Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-28, 10:04   #3061
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A może mała recenzja szamponu kostkowego?
Też się zastanawiam nad nim.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 10:11   #3062
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
A może mała recenzja szamponu kostkowego?
Też się zastanawiam nad nim.
Na KWC jest kilka opinii
KLIK

ale ja tez wolalabym cos ponad to...no i wiecej niz ze strony Lusha z opiniami- I love it..
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 13:30   #3063
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

One wszystkie mają na czele składu SLS, więc ja bym go nie tknęła nawet kijem. SLS-owi dziękujemy
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 14:22   #3064
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
One wszystkie mają na czele składu SLS, więc ja bym go nie tknęła nawet kijem. SLS-owi dziękujemy
Zauwazylam te SLS-y, ale...jakby to powiedziec-moje wlosy lubia SLS. Probowalam miesiacami przestawic sie na lagodniejsze formuly bez SLS-owe i wlosy wygladaly coraz gorzej i gorzej, z glowy sie sypal snieg, glowa swedziala. Poki nie sprobuje, definitywnie ich nie skreslam z mojej wish listy.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 11:49   #3065
celofyz
Raczkowanie
 
Avatar celofyz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 47
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

drogie dziewczyny,
jestem po lekturze całego wątku i naprawdę wiele się dzięki Wam dowiedziałam... od zeszłej jesieni kwaszę się z przerwami, ale Wy natchnęłyście mnie do naturalnej pielęgnacji szerzej pojętej. dzięki

mam pytanie:
skompletowałam wszystkie ingrediencje do wcierki do włosów Agabil.. KLIK czy mogę dodać do niej jeszcze keratynę? (w stężeniu takim, jak podają mazidła 3-5%)
mam nadzieję, że ktoś odpowie..
celofyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 15:39   #3066
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witajcie.
Chciałabym dołączyć do Waszego grona. Na razie jestem na etapie czytania wątku od początku (jestem dopiero na 44 stronie ), ale już od jakiegoś czasu naszła mnie ochota na wyrpóbowanie niektórych naturalnych kosmetyków.

Na początek kupiłam mydełko afrykańskie, właśnie dziś przyszło i wieczorem będzie mieć swój debiut. Dostałam też dziś puder bambusowy, mam nadzieję, że nie podrażnia, bo mam delikatną cerę, ale póki co nie widziałam, żeby ktoś na niego narzekał pod tym względem.

Mam jednak pytanie do Was, bo jesteście bardziej zorientowane w tym wszystkim niż ja. Chciałabym kupić sobie peeling enzymatyczny z bromelaniną z BU, ale mam mały problem. Otóż mam pewną postać uczulenia na mleka, jeśli chodzi o drogę pokarmową, poza tym odkąd odstawiłam wszystkie produkty mleczne moja cera wygląda lepiej. Sęk w tym, że ów peeling ma w składzie mleko w proszku. Nie znam się na tym na tyle, aby widzieć, czy stosowanie go zewnętrzenie mogłoby również pogorszyć stan mojej cery? A może po prostu nie dosypywać mleka do peelingu? Ale czy wtedy zachowa swoje właściwości? Jak myślicie?

Jeśli już ktoś o to pytał, przepraszam, na pewno znajdę na wątku, ale jako że dopiero jestem w połowie a chciałabym zamówić peeling niedługo, dlatego pytam. Odeślijcie mnie gdzie trzeba jeśli to konieczne.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:13   #3067
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chciałabym dołączyć do Waszego grona. Na razie jestem na etapie czytania wątku od początku (jestem dopiero na 44 stronie ), ale już od jakiegoś czasu naszła mnie ochota na wyrpóbowanie niektórych naturalnych kosmetyków.

Na początek kupiłam mydełko afrykańskie, właśnie dziś przyszło i wieczorem będzie mieć swój debiut. Dostałam też dziś puder bambusowy, mam nadzieję, że nie podrażnia, bo mam delikatną cerę, ale póki co nie widziałam, żeby ktoś na niego narzekał pod tym względem.

