Ważne ogłoszenie Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-05, 17:53   #31
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

jak czytam niektore opinie w KWC to nie wim czy sie smiac czy plakac. niektore osoby tam piszace nie potrafia czytac co jest napisane na jakims kremie, czy nie maja wprawy w robieniu makijazu a potem wystawiaja zle oceny produktow, bo nie potrafily sie nim pomalowac
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 17:58   #32
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Moim zdaniem to świetny pomysł - wiele wizażanek pisze przemyślane, pomocne recenzje (tym samym dbając o dobrą jakość katalogu) i myślę, że warto byłoby je w jakiś sposób wyróżnić.
__________________
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:20   #33
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Wydaje mi sie, ze najlepszy bylby system jaki funkcjonuje na np. amazon.com czy makeupalley. Przy recenzji sa ikonki: czy uwazasz ta recenzje za przydatna? tak/nie. I wszystko. Osoby, ktorych recenzje sa najczesciej uwazane za przydatne moglyby otrzymac jakis wyrozniajacy tytul, typu "dobry recenzent". Skoro dziala to na miedzynarodowych forach, dlaczego nie mialoby zadzialac u nas? Nie demonizujmy.
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:21   #34
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Rewelacyjny pomysł.
A ewentualne sortowanie recenzji produktu np. zaczynając od tych "dobrych" byłoby możliwe?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:36   #35
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Ciekawe, ale ma jeden słaby punkt - często recenzję edytuje się po to, aby poprawić błędy ort.-gramatyczne. I co wtedy?
Jak piszę recenzję to potem właśnie często edytuję ją z tego powodu - a to by poprawić układ zdania lub błąd ortograficzny itp.


Pomysł świetny, choć podobnie jak niektóre dziewczyny obawiam się, że będzie tak jak z karmą - oceniane będą tak naprawdę osoby, które napisały dane recenzje, a nie recenzje same w sobie.


P.S. A może by tak jakoś sortować recenzje, by te z największą liczbą głosów były wyświetlane jako pierwsze?

edit: ups, nie zauważyłam, że Wizażanka wyżej zaproponowała to samo .
__________________
a traveller
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:58   #36
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość

[/B]edit: ups, nie zauważyłam, że Wizażanka wyżej zaproponowała to samo .
No właśnie, a już chciałam Cię za odgapianie.
Żartuję, ale jestem zdania, że to dobra myśl- moja i Twoja
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 19:00   #37
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
No właśnie, a już chciałam Cię za odgapianie.
Żartuję, ale jestem zdania, że to dobra myśl- moja i Twoja
Przepraszam

. Naprawdę nie widziałam Twojego postu, inteligentnie przeczytałam tylko pierwszą stronę .
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 19:04   #38
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
Przepraszam

. Naprawdę nie widziałam Twojego postu, inteligentnie przeczytałam tylko pierwszą stronę .

Ja czytałam wszystko, póki tylko dwie strony są
Cieszę się, że nie tylko ja o tym pomyślałam, bo to znaczy, że nie tylko mi ta opcja byłaby pomocna.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 19:58   #39
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Podoba mi sie idea, czesto posiłkuje sie na recenzjach konkretnych wizażanek, ktore znam, wiem co kupują lub tez znają się na konretych markach, składach itd.Nie oceniałabym samych wizażanek, tylko ich recenzje ktore zazwyczaj są dobre i pomocne. Z pewnościa ułatwi to wybór kosmetyku przed zakupem...

