Problem ze skórą twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-09, 12:07   #1
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127

Problem ze skórą twarzy


Witam wszystkich użytkowników !
Otóż mój problem pojawił się już kilka lat temu, lecz ja go lekceważyłem, udawałem się do dermatologów, lecz po 1/2 wizytach stwierdzałem, że już wszystko jest ok. Jednak tak nie było...
Dopiero kilka miesięcy temu postanowiłem na poważnie zająć się moją skórą.
Udałem się do dermatologa, który polecił mi maść, po 2 miesiącach, zmienił mi tę maść i obecnie mam 2 :
-Stiefortex
-Normaclin
Te obie maści polecił mi na trądzik. Nie miałem go wiele na twarzy, ale jednak był.
Kolejnym problemem były brudne/zatkane pory w okolicach nosa.
Było ich dużo, wkońcu nie dbałem o to kilka lat.
Dermatolog poleciła mi również smarować je w/w maściami.
Co do trądziku jakoś pomogało, lecz na te pory w ogóle, więc postanowiłem udac się do kosmetycznki, aby je wyczyścić.
Udało się pozbyć tych największych, ale jako że miałem ich bardzo dużo (dużo takich małych) to zabieg nie udał się do końca.
Kosmetyczka poleciła mi zakup toniku antybakteryjnego.
W aptece pani polecił tonik ''Iwostin''
W sumie nie wiem w czym on pomaga, przemywam rano i wieczorem twarz i nie widzę efektów, mało tego, wydaję mi się jakby te 'czarne kropki'' były nieco większe...
Kolejna sprawa.. golę zarost co dwa dni i podczas golenia ''pod włos'' zdarza mi się podrażniać skórę i wyskakują małe krostki (stosuję balsam).
Niestety potem ciężki mi je odróżnić od krostek trądzikowych.

Moje pytania:
Jak odróżnić krostki trądzikowe od tych po goleniu i czy te i te mogę smarować tymi maśćiami?
Czy ten tonik jest aby odpowiedni na moją skórę?
Czy powinienem z czego zrezygnować jeśli chodzi o dietę? (dermatolog nic o tym nie wspomniał)
Czy jest jakiś sposób na małe pieprzyki, które pojawiają się na twarzy?(oprócz tych drogich zabiegów laserowych)
Mam 18 lat i jak widać niestety dopiero zajmuję się na poważnie urodą od niecałego roku
I niestety irytują mnie te krostki i pieprzyki oraz zatkane pory
Niestety kolejną wizytę u dermatologa mam dopiero pod koniec kwietnia
Z góry dziękuje za pomoc !

Edytowane przez BehindU
Czas edycji: 2013-03-09 o 12:09
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 12:56   #2
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Jeśli chodzi o dietę to na pewno mniej ostrych potraw, mniej alkoholu i tytoniu, jeśli spożywasz.

Mógłbyś podać dokładną nazwę toniku i balsamu po goleniu? Iwostin to jedynie nazwa firmy, mają wiele kosmetyków
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 13:38   #3
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Tonik to:
Iwostin Laboratorium Purritin
http://www.iwostin.pl/tonik-oczyszczajacy/
Czy on jest odpowiedni? Nic nie pisze, aby pomagał w rozszerzonych/zatkanych porach.
Warto jeszcze dokupić jakiś peeling lub krem/żel? Jaki polecacie?
Co do balsamu:
NIVEA For Men - łagodzący balsam po goleniu
Czy on jest dobry?
Dodam, że do golenia używam żelu również firmy NIVEA.
Te krostki są małe, ale jednak są...
Czy można zmniejszyć szanse na ich pojawianie się?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 14:17   #4
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Teoretycznie tonik sam nie oczyści Ci porów, tonik raczej tonizuje skórę, przywraca jej pH i pomaga innym kosmetykom. Polecam zakup jakiegoś peelingu, jeśli masz trądzik to pewnie lepszy byłby enzymatyczny. Czasem raz na jakiś czas pewnie można użyć ziarnistego. Przed peelingiem ziarnistym zrób parówkę (nie do jedzenia. do miski nalej gorącej wody, trzymaj nad nią głowę przykrytą ręcznikiem), żeby pory się otworzyły, oczyszczanie będzie efektowniejsze. Mi na wągry (czyli te małe, czarne kropki) pomagają maseczki z glinki zielonej. Nie wiem czy jako facet chcesz sobie robić zielone maseczki, ale glinka naprawdę absorbuje sebum, zwęża pory i oczyszcza twarz.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 14:26   #5
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Dziękuje za pomoc.
Jeśli chodzi o peeling - jaki poleciłbyś ?
I jak stosować go w parze z tonikiem?

