Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-31, 10:34   #91
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Co do mięsa, to wystarczy przestać kupować w hipermarketach. Już pomijając wyjściową jakość tego mięsa, bardzo często jest autentycznie stare i zepsute.
Lepiej kupić prawdziwego, wsiowego kurczaka, który całe życie latał po trawie
Z mlekiem to samo - to w kartonie jest jakąś koszmarną trucizną. Jak ktoś pije, to lepiej zastąpić je prawdziwym mlekiem, które ani nie jest pozbawione wszystkiego, co dobre, ani nie jest nafaszerowane obrzydliwościami. Bo coś ohydnego musi tam być, skoro to mleko nie kiśnie po kilku godzinach.
Ja zrezygnowałam z mleka na jakiś czas, a potem znowu zaczęłam pić w kawie i nie było absolutnie żadnej różnicy, ale ja od zawsze piję prawdziwe krowie mleko. Zresztą gdzieś czytałam, że szkodliwe na cerę może być mleko odtłuszczone, ale w końcu do badań się nie doszukałam, więc nie podaję tej informacji jako pewnik.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 10:39   #92
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dlatego uważam, że fajnie jest trafić na dobrego ginekologa-endokrynologa (najlepiej, żeby był to ktoś 2 w 1), który nie tylko machnie skierowanie na badania, ale podpowie w jakich warunkach je robić (zero stresu, zmęczenia, podenerwowania - bo to też przekłamuje wynik), a do tego wczuje się w obserwację pacjenta i nie oleje go po pierwszych wynikach
To też dużo zmienia

Cytat:
Jakoś mnie dziwacznie buzia piecze Czyżby pierwsze zaczątki reakcji na Atrederm?
Albo skóra stała się nieco bardziej wrażliwa przez pogodę (ja)
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 10:51   #93
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Tylko kto by tego kurczaka obrobil? Bo ja nie
Nie kupuje miesa w hipermarketach, kupuje w sklepie miesnym, ale nadal nie mam pewnosci skad pochodzi, czym zwierze bylo zywione. Chociaz nie powiem, zeby mieso mi jakos szczegolnie samkowalo, to mam czasem taka chcice, ze zadna salatka mnie nie zaspokoi Dlatego ciezko by mi bylo calkowicie zrezygnowac. Trzeba zachowac rownowage we wszystkim jak juz zostalo to zauwazone.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 11:24   #94
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Ja tam sobie nie wyobrazam nie robienia peelingow.
Me too
Dzisiaj mam zamiar zrobić ten z bzu i od razu będzie lżej
Jakoś tak bardzo podpasowały mi ścieraki z ZSK i od kiedy zaczęłam robić tam zakupy, czyli od przeszło 2 lat, nie kupiłam żadnego peelingu nigdzie indziej.
Ale jeśli macie swoje naturalne peelingowe hity, to chętnie poznam i wypróbuję

Co do diety, w moim przypadku zmiana czegokolwiek w żywieniu nie była zmianą w kondycji skóry - niestety.
Żaden post na chipsy, słodycze i inne przekąski, odrzucenie tłustego jedzonka, fast-foodów itp., a zastąpienie tego zdrowym żarełkiem nie spowodowało żadnej poprawy.
Jedynym efektem było to, że ciągle byłam głodna i szybko chudłam
A że od zawsze mam kosmiczną przemianę materii, a do tego jestem szczupła i wysoka - czułam się niemrawo, nie miałam energii i nie było mi z tym dobrze.
Powrót do normalnego żywienia (czyli wszystko kiedy chcę i ile chcę) unormował samopoczucie i wagę.
A skoro na cerę nic nie wpłynęło - jem wszystko (bo kiedy mam jeść jak nie za życia).
A bez mięsa żyć po prostu nie umiem
Ale to już szczególny przypadek

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Co do mięsa, to wystarczy przestać kupować w hipermarketach. Już pomijając wyjściową jakość tego mięsa, bardzo często jest autentycznie stare i zepsute.
Lepiej kupić prawdziwego, wsiowego kurczaka, który całe życie latał po trawie
Z mlekiem to samo - to w kartonie jest jakąś koszmarną trucizną. Jak ktoś pije, to lepiej zastąpić je prawdziwym mlekiem, które ani nie jest pozbawione wszystkiego, co dobre, ani nie jest nafaszerowane obrzydliwościami. Bo coś ohydnego musi tam być, skoro to mleko nie kiśnie po kilku godzinach.
Generalnie to najlepiej wszystko należałoby mieć u siebie i tak by było najzdrowiej - krówkę, kurkę, ogródek, sad.... z tego wszystkiego mam tylko ogródek Ale jest to niemożliwe
Z tym mięsem to się zgadzam Lepiej je kupować od znajomego sprzedawcy mającego w swym sklepiku mniej mięsnego towaru, który szybciej schodzi i ciągle przywozi się świeży towar niż nabywać ładnie wyglądające marketowe mięso zalegające w lodówkach nie wiadomo jak długo.
A co do mleka... ciekawe ile mleka jest w mleku