Edytowane przez phdwao
Czas edycji: 2009-01-05 o 19:59
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 20:03   #40
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Rewelacyjny pomysł.
A ewentualne sortowanie recenzji produktu np. zaczynając od tych "dobrych" byłoby możliwe?
Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
P.S. A może by tak jakoś sortować recenzje, by te z największą liczbą głosów były wyświetlane jako pierwsze?

popieram właśnie o tym myślałam. To by było bardzo pomocne, byłby to chyba największy plus wprowadzenia systemu. Zamiast przekopywać wszystko szukając najlepszych recenzji pomiędzy tymi mniej przydatnymi, od razu przed oczami mieć te najwyżej ocenione
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 20:15   #41
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Zło, ja wiem, ze często sie edytuje recenzje zeby poprawic błędy, ale do jasnej ciasnej, możeby sie wtedy ktoś nauczył pisać bez błędów lub choćby korzystać z poprawiania pisowni w wordzie. Poza tym obserwuję zjawisko olewania błędów stylistycznych, o ortograficznych i gramatycznych nie wspominam, zawsze jest usprawiedliwienie - jestem dyslektykiem Tu wchodzi w grę jeszcze jedno rozwiązanie - po zatwierdzeniu recenzji mógłby się pojawiać jej podgląd z napisem np. "Tak wygląda Twoja recenzja, masz ostatnią aby szansę cos w niej zmienić. Po zatwierdzeniu będziesz mogła dopisać cos nowego, nie ingerując w jej poprzednia treść." Ale to pewnie dużo roboty technicznie?
Pomyślałam dokładnie o tym samym. Zgadzam się z Yen.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 20:23   #42
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

uważam ze przydatność to świetne kryterium bo mieści się w nim wszystko - jeśli recenzja jest napisana zwięźle, czytelnie - jest zaznaczony opis działania, rodzaj cery itp - jest przydatna. A to czy ktoś pisze zabawnie, z ironią lub jest oburzony albo zachwycony produktem - to jego sprawa Uważam ze lista kryteriów i karanie minusami osób piszących z błędami to lekka przesada i paranoja. Przecież tym m.i. zajmuje się dział RECENZJE DO USUNIĘCIA.

A pomysł super - w pierwszej kolejności każdy będzie przeglądał recenzje uznane za najlepsze Jestem za
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 20:28   #43
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Pomysł bardzo mi sie podoba, przyszła mi do głowy nazwa najbanalniejsza z mozliwych - Recenzentka Wszechczasów
Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
RWC off kors Recenzentka Wszechczasów
Podoba mi się nazwa oraz jej skrót.

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
Pomysł świetny, choć podobnie jak niektóre dziewczyny obawiam się, że będzie tak jak z karmą - oceniane będą tak naprawdę osoby, które napisały dane recenzje, a nie recenzje same w sobie.
Niestety tu mam podobne zdanie i brak pomysłu, aby ewentualnie temu zaradzić.

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
Jak piszę recenzję to potem właśnie często edytuję ją z tego powodu - a to by poprawić układ zdania.
Ja edytuję je głównie z tego powodu.

Możliwość edycji recenzji według mnie zafałszuje obraz rankingu, ponieważ wtedy będzie się tak naprawdę wystawiało noty dwóm/kilku? różnym recenzjom (po dokonanych zmianach), tyle że tej samej autorki.
Chyba że korekta rzeczywiście dotyczyć będzie drobnych poprawek, nie meritum.

Czy jest możliwość wprowadzenia blokady edycji recenzji nie wszystkich, ale już ocenionych (biorących udział w rankingu)?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 20:56   #44
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Dobry pomysł Ja też zwracam uwagę na znajome nicki przy przeglądaniu KWC i biorę ich recenzje mocno pod uwagę.
Tyle że nie chciałabym, żeby zrobiła się z KWC jakaś gonitwa po złoto Myślę, że najlepsze opinie powinny być windowane na początek (kolejność miałaby wtedy znaczenie - od najlepszych recenzji po te mniej znaczące).
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:02   #45
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Mnie również pomysł się podoba, ale z tym poszkodowaniem Fresa ma rację. Co prawda nie było mnie na Wizażu w okresie karmy, ale coś o tym słyszałam i myślę, że sytuacja może się powtórzyć.
co to ta karma?

