Czy mogę być w ciąży? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-22, 07:03   #1
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24

Czy mogę być w ciąży?


Okres miałam 1-5 września. Współżyję z chłopakiem, gdy się widzimy (weekendy) a w wakacje kochaliśmy się częściej. Od dwój tygodnie strasznie boli mnie podbrzusze, mam ciągłe mdłości. Nie znoszę zapachu swoich ulubionych perfum, drażni mnie każdy zapach perfum i intensywne zapachy jedzenia.. Moja temperatura ciała od tygodnia to 37,1. A od wczoraj czuję niewyobrażalny ból w zebrach przez który nie mogę nawet spać.
Dodam, że nie zawsze się zabezpieczmy (eh tak to jest po tygodniu nie widzenia się, chce się tylko czuć bliskość z ukochanym) ale wtedy chłopak kończy na moim brzuchu, nie we mnie. Jednak wiem, że płyn ejakulacyjny, który się wydziela przed wytryskiem również może zapłodnić ale to mało prawdopodobne. Zastanawiam się czy już robić test czy mam się nie stresować i czekać do następnej miesiączki.
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 07:47   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
Okres miałam 1-5 września. Współżyję z chłopakiem, gdy się widzimy (weekendy) a w wakacje kochaliśmy się częściej. Od dwój tygodnie strasznie boli mnie podbrzusze, mam ciągłe mdłości. Nie znoszę zapachu swoich ulubionych perfum, drażni mnie każdy zapach perfum i intensywne zapachy jedzenia.. Moja temperatura ciała od tygodnia to 37,1. A od wczoraj czuję niewyobrażalny ból w zebrach przez który nie mogę nawet spać.
Dodam, że nie zawsze się zabezpieczmy (eh tak to jest po tygodniu nie widzenia się, chce się tylko czuć bliskość z ukochanym) ale wtedy chłopak kończy na moim brzuchu, nie we mnie. Jednak wiem, że płyn ejakulacyjny, który się wydziela przed wytryskiem również może zapłodnić ale to mało prawdopodobne. Zastanawiam się czy już robić test czy mam się nie stresować i czekać do następnej miesiączki.
Cóż, oblicz ile minęło od ostatniego niezabezpieczonego stosunku - jeśli dwa tygodnie to wykonaj test sikany lub po 10 dniach na betę.
Znaczenie też ma kiedy się kochaliście - szanse wzrastają w czasie dni płodnych ofc nawet przy stosunku przerywanym.
Cóż, jedynym wyjściem jest tutaj test. Tym odrzuceniem od zapachów się nie przejmuj, a ból w klatce piersiowej albo jest wynikiem stresu, albo jakimś schorzeniem do omówienia z lekarzem .
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 10:04   #3
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Tak możesz być w ciąży, to nawet bardzo prawdopodobne. Gratuluję głupoty i odpowiedzialności
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 10:59   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
Okres miałam 1-5 września. Współżyję z chłopakiem, gdy się widzimy (weekendy) a w wakacje kochaliśmy się częściej. Od dwój tygodnie strasznie boli mnie podbrzusze, mam ciągłe mdłości. Nie znoszę zapachu swoich ulubionych perfum, drażni mnie każdy zapach perfum i intensywne zapachy jedzenia.. Moja temperatura ciała od tygodnia to 37,1. A od wczoraj czuję niewyobrażalny ból w zebrach przez który nie mogę nawet spać.
Dodam, że nie zawsze się zabezpieczmy (eh tak to jest po tygodniu nie widzenia się, chce się tylko czuć bliskość z ukochanym) ale wtedy chłopak kończy na moim brzuchu, nie we mnie. Jednak wiem, że płyn ejakulacyjny, który się wydziela przed wytryskiem również może zapłodnić ale to mało prawdopodobne. Zastanawiam się czy już robić test czy mam się nie stresować i czekać do następnej miesiączki.
Jest prawdopodobne a nawet bardzo, że płyn preejakulacyjny może zapłodnić.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 15:38   #5
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Czyli jest duże prawdopodobieństwo, że jednak w ciąży jestem. Teraz spokojnie poczekam do początku miesiąca bez stresu. Jeśli okres się nie pojawi sięgnę po test.
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 15:45   #6
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
Czyli jest duże prawdopodobieństwo, że jednak w ciąży jestem. Teraz spokojnie poczekam do początku miesiąca bez stresu. Jeśli okres się nie pojawi sięgnę po test.
Duże prawdopodobieństwo by było, gdyby stosunek był "do końca". Jak dla mnie ryzyko jest podwyższone, bo chyba nie zważałaś na dni płodne, czy niepłodne.
Na pocieszenie dodam, że wiele par przez lata stosuje tę "metodę" i dzieci nie mają, ale to tylko chwila, pech i dziecko "gotowe" :P.
Jest szansa, że jednak miałaś szczęście.
Poczekaj cierpliwie na miesiączkę lub wykonaj testy .
Chyba lepiej się zabezpieczyć niż potem tyle się stresować?
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 15:56   #7
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Duże prawdopodobieństwo by było, gdyby stosunek był "do końca". Jak dla mnie ryzyko jest podwyższone, bo chyba nie zważałaś na dni płodne, czy niepłodne.
Na pocieszenie dodam, że wiele par przez lata stosuje tę "metodę" i dzieci nie mają, ale to tylko chwila, pech i dziecko "gotowe" :P.
Jest szansa, że jednak miałaś szczęście.
Poczekaj cierpliwie na miesiączkę lub wykonaj testy .
Chyba lepiej się zabezpieczyć niż potem tyle się stresować?
Właśnie moja mama przez całe życie stosuje tylko i wyłącznie stosunek przerywany. I na świecie jestem tylko ja i mój młodszy o 9 lat brat, o którego starała się przez 3 lata. I żadnej wpadki. Ona uważa, że to jest dobra metoda i od czasu do czasu pozwalamy sobie z chłopakiem nie używać prezerwatyw. Z resztą jest mi wiele przyjemniej bez prezerwatywy niż z, a tabletek anty nie chcę jeszcze brać. Mój chłopak stresuje się bardziej niż ja. Poczekam na okres a jeśli będzie się spóźniał to wykonam test.

