Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-02, 12:01   #4111
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

tak sobie żartowałam z tą dyskusją, fajnie jest powymieniac się racjami, a poważna, bo temat poważny.

no ten z rzepy składowo jest jednym z lepszych szamponów wg analizy na wizażu. u mnie spisywał się ekstra, bo świetnie oczyszczał i w ogóle nie podrażniał. Myję nim główke mojemu dwuletniemu dziecku, wiec musi byc delikatny.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:17   #4112
infatuated
Zakorzenienie
 
Avatar infatuated
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Blond bunny, ja też do tej pory olejowałam co mycie, czyli średnio co 2-3 dni potem odżywka(john frieda do blondow albo czerwona z loreala) po spłukaniu spray (fructis rozświetlający do blondow) i na wilgotne końcówki serum wygładzające joanny. Czy przeginam? Z tym, że Yattamanka zauważyła, że jej włosy się na 2 dzien robią szorstkie, a u mnie jest wręcz przeciwnie-są miekkie i lśniące jak u dziecka, aż przyjemnie je dotykać To może potrzebują tyle rzeczy? ja mam falowane z tendencją do kręcenia się wiec same w sobie są bardziej suche niż proste. Sama już nie wiem...
dodam, że zmieniam olejki, na zmiane stosuje kokos, z migdałow i lniany. Na końcówki zawsze rycynowy.

i jeszcze jedno pytanie-czy przy stosowaniu ampułek radical trzeba myć głowę codziennie? bo się zastanawiam czy najlepsze działanie jest własnie na świeżo oczyszczony skalp?

Edytowane przez infatuated
Czas edycji: 2010-09-02 o 12:22
infatuated jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:19   #4113
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Bunny moglabys mi odpisac na posta z poprzedniej strony o porowatosci? Naprawde nie wiem jak sobie z tym radzic poza plukanka octowa (+ lagodne szampony, niesuszenie itd). Jest jakis dobry sposob na domkniecie lusk wlosa?
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:20   #4114
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
wasienka więc nie kombinuj i połóż samą 522 bez żadnego podkładu.
no niby mogłabym tak zrobić ale... pomimo że dużo jaśniejszy jest od naturalnych to jeszcze za mało jak dla mnie nie to co chciałabym uzyskać a chce uzyskać to co mam na odroscie
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:22   #4115
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Bunny moglabys mi odpisac na posta z poprzedniej strony o porowatosci? Naprawde nie wiem jak sobie z tym radzic poza plukanka octowa (+ lagodne szampony, niesuszenie itd). Jest jakis dobry sposob na domkniecie lusk wlosa?
wiem że sa profesjonalne maski i szampony domykajace łuski, poza tym stary sprawdzony sposób to ostatnie płukanie w lodowatej wodzie przez 15-30 sekund. Ale lejemy tylko po włosach- nie lejemy na skóre głowy, bo przeziębisz cebulki. chociaz pewnie wiesz, ale pisze tak na wszelki
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:28   #4116
Adzi07
Zakorzenienie
 
Avatar Adzi07
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Opole/Kassel De.
Wiadomości: 4 232
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Kochane skoro znacie sie na sladach(a ja nie i lamie sobie jezyk) to moze mi sprawdzidzie sklady tych paru zeczy?
to wszystko co chwilowo używam:
Alpecin c1

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Laureth-2, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Caffeine, Panthenol, Parfum, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Sodium Citrate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Potassium Sorbate, Polyquaternium-7, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Niacinamide, Zinc PCA, Limonene, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide, CI 60730, CI 42090.

Szampon brzozowy Herbal care Farmona

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Betula verrucosa, Cetrimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Parfum, Phenoxyethanol, Benzoil Acid,Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl, Biguanide, Citric Acid, Disodium EDTA, 2-(4-tert-Butylbenzyl)proponaldehyd e, Citronellol.


2. Mrs. Potter's Ekspresowa odżywka bez spłukiwania do włosów suchych i zniszczonych.

Skład:

aqua, cetrimonium chloride, polyquaternium-7, peg-20 glyceryl laurate, pvp/va copolymer, panthenol, aloe barbadensis leaf extract, parfum, isopropyl alcohol, alcohol, tertasodium edta, magnesium nitrate, magnesium chloride, methylchloroisothiazolino ne, metrylisothiazolinone, citric acid, butylphenyl methylpropional, limonene, ci 42090, ci 19140.