co do pomysłu - jestem za, bo widze w tym szansę na zmniejszenie ilości recenzji niezgodnych z regulaminem
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:09   #46
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy, mianowicie wyłączyłabym z tego systemu recenzje zapachów. Są one całkowicie subiektywnym zapisem wrażeń spowodowanych przez określone zapachy, nie ma w nich az tak wyraźnych kryteriów oceniania, jak wiek, rodzaj skóry czy włosów, skuteczność działania. No chyba ze będziemy oceniać poetyckość opisu...
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:14   #47
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy, mianowicie wyłączyłabym z tego systemu recenzje zapachów. Są one całkowicie subiektywnym zapisem wrażeń spowodowanych przez określone zapachy, nie ma w nich az tak wyraźnych kryteriów oceniania, jak wiek, rodzaj skóry czy włosów, skuteczność działania. No chyba ze będziemy oceniać poetyckość opisu...
Zgadzam się. Chyba zapachy się w KWC rządzą innymi prawami i tutaj kryterium przydatności troszkę traci na znaczeniu... wobec gustów tak różnych.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 21:28   #48
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

jestem na nie
w moich obserwacji wynika, że jako "najlepsze" oceniane są zwykle recenzje "na tak" opisywane w kwiecisto-malowniczo-banalnym stylu, a ja szukam konkretów i nie chcę, by takie recenzje stały przed innymi. Wolę układ dotychczasowy.
A może mam zbyt skromne obserwacje w tej dziedzinie?

cmok
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 22:29   #49
luccyre
Przyczajenie
 
Avatar luccyre
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2
GG do luccyre
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Mnie ten ranking zniechęci skutecznie do pisania recenzji Nie chciałabym by moje recenzje okazały się gorsze, nieprzydatne, oceniane pod względem gramatyczności czy kwiecistości wypowiedzi. Skoro recenzje są subiektywne, to skąd miałyby się wziąć niesubiektywne oceny???
Jedno czego bym naprawdę sobie życzyła w KWC, to łatwy dostęp do recenzji ulubionych recenzentek (to znaczy taka prywatna kieszonka "Dodaj do ulubionych recenzentek") i to by mnie w pełni zadowoliło

Edytowane przez luccyre
Czas edycji: 2009-01-05 o 22:30
luccyre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 22:52   #50
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Ja z kolei patrzę zwykle na recenzje "na nie" I jeśli wady nie przyćmiewają zalet to dogłębnie się zastanawiam nad zakupem. Na mój osobisty użytek wystarczy więc taki system jak jest - ustawiam sobie recenzje od najgorszych i czytam.
Nie chciałabym być dyskryminowana w jakikolwiek sposób tylko dlatego, że piszę kwieciste recenzje - taki już mój styl i wystarczy, że Uczelnia żąda ode mnie pisania "w ramkach" - jak się mogę gdzieś wyżyć to korzystam z okazji...
Pomysł ogólnie ciekawy. Tylko trzeba być ostrożnym, aby znów nie padały stwierdzenia o kołach wzajemnej adoracji...
Moim zdaniem fajnie jest na forum Specktra.net. Tam pod postem jest opcja podziękowania za post/informację. I chodzi o przydatność danego postu/informacji. Tutaj można by w ten sposób dziękować za recenzję ponieważ była ona dla kogoś istotna,pomocna. W ten sposób uniknęłoby się oceniania - chyba. Ale to tylko moje zdanie a ja się za bardzo nie znam na moderowaniu tudzież stronie technicznej
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 23:10   #51
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Jest kilka dziewczyn, których recenzje lubię czytać szczególnie. Nie potrzebuję do tego żadnych rankingów, bo i po co? Sama wiem, co dobre
Cytat:
W ten sposób chcemy, abyście mogły same promować recenzentki piszące najlepsze recenzje kosmetykow
Tylko po co?
Taki "Ranking gwiazd" byłby przydatny- chyba- głównie dla dziewczyn mało przebywających na Wizażu, albo głównie na KWC. Takie osoby mogłyby wyłowić z tłumu Wizażanki piszące szczególnie dokładne (albo jakie jeszcze: kwieciste? obrazowe? z humorem?) recenzje. Ja jestem często i gęsto na forum i na KWC i mi takiego oddzielenia ziarna od plew nie trzeba. No może z tym ziarnem przesada, za dużo lektury wątku religijno-sekciarskiego

