Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-29, 09:35   #1531
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

w sumie jedyny zabieg u kosmetyczki który robię to jest to oczyszczanie i rzeczywiście do przyjemnych to on nie należy , a chętnię wybrałabym się do tego nowego salonu .tylko powiedz mi na czym polega ta kawitacja?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 10:24   #1532
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
w sumie jedyny zabieg u kosmetyczki który robię to jest to oczyszczanie i rzeczywiście do przyjemnych to on nie należy , a chętnię wybrałabym się do tego nowego salonu .tylko powiedz mi na czym polega ta kawitacja?
Może ja odpowiem Kawitacja to zabieg ultradźwiękowy, polegający na oczyszczeniu skóry, właściwie to taki mocniejszy peeling. Na pewno słabszy niż mikrodermabrazja. Nic nie boli Kosmetyczka oczyszcza twarz (może też oczyścić np. plecy) specjalną metalową "szpatułką". Oczywiście dopiero seria zabiegów daje zadowalające efekty, choć nie spodziewałabym się, że wyleczy Ci trądzik

http://instytut-urody.com/kawitacja.html

Tu możesz co nieco poczytać, albo wpisz w wyszukiwarce "peeling kawitacyjny"

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2010-01-29 o 10:25
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 11:07   #1533
aloe vera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

kawitacja to oczyszczanie skóry impulsami elektrycznymi - pradem. Brzmi to nieciekawie ale jest to fajny i bezbolesny zabieg. Kosmetyczka jeździ ci po zwilżonej twarzy taką małą szpatułką metalową przez którą przechodzi prąd - czujesz tylko takie mrowienie. Pod wpływem tego prądu jakby "odpryskiwała" (oczywiście dla oka nie jest to widoczne) zewnętrzna warstwa naskórka. Moja skóra bardzo dobrze zareagowąła na to oczyszczanie, nie miałam ani podrażnień ani zadnych efektów ubocznych. Przez kilka dni po zabiegu twarz wyglądała super, była jaśniejsza i jakby odnowiona, ale potem zaczynało się własciwe oczyszczanie i pojawiały się jakieśpowierzniowe krostki. Wtedy oczywiście odpadało wyciskanie (potrzeba duzo silnej woli a nakładasz sobie dowolną maseczkę algową czy oczyszczającą (ja polecam glinkę zieloną z serii Eco care albo mocniejszą mineralną z Morza Martwego - obie Bielendy). Po każdej kawitacji mi coś wychodzi, ale od 4 zabiegu coraz mniej - po 6 zabiegu właściwie nic nie zauważyła, a powiem szczerze, ze jestem mega zadowolona. W środę byłam w Maestrii na zabiegu pielęgnacyjnym oczyszczającym (oczyszczanie przez masaż twarzy) i kosmetyczka zasygnalizowała mi, znowu coś może mnie wysypać, bo ona masażem pobudza pory i one takie naruszone będą się oczyszczać. Narazie nie zauważyłam żeby coś mi wyskoczyło. dodatkowy efekt po kawitacji to mniejsze błyszczenie się, skóra jakby podsuszyła się, jest bardziej matowa.
Jeśli ktoś ma skórę trądzikową i mieszaną to będzie miał takie skłonności do końca życia, natomiast można to załagodzić na tyle, żeby byc zadowoloną z własnego wyglądu i żeby znajomi widzieli poprawę
Niestety to troche kosztuje, ale przy tej kawitacji masz 300 zł za 6 zabiegów - czyli wychodzi Ci po 50zł za zabieg. To nie jest majątek a może pomóc. Ja zaczynałam od zabiegów raz w tygodniu potem co 2 tyg.
Nie wiem jaką masz skórę, ale możesz sobie podejść do Maestrii i na pewno Ci dobiorą coś indywidualnie.
Jestem ciekawa tego IPL co mi poleciły, podobno poza trwałym usuwaniem przebarwień też ładnie reguluje skórę mieszaną. Zobaczymy.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Zgadzam się, że mikrodermabrazja jest troszkę mocniejsza. Miałam ją robioną kiedyś 1 raz, ale skóra była po niej fatalna, spuchła i pojawiła sie taka kaszka małych podskórnych zgrubień, było ich mnóstwo. Zraziłam się wtedy bardzo, a moja ówczesna kosmetyczka była zdziwona bo podobno takie reakcje się nie zdarzają i wychodzi na to, że jest w jakimś znikomym 1% procencie osób które nie tolerują tego zabiegu. Kosmetyczki z Maestrii powiedziałay mi, ze mogłam miec po prostu źle dobraną siłę zabigu, zbyt mocna jak na moją skóę stad taka reakcja. Wbrew pozorom mam delikatną i cienką skórę stąd poszłam w peeling kawitacyjny i nie żałuję.
aloe vera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 12:31   #1534
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hm czyli to jest zdecydowanie lepsze niż zwykłe , bolesne oczyszczanie skóry , a efekty podobne , nawet lepsze ? w sumie u mnie trądzik jest w niewielkim stopniu , ale mam duży problem z zaskórnikami i wągrami , czy ten zabieg będzie dibry , czy po jednym zabiegu w jakimś stopniu znikną te wągry ?
aa i jeszcze słyszałam , że MIMOZA to dobre studio kosmetyczne , czy był ktoś tam i wogóle ?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 12:50   #1535
aloe vera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mimozy nie znam, ja wcześniej chodziłam do "studio urody nr 1" na wieniawskiego, byłam zadowolona, ale przestraszyłam sie po tej mikrodermabrazji.
ja ci mimo wszytsko proponuje podejść albo zadzownić do maestrii i podpytac o to. Moim zdaniem zobaczysz efekt
aloe vera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 15:04   #1536
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

