Egzamin czeladniczy z wizażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-26, 09:42   #1
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228

Egzamin czeladniczy z wizażu


Egzamin czeladniczy z wizażu. Ktoś ma za sobą?

Dziewczyny chcę przystapić do egzaminu czeladniczego z wizażu.

Dziewczyny jakie uprawnienia się zdobywa po takim egzaminie?
Wiem, że po tym egzaminie jestem zawodową wizażystką i dostaje się państwowy dokument ( wizaz jest od kilku lat wpisany na listę zawodów w Polsce i poza jej granicami i się okazuje, że mało osób wogóle ma jakiekolwiek uprawnienia do "uprawiania" tego zawodu, bo wiele szkół oferujących szkołę wizażu czy kursy nie daje tak na prawdę tytułu zawodowego, bo nie dają państwowych zatwierdzonych papierów na to - taką informację ostatnio wyczytałam na necie ). I jeszcze to:

Cytat:
niezbędne do przystąpienia do egzaminu dyplomowego i uzyskania tytułu czeladnika w zawodzie Wizażysta zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 22 marca 1989r. o rzemiośle. Tytuł czeladnika i mistrza w zawodzie Wizażysta nie wymaga nostryfikacji w Unii Europejskiej i USA.


więc warto do egzaminu przystąpić

Teraz mam pytanie czy jako czeladnik mogę prowadzić zajęcia z wizażu w szkołach czy muszę przepracować 3 lata w zawodzie i potem zrobić mistrza wizażu ( drugi egzamin mistrzowski z wizażu ), by móc uczyć w szkołach teorii i praktyki?

Czy jako czeladnik mogę organizować kursy wizażu czy jako mistrz wizażu? Jakie są regulacje prawne?

Dziękuję za odpwiedź.

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-03-26 o 10:17 Powód: dopisek
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:58   #2
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

pierwsze słyszę o takim egzaminie:O możesz coś więcej na ten temat napisać??skąd się o tym dowiedziałaś??
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 15:47   #3
zyga74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 36
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

Tak są egzaminy czeladnicze i mistrzowskie. Dyplom czeladniczy daje uprawnienia zawodowe, mistrzowski daje możliwość uczenia w szkołach i teorii i praktyki. Jako czeladnik można uczyć tylko praktyki, bynajmniej tak było do tej pory. Osoby, które poukańczały kursy wizażu i otrzymały certyfikaty tak na prawdę nic nie mają z tych certfikatów, bo nie posiadają tytułu zawodowego WIZAŻYSTA. Taki egzamin daje dyplom i uzyskuje się zawód, który jest wpisany na liście zawodów w Polsce i za granicą
Aby zostać mistrzem trzeba minimum 3 lata pracować w zawodzie wizażysty albo u kogoś albo prowadzi się swoją działalność. Zeby strać się o mistrza wizażu najpierw trzeba zdać egzamin czeladniczy
zyga74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 22:18   #4
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

ja otrzymałam dyplom w języku polskim i angielskim i chyba tytuł wizażystki....sprawdzę dla pewności jeszcze...
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 18:50   #5
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

Cytat:
Napisane przez sarah22 Pokaż wiadomość
pierwsze słyszę o takim egzaminie:O możesz coś więcej na ten temat napisać??skąd się o tym dowiedziałaś??
Staram się o dotację z UP na otworzenie swojej DG no i trzeba mieć uprawnienia co do prowadzenia swojego studia wizażu, żeby dotacje dostać. Kursy, które pokończyłam, szkolenia itd sa nic nie warte, bo nie mam państwowego papierku stąd UP wysyła mnie na 3 miesięczne szkolenie, które mnie przygotuje do takiego egzaminu, aby uzyskac tytuł zawodowy.
Plus jest taki, że dostanę papiery z zakresu stylizacji fryzur, wizażu i stylizacji paznokci - tak więc chętnie z tego skorzystam, bo z samego makijażu się nie utrzymam, ale jak dojda do tego paznokcie i fryzury to większe pole do popisu, no i będe mogła robić odpłatne warsztaty makijażu dla większej grupy kobiet. Czyli przychód z 4 rzeczy
A tak szczerze to z 5 bo jeszcze z budowy sieci dystrybucji na rzecz MK też są pieniążki. Więc gabinet wykorzystam również, aby robić spotkania kosmetyczne Mary Kay

Tak dotychczas wyglądały egzaminy, znalezione w sieci

Cytat:


Korzyści: tytuł zawodowy zwiększa szanse uzyskania pracy, liczne kursy wizażu dają możliwość zwiększenia umiejętności, ale nie dają uprawnień zawodowych; tytuł czeladnika w zawodzie wizażystka pozwala na wykonanie dalszego kroku - przygotowanie się do egzaminu mistrzowskiego; Egzamin kwalifikacyjny na tytuł czeladnika w zawodzie wizażystka przeprowadzany jest w dwóch etapach:
  • etap praktyczny - polega na samodzielnym wykonaniu przez kandydata zadań egzaminacyjnych sprawdzających umiejętności praktyczne (wykonanie wylosowanego typu makijażu na modelce)
  • etap teoretyczny - odbywa się w dwóch częściach - pisemnej i ustnej
w części pisemnej kandydat udziela odpowiedzi na pytania z zakresu tematów:
  • rachunkowość zawodowa
  • dokumentacja działalności gospodarczej
  • rysunek zawodowy
  • zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej
  • podstawowe zasady ochrony środowiska
  • podstawowe przepisy prawa pracy
  • podstawowa problematyka prawa gospodarczego i zarządzania przedsiębiorstwem
w części ustnej kandydat odpowiada na pytania z zakresu następujących tematów:
  • technologia (kosmetyki kolorowe, sposoby wykonania makijażu, etapy makijażu)
  • maszynoznawstwo (narzędzia wizażysty, akcesoria)
  • materiałoznawstwo (skład kosmetyków kolorowych, konsystencje itp.)