Sedno mojej zawiłej wypowiedzi : jakie korzyści będzie miał taki ranking? Mam wrażenie, że chodzi głównie, a może tylko, o podniesienie liczby rzetelnych recenzji w katalogu. Co zresztą nie jest naganne , ale wolałabym powiedzenie wprost: piszta z sensem, bo nam się wiarygodność zaniża
Czy taka wyróżniona recenzentka będzie miała jakieś korzyści, oprócz wiecznej czci i chwały? Nie wiem, jakiś listek laurowy przy nicku czy coś?
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 23:19   #52
joplin
Zadomowienie
 
Avatar joplin
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 668
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Przyszła mi jeszcze jedna rzecz do głowy, mianowicie wyłączyłabym z tego systemu recenzje zapachów. Są one całkowicie subiektywnym zapisem wrażeń spowodowanych przez określone zapachy, nie ma w nich az tak wyraźnych kryteriów oceniania, jak wiek, rodzaj skóry czy włosów, skuteczność działania. No chyba ze będziemy oceniać poetyckość opisu...
W zupełności się zgadzam, oceny recenzji zapachów powinny być wyłączone .

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Dobry pomysł Ja też zwracam uwagę na znajome nicki przy przeglądaniu KWC.
[...]
No właśnie - zwracanie uwagi na znajome nicki. Nie popieram takiej postawy , przecież nie o to chodzi, chodzi o samą recenzję: jej przydatność, zawarte w niej informacje!

Ocenianie recenzji tak naprawdę według nicków będzie mijało się z celem i prowadziło do sytuacji, jaka miała miejsce z karmą!


Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość
Zło, ja wiem, ze często sie edytuje recenzje zeby poprawic błędy, ale do jasnej ciasnej, możeby sie wtedy ktoś nauczył pisać bez błędów lub choćby korzystać z poprawiania pisowni w wordzie. Poza tym obserwuję zjawisko olewania błędów stylistycznych, o ortograficznych i gramatycznych nie wspominam, zawsze jest usprawiedliwienie - jestem dyslektykiem Tu wchodzi w grę jeszcze jedno rozwiązanie - po zatwierdzeniu recenzji mógłby się pojawiać jej podgląd z napisem np. "Tak wygląda Twoja recenzja, masz ostatnią aby szansę cos w niej zmienić. Po zatwierdzeniu będziesz mogła dopisać cos nowego, nie ingerując w jej poprzednia treść." Ale to pewnie dużo roboty technicznie?
Potrafię pisać bez błędów i nie czuję potrzeby sprawdzania mojej recenzji w wordzie; po prostu gdy po jakimś czasie czytam swoją recenzję to nie pasuje mi choćby układ zdania i chciałabym je inaczej ułożyć, dla własnego komfortu psychicznego, i by wszystko było nieco bardziej czytelne. A to chyba nie jest grzechem?

Dlatego nie popieram pomysłu blokowania edycji.


Aha, zapomniałabym: ja również zawsze zwracam uwagę na negatywne recenzje: kilka takowych, napisanych treściwie i z sensem potrafi mnie skutecznie zniechęcić do danego kosmetyku, mimo dziesiątek innych, pozytywnych, aczkolwiek nie zawsze idealnie napisanych i niezbyt wiarygodnych recenzji .

