Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 09:42   #271
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: problem z pieprzykami

tez slyszalam o roznych innych czynnikach wpywajacych na powstawanie pieprzykow, ale w miom przypadku od kiedy nie chodze na solarium nie pojawiaja sie nowe. Swiniaczku moze podzielisz sie swoja wiedza na ten temat?? pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:45   #272
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pieprzyki

Megi takie malutkie, posalaryjne i niegrozne (co oczywiscie ocenia lekarz) mozna usunac laserem. nie martw sie
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:55   #273
megii2
Raczkowanie
 
Avatar megii2
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 229
GG do megii2
Dot.: Pieprzyki

ehh dzięki za wsparcie Naked hehe pare i tak bedzie do wyciecia juz niedługo coś tak mysle po tym co mi lekarz powiedziała..ale z tego sie ciesze ..a pozniej moze jakiś laserek sobie zafunduje
megii2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:17   #274
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez LovelyGirl
bylam u lekarza, ktory mial specjalonosc z onkologii i chirurgii plastycznej!
Jeżeli pada decyzja o wycięciu szpetnych i uciążliwych pieprzyków nalezy sie udać tylko i wyłacznie do takiego lekarza. Nie zaden dermatolog tylko onkolog!! bo dermatolog nie wie, czy jakiś pieprzyk moze powodować w przyszlosci czerniaka. Jest niby regula na ich określenie ale to u dermatologów nie skutkuje. Byłam już u kilku i kazdy odprawił mnie z kwitkiem.
A do Centrum Onkologicznego na razie sie nie wybieram bo mają kosmiczne kolejki a od czerwca kazdego roku krucho stoja z kasą. Na pewno zapiszę się na jesieni aby po nowym roku sie dostac.
Slyszałam, ale nie wiem czy to prawda, ze zeby pozbyć się pieprzyków należy znaleźc tzw. pieprzyk "matkę". Jest to ponoć największy pieprzyk na ciele, bardzo często ukryty gdzies we wlosach i nigdy nie przeszkadza. Po jego usunieciu zaczynają znikać pozostałe. Ile w tym prawy? Nie wiem.
Sama mam kilka duzych pieprzyków. Jeden swedzi, dwa bardzo bolą gdy niechcący się podrapię. Na szczescie są z niewidocznych miejsach.
Z drugiej strony uwazam, ze to ile mamy pieprzyków zalezy od naszej cery.
Czytałam niedawno artykuł dt. pigmentacji skóry i trochę się przestraszyłam ale także uspokoiłam.
Kiedyś myślałam, ze pojawianie sie wiekszej ilości pieprzyków to zły objaw. jednak okazało się, ze przy duzej ilości promieni UVA/UVB przy jasnej skórze, która musi wytworzyć bardzo duzo barwnika dla ochrony skóry właściwej pieprzyki są normalne. jest to tylko zaburzenie pigmentacji, coś jak jasne plamy (nie mam na myśli niczego co moze dzialac fotouczulająco!!). Jednak kazdy pieprzyk nalezy uważnie skontrolować. Nawet samodzielnie. Chodzi oczywiscie o czerniaka. Rakotworcze znamiona sa nieregularne, mają na ogół bardzo słabą linię. Dominuje w nich czerwny odcień. tak więc brązowawe, regularne i "zdecydowane" pieprzyki są 'bezpieczne'.

Najlepszą metodą ale i zarazem drogą jest laserowe usuwanie pieprzyków. I pamiętajcie, ze "stan" pieprzyków oceni tylko onkolog!
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 10:54   #275
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez karolca
Jeżeli pada decyzja o wycięciu szpetnych i uciążliwych pieprzyków nalezy sie udać tylko i wyłacznie do takiego lekarza. Nie zaden dermatolog tylko onkolog!!
Do końca bym się nie zgodziła, że tylko onkolog.