Tęsknię do czasów, kiedy na wakacjach u babci jadło się najzdrowsze pod słońcem owoce i warzywa, wspomnianego wyżej latającego po trawie kurczaka, mleko prosto od krówki, miód ze stojących niedaleko domu uli, jajka z kurnika, boczek ze świnki, dżemy i kompoty własnej roboty i bułki zrobione przez ciocię przyprószone makiem, którego malutkie poletko miał każdy

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Tylko kto by tego kurczaka obrobil? Bo ja nie
Babcia
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-10-31 o 11:29
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 11:52   #95
Dagmik
Raczkowanie
 
Avatar Dagmik
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 34
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Tylko kto by tego kurczaka obrobil? Bo ja nie
Nie kupuje miesa w hipermarketach, kupuje w sklepie miesnym, ale nadal nie mam pewnosci skad pochodzi, czym zwierze bylo zywione. Chociaz nie powiem, zeby mieso mi jakos szczegolnie samkowalo, to mam czasem taka chcice, ze zadna salatka mnie nie zaspokoi Dlatego ciezko by mi bylo calkowicie zrezygnowac. Trzeba zachowac rownowage we wszystkim jak juz zostalo to zauwazone.
Niestety taka rzecz jak obrabianie :P jest częścią jedzenia mięsa. Takie rzeczy (i cena) powodowały, że nasze babcie znały umiar i równowagę -mięso to był rarytas a nie dodatek do każdego posiłku. Na pocieszenie powiem, że obrabianie fasoli też jest pracochłonne, już nie mówiąc o bobie Choć na pewno nie tak obrzydliwe...

Jako nastolatka przez długi czas nie jadłam mięsa i efekt był opłakany a trądzik tylko trochę się poprawił -bo robiłam to źle. Dlatego nie twierdzę, że samo niejedzenie mięsa to panaceum na cerę wszelkie choroby. Równie ważne jest co się je w zamian. Nie każdy też jest tak samo wrażliwy na chemię zawartą w mięsie i wędlinach. Podejrzewam, że wielu trądzikowców jest a ilość hormonów i "polepszaczy" stale wzrasta. Medycyna jest na takim etapie, że dopiero powoli odkrywa związek między dietą a chorobami (bo korporacje farmaceutyczne nie mają w tym żadnego interesu) . Po moich przejściach z wieloma chorobami - jest on oczywisty, bo pierwszy raz po latach jestem po prostu zdrowa.
Dagmik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 12:39   #96
lilymb
Raczkowanie
 
Avatar lilymb
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 195
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Co do mięsa, to wystarczy przestać kupować w hipermarketach. Już pomijając wyjściową jakość tego mięsa, bardzo często jest autentycznie stare i zepsute. (..) Z mlekiem to samo - to w kartonie jest jakąś koszmarną trucizną. Jak ktoś pije, to lepiej zastąpić je prawdziwym mlekiem, które ani nie jest pozbawione wszystkiego, co dobre, ani nie jest nafaszerowane obrzydliwościami. Bo coś ohydnego musi tam być, skoro to mleko nie kiśnie po kilku godzinach. (...)
Jako zootechnik muszę stanowczo zaprotestować Skąd taka wiedza ? Proszę podaj odnośniki do publikacji naukowych które to potwierdzają, bo z mojej wiedzy wynika zupełnie co innego
To jest właśnie klasyczne popularyzowanie niewiedzy. Wystarczy zapoznać się z podstawowymi zasadami produkcji mięsa czy mleka. W życiu nie spotkałam się z mlekiem w którym są konserwanty. A dlaczego się ono nie zsiada - zachęcam do przeczytania: http://diety.pozmu.net/artykuly-o-pr...-zywnosci.html
lilymb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 14:08   #97
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Dagmik Pokaż wiadomość
Niestety taka rzecz jak obrabianie :P jest częścią jedzenia mięsa. Takie rzeczy (i cena) powodowały, że nasze babcie znały umiar i równowagę .
przeczytałam znały i UMARŁY

