Leczenie przebarwień w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-14, 08:59   #1
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568

Leczenie przebarwień w ciąży


Hej,
mam cerę mieszaną ze skłonnością do zaskórników i pryszczy.

Kilka miesięcy temu miałam dość stresującą sytuację w życiu i wtedy po raz pierwszy pojawiły mi się pryszcze na dekolcie i szyi (pod żuchwą). Od tamtej pory w innych stresujących sytuacjach sytuacja się powtarza, zanim zdążę zaleczyć stare pojawiają się nowe pryszcze.

Moim największym błędem jest wyciskanie. Niestety nabawiłam się przez to pryszczy na policzkach. Teraz już tego nie robię, ale zostały mi oczywiście okropne czerwone ślady po pryszczach oraz lekko brązowe przebarwienia po bardzo starych wypryskach.

Generalnie sytuacja poprawiła się kiedy zaczęłam stosować OCM i Acnosan.

Chciałabym jednak przyspieszyć gojenie czerwonych plam i przebarwień.

Okazało się, że jestem w ciąży więc stosowanie np Acne Derm oraz ogólnie kwasów odpada.

Czy "naturalne" kwasy np. smarowanie sokiem z cytryny może przynieść korzyści?

Jakie jeszcze metody leczenia przebarwień i plamek są polecane kobietom w ciąży?
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 20:29   #2
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Leczenie przebarwień w ciąży

Też jestem ciekawa tj raczej nisko stężona Wit. C nie zaszkodzi np.sok z cytryny z takich domowych sposobów...ale nie ukrywam, że chętnie bym znalazła jakiś bezpieczny krem do wybielania, który można stosować w ciąży.

Ja mimo wręcz nabożnego nakładania filtrów 50(bioderma i LPR), reaplikacji, nie wychodzenia na słońce w najgorszych godzinach i tak mam gębę jak indycze jajo- cała w łatki.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 09:42   #3
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Leczenie przebarwień w ciąży

Tylko że moim problemem nie są przebarwienia od słońca, z tym nie mam żadnego problemu. Ogólnie się nie opalam, stosuję filtry, ale jeśli już złapię słońce to na jednolity ładny kolor.

Moje przebarwienia to tak jak pisałam ślady po starych problemach skórnych - pryszczach, zaskórnikach itd.

Jeśli znacie specyfiki, które można zastosować na taki problem i mogą być stosowane w ciąży to będę wdzięczna.
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-19, 19:47   #4
nebute
Raczkowanie
 
Avatar nebute
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 44
Dot.: Leczenie przebarwień w ciąży

Technicznie nie ma przeciwwskazań do stosowania delikatnych kwasów typu jabłkowy, winny, cytrynowy, które delikatnie złuszczają naskórek i hamują melanogenezę, ale w ciąży masz zwiększoną skłonność do przebarwień i może być tak, że po zastosowaniu będzie gorzej.
nebute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 15:49   #5
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Leczenie przebarwień w ciąży

Cytat:
Napisane przez nebute Pokaż wiadomość
Technicznie nie ma przeciwwskazań do stosowania delikatnych kwasów typu jabłkowy, winny, cytrynowy, które delikatnie złuszczają naskórek i hamują melanogenezę, ale w ciąży masz zwiększoną skłonność do przebarwień i może być tak, że po zastosowaniu będzie gorzej.
Dzięki za odpowiedź. Mi sie teraz strasznie łuszczy skóra sama z siebie- wyglądam identycznie jak po kwasach chociaż wyłącznie nawilżam i stosuje filtry. Nie wiem dlaczego...pewnie hormony w ciąży swoje robią.
Mam nadzieję, że to łusaczenie trochę samo z siebie pomoże na moje plamy.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 12:12   #6
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Leczenie przebarwień w ciąży

Będąc w ciąży to raczej bym to zostawiła, przebarwieniami można zająć się po przyjściu na świat malucha.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 11:23   #7
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Leczenie przebarwień w ciąży

Cytat:
Napisane przez Versace_89 Pokaż wiadomość
Będąc w ciąży to raczej bym to zostawiła, przebarwieniami można zająć się po przyjściu na świat malucha.
Tyle, że jak zamaskuję się fluidem np.vichy dermablend (bo pod lżejszym wszystko widac) to wyglądam jakbym była ofiarą przemocy domowej! Akurat przebarwienia mam na policzkach- wygląda jak maskowane siniaki. Dlatego chciałam to czymś już teraz wybielac

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-03, 12:55   #8
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Leczenie przebarwień w ciąży

Postanowiłam wybrać się do dermatologa. Możnaby zapytać czemu nie zrobiłam tego kilka miesięcy wcześniej Otóż byłam negatywnie nastawiona po doświadczeniach koleżanek, które na wszystkie problemy z cerą dostawały antybiotyki, sterydy i nie wiadomo co jeszcze. A ja w ciąży, więc pewnie lekarz nic nie pomoże. Ale w końcu poszłam, oczywiście na odpierdziel, dla świętego spokoju, żeby nie było, że nie byłam u profesjonalisty.

Pani doktor przyznała, że w ciąży rzeczywiście nie mamy dużego pola manewru. Normalnie zaproponowałaby mi kurację kwasem azaleinowym. Ale póki co mogę stosować kosmetyki, które pomocniczo stosuje się w pielęgnacji skóry podczas kuracji przeciwtrądzikowych. Dostałam po 3 sztuki próbek każdego z poniższych produktów:

1/ URIAGE Hyseac - cleansing gel (do mycia buzi rano i wieczorem. bardzo delikatny, prawie się nie pieni i nie pachnie)
2/ URIAGE Hyseac = SOS paste, local skin care (miejscowo na pryszcze, używam na noc)
3/ AVENE TriAcneal Expert Emulusion - krem na noc
4/ AVENE Cleanance Hydra soothing cream - krem na dzień, pod makijaż
5/URAIGE Hyseac - Unclogging skin-care - miejscowo na zaskórniki [tego nie używam póki co bo nie mam kiedy jużtej buzi smarować]


Po tygodniu stosowania widzę poprawę! Dlatego dzielę się tym zestawem, może komuś się przyda. Przedewszystkim pryszcze, które nadal powstają, są duże mniejsze. Muszę je wycisnąć, ale to jest proste i jednorazowe, nie mam już ropnych, bolących wyprysków. Każda zmiana goi się szybko. Po nocy buzia jest uspokojnona, czerwone plamy po starych pryszczach jaśnieją, nie są zaognione. Skóra jest lekko przesuszona po nocy, ale dzięki temu delikatnie złuszcza się.

Nie znałam wcześniej tych marek, dla mnie to nowość. Koszt zakupu tych produktów w pełnych wersjach będzie nie mały, na szybko sprawdziłam, że pojedynczy produkt to +40zł. Ale jeśli nadal będę widziała takie efekty no ta pewno kupuję.
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-03 13:55:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.