Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-15, 13:36   #3841
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny czy co roku trzeba wyminieć krem z filtrem?
tzn otworzylam go rok temu i jeszcze mi duzo zostało, kupiłam taka wilke tubę w rossmanie
jestem z niego zadowolona, kładę go zamiast normalnego kremu pod makijaż. Zastaniam się czy nie muszę kupić nowego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lirene.JPG (14,7 KB, 2 załadowań)
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-19, 12:05   #3842
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A ja mam pytanie : czy nadal istnieje przymus stosowania np. mąki ziemniaczanej aby zmatowic filtr (uzywam anthelios aksamitny spf 50 +) czy juz ktoś mądry to obalił i mozna stosować inne pudry bez obawy destabilizacji filtrow ?? Niestety po mące jestem strasznie biała
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-19, 15:42   #3843
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie : czy nadal istnieje przymus stosowania np. mąki ziemniaczanej aby zmatowic filtr (uzywam anthelios aksamitny spf 50 +) czy juz ktoś mądry to obalił i mozna stosować inne pudry bez obawy destabilizacji filtrow ?? Niestety po mące jestem strasznie biała
Informacja ta została wypuszczona kilka ładnych lat temu, rzekomo tylko filtry i kolorówka koncernu L'Oreal miały ze sobą współgrać, z powodu umieszczenia pigmentów z specjalnych otoczkach. Głośno o tym było na forum Laboratorium Urody i informacja o tym umarła. Dodatkowo, na żadnej stronie zagranicznej nie istnieje informacja o wspomnianej destabilizacji filtra przez kolorówkę.
Mówiła tu o tym wielokrotnie chimay

No, a co do pudru, to używaj takiego, jaki Ci odpowiada, byleby współgrał z filtrem (bo niektóre lubią się na przykład warzyć).
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-19, 17:40   #3844
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dla dzieczyn zainteresowanych filtrem mineralnym dla dzieci z serii Pharmaceris Baby (był tu wielokrotnie polecany) - zauważyłam, że nie ma go ani w aptekach ani na ich stronie - niżej odpowiedź od producenta:
"Szanowna Pani,
dziękujemy za Pani wiadomość oraz zainteresowanie kosmetykami marki
Pharmaceris
Obecnie kosmetyki z serii Pharmaceris B nie są dostępne w sprzedaży
ponieważ nie są już produkowane. Jednak interesujący Panią produkt
wciąż znajduje się w naszej ofercie. Aktualnie jest to BEZPIECZNY KREM
OCHRONNY do twarzy dla dzieci z serii Pharmaceris S. Produkt posiada ten
sam skład jednak opakowanie oraz seria zostały zmienione.
Wszelkie informacje o kosmetykach można znaleźć na stronie:
www.Pharmaceris.com

Z szacunkiem
Serwis Informacyjny Pharmaceris"