Jakiś czas temu biorąc przysznic naderwałam paznokciem pieprzyk.
Na drugi dzień byłam z tym u dermatologa, który dał skierowanie do kliniki chirurgii jednego dnia, gdzie chirurg mi go wyciął z marginesem skóry.
Materiał przesłany został do oceny patomorfologicznej.
Po jakiś czasie odebrałam wynik z opisem i pieczątką onkologa.

Sądzę, że tylko po badaniu laboratoryjnym lekarze są w stanie powiedzieć czy w wyciętym materiale są nieprawidłowe komórki.

Jeśli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 11:08   #276
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_
Do końca bym się nie zgodziła, że tylko onkolog.
Nie jestem nieomylna, ale bardzo często polecają udanie się do onkologa. Predzej czy poźniej i tak nawet cząstka nas do niego trafia

pzdr
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 13:03   #277
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Dot.: Pieprzyki

Dlatego napisałam, że nie tylko onkolog. Jakbym miała czekać na konsultacje u onkologa kilka miesięcy chyba bym osiwiała ze strachu.
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 09:02   #278
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: problem z pieprzykami

Cytat:
Napisane przez naked21
tez slyszalam o roznych innych czynnikach wpywajacych na powstawanie pieprzykow, ale w miom przypadku od kiedy nie chodze na solarium nie pojawiaja sie nowe. Swiniaczku moze podzielisz sie swoja wiedza na ten temat?? pozdrawiam
Wiem, że słońce przyspiesza powstawanie nowych pieprzyków, ale raczej nic mi nie wiadomo, żeby powstawały tylko od słońca (tak jak np u Ciebie), lekarz mi o czymś takim nie mówił, ale widocznie nie podzielił się ze mną zbyt dużą wiedzą na ten temat . No i podejrzewam, z tego co mi lekarz mówił, że prędzej czy później te pieprzyki, które Ci powychodziły podczas chodzenia na solarium i tak by wyszły, nawet jakbyś na solarium nie chodziła, bo największy wysiew pieprzyków u różnych osób zazwyczaj jest latem, ja chociaż staram się nie opalać i tak zawsze jakiś się pojawi, a zimą często co najwyżej da znać, że ma zamiar się pokazać, a latem się pojawi na dobre. Ale ja się nie znam, wiem tylko, że akurat moje pieprzyki mogą być typowo rakowe, więc staram się unikać słońca jak ognia, a i tak mi wychodzą nowe dosyć często.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 09:20   #279
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez karolca
Slyszałam, ale nie wiem czy to prawda, ze zeby pozbyć się pieprzyków należy znaleźc tzw. pieprzyk "matkę". Jest to ponoć największy pieprzyk na ciele, bardzo często ukryty gdzies we wlosach i nigdy nie przeszkadza. Po jego usunieciu zaczynają znikać pozostałe. Ile w tym prawy? Nie wiem.
Mam nadzieję, że słyszałaś prawdę, bo ja miałam ostatnio bardzo brzydkiego i dosyć sporego (najgorszego na całym ciele na pewno) pieprzyka usuwanego właśnie na głowie, we włosach, prawie że na czubku głowy. Jeśli to by była prawda, to bardzo by mnie to ucieszyło, ale wiadomo, różnych rzeczy można się dowiedzieć, a często są to bajki

Bjeata, chodzę prywatnie do onkologa, za wizytę płacę 50-60 zł i czekam góra 2-3 tygodnie. Zadzwonię (znaczy się mamusia zadzwoni, płaci również ona ), umówię się i jadę po 2 albo 3 tygodniach, ewentualnie mówi że za dwa albo trzy miesiące pokazać się znowu z konkretnymi pieprzykami i możliwe, że się wtedy umówi na zabieg, a za zabiegiem czekałabym 2 miesiące, gdyby nie to, że nie patrząc że to wielki piątek zaplanował mój zabieg na właśnie wielki piątek i przekładał i zrobione miałam 11 maja.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 09:39   #280
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: problem z pieprzykami