Ponawiam moje pytanie odnośnie nakładania żelu od dermatologa na krostki po goleniu, gdyż ciężko mi jest je odróżnić od tych trądzikowatych.
I te i te są małe czerwone, na szczęście nie ma ich dużo.
I co mogę jeszcze stosować aby ograniczyć pojawianie się tych krostek po goleniu (używam jednorazówek Gillette, wpierw golę się z włosem, jest wszystko OK, jednak po chwili gdy jadę ''pod włos'' aby usunąć całkiem zarost z powierzchni skóry podrażniam skórę.)
I jeszcze pytani odnośnie pieprzyków: Mam na twarzy 1 większy, lecz nie groźny(zdaniem dermatologa) i kilka malutkich, zauważyłem, że ostatnio pojawiają się nowe, czy jest na to jakaś metoda? Słyszałem o jakichś maseczkach i soku cytrynowym. Czy to ma sens?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 15:12   #6
tyna7jg
Przyczajenie
 
Avatar tyna7jg
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 15
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Peeling stosuje się na oczyszczoną skórę, też uważam, że enzymatyczny będzie lepszy. Polecam peeling firmy KLAPP Clean & Active, niestety do najtańszych nie należy, ale oprócz działania złuszczającego również działa antybakteryjnie i rozjaśniająco - zawiera enzymy z drożdży.
tyna7jg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 15:19   #7
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Peelingi jak wspomniałam są różne. Przy skórze trądzikowej zalecane jest nie podrażnianie cery gruboziarnistymi, ostrymi i używanie tych enzymatycznych. Na mnie enzymatyczne nie działają i pomimo posiadania wyprysków używam tych mocnych.
Firma Lirene w swojej ofercie ma różne rodzaje peelingów. Enzymatyczne, drobnoziarniste, gruboziarniste. Można je dostać i w saszetkach i w tubkach, więc możesz na próbę kupić 3 saszetki tych Lirene. Koszt to złotówka z groszami za jedną i wypróbować, który najbardziej Ci odpowiada. Wieczorem, po umyciu twarzy rób taki peeling co 3-4 dni, albo raz w tygodniu, jeśli masz wrażliwą skórę. A po peelingu tonik, tak jak go normalnie stosujesz, na wacik rano czy wieczorem.
Jak wspomniałam polecam też tą glinkę zieloną. Naprawdę ładnie oczyszcza cerę z zaskórników, możesz nałożyć ją na twarz w czasie kąpieli, nikt się nie dowie :P

Krostki po goleniu są głównie przyczyną podrażnień, a taka maść na trądzik mogłaby je dodatkowo podrażniać. Jednak nie znam się na tym kompletnie, więc nie doradzę.
Mój chłopak nie przepada za goleniem się pod włos, bo najzwyczajniej w świecie skóra mu się podrażnia. Czytałam o tym Twoim balsamie po goleniu no i opinie są różne. Niektórzy piszą o uczuleniach, zapchaniu, podrażnieniach, więc może on też się do tego przyczynia? Może wypróbuj jakiegoś innego, a wcześniej zapoznaj się z opiniami o nim? Możliwe, że to on jest winą podrażnień i krostek.


Niektórzy próbują wybielać pieprzyki sokiem z cytryny, który zawiera dużo kwasów i ma działanie wybielające. Może jednak podrażniać. Nie próbowałam, więc się nie wypowiem, ale może poczytaj o tym w internecie. Z pieprzykami lepiej jednak nie kombinować, w którymś dziale forum jest kilka wątków o usuwaniu pieprzyków i ogólnie o nich.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 19:03   #8
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Co do peelingu.. postaram się kupić jakiś.
Prosiłbym (wiem, że to może śmieszne) o to, abyście opisali mi jak ma wyglądać mój dzień z wszelkimi kosmetykami, które mam używać
(Tzn. rano mycie,nakładanie tego i tego itp, wieczór to samo)
Oraz w jaki sposób nakładać je i na jakiej powierzchni (np. tonik, peeling czy tylko tam gdzie mam poszerzone i brudne pory czy na całej twarzy?)
Przypomnę, że używam również tych maści od dermatologa(rano i wieczorem, tylko na te trądzikowe krostki - około 4-5 mam ich na twarzy).
Chciałbym abyście ułożyli mi w jakiej kolejności mam to wszystko używać itp.
Z góry Wielkie Dzięki za Waszą pomoc