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-03-27 o 18:58 Powód: dopisek ;)
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 12:20   #6
moniagp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kopenhaga
Wiadomości: 2
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

Chcę rozpocząć kurs wizażu stopnia 1. W ofercie danej szkoły są dwie możliwości nauki. Pierwsza - zajęcia odbywają się w grupie a druga - indywidualnie z przygotowaniem do egzaminu czeladniczego. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy warto płacić więcej i odbyć indywidualne zajęcia? Czy 52 godziny nauki w tym 10 godzin są w stanie przygotować do egzaminu?
moniagp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 15:44   #7
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

podbijam, poszukuje w Poznaniu kursu, ktory przedstawia informacje potrzebne do egzaminu czeladniczego, niestety tematyka roczne szkoly nie zahaczala o wiele waznych watkow, ktore widnieja na egzaminie
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 17:56   #8
manufakturapiekna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 368
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

podbijam temat, moze ktos jeszcze sie wypowie? czy trzeba spelniac jakies warunki aby przystapic do egzaminu czeladniczego?
manufakturapiekna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 18:29   #9
vannessa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 121
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

Naprawdę nie wiedziałam, że trzeba mieć takie uprawnienia do tego, ciekawa jestem czy moja wizażystka ma
vannessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 22:44   #10
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

...
nie no,o kant tyłka potłuc takie świadectwa,zwłaszcza w codziennej pracy zawodowej...ani nie musiałam ich miec otwierając własny gabinet ani do czego innego tez nie widzę potrzeby ich posiadania,firma/gabinet moze organizowac szkolenia itp..nie ma się co tym zachłystywać.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 22:22   #11
Jassmine
Raczkowanie
 
Avatar Jassmine
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 158
GG do Jassmine Send a message via Skype™ to Jassmine
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

Znalazłam listę pytań na egzamin czeladniczy, ale jak przeczytałam jedno z nich (materiałoznastwo) "W jakim celu używa się tuszu do rzęs? " -to zwątpiłam w jego sens. Każdy głupi jest w stanie wymyślić odpowiedź. Jest to niewątpliwie nabijanie kasy osobom, które szkolą...nie jest to zawód regulowany, jak np. lekarz, więc by prowadzić działalność nie trzeba tak naprawdę mieć żadnych uprawnień.
__________________
moje portfiolio
www.malujmnie.pl lub
www.jassmine.maxmodels.pl
Jassmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-15, 11:33   #12
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

Cytat:
Napisane przez Jassmine Pokaż wiadomość
Znalazłam listę pytań na egzamin czeladniczy, ale jak przeczytałam jedno z nich (materiałoznastwo) "W jakim celu używa się tuszu do rzęs? " -to zwątpiłam w jego sens. Każdy głupi jest w stanie wymyślić odpowiedź. Jest to niewątpliwie nabijanie kasy osobom, które szkolą...nie jest to zawód regulowany, jak np. lekarz, więc by prowadzić działalność nie trzeba tak naprawdę mieć żadnych uprawnień.
...
dokładnie
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 11:15   #13
kamariata_2701
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
nie no,o kant tyłka potłuc takie świadectwa,zwłaszcza w codziennej pracy zawodowej...ani nie musiałam ich miec otwierając własny gabinet ani do czego innego tez nie widzę potrzeby ich posiadania,firma/gabinet moze organizowac szkolenia itp..nie ma się co tym zachłystywać.
Zgadzam się z przedmówcą - dyplom czeladnika nie jest potrzebny do otwarcia gabinetu i rejestracji DG. To tak, jakby od każdego malarza wymagac papierologii, że potrafi malowac!

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
dokładnie
Też jestem tego samego zdania. Pytałam nawet o ten egzamin najbardziej utytułowanej i doświadczonej w wizażu i w nauce wizażu osoby w Polsce - stwierdziła, że, mówiąc kolokwialnie, to ściema i naciąganie ludzi przez niektóre firmy szkolące.
kamariata_2701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 17:00   #14
WizazankaLublinianka
Rozeznanie
 
Avatar WizazankaLublinianka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kogut
Wiadomości: 524
Dot.: Egzamin czeladniczy z wizażu

ja teraz planuję zapisać się do rocznej szkoły wizażu. Wypytałam telefonicznie co i jak i Pani uprzedziła mnie to że szkoła bez uprawnień szkoly publicznej. Czyli dostanę dyplom, ale egzaminu nie będzie. Miałam zrezygnować bo jednak liczyłam na egzamin, ale cóż... skoro piszecie, że to się nie przydaje to jednak się tam zapiszę.
__________________

WizazankaLublinianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 18:00:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.