Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-05, 17:42   #2101
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cos takiego jak preparat retinoidopodobny nie istnieje,zreszta jaki sens byloby uzywanie czegos takiego?albo inaczej wg dumnie brzmiacych reklam takie cuda sa jednak nie ma sensu siegac po to,by wydawac kase na substytut czegos,co nie dziala.Lepiej postawic na konkretne dermokosmetyki

Bez recepty dostaniesz
-Avene Diroseal
-Avene Eluage
-Avene Diacneal

i wg mnie najsilniejszy bedzie ten ostatni.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 17:51   #2102
prowl
Raczkowanie
 
Avatar prowl
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 103
GG do prowl
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

tzn chodziło mi o ten retinaldehyd bo to chyba nie jest typowy retinoid.. ślicznie dziękuję
__________________
prowl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 18:05   #2103
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez prowl Pokaż wiadomość
tzn chodziło mi o ten retinaldehyd bo to chyba nie jest typowy retinoid.. ślicznie dziękuję
Mysle,ze ten watek odpowie na Twoje pytania

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125585

szczegolnie post Alraune #9

Milej lektury
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-13, 12:43   #2104
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny watek jest niemilosiernie dlugi, wiec wybaczcie jak bylo juz takie pytanie. szukalam w watku o peelingu migdalowym, ale nie znalazlam odpowiedzi. mam pytanie odnosnie kremu MANDELAC z sesdermy z kwasem migdalowym. czy ktoras z Was stosuje go? jak rozprawia sie on z cera tradzikowa - pomaga? jak dziala na zaskorniki? krem nie jest z tych tanich i boje sie, ze moga to byc pieniadze wyrzucone w bloto.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 22:57   #2105
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

czy któraś z Wizażanek stosowała ten Glyco A: http://www.allegro.pl/item185367447_...likolowym.html
jeśłi tak - prosze o opinie
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 13:12   #2106
mewak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
Dziewczyny watek jest niemilosiernie dlugi, wiec wybaczcie jak bylo juz takie pytanie. szukalam w watku o peelingu migdalowym, ale nie znalazlam odpowiedzi. mam pytanie odnosnie kremu MANDELAC z sesdermy z kwasem migdalowym. czy ktoras z Was stosuje go? jak rozprawia sie on z cera tradzikowa - pomaga? jak dziala na zaskorniki? krem nie jest z tych tanich i boje sie, ze moga to byc pieniadze wyrzucone w bloto.
czesc ja stosuje krem o którym piszesz, zacheciła mnie do niego kosmetyczka, fakt do tanich nie należy ale jestem na razie pozytywnie nastawiona bo widze nieweilkie zmiany jak na razie ale na plus,podobno trzeba stosowac go dłuższy czas zeby zauważyc znaczace efekty ja na razie stosuje go od 3 tygodni...
mewak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 16:48   #2107
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że od kilku lat, kiedy pojawił sie Differin, każdy lekarz wypisuje go na początku kuracji przeciwtrądzikowej Ładnych kilka lat temu, gdy leczyłam moja juz nie nastoletnią buzię, też dermatolog zapisał mi Differin. Wtedy nie miałam pojęcia co to takiego retinoidy. Ja byłam zadowolona z efektów. Wyleczył mi buzię Szkoda tylko, że nie ma działania przeciwzmarszkowego, bo trzydziestka już skończonai w dodatku nie miałm w czasie jego używania większych podrażnień, oprócz lekkiej suchości skóry i małego łuszczenia
nie działa na zmarchy?
dlaczego nie? przecież to retinoid
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-16, 18:57   #2108
muchacha22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

drogie Panie!
Stwierdzono u mnie okoloustne zapalenie skory.... oznacza to,ze mam 'brzydka ' cere w oklicach ust(wagry,krosty ... podskorne wykwity,ktorych nie mozna wycisnac) . poza ta partia nie moge narzekac na stan skory.
prawdobodobnie zwiazane jest to z choroba tarczycy ( wole obojetne).
problemy pojawily sie w pazdzierniku.. wtedy lekarka zapisala mi tetralysal + akcemycin po kuracji stan skory sie poprawil i przez 2-3 miesiace bylo niezle...mimo,ze nadal pod skora wystepowaly 'kuleczki' jak to nazwam,,jednak nie rosly one ,nie tworzyly sie z nich krosty... jednak ostatnio znow zaczely sie 'budowac' krosty ... lekarska zapisala mi tym razem LOCACID krem z grupy tretinoinowych... a do tego znow tetralysal(1x dziennie przez 16 dn)
.LOCACID zamierzam zastosowac po raz pierwszy dzis lub jutro,., i w zwiazku z tym,ze jeszcze nigdy nie stosowalam specyfikow tego typu mam pewne watpliwosci:

