Problem z oczami/ brwiami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-31, 18:03   #1
lukasz521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 9

Problem z oczami/ brwiami


Hej, zacznę od tego, że jestem facetem. Mam dość nietypowy problem. Czasami mam piękne, pełne, duże oczy, a czasami są małe i zmęczone, niezależnie od tego ile spałem. Muszę się też pilnować i cały czas potrzymywać powieki do góry, bo inaczej wyglądam na zmęczonego lub znudzonego. Od czego to zależy, że raz wyglądam dobrze a raz beznadziejnie? Mam też problem z brwiami, tak samo jak oczy, czasami dobrze się układają i fajnie komponują się z oczami, a czasami ich wewnętrzna część jest dużo niżej od zewnętrznej i też wyglądam na złego Ktoś wie czemu tak się dzieje i jak temu zaradzić? Z góry przepraszam, jeśli wybrałem zły dział.
lukasz521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:13   #2
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Cytat:
Napisane przez lukasz521 Pokaż wiadomość
Hej, zacznę od tego, że jestem facetem. Mam dość nietypowy problem. Czasami mam piękne, pełne, duże oczy, a czasami są małe i zmęczone, niezależnie od tego ile spałem. Muszę się też pilnować i cały czas potrzymywać powieki do góry, bo inaczej wyglądam na zmęczonego lub znudzonego. Od czego to zależy, że raz wyglądam dobrze a raz beznadziejnie? Mam też problem z brwiami, tak samo jak oczy, czasami dobrze się układają i fajnie komponują się z oczami, a czasami ich wewnętrzna część jest dużo niżej od zewnętrznej i też wyglądam na złego Ktoś wie czemu tak się dzieje i jak temu zaradzić? Z góry przepraszam, jeśli wybrałem zły dział.
Hej, to, że masz słabsze dni i widać to po Twoich oczach nie jest niczym dziwnym. Tobie się wydaje, że nie jesteś zmęczony, ale powodów zmęczonych czyli małych oczu jest wiele. Może to być spowodowane faktem, że jesteś meteopatą, lub też jesli dłużej oglądałeś telewizję lub korzystaleś z komputera.
Proponuję Ci zadbać o swe oczy i brwi kosmetykami działającymi profilaktycznie.
Zdecyduj się na herbatę, najlepiej zieloną. Zaparzone wcześniej, odsączone i schłodzone w zamrażalce saszetki umieść na zamkniętych powiekach. Tak wykonana maseczka wyciąga oznaki zmęczenia poprawiając koloryt skóry.
Co do brwi to radzę udać się do kosmetyczki, nada im odpowiedni kształt i wzmocni odżywkami. Wbrew pozorom panowie również odwiedzają kosmetyczkę.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:48   #3
lukasz521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Naprawdę dziękuję Ci, że mi odpisałaś, ale mogłabyś wytłumaczyć mi parę kwestii? Kiedy mam robić ten okład z herbaty? Wieczorem, rano, czy może po południu? I jeszcze jak kosmetyczka może nadać kształt moim brwiom? Nie będzie to sztucznie wyglądało? Bo jeżeli chodzi Ci o rysowanie brwi kredką to nie palę się na to
lukasz521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:11   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Cytat:
Napisane przez lukasz521 Pokaż wiadomość
Naprawdę dziękuję Ci, że mi odpisałaś, ale mogłabyś wytłumaczyć mi parę kwestii? Kiedy mam robić ten okład z herbaty? Wieczorem, rano, czy może po południu? I jeszcze jak kosmetyczka może nadać kształt moim brwiom? Nie będzie to sztucznie wyglądało? Bo jeżeli chodzi Ci o rysowanie brwi kredką to nie palę się na to
Pewnie chodziło wizażance o regulację brwi Jesli chcesz to możesz swoje brwi delikatnie przycinać (by włoski się lepiej układały) lub niech Ci je kosmetyczka delikatnie wyreguluje- kilka włosków i efekty będą widoczne Tylko nie polecam przesadzić, bo brwi o szerokości nitki nie wyglądają nigdy dobrze
Okłady z herbaty zazwyczaj robi się wieczorem na zmęczone oczy. Nakładasz na ok. 15 minut.

