Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-31, 18:30   #1
fugadysocjacyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7

Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.


Więc dzień dobry na początek, drogie wizażanki.
Na imię mam Jowita, niby jestem nastolatką, ale zaczęłam się dosyć troszczyć o swoje zdrowie, urodę... Ogólnie siebie po powrocie ze szpitala psychiatrycznego (pomińmy to). Chciałabym abyście pomogły mi w tej totalnej metamorfozie. Nie mówię tu z pewnością, o charakterze, wcale nie, ponieważ to wyrobi się z czasem. Zacznę zaś od urody. Metamorfozę zaczęłabym z dniem dzisiejszym, ale zdjęcia "początkowe" otrzymałybyście dopiero w poniedziałek.
Na początek napiszę, że nie dbam o siebie kompletnie. Potrafię przeleżeć tydzień w łóżku, jedząc w nim i nie wychodzić nigdzie po za toaletą, potrafię nawet się nie myć póki smród nie jest uporczywy albo gdzieś nie idę. Wstyd mi za to, ale taka jest prawda.
Włosy - są totalnie umęczone. Po każdym myciu suszone, prostowane. Wiele razy farbowane. Obecnie prostownica na szczęście bądź nieszczęście mi się zepsuła. Wróciłam do naturalnego koloru (czarny) coby nie użerać się z odrostami. Z tego co mówiła fryzjerka są strasznie przesuszone, w sumie nie dziwię się. Są w długości do ramion. Na pewno nie są rozdwojone, ponieważ były ścinane na styl scene 26 sierpnia. Obecnie mam zamiar użyć kuracji drożdżowej, aby włosy jak najszybciej odrosły (średnio rosną 1 cm na miesiąc). Jak o nie dbam? Myję przy każdorazowym prysznicu. Praktycznie codziennie używam odżywki z Elisse do obrony koloru. W domu posiadam jakieś maski, nie maski więc z tym nie będzie najmniejszego problemu, ale normalnie ich nie używam. Ze struktury są lekko zawijane. Chcę dodać, że cholernie chciałabym aby były proste.
Cera - mam cerę mieszaną. Konkretniej strefa T. Z zaskórnikami i wypryskami od czasu do czasu. W ten wtorek (27.08) byłam na oczyszczaniu twarzy. Za około miesiąc muszę się udać na kolejne. Jak o nią dbam? Twarz zmywam najtańszym mleczkiem łagodzącym z biedronki. Kilka żeli stosowanych na przemian. Nie jakichś super. Z Ziaji z serii Nuno, jakiś miclearny z biedronki i z Sorayi oczyszczający. Tonik firmy Ziaja - ogórkowy. Zazwyczaj nie kremuję, a jeśli już to zwykłym Nivea.
Brwi - są w porządku, 26.08 były regulowane u kosmetyczki woskiem.
Oczy - muszę zadbać o makijaż. Jednym z problemów jest opadająca powieka. Tęczówki mam piwne, a oczka małe. Rzęsy mam ciemne, gęste i długie. Zazwyczaj tylko tuszuję, mam pod nimi sino szare zabarwienie. Myślałam nad stosowaniem smokey eyes, bo taka totalna "panda" mi nie pasuje.
Nos - pełen zaskórników, przetłuszczony, to chyba tyle.
Usta - duże i wydatne. Nie są przesuszone, ale w stanie idealnym również nie. Pod dolną wargą mam blizny po piercingu, ale to nic, ponieważ w przyszłe wakacje go odnawiam.
Broda - po drastycznym wyciskaniu (nieumiejętnym), troszkę lekkich blizn.
Wąsik - niezbyt widoczny, ale jednak. Chciałabym aby go nie było.
Zęby - do leczenia, do lakowania, żółte i częściowo od okazyjnego palenia i od niemycia.
Ciało - denerwuje mnie cholernie owłosienie. Mam zamiar zacząć regularnie jeździć po caluśkim ciele depilatorem. Wszędzie mam rozstępy. Dosłownie wszędzie i niezbyt widoczny celulit na nogach.
Całe ciało jest też w bliznach (mam od dłuższego czasu problem z samookaleczaniem, to znaczy obecnie go nie mam ponieważ idzie mi 3 miesiąc bez tego. Męczy mnie potliwość, okropnie. Jednak jest to niedziwne przy takiej tuszy. Od razu piszę, że mam zaburzenia odżywiania. 95 kilogramów przy 169 centymetrach wzrostu. Chciałabym zacząć jeść w końcu w miarę zdrowo.
Paznokcie - gdy z lekkim naciskiem się je gdzieś postawi wyginają się jak guma, łamliwe. Strasznie pod nimi widać nawet malutkie brudy, których normalnie nie widać u nikogo. Zazwyczaj nieumiejętnie pomazane na czarno.
Stopy - posiadam niestety płaskostopie poprzeczne. A me stopy z tego powodu, że uwielbiam zrywać natarte skórki i inne wyglądają jakbym amatorsko chodziła za panem Cejrowskim. Paznokieć u lewej stopy jest w fragmencie wycięty przez wrastanie. Gdy już odrośnie z calutkimi paznokciami mam zamiar udać się do kosmetyczki. Rosną niezbyt równo i niektóre mają taką... Suchą strukturę.

