Operacja zaćmy - gdzie, jak długo trzeba czekać -pomóż, proszę jeśli cokolwiek wiesz. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 17:28   #1
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242

Operacja zaćmy - gdzie, jak długo trzeba czekać -pomóż, proszę jeśli cokolwiek wiesz.


Drogie wizażanki,

pierwszy wątek jaki zakładam na wizazu, nawet nie wiem jaki tytuł mu dać i normalnie chce mi się wyć. Ale do rzeczy.

Ponad 2 lata temu u mojej mamy wykryto zaćmę i wynikła konieczność operacji. Nie jest to jakiś ciężki zabieg, problemem jest tylko czas oczekiwania jeśli chodzi o wykonanie go w ramach NFZ. W Krakowie ten czas wynosił 2 lata...ponoć.
Wybrałam szpital (klinikę na Galla), zapisałam mamę do kolejki. kazali czekać na telefon. OK. Minął rok i kolejny, dodzwonić się tam nie mogłam, więc dziś tam podjechałam i co? Normalnie szok.
Okazało się, że z tej listy (na której moja mam była z nr około 1200, a cała lista liczyła ponad 2000 osób ) obdzwaniali wszystkich chyba w tym roku, z nerwów już nie pamiętam (hmmm... nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek do mnie telefonował, no ale powiedzmy) i wzywali na badania - ponieważ ta lista, o której byłam przekonana, że jest listą oczekujących na operację, a to podobno była tylko lista do kwalifikacji na zabieg!!! od tej kwalifikacji czas oczekiwania to kolejne 2 lata terminy operacji są aktualnie na 2015 rok

wyszłam stamtąd w szoku, i jestem przekonana, że z całą pewnością nie taka była wersja jak mamę zapisywałam - czas oczekiwania na operację miał wynosić 2 lata, a przed operacją mieli się kontaktować w sprawie badań jakie należy wykonać, żeby dopuścili do zabiegu

obdzwoniłam kilka miejsc, w których wykonywane są takie operacje - czas oczekiwania wszędzie około 2 lat, najmniej 16 miesięcy... ale do cholery nigdzie nie czeka się w sumie 4 lata, to chore

a teraz najgorsze - nie wiem jak mogłam być tak bezmyślna, umówiłam termin tylko w tym jednym miejscu, mogłam zapisać mamę do kilku kolejek w różnych miejscach, teraz wiem

żal mi mamy, popłakała się jak jej to powiedziałam, żyła nadzieją że to już wkrótce i na dniach, nie mam pieniędzy, żeby pokryć koszty prywatnie...

nie wiem w sumie czego od Was oczekuję - porady, pocieszenia

może ktoś z waszych bliskich taką operację miał, może wiecie gdzie terminy są krótsze

jestem załamana
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:43   #2
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Operacja zaćmy - gdzie, jak długo trzeba czekać -pomóż, proszę jeśli cokolwiek

w Nałęczowie nie trzeba czekać, koszt jednak ok 3 tys pogoogluj i nie załamuj sie mój tata miał tam 2 lata temu operację zaćmy, wyszedł po 2 dniach
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 11:21   #3
zuzu1
Raczkowanie
 
Avatar zuzu1
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 46
Dot.: Operacja zaćmy - gdzie, jak długo trzeba czekać -pomóż, proszę jeśli cokolwiek

Cześć dziewczyny! odświeżam temat. Moja babcia ma zaćmę. Kobieta jest już starsza, a ma czekać 4 lata (woj. ślaskie). Wie ktoś gdzie można zrobić taką op szybciej? No nie ukrywam, że dobrze by było na NFZ, ale jeśli trzeba to oczywiście prywatnie tez wchodzi w grę... Dzięki za pomoc!
__________________
dr P.P Eurosilicone 300HP, .....2013
zuzu1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 13:19   #4
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Operacja zaćmy - gdzie, jak długo trzeba czekać -pomóż, proszę jeśli cokolwiek

Najlepiej w czechach. Nfz zwraca kasę.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 20:44   #5
201606201201
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Operacja zaćmy - gdzie, jak długo trzeba czekać -pomóż, proszę jeśli cokolwiek

Cytat:
Napisane przez zuzu1 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! odświeżam temat. Moja babcia ma zaćmę. Kobieta jest już starsza, a ma czekać 4 lata (woj. ślaskie). Wie ktoś gdzie można zrobić taką op szybciej? No nie ukrywam, że dobrze by było na NFZ, ale jeśli trzeba to oczywiście prywatnie tez wchodzi w grę... Dzięki za pomoc!
Niech popyta w innych szpitalach. Moja babcia też ma mieć operację na zaćmę (też woj. śląskie) i termin ma za 2 lata (ustalała w zeszłym miesiącu). Ale najlepiej oczywiście w Czechach, tak jak pisze Ingrid80. Tam czeka się ponoć 2 tygodnie.
201606201201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 11:23   #6
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Operacja zaćmy - gdzie, jak długo trzeba czekać -pomóż, proszę jeśli cokolwiek

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Najlepiej w czechach. Nfz zwraca kasę.
W Czechach jak tu piszą czeka się około 2 tygodni. Nawet organizują wyjazdy na operacje zaćmy z Krakowa do kliniki Lexum w Ostrawie. Kosztuje to 499 zł, w ramach tego masz opiekę medyczną i załatwiają formalnosci za ciebie z nfz. Znajoma mi mówiła że w Małopolsce też się bardzo długo czeka i że raczej będzie robiła w Czechach, tym bardziej że pieniądze zwracają
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 17:27   #7
wirkadaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 14
Dot.: Operacja zaćmy - gdzie, jak długo trzeba czekać -pomóż, proszę jeśli cokolwiek

Operacja sama w sobie nie jest trudna czy długa, tylko u nas to się człowiek nie doczeka terminu. Ja też zdecydowałam się na operację w Czechach w Lexum, w ramach leczenia transgranicznego. Na termin czekałm mniej niż miesiąc. Operacja szybko i sprawnie, jeden dzień (w tym wyjazd i przyjazd). W moim obowiązku było jedynie dojechać do Krakowa, dalej transport i wszystko było zapewnione.
wirkadaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-04 09:16:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.