przepraszam, ale idę z tym na wątek przesłyszenia, przejęzyczenia

A tak odnośnie tematu, mam zamiar szukać cud sposobu na wągry, bo jak nigdy nie przywiązywałam specjalnej uwagi do tych małych brzydactw (byłam skupiona na walce ze stanami zapalnymi na pół twarzy) tak teraz nie mogę na nie patrzeć.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 14:20   #98
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-10-31 o 14:45
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 14:42   #99
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Przepraszam, że Wam przerwie dyskusje, ale musze zapytać
Powiedzcie mi, jak to jest z tym serum LEMON? Stosuje go już jakiś od miesiąca. Naprawde fajnie działa. Zanim kupiłam, szukałam na wizażu info to tym czy trzeba się filtrować. Okazało się, że nie, więc nie używam. Ale dziś przeczytałam, że trzeba. Troche się przestraszyłam.
Falabella, Ty używałaś filtrów? Bo o serum Lemon pierwszy raz przeczytałam na Twoim blogu i nie zauważyłam, żebyś coś pisała o filtrach...
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 15:01   #100
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A ja chciałam tylko się pożalić, że po 4 zastosowaniu/ przemyciu buzi AHA/BHA 10% wszystko na brodzie wylazło na wierzch i zaczęło się łuszczyć. Wczoraj wyglądałam jak potwór. Na szczęście serum AZELO świetnie mi nawilża buzię i rozjaśnia wszystko. Powiedzcie mi, że to minie

Czy AHA/BHA mogę stosować razem z serum lemon czy za dużo?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 15:04   #101
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-10-31 o 15:16
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 15:13   #102
Dagmik
Raczkowanie
 
Avatar Dagmik
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 34
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Nie chcę niczego forsować na siłę ani nikogo gasić - ani traktować protekcjonalnie. Chciałam wprowadzić tylko trochę świeżości i innego podejścia. Równie nieuczciwe jest forsowanie tylko perspektywy farmakologicznej i dyskredytowanie innych metod bo nie są faworyzowane w głównym nurcie badawczym (finansowanym przez firmy farmaceutyczne). Osób siedzących w temacie, znających się na różnych metodach jest na tym forum dużo (i nie wątpię w twoją wiedzę Falabella). Stąd mnóstwo tu postów z wymianami zdań typu "to zadziałało na mnie tak a to tak" i wymieniania bez końca nazw leków i kosmetyków w których można się pogubić.

Ale forum to nie same "weteranki" wchodzi tu też mnóstwo młodych dziewczyn, które nie mają rozległej wiedzy i zamiast sobie pomóc mogą poważnie zaszkodzić (tak jak ja w przeszłości). Chce im zaoferować najbezpieczniejszą i najprostszą metodę jaka istnieje

Więc małe podsumowanie na pożegnanie. Zanim sięgnie się po dodatkowe środki warto rozważyć:
- czy moja dieta jest dla mnie zdrowa (czynników może być wiele od słodyczy, przez mięso -w ogóle albo po prostu złej jakości, po detale takie jak równowaga między kwasami omega6 a omega3, zrównoważona flora bakteryjna, alergie)
- czy na prawdę robię demakijaż odpowiednio dokładnie, długo, delikatnie i bez żadnych wyjątków (impreza itp) i czy robię to metodami dostosowanymi do rodzaju podkładu i skóry
- czy nie przesadzam i nie traktuje swej skóry zbyt agresywnie: wyciskaniem, pillingami, kwasami, alkoholem, środkami matującymi, ciężkimi podkładami, lekami... bo tak bardzo chce szybko "pozbyć się" problemu (a skóra w samoobronie reaguje jeszcze większym wydzielaniem sebum, rogowaceniem, przekrwieniem itd)
- czy mój krem nawilża i nie składa się z zapychaczy i substancji drażniących

Jeśli zrobi się to wszystko, okaże trochę cierpliwości i nie będzie zmiany, wtedy wyciągamy grubszy kaliber a dziewczyny z tego forum pewnie chętnie pomogą. Ja napisałam wszystko co mi pomogło i okazało się dla mnie całkowicie wystarczające do wyleczenia Pozdrawiam i trzymam kciuki za sukces
Dagmik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 15:21   #103
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-10-31 o 15:23
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 15:22   #104
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Tylko kto by tego kurczaka obrobil? Bo ja nie
Nie kupuje miesa w hipermarketach, kupuje w sklepie miesnym, ale nadal nie mam pewnosci skad pochodzi, czym zwierze bylo zywione. Chociaz nie powiem, zeby mieso mi jakos szczegolnie samkowalo, to mam czasem taka chcice, ze zadna salatka mnie nie zaspokoi Dlatego ciezko by mi bylo calkowicie zrezygnowac. Trzeba zachowac rownowage we wszystkim jak juz zostalo to zauwazone.
Zwykle można spokojnie kupić obrobionego prawie całkiem, albo poprosić o obrobienie Ja osobiście sama też bym tego nie zrobiła, ale ja w ogóle