To chyba wszystko co miałam do powiedzenia. Jestem otwarta na wszelką uzasadnioną krytykę. Jeśli ma wielka metamorfoza będzie wymagała założenia dodatkowych wątków nie ma z tym problemu. Jestem bardzo zapalona do tego. Jeśli będziecie polecać mi jakiekolwiek kosmetyki to proszę aby były dobrej jakości, ale możliwie najtańsze.
Jak obiecywałam poniżej są zdjęcia z różnych okresów życia. Pierwsze jest najaktualniejsze. Jedyne co się zmieniło to to, że mam oczyszczoną twarz i, że wróciłam do czarnego. Dwa ostatnie zdjęcia to wygląd mych stóp. Wybaczcie za słabą jakość zdjęć.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20130826_123524.jpg (135,5 KB, 1801 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_m9p0xbmPw41r8gtqmo1_400.jpg (18,6 KB, 897 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b87210f4a1.jpg (75,2 KB, 1019 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4c5c69b332.jpg (25,4 KB, 946 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 125901277.jpg (42,8 KB, 874 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 118351924.jpg (19,2 KB, 670 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20130826_152139.jpg (98,4 KB, 1067 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20130826_152132.jpg (212,5 KB, 1369 załadowań)
fugadysocjacyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 19:25   #2
extreme7279
Raczkowanie
 
Avatar extreme7279
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Przepraszam, że tak prosto z mostu ale myślę, że potrzebujesz nadal pomocy psychiatry, nie piszę tego złośliwie, nie wiem ile masz lat ale jeśli 12 to wszystko tłumaczy.
extreme7279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 19:40   #3
fugadysocjacyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Nie odbieram tego jako złośliwe. Dziwi mnie tylko to dlaczego tak "ostro", ale cóż. Ciekawi mnie dlaczego tak uważasz? Pod opieką jestem stałą, a lat mam piętnaście. Gdybym miała dwanaście to pisałabym, że chcę wyglądać jak ta i ta aktorka, włosy jak ta i ta modelka i tak dalej.
Nie wiem czy to była prowokacja, zazwyczaj wszystko biorę za prowokację, ale odpowiedziałam tak jakbym tego właśnie tak nie brała.
fugadysocjacyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 20:07   #4
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

fajna uroda, super,że wrociłaś do swojego koloru, bardzo Ci w nim do twarzy. dodaj jedno zdjęcie twarzą na wprost w dobrym oświetleniu to pomyslimy, ale wydaje mi sie ze nie potrzebujesz makijażu, masz dopiero 15 lat, co połączeniu z twoją wyrazistą uroda mogloby dać wulgarny efekt, a to jest dzis naprawdę niemodne.
co moge doradzic, to noś długie włosy, postopniowane albo spinaj w kucyk.
masz lekko ogrągłą twarz i wszelkie boby, krótkie do szyi włosy dodatkowo ją poszerzają.

co dodam od siebie to... trzeba się myć i o siebie dbać, bo ludzie bywają okrutni, ustal sobie po prostu zasady, że posiłki spozywa się w kuchni, na sen jest czas w nocy i myjesz się przynajmniej raz dziennie.
co właściwie oznacza, że lezysz tydzień w łóżku? nie chodzisz do szkoły?
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 20:36   #5
fugadysocjacyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Niekoniecznie dążę za modą. Właśnie taki styl dosyć wulgarny chcę osiągnąć. W sumie jak dwa lata temu zgłosiłam się tutaj z tym samym to przeczytałam coś zupełnie podobnego. Ze szkołą mam problem od dwóch lat, ale staram się to ogarnąć. W sumie to trochę potrzebowałabym poinstruowania krok po kroku. Jak o siebie dbać, jestem z leksza zagubiona. Włosy właśnie chcę hodować. Gdy będą do końca łopatek robię prawdopodobnie ombre na niebiesko.
fugadysocjacyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 20:38   #6
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

