Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-11, 19:18   #751
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Zwracam się z gorącą prośbą o analizę składu peelingu enzymatycznego i pudru.
To moje ostatnie nowe nabytki zastosowane w jednym czasie a coś dosłownie zmasakrowało mi twarz Jeden policzek mam cały w zmianach i rankach, to samo na brodzie. Jeszcze nigdy nie miałam takiego wysypu gul, zmian ropnych i nie wiem sama czego jeszcze.
Mama cerę mieszaną, wrażliwą, z rogowaciejącymi mieszkami włosowymi co zawsze się objawia małymi zmianami, które leczę czasem skutecznie czasem mniej.
Błagam dziewczyny pomóżcie!!!

Norel, Peeling enzymatyczny
Aqua, Petrolatum, Propylen Glycol, Mannitol (and) Papaian (and) Bromelain, Stearyl Alcohol (and) Steareth-7 (and) Steareth-10, Cetearyl Alkohol, Parfum, DMDM Hydantoin (and) Jodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Hydroxide, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid

Euphora,
Mineralny puder rozświetlający, Absolu Revelation
Talc, mica, CI77891, titanium dioxide, parafinum liquidum, petrolatum, cere alba, methylparaben, propylparaben, CI (+/-) 77491, 77492, 77499, 15850
Widze ze te peelingi Norela maja inne sklady ale do rzeczy

Puder mogl Cie podraznic i zaostrzyc zmiany,mika potrafi mocno podrazniac cery naczynkowe-nie kazda ale jednak....do tego bardzo popularne zapychacze-wyboldowalam.

Tutaj peeling Noreal ma dosc drazniacy konserwant w skladzie i niestety jest on dosc wysoko,tuz po skladniku zapachowym...hmmm czy on moze byc takim zloczynca?nie wiem,chyba ze zle zaregowalas na taka kombinacje skladnikow

Wybaczcie,ze nie zagladam systematycznie ale nie wyrabiam sie ze wszystkim
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 19:22   #752
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez bety2008 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie i proszę o pomoc

Dzisiaj zakupiłam krem,niby dobry, miał być nawilżający bo o taki prosiłam, obecnie mieszkam we Francji i z tego co dzisiaj sprawdzałam to nie jest on chyba dostępny w Polsce. Mam cerę tłustą lecz odwodnioną i troszkę poczerwienioną, kilka drobniutkich naczynek, dlatego szukałam czegoś co mnie nawilży i ukoi. W aptece polecono mi ten kremik, a tani nie był, mam tylko nadzieje,ze mi pomoże!
Bardzo proszę o pomoc i analizę tego kremu czy rzeczywiście mogę liczyć na nawilżenie i jakieś ukojenie oraz jak wygląda ryzyko zapychania, dużym wrażliwcem chyba nie jestem.

firma: GALDERMA, CETAPHIL - SOIN HYDRATANT

SKŁAD: aqua, Paraffinum Liquidum, Gliceryl Polymethacrylate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Dimethicone, Gliceryl Stearate, Prunus Dulcis, Cetyl Alcohol, PEG-30 Stearate, Benzyn Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethiconol, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Pocopheryl Acetate.

Bardzo dziękuję, pozdrawiam serdecznie nasze skarbnice wiedzy oraz wszystkie zagubione wizażanki , które tak jak ja szukają pomocy
Teoretycznie powinien wywiazac sie ze swojego zadania.Jezeli nie jestes wielkim wrazliwcem i nie musisz unikac potencjalnych zapychaczy to powinno byc ok.
Poza bogatymi emolientami jest wyciag z migdalowca,ktory nawilza,wygladza i zmiejsza szorstkosc naskorka,wplywa tez regenerujaco.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 19:44   #753
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Hexxano dziękuję Ci bardzo
przynajmniej wiem że mam nie tykać tego pudru, a z norelem zrobię jeszcze kiedyś próbę jak się doleczę. Wyglądam strasznie i nie chcę zaogniać ani nigdy więcej tego powtórzyć
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 19:48   #754
juliee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 76
GG do juliee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witajcie,

bardzo proszę o opinię na temat składu Serum Eternal firmy Source Naturals:

deionized water, propylene glycol, polysorbate 80, glycerin, vitamin c-ester (ascorbyl palmitate), dmae, polyethylene glycol, glycolic acid, alpha-lipoic acid, lemon oil, lavender oil, aloe vera leaf, biotin, vitamin A, vitamin D-3, coenzyme q10, vitamin E, calcium pantothenate, chamomile flower extract (4:1), simethicone, phenoxyethanol, aragum.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
juliee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 20:14   #755
bety2008
Raczkowanie
 
