Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-30, 22:59   #1381
Dominiqelle
Raczkowanie
 
Avatar Dominiqelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

.

Edytowane przez Dominiqelle
Czas edycji: 2018-03-24 o 10:12
Dominiqelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 10:26   #1382
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A ja mam pytanie... Czy mogę robić dwie maseczki pod rząd, tj najpierw oczyszczająca z zieloną glinką Ziaja Pro a po niej zwężającą pory Ziaja Pro? Czy lepiej nie robić ich tego samego dnia?
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 10:48   #1383
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wszystko jest ok, aczkolwiek musisz wiedziec ze Brevoxyl bardzo wysusza, i proponuje stosowac go tylko punktowo na krostki, a twarz mozesz przemywac np tonikiem z BHA z BU w celu oczyszczenia z zaskornikow

Cytat:
Napisane przez Dominiqelle Pokaż wiadomość
Czytam wszystko co piszecie na Biochemi i właśnie postanowiłam się wsiąść porządnie za moją cerę. Jest mieszana, przetłuszczająca się strefie T, normalna na policzkach. Głównym problemem jest świecenie się i duża ilość zaskórników. Trochę grudek podskórnych, czasami wyskoczy pryszcz. Mój plan pielęgnacji wyglądałby tak:
Rano:
1.oczyszczanie: olejek myjący do twarzy(Biochemia Urody)
2.tonik: hydrolat różany
3.filtr: Avene, High Protection Cream for Sensible Aveas SPF 50
Wieczorem:
1.oczyszczanie: olejek myjący do twarzy
2.Brevoxyl, aby pozbyć się zaskórników, czytała, że wielu osób pomógł pozbyć się tego problemu, chodź przyznam szczerze, tutaj się waham – co doradzicie?
3.nawilżacze: serum-olejek regulujący Lemon(w połączeniu z żelem hialuronowym), jeśli to nie wystarczy kem Avene Hydrance Optimale Legeve

Zależy mi na wprowadzeniu produktów z Biochemi Urody, ponieważ moja twarz jest wymęczona drogeryjnymi "specyfikami", a jeśli to będzie za słabe, spróbuje aptecznych, na które niestety będę musiała wydać dużo więcej.
Proszę was, drogie specjalistki o ocenienie mojego planu działania i ewentualne rady.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 10:49   #1384
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie... Czy mogę robić dwie maseczki pod rząd, tj najpierw oczyszczająca z zieloną glinką Ziaja Pro a po niej zwężającą pory Ziaja Pro? Czy lepiej nie robić ich tego samego dnia?
przeciez glinka rowniez sciaga pory, wiec czy jest sens? mozna zrobic oczyszczajaca a po niej gleboko nawilzajaca
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 11:28   #1385
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

czytam czytam o tych filtrach kwasach .....w głowie się kręci
Mam cerę bardzo tłustą, z wypryskami jakiejś tragedii nie ma (wiem, że inni mają gorzej), ale pupa niemowlaka to tez nie jest-rozszerzone pory, zaskórniki, grudki i od czasu do czasu jakis gość-większy pryszcz)
jakieś dwa miesiące temu zaczęłam przygodę z Diacnealem, avene-na początku oczywiście wysyp i pobojowisko, powoli się normuje, ale czy jest lepiej niż przed jego użyciem...polemizowałabym .
Stosuję go co wieczór-nie wysuszył ani odrobinę

Rano:
Bioderma Sebium H2O do tłustej
Szukam nawilżacza pod filtr (wiem, że matujące i przeciwtrądzikowe kremy wzmagają tylko łojotok, więc proszę o radę)
La Roche Posay Creme Fondante 50+ (daleko mu do ideału;/)

Wieczór:
Pharmaceris T-pianka do mycie twarzy
Bioderma Sebium H2O
Diacneal

dobrze robię?
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 12:18   #1386
roses0077
Raczkowanie
 
