filologia angielska - gdzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-27, 14:37   #1
vanhezz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5

filologia angielska - gdzie


Witam
Mam takie pytanie.
Otóż zmieniam kierunek i wybieram sie na filologie angielską.
W 2014 roku pisalem mature z takimi wynikami:
j. angielski podstawa 100%
j. angielski ustny 100%
chemia R - 72%

W 2015 mam zamiat zdawać znowu i licze na:
j. angielski R - 80-85%
j. polski R - 40-45%

Przeglądnąłem już pare uczelni, ale we wszystkich wymagany jest polski na poziomie rozszerzonym, a jak widzicie, to bardzo osłabi moją punktacje. Na UWr i UAM raczej nie mam co liczyc.
Zostaje UG dodatkowo liczyłaby mi sie chemia, która troche podnosi. Tam poza tym liczy sie chyba tak, ze za podstawe wynik mnoży *1 a za rozszerzenie dodatowo *1,5, wiec po wstepnych obliczeniach miałbym około 107-108 punktów.
Wszystko przez ten przeklęty polski.

Czekam na wasze porady
vanhezz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 14:52   #2
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: filologia angielska - gdzie

Napisałam podobnie rozszerzony polski (dokładnie nie pamiętam ale wiem, że 50 na bank nie przekorczyłam) i dostałam się na UAM, a z rozszerzenia ang miałam 77% więc wcale nie jesteś skazana na porażkę. Co prawda dostałam się w drugiej turze, ale zabrakło mi jedynie 0.2pkt więc nie jest to tragedia, tym bardziej że próg obniżyli o całe 4 punkty. Próbuj, chociaż jest ciężko. Ja już podziękowałam za kierunek, ale jeśli jesteś pewna że chcesz to stiudować to wydaje mi się, że UAM pod tym względem jest idealny. Pamiętaj że ciągle jest niż demograficzny i przyjmują sporo osób - na liście osoby które się nie załapały miały ok 10 punktów poniżej progu, więc to nie jest duża różnica. Co do reszty - ciężko żeby ktoś mając 30 punktów dostał się gdy próg wynosi 74, trochę marzyciele. Wcale nie jest tak źle, jak może Ci się wydawać. Życzę powodzenia!

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2014-11-27 o 14:56
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 14:57   #3
vanhezz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: filologia angielska - gdzie

Nie jestem kobietą haha, założyłem tu temat, bo wiem, że to jedno z niewielu for, gdzie można dostać szybko i całkiem rzetelną informacje

Oj, bardzo mnie pocieszyłaś tą informacją. Będę próbował, ale dobija mnie Poznań. Tu prawie w ogóle nie ma słońca, od dwóch tygodni go nie widziałem. Wrocław ma swój urok.
A dlaczego zrezygnowalaś?
vanhezz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 15:09   #4
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: filologia angielska - gdzie

Cytat:
Napisane przez vanhezz Pokaż wiadomość
Nie jestem kobietą haha, założyłem tu temat, bo wiem, że to jedno z niewielu for, gdzie można dostać szybko i całkiem rzetelną informacje

Oj, bardzo mnie pocieszyłaś tą informacją. Będę próbował, ale dobija mnie Poznań. Tu prawie w ogóle nie ma słońca, od dwóch tygodni go nie widziałem. Wrocław ma swój urok.
A dlaczego zrezygnowalaś?
Wybacz, nie widziałam płci a nick można podciągnąć i pod jedno i pod drugie.

Zrezygnowałam głównie dlatego, że pochopnie wybrałam kierunek. Wielu ludzi ma tak, że na hasło ,,angielski" od razu pojawia się ,,filologia angielska" i ja też taki błąd popełniłam. Poszłam bo nie miałam pomysłu na siebie, a nauczycielka była absolwentką UAM i brałam udział w wykładach otwartych przed maturą. Poza tym, na studiach czułam się nieszczęśliwa, nie interesowały mnie rzeczy na nim poruszane a poziom był wysoki (chociaż o tym już wiedziałam wcześniej i to jest zdecydowanie plus). To nie tak że zniechęciły mnie złe oceny, chociaż z jednego miałam 2 a z innych 5 i wszystko pozaliczane - już po pierwszych trzech tygodniach bez ocen i testów wiedziałam, że to nie moja bajka. To bardzo wymagające i humanistyczne studia. Oprócz zajęć specjalizacyjnych ze słownictwa nic mnie nie interesowało.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 15:52   #5
vanhezz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: filologia angielska - gdzie