hmm bardzo bym chciała, aby opalanie nie było głownym powodem pojawiania sie pieprzyków, bo wtedy troszke bym tej sloneczka sobie uzyla jak narazie unikam kompletnie opalania i musze stwiedzić, ze nowe plamki sie nie pojawiaja ale wiadomo, lato sloneczko, plaza i chcialo by sie lepiej wygaladac takze mam w planach wybrac sie na solarium i mam nadzieje, ze taka delikatna opalenizna nie spowoduje kolejnego wysypu. moje pieprzyki nie sa wogole rakowe - bylam i u dermatologa i u onkologa. to sa zwykle posolaryjne malenkie pieprzyki nadaja sie chyba do usuniecia laserem
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:53   #281
17milena
Przyczajenie
 
Avatar 17milena
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
GG do 17milena
Dot.: Pieprzyki

dziewczyny a gdzie mozna usnunac laserowo pieprzyki? i jakie to sa mniej wiecej kwoty?
ostatnio bylam u dermatologa i kobieta powiedziala mi ze pieprzyki mozna wyciac jedynie chirurgicznie, laser odpada, wiec sama nie wiem
17milena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 12:34   #282
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pieprzyki

mi w sumie tez dermatolog powiedziala, ze pieprzyki usuwa sie tylko chirurgicznie, ale wiem, że w klinikach chirurgii laserowej jest mozliwosc usuniecia ich wlasnie laserem ja tam zamierzam zaryzykowac, nie sadze zeby moje 3mm kropki stanowily zagrozenie
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 20:23   #283
LovelyGirl
Raczkowanie
 
Avatar LovelyGirl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 202
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez Świniaczek
A jak się ten lekarz nazywa? Bo ja wczoraj miałam wycinane dwa właśnie w Poznaniu, przez dr. Mańkowskiego. Wcześniej jeszcze 5 lat temu też mi wycinał dwa, na brzuchu miałam. I jak na prywatnej wizycie byłam to się pytał, kto mi takie brzydkie blizny na brzuchu zrobił, miał bardzo interesującą minę, jak mu powiedziałam, że on. Teraz na głowie i między piersiami mi wycinał, wczoraj. I już nigdy w życiu nie pójdę na żadne cholerne wycinanie pieprzyków! Już tymbardziej jeśli będą takie jak te, czyli tylko trochę wypukłe i w miejscu które jeśli trzeba na nie szczególnie uważać jest niesamowicie upierdliwe! A jeszcze że na głowe we włosach nie można przykleić normalnego opatrunku, to mam kawałek gazy przyszyty . I mnie boli cholernie jedno i drugie . A zdejmą szwy dopiero za dwa tygodnie i nie wiem co ja do tego czasu zrobię, ocen w szkole prawie nie mam, a nie mogę iść bo się nawet ruszyć porządnie nie mogę ze strachu że jeszcze coś mi się stanie, zahaczę jakoś czy coś
Świniaczku przepraszam, ze tak pozno, ale ostatnio mam duzo na glowie!

Mi wycinal dr Gromadzinski. Niestety z tymi opatrunkami tak to jest! Ale spoko na pewno nic sie nie stanie!!!
Moj tata mial wycinany na glowie i tylko przez pierwsze kilka dni mial plasterek, a potem zasuwal bez!

A smarujesz rane oliwka?? Ja tak musialam robic codziennie wieczorem,zeby sie natłusciła, bo wtedy sie lepiej goi!

A jak zdejma szwy to podpytaj w aptece o takie plasterki, ktore zastepuja szwy, sa naprawde super, bo dobrze sciagaja rane!
LovelyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 09:50   #284
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: problem z pieprzykami

Jeśli są maleńkie to pewnie się nadają, ja miałam dosyć duże i jak spytałam czy istnieje możliwość usunięcia laserowo to stwierdził, że przy tak dużych nie ma takiej możliwości. No i moje pieprzyki na pewno nie są posolaryjne, bo na solarium byłam z 10 razy w życiu i w tym czasie mi żaden pieprzyk nie wyskoczył i aż mnie to dziwi , bo słoneczko u mnie przyspiesza, ale nie powoduje, powstawania pieprzyków Uwielbiam słoneczko i wylegiwanie się na nim, a w moim przypadku jest to raczej niemożliwe niestety.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 09:55   #285
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez LovelyGirl
Świniaczku przepraszam, ze tak pozno, ale ostatnio mam duzo na glowie!