Mam jednak pytanie do Was, bo jesteście bardziej zorientowane w tym wszystkim niż ja. Chciałabym kupić sobie peeling enzymatyczny z bromelaniną z BU, ale mam mały problem. Otóż mam pewną postać uczulenia na mleka, jeśli chodzi o drogę pokarmową, poza tym odkąd odstawiłam wszystkie produkty mleczne moja cera wygląda lepiej. Sęk w tym, że ów peeling ma w składzie mleko w proszku. Nie znam się na tym na tyle, aby widzieć, czy stosowanie go zewnętrzenie mogłoby również pogorszyć stan mojej cery? A może po prostu nie dosypywać mleka do peelingu? Ale czy wtedy zachowa swoje właściwości? Jak myślicie?

Jeśli już ktoś o to pytał, przepraszam, na pewno znajdę na wątku, ale jako że dopiero jestem w połowie a chciałabym zamówić peeling niedługo, dlatego pytam. Odeślijcie mnie gdzie trzeba jeśli to konieczne.
Kup lepiej czystą bromelainę i mieszaj z tym co Ci będzie pasować
Polecam lekturę
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 19:59   #3068
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A może komuś gdzieś w oko wpadł olej albo hydrolat o zapachu bzu lub jaśminu?
Na razie nie widziałam na tych "naturalnych" sklepach typu mazidła czy ZSK albo BU, ale jakby ktoś gdzieś zobaczył to bardzo proszę o info
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 20:38   #3069
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez celofyz Pokaż wiadomość
drogie dziewczyny,
jestem po lekturze całego wątku i naprawdę wiele się dzięki Wam dowiedziałam... od zeszłej jesieni kwaszę się z przerwami, ale Wy natchnęłyście mnie do naturalnej pielęgnacji szerzej pojętej. dzięki

mam pytanie:
skompletowałam wszystkie ingrediencje do wcierki do włosów Agabil.. KLIK czy mogę dodać do niej jeszcze keratynę? (w stężeniu takim, jak podają mazidła 3-5%)
mam nadzieję, że ktoś odpowie..
Mozesz, tylko nie przesadz z iloscia.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 21:54   #3070
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez celofyz Pokaż wiadomość
drogie dziewczyny,
jestem po lekturze całego wątku i naprawdę wiele się dzięki Wam dowiedziałam... od zeszłej jesieni kwaszę się z przerwami, ale Wy natchnęłyście mnie do naturalnej pielęgnacji szerzej pojętej. dzięki

mam pytanie:
skompletowałam wszystkie ingrediencje do wcierki do włosów Agabil.. KLIK czy mogę dodać do niej jeszcze keratynę? (w stężeniu takim, jak podają mazidła 3-5%)
mam nadzieję, że ktoś odpowie..
dokładnie tak jak pisze Pokrzywka

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Mozesz, tylko nie przesadz z iloscia.
mnie coś te wcierki w tym roku nie lubią włosy mam tragiczne, zniszczone, wypadają na potęgę...i tak od jakichś 2-3 miesięcy
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 21:57   #3071
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość


mnie coś te wcierki w tym roku nie lubią włosy mam tragiczne, zniszczone, wypadają na potęgę...i tak od jakichś 2-3 miesięcy
Zapewne to wina stresu....Mi wypadlo jakies 2/3 wlosow jesienia. Bylam zrozpaczona, garscie wlosow przy kazdym czesaniu.
Zaczelam brac Vitapil, dawalam ampulki apteczne z Ducray( chyba) a teraz wcierki z BU. No i zaczely odrastac.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 22:04   #3072
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Zapewne to wina stresu....Mi wypadlo jakies 2/3 wlosow jesienia. Bylam zrozpaczona, garscie wlosow przy kazdym czesaniu.
Zaczelam brac Vitapil, dawalam ampulki apteczne z Ducray( chyba) a teraz wcierki z BU. No i zaczely odrastac.
u mnie to leki niestety i już nic nie pomaga, ani od środka ani z zewnątrz

Nawet ta moja twarz coś ostatnio kiepsko wygląda. Na dodatek skończyły mi się wszystkie moje glinki, nie mam już Glyceryl Cocoate do zrobienia olejku myjącego i mam nerwa


leki przy leczeniu niepłodności itp, leki p/bólowe na kręgosłup...sporo tego łykam od lat ale dopiero teraz aż tak się organizm buntuje.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 00:05   #3073
celofyz
Raczkowanie
 