W ciemnych włosach jest Ci dobrze, fajnie że to Twoje naturalne, bo nie będzie z nimi aż tak dużego problemu Z masek do włosów, które lubię ja polecam Ci serię z Biovaxu (u mnie najlepsze były jak do tej pory do włosów ciemnych i ten z olejem kokosywym) i maski z BingoSpa (fajnie wygładzają włosy i łatwo je rozczesać). Do tego doradziłabym delikatny szampon Babydream do dostania w Rossmanie za ok 4-5zł. Na rozczesywanie odżywka b/s z Joanny Naturii, obojętnie jaka- wszystkie są super- ja najbardziej lubię wersję z miodem i cytryną.

W kwestii zaskóników i zmian skórnych u mnie sprawdził sie krem z Prodermy z olejkiem pichtowym, do dostania w aptece za ok 10zł

Co do codziennego dbania o siebie, spróbuj znaleźć w tym przyjemność. Kupuj kosmetyki o pięknych zapachach i postaraj się nimi cieszyć, a będzie Ci łatwiej zachować codzienną rutynę pielęgnacyjną. Poza tym ja na Twoim miejscu na co dzień ścieliłabym łóżko i pod żadnym pozorem nie rozkładała go aż do wieczora. Wtedy może nie będzie tak kusić żeby przeleżeć w nim cały dzień. A w ogóle to postaraj się jak najczęściej wychodzić z domu nawet pod błahym pretekstem, nawet zwykły spacer raz dziennie dobrze Ci zrobi, mam namyśli i samopoczucie, i figurę
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 21:29   #7
fugadysocjacyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Dziękuję bardzo, obecnie mam maskę z Avonu, szampon z Timotei z kokosem właśnie. Jak mama znajdzie wolny czas to od razu wybiorę się z nią na zakupy i z pewnością zakupię.
Jutro rano i wieczorem obowiązkowo prysznic i zrobić co tylko się da z czynności upiększających, a poniedziałek zaczynamy od joggingu i drożdży + zdrowej diety zamiast głodzenia się.
fugadysocjacyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 23:46   #8
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Cytat:
Napisane przez fugadysocjacyjna Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo, obecnie mam maskę z Avonu, szampon z Timotei z kokosem właśnie. Jak mama znajdzie wolny czas to od razu wybiorę się z nią na zakupy i z pewnością zakupię.
Jutro rano i wieczorem obowiązkowo prysznic i zrobić co tylko się da z czynności upiększających, a poniedziałek zaczynamy od joggingu i drożdży + zdrowej diety zamiast głodzenia się.
Z drożdzami uważaj - u mnie spowodowały kilkumiesięczny wysyp pryszczy. Jogging - super.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 23:52   #9
extreme7279
Raczkowanie
 
Avatar extreme7279
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Myślę, że ktoś zrobił tej biednej dziewczynie kawał, jak można pisać że się śmierdzi, bo się nie myje, umieszczać swoje zdjęcie i chodzić do szkoły narażając się na pośmiewisko, przez to, że ktoś się nie myje nie stanie się indywidualnością no chyba tylko przez indywidualny zapach. Jeśli jednak to autentyczny wpis to na początek proponuję mydło i wodę bo w wieku 15 lat to wystarczy, gdzie są Twoi rodzice? Gdybym przeczytała jako Twój rodzić ten wpis to zaniepokoiłabym się troszkę.
extreme7279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 23:57   #10
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Jak to, na tym forum nie da się edytować postów?

Chciałam dopisać, żebyś z joggingiem też uważała i zaczynała spokojnie z uwagi na stawy Sama miałam problemy jak przesadziłam.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 00:54   #11
fugadysocjacyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Problem w tym, że swego czasu bałam się wychodzić z domu - tyle. Do tej pory się boję. Jeśli wychodzę do ludzi to o higienę dbam codziennie i to bardzo, ale jak nikt mnie nie widzi w czeluściach ścian staję się właśnie kimś takim za jaką mnie obecnie postrzegasz.
fugadysocjacyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 14:02   #12
Elwiruu34
Raczkowanie
 