Pantine to nawet nie podaje bo to wiadomo co tam siedzi.Maska gloria jest ok.No i moje pytanie czy możecie mi polecić jakąś odżywkę ale bez spłukiwania.Bo mam tylko ta mgiełkę z mrs.poterrs ale nie co odzywka.No i jak zmywam zoltko z glowy albo myje tym alpecinem to są tępe ale ja dam pantine od razu wracają do siebie.Ale ten pantine mi towarzyszy już od kilku lat wiedz chce dla moich włosów czegoś zdrowszego.Znacie coś dobrego bez splukiwania?
__________________
blonding+ zapuszczanie 31.08.10.

Basen 21.1.12 wt,cz,niedz. Cel-jeszcze 4kg mniej
Abs 9/30
Adzi07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:28   #4117
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

infatuated daruj sobie to olejowanie prosze do 1 x w tyg. Nie zauwazyłaś jeszcze przeciążenia bo uzywasz odżywek do włosów a nie masek. Ale użyj maski zamiast odżywki i zaraz zauważysz.
Polecam ci mój post nt pielęgnacji z poprzedniej strony chyba...

TLu no niestety uszkodzona łuska nigdy już do siebie nie wróci... włosy muszą zostac ścięte i odrosnąć nowe. Łuski uszkadzają nie tylko zabiegi chem. ale też czesanie mokrych wlosów, używanie szczotki zamiast grzebienia z szerokimi zębami do wł długich i kręconych, szarpanie włosów i tysiące innych.
Aby łuski ładnie się zamykały wystarczy myć włosy letnią wodą a płukac zimną i użyć maski. Jeśli jednak to nie wystarcza, świadczy to o dużych uszkodzeniach i można przepłukiwac włosy na koniec zakwaszoną wodą a więc z kilkoma kroplami octu, soku z cytryny itp.
ewentualnie kupić sobie w hurt.fryz. zakwaszacz po zabiegach i tym na koniec nacierać włosy-może mieć postać szamponu lub odżywki.
Oczywiste jest to że im włosy mocniej uszkodzone tym bardziej się zapychają odżywkami, maskami, olejami.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 12:28   #4118
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
tak sobie żartowałam z tą dyskusją, fajnie jest powymieniac się racjami, a poważna, bo temat poważny.

no ten z rzepy składowo jest jednym z lepszych szamponów wg analizy na wizażu. u mnie spisywał się ekstra, bo świetnie oczyszczał i w ogóle nie podrażniał. Myję nim główke mojemu dwuletniemu dziecku, wiec musi byc delikatny.
mówisz o tym z joanny rzepa... ja go miałam ale strasznie mi wysuszał.... bo to był do przetłuszczających się,a jest jakiś inny z tej seri... hmmm musze poszukać.... a może kupie tego radicala....
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:31   #4119
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
ten dove ma dramatyczny skąłd przez silikony i drażniace i uczulajace substancje po same konserwanty. W ogóle seria dove na tym sie opiera- oblepiac z wierzchnu i udawac, ze jest ładnie. lepiej rregenerwoac włos od środka. same pegi, meticony i bardzo ciezkei silikony niezmywalne zwykłymi środkami. perfumy na poczatku składu, jak na mój gust a fe.

weegirl ma racje z tym tłuszczeniem, po olejach nie beda sie bardziej przetłuszczac, wrecz przeciwnie, czesto osoby z włosami przetłuszczającymi się twierdza, ze mniej im sie po olejach tłuszczą. tylko kwestia dobrania oleju.
I bądź tu człowieku mądry czego używać
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:34   #4120
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Plukam w zimnej mysia. To ten rozjasniacz zmienil mi kompletnie fakture wlosa. Jak je dobrze zakwasze to nastepnego dnia sa prawie takie jakie byly zdrowe ale z czasem powoli sie otwieraja a ja bede musiala za 3 tygodnie zas rozjasnic bo kolor mam jeszcze wstretny tyle ze juz nie rozjasniaczem a na taka fakture jak mam teraz nic nie wrzuce bo wlosy sie zaczna lamac. Z odzywek - jakbym weszla do salonu cos mi tam pewnie wcisna ale nie mam tu zaufanego fryzjera. No jedna fryzjerke ale jej jak sie pokarze na oczy to smiechem wybuchnie jak kolor zobaczy bo mnie ostrzegala zebym sama sie nie blondowala a mnie na zabiegi u niej po prostu nie stac. Z reszta ona zazwyczaj poleca uzywanie odzywek sklepowych bo uwaza ze skladowo sa w dzisiejszych czasach ok. Jak wejde do loreala to mi pewnie cala serie postawia przed oczyma - zaboli serce i kieszen i opuszcze lokal z oklapnietym lbem. Jest jeszcze Tigi tu w salonach ale tez duzo sobie za nie zycza a skladowo nie ma szalu. Jakbym wiedziala ze cos konkretnego naprawde mi pomoze to bym odzalowala te kase.