Avatar bety2008
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Fontenay le Comte / Francja
Wiadomości: 122
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Teoretycznie powinien wywiazac sie ze swojego zadania.Jezeli nie jestes wielkim wrazliwcem i nie musisz unikac potencjalnych zapychaczy to powinno byc ok.
Poza bogatymi emolientami jest wyciag z migdalowca,ktory nawilza,wygladza i zmiejsza szorstkosc naskorka,wplywa tez regenerujaco.


Bardzo dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
bety2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 20:44   #756
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo, bardzo, bardzo proszę jeszcze raz o sprawdzenie, czy ta pianka jest w stanie ochronić kolor włosów przed słońcem? Który składnik jest filtrem?plissssss

Pianka do włosów ochraniającej kolor Nivea Hair Care z filtrem UV :

Aqua, Isobutane, VP/VA Copolymer, Propane, Polyquaternium-68,
Benzophenone-4, Oryzanol, Calcium Pantothenate, Panthenol, Niacinamide, Cetrimonium Chloride, Hydroxyethyl Cetyldimonium Phosphate,
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ceteareth-20, Butane, Citric Acid,
Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal,
Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citrnellol, Geraniol,
Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 09:44   #757
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Prosze o analize nowych produktów lirene. Mus matujacy juz byl wiec teraz pora na reszte serii

najbardziej interesuje mnie czy nie zapcha i nawilży ? (niestety mam cere ostatnio suchą ale nadal z problemami- wypryski )


Lirene, Design Your Style, Kremowy mus nawilżający
Skład: Aqua, decyl oleate, ethylhexyl methoxycinnamate, methyl gluceth-20, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, cetyl alcohol, sodium polyacrylate, butyl methoxydibenzoylmethane, cetearyl alcohol, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, dimethicone, methyl glucose sesquistearate, ceteareth-20, imperata cylindrica root extract, glycerin, phoenix dactylifera (date) fruit extract, benzyl alcohol, PEG-8, sodium hyaluronate, carbomer, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, linalool, limonene, Cl 19140, Cl 16035


Lirene, Design Your Style, Pianka myjąca do twarzy i oczu
Skład: Aqua, Disodium laureth sulfosuccinate, sodium laureth sulfate, coco-glucoside, helianthus annuus (sunflower) seed extract, cocamidopropyl betaine, glycerin, butane, isopropyl myristate, isobutane, glyceryl oleate, propane, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, PEG-12 dimethicone, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, polyquaternium-10, linalool, limonene

Lirene, Design Your Style, Aksamitny tonik w żelu
Skład: Aqua, polysorbate 20, glycerin, PEG-40 hydrogenated castor oil, betaine, hydroxyethylcellulose, cyclomethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, hexyldecanol, sodium carbonate, phoenix dactylifera (date) fruit extract, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, disodium EDTA, pyrus malus (apple) fruit extract, quaternium-15, parfum, linalool, limonene

i jeszcze jedno bo zapomnialam


Ziaja, Tonik do cery suchej i wrażliwej 'Płatki róży'



Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Rosa Gallica Flower Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid.


pod wzgledem zapychania oczywiscie mi chodzi. Nie wiem czy wybrac tonik lirene czy moze ziaja. Pozdrawiam
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-12, 12:01   #758
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno bo zapomnialam


Ziaja, Tonik do cery suchej i wrażliwej 'Płatki róży'



Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Rosa Gallica Flower Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid.


pod wzgledem zapychania oczywiscie mi chodzi. Nie wiem czy wybrac tonik lirene czy moze ziaja. Pozdrawiam
Jezeli chcesz tonik to doradzalabym Ci te nowa serie Garniera jest tam bardzo fajny tonik bo ogladalam sklad w Rossmannie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 12:27   #759
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