Mi wycinal dr Gromadzinski. Niestety z tymi opatrunkami tak to jest! Ale spoko na pewno nic sie nie stanie!!!
Moj tata mial wycinany na glowie i tylko przez pierwsze kilka dni mial plasterek, a potem zasuwal bez!

A smarujesz rane oliwka?? Ja tak musialam robic codziennie wieczorem,zeby sie natłusciła, bo wtedy sie lepiej goi!

A jak zdejma szwy to podpytaj w aptece o takie plasterki, ktore zastepuja szwy, sa naprawde super, bo dobrze sciagaja rane!

Jodyną mi kazał smarować, więc robię jodyną, czymś o czym nie mówił boję się tego dotknąć . A ranki już mam prawie zagojone, wyciągnie szwy i będę miała malutkie kropeczki do zarośnięcia, więc raczej nie będzie mi potrzebne nic po ich zdjęciu Pierwsze dwa dni histeryzowałam prawie że, a teraz już się przyzwyczaiłam, chodzę z chustką na głowie i prawie nie pamiętam, że coś mi robili A na głowie nie mam plasterka, mam przyszyty gazik, więc raczej nie mogę sobie go odkleić , no chyba, że byłabym tak głupia, że chciałabym oderwać sobie kawałek skóry .
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:01   #286
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: problem z pieprzykami

Cytat:
Napisane przez wewelinka
otóz zauwazylam ze powstaje u mnie coraz wiecej pieprzyków i to u mnie zadna nowosc bo lubie sie opalać i wiem że to od tego ale teraz chyba zaczne uzywac jakis blokerow jak zatrzymac ten proces? jej ja nie chce rezygnowac z opalania pomocy nie ma jakiegos sposobu?
wewelinko, powinnas chronic juz nabyte pieprzyki bo nic nie robiąc wyglada to jak proszenie sie o czerniaka. Ziaja teraz ma w swoch nowosciach wosk z wysokim fakorem (chyba 40 ) ktora chroni pieprzyki i wszelkie wrażliwe miejsca (uszy , usta) przed poparzeniami odbijając UV, warto zainwestowac zwłaszcza ze nie jest to majątek , ok. 7 zl w aptece a skore powinnas jednak chronic jakims wyzszym faktorem skoro ta ochrona jest za mala.. mi z opalania powstalo chyba z 10 pieprzykow i zaluje ze dopiero teraz zaczelam sie bawic w ochrone
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:41   #287
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: problem z pieprzykami

Ja bym nie ryzykowała Ziaji, bo do tej pory nie miała stabilnych filtrów. Szczególnie z pieprzykami trzeba na to uważać...
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 10:52   #288
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Pieprzyki

Osobom, które mają dużo pieprzyków polecam: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...0&postcount=53
Zawsze lepiej sprawdzić, czy to tylko pieprzyk, czy może coś gorszego.
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 11:10   #289
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: problem z pieprzykami

Pieprzyki to martwe komórki skóry,mogą pojawiać się samowolnie ,od słońca lub sa zakodowane genetycznie podobnie jak znamiona.Pieprzyki jęzeli są wystajace to najlepiej je usunąć u lekarza dermatologa,tak samo ze znamionami.Jeżeli lubimy sie opalać to najlepiej zabezpieczać je krememi z wysokim filtrem lub blokerami.Ja prosze w aptece o próbkę takiego blokera i nie musze kupować całego opakowania i nosić niepotrzebnego bagażu w postaci wielkiej tubki lub butli.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 12:32   #290
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: problem z pieprzykami

co do mojej wcześniejszej wypowiedzi to z rozpędu napisałam"martwe komórki"przepraszam za błąd.Pieprzyki to żywe komórki z większą zawartością melaniny
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 14:47   #291
LovelyGirl
Raczkowanie
 