Avatar roses0077
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea dziekuje za odp. kupiłampankę rossmana czy dobrze zrobiłam?? dobrze że unikne tych kwasów a zta glinka to ja mam maseczkę z glinki zaja nuno efekt jets naprwde super po niej jescze przed nia czasami daje pilling st.oves morelowy to wszystko razemd aje supwer efekt po 2 tyg. stosowania tego duetu jest 100 razy lepiej ale nei wiem jaki krem nawilżjący kupic i na odatek jescze z filtrem, nie wiemczego kremy nie kojarzą mi sie dobrze bo z jka mamaliga tłustą kładziona na twar zdlatego brdzzo plia was doradżcie mi coś bo sama nie mam o tym pojecia i nie chce kupić jakiegoś zapychacza... dzieki z góry
roses0077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 12:20   #1387
porcuposerean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 10
Exclamation opalanie/ slonce + tradzik > czym ochraniac?

witam,
mam cere tradzikowa, na stale uzywam kremow antybakteryjnych nawilazajach matujacych, jednak w czasie duzej ekspozycji na slonce czym powinienem ochraniac skore twarzy?
na reszte ciala stosuje zel l'oreala ombrelle sport z filtrem 30, ale zawiera alkohol i jest troche oleisty i nie wiem czy nie pogorszy kondycji mojego tradziku (choc z drugiej strony ma info na etykiecie for acne prone skin) wiekszosc balsamow / zeli do opalania rowniez ma w insstrukcji naniesc na cialo i twarz.. no wlasnie
jakie sporady? co powinno sie robic a czego nie ?
porcuposerean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 12:40   #1388
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: opalanie/ slonce + tradzik > czym ochraniac?

Cytat:
Napisane przez porcuposerean Pokaż wiadomość
witam,
mam cere tradzikowa, na stale uzywam kremow antybakteryjnych nawilazajach matujacych, jednak w czasie duzej ekspozycji na slonce czym powinienem ochraniac skore twarzy?
na reszte ciala stosuje zel l'oreala ombrelle sport z filtrem 30, ale zawiera alkohol i jest troche oleisty i nie wiem czy nie pogorszy kondycji mojego tradziku (choc z drugiej strony ma info na etykiecie for acne prone skin) wiekszosc balsamow / zeli do opalania rowniez ma w insstrukcji naniesc na cialo i twarz.. no wlasnie
jakie sporady? co powinno sie robic a czego nie ?
Witam Porcuposerean na Biochemii

jednak zanim zalozysz nowy watek,przejrzyj te ktore JUZ funkcjonuja by nie dublowac tematow a poza tym zawsze latwiej jest podbic watek niz zakladac nowy.
Zapoznaj sie z watkami Redakcyjnymi,ktore sa "przyklejone" na samej gorze-jest tam skarbnica wiedzy w pigulce

Watek przenosze i lacze
Milego pobytu na BK.
Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 12:45   #1389
Dominiqelle
Raczkowanie
 
Avatar Dominiqelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 44
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

.

Edytowane przez Dominiqelle
Czas edycji: 2018-03-24 o 10:12
Dominiqelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 13:05   #1390
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Dominiqelle Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo, marea. A może na te zaksórniki jakiś inny krem z kwasami? Tonik zakupię napewno, boję się tylko, że to za mało i nie pomoże. Dodam, że zwykłe oczyszczanie u kosmetyczki nie pomaga. Skóra jest bardzo podrażniona, a potem problem wraca ze zdwojoną siłą.
To mmoze ten 10% AHA?! napewno silniej zadziala, ale wazne bys sumiennie sie filtrowala teraz w okresie letnim go uzywajac, standardowo, duze stezenia kwasow w kremach maja ok 8-15% AHA, zaleznie od podloza, zawartosci alkoholu itp wiec mysle ze ten tonik powinien mocno zadzaialac, pozatym mysle ze nie warto skory za bardzo katowac..doloz jakis peeling, np ten enzymatyczny z BU badz czarne mydlo peelingujace z 'Biolander' i powinno byc ok
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:42   #1391
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam kilka pytań odnośnie filtrów i mam nadzieje ze bedziecie uprzejme na nie odpowiedziec
1. czy rzeczywiscie nakladac ta przepisowa ilosc filtra?jesli tak to ile tojest mniej wiecej nei w przeliczeniu na ml ale tak na ok,ziarnko grochu?truskawka? jablko?arbuz?
2. czy jezelui wychodzicie na15 minut do sklepu po bulki to tez sie smarujecie?
3. czy poprawiacie co 2 godziny?
4. czy czujecie sie dobrze chronione?
5. czy nei macie wrazenia ze jak nalozycie podklad to zetrzecie filtr?
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-03, 09:52   #1392
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