Avatar Elwiruu34
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Hej, jestem w twoim wieku i powiem Ci, że się przeraziłam troszkę, hehe Ja Cię rozumiem, z jednej strony bo sama kiedyś potrafiłam tygodniami nie wyłazić z pokoju i wgl.
Ale, robię teraz to jak najmniej, ograniczam się do minimum. Patrzę na dziewczyny starsze, czasem w moim wieku, które na prawdę dbają o siebie i są z tego zadowolone. Dlatego ja też postanowiłam tak robić. Myję włosy codziennie, bo niestety strasznie szybko mi się przetłuszczają, ale od jakiegoś czasu wypadają mi garściami... ale mniejsza z tym. Jak idziesz do szkoły, zawsze musisz się myć. Nie mówię tu o kąpieli nie wiadomo jak długiej itd. Chodzi mi o takie miejsca, które no niestety musisz codziennie myć. Ręce, dłonie, paszki, nóżki, części intymne i szyję. Ponieważ będzie teraz w-f. A przy twojej tuszy to mocniej się pocisz. Co do pocenia się.. powiem Ci.. żadnych tabletek! Moja koleżanka zażywała tabletki na nadm. pocenie się. Woda zostaje w organizmie, razem z toksynami i się tyje. Najlepiej dezodorant. Używać go cały czas. Ja też się bardzo pocę i wgl więc wiem co czujesz. Ale u mnie to kwestia genów, a nie przez wagę bo mam 11 kg niedowagi. te różne Antidrale czy coś z apteki nic nie pomaga u mnie, no czasem hamuje troszkę, ale ja preferuję akurat dezodorant. Dalej, Po myciu się, nakładaj balsam do ciała. Mój ulubiony to brzoskwiniowy z Garniera Włosów nie prostuj i staraj się nie korzystać z suszarki, bo potem będziesz miała takie pióra.. jak ja. MASAKRA. wtedy czekać musisz przynajmniej pół roku, by włosy wróciły do normy. Najlepiej rób masaże głowy, płucz zimną wodą i delikatne szampony używaj. Na noc, bierz sobie je w koczek lekki, by się włosy nie łamały. Jeżeli chodzi o nóżki, to idź najlepiej do podologa. Podolog ci usunie nagniotki, odciski i pomoże z wrastającymi paznokciami. Po każdym myciu nóżek ( czyli często ) kremuj je. z rączkami tak samo. Zawsze miej wykałaczkę czy coś byś mogła sobie ten brud wyciągnąć spod paznokci. Pousuwaj skórki, wypiłuj dobrze, wypoleruj i nałóż odżywkę. Możesz nałożyć lakier ale BEZBARWNY. to odświeży wygląd twoich paznokci. A co do cery, to powiem że ja mam tłustą cerę. A co do zaskórników.. ja mam baardzo dużo na nosie, i bardzo mi się ten nos przetłuszcza. Ostatnio, wzięłam sodę z żelem do mycia twarzy. Zmieszałam i zaczęłam wcierać w miejsca gdzie miałam zaskórniki. Ja 'tarłam' gąbką' przez co miała m trochę podrażnioną skórę przez kilka dni, ale dało mi to świetny efekt. Naprawdę. A co do makijażu itp. Ja używam kremu BB z Under 20. + do tego jasny korektor na zamaskowanie niektórych niedoskonałości ( worki pod oczami, pryszcze, czerwone miejsca ), niestety po kremie mi się świeci twarz więc biorę taki lekki puder to matowania i do tego lekko tusz do rzęs i mi starczy A 2 razy na tydzień robię sobie peeling. mam tam jakiś z Garniera. A 4 razy w tygodniu nakładam na noc krem Soraya na noc Mam nadzieję, że coś pomogłam. A najlepszą maseczką na usta jest miód z cukrem i wcieranie :3 polecam też pocieranie szczoteczką do zębów, trochę boli ale zdziera starą skórkę na usteczkach POZDRAWIAM CIEPŁO ;-*
Elwiruu34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 17:28   #13
fugadysocjacyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Dziękuję wam wszystkim bardzo, ale to bardzo
fugadysocjacyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 14:10   #14
Elwiruu34
Raczkowanie
 
Avatar Elwiruu34
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 39
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Czekamy na zdjęcia i rezultaty Pozdrawiam :p
Elwiruu34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 00:22   #15
fugadysocjacyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Z dzisiaj C:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20130902_083745.jpg (86,8 KB, 993 załadowań)
fugadysocjacyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 14:29   #16
graphicdesign
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 165
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Droga autorko przede wszystkim- super, że widzisz w swoim zachowaniu coś negatywnego i chcesz z tym walczyć. Przy zaburzeniach odżywiania i z fobią społeczną bez pomocy psychologa/psychiatry sobie nie poradzisz. Postaraj się może spojrzeć na swoje życie z dystansu: czeka Cię wiele wspaniałych lat, nie pozwól, aby problemy (które sama sobie tworzysz) przysłoniły Ci prawdziwą przyjemność życia.