OO dziekuje bardzo chyba chodzi ci o Garnier, Skóra Wrażliwa ?? jesli sklad jest Ok, nie zapcha i Ty doradzasz to zrezygnuje z tych i kupie garniera a Lirene nie dobry składowo?
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 13:26   #760
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
OO dziekuje bardzo chyba chodzi ci o Garnier, Skóra Wrażliwa ?? jesli sklad jest Ok, nie zapcha i Ty doradzasz to zrezygnuje z tych i kupie garniera a Lirene nie dobry składowo?
Tak to ten

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-240741

Wg mnie swietny skladowo i faktycznie zostana spelnione obietnice producenta
Lirene(chociaz nie kazda cera moze dobrze zaregowac na taka mieszanke polimerow i silikonow- a to,co w nim dobre jest daleeeko w skladzie) nie jest zly ale gdybym miala wybierac dla siebie czego lagodnego,kojacego,odswie zajacego co nie wywola podraznien,nie zapcha itd.to wybiore Garniera
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 13:54   #761
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

świetnie w takim razie juz sie nie zastanawiam. Dziekuje za pomoc
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-12, 14:11   #762
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez JaAgathaKa Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo, bardzo proszę jeszcze raz o sprawdzenie, czy ta pianka jest w stanie ochronić kolor włosów przed słońcem? Który składnik jest filtrem?plissssss

Pianka do włosów ochraniającej kolor Nivea Hair Care z filtrem UV :

Aqua, Isobutane, VP/VA Copolymer, Propane, Polyquaternium-68,
Benzophenone-4, Oryzanol, Calcium Pantothenate, Panthenol, Niacinamide, Cetrimonium Chloride, Hydroxyethyl Cetyldimonium Phosphate,
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ceteareth-20, Butane, Citric Acid,
Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal,
Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citrnellol, Geraniol,
Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum
Bardzo slaba ta ochrona i jezeli szukasz czegos do wlosow to L'oreal ma serie Solar o ile dobrze pamietam i nie przekrecilam nazwy.Jest watek "Filtry UV a wlosy"-tam zajrzyj

Pianka sama w sobie jest fajna ale to glownie pod katem stylingu a nie ochrony.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 14:57   #763
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
OO dziekuje bardzo chyba chodzi ci o Garnier, Skóra Wrażliwa ?? jesli sklad jest Ok, nie zapcha i Ty doradzasz to zrezygnuje z tych i kupie garniera a Lirene nie dobry składowo?
Przepraszam bardzo, czy chodzi o krem łagodząco - nawilżający (czy jakoś tak) z nowej linii garniera???, bo poszukuję składu tego i kremu i wtedy rozważałabym, co lepsze: Garnier, mus nawilżający lirene czy jeszcze inny krem.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 15:27   #764
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo, czy chodzi o krem łagodząco - nawilżający (czy jakoś tak) z nowej linii garniera???, bo poszukuję składu tego i kremu i wtedy rozważałabym, co lepsze: Garnier, mus nawilżający lirene czy jeszcze inny krem.
Vegusiu to byla mowa o toniku,nie kremie.
Ale przy okazji jak bede w Rossmannie poniedzieli to zerkne na sklad kremu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 19:37   #765
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez monoika Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o przeanalizowanie składu środka do prostowania włosów KEUNE, Straight & Style
Skład:
aqua, propylene glycol, sorbitol, polyquaternium-11, PEG -12 dimethicone, methyl gluceth-10, polquaternium-10, amodimethicone, hydroxyethylcellulose, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum/fragrance, lactic acid, panthenol, sodium hydroxide, benzophenone-4, chitosan, vaccinium myrtillus/bilberry extract, saccharum officinarum/ sugar cane extract, trideceth-12, cetrimonium chloride, benzyl alcohol, citrus medica limonum/lemon extract, citrus aurantium dulcis/orange extract, acersaccharinum/sugar maple extract, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, geraniol, limonene, hexyl cinnamal, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehycle, citronellol

chciałabym stosować go z prostownicą w związku z tym pytanie czy ten środek ma jakieś składniki termoochronne czy muszę używać dodatkowo czegoś chroniącego przed wysoką temperaturą?

