ile można zarobić na allegro? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-15, 01:29   #31
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez sylvietti Pokaż wiadomość
ja też czasem sprzedaje na allegro, glownie wlasne ciuchy, ktore mi sie juz znudzily albo sa za male. przez pewien czas wyszukiwalam tez w lumpku np po 2 zl fajne markowe ciuszki w dobrym stanie i je sprzedawalam. wiadomo, kokosów na tym nie ma, i trzeba troche czasu na to poswiecic, no ale zawsze jakas dodatkowa kasa.

fajną opcją jest sprzedawanie ciuchów sprowadzonych z Anglii, z Primarka np., tak sie czaję od pewnego czasu, żeby tak zrobić, ale nigdy np w Londynie nie byłam, i nie wiem czy wyrobilabym sie w ciagu jednego dnia, rano przyleciec, wieczorem wyleciec z ciuchami (mam na mysli oczywiscie tanie linie lotnicze). no ale moze w koncu sprobuje
Jak chodzi ci o maksymalnie tanie loty, to mają zwykle ograniczenie co do bagażu.
Druga sprawa - często obserwuję aukcje z Primarka i innych i wcale tak super na allegro nie schodzą.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 23:57   #32
digj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Można nie zarobić nic, mozna i parę tysięcy, zalezy co sprzedajesz, w jakiej cenie i w jakiej ilości. Wystawiając w miesiącu dwie butelki perfum zarobisz w zasadzie grosze, wystawiając sto flakonów ktore sa niedostepne w Polsce możesz zgarnąć niezły grosz (ale raczej nie tyle, aby się z tego utrzymać)

A ja mam pytanie
ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA ALLEGRO ŻEBY URZĄD SKARBOWY SIE NIE PRZYCZEPIŁ???
PODOBNO ONI KONTROLUJĄ-TO PRAWDA?
digj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:13   #33
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez digj Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie
ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA ALLEGRO ŻEBY URZĄD SKARBOWY SIE NIE PRZYCZEPIŁ???
PODOBNO ONI KONTROLUJĄ-TO PRAWDA?

Sprzedajac na Allegro robisz konkurencję innym , którzy prowadzą dzialalnosc legalnie , więc jesli urzad sam sie nie zainteresuje to ktoś życzliwy może mu pomóc

Jezeli sprzedajesz systematycznie ( nie raz czy dwa ) i jesli sprzedajesz rzeczy kupione do odsprzedazy ( nie swoje , które przeleżały jakiś czas u ciebie w szafie ) to musisz zglosic to do odpowiedniego urzedu . Mniej więcej tak to wygląda.
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 15:06   #34
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: ile można zarobić na allegro?

I produkty używane to były te kupione na własny użytek przed conajmniej 6 miesiącami.

Jak jest aktualnie nie wiem - wiem, że kiedyś mówiło się o granicy 1000 zł rocznie - ale wiadomo - kwestia przypadku czy się zainteresują.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 13:51   #35
digj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Sprzedajac na Allegro robisz konkurencję innym , którzy prowadzą dzialalnosc legalnie , więc jesli urzad sam sie nie zainteresuje to ktoś życzliwy może mu pomóc

Jezeli sprzedajesz systematycznie ( nie raz czy dwa ) i jesli sprzedajesz rzeczy kupione do odsprzedazy ( nie swoje , które przeleżały jakiś czas u ciebie w szafie ) to musisz zglosic to do odpowiedniego urzedu . Mniej więcej tak to wygląda.
Tak.tak wiem,pamiętam-przed wakacjami kupiłam mały jachcik motorowy-a po wakacjach plany życiowe nagle sie zmieniły i zapragnełam sprzedać ta kosztowną rzecz,ale sie dowiedziałam że czeka mnie zapłata wysokiego podatku ,więc trzebabyło spisać umowe na długo po sprzedaży niestety-WYJĄTKOWO GŁUPIE MAMY PRAWO W NASZYM KRAJU,bo ta samam sytucja jest z małym dzieckiem
Rodzi sie i odrazu rośnie-nie czeka z tym 6 miesięcy-a jak mama chce sprzedawać rzeczy po dziecku na bierząco to co wtedy?
Magazyn ma wynająć na te 6miesięcy?? No i te nieszczęsne faktury,rachunki mające na celu poświadczyć kiedy dana rzecz faktycznie została nabyta-MEGA GŁUPOTA.
JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO TUSK NAM JESCZE POKAŻE JAK MOŻE SIE PIĘKNIE ŻYĆ KOWALSKIEMU.
digj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 13:57   #36
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez digj Pokaż wiadomość
Tak.tak wiem,pamiętam-przed wakacjami kupiłam mały jachcik motorowy-a po wakacjach plany życiowe nagle sie zmieniły i zapragnełam sprzedać ta kosztowną rzecz,ale sie dowiedziałam że czeka mnie zapłata wysokiego podatku ,więc trzebabyło spisać umowe na długo po sprzedaży niestety-WYJĄTKOWO GŁUPIE MAMY PRAWO W NASZYM KRAJU,bo ta samam sytucja jest z małym dzieckiem
Rodzi sie i odrazu rośnie-nie czeka z tym 6 miesięcy-a jak mama chce sprzedawać rzeczy po dziecku na bierząco to co wtedy?
Magazyn ma wynająć na te 6miesięcy?? No i te nieszczęsne faktury,rachunki mające na celu poświadczyć kiedy dana rzecz faktycznie została nabyta-MEGA GŁUPOTA.
JAK TAK DALEJ PÓJDZIE TO TUSK NAM JESCZE POKAŻE JAK MOŻE SIE PIĘKNIE ŻYĆ KOWALSKIEMU.
Ja nie wiem skąd to zwalanie na Tuska, bo to nic nowego nie jest. I nie Tusk kontroluje allegro. Ludzie no prosze.....