Cytat:
Napisane przez lilymb Pokaż wiadomość
Jako zootechnik muszę stanowczo zaprotestować Skąd taka wiedza ? Proszę podaj odnośniki do publikacji naukowych które to potwierdzają, bo z mojej wiedzy wynika zupełnie co innego
To jest właśnie klasyczne popularyzowanie niewiedzy. Wystarczy zapoznać się z podstawowymi zasadami produkcji mięsa czy mleka. W życiu nie spotkałam się z mlekiem w którym są konserwanty. A dlaczego się ono nie zsiada - zachęcam do przeczytania: http://diety.pozmu.net/artykuly-o-pr...-zywnosci.html
Skąd ta wiedza? Bo piłam i puściłam pawia do zlewu Może i nie ma konserwantów, ale jest pasteryzowane, odtłuszczone i obrzydliwe w smaku. Nikt mi nie wmówi, że biała woda o chemicznym posmaku i prawdziwe, tłuste wiejskie mleko to to samo. Zresztą polecam popić sobie mleko UHT 5 razy dziennie przy silnym trądziku i tylko czekać
A zepsute mięso? Już nie raz widziałam w hipermarkecie mięso nasmarowane olejem, żeby błyszczało
Podstawowe zasady produkcji znam i widocznie inni też znają, skoro rezygnują z hipermarketowego mleka czy mięsa, bo się boją albo brzydzą. Znam też dokładnie zasady produkcji prawdziwej żywności, znam jej smak i czuję różnicę.

Zresztą każdy zaleca rezygnację z wysoko przetworzonej żywności. Ja zrezygnowałam i czuję się świetnie. Nie będę ryzykować własnego zdrowia, życia i urody, bo ktoś uważa inaczej. Każdy ma własny rozum i sam decyduje o tym, co je, więc ta dyskusja jest zupełnie bezsensowna.
I przypominam, to temat o trądziku, a nie o zasadach produkcji żywności. Przy trądziku - mleko UHT out.

Poza tym koncerny farmaceutyczne od dawna wmawiają nam głupoty, żeby na nas zarabiać
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 15:51   #105
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Co do diety-wiosną stosowałam dietę bezglutenowo-bezmleczna-bezsłodyczową o niskim indeksie glikemicznym. Może poprawa minimalna była, ale wątpię szczerze mówiąc, ze u mnie dieta jest przyczyną trądzika. Przez całe wakacje obżerałam sie czym popadnie, a ostatnie miesiące to już w ogóle i co zauważyłam: jedyne co źle na mnie działa to mleko i chyba jego przetwory-słodkie jogurty. Odkąd odstawiłam mleko to nawet słodycze mi niegroźne. Kiedyś miałam ramiona i plecy w gulach, dziś z góry pleców zeszło prawie wszystko, ramiona czyściutkie. Wiem, że to przez mleko. Teraz jednak staram się ograniczyć słodycze, bo po prostu chcę zdrowiej się odżywiać. Cera wygląda fajnie, bo ma jednolity koloryt, przebarwień niewiele, trochę zaskórników.
Na łądną cerę polecam wysypianie się u mnie zawsze pomaga-jak sie porządnie wyśpię to cera promienna i ukojona, a jak zarwę noc to czasem kolejne dni mam brzydką skórę-przesuszoną, a jednocześnie tłustą, nieświeżą.
Na plecy -mydło siarkowe.
Któras z Was pytała o frakcję sojową-stosuję z powodzeniem pod minerały i się sprawdza.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 15:52   #106
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-10-31 o 15:53
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 17:06   #107
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pasteryzuje się w wyższych temperaturach niż gotuje w domu.
A ja piłam normalne, świeże mleko ze sklepu. Obrzydliwe. Jestem przyzywczajona do smaku prawdziwego mleka i to z kartonu nie ma z nim nic wspólnego Do kawy używam tylko mleka od zdrowej krowy wypasanej całe lato na pastwisku, która leki dostaje tylko wtedy, kiedy jest chora
Zresztą często poruszany jest temat złego wpływu mleka na cerę trądzikową. Ja czytałam teorię, że szkodzi mleko odtłuszczone i chociaż nie znalazłam żadnych badań na jej poparcie, ma w sobie ziarno prawdy.
No ale mleko tak właściwie nie jest nam potrzebne w diecie, a mleko z kartonu tym bardziej, jako wysoko przetworzone.