Co do pieprzyków - one są małe ale nie wiem, jakoś mi przeszkadzają, może spróbuję z tym sokiem, poszukam jeszcze informacji.
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 21:37   #9
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Rano przemycie twarzy jakimś łagodnym żelem. W Biedronce znajdziesz takie Be Beauty. Są 3 rodzaje: micelarny, peelingujący i nawilżający. Polecam wypróbować, bo kosztują niecałe 5 zł.
Potem tonik. Nakładasz niedużą ilość na wacik kosmetyczny (Twoja mama pewnie używa i mniemam, że wiesz co to jest :P) i przecierasz tym wacikiem całą twarz. Jeśli podrażni Cię na tych krostkach po goleniu to omiń to miejsce. No i potem ta maść od dermatologa na trądzik.
Wieczorem tak samo myjesz twarz żelem, raz na 3-4 dni peeling, po peelingu tonik, po wchłonięciu toniku maść.

Poza tym, te Twoje krostki to zwykłe wypryski punktowe czy typowy trądzik młodzieńczy?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 19:17   #10
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Szczerze to ciężko mi odpowiedzieć na pytanie.
Jednak trądzik w mniejszym lub większym stopniu miewam od kilku lat.
Obecnie mam go również na plecach (mam na to jakiś płyn).

Widzę, że jest Pani bardzo pomocna i profesjonalna - cieszę się, że mogę sie poradzić u takich osób

Mam jeszcze kilka pytań:
-w jakim celu stosuje się ten żel (jakie ma działanie) i czy wybrać taki zwykły czy z granulkami ?
-co do mojego planu, który Pani mi opisała - jak mam do tego dołączyć golenie zarostu? dodam, że zazwyczaj golę się co 2 dzień. Kiedy więc się golić?
-co do tej maseczki z glinki - mogłaby Pani trochę opisać, jak ją zrobić i na ile nakładać, oraz jak często?

Co do żelu:
ten będzie dobry?
http://www.bebeautycare.pl/bebeauty/250.php
a jeśli chodzi o peeling to kupię na razie saszetkę i sprawdzę.

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o czymś... mianowicie od czasu do czasu w okolicach nosa i pod nosem pojawia sie u mnie mała krostka, taka z białą główką (nie znam się na nazewnictwie) charakteryzuje się tym, że pieczę gdy ją ruszam. Maksymalnie pojawia się jedna i szybko schodzi, drugim rodzajem są krostki takie jakby górki które podobnie pieczą i podobnie szybko schodzą.
Czego one są przyczyną i jest na nie jakiś sposób?

Edytowane przez BehindU
Czas edycji: 2013-03-10 o 20:09
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:08   #11
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Żelu do mycia twarzy używasz w celu usunięcia z twarzy zanieczyszczeń z środowiska zew. (brud, kurz) potu oraz sebum (łoju) wytworzonego przez pory skórne. Odpowiednie oczyszczanie to podstawa wybierz żel do skóry trądzikowej może być również do skóry wrażliwej. Nie zalecam mycia twarzy mydłem wysusza skórę, podrażni generalnie mydlo nie jest zalecane nawet do kąpieli ciała

Tonizację (tonikiem) wykonuje się po to aby przywrócić naturalne ph skóry, które zostało naruszone po wcześniejszym myciu. Tonik koniecznie bezalkoholowy. Często te antybakteryjne mają w składzie alkohol.

Ważną kwestią jest też nawilżanie skóry do tego wybierz lekki krem nawilżający do skóry problematycznej/trądzikowej. Nie zapominaj też pić odpowiednią ilość wody dziennie

Kolejny ważny punkt w pielęgnacji skóry problematycznej jest peeling 1x w tygodniu jeśli uznasz, że to za mało 2x. Koniecznie enzymatyczny, peeling mechaniczny nie jest wskazany ponieważ przy zmianach zapalnych istnieje ryzyko przeniesiena ich na zdrową skórę. Peeling wykonujesz w celu usunięcia martwego naskórka który zalegając w ujściach gruczołów prowadzi do powstawania zaskórników i zmian zapalnych.

Kolejny punkt to maseczka pielęgnacyjna Tobie polecam maseczkę z glinki zielonej, świetnie oczyszcza pory.

Proponuję nie wyciskać też zmian ropnych. Polecam sudocrem do stosowania punktowo na zmianę na noc.