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Tak możesz być w ciąży, to nawet bardzo prawdopodobne. Gratuluję głupoty i odpowiedzialności
Głupoty.. Skoro tak uważasz. Dla mnie nie będzie tragedią jeśli urodzę dziecko w wieku 18 lat, dam sobie radę ze szkołą i dzieckiem i całym życiem.
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 15:57   #8
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
Czyli jest duże prawdopodobieństwo, że jednak w ciąży jestem. Teraz spokojnie poczekam do początku miesiąca bez stresu. Jeśli okres się nie pojawi sięgnę po test.
Duże prawdopodobieństwo by było, gdyby stosunek był "do końca". Jak dla mnie ryzyko jest podwyższone, bo chyba nie zważałaś na dni płodne, czy niepłodne.
Na pocieszenie dodam, że wiele par przez lata stosuje tę "metodę" i dzieci nie mają, ale to tylko chwila, pech i dziecko "gotowe" :P.
Jest szansa, że jednak miałaś szczęście.
Poczekaj cierpliwie na miesiączkę lub wykonaj testy .
Chyba lepiej się zabezpieczyć niż potem tyle się stresować?
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 15:57   #9
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

no spoko, wiadomo, że najlepszy czas na rodzenie to 18 lat...
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:01   #10
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
no spoko, wiadomo, że najlepszy czas na rodzenie to 18 lat...
Nie, to nie jest najlepszy czas. Nigdzie tak nie napisałam. Napisałam tylko tyle, że sobie poradzę.
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:06   #11
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
Z resztą jest mi wiele przyjemniej bez prezerwatywy niż z, a tabletek anty nie chcę jeszcze brać.
.
No to teraz przez najbliższe 9 miesięcy nie będziesz musiała brać Gratluję, prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży istnieje i po tych objawach co piszesz prawdopodobnie jesteś w ciąży.
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 16:10   #12
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
No to teraz przez najbliższe 9 miesięcy nie będziesz musiała brać Gratluję, prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży istnieje i po tych objawach co piszesz prawdopodobnie jesteś w ciąży.
To, że większość kobiet bierze tabletki nie znaczy, że ja też muszę je brać. Kilka kobiet z mojej najbliższej rodziny nie może mieć przez nie dzieci albo ma problemy zdrowotne. I przez to mam do nich negatywne nastawienie.
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:12   #13
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
Czyli jest duże prawdopodobieństwo, że jednak w ciąży jestem. Teraz spokojnie poczekam do początku miesiąca bez stresu. Jeśli okres się nie pojawi sięgnę po test.
Tak naprawdę myślę, że możesz zrobić test już teraz, jeśli jednak chcesz wiedzieć. Pierwsze objawy ciąży zwykle pojawiają się ok 3-4 tygodnia, więc jeśli Twoje mdłości i odrzucanie od zapachów są spowodowane ciążą, to test powinien już ją wykryć.
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:13   #14
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez MeiMisaki Pokaż wiadomość
Tak naprawdę myślę, że możesz zrobić test już teraz, jeśli jednak chcesz wiedzieć. Pierwsze objawy ciąży zwykle pojawiają się ok 3-4 tygodnia, więc jeśli Twoje mdłości i odrzucanie od zapachów są spowodowane ciążą, to test powinien już ją wykryć.
Z tego co widzę w kalendarzy to minęły dwa tygodnie.
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:15   #15
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