Sama w zasadzie wiesz co robić, zauważasz problem i możliwość jego rozwiązania. Zły stan zębów? Dentysta i ortodonta jeśli masz krzywy zgryz (tu bez pomocy rodziców się nie obejdzie, bo to kosztowna sprawa)! Bez dwóch zdań. Higiena osobista to konieczność. Postaraj się wprowadzać zmiany stopniowo, tak aby zmieniać swoje nawyki. Pracuj np. nad jednym nawykiem jakiś czas (np. tydzień, dwa), jak chociażby regularne mycie zębów. Jeśli musisz, to zapisuj swoje postępy.

Włosy - polecam wątek włosomaniaczek. Ja po roku zdrowej pielęgnacji nie mam problemu z łamaniem się włosów i przesuszonymi końcami. Można się nieźle wkręcić.

Odżywianie - nie wiem czy jesteś pod opieką lekarza, ale powinnaś być. Jeśli nie wiesz co powinnaś jeść to poproś o spotkanie z dietetykiem. Nie głodź się, nie ryzykuj z przypadkowymi dietami.

Cera, paznokcie itd - wizyta u kosmetyczki powinna załatwić sprawę. Jeśli masz większe problemy z cerą to poproś o skierowanie do dermatologa u lekarza rodzinnego.

Ruch, aktywność fizyczna - postaraj się wybierać to co sprawia Ci przyjemność, aby ruch nie był przykrą koniecznością, tylko miłym fragmentem dnia. Ja się wkręciłam w Chodakowską. Bez zewnętrznego motywatora pewnie nie wstałabym z kanapy.

Od siebie dodam, że masz bardzo ładne rysy twarzy. Myślałaś nad soczewkami? Osobiście nie przepadam za tego typu fryzurami i jak myśl o niebieskich włosach robi mi się gorzej. Stawiałabym na naturalność. Czarne paznokcie rzadko kiedy wyglądają przyjemnie. Może lepiej postawić na manicure francuski, albo jakieś delikatne beże? W końcu chodzisz (powinnaś chodzić) do szkoły, wulgarny styl naprawdę nie jest dobrym pomysłem.

Pozdrawiam!
graphicdesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:19   #17
sonozaki
Przyczajenie
 
Avatar sonozaki
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Hej Muszę powiedzieć że troszkę Cię rozumiem. Co prawda nie miałam raczej nigdy problemów natury psychicznej, ale kiedyś nie przejmowałam się swoim wyglądem, potrafiłam większość dnia przesiedzieć na komputerze i przez moją nieśmiałość bałam się ludzi, nie potrafiłam z nimi rozmawiać. Miałam lekką nadwagę, dosłownie kilka kg, ale wystarczającą bym czuła się źle, a smutki zajadałam słodyczami.
W końcu się postanowiłam za siebie wziąć. I cieszę się, że Ty też postanowiłaś coś zmienić, bo chęć to pierwszy krok!

Przede wszystkim daj sobie czas. Nic na siłę, nic na szybko. Dotyczy to głównie ćwiczeń i diety. W ćwiczeniach ważna jest regularność. Możesz np. każdego wieczoru bądź ranka poświęcić 10 minut na proste ćwiczenia, typu brzuszki, przysiady, rozciąganie, itp. Jogging jest dobrym pomysłem, możesz również spróbować jazdy na rowerze. Najlepiej do tego słuchając muzyki, czas płynie o wiele szybciej i niemal zapomina się o wysiłku ^^
Korzystaj z każdej okazji do ruchu. Jeśli gdzieś jeździsz z reguły np. autobusem, w miarę możliwości zastąp to spacerem.

