Skandynawistyka i Hungarystyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-02, 01:13   #1
Hiukset
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 32

Skandynawistyka i Hungarystyka


Cześć wszystkim!
Obecnie studiuję polonistykę w Łodzi i bardzo mi się podoba, ale wciąż nie jestem pewna czy sama filologia polska to dobry pomysł. Od zawsze kusiło mnie w stronę języków skandynawskich i ugrofińskich. Ostatnio zastanawiam się, czy może nie zacząć robić czegoś w tym kierunku.

Biorę pod uwagę duński lub węgierski (ewentualnie fiński) jednak mam parę dylematów. Przede wszystkim nie jestem pewna, na który z tych 2 (3) języków postawić. Następnie czy „bawić się” w studiowanie, czy może lepiej w miarę możliwości radzić sobie samemu lub na kursach.

Mam ogromną prośbę do wszystkich osób, które studiowały skandynawistykę lub hungarystykę o wypowiedzenie się na temat pracy po wyżej wspomnianych kierunkach. Bardzo zależy mi na odpowiedziach i z góry bardzo za nie dziękuję.
Hiukset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 09:15   #2
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Skandynawistyka i Hungarystyka

Ja nie studiuję żadnego z tych języków, ale generalnie, moim zdaniem - zależy co chcesz robić i który język podoba ci się bardziej. Wydaje mi się, że z tych 3 szwedzki jest najprostszy, bo przynajmniej masz jakieś odniesienie do angielskiego czy niemieckiego, a węgierski i fiński są kompletnie z kosmosu, jak dla mnie przynajmniej

Co do kursów...sporo osób mówi, że bla bla lepiej iść na kurs jak chcesz znać język, ale racja jest taka, że dostępność kursów z tych języków nie jest duża i raczej nie znajdziesz 8-10 miesięcznego kursu, który odbywa się intensywnie kilka razy w tygodniu, jak to jest na studiach. Kursy są też raczej droższe niż w przypadku bardziej popularnych języków, godzina korepetycji z sensownym nauczycielem to przynajmniej 60 zł w przypadku szwedzkiego.

Ale z drugiej strony, jeśli ci się podobają obecne studia, to możesz zostać i przez 5 lat uczyć się języka na kursach.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 11:56   #3
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: Skandynawistyka i Hungarystyka

Z tego co się orientuję, to ciężko znaleźć fajne kursy z tych języków, które nie kosztowałyby miliona monet, więc zostają ci tylko studia, ewentualnie nauka na własną rękę. Jeżeli cię to interesuje, to ja jak najbardziej polecam studia językowe, sama studiowałam angielski i francuski i bardzo mi się podobało . Nie znam węgierskiego ani fińskiego, ale obecnie mieszkam w Danii i duński jest przyjemnym językiem do nauki, jeśli chodzi o gramatykę i słownictwo. Ze "skandynawskiej trójcy" (duński, norweski, szwedzki), powiedziałabym, że to najtrudniejszy język (szczególnie wymowa), ale jak go opanujesz to norweski i szwedzki ogarniesz z palcem w nie powiem gdzie
__________________


sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 11:59   #4
ThinkingAboutUs
Rozeznanie
 
Avatar ThinkingAboutUs
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 532
Dot.: Skandynawistyka i Hungarystyka

Kwestia zamiłowań i ambicji, ale ze względów ekonomicznych i możliwości po studiach ja bym brała jak najtrudniejsze i egzotyczne języki, czyli właśnie węgierski i fiński.
ThinkingAboutUs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-09 12:59:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.