Avatar celofyz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 47
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dokładnie tak jak pisze Pokrzywka



mnie coś te wcierki w tym roku nie lubią włosy mam tragiczne, zniszczone, wypadają na potęgę...i tak od jakichś 2-3 miesięcy
Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Mozesz, tylko nie przesadz z iloscia.

bardzo dziękuję za odpowiedź
z wielkim trudem trudem zdobyłam te wodę Barwy, bo chcę się trzymać Twojego przepisu, Agabil
po tylu latach wypadania włosów i próbowania wszystkiego od środka i na zewnątrz... pomyślałam, że może warto...
Ale może to jest też tak, że organizm swoje wie i jeśli coś jest nie tak (jestem chora), to jakoś da o sobie znać...
no nie wiem.. mam nadzieję, że nie wyłysiejemy...
celofyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 06:14   #3074
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość
Kup lepiej czystą bromelainę i mieszaj z tym co Ci będzie pasować
Polecam lekturę
Dziękuję za odpowiedź, na pewno przeczytam i wykorzystam.
__________________
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 11:48   #3075
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
u mnie to leki niestety i już nic nie pomaga, ani od środka ani z zewnątrz

Nawet ta moja twarz coś ostatnio kiepsko wygląda. Na dodatek skończyły mi się wszystkie moje glinki, nie mam już Glyceryl Cocoate do zrobienia olejku myjącego i mam nerwa


leki przy leczeniu niepłodności itp, leki p/bólowe na kręgosłup...sporo tego łykam od lat ale dopiero teraz aż tak się organizm buntuje.
Kochana....moje wypadanie wlosow to byl nie tylko stres....mialam i ma powazne toksyczne uszkodzenie szpiku kostnego, mam nadzieje, ze nie trwale. Obecnie wygrzebuje sie z tego, ale co jakas infekcja to od razu leca mi plytki na leb na pysk..i leukocyty. No i wlosy do tego.

Zerkne w swoich zapasach biochemicznych, moze mam gliceryl cocate?
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 21:56   #3076
SiostraD
Przyczajenie
 
Avatar SiostraD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
A procz szamponow w kostce i American Cream co bys mogla polecic w ciemno?
W ciemno polecam:
Pied de Pepper - krem do stóp z cynamonem, lekko rozgrzewa i co najwazniejsze - zapach utrzymuje sie bardzo dlugo, caly dzien lub cala noc.
Charity Pot - balsam do ciala, o zapachu cytrynowym (ale naprawde delikatnym) wydaje sie tlusty ale wchlania sie fantastycznie, jeden z moich faworytow.
Ultra Bland - tlusta pasta do usuwania makijazu, produkt, do ktorego zawsze wracam.
Massage bars (Heavanilli, Mange Too, Each Peach)- stosuje po kapieli, jako balsam, na wilgotna skore. Najlepiej na noc, ale czasem stosuje tez na dzien, lecz zeby nie zostala tlusta warstwa, osypuje cialo pudrem do ciala (Dusting Powder - mam Karma, dosc grubo zmielony, stosowalam tez Vanilla Puff. aha, lubie je czasem sypac do butow )
H'Suan Wen Hua - maska do wlosow stosowana przed myciem. Dla dlugich wlosow nie jest zbyt wydajna, ale warto sprobowac. Bardzo odzywia, wiec niektore z Was moga poczuc, ze wlosy sa obciazone.

I co najwazniejsze - Buble Bars i Bath Ballistics - od tego zaczelam swoja przygode z Lushem i to sa produkty, ktore zawsze trzymam w skarpetkach, stanikach, szalikach...

To jest nieobiektywne zestawienie moich lushowych hitow, jesli macie jakies pytania, smialo!

Pozdrawiam serdecznie
SiostraD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 22:06   #3077
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

SiostraD a który kostkowy szampon jest twój ulubiony?
ja właśnie zastanawiam się który wybrać żeby nie obciążał włosów
zastanawiam się też nad American Cream- używasz przy każdym myciu? co ile myjesz włosy?

a używałaś może Enchanted Eye Cream?