Edit: Dzieki Bunny za odpowiedz. Wlosy na calej dlugosci maja inna fakture Przeciez ich nie zgole. Darowac sobie to rozjasnienie i stonowac na poziomie ktory jest?
Dodam jeszcze, ze to na stowe rozjasniacz. Nie czesze mokrych, a suche raz gora dwa razy dziennie szczotka z naturalnego wlosia. Poszukam zakwaszajacych ozdywek, ale nawet nie wiem jak zaczac te poszukiwania.

Edytowane przez TLU
Czas edycji: 2010-09-02 o 12:52
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:37   #4121
Adzi07
Zakorzenienie
 
Avatar Adzi07
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Opole/Kassel De.
Wiadomości: 4 232
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Kurcze coś mi się podwojenie wkleiło.Sorki
__________________
blonding+ zapuszczanie 31.08.10.

Basen 21.1.12 wt,cz,niedz. Cel-jeszcze 4kg mniej
Abs 9/30

Edytowane przez Adzi07
Czas edycji: 2010-09-02 o 12:39
Adzi07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 12:39   #4122
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Ale się rozpisalyscie znowu Ciekawa dyskusja o tych olejach, popatrze w te tabelki wieczorkiem

Do listy z Rossmanna dopiszę ten Alpecin i babydream Rossmannowski.

Czy cos blond bunny jeszcze polecasz z Rossmanna, jaka maske, odzywke albo spray do włosow warty uwagi? Tak jak Adzia pyta bez spłukiwania.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:40   #4123
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Adz07 aplecin niepokoi o tyle że ma parabeny... i to w ch....
Poza tym slsy ale to standart. Mnóstwo środkówpianotwórczych- pewnie świetnie się pieni i ma to być na korzyść wydajności?
Kofeina żeby pobudzić, do tego proteiny i olejki...taki standart bym powiedziała...

Farmona ma mocno przeciętny skład bym powiedziała- za mało odżywczych substncji.

potters ma kupe alkoholu aż włosy dęba stają jak to ma chronić ich zdaniem jeśli tak wysusza?

Adzi07 jak pisałam- włosy po szamponie mają prawo być tępe!
Świadczy to o tym że zostały dobrze oczyszczone.
Jeśli są miękkie po pantene np. to znaczy że silikony zszamponu zrobiły swoje. Potem dajemy maskę/odżywkę. Oczywiście wszystko co najlepsze już się nie wchłonie bo przeciez silikony z szamponu już pokryły włos i tak w koło macieju.

Czemu wy się tak boicie dziecięcych szamponów? spróbujcie proszę.
A jak nie to ziołowe i joanna.
Mogę polecić wszystkie odżywki bez spłukiwania joanny- świetna konsystencja, dobre wchłanianie, nie wysoka ilość chemii.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:43   #4124
infatuated
Zakorzenienie
 
Avatar infatuated
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

[QUOTE=blond bunny;21816212]infatuated daruj sobie to olejowanie prosze do 1 x w tyg. Nie zauwazyłaś jeszcze przeciążenia bo uzywasz odżywek do włosów a nie masek. Ale użyj maski zamiast odżywki i zaraz zauważysz.
Polecam ci mój post nt pielęgnacji z poprzedniej strony chyba...

QUOTE]

dziekuje Ci bardzo
a jak myślisz z tymi ampułkami radicala? codziennie myć głowę i nakładać czy można jedną na drugą ?

na KWC znalazłam taki spray z rossmana dla dzieci. Mogłabys zerknąc swym profesjonalnym okiem na skład?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...siezniczek.htm

Skład: Aqua, Alcohol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Hydrolyzed Silk, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyaminopropyl Biguanide, Denatonium Benzoate, Parfum (25.09.2009)

Edytowane przez infatuated
Czas edycji: 2010-09-02 o 12:46
infatuated jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:48   #4125
Adzi07
Zakorzenienie
 
Avatar Adzi07
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Opole/Kassel De.
Wiadomości: 4 232
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

blond bunny
__________________
blonding+ zapuszczanie 31.08.10.

