czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-03, 09:54   #1
arjuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 58

czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?


Znajoma ma niespełna miesięcznego malca. Od jakiegoś czasu jej synek przewraca sie z plecków na brzuszek. Sama mam 3-miesięcznego brzdąca, ktory jeszcze nie robi nic takiego. Czytalam, że prawidłowo dzieci opanowują tę sztukę między 3-4 miesiącem.

CZy to, co robi synek koleżanki powinno się traktować jako anomalię? Jesli tak, jaki może tego być powód? Problem z napięciem mieśniowym?a może niektóre dzieci sa silne ponad normę i nie powinnam się doszukiwać żadnych niepokojących sygnałów?
arjuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 10:03   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

Nie powinnaś się doszukiwać niepokojących objawów. (jeśli dziecko przewraca się samo, bez pomocy)
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 10:13   #3
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

Moim zdaniem to problem ze wzmożonym napięciem mięśniowym- takie przewroty u miesięcznego malca nie są normą. Córka koleżanki tak miała i zdaniem jej pediatry to nie było normalne, konieczna była rehabilitacja.
Ale to tylko moje zdanie, najlepiej jak zapyta pediatrę
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 11:31   #4
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to problem ze wzmożonym napięciem mięśniowym- takie przewroty u miesięcznego malca nie są normą. Córka koleżanki tak miała i zdaniem jej pediatry to nie było normalne, konieczna była rehabilitacja.
Ale to tylko moje zdanie, najlepiej jak zapyta pediatrę
popieram koleżankę ja też poszłabym do pediatry to nie jest normalne.Wydaje mi się,że to nawet może być niebezpieczne dla tak małego dziecka.
__________________
Listopadowa Mamusia
Oliwii
Kierowca od 25 listopada 2013
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 11:41   #5
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

lepiej zapytać pediatrę, ale spotkałam sie z przypadkiem gdzie dziecko tygodniowe przekrecalo sie samo z jednego boku na drugi [na poporodowym lezalam z dziewczyna ktora lezala z swoja coreczka pod lampami z powodu zoltaczki] i wlasnie jej dziecko tak robilo... mojej znajomej dziecko tez pierwszy raz sie przekrecilo samo w wieku 6 tyg [z plecków na brzuszek] i było wszystko ok...

Edytowane przez mlmFM
Czas edycji: 2011-04-03 o 11:48
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 11:50   #6
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

i tak co chwile chodzi sie z malym dzieckiem na szczepienia wiec mozna dac znac pediattrze. ale ja bym zanadto nie panikowala, szybko mozna wszystko na takim etapie naprawic. tylko powiedzcie mi jedno - jak zmusic dziecko by tego nie robilo, bo to mnie zastanawia to tak jak zmuszac szybko uczace sie chodzic dziecko do niechodzenia...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 13:41   #7
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

Ostatnio słyszałam, że jak dziecko szybko nauczy się chodzić to nie ograniczać... najważniejsze to żeby nie poganiać, a jak wcześnie szybko samo łapie to widocznie jest gotowe...

A czemu chcesz zakazywać dziecku obracania się jak już się nauczyło?

Najpierw lepiej skonsultować to z pediatrą - pewnie i tak da skierowanie do neurologa.

A z chodzeniem do pediatrów na szczepienia to zależy od dziecka - moja mała praktycznie od urodzenia była szczepiona tylko 2x [zaraz po urodzeniu i w 6tyg] na wzw B... resztę szczepień ma odroczone [i oby jak najpóźniej jej odwiesili - bo nie zamierzam jej szczepić] u rodzinnego pediatry była tylko raz [na drugim szczepieniu]... mamy tylko kontrole u specjalistów w CZD

Edytowane przez mlmFM
Czas edycji: 2011-04-03 o 13:45
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 20:25   #8
fleurdelacour
Rozeznanie
 
Avatar fleurdelacour
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 617
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

moja Liv obracała sie na brzuszek w drugim tygodniu zycia. nawet nie pomyslalam, ze to moze byc jakas choroba. czy czasem my mamy nie podamy przypadkiem w jakas paranoje?
Liv obracała sie tak pare razy, spanie w rożku jakos jej ulatwialo to kulanie.
zrezygnowalismy z rozka, a Liw zapomniala wkrótce o kulaniu... na jakies 3 miesiace
fleurdelacour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 12:11   #9
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

fleur - tak tez twierdzi moja mama jak idziemy do kolejnego specjalisty [że jesteśmy przewrażliwieni - bo kiedyś to pozwalano się dziecku rozwijać we własnym tempie a teraz jak w wieku 6 mies nie raczkuje to na rehabilitacje]...
jesteśmy pod opieka CZD a tak co chwila cos znajduja/podejrzewają i pozniej to wykluczaja :P
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 17:47   #10
mhelmin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Glasgow
Wiadomości: 92
GG do mhelmin
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

Mojemu synkowi tez zdarzalo sie przekrecic na brzuszek w wieku 3 m-cy. Potem na jakis czas przestal i znow zaczal w wieku ok 6 m-cy na dobre. Dzis jest bystrym biegajacym 2-latkiem.
To nic strasznego i nienormalnego. Kazde dziecko rozwija sie wlasnym tempem.
mhelmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 14:03   #11
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

Cytat:
Napisane przez arjuna Pokaż wiadomość
Znajoma ma niespełna miesięcznego malca. Od jakiegoś czasu jej synek przewraca sie z plecków na brzuszek. Sama mam 3-miesięcznego brzdąca, ktory jeszcze nie robi nic takiego. Czytalam, że prawidłowo dzieci opanowują tę sztukę między 3-4 miesiącem.