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343956
a tu jest wątek o Lush
szkoda, że jeszcze mało opinii w nim jest
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 22:17   #3078
SiostraD
Przyczajenie
 
Avatar SiostraD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
A może mała recenzja szamponu kostkowego?
Uwielbiam kostkowe szampony za postac, za to, ze moge dokladnie dozowac ich ilosc. Kazdy z nich pachnie wyjatkowo. Dobrze sie splukuja, powiedzialabym nawet, ze fantastycznie i dosc szybko. Po ich stosowaniu nie mam tego obrzydliwego wrazenia, ze ciagle mam cos na dloniach (te osoby, ktore dlugo nie mogly sie przyzwyczaic do mydel w plynie, wiedza o czym mowie ). Teraz mam poldlugie wlosy, a jedna kostka wystarcza mi na ok. 3 miesiace. Zuzywam ja do samiuskiego konca. Nigdy juz nie wroce do plynnych, drogeryjnych szamponow.
Zawsze po szamponie stosuje odzywke, ostatnio tylko i wylacznie American Cream, bo uwielbiam jej waniliowy zapach. No i czuje, ze zostaje mi na wlosach to, co powinno zostac z odzywki.

Uzywalam tych szamponow:
Godiva - mimo iz 2 w 1, zawsze stosowalam po nim odzywke, nie wiem czemu. Kupilam raz i wiecej nie mam zamiaru. Na plus - niesamowity jasminowy zapach.
Jumping Juniper - w mojej lazience pojawil sie tylko jeden raz, bardzo wysuszyl mi wlosy, ktore i tak przetluszczaly sie jak zwykle, tylko staly sie podniszczone. Uswiadomil mi, ze nie mam jednak takiego problemu z przetluszczajacymi sie wlosami.
Karma Komba - bardzo czesto do niego wracam, ma swietny zapach, ladnie sie pieni, nie brudzi mydelniczki i nie wysusza wlosow. Daje mu drugie miejsce.
New Shampoo Bar - piekny cynamonowy zapach, dosc latwo sie moczy, wiec o zostaje na mydelniczce, stosuje wtedy, kiedy rzeczywiscie mam problem z wlosami, przy dluzszym stosowaniu moze je podsuszyc.
Soak and Float - stosowalam, kiedy bylam u siostry, niezbyt dlugo, wiec nie wiem czy cos zadzialal. Moja siostra ma czasem problemy z lupiezem, swedzaca skora glowy. Szampon bardzo jej pomaga, przynosi odczuwalna ulge przy tych dolegliwosciach.
Squeaky Green - dosc ciekawy, ma duzo nasionek i innych niespodzianek, lubie za zapach, za to, ze ladnie sie pieni, dobrze myje, odswieza. Stawiam go na 3cim miejscu.
Ultimate Shine - moj zdecydowany faworyt, pojawia sie u mnie prawie co druga kostke. Uwielbiam jego zapach, jego pianke, poslizg jaki daje po splukaniu. Po prostu och i ach! Wlosy lsnia, dobrze sie rozczesuja, polecam serdecznie!
The Blonde - mialam wrazenie, ze nie domywa mi wlosow, piana sie gdzies gubila, wlosy plataly podczas mycia, no i mialam to dziwne uczucie suchosci. Zawsze stosowalam po nim podwojna ilosc odzywki.
SiostraD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 22:24   #3079
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

SiostraD dzięki wielkie za recenzję
mam już swoje dwa faworyty
tylko proszę powiedź mi jeszcze czy po Ultimate Shine włosy się nie przetłuszczają szybciej?
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-30, 22:25   #3080
SiostraD
Przyczajenie
 
Avatar SiostraD
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
SiostraD a który kostkowy szampon jest twój ulubiony?
Ultimate Shine
I nie zauwazylam po nim szybszego przetluszczania. Za to zwiekszona miekkosc - owszem

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
American Cream- używasz przy każdym myciu? co ile myjesz włosy?
Po kazdym myciu wlosow uzywam odzywki. Wlosy myje co drugi, czasem co trzeci dzien.

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
Używałaś może Enchanted Eye Cream?
Nie uzywalam kremu pod oczy. Moze powinnam? Chyba nastepnym razem zakupie... W ogole okolice oczu traktuje troche po macoszemu.

Co polecacie pod oczy z naturalnej pielegnacji? Mam 25 lat.