Z góry dziękuję za analizę i odp. na pytanie
Dlaczego mój post jest niezauważany... już drugi raz się przypominam... Proszę dziewczyny pomóżcie
monoika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 20:13   #766
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o analizę i porównanie składu odżywek do paznokci Nail Tek; chodzi mi głównie o to, że patrząc na nie okiem laika wychodzi, że mają bardzo podobne składy, szczególnie formuła XTRA i "jedynka", a są przeznaczone do zupełnie innego typu paznokci (ta pierwsza - do bardzo słabych, a druga - do już wyleczonych). I w ogóle: folmaldehyd i toluen w odżywkach...? Myślałam, że to szkodzi...

Nail Tek, Formula I Maintenance Plus
Skład: Ethyl Acetate, SD Alcohol-40B, Butyl Acetate, Nitrocellulose, Tosylamide/Formaldehyde Resin, Acrylates Copolymer, Trimethyl Pentanyl Diisobutyrane, Triphenyl Phosphate, Isopropyl Alcohol, N-Butyl Alcohol, Formaldehyde, Benzophenone-1, Dimethicone, Calcium Pantothenate, Hydrolyzed Wheat Protein, Violet 2 CI 60725.

Nail Tek, Formula XTRA for difficult, resistant nails
Skład: Ethyl Acetate, SD Alcohol-40B, Butyl Acetate, Nitrocellulose, Tosylamide/Formaldehyde Resin, Acrylates Copolymer, N-Butyl Alcohol, Trimethyl Pentanyl Diisobutyrane, Triphenyl Phosphate, Isopropyl Alcohol, Formaldehyde, Benzophenone-1, Dimethicone, Calcium Pantothenate, Hydrolyzed Wheat Protein, Violet 2 CI 60725.

Nail Tek, Formula II Intensive Therapy for soft, peeling nails
Skład: Toluene, Ethyl Acetate, Butyl Acetate, Nitrocellulose, Tosylamide/Formaldehyde Resin, Dibutyl Phthalate, Isopropyl Alcohol, N-Butyl Alcohol, Formaldehyde, Camphor, Benzophenone-1, Hydrolyzed Wheat Protein, Calcium Pantothenate, Violet 2 Ci 60725.

Przyznam sie,ze sama zastanawialam sie nad tym a tymbardziej kiedy mialo dojsc do zakupu.Skladowo niby podobne,skladniki ktore ogolnie szkodza ....
Nie mam takiej wiedzy,by odpowiedz byla prosta
Wiem jedno,zdecydowalam sie na kuracje NT i odzyskalam swoje paznokcie i doprowadzilam do takiego stanu,ze nie chca wierzyc z to moje naturalne pazury.
Zaczelam od NT II i po roku przeszlam na NT I z tym,ze pol roku to byla intensywna kuracja a pozniej to tylko profilaktyka.Uzywam jej raz na tydzien albo na raz na dwa tygodnie.
Poki co efektow ubocznych nie zauwzylam ani u siebie ani u mamy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 20:20   #767
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez monoika Pokaż wiadomość
Dlaczego mój post jest niezauważany... już drugi raz się przypominam... Proszę dziewczyny pomóżcie

Straight & Style KEUNE,

Skład: aqua, propylene glycol, sorbitol, polyquaternium-11, PEG -12 dimethicone, methyl gluceth-10, polquaternium-10, amodimethicone, hydroxyethylcellulose, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum/fragrance, lactic acid, panthenol, sodium hydroxide, benzophenone-4, chitosan, vaccinium myrtillus/bilberry extract, saccharum officinarum/ sugar cane extract, trideceth-12, cetrimonium chloride, benzyl alcohol, citrus medica limonum/lemon extract, citrus aurantium dulcis/orange extract, acersaccharinum/sugar maple extract, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, geraniol, limonene, hexyl cinnamal, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehycle, citronellol