A co do 6 miesięcy to całkiem zrozumiałe jest, inaczej za łatwo byłoby obejść kwetię czy rzecz jest nowa czy nie.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 19:18   #37
digj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Ja nie wiem skąd to zwalanie na Tuska, bo to nic nowego nie jest. I nie Tusk kontroluje allegro. Ludzie no prosze.....

A co do 6 miesięcy to całkiem zrozumiałe jest, inaczej za łatwo byłoby obejść kwetię czy rzecz jest nowa czy nie.

A na kogo mam zwalić odpowiedzialność za całą biurokracje??
Na szefa zwalam-co palcem nie kiwnoł i coraz trudniej i trudniej i wciąż trudniej pojąć,dlaczego w ogóle coraz to trudniej jest żyć.
digj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-04, 20:55   #38
mala gosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: mozna - duzo

Witam - na allegro mozna zarobic duzo sprzedajac ciuchy z lumpeksow. To co piszecie wyzej jest typowym strachem przed proba, przed nowym.Wiem co pisze - sama to przerabialam. Jestem nauczycielka - postawiona w sytuaacji samodzienego wychowania dwojki dzieci - zarobki z pensji niestety nie strczaly - moglam albo isc do MOPS na co mi duma nie pozwalala albo cos zrobic - moje pierwsze proby polegaly na robieniu zdjec aparatem z komorki i sprzedawaniu wlasnych za malych ciuchow - ( ze stresu roztylam). O dziwo zeszly wysoko a 100 - 500zl gdy sie bralo na " zeszyt " to bywalo duzo. Wydawalo sie ze to sposob. Lazilam po lumpeksach. Sprzedawalam - bo rodzina juz nie chciala pozyczac a mlodsze chorowalo. Musialam. Wieczorami pralam, prasowalam, mierzylam, fotografowalam.Duzo czasu to fakt ale wplywaly pieniadze na konto . Motywacje mialam silna. Po 5 latach powiem tak - zarabiam w od 3000zl do 7000 zl. Zadnym ogromnym biznesmenem nie jestem, sprzedaje dalej odziez uzywana. Po drodze mialam kontrole z UKS - Urzad Kontroli Skarbowej. Niestety ktos zyczliwy zglosil. KTos z konkurencji - albo i nie - nigdy sie tego nie dowiem. Urzednik - a poplakalam sie tam z rozpaczy - wcale nie "wilk" a raczej dobry czlowiek oswiecil.Przeciez sprzedawalam tylko "szamty"nic nowego, przeciez nikogo nie okradalam, przeciez ni emialam z czego zyc. To na nic. Policzyl, wszystkie dane na prosbe Urzedu allegro udostepnia wraz z wydrukami a wcale wtedy kokosow nie mialam i raptem w rok zarobilam 4000 zl. Wtedy faktycznie czesc to byly moje rzeczy. Albo przyznanie si edobrowolne do winy albo policza po swojemu, Przynalam sie. Urzednik - chyba widzac moja szczera rozpacz - pomog mi - ot tak. Przy pelnym etacie w szkole jesli zaloze dzialnosc bede placic tylko skladke zdrowotna to obecnie 233.32 zl i nic wiecj. Wtedy bylo to mniej.Powinnam zalozyc dzialnosc. Mialam kare. Mialam zaoczna rozprawe sadowa, dobrowolne przyznanie sie do