Edytowane przez SiostraD
Czas edycji: 2010-04-30 o 22:26
SiostraD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 22:27   #3081
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dzięki za odpowiedź bardzo mi pomogłaś

Cytat:
Napisane przez SiostraD Pokaż wiadomość
Co polecacie pod oczy z naturalnej pielegnacji? Mam 25 lat.
ja mam 23 i właśnie mam zamiar kupić ten krem z Lush
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 22:51   #3082
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja mam Godivę i New Shampoo zakupiłam na urlopie w Pradze (chyba najbliższy sklep Lusha w okolicy )
obydwa mają zniewalające zapachy, uwielbiam jak włosy nimi pachną cały dzień. też czytałam, że po Godivie trzeba jeszcze dodatkowo odżywkę, natomiast jak jej nie używam (bo nie mam ) to też nie jest źle, a zostaje mi dzięki temu niczym niezmącony zapaszek jaśminu
New Shampoo wzięłam na moje kłopoty z włosami, które raz na jakiś czas zaczynają się buntować i wypadać, więc dopiero jak zużyję kostkę to napiszę jakie u mnie były efekty
ogólnie - sklep Lush to miejsce, w które można wpaść i nie wychodzić przez długie godziny, ja byłam dwa razy, bo za pierwszym nie mogłam się na nic zdecydować - za wiele tego było; dopiero za drugim razem, uzbrojona w karteczkę z moją wishlistą (po sprawdzeniu opinii tu, na yt, na forum lusha) zrobiłam skromne zakupy na 100 zł... ;P

chociaż muszę dodać, że zawartość sls wcale nie czyni ich takimi super naturalnymi kostkami szamponowymi ale to tylko takie marudzenie wieczorową porą
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 23:04   #3083
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

może znajdą się jeszcze jakieś chętne
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=246
organizuję zamówienie z Lush
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-01, 00:44   #3084
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Raus, a ja właśnie kilka dni temu wprawiłam tżta w konsternację, czemu tak nagle zapragnęłam czeskiego zwiedzania


Siostro, męczę Cię więc dalej: czy może miałaś kostkę do masażu głowy? opinie są niezłe z tego co widzę, ale nie potrafię sobie wyobrazić aż tak odpychającego zapachu, o którym prawie w każdej recenzji jest mowa.. a właśnie mam problem z czymś na głowie- wygląda jak łupież, a podobno nim nie jest, raczej przesuszona skóra.

I jeszcze ciągnie, oj ciągnie moja słaba strona, czyli TEN kremik. No ale obiecałam sobie, że najpierw zużyję to co mam, a stoi i czeka ponad..40 kremów ujędrniających i piersiastych...więc następnym razem, chociaż ozłocę za każdą opinię
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-01, 10:02   #3085
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez SiostraD Pokaż wiadomość
W ciemno polecam:
Pied de Pepper - krem do stóp z cynamonem, lekko rozgrzewa i co najwazniejsze - zapach utrzymuje sie bardzo dlugo, caly dzien lub cala noc.
Charity Pot - balsam do ciala, o zapachu cytrynowym (ale naprawde delikatnym) wydaje sie tlusty ale wchlania sie fantastycznie, jeden z moich faworytow.
Ultra Bland - tlusta pasta do usuwania makijazu, produkt, do ktorego zawsze wracam.
Massage bars (Heavanilli, Mange Too, Each Peach)- stosuje po kapieli, jako balsam, na wilgotna skore. Najlepiej na noc, ale czasem stosuje tez na dzien, lecz zeby nie zostala tlusta warstwa, osypuje cialo pudrem do ciala (Dusting Powder - mam Karma, dosc grubo zmielony, stosowalam tez Vanilla Puff. aha, lubie je czasem sypac do butow )
H'Suan Wen Hua - maska do wlosow stosowana przed myciem. Dla dlugich wlosow nie jest zbyt wydajna, ale warto sprobowac. Bardzo odzywia, wiec niektore z Was moga poczuc, ze wlosy sa obciazone.

I co najwazniejsze - Buble Bars i Bath Ballistics - od tego zaczelam swoja przygode z Lushem i to sa produkty, ktore zawsze trzymam w skarpetkach, stanikach, szalikach...

To jest nieobiektywne zestawienie moich lushowych hitow, jesli macie jakies pytania, smialo!