Z jedzeniem to wiadomo: regularne posiłki, niezbyt duże porcje. Nie podjadać. Jeżeli jednak jesteś bardzo głodna, sięgnij po owoc, najlepiej jabłko (lub po warzywo - mają mało kalorii, a dzięki błonnikowi pozbędziesz się uczucia głodu ). Warzywa i owoce pozytywnie też wpływają na cerę.
Pij też dużo wody, wypłukuje ona organizm z toksyn. Zastąp bułki i chleb płatkami, np. musli. Jeżeli słodzisz, np. herbatę - nie słodź. Unikaj w miarę niepotrzebnych kalorii, takich jak np. kawa, na którą nie zwraca się za bardzo uwagi jako źródło kalorii, ale która ma ich jednak sporo. No i rzecz jasna, jeśli będziesz mieć szansę, spróbuj wizyty u dietetyka. Podsunie parę rad i pomoże Ci ułożyć optymalną dietę dla Ciebie
Schudnięcie rozwiąże też problem nadmiernego pocenia się. Póki co ważna jest higiena i dobór odpowiednich antyperspirantów.

Co do mycia - jak już wspomniały moje poprzedniczki, polub to Kup sobie żele, szampony, peelingi o przyjemnym zapachu i potraktuj kąpiel jako chwilę relaksu, a nie nudne, rutynowe zajęcie.

Włosy - mi pomaga olejowanie i nafta kosmetyczna, do tego płukanki z pokrzywy. Na suche włosy możesz nakładać jedwab, w moim przypadku to się sprawdza. Jeśli chodzi o olejki, migdałowy mógłby się u Ciebie sprawdzić. Szampony najlepiej ziołowe, one zdecydowanie poprawiają kondycję włosów o wiele lepiej niż te drogeryjne. No i rzecz jasna korzystaj ze swoich masek

Olejki są też dobre na cerę, nawet lepsze niż kremy. Ale to już indywidualna kwestia który olejek byłby odpowiedni. Osobiście polecam migdałowy albo kokosowy, aczkolwiek arganowy też jest podobno dobry.

Jeśli chodzi o wąsik, to ja wyrywam swój pęsetą. To niestety początkowo boli, ale nie wiem czy jest jakiś inny sposób, zresztą po jakimś czasie można się przyzwyczaić i tego bólu aż tak nie czuć. Woda utleniona jest w stanie trochę rozjaśnić wąsik, więc możesz ją wypróbować.

Owłosienie - depilator i maszynka. A jeżeli maszynka, to jeszcze zaopatrz się w żel łagodzący do golenia dla pań.

Paznokcie - odżywka stosowana regularnie powinna dać dobry efekt Polecam dla kruchych i łamliwych paznokci z Eveline, u mnie się sprawdziła.

I ogólnie to powodzenia! Będę trzymać kciuki za Twoją metamorfozę, a skoro masz chęci to na pewno dasz radę!
Pozdrawiam cieplutko!
sonozaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 01:20   #18
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Od czego by tu zaczac.. co do higieny-codzienny prysznic to podstawa, nawet jesli nie wychodzisz z domu.. peeling calego ciala 1-2 razy w tyg. Nie polecam depilacji calego ciala depilatorem, juz lepiej kremem do depilacji, ja do nog uzywam tylko krem do depilacji od ponad 2 lat, i wlosy sie bardzo przezedzily, w niektorych miejscach w ogole nie rosna, i nie wyobrazam sobie teraz wrocic do maszynki.
paznokcie-jesli sa bardzo slabe, to moze warto wzmocnic je zelem? nie mowie o tipsach,a o zelu nalozonym tylko na naturalna plytke. i nie maluj na czarno .
zacznij cwiczyc, to nie tylko dobrze wplynie na wyglad i kondycje, ale tez poprawi Ci nastroj. na YT jest duzo filmikow z cwiczeniami. no i codziennie przynajmniej 20-30 min spaceru. ja dzieki takim spacerom schudlam po ciazy 20 kilo w 5 m-cy wiec naprawde warto
o cere tez dbaj, moze zainwestuj w jakies lepsze kosmetyki, sa drozsze, ale za to starczaja na dluzej.

uwazam, ze jednak lepiej Ci w jasnych wlosach, w cieplym odcieniu. No i jakis delikatny makijaz i bedzie dobrze a wlosy zapuszczaj
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 20:28   #19
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 142
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

podoba mi się kolor włosów na 4 zdjęciu. ten rudy jakoś mi nei podchodzi.no i życzę wytrwałości!
__________________
http://katana2013.blogspot.com/
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 15:37   #20
fallenart91
Zadomowienie
 