Od siebie dodam jeszcze, że możesz wypróbować małą ilość żelu (specjalnego do brwi, lub do włosów- tylko nie mokrego). Przeczesz odrobiną brwi a bedą zdyscyplinowane

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-03-31 o 21:13
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:24   #5
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Cytat:
Napisane przez lukasz521 Pokaż wiadomość
Hej, zacznę od tego, że jestem facetem. Mam dość nietypowy problem. Czasami mam piękne, pełne, duże oczy, a czasami są małe i zmęczone, niezależnie od tego ile spałem. Muszę się też pilnować i cały czas potrzymywać powieki do góry, bo inaczej wyglądam na zmęczonego lub znudzonego. Od czego to zależy, że raz wyglądam dobrze a raz beznadziejnie? Mam też problem z brwiami, tak samo jak oczy, czasami dobrze się układają i fajnie komponują się z oczami, a czasami ich wewnętrzna część jest dużo niżej od zewnętrznej i też wyglądam na złego Ktoś wie czemu tak się dzieje i jak temu zaradzić? Z góry przepraszam, jeśli wybrałem zły dział.
A ja od siebie dodam, że jeśli ciągle napinasz mięśnie okolic oczu efekt jest odwrotny od zamierzonego i oczy będą wyglądać na jeszcze bardziej zmęczone. Zamiast tego spróbuj zrobić sobie kilku minutowy masaż okolicy oka delikatnymi ruchami głaskania masuj ruchem okrężnym okolice oka.

Haha facet z malowanymi brwiami to by było coś
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:37   #6
lukasz521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Pewnie chodziło wizażance o regulację brwi Jesli chcesz to możesz swoje brwi delikatnie przycinać (by włoski się lepiej układały) lub niech Ci je kosmetyczka delikatnie wyreguluje- kilka włosków i efekty będą widoczne Tylko nie polecam przesadzić, bo brwi o szerokości nitki nie wyglądają nigdy dobrze
Okłady z herbaty zazwyczaj robi się wieczorem na zmęczone oczy. Nakładasz na ok. 15 minut.

Od siebie dodam jeszcze, że możesz wypróbować małą ilość żelu (specjalnego do brwi, lub do włosów- tylko nie mokrego). Przeczesz odrobiną brwi a bedą zdyscyplinowane
Jeżeli pójdę do tej kosmetyczki w celu wyregulowania brwi to jaka jest szansa, że po wyjściu od niej będę wyglądał jak idiota? I co ja jej muszę w ogóle powiedzieć? I dzięki za odpowiedź.
lukasz521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 22:51   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Cytat:
Napisane przez lukasz521 Pokaż wiadomość
Jeżeli pójdę do tej kosmetyczki w celu wyregulowania brwi to jaka jest szansa, że po wyjściu od niej będę wyglądał jak idiota? I co ja jej muszę w ogóle powiedzieć? I dzięki za odpowiedź.
Jak znajdziesz kosmetyczkę, która Cię nie oszpeci to nie Nie wiem w jakim stanie są twoje brwi (czy rzeczywiście są takie szerokie i przez to się źle układają) ale powiedz jej że chcesz by wyglądały naturalnie jak u faceta, nie chcesz mieć idealnie wyregulowanych, tylko chcesz się pozbyć trochę włosków, by lepiej się układały. Spytaj się czy może nie wystarczyłoby ich lekko skrócić Tak będzie najnaturalniej
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 09:59   #8
lukasz521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Dzięki . A wracając jeszcze do tych oczu, to że posiedzę jednego dnia dłużej przy komputerze spowoduje, że następnego dnia będę miał małe oczy? I o ile zmniejszy ten efekt okład z zielonej herbaty?
lukasz521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 11:01   #9
lukasz521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Dzięki . A wracając jeszcze do tych moich oczu: czy to, że posiedzę sobie wieczorem 3 godziny przed komputerem może spowodować efekt zmęczonych, małych oczu? I o ile ten efekt może zmniejszyć okład z zielonej herbaty?
lukasz521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 14:12   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Cytat:
Napisane przez lukasz521 Pokaż wiadomość
Dzięki . A wracając jeszcze do tych moich oczu: czy to, że posiedzę sobie wieczorem 3 godziny przed komputerem może spowodować efekt zmęczonych, małych oczu? I o ile ten efekt może zmniejszyć okład z zielonej herbaty?
Może. Przed komputerem oczy męczą się, mogą się "wysuszać". Dobre może okazałyby się dla Ciebie jakies krople nawilżające do oczu z apteki. Efekt się potęguje, jak siedzisz w ciemnym pokoju i patrzysz na jasny ekran- źrenice rozszerzają się przez ciemny pokój i może wchłaniać się więcej promieni szkodliwych z jasnego monitora.
Od razu po okładach efektu nie zauważysz, ja bym się spodziewała po jakis 2 tygodniach regularnego stosowania co dzień, co drugi dzień (okład herbaciany zmniejsza stany zapalne, łagodzi, relaksuje zmęczone oczy, zawiera tez antyutleniacze- pomaga walczyc ze zmarszczkami)
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 16:28   #11
lukasz521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Ostatnie dwa pytania! Dzisiaj zaczynam z tymi okładami z zielonej herbaty, ile mam je trzymać na zamkniętych powiekach? I jakie kosmetyki do oczu i brwi (dla faceta) działające profilaktycznie polecacie?
lukasz521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 17:54   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Cytat:
Napisane przez lukasz521 Pokaż wiadomość
Ostatnie dwa pytania! Dzisiaj zaczynam z tymi okładami z zielonej herbaty, ile mam je trzymać na zamkniętych powiekach? I jakie kosmetyki do oczu i brwi (dla faceta) działające profilaktycznie polecacie?
Ok. 15 minut. Ja kiedys stosowałam flos lek z apteki (ten ponizej) Przejrzyj KWC i poczytaj opinie