Uwazam,ze spokojnie mozesz stosowac ten preparat,kombinacja silikonow oraz ich pochodnych ma za zadnie chronic wlosy,bede niczym oslona na wlosach.
Ciekawa kombinacj wyciagow roslinnych ktore nadadza wlosom elastycznosc i polysk.Specyfik nada tez efekt wygladzenia
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 20:31   #768
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez juliee Pokaż wiadomość
Witajcie,

bardzo proszę o opinię na temat składu Serum Eternal firmy Source Naturals:

deionized water, propylene glycol, polysorbate 80, glycerin, vitamin c-ester (ascorbyl palmitate), dmae, polyethylene glycol, glycolic acid, alpha-lipoic acid, lemon oil, lavender oil, aloe vera leaf, biotin, vitamin A, vitamin D-3, coenzyme q10, vitamin E, calcium pantothenate, chamomile flower extract (4:1), simethicone, phenoxyethanol, aragum.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
To,co mnie bardzo ciekawi to uzycie DMAE czyli Dwumetyloaminoetanolu-ktory jest dosc wysoko w skladzie i ma zadanie napinajace,dobrze sprawdza sie w do kosmetykach pod oczy,likwiduje tez opuchlinze i worki pod oczami.Jednym slowem to pewnien rodzaj wspomagacza liftingu
Ciekawa kombinacja-woda,rozpuszczalnik,emulg ator,emolient,vitaminy,kw as glikolowy i alfa liponowy itd.
Pownien dobrze nawilzac,dodatek kwasow bedzie dzialac wspomagajaco na skore ale odradzam dla cer naczynkowych i wrazliwych,z dala tez od okolic oczu!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 21:05   #769
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Arrow Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wiem jedno,zdecydowalam sie na kuracje NT i odzyskalam swoje paznokcie i doprowadzilam do takiego stanu,ze nie chca wierzyc z to moje naturalne pazury.
Zaczelam od NT II i po roku przeszlam na NT I z tym,ze pol roku to byla intensywna kuracja a pozniej to tylko profilaktyka.Uzywam jej raz na tydzien albo na raz na dwa tygodnie.
Poki co efektow ubocznych nie zauwzylam ani u siebie ani u mamy.
No tak, ja używałam XTRA - poprawa była zdecydowana, więc chcę kupić ponownie, teoretycznie powinnam teraz przerzucić się na NT II, ale odstrasza mnie trochę ten toluen na pierwszym miejscu i tak se myślę, że skoro one mają podobne składy, to może tak naprawdę wszystko jedno, którego się używa...

A jakie mogą być ewentualne efekty uboczne?
Summer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-12, 22:11   #770
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Summer Pokaż wiadomość
No tak, ja używałam XTRA - poprawa była zdecydowana, więc chcę kupić ponownie, teoretycznie powinnam teraz przerzucić się na NT II, ale odstrasza mnie trochę ten toluen na pierwszym miejscu i tak se myślę, że skoro one mają podobne składy, to może tak naprawdę wszystko jedno, którego się używa...

A jakie mogą być ewentualne efekty uboczne?
Musialabys siedziec w oparach toulenu,wdychac go a nie sadze zeby ktos siedzial z nosem przy buteleczce np.NT.....-mam nadzieje,bo wiem ze sa rozne pomysly,poza tym jest srodkiem latwopalnym wiec wiadomo.
Jest tez rozpuszczalnikiem.

Nie mam pojecia jakich stezen tam uzyto wiec nie sadze aby bylo obojetne sugerowanie sie pod katem uzywania danego specyfiku.Wiem tyle,ze kolezanka tak bardzo pragnela poprawic kondycje paznokcji ze przedobrzyla z NT-tzn.narzekala glownie na kruchosc i lamliwosc paznokci,doradzano jej by rozpoczela kuracje NT II ale Ona wybrala Xtra.W efekcie doprowadzila do tego,ze zamiast sie poprawiac dzialo sie coraz gorzej.Na szczescie szybko odstawila i przeczekala kilka tygodni.Stan paznokci nieco sie poprawil a po uzyciu NT II w przeciagu 3 m-cy uzyskala naprawde ladne pazurki.