Jest na ich stronie klik
, ale np. na gemini jeszcze go nie widzę.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 17:10   #3845
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A co myślicie o tym filtrze: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...a-ochrona.html ? Chciałabym kupić coś dobrego, żeby naprawdę chronił przed słonkiem. Nie jadę już w tym roku za granicę, ale nad nasze morze Szukam czegoś bezpiecznego i nie zapychającego, bo mam wrażliwą cerę. Myślałam też o Antheliosie lub Vichy tylko tym matującym, ale już sama nie wiem co wybrać...
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 21:26   #3846
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a propo kremów z filtrem....czy krem z poprzedniego roku nie traci swoich wartości?
czy powinnam kupić nowy? gdzieś mi sie obiło o uszy , że nie powinno się stosować kremów z filtrem z poprzedniego roku
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 21:50   #3847
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
a propo kremów z filtrem....czy krem z poprzedniego roku nie traci swoich wartości?
czy powinnam kupić nowy? gdzieś mi sie obiło o uszy , że nie powinno się stosować kremów z filtrem z poprzedniego roku
Dziś użyłam na kark, dekolt i ręce balsamu Pharmaceris SPF 50 z zeszłego roku, byłam około 3-4 godziny na dworze i jakoś mnie nie opaliło, więc najwyraźniej działa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 23:19   #3848
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziś użyłam na kark, dekolt i ręce balsamu Pharmaceris SPF 50 z zeszłego roku, byłam około 3-4 godziny na dworze i jakoś mnie nie opaliło, więc najwyraźniej działa.
A czy używając tej 50-tki w ogóle da się opalić?😊. Ja raz kupiłam z lirene 50-tkę dla dzieciaków i tak jakby w ogóle mnie nie brało słońce. W końcu chciałam się też opalić więc zmieniłam na 20.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 05:50   #3849
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
A czy używając tej 50-tki w ogóle da się opalić?😊. Ja raz kupiłam z lirene 50-tkę dla dzieciaków i tak jakby w ogóle mnie nie brało słońce. W końcu chciałam się też opalić więc zmieniłam na 20.
Nie wiem, ja unikam bezpośredniego słońca i nie chcę sie opalić. Nie mam pojęcia, jakie sa efekty po całodziennym siedzeniu na plaży albo pobycie w gorących krajach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 13:00   #3850
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Odrobinke odbiegne od tematu .. Chciałabym wiedziec jakie ubrania najlepiej chronią przed słoncem. Wiem, że najlepiej grubotkane ale białe czy czarne ? Pojawiaja się w internecie sprzeczne informacje i już nie wiem komu wierzyć.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 19:28   #3851
spoco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 93
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jak najbardziej, można się opalić używając filtrów 50+, tylko trzeba odpowiednio więcej czasu spędzić na słońcu. Pytanie tylko po co.
Poza tym, to jak kogo "łapie słońce" to kwestia indywidualna - ja po miesiącu w tropikach wróciłam tak blada, jak przed wyjazdem, a znajomi wyraźnie się opalili [mimo filtrowania].

Jeśli chodzi o tkaniny chroniące przed słońcem, to wiem, że istnieją marki produkujące ubrania "przeciwsłoneczne". Na pewno są dostępne w Azji, w Europie pewnie będzie problem.

Trochę informacji znalazłam tu: http://www.skincancer.org/prevention...ing/protection
Ogólnie wynika z tego, że:
- gęstszy splot chroni lepiej, niż luźniejszy,
- grubsze materiały chronią lepiej, niż cieńsze,
- elastyczne włókna są lepsze, bo zapewniają ciaśniejszy splot,
- połyskujące odbijają promieniowanie, a matowe więcej promieni absorbują,
- poliester, lycra i nylon chronią lepiej niż bawełna, len czy wiskoza,
- żywsze kolory chronią lepiej, niż blade,
- dżins całkiem nieźle chroni.
Podsumowując: grube, gęsto tkane sploty z syntetycznych błyszczących włókien z domieszką czegoś elastycznego w żywym/odblaskowym kolorze. Powodzenia

Ale całkiem poważnie polecam parasol. Nawet jeśli ktoś na ulicy krzywo popatrzy, to własny kawałek cienia w lecie jest bezcenny.
spoco jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 20:00   #3852
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dzieki chociaz oprócz tego że grubotkane i poliestrowe to dalej nie wiem czy biel czy czerń czy może czerwony

Rok temu w lato wyszłam z parasolką to ... łooo masakra ludzie patrzyli sie i jeden dziad powiedział ,,Deszcz nie pada a ona z parasolką...." i wybałuszył oczy. No Pcim Dolny.... :/

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2016-05-23 o 20:06
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 20:16   #3853
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Dzieki chociaz oprócz tego że grubotkane i poliestrowe to dalej nie wiem czy biel czy czerń czy może czerwony

Rok temu w lato wyszłam z parasolką to ... łooo masakra ludzie patrzyli sie i jeden dziad powiedział ,,Deszcz nie pada a ona z parasolką...." i wybałuszył oczy. No Pcim Dolny.... :/

Też jakoś nie mam odwagi wyjść z parasolem w upalny dzień, chociaż wiem, że na pewno czułabym się bezpieczniej, ale chyba ludzie nie są na to gotowi. W tym roku postanowiłam sobie, że będę miała gdzieś ich stan gotowości .
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 20:17   #3854
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Dzieki chociaz oprócz tego że grubotkane i poliestrowe to dalej nie wiem czy biel czy czerń czy może czerwony