Edytowane przez joplin
Czas edycji: 2009-01-05 o 23:22
joplin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 00:28   #53
ananke_2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 756
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

No ale przeciez negatywna recenzja tez moze byc oceniona jako przydatna.
__________________

ananke_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 06:44   #54
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Jest kilka dziewczyn, których recenzje lubię czytać szczególnie. Nie potrzebuję do tego żadnych rankingów, bo i po co? Sama wiem, co dobre

Tylko po co?
Taki "Ranking gwiazd" byłby przydatny- chyba- głównie dla dziewczyn mało przebywających na Wizażu, albo głównie na KWC. Takie osoby mogłyby wyłowić z tłumu Wizażanki piszące szczególnie dokładne (albo jakie jeszcze: kwieciste? obrazowe? z humorem?) recenzje. Ja jestem często i gęsto na forum i na KWC i mi takiego oddzielenia ziarna od plew nie trzeba. No może z tym ziarnem przesada, za dużo lektury wątku religijno-sekciarskiego

Sedno mojej zawiłej wypowiedzi : jakie korzyści będzie miał taki ranking? Mam wrażenie, że chodzi głównie, a może tylko, o podniesienie liczby rzetelnych recenzji w katalogu. Co zresztą nie jest naganne , ale wolałabym powiedzenie wprost: piszta z sensem, bo nam się wiarygodność zaniża
Czy taka wyróżniona recenzentka będzie miała jakieś korzyści, oprócz wiecznej czci i chwały? Nie wiem, jakiś listek laurowy przy nicku czy coś?
I to wynika z Regulaminu KWC, ale jak widac regulamin regulaminem, a recenzentki (co niektóre) i tak swoje. Więc moze świadomość, że recenzje są oceniane spowoduje że WKOŃCU wszystkie bedą zgodne z regulaminem i wartościowe. Jasne, nie każdy sie tym przejmuje, ale warto przynajmniej spróbować jak taki "ranking" sie spisze. "W praniu" napewno wyjdą a jeszcze jakieś pomysły i pojawią sie uwagi.

Co do korzyści, to czy musza być one "namacalne" ? Wystaczy satysfakcja i świadomosć że jednak "po coś" klepie sie te recenzje.
Może świadomość oceny (pozytywne i negatywne) zniechęci uzytkowniczki które pisza tylko po to żeby pisać.


Tak czytam posty i nasuwa mi sie myśl, że różne osoby róznie interpertuja słowa "dobra recenzja", "zła recenzja" - tu zapewne nie chodzi o ocene produktu na + (jako dobra recenzja produktu) czy na - a o przydatność.

Kasiaj85: na wizazu przez jakis czsa była "karma" - i tak jak podajesz przykład, tez oceniało sie pomoc - niby Początkowo moze faktycznie, ale potem w uzasadnieniach pojawiało się np: "bo Cie lubie (kliknij mi tez karme)" - to się mija z celem.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2009-01-06 o 06:50
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 07:25   #55
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

a moze recenzentki powinny otrzymywac jakies gwiazdki przy nicku zeby sie wyrozniac
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:21   #56
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
I to wynika z Regulaminu KWC, ale jak widac regulamin regulaminem, a recenzentki (co niektóre) i tak swoje.