1. Staram sie nakladac przepisowa ilosc ale bynajmniej arbuz to nie jest Trudno porownac mi do truskawki czy grochu, pierwszy raz zmierzylam miarka od syropu a teraz to juz na oko, ok. 2ml na twarz i szyje. Zdarzaja sie jednak wyjatki. Dzisiaj zaspalam i mam na twarzy max 1ml bo nie mialam czasu az sie wchlonie odpowiednia ilosc.
2. Zdarza mi sie najpierw zjesc sniadanko w kuchni skapanej sloncem albo nawet wyjsc na chwile do ogrodka ale generalnie pierwsza rzecz jaka robie rano to przemycie buzki i filterek
3. Fotostabilne filtry dzialaja o wiele dluzej. Zdarza mi sie reaplikacja po poludniu bo w UK juz teraz dzien jest baaardzo dlugi ale to zalezy czy zostaje w domu czy wychodze.
4. Jak na razie nie jestem opalona nic a nic
5. Nie stosuje juz podkladow na codzien, tylko skrobia i puder nakladane pedzlem i jestem pewna, ze cos tam tego filtra scieram ale sie tym bardzo nie przejmuje tak samo jak talkiem w skladzie pudru

Generalnie staram sie nakladac duzo a reszta zasad stosowania filtrow z przymruzeniem oka
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:02   #1393
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez emigracja Pokaż wiadomość
Mam kilka pytań odnośnie filtrów i mam nadzieje ze bedziecie uprzejme na nie odpowiedziec
1. czy rzeczywiscie nakladac ta przepisowa ilosc filtra?jesli tak to ile tojest mniej wiecej nei w przeliczeniu na ml ale tak na ok,ziarnko grochu?truskawka? jablko?arbuz? <- ano nakładam, mam filtr w spraju, więc leiste to to, ale porównałabym do orzecha włoskiego albo średniej truskawki
2. czy jezelui wychodzicie na15 minut do sklepu po bulki to tez sie smarujecie?<- rano myję twarz, nakładam soczewki i nakładam filtr, a wtedy zaczynam dzień
3. czy poprawiacie co 2 godziny? <- co 2h to nie, ale zdarza mi się smyrnąc się przed wyjściem z pracy, coby mieć pewność, że ochrona jest.
4. czy czujecie sie dobrze chronione? <- obsesyjnie mam wrażenie, że ile bym nie nałożyła, to ochrony nie mam wystarczającej, ale nie opalam się na pysku, więc chroni
5. czy nei macie wrazenia ze jak nalozycie podklad to zetrzecie filtr? <- nakładam tylko puder sypki pędzlem w odpowiednio delikatny sposób, aby jak najmniej zetrzeć, ale stosuje filtr chemiczny, więc.. w założeniu część się wchłania w skórę i zostaje w środku
Odpowiedzi w tekscie
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:09   #1394
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez emigracja Pokaż wiadomość
Mam kilka pytań odnośnie filtrów i mam nadzieje ze bedziecie uprzejme na nie odpowiedziec
1. czy rzeczywiscie nakladac ta przepisowa ilosc filtra?jesli tak to ile tojest mniej wiecej nei w przeliczeniu na ml ale tak na ok,ziarnko grochu?truskawka? jablko?arbuz?
2. czy jezelui wychodzicie na15 minut do sklepu po bulki to tez sie smarujecie?
3. czy poprawiacie co 2 godziny?
4. czy czujecie sie dobrze chronione?
5. czy nei macie wrazenia ze jak nalozycie podklad to zetrzecie filtr?
Ad1 to już zostało obalone na szczęście

