Robaki u kota a tabletki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-25, 09:51   #31
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Robaki u kota a tabletki

Black Label , a jak właściwie wyglądały te robaki?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 13:29   #32
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Robaki u kota a tabletki

Cytat:
Napisane przez IvieDalia Pokaż wiadomość
Tak jak wszyscy - zgadzam się, powinno się podawać tabletki dla zwierząt, a nie dla ludzi. Od siebie tylko dodam, że polecam Aniprazol - działa na wiele rodzai robaków, nawet na tasiemce.
jest dobry i tani ale żeby porządnie odrobaczyć trzeba go podawać przez 3 dni, a to jest trochę uciążliwe
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 05:52   #33
Black Label
Przyczajenie
 
Avatar Black Label
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 10
GG do Black Label Send a message via Skype™ to Black Label
Dot.: Robaki u kota a tabletki

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Black Label , a jak właściwie wyglądały te robaki?
U kocura miały one jakiś 1-1,5cm i się ruszały, wychodziły z niego żywe. I były białe. Natomiast u kocicy były to również białe robaki, tyle że one zasychały, także myślę, że mogła mieć tasiemca. Nie mam stuprocentowej pewności, czy nie miała i "zwykłych", i być może tasiemca, bo koty są wychodzące, mieszkają na dworze, nocą śpią w pomieszczeniu gospodarczym i tylko ja je zabieram do domu na popołudnia, kiedy wrócę ze szkoły, więc nie mam możliwości obserwacji wszystkiego tak dokładnie.
__________________
ZAWSZE SPOKO!
Black Label jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 07:53   #34
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Robaki u kota a tabletki

Cytat:
Napisane przez Black Label Pokaż wiadomość
U kocura miały one jakiś 1-1,5cm i się ruszały, wychodziły z niego żywe. I były białe. Natomiast u kocicy były to również białe robaki, tyle że one zasychały, także myślę, że mogła mieć tasiemca. Nie mam stuprocentowej pewności, czy nie miała i "zwykłych", i być może tasiemca, bo koty są wychodzące, mieszkają na dworze, nocą śpią w pomieszczeniu gospodarczym i tylko ja je zabieram do domu na popołudnia, kiedy wrócę ze szkoły, więc nie mam możliwości obserwacji wszystkiego tak dokładnie.
Co do pogrubionego: tym bardziej powinnaś pilnować terminów odrobaczeń. Wet ustalił następne odrobaczanie za ile, 3 miesiące?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 10:47   #35
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Robaki u kota a tabletki

Cytat:
Napisane przez Black Label Pokaż wiadomość
U kocura miały one jakiś 1-1,5cm i się ruszały, wychodziły z niego żywe. I były białe. Natomiast u kocicy były to również białe robaki, tyle że one zasychały, także myślę, że mogła mieć tasiemca. Nie mam stuprocentowej pewności, czy nie miała i "zwykłych", i być może tasiemca, bo koty są wychodzące, mieszkają na dworze, nocą śpią w pomieszczeniu gospodarczym i tylko ja je zabieram do domu na popołudnia, kiedy wrócę ze szkoły, więc nie mam możliwości obserwacji wszystkiego tak dokładnie.
Mówiłaś o tym wetowi? Bo ja jak swoje odrobaczałam, to miały mieć tabletkę. Później pomyślałam, że jednak szybciej będzie zastrzyk. Wet odgarnął sierść i powiedział, że właściwie i tak powinny mieć zastrzyk, bo mają pchły, a jak są pchły to w ok. 80 % są też tasiemce.

Więc nie wszystkie tabletki działają na tasiemca.

Może też mogły być glisty kocie.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 14:42   #36
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Robaki u kota a tabletki

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Mówiłaś o tym wetowi? Bo ja jak swoje odrobaczałam, to miały mieć tabletkę. Później pomyślałam, że jednak szybciej będzie zastrzyk. Wet odgarnął sierść i powiedział, że właściwie i tak powinny mieć zastrzyk, bo mają pchły, a jak są pchły to w ok. 80 % są też tasiemce.

Więc nie wszystkie tabletki działają na tasiemca.

Może też mogły być glisty kocie.
może i tak było w Twoim przypadku u Twojego weta, ale zapewniam Cię, że większośc tabletek działa i na glisty i na tasiemce, więc na tasiemca nie trzeba dawac zastrzyku. Wspominany wcześniej Aniprazol działa i na glisty i na tasiemce, bo zawiera dwie substancje czynne . Niestety na pchły nie działa. Nie ma znaczenia, czy lek jest w zastrzyku czy w tabletce, liczy się substancja czynna
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 23:16   #37
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Robaki u kota a tabletki

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
może i tak było w Twoim przypadku u Twojego weta, ale zapewniam Cię, że większośc tabletek działa i na glisty i na tasiemce, więc na tasiemca nie trzeba dawac zastrzyku. Wspominany wcześniej Aniprazol działa i na glisty i na tasiemce, bo zawiera dwie substancje czynne . Niestety na pchły nie działa. Nie ma znaczenia, czy lek jest w zastrzyku czy w tabletce, liczy się substancja czynna
No tak było, nie znam się na wszystkim, muszę ufać wetom
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.