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...em.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 18:13   #13
lukasz521
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 9
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

I ten krem stosować też wieczorem przed czy po zielonej herbacie?
lukasz521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 15:16   #14
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Cytat:
Napisane przez lukasz521 Pokaż wiadomość
I ten krem stosować też wieczorem przed czy po zielonej herbacie?
Możesz zrobić tak, że stosujesz najpierw przez 2-3 tygodnie herbate i zobacz czy zauwazasz jakies efekty. Jak nie to daj sobie kilka dni przerwy i zacznij stosować krem na noc. Herbata+ krem to mogłoby byc za dużo jak na wrażliwą okolicę oczu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy np. pieczenie, swędzenie oczu to przerwij stosowanie herbaty czy kremu, bo to może oznaczac uczulenie. Co do kremu jeszcze, to on działa bardziej na since, nawilża okol. oczu, relaksuje zmęczone oczy, profilaktycznie anty starzeniowo- ale co do suchego oka od komuptera jak juz wczesniej wspomniałam, mysle że dobre by były jakies krople. Krem stosuje się pod oczy, niektórzy tez stosują na powiekę- z tym, że ja bym nie eksperymentowała na powiekę z kremami firm typu np. avon. Dużo tak składników które mogą podrażnić. Radzę przejrzec apteczne firmy
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:26   #15
michigens
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 99
Dot.: Problem z oczami/ brwiami

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Możesz zrobić tak, że stosujesz najpierw przez 2-3 tygodnie herbate i zobacz czy zauwazasz jakies efekty. Jak nie to daj sobie kilka dni przerwy i zacznij stosować krem na noc. Herbata+ krem to mogłoby byc za dużo jak na wrażliwą okolicę oczu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy np. pieczenie, swędzenie oczu to przerwij stosowanie herbaty czy kremu, bo to może oznaczac uczulenie. Co do kremu jeszcze, to on działa bardziej na since, nawilża okol. oczu, relaksuje zmęczone oczy, profilaktycznie anty starzeniowo- ale co do suchego oka od komuptera jak juz wczesniej wspomniałam, mysle że dobre by były jakies krople. Krem stosuje się pod oczy, niektórzy tez stosują na powiekę- z tym, że ja bym nie eksperymentowała na powiekę z kremami firm typu np. avon. Dużo tak składników które mogą podrażnić. Radzę przejrzec apteczne firmy
Łuaksz : ja swoje bwi reguluję bo teżmi się nie podobają a teraz są o wiele lepsze jak je ciągle wyrywam! mozę też byś tego spróbował
michigens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.