Rok temu w lato wyszłam z parasolką to ... łooo masakra ludzie lampili sie i jeden dziad powiedział ,,Deszcz nie pada a ona z parasolką...." i wybałuszył oczy. No Pcim Dolny.... :/
Bardzo żałuję, że w naszym kręgu kulturowym noszenie parasolek latem całkiem zanikło i ludzie patrzą jak na dziwoląga. Sama bym chętnie nosiła taką parasolkę, ale nie mam zwyczajnie tyle odwagi. Próbowałam kiedyś kapelusza z dużym rondem, ale było mi jeszcze gorzej niż bez żadnej ochrony, głowa zaczęła mi się przegrzewać i pocić, włosy też wygladały nieciekawie po zdjęciu kapelusza.

Tymczasem zaczęłam drugi japoński filtr, Kose Fasio UV Gel SPF50+ PA++++. Mniej czuć w nim alko niż w obu wersjach Biore Aqua Rich. Ma też niestety dość trwały zapach, co w przypadku produktów do twarzy uważam za wadę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 14:59   #3855
Jamamjuzdosc
Raczkowanie
 
Avatar Jamamjuzdosc
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 88
Co myślicie o tych filtrach i ich składach?

Szukam filtru, który miał by duże spf, min.30. Żeby nie był jakiś bardzo tłusty, ewentualnie czy mogę używać pudru My Secret? ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ansparent.html )
I przede wszystkim zalezy mi żeby nie zapychał.
Jestem nowa, przepraszam jeśli ktoś już o to pytał.
Co myślicie o tym Dermedic Sunbrella Baby?
Skład:
Aqua, Zinc Oxide(nano), Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Isostearate, Polyhydroxystearic Acid, Titanium Dioxide (nano), Alumina, Stearic Acid,Cyclomethicone, Glycerin, Sorbitan Oleate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Betaine, Isopropyl Palmitate, Olea Europaea Frurt Oil, C 12-15 Alkyl Benzoate, Cera Microcristallina, Lanolin, Butyrospermum Parkii Butter, Sodium Chloride, Hydrogenated Castor Oil, Linum Usitatissimum Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Parfum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Myślałam jeszcze o tym: http://www.rossmann.pl/Produkt/babyd...so4aAqpS8P8HAQ
Ale nigdzie nie widziałam opinii. Ogólnie szukam i szukam i całkiem się pogubiłam. Mam cerę bardzo blada i rude włosy, dlatego chyba powinnam mieć spf 50? Ale na ciało chciałam jakiś lżejszy i też tańszy, możecie polecić coś wydajnego? Z góry dziekuję za pomoc.

Edytowane przez Jamamjuzdosc
Czas edycji: 2016-05-24 o 15:10
Jamamjuzdosc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 17:29   #3856
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez spoco Pokaż wiadomość
Jak najbardziej, można się opalić używając filtrów 50+, tylko trzeba odpowiednio więcej czasu spędzić na słońcu. Pytanie tylko po co.
Poza tym, to jak kogo "łapie słońce" to kwestia indywidualna - ja po miesiącu w tropikach wróciłam tak blada, jak przed wyjazdem, a znajomi wyraźnie się opalili [mimo filtrowania].
No właśnie, ja po dwóch dniach smarowania się w Egipcie 50 Lirenki skapitulowałam i przeszłam na 20, bo tak jakbym w ogóle nic się nie opaliła Dziś w Superpharm jest -40% na produkty do opalania i kupiłam krem do twarzy matujący 30 z Vichy. dorwałam dobrą okazję, kosztował 36 zł. Mam nadzieję tylko, że się sprawdzi.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 19:04   #3857
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
No właśnie, ja po dwóch dniach smarowania się w Egipcie 50 Lirenki skapitulowałam i przeszłam na 20, bo tak jakbym w ogóle nic się nie opaliła Dziś w Superpharm jest -40% na produkty do opalania i kupiłam krem do twarzy matujący 30 z Vichy. dorwałam dobrą okazję, kosztował 36 zł. Mam nadzieję tylko, że się sprawdzi.

