Czy te składniki mogą mieć wpływ na ciągłe pojawianie się zaskórników? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-29, 20:40   #1
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378

Czy te składniki mogą mieć wpływ na ciągłe pojawianie się zaskórników?


Od 18 roku zycia mam problemy z trądzikiem. Obecnie wiem na czym polega dokładny demakijaż, uzywam odpowiednich kosmetyków do mycia twarzy, odpowiednich kremów.
Nie jem duzo słodyczy czy fast-foodów i tym podobne.
Nawet co tydzień zmieniam recfznik do twarzy i piorę poszewkę, dbam, aby nie dotykać rekami twarzy.
Zaskórniki i tak się zawsze pojawiają w różnych miejscach, jedne czerwone i duże, inne mniejsze ale w większej ilosci.

Ostatnio przeczytałam o substancjach w kosmetykach, które sprzyjają powstawaniu zmian trądzikowych, zaburzają wydzielanie łoju, nadmiernie przesuszają skórę (m.in. AHA, Sodium Betonite, CAPB, SLS, talc).
Wcześniej wiedziałam o alkohol denat (jak przestałam używać toników z nim w składzie to nastąpiła poprawa).
Te składniki powyżej to znajdują się nie tylko w kosmetykach do twarzy, ale też w szamponach, żelach do kąpieli.

Czy to możliwe, żeby te składniki sprzyjały trądzikowi, mimo iż nie stosuje ich na skórę twarzy?
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 22:24   #2
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Czy te składniki mogą mieć wpływ na ciągłe pojawianie się zaskórników?

Myślę, że to nie jest wina tych substancji, tym bardziej jeśli nie nakładasz ich na twarz. (?)
Rób sobie maseczki, peelingi, używaj kremów, które są niekomadogenne. Godny polecenia jest effaclar K, poczytaj sobie o nim. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html

Jeśli naprawdę ci to przeszkadza- idź do dobrej kosmetyczki. Będzie wiedziała, co z tym zrobić.
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:40   #3
kamila890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9
Dot.: Czy te składniki mogą mieć wpływ na ciągłe pojawianie się zaskórników?

Po pierwsze radzę się udać do dobrej kosmetyczki, teraz są dostępne różne zabiegi (kwasy, mikrodermabrazja,itp ). Jeżeli chodzi o kosmetyki do twarzy możesz spróbować odstawić niektóre preparaty i zobaczyć jak skóra zareaguje. Ważne jest żeby środek którym myjesz twarz jej nie wysuszał (uczucie ściągania), peelingi tak ale tylko wyłącznie enzymatyczne. Produkty których nie stosujesz na skórę twarzy nie mają wpływu na trądzik.
kamila890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:48   #4
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Czy te składniki mogą mieć wpływ na ciągłe pojawianie się zaskórników?

JA wczoraj właśnie się załatwiłam. Wyciskałam wszystkie zaskórniaki na policzku po czym oczyściłam twarz tonikiem z alkoholem. Mam wielki czerwony rumień, jakieś rady jak się tefo pozbyć?
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 12:33   #5
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Czy te składniki mogą mieć wpływ na ciągłe pojawianie się zaskórników?

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
JA wczoraj właśnie się załatwiłam. Wyciskałam wszystkie zaskórniaki na policzku po czym oczyściłam twarz tonikiem z alkoholem. Mam wielki czerwony rumień, jakieś rady jak się tefo pozbyć?
Kremy kojące, możesz też spróbować zwykły Alantan, mi pomógł gdy sobie odparzyłam skórę maseczką oczyszczającą.
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 13:10   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy te składniki mogą mieć wpływ na ciągłe pojawianie się zaskórników?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
Od 18 roku zycia mam problemy z trądzikiem. Obecnie wiem na czym polega dokładny demakijaż, uzywam odpowiednich kosmetyków do mycia twarzy, odpowiednich kremów.
Nie jem duzo słodyczy czy fast-foodów i tym podobne.
Nawet co tydzień zmieniam recfznik do twarzy i piorę poszewkę, dbam, aby nie dotykać rekami twarzy.
Zaskórniki i tak się zawsze pojawiają w różnych miejscach, jedne czerwone i duże, inne mniejsze ale w większej ilosci.

Ostatnio przeczytałam o substancjach w kosmetykach, które sprzyjają powstawaniu zmian trądzikowych, zaburzają wydzielanie łoju, nadmiernie przesuszają skórę (m.in. AHA, Sodium Betonite, CAPB, SLS, talc).
Wcześniej wiedziałam o alkohol denat (jak przestałam używać toników z nim w składzie to nastąpiła poprawa).
Te składniki powyżej to znajdują się nie tylko w kosmetykach do twarzy, ale też w szamponach, żelach do kąpieli.

Czy to możliwe, żeby te składniki sprzyjały trądzikowi, mimo iż nie stosuje ich na skórę twarzy?
Myślę że nie. Jesli czytałas dr Różanskiego to nie polecam sie dalej wgłębiać w to co on wymysla. Kwasy aha są bardzo pomocne przy cerze tradzikowej. Talk nie jest komedogenny, a SLS moze draznic mieszki włosowo łojowe tylko gdy wystepuje w kosmetykach niespłukiwanych (obecnie rzadko stosowany) w odpowiedniej ilosci, formule. Nie obawiałabym sie tego w kosmetykach szybko spłukiwanych.

Uzywałas kiedykolwiek kosmetyków z kwasami? To są jedyne skuteczne kosmetyki, które pomiogły mi. Polecam acne derm z apteki.

Pamietaj ze istnieje cos takiego jak działanie komegodenne w kosmetykach, ale wystepuje o wiele rzadziej niz obecnie się uwaza a także wtedy obwiniamy dany kosmetyk i cały jego skad o to, a nie 1 wybrabną substancję.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-06 14:10:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.