Avatar fallenart91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 784
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Na paznokcie polecam Calcium Pantothenicum. Tylko, że nie wiem czy mogłabyś to brać to witamina B5 Najlepsze efekty widać przy stosowaniu najwyższej dawki. Podobno działa też dobrze na włosy
fallenart91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 19:11   #21
cynamon12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Tak bardzo chciałam ci odpowiedzieć, że aż założyłam tu konto. Sama miałam naprawdę wiele problemów psychicznych. Zostałam strasznie oszukana i wykorzystana, mój cały świat się zawalił. Nadal boli jak wspominam ale nie o tym chciałam porozmawiać. Na zdjęciach zobaczyłam i inne kobiety też,że masz bardzo ładną twarz. Powinnaś robić sobie od czasu do czasu pilingi,a na noc smarować nawilżającym kremem na noc (może być Nivea) . Związuj na noc włosy by ci się nie łamały,nie wpadały do kremu i nie przetłuszczały się. Tak jak osoby przede mną mówiły - skończ z prostownicą ! I odpuść sobie na razie farbowanie.
Zacznij chodzić do szkoły, ja nawet wtedy gdy byłam całkowicie zmęczona psychicznie i załamana, nie dawałam się i odwalałam swoją robotę. Wbrew pozorom chodzenie do szkoły jest ważne (oceny to już inna sprawa ). Kąp się codziennie, najlepiej rano (jesteś wtedy rozbudzona i odświeżona poza tym w nocy można się pocić). NIE MYJ WŁOSÓW CODZIENNIE ! To jest najgorsze co może być już najlepiej przemęcz się 3 dni, jeśli nie chodzisz do szkoły. Jak będziesz je często myła będą ci się strasznie niszczyć i jeszcze bardziej przetłuszczać ! Lepiej nie używaj na włosy dużo odżywki, nakładaj troszeczkę (taką kropkę wielkości 5 zł) tylko na końcówki. Jeśli będziesz używać kuracji olejami - pamiętaj by umyć dobrze włosy po tym ciepłą wodą. Co do kuracji drożdżowej.. sama chciałam ją wypróbować podobno najlepsze są drożdże babuni z powodu,że bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie.
Co do twoich rzęs.. sadzę, że powinnaś używać lepszych kosmetyków i oczywiście zmywać wieczorem przed snem makijaż .Przed wyjściem z domu nałóż na usta pomadkę lub wazelinę, przez to nie będą się wysuszały.Zęby myj codziennie rano i wieczorem! Nie wyobrażam sobie iść na miasto z nieświeżym oddechem, fuj. To się naprawdę rzuca w oczy, a raczej to naprawdę czuć.
Co do ciała... rób co tydzień pilling na całe ciało. (Np. trochę kawy, cynamonu-działa antybakteryjnie i soku z cytryny albo najbardziej rozpowszechniony pilling cukrowy może być tez z dodatkiem cytryny lub oliwki dla dzieci. Usunie ci on zbędne owłosienie,kiedyś depilowały się w taki sposób kobiety. Jest tysiące różnych kombinacji pillingów. Musisz sobie poszukać). Zacznij się golić regularnie szczególnie nogi i pachy, ja osobiście gole się także w strefach intymnych (zostawiam tylko włoski na wzgórku łonowym) ale niektórym osobą strasznie przeszkadzają odrastające włoski. Osobiście myślę,że można się do tego przyzwyczaić. Jak będziesz goliła się maszynką najlepiej by miała kilka ostrz oraz ruchomą główkę która będzie idealnie dostosowywała się do twojej skóry dzięki temu będzie mniejsza możliwość by się skaleczyć. Na potliwość pij szałwię. Moja koleżanka która ma z tym problem pije. Kup sobie też w aptece specjalny antyperspirant ( dezodoranty ci w tym w ogóle nie pomogą) . Idź do dietetyka, lekarza z problemem nadwagi. Staraj się nie jeść chleba (albo przenieś się na ciemny) ani tłustych rzeczy-frytek, fast foodów itd..Codziennie pod wieczór (najlepiej przed kąpielą) poćwicz trochę. Zrób 50 przysiadów (nie takich normalnych, musisz rozstawić nogi na szerokość bioder, coś takiego i poruszać się jakbyś miała usiąść na krzesło- inaczej wypinaj tyłek do tyłu- oszczędzi to twoje kolana), 50 pajacyków i co najmniej 25 niepełnych brzuszków ale kiedy będziesz je robiła nie dawaj całego ciężaru na kręgosłup tylko postaraj się podciągać mięśniami brzucha.
Jeśli nie jesteś zbyt doba w malowaniu paznokci , lepiej tego nie rób. Pomaluj sobie je bezbarwną odżywką lub zrób (jak umiesz) frencza. Oczywiście przedtem je dokładnie wyczyść szczoteczką do paznokci i obetnij skórki radełkiem (przedtem zamocz je w ciepłej wodzie i zbierz skórki z paznokcie,podwiń je) lub jak masz strasznie wielki naskórek obetnij je obcinaczkami do paznokci, wyrównaj pilniczkiem i będzie bosko.
Jeśli chodzi o stopy wieczorem zamocz je w ciepłej wodzie z solą kuchenną albo specjalnymi solami do kąpieli i zedrzyj martwy naskórek pomyksem. Następnie pokremuj kremem do stóp i załóż skarpetki. Musisz skończyć z tym nałogiem, przez niego niszczysz sobie stopy.
Uff.. ale się napisałam . Na początku będzie ciężko, nawet bardzo, więc radzę byś znalazła jakąś motywującą piosenkę którą będziesz słuchać albo powiesić jakiś inspirujący plakat w widocznym miejscu lub jakąś tapetę na pulpit. Nie wiem czy odczytasz w ogóle ten komentarz albo czy zobaczyłam ten temat zbyt późno ale i tak trzymam za ciebie kciuki ! Nie musisz robić tego sama pokładach trochę wiary w przyjaciół i rodzinę, namów innych by w domu kupowali ci określone rzeczy, a i o mało co bym nie zapomniała NIC NIE JEŚĆ PO 18.00 !!! Początki zawsze są trudne, nie poddawaj się i NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ !

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Zapomniałam. Jeśli palisz przestań. Oprócz tego,że niszczysz zdrowie, zżółknieją ci zęby i zniszczy ci się cera , śmierdzi od ciebie na kilometr. Jeśli chcesz znaleźć swoją drugą połówkę albo wkręcić się do towarzystwa, to ci to nie pomoże. Musisz być silna. Jesteś kobietą, możesz wszystko !
cynamon12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 18:40   #22
ayla_fi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7
Dot.: Totalna metamorfoza - czas zacząć dbać o siebie.

Masz odwagę pisać na tym portalu o chorobach duszy... ja bym się nie odważyła aż tak uzewnętrzniać...
Przechodząc do tematu w rudym wyglądasz lekko mówiąc niekorzystnie, nie rozumiem dlaczego kobiety obdarzone tak fenomenalnym typem urody jak Ty chcą na siłę zrobić z siebie typowo angielskiego rudzielca Dobrze, że wróciłaś do ciemnego koloru...
Stopy są faktycznie zaniedbane ale myślę, że dobry regenerujący krem + ciepłe wełniane skarpety na noc powinny polepszyć ich stan, do tego manicure i problem z głowy.

Co do diety to rozumiem, że jest Ci ciężko, ja też w Twoim wieku miałam bardzo pokaźną nadwagę ale wystarczyło 5 miesięcy zdrowej diety i ćwiczeń żeby uporać się z problemem, który trapił mnie przez 6 lat czyli od kiedy zaczęłam tyć. Co do odchudzania to najważniejszy jest dobry moment, jeśli rozpoczniesz wielką dietę w czasie, w którym będziesz miała nawał problemów, nauki etc. to nie dasz rady tego ogarnąć, wiem po sobie.

Co do dbania o siebie to faktycznie pomaga kupno pięknie pachnących żeli pod prysznic np. Original Source, pianek do depilacj (Isana brzoskwiniowa), balsamów, najlepiej gdyby te wszystkie urodowe rytuały były przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Ważne jest też to, żebyś rozsądnie wybrała sobie to co jest Ci potrzebne, wcale nie musisz smarować się masłami do ciała jeśli tego nie lubisz (ja np. tego wręcz nienawidzę!) możesz np. dolewać trochę oliwki dla dzieci do kąpieli, dzięki temu Twoja skóra będzie już wystarczająco nawilżona bez katowania jej jakąś ogromną ilością chemii
Co do cery to wystarczy że będziesz ją dokładnie oczyszczać i nawilżać i raz na jakiś czas złuszczać peelingiem.
Zmiany wprowadzaj stopniowo, nic na siłę, jak już będziesz widzieć poprawę to myślę, że to będzie już wystarczającą motywacją dla Ciebie, żebyś to kontynuowała i nie zaniedbywała się.
ayla_fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 18:40:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.