Warzywa też można kupić dobre i nieskażone, trzeba tylko wiedzieć, gdzie, ale nie każdy ma taką możliwość. Lepiej tak czy siak jeść warzywa sezonowe, czyli np. zimą korzeniowe niż kupować wielkie, nabrzmiałe pomidory z Maroka w środku grudnia.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 17:13   #108
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
U mnie pierwsze problemy pojawiły się w wieku lat 10, a mam 30
Genów niestety wymienić się nie da

Cytat:
Gdybym nie stosowała peelingów to miałabym skórę grudowatą, tłustą, zropiałą, zaniedbaną. Jeśli ktoś ma skłonność do rogowacenia wie, o czym mówię.
Ja też.
Peeling to dla mnie jedna z podstaw dobrego oczyszczania.

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi, jak to jest z tym serum LEMON? Stosuje go już jakiś od miesiąca. Naprawde fajnie działa. Zanim kupiłam, szukałam na wizażu info to tym czy trzeba się filtrować. Okazało się, że nie, więc nie używam. Ale dziś przeczytałam, że trzeba. Troche się przestraszyłam.
Powiem tak: filtr by nie zaszkodził i jeśli masz jakiś dobry, możesz spróbować
Ja przy lemonie się nie filtrowałam i było ok - ale ja się prawie w ogóle nie filtruję bo filtry mnie zapychają, więc nie można się mną sugerować

Cytat:
Napisane przez Dagmik Pokaż wiadomość
Chciałam wprowadzić tylko trochę świeżości i innego podejścia.
Poczułam się dziwnie bo wygląda na to, że ten wątek trąca myszką, a 'świeżość' w tym wydaniu jest tu najbardziej pożądana
A inne podejście to jakie?
Bo wydaje mi się, że każda z nas ma odrębne podejście do spraw pielęgnacyjnych - nie jesteśmy grupą mającą jeden mózg i myślącą identycznie

Cytat:
Stąd mnóstwo tu postów z wymianami zdań typu "to zadziałało na mnie tak a to tak" i wymieniania bez końca nazw leków i kosmetyków w których można się pogubić.
Gdybyś jeszcze raz mogła spojrzeć na swoje posty - Ty też napisałaś co i jak na Ciebie podziałało, a nawet podałaś nazwę
To normalne.
Każdy tak robi, żeby inni wiedzieli jak ta pielęgnacja wygląda, co można zmienić, dodać, czego spróbować, co jest godne polecenia itd.
Chodzi tu o rozmowę, wymianę doświadczeń, radę... a nie tylko o to, żeby wejść, przeczytać mega post o tym co jest super, naj, ach i och i zastosować podobną pielęgnację bo komuś pomogła.
Fajnie, że Twoja pielęgnacja okazała się zbawienna - mi osobiście by zaszkodziła

Cytat:
Ale forum to nie same "weteranki" wchodzi tu też mnóstwo młodych dziewczyn, które nie mają rozległej wiedzy i zamiast sobie pomóc mogą poważnie zaszkodzić (tak jak ja w przeszłości).
Mogą sobie zaszkodzić wchodząc i czytając to, o czym piszemy
Równie dobrze mogą sobie zaszkodzić wprowadzając w życie na przykład Twoją pielęgnację, dlatego też zalecam używania własnego mózgu, obserwowania skóry, słuchania ciała, a przede wszystkim zrobienia badań
Co dobre dla jednego, nie musi być dobre dla drugiego

Cytat:
Chce im zaoferować najbezpieczniejszą i najprostszą metodę jaka istnieje
Jakbym tekst z reklamy słyszała

A tak btw, skąd wiesz, że Twoje metody są najbezpieczniejsze?
To mnie nie przekonało

Cytat:
- czy mój krem nawilża i nie składa się z zapychaczy i substancji drażniących
Ten z Eveline takie miał

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Na łądną cerę polecam wysypianie się
To prawda
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 21:45   #109
Dagmik
Raczkowanie
 
Avatar Dagmik
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 34
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Apsik13, ciężko mi się żegnać z tym wątkiem w dosyć nieprzyjemnej atmosferze ale chyba już tak będzie. Każdy ma inne podejście i doszłyśmy do punktu w którym nie mamy wiele wspólnego a żadna z nas nie musi nic sobie udowadniać.