Jeśli chodzi o golenie nie wiem jakiej maszynki używasz? Ale mój mąż używał takiej zwykłej jednorazowej i po goleniu zawsze wyskakiwały mu drobne krosteczki, a odkąd przeszedł na elektryczną problemu nie ma. Zmiany trądzikowe od zmian ropnych rozpoznasz po tym, że te pierwsze są czerwone głęboko osadzone, są bolesne zabarwione na czerwono z ropnym "łebkiem" lub niekoniecznie. Natomiast te po goleniu są małe nie są bolesne raczej swędzą płytkie porównałabym je bardziej do potówek.
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-10, 20:16   #12
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Dobrze, dziękuje serdecznie za pomoc.
Jeszcze kilka pytań:

1) Jak często wykonywać maseczkę i jak można ją przygotować (kupić?) oraz na jaki czas ją nałożyć?
2) Jaki żel byłby odpowiedni (czy ten podany wcześniej 0 Be Beauty będzie odpowiedni, jeśli nie to prosiłbym o jakiś dobry przykład)?
3) Czy używając żelu, toniku, peelingu 1/2x w tygodniu oraz maseczek poradzę sobie z moimi porami? (Przyznam, że wprawiają mnie one w kompleksy, niestety nie przejmowałem się nimi odkąd je miałem a więc kilka lat)
4) Kiedy najlepiej powinien się golić dla skóry (np. przed nakładaniem żelu?)?

Edytowane przez BehindU
Czas edycji: 2013-03-10 o 20:17
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:22   #13
ink29
Raczkowanie
 
Avatar ink29
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 98
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Cześć dziewczyny Chciałam dołączyć do wątku i poradzić się , bo nie mam już pomysłów co mogę jeszcze zrobić , żeby wszystko było okey z cerą.

Edytowane przez ink29
Czas edycji: 2013-03-10 o 20:26
ink29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:36   #14
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Możesz spróbować ten z biedronki najwyżej się nie sprawdzi Drogą eliminacji musisz wybrać sam

Glinke zieloną dostaniesz w czystej postci dostaniesz na stronie zrób sobie krem i pewnie na allegro też rozrabiasz z wodą na konsystencję gęstej papki tak, by bez problemu nałożyć ją na twarz i żeby nie spłynęła. Nakładasz i spryskujesz wodą żeby nie wyschła po 20 min spłukujesz.

Nie dam CI gwarancji że pory będą niewidoczne to napewno nie, gorzej napewnie będzie Nie no myślę że lepiej powinno być. Ważna jednak jest systematycznoś i nie możesz zapominać o dokładnym oczyszczaniu.

Jeśli chodzi o golenie hmmm nie wiem no w goleniu się ekspertem nie jestem hehe Napewno nie po peelingu myślę że lepiej wieczorem skóra po goleniu jest podrażniona myślę że nocą ma czas nieco się uspokoić.

Jeśli zaleczysz trądzik (zmiany ropne/zapalne) udaj się do kosmetyczki raz jeszcze na oczyszczanie. Przy mocno zanieczyszczonych cerach wskazana jest seria wizyt co 2-3 tygodnie w zależniośći od reakcji klienta, szybkości powstawania zanieczyszczeń. Zabieg nie jest przyjemny jak już zdążyłeś się przekonać ale przy dużej ilości zaskórników najlepsze jest oczyszczanie manualne (choć niektórym metoda wydaje się archaiczna).
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:51   #15
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Ok, myślę że jutro pójdę do kosmetyczki na rozmowę i ustalę datę kolejnego zabiegu, jeśli to konieczne
Jeśli chodzi o krem nawilżający to jaki Pani poleciłaby? Oraz jaki peeling?

Mam nadzieję, że te wszystko pomoże

Manualne czyszczenie u kosmetyczki, czyli jakie?
Bo nie wiem czy nie mylę z mechanicznym :P
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:55   #16
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Posiadaczką skóry trądzikowej nie jestem przejżyj sobie KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999

Peelingi enzymatyczne:
https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999

Oczyszczanie manualne czyli mechaniczne czyli ręczne usuwanie zaskórników Mało przyjemne aczkolwiek skuteczne.
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 21:22   #17
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Dziękuje za pomoc, lecz znowu mam pytania

Co jaki czas warto robić te maseczki?
Czyli jak wieczorem, dajmy na to około 22 przemywam twarz, nakładam tonik, maść to kiedy się najlepiej golić?
Jak mam wiedzieć, kiedy udać się do kosmetyczki na ten zabieg?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 09:54   #18
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Cytat:
Napisane przez BehindU Pokaż wiadomość
Dobrze, dziękuje serdecznie za pomoc.
Jeszcze kilka pytań:

1) Jak często wykonywać maseczkę i jak można ją przygotować (kupić?) oraz na jaki czas ją nałożyć?
2) Jaki żel byłby odpowiedni (czy ten podany wcześniej 0 Be Beauty będzie odpowiedni, jeśli nie to prosiłbym o jakiś dobry przykład)?
3) Czy używając żelu, toniku, peelingu 1/2x w tygodniu oraz maseczek poradzę sobie z moimi porami? (Przyznam, że wprawiają mnie one w kompleksy, niestety nie przejmowałem się nimi odkąd je miałem a więc kilka lat)
4) Kiedy najlepiej powinien się golić dla skóry (np. przed nakładaniem żelu?)?
1. Maseczka co 3-4 dni, najlepiej po peelingu. Dodajesz do łyżeczki glinki kilka łyżeczek wody, tak aby uzyskać konsystencji papki, nie sppływającej z twarzy. Nakładasz grubo na twarz i co 5 minut spryskujesz wodą z butelki z atomizerem, możesz też tonikiem. Glinka nie może Ci zaschnąć na twarzy. Po 20 minutach spłukujesz.
2. Każda twarz jest inna i sam musisz zdecydować jaki chcesz żel. Ten peelingujący delikatnie masuje twarz, nie działa jak peeling. Jest też micelarny, przeźroczysty bez drobinek, nie pieni się, ale myje twarz.
3. Duże, często zatkane przez zaskórniki pory to zmora tłustej/mieszanej/trądzikowej cery. Na pewno taką pielęgnacją pomożesz im się oczyścić i zwęzić.
4. Żelu nie nakładasz, tylko myjesz nim twarz. To coś jak mydło, tylko łagodne i do mycia twarzy. Niewielką ilość pienisz na twarzy, no chyba, że się nie pieni i spłukujesz. Najlepiej golić się rano, po umyciu twarzy. Jeśli tonik nie podrażnia świeżo ogolonej twarzy, to nakładaj go po goleniu.

Jakąś ekspertką nie jestem, ale moja cera to istna tragedia i sporo już kombinowałam w jej pielęgnacji
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 06:10   #19
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Cytat:
Napisane przez BehindU Pokaż wiadomość
Dziękuje za pomoc, lecz znowu mam pytania

Co jaki czas warto robić te maseczki?
Czyli jak wieczorem, dajmy na to około 22 przemywam twarz, nakładam tonik, maść to kiedy się najlepiej golić?
Jak mam wiedzieć, kiedy udać się do kosmetyczki na ten zabieg?
Maseczkę rób raz wtygodniu glinka zielona dość mocno oczyszcza myślę że 1x w tyg będzie ok

Ogol się po myciu a przed nałożeniem kremu/maści

Do kosmetyczki możesz wybrać się kiedy chcesz zdiagnozuje skórę oceni rozmiar zanieczyszczeń, jeśli trądzik nie będzie w fazie aktywnej może zabrać się do oczyszczania. Nie daj się tylko naciągnąć bo jeśli zmiany zapalne/ropne mają duży zasięg a kosmetyczka mimo wszystko przystąpi do oczyszczania i nie daj Boże zacznie wyciskać zmiany zwyczajnie naciąga wtedy na kasę i przyniesie to więcej szkody niż pożytku.
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 15:19   #20
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Zakupiłem Żel nawilżający BeBeauty, jednak mam problem ze znalezieniem saszetek z peelingiem(w saszetkach były tylko maseczki, peeling był tylko w tubkach) - dodam, że szukałem tego w Rossmanie. Gdzie mogę nabyć te saszetki (apteka, sklepy kosmetyczne?) i skąd mam wiedzieć, jaką wybrać(tu chodzi mi o firmę, wiem, aby na spróbowanie wziąć 3 rodzaje).
Jeśli chodzi o glinkę, jak mogę ją zdobyć(tylko allegro i zrobsobiekrem.pl? chodzi o to http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Fra...nka-zielona/62) ?