Dokładnie, a zacznijmy od tego, że profile nie są uzupełnione i takie recenzje nawet z sensem napisane, tracą na wartości, moim zdaniem.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:33   #57
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
No ale przeciez negatywna recenzja tez moze byc oceniona jako przydatna.
dokładnie! teraz się zrobiło poruszenie, ze będą oceniane recenzje napisane ładnym językiem lub recenzje pozytywne.
Otóż oceniać będziemy PRZYDATNOŚĆ RECENZJI< przypominam
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:36   #58
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
a moze recenzentki powinny otrzymywac jakies gwiazdki przy nicku zeby sie wyrozniac
mam to w planach
Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
dokładnie! teraz się zrobiło poruszenie, ze będą oceniane recenzje napisane ładnym językiem lub recenzje pozytywne.
Otóż oceniać będziemy PRZYDATNOŚĆ RECENZJI< przypominam
Przydatność, wiarygodność - tak, na pewno.
Na pewno NIE będziemy oceniać koleżanki, bo ją lubimy - do tego służy ograniczenie pochwał do 5 w 5 dni na jedną osobę.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:38   #59
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez ananke_2 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze najlepszy bylby system jaki funkcjonuje na np. amazon.com czy makeupalley. Przy recenzji sa ikonki: czy uwazasz ta recenzje za przydatna? tak/nie. I wszystko. Osoby, ktorych recenzje sa najczesciej uwazane za przydatne moglyby otrzymac jakis wyrozniajacy tytul, typu "dobry recenzent". Skoro dziala to na miedzynarodowych forach, dlaczego nie mialoby zadzialac u nas? Nie demonizujmy.
Tak by było najlepiej - ogólna ocena recenzji a nie recenzentki - dla mnie tu chodzi o łatwe i szybkie wyszukanie rzetelnej wypowiedzi a nie dawanie plusów recenzentkom.

Cytat:
Napisane przez joplin Pokaż wiadomość
J


P.S. [B]A może by tak jakoś sortować recenzje, by te z największą liczbą głosów były wyświetlane jako pierwsze?

.
Dla mnie ten system ma sens tylko w tym wypadku gdy będzie mozna sortować recenzje własnie w ten sposób. W innym wypadku to strata czasu.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 09:43   #60
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Co o tym myślisz? Dobre recenzje w KWC...

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Jest kilka dziewczyn, których recenzje lubię czytać szczególnie. Nie potrzebuję do tego żadnych rankingów, bo i po co? Sama wiem, co dobre

Tylko po co?
Taki "Ranking gwiazd" byłby przydatny- chyba- głównie dla dziewczyn mało przebywających na Wizażu, albo głównie na KWC. Takie osoby mogłyby wyłowić z tłumu Wizażanki piszące szczególnie dokładne (albo jakie jeszcze: kwieciste? obrazowe? z humorem?) recenzje. Ja jestem często i gęsto na forum i na KWC i mi takiego oddzielenia ziarna od plew nie trzeba. No może z tym ziarnem przesada, za dużo lektury wątku religijno-sekciarskiego

Sedno mojej zawiłej wypowiedzi : jakie korzyści będzie miał taki ranking? Mam wrażenie, że chodzi głównie, a może tylko, o podniesienie liczby rzetelnych recenzji w katalogu. Co zresztą nie jest naganne , ale wolałabym powiedzenie wprost: piszta z sensem, bo nam się wiarygodność zaniża
Czy taka wyróżniona recenzentka będzie miała jakieś korzyści, oprócz wiecznej czci i chwały? Nie wiem, jakiś listek laurowy przy nicku czy coś?
Zadaniem takiego rankingu (ale! patrz pierwszy post - celem nie jest prezentowanie zestawienia najlepszych recenzentek!) jest spowodowanie, że w KWC mniej pracy będą mieć administratorki z usuwaniem śmieciowych, niespełniających zasad kodeksu, recenzji.

Nowe użytkowniczki łatwiej znajdą recenzje lepsze od pozostałych.
Stare użytkowniczki przekonają się, jak ich recenzje widzą nowe
Wszyscy użytkownicy włożą choć o 1 kcal więcej energii w napisanie recenzji.

Odnośnie kolesiostwa mamy ograniczenie klikania w recenzje kumpelki. Mogę to zmienić i zrobić np.: ograniczenie do 1 recenzji danej osoby na dobę. Wtedy życzę powodzenia w radosnym i masowym klikaniu

Odnośnie pustych profili cery - mogę "uzłośliwić" oprogramowanie tak, że nie będzie można pochwalić recenzji osoby, której profil nie ma wypełnionych konkretnych pól.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.