Pozdrawiam serdecznie
Hej. A miałaś może styczność z TYM produktem?
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-01, 20:50   #3086
raus
Raczkowanie
 
Avatar raus
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 272
GG do raus
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Raus, a ja właśnie kilka dni temu wprawiłam tżta w konsternację, czemu tak nagle zapragnęłam czeskiego zwiedzania
polecam Pragę o tej porze roku jest cudnie, w sam raz na parodniowy wypad i spacery po starej części miasta i bilety lotnicze nawet tanie (przynajmniej nam udało się takie dostać )
__________________
dbam o włosy (Jantar)
dbam o cerę (minerały, Himalaya Herbals Antisceptic)
dbam o siebie (Chodakowska, Michaels, Mel B)

raus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-01, 22:19   #3087
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Masakra . Po trzech tygodniach stosowania podkladu mineralnego kompletnie wysuszylam sobie twarz . Jeszcze czegos takiego u siebie nie widzialam .Po ok 10-15 minutach od nalozeniu kremu twarz doslownie pływa . W czwartek dostalam przesylke z Mazideł bardzo się ucieszylam -pomoc w samą porę . Cóż z tego kiedy hydrolat oczarowy rozcieńczony wodą destylowaną do 50% mnie podrażnia a dwie krople olejku z pestek śliwki dodane do Cetaphilu zapychają . Czekam jeszcze na żel hialuronowy i olejek do mycia z BU ale dużej nadziei już sobie nie robię... . Dziewczyny proszę o wskazówki jak sobie pomóc i czego nie robić by nie zaszkodzić . Czy wydzielone sebum zmywać czy też odcisnąć w chusteczkę przed nalożeniem nowej warstwy kremu by myciem jeszcze bardziej nie wysuszyć?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-01, 23:24   #3088
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja jestem za odciskaniem, na pewno mocno nawilżać przed nałożeniem podkładu, może zmienić formułę podkładu na jakiś czas (albo nawet firmę) . Co do dobrze nawilżającego oleju to ja polecam z arbuza , może nie nawilży tak fenomenalnie jak np.ze słodkich migdałów (swoją drogą ten polecam 100% stężenie na końcówki włosów), ale za to niekomodenny. Na noc grubą warstewkę jak maskę nałożyć dobrze nawilżającego kremu (z niezapychających polecam Iwostin purritin rehydrin - do cery trądzikowej, ale dobrze nawilża i nie powinien zapchać). Krem mówię na razie, zanim dojdzie zamówienie z tym czymś 'na ratunek' (olejem?), bo jednak łatwiej się dostać do jakiejś dyżurnej apteki niż czekać tydzień na zamówienie. Co do hydrolatu to oczarowy raczej do najłagodniejszych nie należy. I jeszcze spytam , jakiego primera używasz?

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Pozwolę sobie zacytować opis z mazideł grazkoko (Grażynko? Nie wiem jak się do Ciebie zwracać )
'Oczar, który przez Indian Ameryki Północnej był otaczany czcią za jego szczególne właściwości, wykazuje wybitnie silne działanie ściągające, przeciwkrwotoczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne'
'Hydrolat oczarowy jest doskonałym środkiem w pielęgnacji cery tłustej, zanieczyszczonej i z rozszerzonymi porami.'
Co prawda dalej jest napisane,że polecany również do cery wrażliwej, ale to co wyżej zacytowałam wskazuje na to,że on także mógł przyczynić się do przesuszu. Ja bym odstawiła na rzecz delikatniejszego.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 13:22   #3089
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Ja jestem za odciskaniem, na pewno mocno nawilżać przed nałożeniem podkładu, może zmienić formułę podkładu na jakiś czas (albo nawet firmę) . Co do dobrze nawilżającego oleju to ja polecam z arbuza , może nie nawilży tak fenomenalnie jak np.ze słodkich migdałów (swoją drogą ten polecam 100% stężenie na końcówki włosów), ale za to niekomodenny. Na noc grubą warstewkę jak maskę nałożyć dobrze nawilżającego kremu (z niezapychających polecam Iwostin purritin rehydrin - do cery trądzikowej, ale dobrze nawilża i nie powinien zapchać). Krem mówię na razie, zanim dojdzie zamówienie z tym czymś 'na ratunek' (olejem?), bo jednak łatwiej się dostać do jakiejś dyżurnej apteki niż czekać tydzień na zamówienie. Co do hydrolatu to oczarowy raczej do najłagodniejszych nie należy. I jeszcze spytam , jakiego primera używasz?