okej będę dzwonić i zobaczymy
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-07, 15:56   #1537
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja następnym razem do nawilżania kupuję to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...lego-ciala.htm
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 19:04   #1538
veronicagetsnaked
Raczkowanie
 
Avatar veronicagetsnaked
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 58
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

zauwazylam, ze idealna cere mialam dwa razy w zyciu: na splywie kajakowym i na obozie namiotowym. czyli smieciowe jedzenie (na przyklad zupki chinskie), duzo swiezego powietrza, dosc malo higieny... dziwne.
a teraz tez walcze z moja cera, raz jest gorzej, raz lepiej.. duzo zawdzieczam wizazowi, jestescie swietne, dziewczyny.
podrawiam wszystkich walczacych.
veronicagetsnaked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-07, 20:37   #1539
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

również walcze...
ja idealną cerę mialam w Bieszczadach-bylam dwukrotnie:
raz to byl obóz rowerowy ,ale jedzenie normalne,drugi raz byl to wyjazd pod namioty ale robiliśmy sobie np. jajecznice :P no śmieciowego jedzenia też bylo pelno :P
__________________
ODWYK KOSMETYCZNY,mam:
próbki: bylo18,jest 5 dąże do 0
kolorowe: bylo27,jest 28 dąże do 15
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-08, 11:02   #1540
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja kiedyś miałam straszny trądzik teraz to zależy tylko od cyklu ale jak mam to parę krostek :

Aktualnie :
- srebro koloidalne
- krem cosmence na tradzik ( najlepszy krem jaki w życiu miałam ale trudny do zdobycia )
- La Roche Posay, Effaclar K ( mój ukochany krem )
- zele to mam tez powyższej firmy
- używam bardzo wielu maseczek różnych firm
- St. Ives, Morelowy peeling głęboko oczyszczający

a do tego :
skrzyp humavit
magnez
complex witamin
tran
herbata biła, zielona, czerwona
zdrowa dieta ( żadnego jedzenia śmieci )

a kiedys:
przez bardo długi okres bratek i cynk
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-08, 11:40   #1541
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mam pytanie odnośnie tego co napisalas:
pod jaką postacią to srebro koloidalne?rzeczywiście pomaga?
i co to za krem cosmence? gdzie go dorwać? drogie jest?
__________________
ODWYK KOSMETYCZNY,mam:
próbki: bylo18,jest 5 dąże do 0
kolorowe: bylo27,jest 28 dąże do 15
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 14:03   #1542
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

właśnie co to krem cosmence jakieś cudo?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-08, 14:17   #1543
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja tylko podczytuję ten wątek i nie wiem czy było to już poruszane, ale srebro odkłada się w tkankach i nie wolno go stosować zbyt długo i w dużych dawkach
"Przedawkowanie" srebra to argyria
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 14:24   #1544
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hej,

jestem lekko podłamana, nie "krzyczcie" od razu na mnie, że jestem nowa i że wszystko znajdę na forum. Gdybym miała więcej czasu to przeczytałabym wszystko ale niestety jestem zabiegana.