Basen 21.1.12 wt,cz,niedz. Cel-jeszcze 4kg mniej
Abs 9/30
Adzi07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:52   #4126
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Adz07 aplecin niepokoi o tyle że ma parabeny... i to w ch....
Poza tym slsy ale to standart. Mnóstwo środkówpianotwórczych- pewnie świetnie się pieni i ma to być na korzyść wydajności?
Kofeina żeby pobudzić, do tego proteiny i olejki...taki standart bym powiedziała...

Farmona ma mocno przeciętny skład bym powiedziała- za mało odżywczych substncji.

potters ma kupe alkoholu aż włosy dęba stają jak to ma chronić ich zdaniem jeśli tak wysusza?

Adzi07 jak pisałam- włosy po szamponie mają prawo być tępe!
Świadczy to o tym że zostały dobrze oczyszczone.
Jeśli są miękkie po pantene np. to znaczy że silikony zszamponu zrobiły swoje. Potem dajemy maskę/odżywkę. Oczywiście wszystko co najlepsze już się nie wchłonie bo przeciez silikony z szamponu już pokryły włos i tak w koło macieju.

Czemu wy się tak boicie dziecięcych szamponów? spróbujcie proszę.
A jak nie to ziołowe i joanna.
Mogę polecić wszystkie odżywki bez spłukiwania joanny- świetna konsystencja, dobre wchłanianie, nie wysoka ilość chemii.
to ja kupuje babydream ,alpecin i chyba jakiś z joanny, moze ten co na to blond bunny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-4...-wypadania.htm ???
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 12:59   #4127
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

TLu nie wiem jakie ty masz włosy może daj zdjęcia...rozjaśniacz nikomu nie służy...czasem lepiej zejść z poziomu i użyć farby z wodą 12% niż rozjaśniacza a potem jeszcze farby...
Jeśli już masz takie problemy z nimi to ja bym ten rozjaśniacz odstawiła bo będzie coraz gorzej.

infatuated osobiście ten spray uważam za zbędną chemię. Druga pozycja składu-alkohol. To tak jakbys zmieszała wódkę z wodą dodała olejków i perfum i nalała na włosy. Im to nie jest potrzebne do życia.
No i standardowo substancje maskujące- żeby było widać że coś robi...

Dziewczyny nie ma się co oszukiwać że włosy po rozjasnianiu czy to farbą czy rozjaśniaczem będą jak naturalne zdrowe. Będą problemy większe i mniejsze zależnie od gatunku waszych włosów.
Najgorzej jest z cienkimi falującymi. Najbardziej się uszkadzają.
Czesanie to koszmar zwłaszcza na długich wlosach, zobaczycie w miarę zapuszczania.
Dlatego od dawna pisałam że blond jest kolorem wymagającym, nie dla leni i osób zalatanych- trzeba poswięcić czas na pielęgnację, ale musi być ona planowa i z głowa a nie na zasadzie- pójdę kupie pół rossmana i nałoże na skalp. Bo wtedy zaczyna się masakra.
Czesanie...jeśli nauczycie się płukać zimną wodą na koniec to juz pół sukcesu. Drugie pół to szeroki grzebień tzw. styler.
Czeszemy powoli, nigdy nie szarpiemy!
Ja np. po myciu rozczesuję włosy nawet do pół godziny... Pasemko po pasemku. Jak się śpieszycie to raz że podwójnie kołtunicie, wyrywacie i niszczycie wlosy i łuski.
To tyle.
Niech każda jeszcze raz przemyśli czy na pewno chce być blond.

Nie wiem jak to jest z ampułkami radicala ale najlepiej zastosować się od instrukcji z pudełka. Nie skracamy kuracji- nie będzie efektu.
Myjemy jak każą myć, lub nie jeśli nie każą.


kotka tylko od razu ci powiem że po tej joannie włosy będą tępe bo nie ma polepszaczy.
skład niezły, jakby producent wywalił alkohol byłby świetny.
przynajmniej bez silikonów.

