"Grudki" na policzkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-01-02, 13:55   #1
kasia_jp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1

"Grudki" na policzkach


Mam 26 lat i wielki problem ze skórą na policzkach. Od około 2 lat próbuję zwalczyć (bez efektów) grudki, które w coraz większych ilościach pojawiają się na policzkach i okolicach żuchwy. Byłam u dermatologa (nic mi nie pomógł), u kosmetyczki (tych grudek nie da się wycisnąć bez przekłucia ich igłą), która także nie poradziła sobie tym problemem. A teraz biorę tabletki Diane 35. Kończę brać 1-sze opakowanie. Na efekty chyba jeszcze za wcześnie. Bardzo proszę o poradę jak zwalczyć ten problemem. Może dermatolog przepisała mi złe lekarstwa (był to jakiś antybiotyk do smarowania), nie wiem. Oczywiście moja interwencja też zostawiła swoje efekty na twarzy.
kasia_jp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-08, 01:13   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: "Grudki" na policzkach

A czy dermatolog lub kosmetyczka wspomnieli Ci coś o demodex (nużeniec - pasożyt ludzkiej skóry). Szkoda ,że nie mogę zobaczyć Twojej cery -ja zwykle rozpoznaję tego paskudka bez robienia badań laboratoryjnych - takie mam na niego wyczulone oko. Koniecznie zrób badanie na demodex. Jeśli okaże się ,że masz tego pasożyta to idź z wynikiem jak najszybciej do dermatologa - zapisze kurację leczniczą. Bardzo pomaga też złuszczanie naskórka w gabinecie kosmetycznym lub u dermatologa.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 10:19   #3
Izabelka.82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Question Dot.: Re: "Grudki" na policzkach

Cytat:
Napisane przez Beata Pokaż wiadomość
A czy dermatolog lub kosmetyczka wspomnieli Ci coś o demodex (nużeniec - pasożyt ludzkiej skóry). Szkoda ,że nie mogę zobaczyć Twojej cery -ja zwykle rozpoznaję tego paskudka bez robienia badań laboratoryjnych - takie mam na niego wyczulone oko. Koniecznie zrób badanie na demodex. Jeśli okaże się ,że masz tego pasożyta to idź z wynikiem jak najszybciej do dermatologa - zapisze kurację leczniczą. Bardzo pomaga też złuszczanie naskórka w gabinecie kosmetycznym lub u dermatologa.
Witam serdecznie,

czy po "podleczeniu" cery po demodexie można wykonać mikrodermabrazje? Glownie chodzi mi o to, czy po glębokim złuszczeniu naskórka ewentualne "pozostałości" po demodexie zostaną raz na zawsze usunięte?

Pozdrawiam
Izabelka.82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 18:42   #4
bomi
Raczkowanie
 
Avatar bomi
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: "Grudki" na policzkach

ja tez borykam sie z tymi grudkami na policzkach mam ich dość . dziś byłam u kosmetyczki i mi powiedziała ze nic zrobic nie może, ze to pewnie jakieś wirusowe i zebym sie zwróciła do dermatologa. a może wiecie czy są jakies sposoby by sie tych grudek pozbyc? pomocy ;(

Edytowane przez bomi
Czas edycji: 2008-10-08 o 14:31
bomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 19:17   #5
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: "Grudki" na policzkach

ja mam jedna taka grudne ale w kolorze skory na czole..jest okragla ale taka plaska hmm i zrobila mi sie juz jaksi czas temu ale mam tlyko jedna...wiec jak sie jej pozbyc?to tez moze bcy ten pasozytek?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 20:22   #6
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: "Grudki" na policzkach

bomi mam dokładnie takie samo coś do tego jeszcze kupa naczynek rozszerzonych :-/ razem z Tobą czekam na diagnozę.
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 20:36   #7
bomi
Raczkowanie
 
Avatar bomi
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: "Grudki" na policzkach

oj Poonia to wiesz jak ja sie z tym czuje . w dodatku jak to czasem rozdrapie to te grudki i tak powracają. już mam to od roku napewno i zniknąć nie chce
bomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-13, 21:59   #8
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: "Grudki" na policzkach

przyłaczam sie i ja, mam te grudki od dłuższe czasu, jakosnie traktowałam ich jako poważny problem, ale jak sie okazuje to jest. Jedna z Was pisze o pasożycie. Bedzie trzeba iść to zbadać.

Chciałabym mieć gładkie policzki
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.