Avatar LovelyGirl
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 202
Dot.: Pieprzyki

Cytat:
Napisane przez Świniaczek
Jodyną mi kazał smarować, więc robię jodyną, czymś o czym nie mówił boję się tego dotknąć . A ranki już mam prawie zagojone, wyciągnie szwy i będę miała malutkie kropeczki do zarośnięcia, więc raczej nie będzie mi potrzebne nic po ich zdjęciu Pierwsze dwa dni histeryzowałam prawie że, a teraz już się przyzwyczaiłam, chodzę z chustką na głowie i prawie nie pamiętam, że coś mi robili A na głowie nie mam plasterka, mam przyszyty gazik, więc raczej nie mogę sobie go odkleić , no chyba, że byłabym tak głupia, że chciałabym oderwać sobie kawałek skóry .
No to super!

Pozdrawiam!!!
LovelyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 16:19   #292
bejbe990
Rozeznanie
 
Avatar bejbe990
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 579
GG do bejbe990
Dot.: problem z pieprzykami

ja także mam sporo pieprzyków, ale naszczęście nie zauważyłam żeby od opalania robiło mi się ich coraz więcej, tak jak już pisały dziewczyny, pieprzyki się wycina i to chyba jedyny sposób
__________________
.
bejbe990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:33   #293
megii2
Raczkowanie
 
Avatar megii2
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 229
GG do megii2
Pieprzyki ..usunięcie? jak i u kogo najlepiej ?

Witam mam pytanie odnosnie pieprzyków i ich usunięcia mam ich dosyć duzo.Ale chciałabym usunąć te większe..jaka metoda to zrobić i u kogo chodzi mi o dobrego chirurga..w Warszawie! Czy ktoś ma takie namiary..ponieważ chciałabym to usunąć jak najszybciej.
Prosze o pomoc..i jeszcze jedno pytanie czy do kosmetyczki mozna isc z prośba o usuniecie czy raczej nie ???
Proszę o radę! i namiary na dobrego lekarza w Warszawie
megii2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 13:42   #294
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Pieprzyki ..usunięcie? jak i u kogo najlepiej ?

Witaj ,ja mialam usuwany dość duzy pieprzyk ,ale miałam skierowanie od dermatologa ,i tylko wtedy chirurg usuwa bez problemow taki pieprzyk lub znamię . Potem był wysylany do badanie histopatologicznego, w takim przypadku się tak postepuje .Dlaczego chcesz usuwać te pieprzyki ? Ja mialam akurat taki który podejrzanie wyglądał ,byl dość czarny i miał nieregulene brzegi .Dlatego lekarka zdecydowala o usunięciu ,raczej nie wybieraj się z tym do kosmetyczki ,gdyż to nie ona powinna decydowac które znamiona sa potencjalnie niebezpieczne, tylko lekarz dermatolog .Niestety nie jestem z Wawy ,więc nie mogę pomóc odnośnie polecenia dobrego chirurga ,pozdrawiam
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 11:54   #295
megii2
Raczkowanie
 
Avatar megii2
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 229
GG do megii2
Dot.: Pieprzyki ..usunięcie? jak i u kogo najlepiej ?

byłam na Wideodermaskopii ..i pani doktor powiedziała ze jest pare podejrzanych..dlatego własnie chce je usunąć..bo będą sie zmieniac i maja nieregularny kształt ..a szukam dobrego chirurga który nie zrobi mi szramy na pół ciała..czy mogłby mi ktoś kogoś polecic??
megii2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 14:39   #296
*KaLa*
Raczkowanie
 
Avatar *KaLa*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Bochnia/KvL
Wiadomości: 182
Dot.: Pieprzyki ..usunięcie? jak i u kogo najlepiej ?