---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Pozwolę sobie zacytować opis z mazideł grazkoko (Grażynko? Nie wiem jak się do Ciebie zwracać )
'Oczar, który przez Indian Ameryki Północnej był otaczany czcią za jego szczególne właściwości, wykazuje wybitnie silne działanie ściągające, przeciwkrwotoczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne'
'Hydrolat oczarowy jest doskonałym środkiem w pielęgnacji cery tłustej, zanieczyszczonej i z rozszerzonymi porami.'
Co prawda dalej jest napisane,że polecany również do cery wrażliwej, ale to co wyżej zacytowałam wskazuje na to,że on także mógł przyczynić się do przesuszu. Ja bym odstawiła na rzecz delikatniejszego.
Witaj ślicznie dziekuje , że mi pomagasz
Bardzo ładnie się do mnie zwróciłaś . Nie znalazłam skladu Iwostinu a ja muszę uważać na Glikol Propylenowy i alkohole . Niestety olejku z pestek arbuza nie zamowiłam czekam jeszcze na hydrolat z kocanki i żel hialuronowy . Mam olejek z jojoby ale jeszcze go nie testowałam. Hydrolat oczarowy kupiłam z myślą o rozszerzonych porach , ktore pojawily się na mojej twarzy bardzo niedawno , popekanych naczynkach i sądziłam też że na moją dojrzałą cerę dobrze bedzie działało to ściąganie (?) . Oczar mnie z pewnością nie wysuszył -twarz plywala mi zanim do mnie dotarł .Posmarowalam się trzy razy i odstawiłam -wysypka powoli gaśnie. Kiedyś w akcie desperacji używalam żelu po goleniu z oczarem mojego TŻ-ta fajną miałam skóre pomijając krostki , ktore mi się po jakimś czasie pojawiły . Minerały od piątku zupelnie odstawiłam ( czuję się jak bym się do konca nie ubrała ale na szczęście majowy dlugi weekend ). Nie stosowalam żadnego primera . Zamowiłam puder perłowy z planem nakladania pod podkład. Przy okazji zapytam jeszcze -przy skorze wrażliwej ,suchej należy unikać smarowideł , które dzialają między innymi przeciwtrądzikowyo ponieważ wysuszają- prawda to czy fałsz ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 13:36   #3090
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Masakra . Po trzech tygodniach stosowania podkladu mineralnego kompletnie wysuszylam sobie twarz . Jeszcze czegos takiego u siebie nie widzialam .Po ok 10-15 minutach od nalozeniu kremu twarz doslownie pływa . W czwartek dostalam przesylke z Mazideł bardzo się ucieszylam -pomoc w samą porę . Cóż z tego kiedy hydrolat oczarowy rozcieńczony wodą destylowaną do 50% mnie podrażnia a dwie krople olejku z pestek śliwki dodane do Cetaphilu zapychają . Czekam jeszcze na żel hialuronowy i olejek do mycia z BU ale dużej nadziei już sobie nie robię... . Dziewczyny proszę o wskazówki jak sobie pomóc i czego nie robić by nie zaszkodzić . Czy wydzielone sebum zmywać czy też odcisnąć w chusteczkę przed nalożeniem nowej warstwy kremu by myciem jeszcze bardziej nie wysuszyć?
ja tylko z doświadczenia (swojego i nie tylko) dodam, że uważałabym na ten olejek... U wielu osób powoduje podskórne gule (u mnie) i ja osobiście ogromnie żałuję, że nie mogę go używać, bo to naprawdę fajny preparat do demakijażu. Wiem, że kilka osób ma podobne doswiadczenia z nim, więc jeżeli masz skórę podobną do mojej (czyli zapycha Cię sporo rzeczy), to zalecam ostrożność.
Choć oczywiście życzę Ci, by Tobie krzywdy nie zrobił.

Podobnie z kremem Iwostinu (Purritin). Jego skład to
Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Ethaxydiglycol, Vitis Vinifera Oil, Glycerin Stearate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Triethanolamine, Allantoin, Zinc PCA, Triclosan, Melaleuca Alternifolia Oil, Parfum, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate.
(wytłuścilam składniki, które mnie od razu by zapchały lub podrażniły)
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.