To, że większość kobiet bierze tabletki nie znaczy, że ja też muszę je brać. Kilka kobiet z mojej najbliższej rodziny nie może mieć przez nie dzieci albo ma problemy zdrowotne. I przez to mam do nich negatywne nastawienie.
A weź przestań takie bzdury pisać na publicznym forum
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:17   #16
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A weź przestań takie bzdury pisać na publicznym forum
Dla ciebie to mogą być bzdury. Ale ja jestem na razie anty anty że tak powiem ; ]
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:19   #17
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

To nie są dla mnie bzdury. To są ogólnie bzdury.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:21   #18
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
To nie są dla mnie bzdury. To są ogólnie bzdury.
Jeśli tak uważasz to nie zamierzam się z tobą kłócić.
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 18:05   #19
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
Jeśli tak uważasz to nie zamierzam się z tobą kłócić.
Ona tak nie uważa. Takie są fakty. Tabletki antykoncepcyjne nie powodują bezpłodności. Ba, przez pierwsze 3 miesiące od ostawienia płodność może być zwiększona. Problemy zdrowotne? To są hormony, więc naturalne jest, że po zaprzestaniu brania organizm musi mieć czas na to, by wrócić do równowagi.

Co do testu ciążowego, poczekałabym jednak do dnia spodziewanej miesiączki albo jeśli chcesz już teraz mieć pewność, to robiłabym badanie beta HCG z krwi.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 18:11   #20
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

ja po prostu nie mam siły do autorki wątku. Jej beztroska i brak odpowiedzialności mnie zabija. Hasło o seksie bez gumki, bo się tydzień chłopa nie widziało, doprowadziło mnie do śmiechu przez łzy. Powinnam mieć już stadko dzieci w takim razie. Bo mojego po trzy tygodnie czasem nie ma.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:17   #21
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ja po prostu nie mam siły do autorki wątku. Jej beztroska i brak odpowiedzialności mnie zabija. Hasło o seksie bez gumki, bo się tydzień chłopa nie widziało, doprowadziło mnie do śmiechu przez łzy. Powinnam mieć już stadko dzieci w takim razie. Bo mojego po trzy tygodnie czasem nie ma.
Szkoda tylko, że większość moich koleżanek i to młodszych ode mnie ma dzieci a zabezpieczają się za każdym razem. A my nie za każdym razem używamy prezerwatyw, chłopak kończy na moim brzuchu i do tej pory nie miałam żadnych podejrzeń o ciąży itp. Zdarzyło się ostatnio zaszaleć i dlatego pytam. Jestem w pełni świadoma co robię i wiem jakie mogą być tego konsekwencje. Człowiek chce się dowiedzieć jednej rzeczy. Czy po 2 tygodniach mogą być takie objawy ale od razu trzeba poruszać każdy temat. I wyśmiać kogoś, bo nie chce brać tabletek lub czasami ma ochotę na totalną bliskość z partnerem bez gumy, bez szaleństw. Pierwszy raz zdarzyło mi się dosłownie zaszaleć (bez wytrysku w pochwie) bez prezerwatywy i od razu trzeba człowieka osądzać. Przeważnie bez to delikatny seks który nie trwa długo i przeradza się w petting żeby właśnie tej o to ciąży uniknąć i móc się jeszcze pieścić i czuć bliskość przez dłuższy czas.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ona tak nie uważa. Takie są fakty. Tabletki antykoncepcyjne nie powodują bezpłodności. Ba, przez pierwsze 3 miesiące od ostawienia płodność może być zwiększona. Problemy zdrowotne? To są hormony, więc naturalne jest, że po zaprzestaniu brania organizm musi mieć czas na to, by wrócić do równowagi.