Mam jeszcze wielką prośbę do Was.
Mógłby mi ktoś rozpisać dzień pielęgnacji twarzy?
Taki dokładny dla osoby początkującej
Chodzi mi o taki plan w punktach ( np. Nałożenie Żelu- jaki czas, co potem itp. oraz dodać do tego planu golenie (1 lub 2 razy na 2 dni) oraz maści.
Byłbym bardzo wdzięczny!
Dziękuje

Edytowane przez BehindU
Czas edycji: 2013-03-14 o 15:21
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 17:40   #21
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Cytat:
Napisane przez BehindU Pokaż wiadomość
Zakupiłem Żel nawilżający BeBeauty, jednak mam problem ze znalezieniem saszetek z peelingiem(w saszetkach były tylko maseczki, peeling był tylko w tubkach) - dodam, że szukałem tego w Rossmanie. Gdzie mogę nabyć te saszetki (apteka, sklepy kosmetyczne?) i skąd mam wiedzieć, jaką wybrać(tu chodzi mi o firmę, wiem, aby na spróbowanie wziąć 3 rodzaje).
Jeśli chodzi o glinkę, jak mogę ją zdobyć(tylko allegro i zrobsobiekrem.pl? chodzi o to http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Fra...nka-zielona/62) ?

Mam jeszcze wielką prośbę do Was.
Mógłby mi ktoś rozpisać dzień pielęgnacji twarzy?
Taki dokładny dla osoby początkującej
Chodzi mi o taki plan w punktach ( np. Nałożenie Żelu- jaki czas, co potem itp. oraz dodać do tego planu golenie (1 lub 2 razy na 2 dni) oraz maści.
Byłbym bardzo wdzięczny!
Dziękuje
Peeling jest w biało-niebieskich saszetkach, każdy z innym odcieniem niebieskiego. Są nieduże, firma Perfecta, na opakowaniu widać kobietę, która płucze twarz wodą. Wpisz w google perfecta peeling w saszetkach i w grafice znajdziesz jak wyglądają. Powinny być w Rossmanie albo tam gdzie wszystkie peelingi, a jeśli nie to może w Naturze albo Super Pharmie. W Naturze ekspedientki Ci pomogą, powiedz, że szukasz peelingów Perfecty w małych saszetkach.
Od siebie dodam, że mam tubkę peelingu enzymatycznego Perfecty i jak dla mnie, niestety, nie radzi sobie z peelingowaniem cery. Wolę ostre peelingi.

Glinkę możesz kupić nawet w aptece, sklepach w pólproduktami np. zrób sobie krem, biochemia urody, e-naturalne, itp. http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Franc...ka-zielona/114 tutaj dość tania za 100 gram.

Plan dnia. Nie wiem czy będzie Ci pasował, ja bym taki zrobiła:
Dzień 1, powiedzmy niedziela, rano:
Myjesz twarz żelem i wodą
Przecierasz wacikiem nasączonym tonikiem
Nakładasz krem

Wieczorem:
Myjesz twarz żelem
Robisz peeling
Robisz maseczkę z glinki, nakładasz na twarz, pamiętaj aby nie zaschła, zmywasz wodą
Przecierasz twarz tonikiem
Nakładasz krem

W poniedziałek, wtorek, to samo, tyle, że bez glinki i peelingu

W środę powtarzasz to co co w niedzielę

Czwartek, piątek, sobota to co w pon i wt

Na początku możesz robić peeling i maseczkę raz w tygodniu, powiedzmy w tą niedzielę. Golenie dostosuj tak jak lubisz, może wieczorem, po myciu twarzy żelem, przed tonikiem. Pamiętaj też o nawilżaniu twarzy jakimś kremem nawilżającym.
Nie pamiętam już jaką maść przepisał Ci dermatolog, jeśli bardzo wysusza, to pamiętaj o nawilżaniu twarzy, bo wysuszona, z odchodzącą płatami skórą też zbyt fajnie wyglądać nie będziesz.

Może kup sobie w Rossmanie takie gąbki do mycia twarzy. Nazwa to Calypso, w opakowaniu są chyba 2 okrągłe. Po zwilżeniu wody są miękkie, po wyschnięciu twardnieją. Fajnie spieniają żel, druga pomoże Ci w zmywaniu glinki z twarzy.

Nie bierz moich rad jako jakiejś profesjonalistki, piszę to, bo ciągle zmagam się ze swoją kapryśną cerą.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:38   #22
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Dziękuje jeszcze raz za czas poświęcony na pomoc
Jeszcze 1 małe pytanie - czy jeśli po użyciu peelingu gruboziarnistego nie odczuje podrażnień to mam go stosować, gdyż jest skuteczniejszy?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:43   #23
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Jeśli na twarzy są zmiany zapalne to jest to przeciwwskazanie do peelingu mechanicznego jak to nazwałeś gruboziarnistego wtedy tylko peeling enzymatyczny.