Ad2 tak

Ad3 nienakładam filtr tylko rano potem już nic nie dokładam

Ad4 trudno powiedzieć
Ad5 nie przejmuje się tym


__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:12   #1395
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Ad1 to już zostało obalone na szczęście
Obecnie "przepisowa" ilość filtra na paszczę to jakiś 1ml, prawda? A nie to, co kiedyś wpierano, że 2,5ml.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:30   #1396
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Obecnie "przepisowa" ilość filtra na paszczę to jakiś 1ml, prawda? A nie to, co kiedyś wpierano, że 2,5ml.
Dziewczyny, te liczby ml sa zalezne od wielkosci naszej twarzy tak naprawde sa gdzies jakies specjalistyczne kalkulatory jak obliczyc powierzchnie twarzy mysle ze powinno sie nakladac tyle ile sie wchlania, chyba ze ktos lubi wiecej i mu to nie wadzi to moze smailo wiecej
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:36   #1397
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, te liczby ml sa zalezne od wielkosci naszej twarzy tak naprawde sa gdzies jakies specjalistyczne kalkulatory jak obliczyc powierzchnie twarzy mysle ze powinno sie nakladac tyle ile sie wchlania, chyba ze ktos lubi wiecej i mu to nie wadzi to moze smailo wiecej
Ja sie tym nie kieruję marea ja nakładam rano filtr na 3 razy i ile się wchłonie, tyle nałożę, a jest to zazwyczaj około 10-15 psiknięć i myśle, że wystarczy
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:35   #1398
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mareo!, Hexxano! Zajrzyjcie do wątku na dermatologii - tam mam news a propos dermatologa. Mam zakazaną biochemię urody, SVR, Avene (mam się dopytać w sprawie retinachletydów), Eris. Mam zaleconą atoprę i cetaphil. Mam łykać zyrtec i mam płyn (delikatne z nim, bo jest na alkoholu).
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:49   #1399
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej mam mały problem albo rozpoczął mi się duży problem. Dzisiaj byłam u dermatologa i okazało się, że mam początki trądziku Mam cerę mieszaną zanim poszłam do dermatologa na codzień stosowałam do oczyszczania twarzy z serii Nivea Visage Young:
- żel
Skład: Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Carbomer, Ostrea, Maris Limus, Aluminum Chlorohydrate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Xanthan Gum, Benzophenone-4, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Parfum, CI 42090
-tonik
Skład: Aqua, PEG-8, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Aluminum Chlorohydrate, Maris Sal, Butylene Glycol, Sodium Lactate, Methylparaben, Iodopropyl Biguanide, Alpha-Isomethyl, Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Parfum
-krem
Skład: aqua, glycerin, cyclomethicone, distarch phosphate, alcohol denat, ethylhexyl methoxycinnamate, glyceryl stearate citrate, caprylic/capric triglyceride, myristyl myristate, octyldodecanol, tocopgeryl acetate, maris sal, aluminium chlorohydrate, cetearyl alcohol, dimethicone, ammonium acryloyldimethyltaurate / vp copolymer, titanium dioxide, sodium carbomer, alumina, silica, sodium polyacrylate, bht, tetrasodium iminodisuccinate, phenoxyethanol, diazolidinyl urea, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobuthylparaben, propylparaben, parfum, CI 42090

oprócz tego wyczytałam na necie o kremie brevoxyl i humektan i też je zaczełam stosować ale za bardzo to wszystko efektowne to nie było. I jak się okazało lekarz mi sam powiedział, że teraz Brevoxyl jest już za słaby i trzeba zastosować antybiotyk. Przepisał mi:
- Tetralysal kapsułki 2dziennie
- Davercin płyn do stosowania na skórę
- Differin żel
Czy uważacie że mogę nadal stosować te kosmetyki przy takiej kuracji? (dermatolog nie miał nic przeciwko)
Czy powinnam używać filtrów, a jeśli tak to o jakim faktorze? (dermatolog wspomniał tylko o unikaniu słońca)
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...


Edytowane przez hollister.nika
Czas edycji: 2008-06-03 o 12:10
hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 10:40   #1400
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