Tylko dziś ta promocja?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 23:47   #3858
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
No właśnie, ja po dwóch dniach smarowania się w Egipcie 50 Lirenki skapitulowałam i przeszłam na 20, bo tak jakbym w ogóle nic się nie opaliła Dziś w Superpharm jest -40% na produkty do opalania i kupiłam krem do twarzy matujący 30 z Vichy. dorwałam dobrą okazję, kosztował 36 zł. Mam nadzieję tylko, że się sprawdzi.
A ja kupiłam Lirenkę 50. Na zapas, bo na razie mam Pharmacerisa 50.
A na Vichy patrzyłam, ale na 50 matującą, tylko ta cena 60 zł bez promo. Nawet z promocją -40% to wychodzi ok 36zł, a za balsam Pharmacerisa hydrolipidowy- (w sp po 39,9, po obniżce ok 24zł)- mam ten sam efekt i starcza mi na dłużej.
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Tylko dziś ta promocja?
Tak tylko dzisiaj, ale podejrzewam, że jeszcze będzie za jakiś czas.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bardzo żałuję, że w naszym kręgu kulturowym noszenie parasolek latem całkiem zanikło i ludzie patrzą jak na dziwoląga. Sama bym chętnie nosiła taką parasolkę, ale nie mam zwyczajnie tyle odwagi. Próbowałam kiedyś kapelusza z dużym rondem, ale było mi jeszcze gorzej niż bez żadnej ochrony, głowa zaczęła mi się przegrzewać i pocić, włosy też wygladały nieciekawie po zdjęciu kapelusza.

Tymczasem zaczęłam drugi japoński filtr, Kose Fasio UV Gel SPF50+ PA++++. Mniej czuć w nim alko niż w obu wersjach Biore Aqua Rich. Ma też niestety dość trwały zapach, co w przypadku produktów do twarzy uważam za wadę.
Ja na parasolkę bym się nie odważyła, niestety. Wystarczy, że jak noszę chustkę w mieście to już słyszę komentarze.
A tak naprawdę to w chustce czuję się najlepiej- przewiewna, chroni, nie przegrzewa skóry głowy i przede wszystkim skóra się aż tak nie poci jak pod kapeluszem czy czapeczką.
Próbowałam zakładać kapelusze i czapeczki z daszkiem , ale okropnie w nich wyglądam, i skóra głowy jest potem mega spocona i przegrzana, już lepiej czułam się bez nich. A włosy wyglądały jak niemyte.
Teraz mam jeden kapelusik, tak na wszelki wypadek w tylu wędkarskim.


A co do ubrań chroniących przed słońcem. Z moich obserwacji. Białe, jasne odbija światło, ciemne przyciąga, pochłania, mocniej ciało przygrzewa.
Lepsze przewiewniejsze, cieńsze, luźniejsze ubranie niż przylegające do ciała.
Co do kwestii sztuczności vs natura to chyba jednak bardziej się pocę przy sztucznościach.
Kwestia opalania się- u mnie nie widać żadnego efektu czy noszę ciemne czy jasne kolory, po prostu nie opalam się łatwo i nawet za specjalnie nie chcę.
Za to w ciemnych ubraniach jest mi zdecydowanie cieplej.

Widziałam, że w ażurowej bluzce można się spokojnie opalić. Efekt niesamowity. Jak to zobaczyłam to szczena mi opadła.