winy. Zaplacilam, zalozylam dzialalnosc. Place obecnie tylko skladke zdrowotna. Podatku nie musze, gdyz moge odpisac czesc skladki zdrowowotnejod podatku naleznego i wychodzi 0 - zero.Jelsi masz 6000 - 7000 obrotu - nie placisz podatku ale musisz miec zalozona dzialnosc godpodarcza, inaczje niestety licza a kary dokladaja.Jesli przekroczysz na ryczalcie przy 3% od obrotu te kwote doplace 60 - 100 zl podatku.Skad mam towar - z lumpeksow. Dobre zdjecia, opis, ceny wcale nie musza byc konkurencyjne,kobiety kupia to co im sie podoba, nie zawsze musi byc tanie - taka psychika kobieca - dla kobiet ktorej sie rzecz podoba naprawde niewane jest czy kosztuje to 30 zl czy 130 zl- wystawiam zawsze do licytacji - nigdy " kup teraz". Dlaczego - ceny w licytacji niejednokrotnie przewyzszaja najsmielsze oczekiwania i w licytacji nie ma zwrotow a sa tylko reklamacje ale to juz dla bardziej zainteresowanych, dlaczego o tym pisze do was, bo nie jestem pazerna ani zawistna. Gdy widze swoje jęczace kolezanki, walczace o kazda nadgodzine i klaniajace sie z daleka dyrektorce bo moze da 1 godz wiecej to mi ich zal, mowie im o tym , namawiam, allegro to nienasycony rynek ale one maja tysiace obiekcji takich jak wy tutaj. Oczywiscie ciezej jest jesli ktos nie pracuje na etacie, wtedy trzeba placic caly Zus ale i tez czasu wiecej jest i mozliwosci inne. Ja mam tylko popoludnia i noce. Uwazam ze poszczescilo mi sie , ze to dobry interes ze powinnam podzielic sie tym z innymi. Nie narzekajcie. Zrobcie to. Przynajmniej sprobowac nalezy. Nie musicie od razu rejstrowac dzialanosci. Sprzedajcie to co macie w szafach. Dzis jestem tzw " biskupem" na allegro, nie mam zadnych pracownikow, wystawiam 150 aukcji miesiecznie z czego ok 100 schodzi. wiec nie tak duzo - pani enieraz placa po 200 - 300 zl za rzecz - az boje sie to wysylac a pozniej dostaje pozytywa, wiec sa zadowolone. Szukam dalej perelek w lumpeksach, na ryneczkach.Kupuje ok 6 - 9 kg tygodniowo odziezy wybranej za ok 40 zl za kg.to daje 360 zl , raz w tyg - cztery razy w msc to ok 1200 zl w towar,Zus 233,32 oplata allegro 300 - 500 zl to razem ok do 2000 kosztoww najgorszym wypadku ale zarobek do 7000 to duzo wiecej niz zarabiam w szkole.Jelsi zarabiam 3000 to malo wystawialam i oplata allegro mniejsza i na towar wydalam mniej. Zus pozostanie ten sam. Od roku mam dostep do towaru z outeltu i moge wybierac ale nie mialam tak od razu. Wszystko przyjdzie z czasem. Z czasem poznacie ludzi , znajdziecie dostep.Allegro to dobry zarobek, dla potrzebujacych i pracowitych. Bardzo dobry - niech trwa wiecznie. Pozdrawiam i odwagi zycze.
mala gosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:04   #39
ptysia101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: mozna - duzo