Ja wierzę, że każdy na swój sposób jest doskonały i nie ma genów, które powodują choroby. Są tylko nasze działania, którymi kształtujemy swoje zdrowie - podstawą dla mnie jest dieta i środowisko w którym żyjemy a drugorzędne są zabiegi kosmetyczne, którymi według mnie czasem łatwiej sobie zaszkodzić niż pomóc. Farmakologię zostawiam dla na prawdę ciężkich i rzadkich przypadków.

Wątek nazywa się "pożegnać trądzik na zawsze". Odpukując w niemalowane, mogę z radością powiedzieć, że mnie się to udało. Z jak najlepszymi intencjami przedstawiłam kompleksowo metodę, dzięki której to zrobiłam - bez agitowania producentów bo nawet z tym kremem to nie polecałam i tylko mówiłam że mnie nie zapycha a każdy jest inny (zaznaczyłam że sama zaczęłam robić sobie kremy i czekam na efekt). Na żadnym etapie nie chciałam sprawiać wrażenia, że moja metoda jest jedyna i słuszna dla każdego i starałam się odnosić z szacunkiem do doświadczeń innych.

W ostatnim poście wyklarowałam swoje zdanie (miedzy innymi dzięki słowom krytyki) bo doszłam do wniosku, że konkretne rady jak "oleje a potem to i to"są za bardzo osobiste i de facto mało przydatne dla czytających bo indywidualną, trafioną rutynę pielęgnacji trzeba samemu wypracować. Ale można to robić wg różnych filozofii i założeń ogólnych.

Na forum kosmetycznym opinie, że dieta to podstawa, lepiej robić za mało niż za dużo czy niechęć do pillingów są jednak w mniejszości i w tym sensie mówiłam o powiewie świeżości. Co do bezpieczeństwa to narażam kogoś co najwyżej na więcej pryszczy jeśli prezentowane przeze mnie podejście nie zadziała. Nijak to się ma do powikłań po farmakologii, które poważnie zagrażają zdrowiu (wiem to z autopsji a problemy miałam nie tylko po hormonach ale i antybiotykach- jeszcze gorsze).

W natłoku dyskusji i detali łatwo poczuć się zagubionym i sama poszukując nawet prostych informacji na tym forum miałam duże problemy z ogarnięciem... większość postów to nazwy zabiegów, leków, kosmetyków i milion opinii o nich. Ja chciałam bardziej przedstawić swoją filozofię zdrowia i pielęgnacji a mój przykład miał być jej ilustracją a nie gotową, cudowną receptą. Jeśli zabrzmiało to inaczej to skromnie przepraszam i koryguję.

Mam nadzieję, że już na prawdę wszystko wyjaśniłam

Edit: Jeśli ktoś jest na prawdę zainteresowany detalami, to mogę odpowiedzieć na pytania - również w wiadomościach prywatnych. Bo w wielu miejscach pisałam w dużym uproszczeniu (moje posty i tak wyszły dłuuugie) - np. że z olejami ostrożnie, bo niektóre mnie zapychały a przy lekkich podkładach mogą być w ogóle niepotrzebne, że mięso w diecie to nie jedyny ważny czynnik, że wcale nie polecam każdemu "ewelajn" ale w sumie to najwięcej mogę powiedzieć o diecie, nie tylko wegetariańskiej To jest moja pasja od lat bo dzięki niej pokonałam gorsze problemy niż trądzik - takie jak nadwaga, nadwrażliwe jelito, chroniczne zapalenie oskrzeli, wątroba, pęcherz, drogi rodne, apatia, anemia, bóle głowy a nawet depresja - oj, było tego niemało i trądzik przy tym to pryszcz choć zapoczątkował lawinę... W tym zakresie moja wiedza jest poparta nie tylko doświadczeniem ale i badaniami, z którymi staram się być na bieżąco. W sprawach stricte kosmetycznych polecam inne forumowiczki - bo jak łatwo zauważyć trzymam się niezbędnego minimum i nie odczuwam potrzeby niczego więcej a są na tym forum osoby ze znacznie większym doświadczeniem i wiedzą w tej kwestii.

Edytowane przez Dagmik
Czas edycji: 2012-11-01 o 08:52
Dagmik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 23:36   #110
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Fallabella - auc, ten policzek jest taki czerwony, mam nadzieję , że tylko na zdjęciu ta czerwień jest tak podkrecona.