Mnie na ten przykład językoznawstwo, fonologia, kulturoznawstwo USA lub Anglii interesuje, inaczej jest z literaturą tych krajów (fe). A powiedz mi, czy zajecia z literatury anglojezycznej wyglądały tak jak na polskim w liceum? czyli czytanie lektury, bohaterowie, plan zdarzeń, charakterystyki itd? - chociaż w sumie.. w wersji angielskiej może być ciekawe, chociaż zdaje sobie sprawe, że na pewno niełatwo
vanhezz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 16:03   #6
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: filologia angielska - gdzie

Akurat z tego co wymieniłeś miałam tylko fonologię. Co do literatury - jest chyba dwa lata, zarówno brytyjska jak i amerykańska. Moja literatura wyglądała tak - wykłady były nieobowiązkowe (grupy ogólne i nauczycielskie miały to obligatoryjne), co tydzień była lektura do przeczytania. Na początek krótkie wiersze, potem już książki coraz grubsze i grubsze. No i na każdych zajęciach wejściówka - zawsze dwa pytania z treści lektury. My akurat mieliśmy proste (1 ogólne, 1 bardziej szczegółowe) chociaż wymagały znajomości, ale wiem że inne grupy miały mega szczegóły - zależy od prowadzącego. Po ok. miesiącu mieliśmy esej do napisania na 1000 słów (charakterystyka porównawcza), ale to dla własnej praktyki w domu by oddać do sprawdzenia. Chyba w ten piątek był egzamin który polegał na teorii z zajęć (definicje itp) i potem właśnie esej do napisania na jakiś temat, odnoszący się do przerobionych lektur i wymagający ich znajomości. Jeśli ktoś nie zdawał wejściówek pod koniec semestru pisze egzamin ze wszystkich lektur.

Na samych zajęciach - zazwyczaj była mała powtórka materiału z tego co było na poprzednich zajęciach, a tak powiedzmy ta godzina z 15 minutami mijała na omawianiu lektury - budowa, postacie, treść itp. Babka była wporządku, ale wiem że inne grupy miały spinę przed wejściówkami na literaturze.

Aha - no i wszystkie zajęcią są prowadzone po angielsku jako że to jest język obowiązujący na zajęciach, nie wspominając o wykładach. Może na gramatyce jest tego mniej bo czasami trzeba tłumaczyć po polsku, ale reszta zajęć zazwyczaj w 95-97% obydwa się tylko i wyłącznie po angielsku.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2014-11-27 o 16:04
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 18:47   #7
vanhezz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: filologia angielska - gdzie

Dziekuje za obszerną odpowiedź.
Mam do ciebie jeszcze jedno pytanko, czy pamiętasz może ile dokładnie miałaś z matury z polskiego rozszerzonej albo przynajmniej około? I jedną prośbe, czy byłabyś tak uprzejma i podała kilka pozycji lektur które omawialiście na studiach? Gdybym zaczął czytać już teraz to może potem bym miał odrobinę łatwiej.

Z góry dziękuje
vanhezz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-27, 22:11   #8
alczatka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 60
Dot.: filologia angielska - gdzie

Cytat:
Moja literatura wyglądała tak - wykłady były nieobowiązkowe (grupy ogólne i nauczycielskie miały to obligatoryjne)
Nie ma wykładów obowiązkowych na WA. :P Nie trzeba na nie chodzić, żeby zaliczyć przedmiot, ale grupy ogólne (akademickie, tylko i wyłącznie chyba, n-lskie w każdym razie na pewno nie) obowiązuje materiał na nich poruszany, ot takie tam sprostowanie.

Ja osobiście na literaturze nigdy nie pisałam żadnej charakterystyki porównawczej akurat. Na testach zaliczeniowych pytania są o definicje, np. co to jest aliteracja + przykład i dodatkowo jakieś eseje o przedstawienie, czy jakiś motyw z lektur/lektury. Generalnie nawet do ogarnięcia, jak już się wdrożysz i ogarniesz sobie jakieś spoko notatki z zajęć. I zamiast lektur, szczególnie tych staroangielskich na początku, ja polecam bardziej Sparknotes - są nie tylko streszczenia, opracowania, motywy, ale i trochę uwspółcześnione wersje tych wszystkich "nieczytliwych" rzeczy.
alczatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 14:14   #9
aleksandrakobel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: filologia angielska - gdzie

Szukam osób które robią magisterkę dziennie lub zaocznie na filologii angielskiej we wrocławiu do udzielenia mi kilku informacji. BARDZO PILNE.
- co można powiedzieć o poziomie uczelni ? trzeba się 'zarzynać'?
-czy da sie pogodzić pracę ze studiowaniem zaocznie/??
aleksandrakobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-07 15:14:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.