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2016-05-24 o 23:56
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-25, 20:09   #3859
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
A ja kupiłam Lirenkę 50. Na zapas, bo na razie mam Pharmacerisa 50.
A na Vichy patrzyłam, ale na 50 matującą, tylko ta cena 60 zł bez promo. Nawet z promocją -40% to wychodzi ok 36zł, a za balsam Pharmacerisa hydrolipidowy- (w sp po 39,9, po obniżce ok 24zł)- mam ten sam efekt i starcza mi na dłużej.
Ja myślałam, żeby kupić Lirenkę 30, ale ma triglicerydy i parafinę jakoś na początku. Boję się zapychania, ostatnio posmarowałam buzię 20 z podobnym składem i wieczorem miałam już niespodzianki. Nie rozumiem czemu do 30-tek wpakowali te świństwa a w 50-tkach nie...
50 dla mnie jest za mocna bo lubię być delikatnie opalona, nie na skwarkę szkoda że vichy nie ma balsamu matującego do ciała, ile większa pojemność by była.
A dla informacji na opakowaniu kremu Vichy pisało że balsam po opalaniu gratis, no to zajrzałam głupia ja do środka... nic. Pytam się Pani w SP a ona, że zaraz przyniesie. Jak ja myślałam, że 100 ml balsamu zmieści się w pudełeczku z emulsją matującą w pojemności 50 ml to nie wiem, ale w końcu blond wygrywa
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-26, 02:04   #3860
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wbrew pozorom to podobno czarne chronią lepiej, wydają się bardziej nagrzewać bo to prawda ale to nie jest jednoznaczne z przepuszczaniem UV , to są inne promieniowania (inne długości fal elektromagnetycznych promieniowanie UV to co innego niż promieniowanie IR). I jedną z najlepszych tkanin, które chronią przed UV jest zwykła bawełna, która może mieć faktor około kilkadziesiąt SPF. Tylko wiadomo, bawełna nie powinna być prześwitująca. Z tą czarną tkaniną sama byłam zaskoczona, ale gdyby się zastanowić to to ma sens. Melanina, jaką wytwarza nasza skóra daje ciemniejszy jej kolor, a melanina chroni właśnie przed UV

Edytowane przez alibera
Czas edycji: 2016-05-26 o 02:11
alibera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-26, 11:59   #3861
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Ja myślałam, żeby kupić Lirenkę 30, ale ma triglicerydy i parafinę jakoś na początku. Boję się zapychania, ostatnio posmarowałam buzię 20 z podobnym składem i wieczorem miałam już niespodzianki. Nie rozumiem czemu do 30-tek wpakowali te świństwa a w 50-tkach nie...
50 dla mnie jest za mocna bo lubię być delikatnie opalona, nie na skwarkę szkoda że vichy nie ma balsamu matującego do ciała, ile większa pojemność by była.
A dla informacji na opakowaniu kremu Vichy pisało że balsam po opalaniu gratis, no to zajrzałam głupia ja do środka... nic. Pytam się Pani w SP a ona, że zaraz przyniesie. Jak ja myślałam, że 100 ml balsamu zmieści się w pudełeczku z emulsją matującą w pojemności 50 ml to nie wiem, ale w końcu blond wygrywa
Tez szukam jakiejś niedrogiej 30, ale boję się położyć byle co na twarz bo i tak mam problem z zapchanymi porami. Jak nie znajdę to kupię 50 i będę smarować cienka warstwę na cały dzień, więc jakaś ochrona będzie ale na pewno nie za duża
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-26, 21:38   #3862
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Tez szukam jakiejś niedrogiej 30, ale boję się położyć byle co na twarz bo i tak mam problem z zapchanymi porami. Jak nie znajdę to kupię 50 i będę smarować cienka warstwę na cały dzień, więc jakaś ochrona będzie ale na pewno nie za duża
No właśnie ciekawe ile tak naprawdę miałaby ta 50 przy cienkiej warstwie, ale chyba faktycznie mało, pewnie koło 10,15, to bez sensu. Czekam teraz na opalanko żeby wypróbować tą 30 z Vichy
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 19:40   #3863
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, kupiłam coś takiego. Nie znalazłam żadnych opinii więc wziełam w ciemno, zamiast Ziaji. Nie było w sklepie tej dużej tuby, żeby porównać skład, ale może to to samo... Co myślicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2016-05-27 15.32.42.jpg (71,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2016-05-27 15.32.53.jpg (100,3 KB, 10 załadowań)
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 11:41   #3864
lebi0da
Przyczajenie
 
Avatar lebi0da
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Niezapychający, lekki rem z filtrem SPF50

Drogie wizażanki!

Czy znacie może krem z tak mocnym filtrem, który równocześnie byłby lekki, nie powodujący przykrych niespodzianek w postaci krostek i zaskórników. Mam bardzo jasną skórę a do tego suchą i wrażliwą więc muszę jakoś połączyć te dwie cechy. Na pewno odpadają u mnie wszelkie kremy matujące czy koloryzujące. Przymierzałam się do tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...spf45-pa-.html
ale zanim podejmę decyzję staram się poszukać jakiegoś zamiennika dostępnego stacjonarnie w Polsce.
Jakieś sugestie?
lebi0da jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 13:32   #3865
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niezapychający, lekki rem z filtrem SPF50

Cytat:
Napisane przez lebi0da Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki!