Byłąm dziś u dermatologa i przepisał mi differin krem na nic i zindaclin na dzień. poczytałam troszkę na ich temat i mam mieszane uczucia. Są dość drogie i nie wiem czy zaryzykować z kupnem. Trądzik z czoła przeniósł sie mi na brodę, mam tez go na plecach. Są to grudki, które są malusieńkie, jak wyjdą to szybko tą gulę mogę zlikwidować bezakne ale zostają brązowe, czerwone przebarwienia które na mojej jasnej cerze są mega widoczne.

Powiedzcie mi gdzie mogłabym opisać swój problem i wstawić zdjęcie swojej cery? By dobrać preparaty do oczyszczania, nawilżania, i pewnie oczywiście filtry o czym dermatolog nic nie wspomniał a ja oczywiście zapomniałam się spytać. Powiedział tylko gdy zapytałam sie o przyczynę, że to mogą być hormony (mam 24lata) mogę zrobić badania ale czasem jest tak, że są w normie a i tak trądzik przechodzi po zastosowaniu włąśnie kuracji hormonalnej. to hmm... może lepiej antykoncepcja, ale tym można sobie podobno narobić jeszcze większego problemu.
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 15:07   #1545
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Szlachta tu jest ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post17031881

Ja osobiście idąc do lekarza od razu pytam o cenę leków które mi przepisuje, a jeśli mnie na to nie stać mówię mu o tym i proszę o coś tańszego.

Jeśli chodzi o hormony to radzę wizytę u dobrego endokrynologa (poczytaj opinie w internecie).

Coś mi się zdaje że Twój dermatolog jest zacofany jeśli uważa że antykoncepcja można sobie narobić jakichś szkód. Ale też nie traktowałabym jej jako lekarstwo na trądzik. Ja antykoncepcję biorę, ze względów oczywistych (antyprokreacyjnych ) i nie poprawiła mi się po nich wcale cera. Zresztą specjalnie na to nie liczyłam.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 15:36   #1546
Szlachta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dzięki za odpowiedź. na razie nie wykupię tych 2 pozycji chociaż jeśli bym wiedziałą, że pomogą chociaż w 80% to mogę wydać i 3razy więcej. poczytam o retinoidach i może znów wybiorę sie z wizytą i podrzucę taki pomysł.??
Szlachta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 16:38   #1547
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Differin jest retinoidem, ale jest dosyć delikstny, na początek bardzo dobry U mnie pomógł na zagrudkowane czoło i zakrostkowany nos i brodę. Ale z drugiej strony jest dość drogi, a u Ciebie może się nie sprawdzić.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 19:10   #1548
Goniak2
Zakorzenienie
 
Avatar Goniak2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzie wiosna spaliną oddycha
Wiadomości: 5 452
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cześć dziewczyny,
zaczynam właśnie walkę z trądzikiem. Dostałam żel epiduo. Dziś startuję.

Piszę , bo dostałam całkowity zakaz stosowania podkładów i pudrów i o ile jestem w stanie to przeżyć przez okres leczenia to nie bardzo wyobrażam sobie,że całe życie miałabym się nie malować . Mój problem z cerą ponoć jest związany z podkaładami właśnie-ale wiadomo, jak miałam syfki to chciałam je maskować i to takie błędne koło .
Mam do Was prośbę, czy możecie mi polecić jakiś puder, który mogłabym stosować bez szkody dla cery? Czy pudry mineralne się sprawdzą? Jeśli tak to możecie mnie przekierować gdzieś, gdzie dowiem się wiecej na ten temat?
__________________
http://ww.dailypositivequotes.com/qu...h-it-do-it.jpg

“The only place where success comes before work is dictionary”


Goniak2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 19:45   #1549
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja tez odwiedzilam dermatologa, po ponad rocznej przerwie. Wreszcie nie dostalam zadnej tetracycliny ani doxycycliny czy czegos w tym stylu.