Pisze to po to,bo nie wiemy jakie jest stezenie danych skladnikow-producent podaje sklad ale musi byc cos jeszcze(pewnie formula,ktora wiaze dane skladniki)aby dzialalo to tak jak potrzeba.

Kojarze tez przypadki gdzie na Forum dziewczyny pisaly,ze pojawily sie wrecz odwrotne efekty kuracji-moze odzywka byla zle stosowana badz blednie dobranaNie wiem,ale w tym przypadku nie kombinowalabym na wlasna reke.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 23:15   #771
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Vegusiu to byla mowa o toniku,nie kremie.
Ale przy okazji jak bede w Rossmannie poniedzieli to zerkne na sklad kremu.
A już miałam nadzieję nie doczytałam chyba dokładnie Waszych wypowiedzi, przepraszam. W przyszłym tygodniu być może również zajrze do Rossmanna, ale pewne to nie jest, więc byłabym bardzo wdzięczna za jakieś skromne info, jeśli tylko będziesz pamiętać Hexxano. Dziękuję
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 10:14   #772
juliee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 76
GG do juliee
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To,co mnie bardzo ciekawi to uzycie DMAE czyli Dwumetyloaminoetanolu-ktory jest dosc wysoko w skladzie i ma zadanie napinajace,dobrze sprawdza sie w do kosmetykach pod oczy,likwiduje tez opuchlinze i worki pod oczami.Jednym slowem to pewnien rodzaj wspomagacza liftingu
Ciekawa kombinacja-woda,rozpuszczalnik,emulg ator,emolient,vitaminy,kw as glikolowy i alfa liponowy itd.
Pownien dobrze nawilzac,dodatek kwasow bedzie dzialac wspomagajaco na skore ale odradzam dla cer naczynkowych i wrazliwych,z dala tez od okolic oczu!

Dzięki serdeczne!
juliee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 11:44   #773
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Cool Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Musialabys siedziec w oparach toulenu,wdychac go a nie sadze zeby ktos siedzial z nosem przy buteleczce np.NT.....-mam nadzieje,bo wiem ze sa rozne pomysly,poza tym jest srodkiem latwopalnym wiec wiadomo.
Jest tez rozpuszczalnikiem.
Ahaaa, a myślałam, że chodzi raczej o jakieś przenikanie z pomalowanego nim paznokcia do wewnątrz organizmu.

Cytat:
(...)
Nie wiem,ale w tym przypadku nie kombinowalabym na wlasna reke.
Oki, czyli czas na NailTek II! Dzięki wielkie.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 12:24   #774
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

chcialabym wybrac jakis dobry filtr do twarzy na weekendowe wypady i ewentualny urlop; na codzien wystarczaja mi filtry w podkladzie (20), bo siedze w zamknieciu, jezdze metrem i w ogole slonca nie ogladam

mialam probke tego:

1. vichy capital soleil zel-krem (gel-creme) 30, INCI:
1 AQUA / WATER
2 OCTOCRYLENE
3 GLYCERIN
4 ALCOHOL DENAT.
5 PROPYLENE GLYCOL
6 CYCLOHEXASILOXANE
7 C12-15 ALKYL BENZOATE
8 DROMETRIZOLE TRISILOXANE
9 BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
10 ETHYLHEXYL TRIAZONE
11 TALC
12 ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
13 ALUMINUM HYDROXIDE
14 ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE
15 ETHYLHEXYLGLYCERIN
16 METHYLSILANOL/SILICATE CROSSPOLYMER
17 PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE
18 PENTASODIUM ETHYLENEDIAMINE TETRAMETHYLENE PHOSPHONATE
19 POLYSORBATE 60
20 SILICA
21 SODIUM HYALURONATE
22 STEARIC ACID
23 TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID
24 TITANIUM DIOXIDE
25 TOCOPHEROL
26 TRIETHANOLAMINE
27 PARFUM / FRAGRANCE

a na stronie vichy znalazlam tez cos podobno matujacego:

2. vichy capital soleil micro-fluid matt 30, INCI:

1 AQUA / WATER
2 CYCLOPENTASILOXANE
3 ISONONYL ISONONANOATE
4 OCTOCRYLENE
5 ALCOHOL DENAT.
6 DICAPRYLYL CARBONATE
7 GLYCERIN
8 CYCLOHEXASILOXANE
9 TITANIUM DIOXIDE
10 BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
11 POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
12 DIMETHICONE
13 PROPYLENE GLYCOL
14 PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE
15 NYLON-12
16 SILICA
17 DROMETRIZOLE TRISILOXANE
18 BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
19 DIPHENYL DIMETHICONE
20 DISTEARDIMONIUM HECTORITE
21 DODECENE
22 ETHYLHEXYLGLYCERIN
23 LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE
24 METHYLSILANOL/SILICATE CROSSPOLYMER
25 PENTASODIUM ETHYLENEDIAMINE TETRAMETHYLENE PHOSPHONATE
26 POLOXAMER 407
27 TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID
28 TOCOPHEROL
29 TRIETHANOLAMINE


nr 1 nie byl zly i po przypudrowaniu nawet calkiem niezle sie sprawowal, ale jak by to drugie faktycznie matowalo, to czemu nie... czy ktorys z tych kremow moze zapychac? mi trudno ocenic po jednej probce, stosowanej do tego raz na tydzien... mam cere bardzo tlusta i odwodniona. a moze w ogole zaden z nich nie jest dobry dla mnie, tzn sa lepsze?

(musialam edytowac,okropny format mi sie wkleil)

Edytowane przez cloche
Czas edycji: 2008-07-13 o 12:35 Powód: nieczytelne tabele ze skladami
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 23:32   #775
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Straight & Style KEUNE,

Skład: aqua, propylene glycol, sorbitol, polyquaternium-11, PEG -12 dimethicone, methyl gluceth-10, polquaternium-10, amodimethicone, hydroxyethylcellulose, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum/fragrance, lactic acid, panthenol, sodium hydroxide, benzophenone-4, chitosan, vaccinium myrtillus/bilberry extract, saccharum officinarum/ sugar cane extract, trideceth-12, cetrimonium chloride, benzyl alcohol, citrus medica limonum/lemon extract, citrus aurantium dulcis/orange extract, acersaccharinum/sugar maple extract, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, geraniol, limonene, hexyl cinnamal, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehycle, citronellol

Uwazam,ze spokojnie mozesz stosowac ten preparat,kombinacja silikonow oraz ich pochodnych ma za zadnie chronic wlosy,bede niczym oslona na wlosach.
Ciekawa kombinacj wyciagow roslinnych ktore nadadza wlosom elastycznosc i polysk.Specyfik nada tez efekt wygladzenia
Dziękuję bardzo Hexxana Właśnie wyprobowałam i efekt jest super Mam nadzieję, że utrzyma się do następnego mycia czyli 3 dni
monoika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 13:44   #776
Kruchaaa
Raczkowanie
 
Avatar Kruchaaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 41
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dr Irena Eris, Lirene, Cera tłusta i mieszana, Żel matująco - oczyszczający do mycia twarzy
Skład: Aqua, Beatine, Cocamidopropyl Betaine, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA- Sulfosuccinate, Hydroxyethylcellulose, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Propylene Glycol, Sage (Salvia Officinalis) Extract, Methylparaben, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Parfum

Mam bardzo wrażliwą twarz, jednak dość tłustą. Często miałam problemu z żelami, ponieważ okropnie wysuszały moją skórę. Zdarzały się też wysypy, itp. Boję się ryzykować, więc ładnie proszę o analizę
__________________
Nic nie jest warte by być z tego powodu nieszczęśliwym...
Kruchaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 15:50   #777
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witajcie,
Czy ta emulsja do mycia twarzy i ten tonik, to dobry zestaw do Effaclaru K? I czy ich sklady sa ok?
Oba produkty od APOTHEKER SCHELLER do cery normalnej.
Reinigungslotion (emulsja):
Sklad: Aqua, Aloe Barbadensis, Glycerin, Sodium Stearoyl Lactylate, Polyglyceryl-3 Stearate, Tri-C14-15 Akryl Citrate, Glycine Soja, C14-22 Alcohols, Olea Europaea, Coco-Clucoside, Tocopherol, Cucumis Sativus, Phenethyl Alcohol, Hydrogenated Palm Grycerides, Xanthan Gum, C12-20 Alkyl Glucoside, Coconut Alcohol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum, CI 75810.
Gesichtswasser Rose (tonik):
Sklad: Aqua, Aloe Barbadensis, Phenethyl Alcohol, Rosa Damascena, Citronellol, Geraniol.
<<<Czy nada sie dla wrazliwej skory naczynkowej i co to za alkohol trzeci w skladzie?>>>