1) czy stosowanie tego locacidu bedzie mialo JAKIKOLWIEK wplyw na pozostale partie twarzy??? czy ich stan moze sie przez to pogorszyc?? bardzo bym tego nie chciala (jak juz wspomnialam jestem zadowolona z ich wygladu).

2) czy okres wiosenny to dobry czas na rozpoczcie kuracji?
3)jak rozumiec zakaz opalania??oznacza to,ze kazde 'wystawienie ' sie na slonce niesie ze soba jakies zagrozenie? czy musze uzywac kremu z filtrem? jesli tak to tylko na twarz,czy na CALE cialo??? (ohhh alez ja nieswiadoma )
4) czy ten lek uzaleznia skore?? czy po odstawieniu go.. np.na poczatku lipca
stan skory znow sie POGORSZY???

bardzo zalezy mi na odpowiedziach! jako,ze czesto wiecej mozna dowiedziec sie od osob,ktore na wlasnej skorze (doslownie) przetestowaly taka kuracje!

aha...czy Ktorakolwiek z Pan ma podony problem?? tzn tradzik tylko w okolicy ust?????????

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi!
muchacha22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 16:38   #2109
Ol@fek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Elo

Może tutaj ktoś mi pomoże:rolleyes : , a więc :
rozważam zastosowanie kuracji kwasowej na moje blizny potrądzikowe i zaskórniki

W związku z tym mam pytanie

Czy lepiej będzie udać się do kosmetyczki czy też przeprowadzić kurację na własną rękę , ile kosztuję taka kuracja u kosmetyczki?
W przypadku gdybym zaczął kurację kwasami w Maju to czy w Lipcu mógłbym już się normalnie opalać w ciepłych krajach , jak długo po odstawieniu kwasu trzeba stosować jeszcze filtry?

Proszę o Odpowiedź

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 22:28   #2110
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ol@fek Pokaż wiadomość

Czy lepiej będzie udać się do kosmetyczki czy też przeprowadzić kurację na własną rękę , ile kosztuję taka kuracja u kosmetyczki?
W przypadku gdybym zaczął kurację kwasami w Maju to czy w Lipcu mógłbym już się normalnie opalać w ciepłych krajach , jak długo po odstawieniu kwasu trzeba stosować jeszcze filtry?

Proszę o Odpowiedź

Pozdrawiam
Jeśłi nigdy nie miałeś kontaktu z kwasami - odradzam stosowanie w domu...chyba, że spędzisz najbliższe dwa tygodnie na czytaniu forum biochemia i innych stron, które opisują działąnie i postępowanie z kwasami.

Kwasy stosuje się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zapewnimy odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną - a więc wysokie filtry. Filtry stosujemy przez cały rok-szczególnie zas latem - tak, aby uniknąć przebarwień - jeśli dodatkowo jesteśmy podczas kuracji kwasami, czy retinoidami - ochrona powinna być maksymalna - tak, aby skóra PO - nie wyglądała gorzej niż PRZED

Poczytaj wątki o kwasach - wątki podpięte - a dowiesz się wiele o zaleceniach itp.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-19, 20:43   #2111
Ol@fek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ehh...

Już sam nie wiem

Jedni mówią tak drudzy inaczej
Czy jeśli zdecydowałbym się na taki zabieg to mam pewien rezultat?

Jaki jest łączny koszt kuracji u kosmetyczki?

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-19, 21:26   #2112
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a co znaczy - drudzy mówia inaczej? inaczej- to znaczy ???

Kwasy to nie jest krem, tonik - tak, jak napisałam, jeśli chcesz je stosować sam - musisz posiąść pewną wiedzę..oczywiście, że najłatwiej usiąść przed komputerem i napisać obcej osobie-
- alez tak-oczywiście - nie wiesz, jak działają kwasy - wiesz tylko, że usuwają blizny, przebarwienia- RÓB zabiegi w domu - nic się nie stanie...
a jak wypalisz sobie oczy i pół twarzy - nie miej do mnie pretensji...