Cytat:
Napisane przez mala gosia Pokaż wiadomość
Witam - na allegro mozna zarobic duzo sprzedajac ciuchy z lumpeksow. To co piszecie wyzej jest typowym strachem przed proba, przed nowym.Wiem co pisze - sama to przerabialam. Jestem nauczycielka - postawiona w sytuaacji samodzienego wychowania dwojki dzieci - zarobki z pensji niestety nie strczaly - moglam albo isc do MOPS na co mi duma nie pozwalala albo cos zrobic - moje pierwsze proby polegaly na robieniu zdjec aparatem z komorki i sprzedawaniu wlasnych za malych ciuchow - ( ze stresu roztylam). O dziwo zeszly wysoko a 100 - 500zl gdy sie bralo na " zeszyt " to bywalo duzo. Wydawalo sie ze to sposob. Lazilam po lumpeksach. Sprzedawalam - bo rodzina juz nie chciala pozyczac a mlodsze chorowalo. Musialam. Wieczorami pralam, prasowalam, mierzylam, fotografowalam.Duzo czasu to fakt ale wplywaly pieniadze na konto . Motywacje mialam silna. Po 5 latach powiem tak - zarabiam w od 3000zl do 7000 zl. Zadnym ogromnym biznesmenem nie jestem, sprzedaje dalej odziez uzywana. Po drodze mialam kontrole z UKS - Urzad Kontroli Skarbowej. Niestety ktos zyczliwy zglosil. KTos z konkurencji - albo i nie - nigdy sie tego nie dowiem. Urzednik - a poplakalam sie tam z rozpaczy - wcale nie "wilk" a raczej dobry czlowiek oswiecil.Przeciez sprzedawalam tylko "szamty"nic nowego, przeciez nikogo nie okradalam, przeciez ni emialam z czego zyc. To na nic. Policzyl, wszystkie dane na prosbe Urzedu allegro udostepnia wraz z wydrukami a wcale wtedy kokosow nie mialam i raptem w rok zarobilam 4000 zl. Wtedy faktycznie czesc to byly moje rzeczy. Albo przyznanie si edobrowolne do winy albo policza po swojemu, Przynalam sie. Urzednik - chyba widzac moja szczera rozpacz - pomog mi - ot tak. Przy pelnym etacie w szkole jesli zaloze dzialnosc bede placic tylko skladke zdrowotna to obecnie 233.32 zl i nic wiecj. Wtedy bylo to mniej.Powinnam zalozyc dzialnosc. Mialam kare. Mialam zaoczna rozprawe sadowa, dobrowolne przyznanie sie do winy. Zaplacilam, zalozylam dzialalnosc. Place obecnie tylko skladke zdrowotna. Podatku nie musze, gdyz moge odpisac czesc skladki zdrowowotnejod podatku naleznego i wychodzi 0 - zero.Jelsi masz 6000 - 7000 obrotu - nie placisz podatku ale musisz miec zalozona dzialnosc godpodarcza, inaczje niestety licza a kary dokladaja.Jesli przekroczysz na ryczalcie przy 3% od obrotu te kwote doplace 60 - 100 zl podatku.Skad mam towar - z lumpeksow. Dobre zdjecia, opis, ceny wcale nie musza byc konkurencyjne,kobiety kupia to co im sie podoba, nie zawsze musi byc tanie - taka psychika kobieca - dla kobiet ktorej sie rzecz podoba naprawde niewane jest czy kosztuje to 30 zl czy 130 zl- wystawiam zawsze do licytacji - nigdy " kup teraz". Dlaczego - ceny w licytacji niejednokrotnie przewyzszaja najsmielsze oczekiwania i w licytacji nie ma zwrotow a sa tylko reklamacje ale to juz dla bardziej zainteresowanych, dlaczego o tym pisze do was, bo nie jestem pazerna ani zawistna. Gdy widze swoje jęczace kolezanki, walczace o kazda nadgodzine i klaniajace sie z daleka dyrektorce bo moze da 1 godz wiecej to mi ich zal, mowie im o tym , namawiam, allegro to nienasycony rynek ale one maja tysiace obiekcji takich jak wy tutaj. Oczywiscie ciezej jest jesli ktos nie pracuje na etacie, wtedy trzeba placic caly Zus ale i tez czasu wiecej jest i mozliwosci inne. Ja mam tylko popoludnia i noce. Uwazam ze poszczescilo mi sie , ze to dobry interes ze powinnam podzielic sie tym z innymi. Nie narzekajcie. Zrobcie to. Przynajmniej sprobowac nalezy. Nie musicie od razu rejstrowac dzialanosci. Sprzedajcie to co macie w szafach. Dzis jestem tzw " biskupem" na allegro, nie mam zadnych pracownikow, wystawiam 150 aukcji miesiecznie z czego ok 100 schodzi. wiec nie tak duzo - pani enieraz placa po 200 - 300 zl za rzecz - az boje sie to wysylac a pozniej dostaje pozytywa, wiec sa zadowolone. Szukam dalej perelek w lumpeksach, na ryneczkach.Kupuje ok 6 - 9 kg tygodniowo odziezy wybranej za ok 40 zl za kg.to daje 360 zl , raz w tyg - cztery razy w msc to ok 1200 zl w towar,Zus 233,32 oplata allegro 300 - 500 zl to razem ok do 2000 kosztoww najgorszym wypadku ale zarobek do 7000 to duzo wiecej niz zarabiam w szkole.Jelsi zarabiam 3000 to malo wystawialam i oplata allegro mniejsza i na towar wydalam mniej. Zus pozostanie ten sam. Od roku mam dostep do towaru z outeltu i moge wybierac ale nie mialam tak od razu. Wszystko przyjdzie z czasem. Z czasem poznacie ludzi , znajdziecie dostep.Allegro to dobry zarobek, dla potrzebujacych i pracowitych. Bardzo dobry - niech trwa wiecznie. Pozdrawiam i odwagi zycze.
witam możesz mi podać login z allegro po chcę zobaczyć twoją ofertę
ptysia101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 14:15   #40
MoscaTseTse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 28
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Może lepiej trochę zainwestować i otworzyć własną działalność? jak już człowiek trochę złapie technikę i ma coś do pokazania to może warto zacząć coś takiego? Jak widać niektórzy się utrzymują z pracy "własnych rąk"
http://www.halolodz.pl/wiadomosci/artykul,2233,1,1.html
MoscaTseTse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 14:42   #41
asia_1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: mozna - duzo