Jeśli już mechaniczny drobinki powinny być zmielone tak, by nie miały ostrych krawędzi a ze swojej strony polecam zaopatrzyć się w korund na str ZSK mieszasz go z żelem doo mycia twarzy i wykonujesz peeling przez 5-10min.
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 18:58   #24
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Każdego rodzaju peeling ma być nałożony na około 5 minut?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 14:16   #25
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Ja bym nie wytrzymała 5 minut trąc twarz korundem, wymiękam po minucie, a efekty i tak są. Ogólnie jeśli ma się zmiany zapalne na twarzy to peeling ziarnisty może je roznieść w inne miejsca, enzymatyczny ma w sobie enzymy (masło maślane), które rozpuszczają martwy naskórek.
Korund z ZSK jest niesamowicie drobno zmielony, jednak drobinki są tak ostre, że nieziemsko zdziera martwy naskórek.

Czas peelingu zależy od Ciebie. Jak mówiłam, ja nie mogę trzeć twarzy korundem dłużej niż minutę, bo twarz mnie nieziemsko pali. Tymi łagodniejszymi peelingowałam twarz przez ok. minutę - dwie. To już zależy od ciebie.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 15:03   #26
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Czytałem trochę o problemach z porami i ludzie polecają właśnie robienie tych ''parówek''.
W związku tym mam parę pytań:

1)Do robienia ''parówki'' wystarczy zwykł woda(wrzątek?)?
2)W którym momencie (np.przez/po peelingu, po żelu) robić parówkę?
3)Jak często ją robić i ile ma trwać taka jedna paróweczka?
4)Po niej co mam zrobić? Peeling(jaki?) czy może mam sam usuwać wągry specjalną łyżką?

W przyszłym tygodniu udaję się do kosmetyczki drugi raz na czyszczenie.
Jeszcze takie jedno pytanko: Co mam ogólnie robić, aby nie powstawały nowe wągry?
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 16:46   #27
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Cytat:
Napisane przez BehindU Pokaż wiadomość
Czytałem trochę o problemach z porami i ludzie polecają właśnie robienie tych ''parówek''.
W związku tym mam parę pytań:

1)Do robienia ''parówki'' wystarczy zwykł woda(wrzątek?)?
2)W którym momencie (np.przez/po peelingu, po żelu) robić parówkę?
3)Jak często ją robić i ile ma trwać taka jedna paróweczka?
4)Po niej co mam zrobić? Peeling(jaki?) czy może mam sam usuwać wągry specjalną łyżką?

W przyszłym tygodniu udaję się do kosmetyczki drugi raz na czyszczenie.
Jeszcze takie jedno pytanko: Co mam ogólnie robić, aby nie powstawały nowe wągry?
Ad 1. Tak, wystarczy zwykła woda. Niektórzy dodają do niej zioła ze sklepów zielarskich lub olejków eterycznych. Jeśli masz katar to pomoże i na niego.
Zacytuję:
Dość pomocne przy usuwaniu wągrów, mogą być również mieszanki ziołowe w postaci olejków, naparów lub herbatek ziołowych. Najbardziej polecane z nich to: melisa (ściągająca pory), mięta, lawenda (zmniejszanie potliwości i dezynfekowanie skóry) i tymianek (tonizowanie i dezynfekowanie skóry).
Ad 2. Po umyciu twarzy, najlepiej przed peelingiem. Gdy będziesz robił maseczkę z glinki to możesz też przed jej nałożeniem. Pory będą otwarte i glinka "wyciągnie" brud z ich głębi.
Ad 3. Tu nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, żeby nie robić jej za często. Może trwale rozszerzyć pory i zamiast pomóc, zaszkodzi. Rób raz na tydzień albo i rzadziej.
Ad 4. Peeling a potem maseczka z glinki lub sama maseczka. Wągry to głównie zanieczyszczenia lub sebum, które wydziela skóra. Najlepszym sposobem jest utrzymywanie higieny twarzy. Nie znam osoby, która nie ma wągrów, więc myślę, że do końca pozbyć ich się nie da. Musisz też zachowywać higienę ręcznika, którym wycierasz twarz, zmieniać go codziennie/co dwa dni lub używać jednorazowych i papierowych. To ostatnie może być dość niewygodne. Jeśli nie chce Ci się codziennie zmieniać ręcznika zaopatrz się w ściereczki muślinowe. Tak, takie do sprzątania. Są to takie małe ręczniczki, które świetnie chłoną płyny. Używam takich do twarzy i zmieniam codziennie, zużyte wrzucam do pralki.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 18:12   #28
agacio
Zadomowienie
 