Moja kuracja ma wygladac tak:
  • przez pierwsze 3 dni azimycin
  • do tego 3 razy dziennie metronidazol
  • na dzien Effaclar K
  • na noc Epiduo
  • osłonowo na watrobe Lactan forte i witaminy A + E
  • punktowo maść robiona: hydrocortisoni, ac. salicylici, sulf. ppt, ichtioli, paste zini ad, M. f. ung.
Mialyscie do czynienia z ktoryms z tych specyfikow? Bo dla mnie to kompletna nowosc. Czemu azimycin sie bierze tylko przez 3 dni?

Skora sie bedzie bardzo luszczyc po tych preparatach? Czy moge stosowac epiduo na dekolt gdzie wystepuja kaszka i wagry?
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 20:40   #1550
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Goniak2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
zaczynam właśnie walkę z trądzikiem. Dostałam żel epiduo. Dziś startuję.

Piszę , bo dostałam całkowity zakaz stosowania podkładów i pudrów i o ile jestem w stanie to przeżyć przez okres leczenia to nie bardzo wyobrażam sobie,że całe życie miałabym się nie malować . Mój problem z cerą ponoć jest związany z podkaładami właśnie-ale wiadomo, jak miałam syfki to chciałam je maskować i to takie błędne koło .
Mam do Was prośbę, czy możecie mi polecić jakiś puder, który mogłabym stosować bez szkody dla cery? Czy pudry mineralne się sprawdzą? Jeśli tak to możecie mnie przekierować gdzieś, gdzie dowiem się wiecej na ten temat?
Moim zdaniem podkłady nie są aż tak straszliwe Wiadomo, to zależy od człowieka, bo jednego będzie zapychać 1 składnik, a innego 10.
Ja przez cały okres leczenia się malowałam, bo nie wyobrażałam sobie wyjść z gołą twarzą - bariera psychiczna.
Puder mineralny dla cery trądzikowej jest świetny, ale prawdziwy mineralny, a nie tzw pseudomineralny. Ja używam minerałów EDM już od jakiegoś czasu i jestem zadowolona, bo nie tylko mnie nie zapycha, ale też wreszcie znalazłam idealny odcień dla siebie. I mam wrażenie, że na cerę wpływa wręcz leczniczo.
Dodatkowy plus jest taki, że kupując nawet na Allegro wyjdzie taniej niż podkłady np. Vichy, które moim zdaniem są dobre do cery trądzikowej, ale za drogie. Z tańszych aptecznych teraz jest podkład Pharmaceris, jak dla mnie świetny, ale jednak to nie to samo co minerały

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Ja tez odwiedzilam dermatologa, po ponad rocznej przerwie. Wreszcie nie dostalam zadnej tetracycliny ani doxycycliny czy czegos w tym stylu.

Moja kuracja ma wygladac tak:
  • przez pierwsze 3 dni azimycin
  • do tego 3 razy dziennie metronidazol
  • na dzien Effaclar K
  • na noc Epiduo
  • osłonowo na watrobe Lactan forte i witaminy A + E
  • punktowo maść robiona: hydrocortisoni, ac. salicylici, sulf. ppt, ichtioli, paste zini ad, M. f. ung.
Mialyscie do czynienia z ktoryms z tych specyfikow? Bo dla mnie to kompletna nowosc. Czemu azimycin sie bierze tylko przez 3 dni?