Cytat:
Napisane przez mala gosia Pokaż wiadomość
Witam - na allegro mozna zarobic duzo sprzedajac ciuchy z lumpeksow. To co piszecie wyzej jest typowym strachem przed proba, przed nowym.Wiem co pisze - sama to przerabialam. Jestem nauczycielka - postawiona w sytuaacji samodzienego wychowania dwojki dzieci - zarobki z pensji niestety nie strczaly - moglam albo isc do MOPS na co mi duma nie pozwalala albo cos zrobic - moje pierwsze proby polegaly na robieniu zdjec aparatem z komorki i sprzedawaniu wlasnych za malych ciuchow - ( ze stresu roztylam). O dziwo zeszly wysoko a 100 - 500zl gdy sie bralo na " zeszyt " to bywalo duzo. Wydawalo sie ze to sposob. Lazilam po lumpeksach. Sprzedawalam - bo rodzina juz nie chciala pozyczac a mlodsze chorowalo. Musialam. Wieczorami pralam, prasowalam, mierzylam, fotografowalam.Duzo czasu to fakt ale wplywaly pieniadze na konto . Motywacje mialam silna. Po 5 latach powiem tak - zarabiam w od 3000zl do 7000 zl. Zadnym ogromnym biznesmenem nie jestem, sprzedaje dalej odziez uzywana. Po drodze mialam kontrole z UKS - Urzad Kontroli Skarbowej. Niestety ktos zyczliwy zglosil. KTos z konkurencji - albo i nie - nigdy sie tego nie dowiem. Urzednik - a poplakalam sie tam z rozpaczy - wcale nie "wilk" a raczej dobry czlowiek oswiecil.Przeciez sprzedawalam tylko "szamty"nic nowego, przeciez nikogo nie okradalam, przeciez ni emialam z czego zyc. To na nic. Policzyl, wszystkie dane na prosbe Urzedu allegro udostepnia wraz z wydrukami a wcale wtedy kokosow nie mialam i raptem w rok zarobilam 4000 zl. Wtedy faktycznie czesc to byly moje rzeczy. Albo przyznanie si edobrowolne do winy albo policza po swojemu, Przynalam sie. Urzednik - chyba widzac moja szczera rozpacz - pomog mi - ot tak. Przy pelnym etacie w szkole jesli zaloze dzialnosc bede placic tylko skladke zdrowotna to obecnie 233.32 zl i nic wiecj. Wtedy bylo to mniej.Powinnam zalozyc dzialnosc. Mialam kare. Mialam zaoczna rozprawe sadowa, dobrowolne przyznanie sie do winy. Zaplacilam, zalozylam dzialalnosc. Place obecnie tylko skladke zdrowotna. Podatku nie musze, gdyz moge odpisac czesc skladki zdrowowotnejod podatku naleznego i wychodzi 0 - zero.Jelsi masz 6000 - 7000 obrotu - nie placisz podatku ale musisz miec zalozona dzialnosc godpodarcza, inaczje niestety licza a kary dokladaja.Jesli przekroczysz na ryczalcie przy 3% od obrotu te kwote doplace 60 - 100 zl podatku.Skad mam towar - z lumpeksow. Dobre zdjecia, opis, ceny wcale nie musza byc konkurencyjne,kobiety kupia to co im sie podoba, nie zawsze musi byc tanie - taka psychika kobieca - dla kobiet ktorej sie rzecz podoba naprawde niewane jest czy kosztuje to 30 zl czy 130 zl- wystawiam zawsze do licytacji - nigdy " kup teraz". Dlaczego - ceny w licytacji niejednokrotnie przewyzszaja najsmielsze oczekiwania i w licytacji nie ma zwrotow a sa tylko reklamacje ale to juz dla bardziej zainteresowanych, dlaczego o tym pisze do was, bo nie jestem pazerna ani zawistna. Gdy widze swoje jęczace kolezanki, walczace o kazda nadgodzine i klaniajace sie z daleka dyrektorce bo moze da 1 godz wiecej to mi ich zal, mowie im o tym , namawiam, allegro to nienasycony rynek ale one maja tysiace obiekcji takich jak wy tutaj. Oczywiscie ciezej jest jesli ktos nie pracuje na etacie, wtedy trzeba placic caly Zus ale i tez czasu wiecej jest i mozliwosci inne. Ja mam tylko popoludnia i noce. Uwazam ze poszczescilo mi sie , ze to dobry interes ze powinnam podzielic sie tym z innymi. Nie narzekajcie. Zrobcie to. Przynajmniej sprobowac nalezy. Nie musicie od razu rejstrowac dzialanosci. Sprzedajcie to co macie w szafach. Dzis jestem tzw " biskupem" na allegro, nie mam zadnych pracownikow, wystawiam 150 aukcji miesiecznie z czego ok 100 schodzi. wiec nie tak duzo - pani enieraz placa po 200 - 300 zl za rzecz - az boje sie to wysylac a pozniej dostaje pozytywa, wiec sa zadowolone. Szukam dalej perelek w lumpeksach, na ryneczkach.Kupuje ok 6 - 9 kg tygodniowo odziezy wybranej za ok 40 zl za kg.to daje 360 zl , raz w tyg - cztery razy w msc to ok 1200 zl w towar,Zus 233,32 oplata allegro 300 - 500 zl to razem ok do 2000 kosztoww najgorszym wypadku ale zarobek do 7000 to duzo wiecej niz zarabiam w szkole.Jelsi zarabiam 3000 to malo wystawialam i oplata allegro mniejsza i na towar wydalam mniej. Zus pozostanie ten sam. Od roku mam dostep do towaru z outeltu i moge wybierac ale nie mialam tak od razu. Wszystko przyjdzie z czasem. Z czasem poznacie ludzi , znajdziecie dostep.Allegro to dobry zarobek, dla potrzebujacych i pracowitych. Bardzo dobry - niech trwa wiecznie. Pozdrawiam i odwagi zycze.
Witam czy mogłaby Pani do mnie napisać na asia_1313@gazeta.pl
asia_1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-28, 20:47   #42
magdzia55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: ile można zarobić na allegro?