Avatar agacio
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z laptopka ;)
Wiadomości: 1 187
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Ad 1. Tak, wystarczy zwykła woda. Niektórzy dodają do niej zioła ze sklepów zielarskich lub olejków eterycznych. Jeśli masz katar to pomoże i na niego.
Zacytuję:
Dość pomocne przy usuwaniu wągrów, mogą być również mieszanki ziołowe w postaci olejków, naparów lub herbatek ziołowych. Najbardziej polecane z nich to: melisa (ściągająca pory), mięta, lawenda (zmniejszanie potliwości i dezynfekowanie skóry) i tymianek (tonizowanie i dezynfekowanie skóry).
Ad 2. Po umyciu twarzy, najlepiej przed peelingiem. Gdy będziesz robił maseczkę z glinki to możesz też przed jej nałożeniem. Pory będą otwarte i glinka "wyciągnie" brud z ich głębi.
Ad 3. Tu nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, żeby nie robić jej za często. Może trwale rozszerzyć pory i zamiast pomóc, zaszkodzi. Rób raz na tydzień albo i rzadziej.
Ad 4. Peeling a potem maseczka z glinki lub sama maseczka. Wągry to głównie zanieczyszczenia lub sebum, które wydziela skóra. Najlepszym sposobem jest utrzymywanie higieny twarzy. Nie znam osoby, która nie ma wągrów, więc myślę, że do końca pozbyć ich się nie da. Musisz też zachowywać higienę ręcznika, którym wycierasz twarz, zmieniać go codziennie/co dwa dni lub używać jednorazowych i papierowych. To ostatnie może być dość niewygodne. Jeśli nie chce Ci się codziennie zmieniać ręcznika zaopatrz się w ściereczki muślinowe. Tak, takie do sprzątania. Są to takie małe ręczniczki, które świetnie chłoną płyny. Używam takich do twarzy i zmieniam codziennie, zużyte wrzucam do pralki.
Tu się nie zgodzę najperw robimy peelin aby usunąć martwy naskórek, dostęp do porów skórnych jest jakby lepszy i robimy parówkę (celem rozpulchnienia)

Tylko właśnie parówka rozpulchnia skorę otwiera pory skóne które logicznie trzeba oczyścić a potem zamknąć. Oczyścić mechanicznie za pomocą palców albo wyżej wspomnianej przez Ciebie ściereczki.

Pory zamykamy do tego celu przeznaczoną maską albo domowym sposobem chlapiemy twarz bardzo zimną wodą.
__________________
sudokuholiczka

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 18:19   #29
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Cytat:
Napisane przez agacio Pokaż wiadomość
Tu się nie zgodzę najperw robimy peelin aby usunąć martwy naskórek, dostęp do porów skórnych jest jakby lepszy i robimy parówkę (celem rozpulchnienia)

Tylko właśnie parówka rozpulchnia skorę otwiera pory skóne które logicznie trzeba oczyścić a potem zamknąć. Oczyścić mechanicznie za pomocą palców albo wyżej wspomnianej przez Ciebie ściereczki.

Pory zamykamy do tego celu przeznaczoną maską albo domowym sposobem chlapiemy twarz bardzo zimną wodą.
Dzięki za słuszną uwagę
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 13:59   #30
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Problem ze skórą twarzy

Kupiłem dziś peeling enzymatyczny Perfecty.
Trochę zdziwił mnie napis na tyle saszetki mianowicie:
''Nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy na noc, jak zwykły krem. Rano umyć twarz i zastosować dowolny krem. Stosować 2-3 razy w tygodniu.''

Natomiast glinkę zieloną dostałem w postaci proszku (10gr saszetka) w aptece. Farmaceutka powiedziała, że starczy na kilka razy, tak więc nałożyć np 5gr. wymieszane z wodą?

Tak więc teraz chciałbym, abyście ułożyły mi na wieczór harmonogram pielęgnacji twarzy, czyli kolejność i opis (np peeling nałożyć i co dalej? , parówka(kupiłem rumianek), glinka - chodzi mi o dokładne rozpisanie, ile na ile minut nakładać, czy jakoś ''szorować'' itp
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jestem w tym zielony (jak glinka ), poza tym na tym forum mogę liczyć na profesjonalną pomoc od miłych Pań.

Edytowane przez BehindU
Czas edycji: 2013-03-18 o 17:47
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.