Czy znacie może krem z tak mocnym filtrem, który równocześnie byłby lekki, nie powodujący przykrych niespodzianek w postaci krostek i zaskórników. Mam bardzo jasną skórę a do tego suchą i wrażliwą więc muszę jakoś połączyć te dwie cechy. Na pewno odpadają u mnie wszelkie kremy matujące czy koloryzujące. Przymierzałam się do tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...spf45-pa-.html
ale zanim podejmę decyzję staram się poszukać jakiegoś zamiennika dostępnego stacjonarnie w Polsce.
Jakieś sugestie?
W Europie nie znajdziesz filtra podobnego do azjatyckich. Jeśli chcesz lekki jak tamtejsze, to pozostają zakupy internetowe.
Jesteś pewna, że masz skórę suchą i zanieczyszczoną? Obecnie przyjmuje się, że suchy typ nie ma żadnych postaci trądziku i prędzej będzie to cera mieszana lub tłusta, ale źle pielęgnowana (stąd odwodnienie i przesuszenie).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 23:37   #3866
lebi0da
Przyczajenie
 
Avatar lebi0da
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Niezapychający, lekki rem z filtrem SPF50

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że masz skórę suchą i zanieczyszczoną? Obecnie przyjmuje się, że suchy typ nie ma żadnych postaci trądziku i prędzej będzie to cera mieszana lub tłusta, ale źle pielęgnowana (stąd odwodnienie i przesuszenie).
Nigdzie nie napisałam, że mam skórę zanieczyszczoną. Nie mam problemu z trądzikiem ani wypryskami. Może źle to ujęłam ale boję się jedynie żeby krem nie obciążył mi zbytnio skóry.
lebi0da jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 01:13   #3867
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Niezapychający, lekki rem z filtrem SPF50

Cytat:
Napisane przez lebi0da Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam, że mam skórę zanieczyszczoną. Nie mam problemu z trądzikiem ani wypryskami. Może źle to ujęłam ale boję się jedynie żeby krem nie obciążył mi zbytnio skóry.
Krosty i zaskórniki = zanieczyszczenia = trądzik. Nawet gdybyś go miała, to niestety nie jest możliwe polecenie czegoś, co nie zapycha, bo każdego zapycha co innego i w wielu przypadkach dojście do tego co nie jest w ogóle do ustalenia.
Jako posiadaczka cery suchej masz o wiele większy wybór niż cery mieszane a zwłaszcza tłuste i o wiele mniej filtrów będzie dla Ciebie ciężka.
Odwołuję moje wcześniejsze polecanie filtrów azjatyckich, bo większość z nich ma alkohol, co tłusta cera może znieść, sucha już niekoniecznie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 15:01   #3868
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupiłam coś takiego. Nie znalazłam żadnych opinii więc wziełam w ciemno, zamiast Ziaji. Nie było w sklepie tej dużej tuby, żeby porównać skład, ale może to to samo... Co myślicie?
Ja myślałam o nim, ale bałam się wysypu więc wzięłam Vichy. Może u Ciebie się sprawdzi.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 18:27   #3869
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Ja myślałam o nim, ale bałam się wysypu więc wzięłam Vichy. Może u Ciebie się sprawdzi.
Ja po Vichy mam podrazniona skórę, zle działa na moja naczynkową cerę. A ten lirene taki sobie, bardzo podobny albo taki sam jak pharmaceris, czyli u mnie daje lekko biała poświatę no i błyszczy się jak większość filtrów. Jedyny plus, nie lepi się tak jak Ziaja.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 11:30   #3870
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Ja po Vichy mam podrazniona skórę, zle działa na moja naczynkową cerę. A ten lirene taki sobie, bardzo podobny albo taki sam jak pharmaceris, czyli u mnie daje lekko biała poświatę no i błyszczy się jak większość filtrów. Jedyny plus, nie lepi się tak jak Ziaja.
Ja mam też lekko naczynkową cerę na policzkach, ale o dziwo Vichy nie robi mi krzywdy a pięknie wchłania się do matu, aż ostatnio na wycieczkę rowerową posmarowałam się tylko tym kremem, bez makijażu
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.