moja siostra kupuje w hurtowni używane rzeczy, nie wiem ile kg kupuje, ale wiem ze kupuje to wszystko za 1000zl a zarabia na tym sprzedając na allegro tak na czysto 3 a nawet czasem 4 tys
magdzia55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 20:57   #43
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez magdzia55 Pokaż wiadomość
moja siostra kupuje w hurtowni używane rzeczy, nie wiem ile kg kupuje, ale wiem ze kupuje to wszystko za 1000zl a zarabia na tym sprzedając na allegro tak na czysto 3 a nawet czasem 4 tys
ja tez sie rozkrę♦cam, naprawde warto kupic na lumpie ciuchy a potem powystawiac
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 00:06   #44
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Podłączę się do wątku, bo chciałabym zacząć wystawiać na Allegro ale mam pewne wątpliwości:

Czy posiadając własną działalnosc( wystawiałabym przedmioty jako firma) pobierane są jakieś opłaty? ( co z podatkiem?) Jeśli tak to jakie są to kwoty?

Czy moge wystawiać jako osoba prywatna? Czy osoby fizyczne muszą uiścić jakieś opłaty od sprzedaży?
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:28   #45
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Każdy płaci za wystawienie + prowizja od sprzedazy (czy jest to firma, czy os. prywatna).

Jesli chodzi o podatek to oczywiscie wykazujesz wszystko. Ja mam konto firma (wczesniej było to moje prywatne), i na koniec miesiaca dostaje od nich faktury (takiej mozliwosci nie ma , gdy nie ma sie DG).
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:40   #46
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Kyciu,jakie są opłaty za wystawienie przedmiotu i jakiego rzędu sa to prowizje? Jak w ogóle wygląda od strony technicznej ( koszty) sprzedaż na allegro. Czytałam ich faq, jednak ciężko jest mi się w tym połapać.Czy mogłabyś króciutko opisać jak po kolei wygląda cała procedura gdy ma się już konto?
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 15:32   #47
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Za wystawienie od 1 zł do kilku złotych (w zaleznosci od kategorii)+ prowizja od sprzedazy , gdzieś około 6 % od kwoty końcowej. Czyli np sprzedajesz coś za 100 zł , płącisz za wystawienie np 2 zł + gdy sprzedaż, płacisz im 6 zł, czyli pi razy okolo 8 zł im płacisz za jedna rzecz. Ale wszystko zalezy od kategorii . Spróbuj cos wystawić, zobaczysz jak to sie robi, jest kilka etapów, i na koniec mozesz zrezygnowac NIE klikajac "wystaw przedmiot"- to juz ostatni etap . Zobaczysz sama ile co kosztuje w Twojej kategorii
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 17:03   #48
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Acha, czyli rozumiem, że przechodząc wszystkie etapy wystawiania przedmiotu otrzymam informacje jakie będą mnie obowiązywały opłaty i wtedy mogę zrezygnować lub wystawić przedmiot tak?
Bardzo dziękuję za Twoją fatygę
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 21:14   #49
Mati24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Witam, Ja też oa jakiegoś czasu zastanawiam się nad działalnością na allegro a konkretniej handel akcesoriami do paznokci. Wiem, że są już firmy które je sprzedają ale można wymyślić jakieś promocje na przyciągnięcie klientów, tylko nie wiem czy to się opłaca. i w sumie to mam już mętlik w głowie :/
Mati24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-04, 21:18   #50
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez Mati24 Pokaż wiadomość
Witam, Ja też oa jakiegoś czasu zastanawiam się nad działalnością na allegro a konkretniej handel akcesoriami do paznokci. Wiem, że są już firmy które je sprzedają ale można wymyślić jakieś promocje na przyciągnięcie klientów, tylko nie wiem czy to się opłaca. i w sumie to mam już mętlik w głowie :/
wiec-powodzenia.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 08:39   #51
2crazy2smart
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Cool Dot.: ile można zarobić na allegro?