Ja juz jestem po usunieciu dwoch pieprzy,jednego pozbylam sie ponad rok temu,mialam go na brzuchu-ale pozniej zrobil mi sie tzw "bliznowiec" i nie wyglada to najlepiej a drugiego pozbylam sie chyba dwa tygodnie temu,jakos w ostatnio szwy po nim sciagalam,ale na nim akurat jest zero bliz tzn jest blizna ale malutka wiec z tego akurat jestem zadowolona Moje pieprze tez byly niebiezpieczne i dermatolog postanowil ,ze nalezy je wyciac Co do kosmetyczki to tak jak Indiaa mowi ona chyba nie jest osoba upowazniona do tego typu decyzji lepiej zglosic sie z tym zdecydownie do dermatologa Niestety ja tez nie jestem z Wawy zeby Ci kogos polecici ja mialam wycinane po prostu w szpitalu
__________________
Wolę zmieniać baterie w wibratorze niż być z kimś kto mnie nie interesuje
*KaLa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 15:32   #297
Indiaa
Przyczajenie
 
Avatar Indiaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 27
Dot.: Pieprzyki ..usunięcie? jak i u kogo najlepiej ?

Witam ,ja szczerze powiem że jedną bliznę mam na piersi malutką ,prawie niewidoczną ,zabieg robil mi w szpitalu chirurg - ale mąż pani ordynator oddzialu ,na którym leżalam .Druga blizne mam na plecach ,jest to szpetna dziura :-(,zabieg miałam robiony w przychodni przez innego chirurga ,co za wstrętny facet ,tak że zupelnie Ciebie rozumiem że szukasz dobrego chirurga .Szkoda że nie moge nikogo polecić,zapytam jeszcze koleżankę ,ona jest z Wawy ,może będzie mogła pomóc ,wtedy tutaj napiszę namiary ,pozdrawiam
Indiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 17:36   #298
mjaw
Przyczajenie
 
Avatar mjaw
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 14
Dot.: Pieprzyki ..usunięcie? jak i u kogo najlepiej ?

Cze
Miałam usunięte dwa pieprzyki przez chirurga. Moję blizny są różne, tak jak były pieprzyki. Tam gdzie skóra naciągała się więcej, tam oczywiście ślad jest duży. Ale zależne to jest też od tego, że jeden był głeboki i miał "korzenie". Robił mi to chirurg w prywatnym gabinecie, a moja koleżanka usunięte miała w przychodni i u niej nawet śladu nie widać. Poza tym u niej goiło się znacznie szybciej. Myślę, że nie tylko od lekarza zależy efekt końcowy.
Zabiegi nie były robione w W-wie, dlatego nie podaję namiarów.
Życzę powodzenia
pa pa
mjaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 22:16   #299
megii2
Raczkowanie
 
Avatar megii2
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 229
GG do megii2
Dot.: Pieprzyki ..usunięcie? jak i u kogo najlepiej ?

aha..Dzięki za odpowiedzii ) ..mało pokrzepiające ale zawsze coś nadal szukam..kogos dobrego może znajde a jak nie to trudno raz sie żyje
megii2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 10:43   #300
ParisXXX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 5
Question Jak Usunąć Pieprzyki??

Witam wszytskich!

Moim problemem są pieprzyki na szyi i klatce piersiowej .Chciałbym je usunąć u zwykłego chirurga a nie u plastycznego .Moje pieprzyki na szyi są w kształcie małych kuleczek i jest ich 4, a na klatce piersiowej jest ich 6 i są płaskie,mają ciemobrązową barwę.Czy po zabiegu u zwykłego chirurga zostaną blizny?Czy zakładane są szwy czy tylko jakiś zwykły opatrunek?Dodam,że lekarz u którego mam zamiar robić zabieg wycina znamiona,a nie je zamraża itp.

Z góry dziękuję za odpwiedzi
ParisXXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-28 18:10:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:00.