O kurde:P Ja uzywam Biodermy photoderm. to takie wydajne jest ze hej. nakladam malutko wielkość może poziomki ale jak zaczynam rozsmarowywac to to sie nie konczy:P mam nadzieje ze za malo. Bo ogolnie neirozsadne by bylo uzywanie filtra w zly sposob i oszukiwanie siebie ze to cos dziala:P
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 14:08   #1401
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hollister.nika Pokaż wiadomość
Hej mam mały problem albo rozpoczął mi się duży problem. Dzisiaj byłam u dermatologa i okazało się, że mam początki trądziku Mam cerę mieszaną zanim poszłam do dermatologa na codzień stosowałam do oczyszczania twarzy z serii Nivea Visage Young:
- żel
Skład: Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Carbomer, Ostrea, Maris Limus, Aluminum Chlorohydrate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Xanthan Gum, Benzophenone-4, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Parfum, CI 42090
-tonik
Skład: Aqua, PEG-8, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Aluminum Chlorohydrate, Maris Sal, Butylene Glycol, Sodium Lactate, Methylparaben, Iodopropyl Biguanide, Alpha-Isomethyl, Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Parfum
-krem
Skład: aqua, glycerin, cyclomethicone, distarch phosphate, alcohol denat, ethylhexyl methoxycinnamate, glyceryl stearate citrate, caprylic/capric triglyceride, myristyl myristate, octyldodecanol, tocopgeryl acetate, maris sal, aluminium chlorohydrate, cetearyl alcohol, dimethicone, ammonium acryloyldimethyltaurate / vp copolymer, titanium dioxide, sodium carbomer, alumina, silica, sodium polyacrylate, bht, tetrasodium iminodisuccinate, phenoxyethanol, diazolidinyl urea, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobuthylparaben, propylparaben, parfum, CI 42090

oprócz tego wyczytałam na necie o kremie brevoxyl i humektan i też je zaczełam stosować ale za bardzo to wszystko efektowne to nie było. I jak się okazało lekarz mi sam powiedział, że teraz Brevoxyl jest już za słaby i trzeba zastosować antybiotyk. Przepisał mi:
- Tetralysal kapsułki 2dziennie
- Davercin płyn do stosowania na skórę
- Differin żel
Czy uważacie że mogę nadal stosować te kosmetyki przy takiej kuracji? (dermatolog nie miał nic przeciwko)
Czy powinnam używać filtrów, a jeśli tak to o jakim faktorze? (dermatolog wspomniał tylko o unikaniu słońca)
Jesli ufasz dermatologowi to zastosuj sie do jego rad, i jesli te kosmetyki wyzej Ci sluza spokojnie ich uzywaj
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 14:23   #1402
hollister.nika
Rozeznanie
 
Avatar hollister.nika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 989
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A jakich kremów do twarzy powinnam używać (z faktorem) i jakie są najlepsze przy trądziku jak będę chciała wychodzić na słońce?
__________________
Bo ludzie którzy cierpią najbardziej to Ci, którzy nie wiedzą czego chcą...

hollister.nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 14:29   #1403
oOCiapeKOo
Raczkowanie
 
Avatar oOCiapeKOo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 104
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hollister.nika Pokaż wiadomość
A jakich kremów do twarzy powinnam używać (z faktorem) i jakie są najlepsze przy trądziku jak będę chciała wychodzić na słońce?
wydaje mi sie ze min 50 ? ale ja sie tam nie znam a sama chce zainwestowac w filtr z SVR Ecran Teinte 50 moze ten bedzie dobry .... nie moge ci nic polecic bo nie mam doswiadczenia z filtrami . moze idz do apteki i popros o próbki i sama wybierz odpowiedni
__________________

oOCiapeKOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 14:43   #1404
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hollister.nika Pokaż wiadomość
A jakich kremów do twarzy powinnam używać (z faktorem) i jakie są najlepsze przy trądziku jak będę chciała wychodzić na słońce?
Szukaj lekkich emulsji, zeli, mleczek, fotostabilne i polecane to La Roche Posay, Vichy, Iwostin, Avene
Avene i Iwostin sa bardziej tresciwe, nie wiem jak Twoja skora reaguje na poszegolne skladniki i jaka ma sklonnosc do zapychania porow ale np La Roche Posay wypuscilo w tym roku nowosc filtr do skory tlustej tradzikowej SPF30 ktory wchlania sie do matu i wiele osob go sobie chwali, innym rowniez w miare lekkim i nie zapychajacym jest Dermo-Pediatrics od La Roche Posay, popytaj o probki najlepiej w aptekach i przetestuj rozne filtry by znalezc ten najbardziej Ci odpowiadajacy, z SPF minimum 30
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 14:45   #1405
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez oOCiapeKOo Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze min 50 ? ale ja sie tam nie znam a sama chce zainwestowac w filtr z SVR Ecran Teinte 50 moze ten bedzie dobry .... nie moge ci nic polecic bo nie mam doswiadczenia z filtrami . moze idz do apteki i popros o próbki i sama wybierz odpowiedni
Ja b lubie barwiony SVr ale do bardzo jasnej cery sie nie bedzie nadawal ze wzgledu na kolor, mysle ze najlepszy bedzie dla neutralnej karnacji srednio jasnej w kierunku takiej posredniej, kryje jak podklad i dobrze chroni
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 15:35   #1406
beezer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