A jak chcecie przyzwoity szampon z rossmanna to np. ten:
isana med do wrażliwej skóry- link nie działa.
__________________
blog blond bunny

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2010-09-02 o 13:15
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 13:13   #4128
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

aplecin ma w skłądzie cały zastęp parabenów!! co z tego, ze ma kofeinę i wyciąg z pszenicy, jak go te konserwanty szpeca i inne substancje potencjalnie podrażniające. On poza tym przeznaczony jest dla mężczyzn, oni zwykle mają mocno przetłuszczające sie włosy i mniej wrazliwa skóre głowy, wiec im az tak te składniki nie szkodzą.

kotka17, sam szampon słuzy do mycia włosów, oczyszczania, nei jest w stanie wysuszyc włosów, musiałas stosowac po nim niewystarczająco ciężką odżywkę. On na tyle dobrze oczyszcza, ze włosy sa az tępe, dobrze wiec potem wszystko pochłoną, co im się da, a jak się nie da.. to zostaną suche i szorstkie. Szampon ma przygotowywac skóre głowy i włos pod maske lub odzywke a nie byc 2w1 i pielegnowac. Generalnie myjemy sama skore głowy, po włosach nalezy przeciągac pianę.

yattamanka, uzywac tego, co słuzy, a tego sie uczysz niestety metoda prób i błedów. Po miesiacu stosowania danego preparatu juz mozna cos o nim powiedziec. Generalnie i tak uwazam, ze nalezy przede wszystkim inwestowac w maski, a szampon musi dobrze zmyc poprzednie zabiegi i nie podrazniac.

tlu, maski profesjonalne najlepiej kupowac na allegro, ceny w salonahc są kosmiczne! Ja za maske 200ml absolut repair płąciłam 30zł z hakiem za wysyłke. To nie jest duzo chyba, tym bardziej ze stosuje ją juz chyba z 3 miesiac ei nawet połowy opakowania nie zużyłam.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 13:20   #4129
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
kotka17, sam szampon słuzy do mycia włosów, oczyszczania, nei jest w stanie wysuszyc włosów, musiałas stosowac po nim niewystarczająco ciężką odżywkę. On na tyle dobrze oczyszcza, ze włosy sa az tępe, dobrze wiec potem wszystko pochłoną, co im się da, a jak się nie da.. to zostaną suche i szorstkie. Szampon ma przygotowywac skóre głowy i włos pod maske lub odzywke a nie byc 2w1 i pielegnowac. Generalnie myjemy sama skore głowy, po włosach nalezy przeciągac pianę.
.
no dobra to kupuję joannę a babydream w sobotę kupie
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 13:23   #4130
infatuated
Zakorzenienie
 
Avatar infatuated
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

mysia, zgadzam się - absolut repair jest super ;D ja mam też szampon i jest taki 'odżywkowy' tzn już po samym szamponie mam wrazenie jakbym odżywke nałożyła (ale to niestety chyba tylko dzieki silikonom :p )
kurcze, pamiętam, że jako dziecko np w podstawówce myłam włosy tylko 1 szamponem-j&j tym żółtym i miałam gęste lśniace włosy do pasa 1000x lepsze włosy niż teraz po tych wszystkich szamponach, odżywkach, maskach, sprayach, tabletkach i ampułkach i nikt się wtedy nie zastanawiał jaki skład, czy są silikony, parabeny i inne ;PPP
infatuated jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 13:26   #4131
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Dziewczyny dokładnie jak mysia mówi- szampon ma myć i tyle.
Nie zniszczy wam wlosow przez 5 minut bycia na wlosach rozwodnionym.
I jeszcze jedno- dobry składowo szampon źle się pieni prawie wcale ale dzięki temu nie podrażnia. Jest na to sposób- nakładacie go na wlosy a potem dolewacie wody na glowe. Masujecie. Jeszcze źle się pieni? To jeszcze odrobinka szamponu wielkości 1 zl i znów dolewacie wody na głowę. Takim szamponem myje się włosy ociekające wodą- trzeba sie przyzwyczaić.
I jak mysia pisze- najlepsze profesjonalne maski kupicie na allegro lub w hurt. fryz. w większych miastach.
jesli chodzi o lbn to polecam magnolie na zana, sinusa na zamoyskiej.
Mają tam prawie wszystko od ręki.
A maski taniej bo za wysyłke nie trzeba płacic


infatuated bo wtedy tylu polepszaczy do szamponów nie było- to nie trzeba sie było zastanawiac. A teraz ma być efekt kosztem zdrowia włosów.
Wiecie że 60% Polek nie używa odżywek do włosów ani masek? Używają tylko szampony?!
__________________
blog blond bunny