CZy to, co robi synek koleżanki powinno się traktować jako anomalię? Jesli tak, jaki może tego być powód? Problem z napięciem mieśniowym?a może niektóre dzieci sa silne ponad normę i nie powinnam się doszukiwać żadnych niepokojących sygnałów?
Najlepiej zapytać specjalisty oczywiście, ale jak na moje, żadna tam anomalia. Może jest silny i udało mu się to zrobić wcześniej. Nie wszystkie, a zaryzykowałabym stwierdzenie, że większość dzieci nie rozwija się podręcznikowo... jedne coś robią wcześniej, inne później...

Mój mały miał wzmożone napięcie mięśniowe i z tego powodu właśnie się nie przewracał długo. No i właśnie, przewracanie zaczął później, a za to raczkowanie zaczął po 6 miesiącu, bardzo szybko i zupełnie niepodręcznikowo.

Cytat:
Napisane przez mlmFM Pokaż wiadomość
lepiej zapytać pediatrę, ale spotkałam sie z przypadkiem gdzie dziecko tygodniowe przekrecalo sie samo z jednego boku na drugi [na poporodowym lezalam z dziewczyna ktora lezala z swoja coreczka pod lampami z powodu zoltaczki] i wlasnie jej dziecko tak robilo... mojej znajomej dziecko tez pierwszy raz sie przekrecilo samo w wieku 6 tyg [z plecków na brzuszek] i było wszystko ok...
no właśnie, mój był pod lampami i niejednokrotnie zmieniał pozycje (z boku na bok, bez żadnych tam akrobacji), inne dzieci też przewracały się, często właśnie na brzuszek i trzeba było wołać położne, bo wyczyniały takie akrobacje, że lądowały z nosem w materacu i był płacz.
Jak widać jest to możliwe u kilkudniowych maluchów.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-22, 22:50   #12
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

nie pamietam kiedy moj maluch zaczał sie przewraca na boki ale pamietam ze jak skonczył 4 miesiace to sam zaczłą siedac, a jak miał 5 i poł miesiąca stanał sam w łózeczku , dobrze ze byłam obok bo by wypadł, nikt nie myslał ze mu wpadbnie to do głowy i łozeczko było na srodkowym poziomie

jak widac kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie, jedne za szybko inne troche wolniej...
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 12:42   #13
CAROLAJKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 237
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to problem ze wzmożonym napięciem mięśniowym- takie przewroty u miesięcznego malca nie są normą. Córka koleżanki tak miała i zdaniem jej pediatry to nie było normalne, konieczna była rehabilitacja.
Ale to tylko moje zdanie, najlepiej jak zapyta pediatrę
zgadzam się z tym nasza córcia robiła dokładnie tak samo przez kilka miesięcy miałyśmy rehabilitacje metodą Vojty i wizyty kontrolne u neurologa nalezy to jak najszybciej skonsultować z pediatra i poprosić o skierowanie do neurologa
CAROLAJKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 12:53   #14
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

no ale niespełna miesieczne, więc rozumiem, ze to trzytygodniowe dziecko. Wg mnie to nie jest normalne bo takie maluchy mają jeszcze problem z podniesieniem dobrze głowy a co dopiero przekręcaniem się na brzuszek, poza tym nie liczy się sam prewrót liczy się jego jakośc i technika, jeśli dziecko uzywa nie tych mięsni co powinno to tylko sobie szkodzi.

Ja bym skonsultowała, mam dwóch synów i obaj byli rehabilitowani w związku z zaburzonym napięciem mięsniowym.

Zresztą jak specjalista powie, ze obrót jest ok to ok
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 20:12   #15
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

W tym wieku może (chodź nie musi) być to objawem wzmożonego napięcia mięśniowego. Dziecko może mieć naprężoną jedną stronę ciała, przez co w trakcie leżenia na plecach wygina się w literę C czasami tak mocno że przesuwając środek cięzkości przewraca się.W takim wypadku konieczna jest rehabilitacja, zalecana konsultacja z pediatrą.
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:22   #16
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

Ja sobie tego kompletnie nie wyobrażam jakby to miało wyglądać. Wiadomo co innego jeśli kilkumiesięczne dziecko robi coś 2 miesiące wcześniej, ale tu mamy do czynienia z noworodkiem! Pokazałabym pediatrze.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014





memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 19:36   #17
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

moja córa tak robiła. Nie interesowały jej w ogóle maty edukacyjne tylko kombinowała jak tu pozycję zmienić
Na dodatek miała 4 i pół miesiąca kiedy zaczęła stać.
I rozwija się prawidłowo.
Oczywiście sama byłam w szoku, że taki maluch takie rzeczy robi, ale po prostu taka z niej silna kobietka. Nigdy do niczego nie była nakłaniana, wszelkie postępy robiła sama.
A kiedy zaczęła sama stać byłam przerażona Myślałam o pokrzywionych nóżkach, stawach biodrowych ale pediatra stwierdził, że wszystko jest w porządku i mała po prostu dorosła do takich wyczynów.
Pojawił się wtedy problem ze spaniem, bo wstawanie opanowała od razu perfekcyjnie i robiła to nawet na śpiąco. Tyle, że nie umiała jeszcze siedzieć, zatem nie wychodziła jej zmiana pozycji ze stania i kończyło się w nocy płaczem, bo dziecko chciało leżeć a przypadkiem wstało
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 13:03   #18
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: czy to normalne u niespełna miesięcznego dziecka?

każde dziecko ma indywidualne tempo rozwoju, więc ja bym się tym nie martwiła tak. ale dla spokoju, jeśli chcesz, możesz się zawsze skonsultować z lekarzem
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.