pisalam pisalam i i wsio zniknelo wiec od nowa zaczynam

hej dziewczyny mam nadzieje ze pomozecie mi ulozyc jakis sensowny plan pielegnacji mojej twarzy. do tej pory opieral sie na kosmetykach drogeryjnych ale jak tylko zaczelam czytac biochemie to sie zafascynowalam tym wszystkim i chce sprobowac tego
czytam czytam i konca nie widac tych postow a od nowych info mam starszny mentlik w glowie dlatego prosze o pomoc
mam 28 lat, cera normalna majaca sie ku suchej ( tylko policzki czasami traca suchoscia ) zmarszczki (zwlaszcza pod oczami) zaskorniaki i naczynka, ogolnie niejednorodny koloryt cery ( tak po ciazy mi zostalo),

rano:

oczyszczanie - olejek myjacy z BU
hydrolat (konieczny jest? )
serum z wit C z BU
filtr - nie mam wybranego ale poszukiwana mojego idealu zaczne od emulsji avene

wieczor

demakijaz - olejek myjacy z BU ( wystarczy? czy moze plyn micelarny Biodermy?)
1 noc. diroseal (ze wzgledu na naczynka) czy mozna go i pod oczy aplikowac?
2 noc humektan
3 noc seria kasztanowa (Bilenda - zachwalacie tutaj )

myslalam tez o Acne Derm ( tylko czy moge zaczac uzywac w czerwcu czy lepiej po lecie? )

pod oczy zaczne uzywac ziaji oliwkowej i od czasu do czasu tokovit a+e
2 razy 2 tyg maseczke aspirynowa (pomoze pozbyc sie zaskorniakow?)
pelling enzymatyczny z BU (ale kiedy go robic? )
duzo tez piszecie o toniku z kwasem BHA 1% ....

jeny tyle tego jest ze jedyne co napisze - WIEM ZE NIC NIE WIEM

sciskam i z gory dziekuje za rady
beezer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 16:14   #1407
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wg mnie wszytsko super, choc nie wiem czy humektan nie bedzie za lekki przy suchej cerze, on stosunkowo slabo nawilza ale wyprobowac mozesz
Tego toniki z BHA1% juz nie ma w sprzedazy, jest tylko 2%BHA, ewentualnie mozesz pomyslec o zakupie toniku z kwasem migdalowym 5% badz tego rozano mlecznego, beda lzejsze dla suchej wrazliwej cery, acne derm jest dosc ostry i moze cie wysuszyc
Mozesz tez kupic ktores serum-olej w celu nawilzania np Orange z www.biochemiaurody.com badz 3 x Rose tez z tej samej stronki
Polecam tez peeling enzymatyczny tej samej firmy, super dla delikatnej cery
U gory masz podpiety watek z ocena tych kosmetykow i innych naturalnych, polecam lekture
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=109

Cytat:
Napisane przez beezer Pokaż wiadomość
pisalam pisalam i i wsio zniknelo wiec od nowa zaczynam

hej dziewczyny mam nadzieje ze pomozecie mi ulozyc jakis sensowny plan pielegnacji mojej twarzy. do tej pory opieral sie na kosmetykach drogeryjnych ale jak tylko zaczelam czytac biochemie to sie zafascynowalam tym wszystkim i chce sprobowac tego
czytam czytam i konca nie widac tych postow a od nowych info mam starszny mentlik w glowie dlatego prosze o pomoc
mam 28 lat, cera normalna majaca sie ku suchej ( tylko policzki czasami traca suchoscia ) zmarszczki (zwlaszcza pod oczami) zaskorniaki i naczynka, ogolnie niejednorodny koloryt cery ( tak po ciazy mi zostalo),

rano:

oczyszczanie - olejek myjacy z BU
hydrolat (konieczny jest? )
serum z wit C z BU
filtr - nie mam wybranego ale poszukiwana mojego idealu zaczne od emulsji avene

wieczor

demakijaz - olejek myjacy z BU ( wystarczy? czy moze plyn micelarny Biodermy?)
1 noc. diroseal (ze wzgledu na naczynka) czy mozna go i pod oczy aplikowac?
2 noc humektan
3 noc seria kasztanowa (Bilenda - zachwalacie tutaj )

myslalam tez o Acne Derm ( tylko czy moge zaczac uzywac w czerwcu czy lepiej po lecie? )

pod oczy zaczne uzywac ziaji oliwkowej i od czasu do czasu tokovit a+e
2 razy 2 tyg maseczke aspirynowa (pomoze pozbyc sie zaskorniakow?)
pelling enzymatyczny z BU (ale kiedy go robic? )
duzo tez piszecie o toniku z kwasem BHA 1% ....

jeny tyle tego jest ze jedyne co napisze - WIEM ZE NIC NIE WIEM

sciskam i z gory dziekuje za rady
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 18:51   #1408
edzia__manchester
Raczkowanie
 
Avatar edzia__manchester
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: manchester
Wiadomości: 33
Unhappy Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez czeskaFusia Pokaż wiadomość
1. Staram sie nakladac przepisowa ilosc ale bynajmniej arbuz to nie jest Trudno porownac mi do truskawki czy grochu, pierwszy raz zmierzylam miarka od syropu a teraz to juz na oko, ok. 2ml na twarz i szyje. Zdarzaja sie jednak wyjatki. Dzisiaj zaspalam i mam na twarzy max 1ml bo nie mialam czasu az sie wchlonie odpowiednia ilosc.
2. Zdarza mi sie najpierw zjesc sniadanko w kuchni skapanej sloncem albo nawet wyjsc na chwile do ogrodka ale generalnie pierwsza rzecz jaka robie rano to przemycie buzki i filterek
3. Fotostabilne filtry dzialaja o wiele dluzej. Zdarza mi sie reaplikacja po poludniu bo w UK juz teraz dzien jest baaardzo dlugi ale to zalezy czy zostaje w domu czy wychodze.
4. Jak na razie nie jestem opalona nic a nic
5. Nie stosuje juz podkladow na codzien, tylko skrobia i puder nakladane pedzlem i jestem pewna, ze cos tam tego filtra scieram ale sie tym bardzo nie przejmuje tak samo jak talkiem w skladzie pudru

Generalnie staram sie nakladac duzo a reszta zasad stosowania filtrow z przymruzeniem oka


hey mam pytanko. zaczelam stosowac filtry i pyszczek po tym sie swieci niesamowicie. gdzie ty kupujesz tu w uk skrobie ????? chodzi mi o kukurydziana wlasciwie. nie mam zielonego pojecia gdzie jej szukac. poza tym kusilam sie na ten effeclar czy jakos tak to lecialo ) ale tez jestem bezradna jakies wskazowki ??
edzia__manchester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 08:16   #1409
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam pytanko tez jestem poczatkujaca. Jak narazie bawie sie effaclarem K i stosuje filtr NARAZIE 30 z racji, ze na szybkiego nie moglam nigdzie znalezc 50 (tak wiem, ze sa w aptekach) I generalnie planuje jakos wsumie chcialam TERAZ , ale teraz to my lato mamy wole sobie krzywdy nie zrobic... kupic GLYCO A (chodzi mi o pozbycie sie przebarwien, effaclar bardzo dobrze sobie z tym radzi, ale chce czegos silniejszego) no i filterek 50 kupic... czy skutki beda dobre? A... i czy moge tak w spokoju pokazywac sie na sloncu w filtrze 50? Czy mimo to mam chowac glowe w cien ciagle?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 08:23   #1410
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea czy gdy używam effeclaru i acne derm to musze mieć mieć filtr minimum 50? Moge uzywać spf 30?Bo tak właśnie zastanawia ten ten nowy z La roche Posay 30spf.Słyszałaś moze juz opinię? Albo ewentualnie jesli jest za słaby to wymyśliłam sobie filtr spf 30 o na to podkład ten mój shiseido spf 50..
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.