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2010-09-02 o 13:29
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 13:48   #4132
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Bunny ja wstawie zdjecia jak bede blizej farbowania - sa naprawde okropne i po prostu sie wstydze. Ten wstyd bym jeszcze przezyla jakbym cos mogla w najblizszym czasie zmienic a tak to mi jeszcze dowalicie i bede musiala z tym zyc przez 3 tygodnie (nie przesadzam jak tu niektore dziewczyny wstawiajac zdjecie fajnego koloru martwia sie, ze jest zle - u mnie slepy widzi ze jest zle ). Sa miedziano blond co mi pasuje jak piesc do oka. . Do tego sa cienkie i falowane - no comments. Na zdjeciach tych zniszczen tak nie widac - jak dotykam wlosy to czuje nie moja fakture. W kazdym razie z rozjasniacza juz rezygnuje - mialam w planach excellance 01, chyba jest na wodzie 9 no i obiecuja mi te potrojna ochrone co moze byc picem na wode. Mam czas zeby sie zdecydowac i jak mowilam napewno zdjecia wkleje i poprosze o rady.

Mysia cos podobnego 30 zeta za absolut repair z wysylka?! Naprawde sie oplaca. Tyle ze do mnie wysylka kosztuje 30 zloty wiec wyszloby dwa razy tyle czyli tyle co maska w salonie. No nic sprobuje diety beztluszczowej i zobaczymy co sie wydarzy. Ogolnie jest lepiej, koncowki sie troche ciagnely ale juz sie nie ciagna sa tylko suche (to koncowy spalone rok temu takze i tak do ciecia ale sobie postanowilam maskowac je jeszcze do listopada) no i wlosy nie pija wody po myciu. Nadal sa troche spuchniete ale nie tak jak byly tydzien po rozjasniaczu wiec cos tam chyba jednak robie dobrze. Wymaga to po prostu czasu.

Edytowane przez TLU
Czas edycji: 2010-09-02 o 13:50
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 13:52   #4133
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

infatuated, oj ja tez pamiętam jak w podstawówce myłam jakąs pollena evą żółtą czy zieloną, taka mega butla rodzinna była. I nic poza tym, a włosy miałam przepiękne i do pasa prawie.. ale jak pisze bunny, wtedy te skłądy były zupełnie inne, teraz wszytsko jest nafaszerowane i jak sie szmapon nie pieni albo włosy są po nim tepe, to zaraz produkt idzie do kosza, bo juz nawte nie wiemy, jak powinno to działac. chyba że troche wizaz poczytamy

No ale wtedy nie farbowałam włosów, nie liczyłam ile wypada podczas kazdego mycia, nie mierzyłam ich linijką, nic nie wcierałam, nic nie łykałam i wcale nie zwracłam na nei uwagi.. moze to im służyło

kotka17, jak jestes uprzedzona do tego szmaponu, to kup inny, wcale nie namawiam Cie, ze to musi byc ten. Tylko chodiz o to, ze mnie ten akurat słuzył i bede go wsyztskim polecac, bo nie jest tak napakowany chemią. A najlepsiejszy to na pewno babydream, tylko on ma taką wade, ze silikonów nawet lekkich tak łatwo nei zmyje. ALe moze sie bunny na ten temat wypowie. Pegi zmyje z łatwoscią, ale methiconó juz nie. No ale mozna zamiennie go stosowac z jakims innym, zeby raz na jakis czas oczyscic włosy z nadmiaru substancji.

tlu, aha bo Ty jestes nietutejsza, faktycznie. ALe na pewno od czaus do czaus w Polsce jestes, albo mas zodwiedziny, to ktoś Ci mógłby podrzucic czy cos w tym stylu. A nie ma francuskiej wersji allegro? bo sie nie znam.

a to my jestesmy takie okropne w opiniach? jak włoski są zniszcozne, to nie ma co oczu mydlic, ze piekne, ale jak tylko przesuszone czy kolor akurat nie odpowiada włascicielce, to nic złego. Miedziany blond tez jets bardzo ładny, poza tym nadaje sie do poprawki. Ja chce sie przerzucic na cieplejsze odcienie, bo w tych popielach to jestem jakas taka wytarta troche.
Ale do rzeczy, wrzuc zdjecie, chociaz jednego kosmyku, czasami łatwiej jest doradzic, gdy widac fakture włosa, czasem dziewczyny narzekają , amaja sliczne włosy. Ja np jestem takim beznajdzienym przypadkiem, ze przesadzam i za nadto daze do perfekcji. Ale taka juz moja wada.
__________________
Włosy