Skora sie bedzie bardzo luszczyc po tych preparatach? Czy moge stosowac epiduo na dekolt gdzie wystepuja kaszka i wagry?
Ja stosowałam Epiduo, ale u mnie się nie sprawdził, co dosyć dziwne, bo słyszałam sporo pozytywnych opinii na jego temat, mam nadzieję, że u Ciebie się sprawdzi.
Effaclar K to nie jest przypadkiem ten z kwasami? Jeśli tak, to ja bym nie ryzykowała na dzień
A robiona maść na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, mam nadzieję, że się sprawdzi
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 20:47   #1551
MadameButterfly6
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Łódź
Wiadomości: 2 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Moim zdaniem podkłady nie są aż tak straszliwe Wiadomo, to zależy od człowieka, bo jednego będzie zapychać 1 składnik, a innego 10.
Ja przez cały okres leczenia się malowałam, bo nie wyobrażałam sobie wyjść z gołą twarzą - bariera psychiczna.
Puder mineralny dla cery trądzikowej jest świetny, ale prawdziwy mineralny, a nie tzw pseudomineralny. Ja używam minerałów EDM już od jakiegoś czasu i jestem zadowolona, bo nie tylko mnie nie zapycha, ale też wreszcie znalazłam idealny odcień dla siebie. I mam wrażenie, że na cerę wpływa wręcz leczniczo.
Dodatkowy plus jest taki, że kupując nawet na Allegro wyjdzie taniej niż podkłady np. Vichy, które moim zdaniem są dobre do cery trądzikowej, ale za drogie. Z tańszych aptecznych teraz jest podkład Pharmaceris, jak dla mnie świetny, ale jednak to nie to samo co minerały



Ja stosowałam Epiduo, ale u mnie się nie sprawdził, co dosyć dziwne, bo słyszałam sporo pozytywnych opinii na jego temat, mam nadzieję, że u Ciebie się sprawdzi.
Effaclar K to nie jest przypadkiem ten z kwasami? Jeśli tak, to ja bym nie ryzykowała na dzień
A robiona maść na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, mam nadzieję, że się sprawdzi
Nie wiem czy jest z kwasami. Moze i tak. Dermatolog przepisala mi go na dzien. Tez sie zdziwilam jak pozniej o nim czytalam. Ale podobno jest dobry pod makijaz... Dzisiaj wzielam pierwsza dawke azimycinu i metronidazolu. Zaraz umyje buzie i posmaruje sie epiduo i ta mascia. Zdam relacje po jakims czasie
MadameButterfly6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 22:23   #1552
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

hej kochane,
czy mogłybyście mi poradzić jakiś krem na dzień dla brata > Ma cere przesuszoną i z trądzikiem, jakiś taki na teraz na te mrozy
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 12:31   #1553
kondziel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Połaniec
Wiadomości: 34
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
hej kochane,
czy mogłybyście mi poradzić jakiś krem na dzień dla brata > Ma cere przesuszoną i z trądzikiem, jakiś taki na teraz na te mrozy
Ja używam "L'oreal Pure Zone Hydra Pure krem nawilżający przeciw przetłuszczaniu się skóry", o tak wygląda:
http://c2.asteroid.pl/a.swistak.pl/0...59781_1024.jpg
tylko trzeba uważać przy zakupie, żeby nie kupić czegoś innego, bo sporo jest kremów tej marki i z tej serii. Ten jest w tubie 75 ml, w lekko niebieskim opakowaniu. Cena około 20 zł.
I dobry też jest dla mnie "L'oreal Happyderm dla skóry normalnej i mieszanej":
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-23105-opis-LOreal-Happyderm-Krem-supernawilzajacy-24h-Skora-normalna-i-mieszana.htm
Bo przy trądziku najważniejsze jest nawilżanie.

No poza tymi to można polecić Nivea Visage Young Pure Effect Control Shine! U mnie działał, gdy stosowałem go w bardzo dużych ilościach, ale dałem za niego niecałe 11 zł.

Edytowane przez kondziel
Czas edycji: 2010-02-10 o 12:39 Powód: yyy...
kondziel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 12:33   #1554
Goniak2
Zakorzenienie
 