Warto się jednak zastanowić, dlaczego najbardziej kompetentne w zagadnieniach biochemii- osoby na forum - radzą nowicjuszom zapoznać się z tematem, poszperać , pouczyć się- ba- skonsultować się z dermatologiem - i dopiero zaczynać od najłagodniejszych wersji...

jeszcze jedno - ceny -są różne - dlatego poszperaj w google -
http://www.kosmetyczki.net/modules.p...=print&sid=157
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-20, 17:45   #2113
Ol@fek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hejka!

Co myślicie o MIKRODERMABRAZJI?

Koszt takiego zabiegu tutaj u mnie wynosi 110zł

Warto spróbować tej metody?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Czy trzeba stosować filtry?

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-21, 22:03   #2114
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

a ja mam pytanie, wiele z Was uzywa kwasow co druga noc, roznie. no ja tez tak musze bo za bardzo mam wysuszona skore, jedna noc nawilzam druga kwas. Czy to nie za malo? chodzi mi o to czy krem z kwasem, stosowany co 2 albo co 3 noc dziala wystarczajaco? czy poradzi sobie z oczyszczeniem skory, ps. uzywam lysanelu
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 14:58   #2115
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie, wiele z Was uzywa kwasow co druga noc, roznie. no ja tez tak musze bo za bardzo mam wysuszona skore, jedna noc nawilzam druga kwas. Czy to nie za malo? chodzi mi o to czy krem z kwasem, stosowany co 2 albo co 3 noc dziala wystarczajaco? czy poradzi sobie z oczyszczeniem skory, ps. uzywam lysanelu
Nie ma jakiejs jednej zasady co do częstotliwości używania kwasów. Każda skora jest inna i to ty będziesz wiedziała co jest dla ciebie najlepsze jeżeli po prostu sprawdzisz. Zacznij od np 2 razy w tygodniu i zwiększaj obserwując reakcje skóry. .
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 16:18   #2116
Ol@fek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 36
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ponawiam swoje pytanie



Co myślicie o MIKRODERMABRAZJI?

Koszt takiego zabiegu tutaj u mnie wynosi 110zł

Warto spróbować tej metody?
Jak długo utrzymuje się efekt?
Czy trzeba stosować filtry?

A może ultradźwięki ?

Proszę o Pomoc

Pozdrawiam
Ol@fek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 16:24   #2117
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziekuje za odpowiedź , tylko zastanawialam sie czy co 2-3 noc to nie za malo.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 15:28   #2118
Wuschel`ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 22
Question Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

pozdroweczka OGROMNE
__________________
Wuschel´ka

Edytowane przez Wuschel`ka
Czas edycji: 2008-10-07 o 17:54
Wuschel`ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 19:25   #2119
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czesc Dziewczeta! Nie przegladnelam calego watku... choc poszukuję informacji na temat jakich środków użyawć do mycia twarzy podczas leczenia retinoidami...rozpoczelam wlasnie traktowanie buzki isotrexinem...zaczyna sie niezle przesuszac i czerwienic... szukam wiec jakiegos lagodnego srodka do mycia twarzy. Poczytalam troche na temat physiogelu i cetaphilu i musze przyznac ze mam metlik w glowie...Bo skoro cetaphil ma w skladzie sls to chyba jeszcze bardziej moze podraznic skore. Z drugiej strony nie lubie srodkow ktorych nie splukuje sie wodą bo mam potem uczucie niedomycia, boję też sie zeby znowu nie zapchac sobie porów...Czy znacie moze jeszcze jakies inne specyfiki które mozna bez obaw stosować podczas kuracji retinoidowej? Dodam że kiedyś miałam pianke Eris Pharmaceris głęboko oczyszczającą a teraz mam gel Vichy normaderm...