Dagmik- moglabys napisać proszę czy zjadasz produkty glutenowe? chleb zytni? apropos cellulitu, mi się dosłownie wchłania jak odstawiam maczne produkty ( sroki za błędy, czasem tak jak teraz, pisze z komórki) jeśli nie chcesz pisać na forum, to moze moglabys na priv?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 00:03   #111
Dagmik
Raczkowanie
 
Avatar Dagmik
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 34
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Olasia, co do cellulitu to mam podobne wrażenia co ty. Dla mnie oprócz tego duży wpływ miało ograniczenie soli i równowaga miedzy kwasami omega6 i omega3. Nie cierpię na celiakię i gluten jako tako trawię... z umiarem, na co dzień staram się unikać. Lubię pszenicę bo jest puszysta i słodka ale działa na mnie wybitnie źle, współczesne odmiany to prawdziwa glutenowa rozpusta Żyto, jęczmień i owies ok, tylko że liczą się detale. Chleb żytni tylko na naturalnym zakwasie a płatki owsiane moczone przez noc, kasza też nie codziennie. W tej perspektywie dieta wegetariańska jest akurat wybitnie "pod górkę" bo gluten to jedno z najłatwiej dostępnych białek :p Wracając do sedna to dieta + umiarkowane ćwiczenia lepiej mi pomogły niż wszystkie balsamy razem wzięte, co aż mnie zaskoczyło bo myślałam że dobra, jakaś poprawa będzie ale nie że takie wow W każdej chwili możemy przejść na priva -w sumie będzie lepiej dla czystości wątku
Dagmik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 05:09   #112
Fishy279
Raczkowanie
 
Avatar Fishy279
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Pozwólcie, że się wtrące do tematu diety.

Nie wiem, czy wiadomo wam o wpływie insulin like growth factor 1 na trądzik - tutaj jest trochę więcej danych na ten temat (po angielsku) ingentaconnect.com/content/mksg/exd/2009/00000018/00000010/art00002 zresztą, internet jest pełen informacji
Do wzrostu stężenia IGF-1 przyczyniają się produkty mleczne, białka zwierzęce i soja. Stąd też eliminacja tych produktów może pozytywnie wpływać na stan trądziku. Niektórzy naukowcy twierdzą, że jednym z powodów, które stoją za skutecznością doustnych retinoidów jest właśnie zmniejszanie poziomu IGF-1 we krwi.

Oczywiście, przejście na dietę to indywidualna sprawa każdego człowieka. Natomiast nie można twierdzić, że nie ma ona znaczenia w przypadku trądziku.

Edytowane przez Fishy279
Czas edycji: 2012-11-01 o 05:13
Fishy279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 09:05   #113
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-11-01 o 09:13
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 09:53   #114
Dagmik
Raczkowanie
 
Avatar Dagmik
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 34
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fishy279 Pokaż wiadomość
Pozwólcie, że się wtrące do tematu diety.

Nie wiem, czy wiadomo wam o wpływie insulin like growth factor 1 na trądzik - tutaj jest trochę więcej danych na ten temat (po angielsku) ingentaconnect.com/content/mksg/exd/2009/00000018/00000010/art00002 zresztą, internet jest pełen informacji
Do wzrostu stężenia IGF-1 przyczyniają się produkty mleczne, białka zwierzęce i soja. Stąd też eliminacja tych produktów może pozytywnie wpływać na stan trądziku. Niektórzy naukowcy twierdzą, że jednym z powodów, które stoją za skutecznością doustnych retinoidów jest właśnie zmniejszanie poziomu IGF-1 we krwi.

Oczywiście, przejście na dietę to indywidualna sprawa każdego człowieka. Natomiast nie można twierdzić, że nie ma ona znaczenia w przypadku trądziku.
Dla mnie to wtrącenie jest jak wybawienie

Nie powstrzymam się i szybko dodam, że z produktów mlecznych zwłaszcza serwatka (wielkie ilości są w koncentratach dla sportowców, małe w niektórych słodyczach) bardzo podnosi IGF. A współczesne zwierzęta hodowlane (chów przemysłowy) karmione głównie soją i pobudzaczami wzrostu :P to istna kopalnia IGF

IGF to insulinopodobne czynniki wzrostu a insulina reguluje poziom cukru w krwi. Może być to pośrednim argumentem do poparcia tezy o wpływie cukru na trądzik. Z tego co wiem, nie jest to jednak gruntownie przebadane, więc nie chciałam wdawać się w zbędne dyskusje z biochemikami, że "podobne" to za mało żeby wysnuć takie wnioski (aż taka mocna w tym temacie się nie czuję).