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2010-09-02 o 13:59
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 14:06   #4134
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość

Adzi07 jak pisałam- włosy po szamponie mają prawo być tępe!
Świadczy to o tym że zostały dobrze oczyszczone.
Jeśli są miękkie po pantene np. to znaczy że silikony zszamponu zrobiły swoje. Potem dajemy maskę/odżywkę. Oczywiście wszystko co najlepsze już się nie wchłonie bo przeciez silikony z szamponu już pokryły włos i tak w koło macieju.
To dobrze, że p o umyciu mają być tępe - bo już się bałam, że moje są takie bo po prostu są zniszcozne a tu o - niespodzianka , tak ma być


Tylko zastanawia mnie, co mi po tym, że używam szamponu bez silikonów skoro np maska timotei czy dove ma silikony i mi oblepi włosy po zastosowaniu ?

Ja właśnie używam grzebienia z dosyć dużym rozstawem zębów, zresztą teraz mam króciutkie włoski i mam ich mało bo są pocieniowane, więc mnie to zajmuje pól minuty
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 14:09   #4135
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

mysia i bunny kupiłam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html powinien być dobry luknijcie na skład, proszę

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

a zapomniałam się pochwalić... dorwałam serum z joanny na końcówki
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 14:11   #4136
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
infatuated, oj ja tez pamiętam jak w podstawówce myłam jakąs pollena evą żółtą czy zieloną, taka mega butla rodzinna była. I nic poza tym, a włosy miałam przepiękne i do pasa prawie.. ale jak pisze bunny, wtedy te skłądy były zupełnie inne, teraz wszytsko jest nafaszerowane i jak sie szmapon nie pieni albo włosy są po nim tepe, to zaraz produkt idzie do kosza, bo juz nawte nie wiemy, jak powinno to działac. chyba że troche wizaz poczytamy

No ale wtedy nie farbowałam włosów, nie liczyłam ile wypada podczas kazdego mycia, nie mierzyłam ich linijką, nic nie wcierałam, nic nie łykałam i wcale nie zwracłam na nei uwagi.. moze to im służyło

kotka17, jak jestes uprzedzona do tego szmaponu, to kup inny, wcale nie namawiam Cie, ze to musi byc ten. Tylko chodiz o to, ze mnie ten akurat słuzył i bede go wsyztskim polecac, bo nie jest tak napakowany chemią. A najlepsiejszy to na pewno babydream, tylko on ma taką wade, ze silikonów nawet lekkich tak łatwo nei zmyje. ALe moze sie bunny na ten temat wypowie. Pegi zmyje z łatwoscią, ale methiconó juz nie. No ale mozna zamiennie go stosowac z jakims innym, zeby raz na jakis czas oczyscic włosy z nadmiaru substancji.

tlu, aha bo Ty jestes nietutejsza, faktycznie. ALe na pewno od czaus do czaus w Polsce jestes, albo mas zodwiedziny, to ktoś Ci mógłby podrzucic czy cos w tym stylu. A nie ma francuskiej wersji allegro? bo sie nie znam.

a to my jestesmy takie okropne w opiniach? jak włoski są zniszcozne, to nie ma co oczu mydlic, ze piekne, ale jak tylko przesuszone czy kolor akurat nie odpowiada włascicielce, to nic złego. Miedziany blond tez jets bardzo ładny, poza tym nadaje sie do poprawki. Ja chce sie przerzucic na cieplejsze odcienie, bo w tych popielach to jestem jakas taka wytarta troche.
Ale do rzeczy, wrzuc zdjecie, chociaz jednego kosmyku, czasami łatwiej jest doradzic, gdy widac fakture włosa, czasem dziewczyny narzekają , amaja sliczne włosy. Ja np jestem takim beznajdzienym przypadkiem, ze przesadzam i za nadto daze do perfekcji. Ale taka juz moja wada.
No pamiętam, ja też J&J używałam i o odżywkach człowiek nie myślał.. Ach te czasy


Allegro pewnie nie ma, ale może eBay ?