pozdrowionka
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 19:36   #2120
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez karabelka Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczeta! Nie przegladnelam calego watku... choc poszukuję informacji na temat jakich środków użyawć do mycia twarzy podczas leczenia retinoidami...rozpoczelam wlasnie traktowanie buzki isotrexinem...zaczyna sie niezle przesuszac i czerwienic... szukam wiec jakiegos lagodnego srodka do mycia twarzy. Poczytalam troche na temat physiogelu i cetaphilu i musze przyznac ze mam metlik w glowie...Bo skoro cetaphil ma w skladzie sls to chyba jeszcze bardziej moze podraznic skore. Z drugiej strony nie lubie srodkow ktorych nie splukuje sie wodą bo mam potem uczucie niedomycia, boję też sie zeby znowu nie zapchac sobie porów...Czy znacie moze jeszcze jakies inne specyfiki które mozna bez obaw stosować podczas kuracji retinoidowej? Dodam że kiedyś miałam pianke Eris Pharmaceris głęboko oczyszczającą a teraz mam gel Vichy normaderm...

pozdrowionka

Może z tych cos wybierzesz:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

Ze swojej strony mogę Ci polecić jedwabiście kremowy żel do mycia twarzy Eris. Jest łagodny, nie wysusza, tylko niestety jest perfumowany.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 11:56   #2121
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dzięki anah za linka rzeczywiscie jest jakiś wybór... zastanawialam ze nad tym erisem jedwabiście kremowym ale jestem alergiczką wiec te substancje zapachowe mi nie bardzo pasują...W końcu zdecydowałam się na Eris Pharmaceris A piankę delikatnie myjącą bo ma dobre recenzje na KWC...właśnie jestem po pierwszym użyciu Fakt bardzo delikatna, zobaczymy co dalej Na pewno przy kuracji retinoidami o niebo lepsza od Normadermu...
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 12:12   #2122
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez karabelka Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczeta! Nie przegladnelam calego watku... choc poszukuję informacji na temat jakich środków użyawć do mycia twarzy podczas leczenia retinoidami...rozpoczelam wlasnie traktowanie buzki isotrexinem...zaczyna sie niezle przesuszac i czerwienic... szukam wiec jakiegos lagodnego srodka do mycia twarzy. Poczytalam troche na temat physiogelu i cetaphilu i musze przyznac ze mam metlik w glowie...Bo skoro cetaphil ma w skladzie sls to chyba jeszcze bardziej moze podraznic skore. Z drugiej strony nie lubie srodkow ktorych nie splukuje sie wodą bo mam potem uczucie niedomycia, boję też sie zeby znowu nie zapchac sobie porów...Czy znacie moze jeszcze jakies inne specyfiki które mozna bez obaw stosować podczas kuracji retinoidowej? Dodam że kiedyś miałam pianke Eris Pharmaceris głęboko oczyszczającą a teraz mam gel Vichy normaderm...

pozdrowionka
Mnie Physiogel do mycia podrażniał (tzn. nieźle podszczypywał), bez względu na to czy używałam go solo czy zmywałam wodą. Teraz mam 3 opakowanie delikatnej pianki do cery wrażliwej z linii Lirene. Jest bardzo dobra-nie szczypie, nie zaczerwienia buzi (aktualnie stosuję Zorac i tonik Lysanel).
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:20   #2123
karabelka
Raczkowanie
 
Avatar karabelka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: razturaztam
Wiadomości: 44
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzieki Mex! moze nastepnym razem wyprubuje eris lirene a mam jeszcze do was pytanie odniosnie tego czy uzywanie fotostabilnych filtrow zastepuje uzycie kremow nawilzajacych? bo praktycznie gdyby sie chcialo nawilzac i jednoczesnie chronic przed UV to nalezaloby 2 kremiki naraz nakladac przy porannej toalecie?
karabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:31   #2124
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez karabelka Pokaż wiadomość
Dzieki Mex! moze nastepnym razem wyprubuje eris lirene a mam jeszcze do was pytanie odniosnie tego czy uzywanie fotostabilnych filtrow zastepuje uzycie kremow nawilzajacych? bo praktycznie gdyby sie chcialo nawilzac i jednoczesnie chronic przed UV to nalezaloby 2 kremiki naraz nakladac przy porannej toalecie?

