byłam u ortopedy i skierował mnie na specjalistyczne ćwiczenia. Od lipca zaczynam, ciekawe czy coś będą dawać.
Jak na razie staram się utrzymać prostą postawę ciała, chociaż to jest bardzo trudne. Już od godziny siedzę prosto z plecami przy ścianie tak, aby łopatki były równo ułożone i jak najmniej wystawały.
Nie dość, że niewygodnie, to zaczynam odczuwać lekki ból. Cholera! Chciałabym sobie jakoś wepchnąć do środka tą kość, żeby nie wystawała
A jak tam u was? Jest poprawa?
MissColorfulll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 18:48   #21
Alegra
Przyczajenie
 
Avatar Alegra
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: Odstające łopatki...

Dziewczyny, trafiłam na wątek szukając dodatkowych ćwiczeń na odstające łopatki. Wiem, że trudno się zebrać do ćwiczeń, ale to jest jedyne wyjście!! Mam 27 i wiecznie bolące plecy. Moim problemem jest pogłębiona kifoza i lordoza (czyli pogłębione naturalne "S" kręgosłupa - wystające łopatki i wystający brzuch+duże wgłębienie w odcinku lędźwiowym). Jedyne co mogę powiedzieć to ĆWICZYĆ, ĆWICZYĆ I JESZCZE RAZ ĆWICZYĆ. Ja trochę zaniedbałam moje plecy, moi rodzice nie uważali mojej wady postawy za problem, więc w ogóle ją olewali. Dopiero kiedy było już za późno zaczęłam ćwiczyć. Dziewczyny nie ma, że boli, że nie ma czasu, że za zimno na basen!!!!! Pamiętajcie, że basen nie na każde wady postawy jest dobry (dla mnie niewskazany, chyba, że na pływanie na plecach , tak samo rower. Przy odstających łopatkach jest wręcz zabroniony!! Na łopatki z doświadczenia polecam pompki i jogę. Joga wzmacnia cały kręgosłup, pracuje się na zajęciach nad symetrią całego ciała, "otwiera" się klatkę piersiową, prostuje łopatki, "umieszcza" barki na swoim miejscu. (joga wg metody Iyengara) POLECAM! Ja również staram się spać na plecach, z poduszką tylko pod głową. Pozdrawiam i DO ĆWICZEŃ!!!!
Alegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 19:13   #22
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Odstające łopatki...

Cytat:
Napisane przez okretka Pokaż wiadomość
A polecają zawsze to samo:
- gimnastykę korekcyjną,
- basen.
A brałaś pod uwagę taniec towarzyski?
W podstawówce miałam podobny problem, miałam skrzywienie bodajże boczne ( wiesz, od plecaków na jedno ramię ) , bolały mnie plecy, łopatki też mnie wkurzały ( ogólnie w szkole byłam wysoka, nie tylko w kl. , ale w szkole ).

Od drugiej gimnazjum chodziłam na kurs. Najpierw 2 razy tygodniowo po 1,5 h, a później 3 razy po 1,5.

W III gimnazjum pielęgniarka sprawdzała na kręgosłupy i ogólnie były tam jakieś badania.

Wierz mi, 3 razy mnie 'przeglądała' Czytała moje badania sprzed roku i wstecz. W końcu pytam o co chodzi, a ona, że coś się nie zgadza, bo naprawdę miałam zły stan, a tu poprawa niemal o 100 %. Pytała czy chodzę na jakieś rehabilitacje

Powiem Ci tak, wiem, że ciężko z kasą i z czasem, ale naprawdę warto zainwestować w zdrowie, a już szczególnie w kręgosłup, bo tego Ci nic nie zrekompensuje
Mój tata leczy się na kręgosłup, długo był na zwolnieniu, dostał wezwanie do ZUS'u : sami zaproponowali mu sanatorium...

Naprawdę, a taniec nie tylko wpłynie na Twój kręgosłup, wzmocni go, ale kształtuje sylwetkę, wyrabia chód, podnosi samoocenę no i ta muzyka...

I nie chcę czytać żadnych : ale ja nie umiem tańczyć!

Idziesz tam, by się nauczyć
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:59.