Kiedyś kręcone teraz proste - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-22, 11:31   #1
monikamonia97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9

Kiedyś kręcone teraz proste


Witam!
Mój problem jest taki, że rok temu zaczęłam kręcić włosy (wtedy moje naturalne były kręcone ale z głupoty chciałam jeszcze lepsze mieć). Kręciłam je prostownicą, bo znalazłam taki sposób na youtube. Niestety po kilku dniach moja włosy były spalone i niezbyt ładnie pachniały, a do tego miałam całkiem proste. Więc postanowiłam zmienić mój szampon do włosów i zacząć używać odżywkę (nie będę już pisać z czego, bo to chyba nie jest potrzebne). Po tym roku mam bardzo gładkie włosy i zdrowe, ale niestety są proste, że nawet jak pokręcę włosy lokówką to prostują mi się po jakiejś godzinie mimo że dam tonę lakieru. Nie wiem dlaczego tak się właśnie stało zwłaszcza, że moje naturalne włosy są kręcone.. Chcę jeszcze dodać że nie używam żadnych środków by mieć proste włosy.
monikamonia97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 18:42   #2
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Kiedyś kręcone teraz proste

Ojej...ojej

Wymądrzać się nie będę ani dokuczać bo kiedyś sama dałam się namówić 'fryzjerce' na trwałą półprostująca, czymkolwiek ona jest. Trzy lata zajęło mi doprowadzenie włosów do normalnego stanu a i tak z długości do bioder trzeba było skrócić do łopatek. Teraz są zdrowe, sięgają za pas. Mam włosy kręcone i chyba nauczyłam się co nieco o wymaganiach i strukturze takich włosów, choć nauka byla batdzo bolesna. Mogę Ci coś radzić?

- kręcenie włosów (zwłaszcza włosów kręconych) na prostownicy jest niedopuszczalne. Nawet produkty chroniące przed temperaturą nie są w stanie do końca ich ochronić. Masz szczęscie, że nie popaliłaś sobie włosów i że nie doszło douszkodzenia naturalnej keratyny włosów.

- być może uzywasz produktów pielęgnacyjnych, które nadmiernie obciążają Ci wlosy i dlatego tak szybko się rozkręcają? Tona lakieru też dodatkowo moze włosy obciążać i dlatego szybko traca skręt.

- jest taki płyn Goldwella 'Twist'n'curl" przeznaczony do kręcenia włosów lokówką, który wspomaga skręt a jednoczesnie chroni przed temperaturą lokówki, spróbuj/ Ja go używam, jeśli czasem awaryjnie muszę jakies pasmo podkręcić czy zdyscyplinować. Mimo, że z natury mam włosy kręcona ale czasem pojedyncze pasma są nieposłuszne

- sprawdź lokówkę- być może wkład nie nagrzewa się do pożądanej temperatury?
- postaraj się kręcić cieńsze pasma włosów i lakieruj (lekko!) partiami a nie po całości?
- NIGDY nie psikaj lakierem na nawiniete na lokówkę włosy!!!!
Pozdrawiam

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2013-07-22 o 18:45
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.