Co polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-10, 20:01   #1
lovellyhippo
Zakorzenienie
 
Avatar lovellyhippo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: między sercem,a rozumem
Wiadomości: 3 903
GG do lovellyhippo

Co polecacie?


ostatnio stosuję maseczkę z soli.. zauważyłam pierwsze efekty.. zastanawiam się nad maseczką z aspiryny? może któraś z was stosowała obie i widziała, po której są szybsze rezultaty? dodam, że zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu ..
po czym wam najszybciej znikają pryszcze? czekam na opinie
lovellyhippo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 07:46   #2
Dzas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Co polecacie?

Przyznam, że sól stosowałam jedynie do pilingów ale wierzę, że idealnie wysusza skórę. Tylko zastanawiam się... pryszcze pryszczami a co z resztą skóry? Sól poza wysuszeniem nie dostarcza żadnych składników odżywczych a wysuszona skóra w końcu sama zacznie się nawilżać - nie inaczej jak łojem więc wypryski powrócą. Stawiam dogłębne oczyszczanie skóry i dobre nawilżanie. Pryszcze znikną a problemy z cerą pozostaną.
Jeśli chodzi o aspirynę to unikam jej zażywania w każdej formie. Uważam ją za produkt przereklamowany w swoich właściwościach a jej składniki nie są bezpieczne. Aspiryna to praktycznie kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo więc nie wiem jak to ma się mieć do wpływu (korzystnego) na cerę. Równie dobrze możesz zrobić maseczkę z polopiryny, która jest odpowiednikiem aspiryny.
Jeśli masz problemy z pryszczami proponuję odwiedzić dermatologa lub kosmetyczkę jeśli nie jest to aż tak duży problem z cerą. Kompetentne osoby pomogą Ci a za kilka lat nie będziesz miała problemów z przesuszoną i wrażliwą cerą - w przypadku stosowania w/w maseczek na 90% będziesz miała takowe.
Dzas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:28   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Co polecacie?

wow maseczka z soli albo aspityny? hm balabym sie ze sol zniszczy skore znam efekty bycia nad morzem eh
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 11:18   #4
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: Co polecacie?

Cytat:
Napisane przez Dzas Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o aspirynę to unikam jej zażywania w każdej formie. Uważam ją za produkt przereklamowany w swoich właściwościach a jej składniki nie są bezpieczne. Aspiryna to praktycznie kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo więc nie wiem jak to ma się mieć do wpływu (korzystnego) na cerę. Równie dobrze możesz zrobić maseczkę z polopiryny, która jest odpowiednikiem aspiryny.
Jeśli masz problemy z pryszczami proponuję odwiedzić dermatologa lub kosmetyczkę jeśli nie jest to aż tak duży problem z cerą. Kompetentne osoby pomogą Ci a za kilka lat nie będziesz miała problemów z przesuszoną i wrażliwą cerą - w przypadku stosowania w/w maseczek na 90% będziesz miała takowe.
Owszem, mozna tez zrobic maseczke z polopiryny, o czym jest mowa w watku "maseczka apirynowa". no wiec kwas acetysalicylowy ma tutaj za zadanie łagodnie złuszczyc naskorek i moim zdaniem spelnia swoje zadanie. po zadnym peelingu moja skora nie jest tak gladka i mila w dotyku.
Tez bym zaproponowala odwiedzenie dermatologa albo kosmetyczki, gdyby nie to, ze wiem, jak roznie bywa z wizyta u "specjalisty". czasami dermatolog albo kosmetyczka zrobia wiecej krzywdy niz rozsadne eksperymenty. Weim o czym mowie, kilka lat probowalam wyleczyc tradzik i wiekszosc derrmatologow byla beznadziejna, a po kosmetyczce zostaly mi blizny.
Moim zdaniem maseczka apirynowa nie zaszkodzi, tylko jezeli masz cere naczynkowa to musisz ja bardzo delikatnie zmywac, zeby nie robic peelingu - polecam watek "maseczka aspirynowa".
Co do maseczki z soli - nie probowalam, ale nie wydaje mi sie to dobrym pomyslem, bo sol moze bardzo wysuszyc skore. Z soli ewentualnie peeling, ale do peelingu wybieram kawe.
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 17:22   #5
lovellyhippo
Zakorzenienie
 
Avatar lovellyhippo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: między sercem,a rozumem
Wiadomości: 3 903
GG do lovellyhippo
Dot.: Co polecacie?

ja sól przykładam tylko na ''niedoskonałość'' i po 1 dniu nie mam już problemu.. a na suchą skórę nie narzekam bo i tak mam tłustą :P a kremy stosuję, więc nawilżona jest..

co do kosmetyczek i dermatologów mam podobne zdanie... - szkodzą.

no cóż.. więc chyba zostanę przy soli, bo ta aspiryna jakoś nie jest zachwalana
lovellyhippo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.