Ja pod filtr nie uzywam żadnego kremu i tak chyba robi większość. Cery suche mogą potrzebować. Dużo też zależy od filtra, czy jest odżywczy i ciężki czy też lekki, alkoholowy, wysuszający.
Wiele dziewczyn stosuje pod filtry różne sera, hydrolaty, toniki
Ostatnio niczego nie używam, wcześniej ciapałm sie serum z wit. c, ale przy peelingach kwasowych mam za bardzo podrażnioną czy wysuszona skórę i takie serum na razie odpada.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:43   #2125
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez karabelka Pokaż wiadomość
Dzieki Mex! moze nastepnym razem wyprubuje eris lirene a mam jeszcze do was pytanie odniosnie tego czy uzywanie fotostabilnych filtrow zastepuje uzycie kremow nawilzajacych? bo praktycznie gdyby sie chcialo nawilzac i jednoczesnie chronic przed UV to nalezaloby 2 kremiki naraz nakladac przy porannej toalecie?
No tak Można kłaść lekki i szybko wchłaniający się nawilżacz pod filtr (swojego czasu używałam kremu nawilżającego Aqua Lirene, ostał się z bezfiltrowych czasów;-) i pod "starą" LRP 60 sprawował się super), ewentualnie stosować filtry Avene-mają działanie nawilżające. Może być też "samorobne" serum nawilżające (mamie robię prościznę z NMF+kwasu HA+odrobiny gliceryny, wchłania się w oka mgnieniu). Wszystko zależy od cery-można nic nie kłaść i nawet alkoholowy Antek DP nie wysusza;-)Musisz popróbować, co najbardziej będzie ci służyć
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:55   #2126
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jeszcze sobie przypomniałam a propos naszego off topa Niektórzy chwalą sobie pod filtry kremy z zawartościa silikonów (taka jakby silikonową bazę, która poprawia wchłanialnośc i przyczepność filtra). U mnie silikony nie sprawdziły sie. Używałam krem z oceanica AA Young: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10111 i
żel olay: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8854
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 14:46   #2127
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam. Stosuję właśnie Ystheal i effaclar K i przechodzę akurat łuszczenie sie skóry. Z tego co wyczytałam, tak ma być, ale czy mam uzupełniac filtr w ciągu dnia, bo chyba się złuszcza razem ze skórą? Czy raczej smarować to kremem nawilzającym, bo koleżanki w pracy strasznie sie zamartwiają, co mi jest , wysyłaja do dermatologa, a ja nie za bardzo chce je oświecać o co chodzi
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:07   #2128
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
Witam. Stosuję właśnie Ystheal i effaclar K i przechodzę akurat łuszczenie sie skóry. Z tego co wyczytałam, tak ma być, ale czy mam uzupełniac filtr w ciągu dnia, bo chyba się złuszcza razem ze skórą? Czy raczej smarować to kremem nawilzającym, bo koleżanki w pracy strasznie sie zamartwiają, co mi jest , wysyłaja do dermatologa, a ja nie za bardzo chce je oświecać o co chodzi
Jeżeli masz możliwość reaplikacji filtra to oczywiście możesz to robić, a już koniecznie jak na dużym słońcu przebywasz. Po kwasach i retinoidach latem trzeba uważać. Nawilżanie w ciągu dnia nie zawsze jest możliwe (w dzień najważniejszy jest filtr ) a więc noce tu będą odpowiednie. Polecam wątek o nawilżaczach http://www.wizaz.pl/forum/showthread...odczas+kuracji , dziewczyny polecają tam naprwde sprawdzone i skuteczne kremy, sama kilka stosowałam.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:15   #2129
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Arba, wielkie dzięki!! Zajrzałam na ten wątek i uswiadomiłam sobie wagę problemu. Postaram się zaopatrzyc w coś, widzę że faworytami sa Phisiogel i HOL. Chyba że sama cos sobie zrobię z mazideł. Dostałam wczoraj masę próbek
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:32   #2130
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
Arba, wielkie dzięki!! Zajrzałam na ten wątek i uswiadomiłam sobie wagę problemu. Postaram się zaopatrzyc w coś, widzę że faworytami sa Phisiogel i HOL. Chyba że sama cos sobie zrobię z mazideł. Dostałam wczoraj masę próbek
Ja używam Retinu A i na moje początkowe problemy z łuszczeniem Phisiogel nie zadziałał.Za delikatny jest. Na łuszczenie poretinoidowe trzeba jednak czegoś specjalnie nawilżającego. Bardzo dobry jest Xerial, stosuję od czasu do czasu. Przy częstym stosowaniu może trochę pory zanieczyścić. Czję się na xerialine 500 svr http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10505. Cena trochę wysoka ale ta pojemność i śmiało do twarzy można stosować.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.