Wg mnie równie ważna co konkretne, zbadane czynniki jest równowaga. W indywidualnych przypadkach brak równowagi organizmu będzie spowodowany zupełnie czym innym... choćby alergenem, środkiem chemicznym (wpływającym na gospodarkę hormonalną) lub jakimś deficytem/nadmiarem w diecie. A ze względu na nasze predyspozycje ujawni się nam to na twarzy a nie gdzie indziej. Stąd dieta to tak trudna i osobista sprawa - coś co dopracowuje się latami.

Edytowane przez Dagmik
Czas edycji: 2012-11-01 o 10:13
Dagmik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 12:10   #115
Fishy279
Raczkowanie
 
Avatar Fishy279
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Poziom IGF-1 można zbadać prywatnie w laboratorium i zagadka się rozwiąże. Łatwo się domyślić, że zwykle osoby wysokie mają jego większy poziom. Warto też zauważyć, że w wymienionym przeze mnie linku proponowany jest metformin, który jest również stosowany w PCOS a przecież jego objawem również jest trądzik.
Natomiast to nie wszystko - trzeba również kontrolować stany zapalne w organizmie. Jak wiadomo podrażnienie jest jednym z kluczowych czynników wywołujących trądzik (stąd też jego obecność w niektórych chorobach autoimmunologicznych).

Falabella, Jaką dietę wybierzesz to Twój wybór i tak długo jak Ci pasuje nikt nie ma prawa się wtrącać. Umieściłam tu informacje, żeby dziewczyny czytające ten wątek wiedziały gdzie można też szukać przyczyny i mogły uniknąć błędów, które ja popełniłam wiedząc, które dokładnie produkty powinny wyeliminować. U mnie początkowo dieta (nieprzetworzone jedzenie, zero nabiału, chude mięso, soja) dała dobre rezultaty, ale co jakiś czas następował nawrót co zniechęcało do kontynuacji. Teraz jestem na diecie wegańskiej, nie podrażniam skóry i problem ustąpił.

Dagmik - to co piszesz o alergenach dalej zahacza o IGF-1 - jego wysoka wartość przekłada się na wysoką ilość leukocytów, która jest powiązana z reakcjami zapalnymi i autoimmunologicznymi.

Jeszcze jedno - nie sądze, że sam cukier jest zły. Zła jest duża ilość IGF-1 - nie trzeba jakiegoś mocno przenikliwego umysłu by zrozumieć, że w końcu dojdzie do insulinoodporności (badania też to potwierdzają). To istotna różnica.

Edytowane przez Fishy279
Czas edycji: 2012-11-01 o 13:05
Fishy279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 13:19   #116
lilymb
Raczkowanie
 
Avatar lilymb
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 195
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Dagmik Pokaż wiadomość
(...)A współczesne zwierzęta hodowlane (chów przemysłowy) karmione głównie soją i pobudzaczami wzrostu :P to istna kopalnia IGF (...)
Znowu będę się czepiać i powiem, że to nieprawda. A zakaz stosowania "pobudzaczy wzrostu" był wprowadzony przed 2000 rokiem.
Zwracajcie uwagę na to co piszecie.
lilymb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 16:16   #117
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 17:36   #118
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Możesz powiedzieć o nich więcej? o te chodzi ?Gal, Dermogal A+E, Kapsułki żelatynowe twist off własnie ostatnio moja buzia jest podrażniona, chyba jesień jej się nie bardzo podoba... bo cena i ilość.... rewelacyjna
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 19:02   #119
Fishy279
Raczkowanie
 
Avatar Fishy279
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie lubię zbiorowej odpowiedzialności. Dagmik miała pewnie dobre chęci, ale niesprawdzona informacja w jej poście nie oznacza, że wszyscy wegetarianie, czy weganie umieszczają w swoich postach niesprawdzone informacje. Ja nie mam żadnego interesu w tym, żeby kogokolwiek przekonywać, ba, nawet nie zależy mi na tym, aby mieć rację - uważam, że jeżeli ktoś jest w stanie podważyć racjonalnymi argumentami zaprezentowane przeze mnie teorie to oddaje mi tym samym przysługę bo dzięki temu nie będę się trzymać czegoś, co nie ma sensu. Myślę, że więcej osób powinno stosować kryterium falsyfikacji przy formułowaniu swoich opinii.

Czy uważasz, że chude mięso, odpowiednio przyrządzone i z pewnego źródła jest w każdym przypadku zdrowe i odżywcze dla wszystkich ludzi?
Fishy279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-01, 21:37   #120
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2012-11-01 o 21:39
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.