Avatar Goniak2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzie wiosna spaliną oddycha
Wiadomości: 5 452
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Moim zdaniem podkłady nie są aż tak straszliwe Wiadomo, to zależy od człowieka, bo jednego będzie zapychać 1 składnik, a innego 10.
Ja przez cały okres leczenia się malowałam, bo nie wyobrażałam sobie wyjść z gołą twarzą - bariera psychiczna.
Puder mineralny dla cery trądzikowej jest świetny, ale prawdziwy mineralny, a nie tzw pseudomineralny. Ja używam minerałów EDM już od jakiegoś czasu i jestem zadowolona, bo nie tylko mnie nie zapycha, ale też wreszcie znalazłam idealny odcień dla siebie. I mam wrażenie, że na cerę wpływa wręcz leczniczo.
Dodatkowy plus jest taki, że kupując nawet na Allegro wyjdzie taniej niż podkłady np. Vichy, które moim zdaniem są dobre do cery trądzikowej, ale za drogie. Z tańszych aptecznych teraz jest podkład Pharmaceris, jak dla mnie świetny, ale jednak to nie to samo co minerały
Ja też nie sądziłam,że mogłam sobie trądzik 'zrobić' podkładem,ale jak teraz to analizuję to wydaje mi się to prawdopodobne. Np.latem kiedy maluję się mało albo wcale problem znika. No i jeszcze trądzik który mam nie jest typowy, to są jakby podskórne grudki, których nie da się wycisnąć,tworzy taką nierówną powierzchnię, ponoć tak wygląda trądzik kosmetyczny-nie wiem czemu wcześniej sama na to nie wpadłam.
Nigdy nie stosowałam aptecznych podkładów ani minerałów, mam podkład maybeline satin liqiud i puder rimmela. Szczerze mówiąc to zawsze kupowałam to co było akurat w dobrej cenie. Muszę zmienić podejście, bo niestety takie mazidła mi nie służą
I mam jeszcze jedno pytanie- czy te pudry EDM są wydajne? Bo ceny są dość wysokie. I gdzie mogę je dostać poza Allegro w Warszawie?
Które minerały są 'nieprawdziwe' ? Np. te drogeryjne- Loreala?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź .
__________________
http://ww.dailypositivequotes.com/qu...h-it-do-it.jpg

“The only place where success comes before work is dictionary”



Edytowane przez Goniak2
Czas edycji: 2010-02-10 o 12:45
Goniak2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 13:17   #1555
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Moim zdaniem podkłady nie są aż tak straszliwe Wiadomo, to zależy od człowieka, bo jednego będzie zapychać 1 składnik, a innego 10.
Ja przez cały okres leczenia się malowałam, bo nie wyobrażałam sobie wyjść z gołą twarzą - bariera psychiczna.
Puder mineralny dla cery trądzikowej jest świetny, ale prawdziwy mineralny, a nie tzw pseudomineralny. Ja używam minerałów EDM już od jakiegoś czasu i jestem zadowolona, bo nie tylko mnie nie zapycha, ale też wreszcie znalazłam idealny odcień dla siebie. I mam wrażenie, że na cerę wpływa wręcz leczniczo.
Dodatkowy plus jest taki, że kupując nawet na Allegro wyjdzie taniej niż podkłady np. Vichy, które moim zdaniem są dobre do cery trądzikowej, ale za drogie. Z tańszych aptecznych teraz jest podkład Pharmaceris, jak dla mnie świetny, ale jednak to nie to samo co minerały
Mam pytanko odnosnie tych minerałów EDM mowicie ze na allegro mozna je kupic czy to jest to :
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=3248358
w zwykłych drogeriach tez mozna je dostac ? dermatolog teraz dała mi krem nawilzający Ceptaphil i strasznie buzia mi sie swieci po nim chcialam coś na to poradzić i pomyślalam o tym EDM.
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 13:28   #1556
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
Mam pytanko odnosnie tych minerałów EDM mowicie ze na allegro mozna je kupic czy to jest to :
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=3248358
w zwykłych drogeriach tez mozna je dostac ? dermatolog teraz dała mi krem nawilzający Ceptaphil i strasznie buzia mi sie swieci po nim chcialam coś na to poradzić i pomyślalam o tym EDM.
Najbardziej się opłaca dołączyć do zbiorczych zakupów ze strony EDM w odpowiednim wątku. Wychodzi duuużo taniej niż np z allegro. W drogerii ich nie znajdziesz.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 14:43   #1557
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Najbardziej się opłaca dołączyć do zbiorczych zakupów ze strony EDM w odpowiednim wątku. Wychodzi duuużo taniej niż np z allegro. W drogerii ich nie znajdziesz.
ale kosmetyki z tego linka to sa te o ktorych piszecie tak ? Z tym zamowienia zbiorowym to trzeba caly czas byc na bierzaco bo inaczej sie nie zalapiesz a czasami ciezko byc tak czesto na wizazu
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 14:46   #1558
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
ale kosmetyki z tego linka to sa te o ktorych piszecie tak ? Z tym zamowienia zbiorowym to trzeba caly czas byc na bierzaco bo inaczej sie nie zalapiesz a czasami ciezko byc tak czesto na wizazu
Ja sie zalapalam od razu jak tam napisalam, akurat ktos mial wolne miejsce w zamowieniu.
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 14:51   #1559
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
Mam pytanko odnosnie tych minerałów EDM mowicie ze na allegro mozna je kupic czy to jest to :
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=3248358
w zwykłych drogeriach tez mozna je dostac ? dermatolog teraz dała mi krem nawilzający Ceptaphil i strasznie buzia mi sie swieci po nim chcialam coś na to poradzić i pomyślalam o tym EDM.
Tak, to te Z dostępnością tak, jak napisała Lalaith.