Co do testu ciążowego, poczekałabym jednak do dnia spodziewanej miesiączki albo jeśli chcesz już teraz mieć pewność, to robiłabym badanie beta HCG z krwi.
Nie wiem jakie są fakty ale sama słyszę co hormony zrobiły bliskim mi osobą. Może to wina lekarza? Może źle dobrane tabletki? Nie wiem, na pewno mnie to zraziło do nich.
Ile mniej więcej może kosztować to badanie?
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:21   #22
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Może żyjesz w jakimś alternatywnym wszechświecie, w którym plemniki mają moc przenikania przez lateks? Skoro te wszystkie twoje koleżanki zabezpieczały się i mają dzieci?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:25   #23
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Może żyjesz w jakimś alternatywnym wszechświecie, w którym plemniki mają moc przenikania przez lateks? Skoro te wszystkie twoje koleżanki zabezpieczały się i mają dzieci?
A no widzisz. Nie wszystko daje taką super pewność. Prezerwatywy pękają, a także z tego co mnie uczono w szkole (może chodziłam do dziwnej szkoły?) mają w sobie mikroskopijne dziureczki przez które prezerwatywa oddycha i są minimalistyczne szanse, że plemniki mogą się przez nie przedostać. Gdy my używamy prezerwatyw to nawet wtedy chłopak we mnie nie kończy. Spokojnie. Znam też przypadek gdzie kobieta po założeniu spirali zaszłą w ciąże i musiała ją mieć natychmiast usuwaną ; )
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:28   #24
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
Szkoda tylko, że większość moich koleżanek i to młodszych ode mnie ma dzieci a zabezpieczają się za każdym razem. A my nie za każdym razem używamy prezerwatyw, chłopak kończy na moim brzuchu i do tej pory nie miałam żadnych podejrzeń o ciąży itp. Zdarzyło się ostatnio zaszaleć i dlatego pytam. Jestem w pełni świadoma co robię i wiem jakie mogą być tego konsekwencje. Człowiek chce się dowiedzieć jednej rzeczy. Czy po 2 tygodniach mogą być takie objawy ale od razu trzeba poruszać każdy temat. I wyśmiać kogoś, bo nie chce brać tabletek lub czasami ma ochotę na totalną bliskość z partnerem bez gumy, bez szaleństw. Pierwszy raz zdarzyło mi się dosłownie zaszaleć (bez wytrysku w pochwie) bez prezerwatywy i od razu trzeba człowieka osądzać. Przeważnie bez to delikatny seks który nie trwa długo i przeradza się w petting żeby właśnie tej o to ciąży uniknąć i móc się jeszcze pieścić i czuć bliskość przez dłuższy czas.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------



Nie wiem jakie są fakty ale sama słyszę co hormony zrobiły bliskim mi osobą. Może to wina lekarza? Może źle dobrane tabletki? Nie wiem, na pewno mnie to zraziło do nich.
Ile mniej więcej może kosztować to badanie?
Badanie kosztuje około 20zł

Nikt Ciebie nie wyśmiewa, tylko ręcę opadają gdy po raz któryś z kolei czyta się takie posty. Talbetki anty to hormony, nie cukierki, są lekarze ginekolodzy którzy nawet nie robią badań przed wypisaniem anty ani w trakcie, są różni 'znachorzy' bo inaczej tego nazwać nie można.
Zabezpieczasz się tak, jak to Tobie odpowiada, nikt Cie tutaj na tabletki nie namawia, jedynie poprawią Cię, gdy głosisz herezje ;-)
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:29   #25
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
A no widzisz. Nie wszystko daje taką super pewność. Prezerwatywy pękają, a także z tego co mnie uczono w szkole (może chodziłam do dziwnej szkoły?) mają w sobie mikroskopijne dziureczki przez które prezerwatywa oddycha i są minimalistyczne szanse, że plemniki mogą się przez nie przedostać. Gdy my używamy prezerwatyw to nawet wtedy chłopak we mnie nie kończy. Spokojnie. Znam też przypadek gdzie kobieta po założeniu spirali zaszłą w ciąże i musiała ją mieć natychmiast usuwaną ; )
ómarłam... serio? minimalistyczne dziureczki, którymi przenikają plemniczki miniaturki???
dziecko, może jednak nie uprawiaj seksu jeszcze?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:30   #26
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
Badanie kosztuje około 20zł