Dokładnie wrzucaj zdjęcie i nie marudź, w końcu tworzymy grupę wsparcia

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Kotka17 Pokaż wiadomość
mysia i bunny kupiłam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html powinien być dobry luknijcie na skład, proszę

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

a zapomniałam się pochwalić... dorwałam serum z joanny na końcówki
Nie widzę składu

Ale gratulację z upolowania serum
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 14:17   #4137
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Yatta ale to już będą silikony maskowe- odpowiednie substancje zostały wchłonięte i te silikony mają chronić twój włos przed czynnikami zewnętrznymi. To jest różnica. mają wygładzić ci włosy i pokryć jakby filmem ochronnym.

Babydream o dziwo zmywa silikony
nie wiem jak to robi ale po tych lokach umyłam nim włosy tylko raz i co prawda miałam problem z zapienieniem ale jak już sie zapienił to miałam piane jak po ubiciu białek z jajka taką gęstą i sztywną.
A loki były robione na krem z loreala z silikonami a potem w kij lakieru z joanny z silikonami i alkoholem aż całe włosy były sztywne, bo ja nie lubię jak mi się coś rozwala po godzinie
I po jednym myciu ani śladu stylingu więc daje radę.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 14:29   #4138
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez Yattamanka Pokaż wiadomość
No pamiętam, ja też J&J używałam i o odżywkach człowiek nie myślał.. Ach te czasy


Allegro pewnie nie ma, ale może eBay ?

Dokładnie wrzucaj zdjęcie i nie marudź, w końcu tworzymy grupę wsparcia

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------



Nie widzę składu

Ale gratulację z upolowania serum


juz pisze skład:
- Aqua,sodium laureth sulfate,sodium chloride, cocamidopropyl betaine, glycereth-2 cocoate, cocamidopropylamine oxide, polyquaterinium-7, rosmarinus officinalis extract,equisetum arvense extract,propylene gycol, alcohol denat.,panthenol, citric acid,disodium EDTA,pafum,hexyl cinnamal,DMDM hydantoin, methylchloroiothiazolinon e, methyliothiazolinone

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Joanna, Z Apteczki Babuni, Szampon wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania
juz jest składzik
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 14:57   #4139
infatuated
Zakorzenienie
 
Avatar infatuated
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

nawet nie wziełam takiej opcji pod uwagę, że mogli pozmieniać składy...czyli ten żółty J&J sprzed 10 lat to nie to samo co teraz, hmm..
generalnie to wydaje mi się, że z wiekiem zmieniła mi się struktura włosów, nie wiem czy to możliwe ale coś kiedyś czytałam na ten temat. Kiedyś były prościutkie a teraz się falują, kręcą..;/

Tlu, wrzuć fotki zawsze razniej jest jak ktoś 'z zewnatrz' obejrzy, doradzi. a jak człowiek sam ze swoimi włosami jest to można w paranoje popaść, że zniszczone, że suche, że kolor nie taki...

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
Miedziany blond tez jets bardzo ładny, poza tym nadaje sie do poprawki. Ja chce sie przerzucic na cieplejsze odcienie, bo w tych popielach to jestem jakas taka wytarta troche.
Ale do rzeczy, wrzuc zdjecie, chociaz jednego kosmyku, czasami łatwiej jest doradzic, gdy widac fakture włosa, czasem dziewczyny narzekają , amaja sliczne włosy. Ja np jestem takim beznajdzienym przypadkiem, ze przesadzam i za nadto daze do perfekcji. Ale taka juz moja wada.
mogłabyś rozwinąć myśl? ja mam obecnie kolorek cos a'la kobitka z Twojego avatarka, z tym, że tam gdzie kiedyś były pasemka rozjaśniaczem jest chłodniejszy a okolo 3-4 cm od skóry gdzie już są moje włoski to farba złapała na cieplejszy odcien. Denerwuje mnie ten fakt, oczywiście nie odznacza się to bardzo no ale wiecie dążenie do perfekcji, skad to znam
dodam pozniej jakieś fotki, to moze coś doradzicie

Edytowane przez infatuated
Czas edycji: 2010-09-02 o 14:51
infatuated jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 15:11   #4140
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Joanna, Z Apteczki Babuni, Szampon wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania
juz jest składzik
- Aqua,sodium laureth sulfate,sodium chloride, cocamidopropyl betaine, glycereth-2 cocoate, cocamidopropylamine oxide, polyquaterinium-7, rosmarinus officinalis extract,equisetum arvense extract,propylene gycol, alcohol denat.,panthenol, citric acid,disodium EDTA,pafum,hexyl cinnamal,DMDM hydantoin, methylchloroiothiazolinon e, methyliothiazolinone
bardzo proszę kochaną bunny o analizę
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.