Cytat:
Napisane przez Goniak2 Pokaż wiadomość
Ja też nie sądziłam,że mogłam sobie trądzik 'zrobić' podkładem,ale jak teraz to analizuję to wydaje mi się to prawdopodobne. Np.latem kiedy maluję się mało albo wcale problem znika. No i jeszcze trądzik który mam nie jest typowy, to są jakby podskórne grudki, których nie da się wycisnąć,tworzy taką nierówną powierzchnię, ponoć tak wygląda trądzik kosmetyczny-nie wiem czemu wcześniej sama na to nie wpadłam.
Nigdy nie stosowałam aptecznych podkładów ani minerałów, mam podkład maybeline satin liqiud i puder rimmela. Szczerze mówiąc to zawsze kupowałam to co było akurat w dobrej cenie. Muszę zmienić podejście, bo niestety takie mazidła mi nie służą
I mam jeszcze jedno pytanie- czy te pudry EDM są wydajne? Bo ceny są dość wysokie. I gdzie mogę je dostać poza Allegro w Warszawie?
Które minerały są 'nieprawdziwe' ? Np. te drogeryjne- Loreala?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź .
Właściwie mogą w tych kosmetykach być składniki, które akurat Ciebie zapychają Jeśli chodzi o lato to w ogóle jest inaczej, bo jednak inaczej jemy, ubieramy się, w ogóle żyjemy. Wychodzimy na słońce, a promienie potrafią tymczasowo poprawić stan skóry (tylko, że zwykle potem się jeszcze bardziej pogarsza).
Te drogeryjne minerały są nieprawdziwe, ponieważ producent umieszczając w składzie chociaż jeden minerał ma prawo napisać, że to kosmetyk mineralny, dlatego trzeba patrzeć na składy. Moim zdaniem te pseudo są takie sobie, ja miałam z Avonu i niby fajnie wyglądał zaraz po aplikacji, ale się ważył i zapychał.

Spojrzałam właśnie na skład tego Maybellina i ma dużo silikonów, więc niby może zapychać, chociaż z tego, co widzę, silikony nie zapychają tak wielu osób jak wazelina czy parafina.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 15:25   #1560
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Rok temu skóra mi się bardzo poprawiła po 6 miesiącach stosowaniu brevoxylu, nie było idealnie ale zrezygnowałam z podkładu a stosowałam jedynie puder w kamieniu i krem nawilżający (a z leków differin), i nie mogłam uwierzyć nic mi nie wyskakiwało!!!Tak pięknie było aż przez pół roku, pierwszy raz gładka cera od chyba 10 lat, potem jakiś diabeł mnie podkusił żeby znów używać podkład i niestety ale prychole znów zaczęły wyłazić. Potem wizyta u dermatologa, przepisała antybiotyk Klindamycin T(stosowałam regularnie i tyle czasu ile trzeba), ale tylko pogorszył sprawę. Skóra mi się przesuszyła a wydaje mi się że każdy prawie krem mnie zapycha... już sama nie wiem co robić.

Teraz wyskakują mi takie prychole zawsze z białą ropą na wierzchu, słyszałam że to podobno gronkowiec i lepiej zrobić wymaz? (mam często problemy z gardłem, często czuję jakbym połykała ropę)

Już nie wiem czy to trądzik kosmetyczny czy gronkowiec i jak to leczyć? Może coś poradzicie?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.