Nikt Ciebie nie wyśmiewa, tylko ręcę opadają gdy po raz któryś z kolei czyta się takie posty. Talbetki anty to hormony, nie cukierki, są lekarze ginekolodzy którzy nawet nie robią badań przed wypisaniem anty ani w trakcie, są różni 'znachorzy' bo inaczej tego nazwać nie można.
Zabezpieczasz się tak, jak to Tobie odpowiada, nikt Cie tutaj na tabletki nie namawia, jedynie poprawią Cię, gdy głosisz herezje ;-)
Dlatego mówię, że może źle im dobrano tabletki. Jednak to bardzo mnie to tego zraziło. Na pierwszej wizycie u pani ginekolog nawet nie zapytano mnie czy współżyję, czy robię badania piersi itp. Tylko i wyłącznie o datę pierwszej miesiączki i ostatniej.
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:32   #27
Kantaluna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 66
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Używając prezerwatywy można zajść w ciążę tylko wtedy gdy pęknie, gdy jest uszkodzona, gdy się zsunie.

Nie ma innej opcji
Kantaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:32   #28
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ómarłam... serio? minimalistyczne dziureczki, którymi przenikają plemniczki miniaturki???
dziecko, może jednak nie uprawiaj seksu jeszcze?
Dobrze psze pani, poczekam z tym do 50.
Współżyję od 2 lat ale dla pani jestem w stanie natychmiast przerwać i czekać do starośći
I może jeszcze to o czym mówiono mi w szkole z jakiejś strony internetowej tylko, że tak powiem napisałam to jak dla ,typowej blondynki'
oto cytat :
, PREZERWATYWA POD MIKROSKOPEM
Prezerwatywy produkowane są z lateksu, z którego wytwarza się również wiele innych przedmiotów, jak np. rękawice czy balony. Jedną z ważnych cech lateksu jest rozciągliwość, która wynika z obecności w gąbczastej strukturze gumy lateksowej otworów, zwanych mikroporami. O ich istnieniu możemy przekonać się kiedy nadmuchamy balon, starannie go zawiążemy i pozostawimy na kilka dni. Po dłuższym czasie staje się on miękki i pomarszczony, co dowodzi, że część powietrza wydostała się przez mikropory. Otworki te są tak małe, że nie można ich zobaczyć gołym okiem, ale widoczne są już pod mikroskopem świetlnym. Zazwyczaj pojedynczy por w prezerwatywie ma średnicę wielkości 5 um (mikrometrów), czyli jest ona większa niż wielkość plemnika, bakterii czy wirusa HIV!
W związku z tym zarówno plemnik, niektóre bakterie czy wirus HIV mogą swobodnie przedostawać się przez mikropory prezerwatywy!'

Edytowane przez swallow96
Czas edycji: 2014-09-22 o 19:34
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:34   #29
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

no co Ty.... Nie wiedziałaś nic o tych malutkich otworkach, którymi przenikają jeszcze mniejsze plemniczki??

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez swallow96 Pokaż wiadomość
Dobrze psze pani, poczekam z tym do 50.
Współżyję od 2 lat ale dla pani jestem w stanie natychmiast przerwać i czekać do starośći
Wystarczy żebyś się trochę dokształciła w temacie, bo jak urodzisz dzieciaka, to potem mu przekażesz takie bajki o antykoncepcji.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:36   #30
swallow96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
no co Ty.... Nie wiedziałaś nic o tych malutkich otworkach, którymi przenikają jeszcze mniejsze plemniczki??

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------



Wystarczy żebyś się trochę dokształciła w temacie, bo jak urodzisz dzieciaka, to potem mu przekażesz takie bajki o antykoncepcji.
Przepraszam. Zaraz pójdę nawrzeszczeć na mamę, że źle tłumaczyła mi wszystko i do szkoły na skargę też pójdę ; )
swallow96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:40:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.