I prosilabym jeszcze o prownanie dwoch olejkow pod prysznic (jeden z nich jest duzo tanszy, a sklad wydaje sie podobny). Oba do skory suchej.
NIVEA Natural Oil:
Sklad: Glycine Soja, MIPA-Laureth Sulfate, Ricinus Communis, Laureth-4, Cocamide DEA, Poloxamer 101, Parfum, Triticum Vulgare, Citric Acid, Aqua, Panthenol, BHT, Propyl Gallate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Citronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal.
REWE Pflege Dusch-Öl:
Sklad: Glycine Soja Oil, Laureth-4, MIPA-Laureth Sulfate, Ricinus Communis Seed Oil, Cocamide DEA, Poloxamer 101, Parfum, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Aqua, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Alcohol, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid.

Mam nadzieje, ze nie namieszalam w skladach!
Dziekuje

Edytowane przez dzwoneczek186
Czas edycji: 2008-07-15 o 16:10
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 23:07   #778
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Vegusiu to byla mowa o toniku,nie kremie.
Ale przy okazji jak bede w Rossmannie poniedzieli to zerkne na sklad kremu.
Hexxano, dziękuję za fatygę, ale dziś zajrzałam do rossmanna i zapoznałam się (pobierznie) ze składem kremu łagodzaco - nawilzającego Garnier skóra wrażliwa.
Dla informacji ogólnej moge powiedzieć, że krem wygląda na ciekawy. Bardzo treściwy, konserwanty na końcu skladu i również nie najgorsze, chyba, że ktoś jest uczulony na parabeny (2) i Phenoxyethanol. Było kilka ciekawych składników, ale nie zwrociłam na nie wiekszej uwagi, kiedy zobaczyłam szereg pospolitych zapychaczy...aż oczom uwierzyć nie mogłam...brakowało mi chyba tylko (znienawidzonego przeze mnie) Isopropylu, a więc gliceryna, cetearyl alkohol, parafinka zwykła, petrolatum i trójglicerydy. Dla mnie ten krem odpada. Jak to z reguły bywa, kremy do skóry wrazliwej są produkowane głównie z myślą o cerze wyjątkowo suchej i nieskłonnej do zapychania... Niemniej krem ciekawy.

Jeśli treść tego postu wyda się Moderatorom mało adekwatna do treści tego wątku, to oczywiście nalegam do przeniesienia postu (np. do wątku "poszukuję składu INCI", gdzie zamieszczałam prośbę o skład )
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 12:43   #779
meg8701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

bardzo proszę o analizę kremu
GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)

Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.

czy będzie on odpowiedni dla mieszanaj (tłustej w strefie T) cery, w dodatku trądzikowej? ponadto mam cerę wrażliwą, skłonną do odwodnienia i na policzkach trochę naczynkową.
meg8701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 17:24   #780
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam Ponownie

Czy możecie sprawdzić skład tego kosmetyku? To jest jakiś preparat prostujący włosy, koleżanka chce użyć ale najpierw trzeba to sprawdzić


Nazwa: LIFE LISS STRONG a producent do chyba FarmaVita
aqua,amonium,thioglycolat e,cetearyl alckohol,ceteareth-25,parffinim,liqidum,hydr oxypropyltrimonium honey, ammonium hydroxie, tetrasodium, edta, simethicone, citral, citronellol, limonene, geraniol linalool. pefum,

Jak sprawdzałam w słowniku poszczególne nazwy to preparat taki straszny się nie wydał, ale moja wiedza na ten temat nie jest duża....

Edytowane przez Deborah100
Czas edycji: 2008-07-17 o 11:29
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.