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;23055035]wiec-powodzenia.[/QUOTE]
no i dużo wytrwałości.
Był czas kiedy sama się tego imałam. Problem z handlem internetowym jest taki, że internet jest potężnym narzędziem dla klienta - kilka chwil zajmuje mu porównanie ofert z innymi. Ludzie dużo się nie zastanawiają i często jedynym kryterium jakie uznają to ... Cena. A jak pisałam to najłatwiej sprawdzić w internecie.

Obniżając ceny w pewnym momencie wysyłek włożony w zrobienie obrotu (nie mówiąc o zysku) zaczyna przewyższać korzyści zeń płynące.

To co ja mogę ci poradzić, poszukaj niszy! tam gdzie jest duży popyt oczywiście jest i dużo klientów ale i wielka konkrencja = czyli mechanizm obniżek cen działa niestety, obniżają się zyski itd.

Strategii jest mnóstwo...
2crazy2smart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 10:32   #52
selena1616
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 320
Dot.: ile można zarobić na allegro?

rażą mnie te sumy o których piszecie;od stycznia sprzedaję na allegro,początkowo swoje rzeczy,ale skończyły mi się już zasoby i kupuję szmatki w lumpeksie.Kokosów nie zarabiam,bo najlepiej sprzedają się rzeczy markowe,szczególnie H&M.Ale gdyby nie Allegro,to pewnie miałabym tylko marne kieszonkowe.Przeważnie kupuję lumpki po 3,00 sprzedaję niekiedy po 8-12 i zawsze jakiś grosz mi wpadnie,tym bardziej,że na przesyłkach idzie zarobić.Myślę,teraz aby udać się do sh z markowymi ubraniami np.Puma,Nike itp.
selena1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 10:40   #53
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Acha, czyli rozumiem, że przechodząc wszystkie etapy wystawiania przedmiotu otrzymam informacje jakie będą mnie obowiązywały opłaty i wtedy mogę zrezygnować lub wystawić przedmiot tak?
Bardzo dziękuję za Twoją fatygę
Na samym końcu Ci się pojawi kwota , i mozesz zrezygnować
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 11:18   #54
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez selena1616 Pokaż wiadomość
rażą mnie te sumy o których piszecie;od stycznia sprzedaję na allegro,początkowo swoje rzeczy,ale skończyły mi się już zasoby i kupuję szmatki w lumpeksie.Kokosów nie zarabiam,bo najlepiej sprzedają się rzeczy markowe,szczególnie H&M.Ale gdyby nie Allegro,to pewnie miałabym tylko marne kieszonkowe.Przeważnie kupuję lumpki po 3,00 sprzedaję niekiedy po 8-12 i zawsze jakiś grosz mi wpadnie,tym bardziej,że na przesyłkach idzie zarobić.Myślę,teraz aby udać się do sh z markowymi ubraniami np.Puma,Nike itp.
Dlatego ja omijam takie aukcje szerokim łukiem... Wlasnie ostatnio widzialam, ze co niektórzy za list piorytetowy wolaja 15 zł.
lub co inny rzecz, którą spokojnie piorytetem mozna wyslac za 8 zł. proponuja kuriera za 20 pln.

Ja nie wiem, czy aż tak zarobisz--jesli dasz tanio przesyłke (według cennika) to moze i wiecej osob jest sklonnych dolozyc te 10-15 zł.

Ale rób jak chcesz - nie moja sprawa
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 11:27   #55
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Pamiętajcie, że niektóre rzeczy ważą więcej niż zwyczajny list i objęte są inną opłatą. Poczta polska też się ceni, polecam sprawdzić cennik.

A sprzedawcy którzy proponują kuriera mieli zwykle przykre doświadczenia z Pocztą Polską [pamiętajmy ze 1 na 100 paczek ginie ], a nikt nie chce minusów.
Wolę dopłacić i mieć pewność że dojdzie w dobrym stanie [raz pamiętam, zamówiony monitor przyszedł PP w całym mokrym kartonie... oczywiście zwróciłem i była mała wojenka], niż oszczędzić 5zł i czekać kilka razy dłużej [ewentualnie mieć problemy].
morphen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 11:56   #56
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Dlatego ja omijam takie aukcje szerokim łukiem... Wlasnie ostatnio widzialam, ze co niektórzy za list piorytetowy wolaja 15 zł.
lub co inny rzecz, którą spokojnie piorytetem mozna wyslac za 8 zł. proponuja kuriera za 20 pln.

