Czy żele uv zmieniające kolor są szkodliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-03, 07:35   #1
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271

Czy żele uv zmieniające kolor są szkodliwe?


Teraz jak byłam na wakacjach to spotkałam osobę z kręgu producentów kosmetyków do paznokci. Dowiedziałam się np że kolorowe żele zmieniające odcień pod wpływem temperatury są szkodliwe dla zdrowia płytki paznokciowej. Ponoć takie żele przed laty były dostępne na zachodzie lecz po testach je wycofano. Żele te mają jakiś składnik powodujący niszczenie płytki. Europa zachodnia jest z tym ostrożna a Amerykanie rzucają na rynki wszystko co się da żeby tylko zarobić. Często dzieje się to kosztem klienta. Osobiście boję się kupić teraz takie żele chociaż jeszcze niedawno mnie do tego ciągnęło. Od niedawna są takie żele również w Polsce.

Czy miała już któraś taki żel termiczny na paznokciach? Może zauważyłyście jakieś zmiany. I czy niszczenie płytki po żelu termicznym widoczne jest natychmiast czy dopiero po jakimś czasie?
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 17:35   #2
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Czy żele uv zmieniające kolor są szkodliwe?

Hej, no rzeczywiście niefajna opinia

ale

płytka paznokcia jest tworem martwym, według mnie najgorszym dla naturalnej płytki jest nadmierne jej spilowanie i uzywanie kleju do tipsów, dlatego preferuję szablony na przedłuzanie paznokci

a jesli chodzi o te zele termiczne, to gdyby były szkodliwe to nie zostałyby dopuszczone do sprzedazy, bo kazdy produkt jak wychodzi na rynek musi przejsc specjalne jakies badania, inaczej nie wejdzie do sprzedazy

według mnie ale to tylko moja opinia to 90 procent produktów na świecie włączając żywność są szkodliwe - ale to nie na temat

dalej jesli chodzi o te zele termiczne to sa to żele kolorowe które nie mają wlasciwosci przyczepnych zazwyczaj (no chyba ze o czyms nie wiem to podpowiedzcie) więc zeby polozyc je na paznokcie trzeba najpierw dac zel albo akryl na paznokiec naturalny a dopiero potem dajesz zel kolorowy albo termiczny (dwukolorowy) więc nawet nie dotykasz tym zelem naturalnego paznokcia bo masz baze z zelu albo akrylu, wiec nawet gdyby coś było z nimi nie halo to i tak nie mają stycznosci z paznokciem,

jesli jednak nalozysz zel kolorowy termiczny który według mnie (te co mam tak mają) nie ma wlasciwosci przyczepnych to paznokcie zlecą ci w trybie przyspieszonym

takze spokojnie mozesz uzywac tych zeli i pamietaj ze naturalne paznokcie niszczą pilniki i klej i zrywanie sztucznych paznokci a nie same w sobie zele czy akryle
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 06:58   #3
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Czy żele uv zmieniające kolor są szkodliwe?

Dzięki za opinię Mangdzia.

Czyli żele termiczne nie nadają się do nakładania na naturalną płytkę paznokcia. Najlepiej stosować je na wymodelowany już grubszy paznokieć żelem albo akrylem. To tu bym się jeszcze zgodziła. Zastanawia mnie tylko dlaczego żadna firma sprzedająca takie żele nie pisze o tym, że żel termiczny musi być położony na koniec innej stylizacji.

No a co do testów to sama nie wiem bo jak kupiłam kiedyś żel na allegro i poprosiłam o kartę charakterystyki to do dzisiaj się nie doczekałam. Słyszałam tylko, że produkty kosmetyczne pochodzące z Europy Zachodniej rzeczywiście muszą być testowane zanim wejdą do sprzedaży, ale za to Amerykanie i Korea z Chinami wcale nie testują produktów a są one u polskich sprzedawców. W dodatku jeżeli chodzi o Daleki Wschód to są to głównie produkty podrabiane (nie zawsze dobrze podrabiane), które w tonach sprowadzane są również do Polski a potem przelewane do malych pojemników i sprzedawane potem tanio na allegro.
Dlaczego kontrole celne albo sanepid nie bierze się za takich handlarzy? Ciekawe co?
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:07   #4
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Czy żele uv zmieniające kolor są szkodliwe?

Hm, myśle ze nie piszą dlatego ze nigdy nie piszą na żelach kolorowych ze nie mają przyczepności, piszą po prostu że kolorowy, no chyba ze jest easyoff to wtedy piszą i ze trzyma się płytki, a tak normalnie nikt nie pisze takich rzeczy dlatego ze stylistki powinny takie rzeczy same rozpoznawac,

a co do sprowadzania z chin, to rzeczywiście ciekawe ze jeszcze sie nikt za to nie wziął - bo jak sie dopiero ktos konkretnego uczulenia nabawi to moze wtedy pomyslą - ech, Polska
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 07:03   #5
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Czy żele uv zmieniające kolor są szkodliwe?

Szkodliwe dla płytki są także lakiery hybrydowe zmieniające kolor - już są przez kogoś sprzedawane - obciach prawda
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 09:27   #6
NatiNail
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: Czy żele uv zmieniające kolor są szkodliwe?

Ja uważam, że problem nie do końca tkwi w żelu czy akrylu, a w lampach uv do utrwalania. Bo jak wiemy promieniowanie uv jest przyczyną starzenia się skóry i oczywiście ma duży wpływ na rozwój nowotworów skóry.
__________________
Ja chce takie tipsy
NatiNail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 20:33   #7
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Czy żele uv zmieniające kolor są szkodliwe?

oczywiscie ze swiatło uv jest szkodliwe, ale nie ma co zwalac winy co jest bardziej szkodliwe bo niestety wszystko jest szkodliwe bo to zywa chemia, i nie ma co się oszukiwac
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.