Ja nie wiem, czy aż tak zarobisz--jesli dasz tanio przesyłke (według cennika) to moze i wiecej osob jest sklonnych dolozyc te 10-15 zł.

Ale rób jak chcesz - nie moja sprawa
Jesli wysyłka dotyczy np bluzki/spodni to 15 zł jest grubą przesadą za list polecony prio. Wiadomo, ze w koszt przesyłki wlicza się opakowanie (koperta babelkowa na przykład koszt około 2 zł na poczcie) + okolo 6 zł za usługe PP. Daje nam to 8 zł i jest to rozsądna kwota. Też widze czasem takie aukcje i az mnie nosi.... Ale słuchajcie najlepszego ! Ostatnio na plotkowym Paula78 załozyła watek o sprzedawcy na allegro, gdzie (Uwaga!!!) kwota towaru to koszt wysyłki a koszt wysyłki cena za towar. Juz tłumaczie prosciej . Dziewczyna wystawiala aukcje np tusz do rzęs clinique za 6,50 , a przesyłka 58 zł ! A czasami człowiek na poczatku działalnosci na allegro nie patrzył na ceny przesyłek . Teraz nalezy miec oczy dookolowa głowy Kochani.

Cytat:
Napisane przez morphen Pokaż wiadomość
Pamiętajcie, że niektóre rzeczy ważą więcej niż zwyczajny list i objęte są inną opłatą. Poczta polska też się ceni, polecam sprawdzić cennik.

A sprzedawcy którzy proponują kuriera mieli zwykle przykre doświadczenia z Pocztą Polską [pamiętajmy ze 1 na 100 paczek ginie ], a nikt nie chce minusów.
Wolę dopłacić i mieć pewność że dojdzie w dobrym stanie [raz pamiętam, zamówiony monitor przyszedł PP w całym mokrym kartonie... oczywiście zwróciłem i była mała wojenka], niż oszczędzić 5zł i czekać kilka razy dłużej [ewentualnie mieć problemy].
Znam przypadek, ze laptop wyslany firma kurierska nie dotarł. Pieniedzy za niego równiez nie ma . Masakra (bo nie była przesyłka ubezpieczona).
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 12:33   #57
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: ile można zarobić na allegro?

A można wiedzieć jaka firma? Chciałbym unikać
morphen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 14:34   #58
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez morphen Pokaż wiadomość
a można wiedzieć jaka firma? Chciałbym unikać :d
dhl
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 22:38   #59
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Cytat:
Napisane przez digj Pokaż wiadomość
A na kogo mam zwalić odpowiedzialność za całą biurokracje??
Na szefa zwalam-co palcem nie kiwnoł i coraz trudniej i trudniej i wciąż trudniej pojąć,dlaczego w ogóle coraz to trudniej jest żyć.
Nie bądź głupia i lepiej sie wyedukuj. Bo jedna osoba nie odpowiada za to co dzieje sie z Polsce.
Puste myślenie i zwalanie winy, na kogoś za swoje złości...
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 00:57   #60
inwestoorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: ile można zarobić na allegro?

Uczcie się iwestować w papiery wartośiowe
Zakładajcie konta maklerskie i inwestujcie to chyba łatwiejsze niż łażenie po lumpeksach pranie prasowanie fotografowanie i wystawianie wysyłanie reklamowanie itd.
Trochę prawdziwej gotówki trochę lektury o inwestowaniu i można niańczyć dzieci i zarabiac jednocześnie. GPW na potężnych spółkach długoterminowo lub na New connect krótkotermonowo realizując zyski jednego lub kilka razy na dzień (mały wkład,duży zarobek)
Pewnie większość stwierdzi że to nie dla nich ,że trzeba się na tym znać
A niech mi ktoś powie czy jest coś takiego co można robić, nie znać się na tym kompletnie i zarobić na tym?
Albo czy jest coś co odrazu wychodzi nam najlepiej na świecie i nie musimy się tego wcale uczyć żeby być w tym dobrym?
Pewnie większośc stwierdzi-no tak ale to jest zbyt trudne albo to jest hazard.
Znam się na hazardzie więc to napewno nie on.
A trudne jest wszystko ale tylko pozornie.
Są rzeczy bardziej i mniej pracochłonne,ciekawe i nudne
Ale pieniądze się przydają a czasami poprostu leżą na ulicy.
inwestoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-02 12:58:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.